Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...

Αποστολέας Θέμα: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...  (Αναγνώστηκε 34442 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 03:55:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θέλω να επιστρέψω στον ΠΑΟΚ"



Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο άσος της Ελλάς Βερόνα στον ραδιοφωνικό σταθμό "Arena 89.4":

«H Φιορεντϊνα βρίσκεται σε βελτίωση της εικόνας της τα τελευταία χρόνια και προσπαθεί για το κάτι παραπάνω. Φέτος δεν ξεκίνησε τόσο καλά αλλά αυτό μπορεί να μην λέει τίποτα. Έχει παίκτες που με μια φάση μπορούν να αλλάξουν πολλά. Δεν ξέρω αν είναι καλό για τον ΠΑΟΚ τα τελευταία αποτελέσματα της που ήταν αρνητικά. Οι παίκτες με προσωπικότητα ψάχνουν τρόπο να μπουν ξανά σε θέση ισχύος. Παίκτες όπως ο Κουαδράδο, ο Βαλέρο και ο Μπαμπακάρ θα δημιουργήσουν ρήγματα. Επίσης, ο Ίλισις έχει κίνητρο να δείξει πως μπορεί να βοηθήσει. Σίγουρα υπάρχουν μεγάλες απουσίες όπως του Γκόμεζ και του Ρόσι».

Για τις αλλαγές που θα κάνει ο Μοντέλα:

«Ο Μοντέλα κάνει διαχείριση υλικού και είναι λογικό. Θα παραταχθεί διαφορετική ομάδα αλλά πάλι θα υπάρχουν σπουδαία ονόματα. Ο Πασκουάλ, ο Βαλέρο, ο Ίλισιτς και άλλοι πολλοί είναι σπουδαία ονόματα. Ο Μοντέλα δίνει την ευκαιρία σε κάποιους ποδοσφαιριστές να δείξουν τι αξίζουν».

Για τον ΠΑΟΚ:

«Έχω δει λίγα παιχνίδια. Ο ΠΑΟΚ μου αρέσει αν και ως θεατής θα ήθελα λίγο πιο πολύ επιθετικότητα από τα πλάγια. Μου αρέσει πως πιέζει και πνίγει τον αντίπαλο στην άμυνα και το κέντρο. Χαίρομαι πολύ για την ομάδα γιατί έχω εκεί φίλους».

Για τους σχηματισμούς που θα παρατάξουν οι δύο ομάδες:

«Ο ΠΑΟΚ δεν αλλάζει καθόλου τον χαρακτήρα του και αυτό μου αρέσει. Αυτό που μετράει πιο πολύ στην Φιορεντίνα δεν είναι το σύστημα αλλά οι μονάδες. Ο Σαλπιγγίδης θα πρέπει να προσέχει τον Πασκουάλ που ανεβαίνει πολύ».

Για την πιθανή μη χρησιμοποίηση του Κουαδράδο:

«Ο Κουαδράδο έρχεται από το Μουντιάλ και έχει κάνει δυο γεμάτες χρονιές. Ισως ο προπονητής θέλει να τον ξεκουράσει για να μην χάσει την εκρηκτικότητα του. Παίκτες σαν τον Κουαδράδο είναι τρομεροί και αν το παιχνίδι δε πηγαίνει εκεί που το θέλει ο Μοντέλα θα τον βάλει. Είναι ένας παίκτης απρόβλεπτος, βάζει γκολ και τον ψάχνουν οι συμπαίκτες του στο παιχνίδι».

Για την καριέρα του στην Ιταλία:

«Έχω προσαρμοστεί πλήρως στην Ιταλική νοοτροπία. Δεν διαφέρουν πολύ από εμάς αλλά υπάρχει μια διαφορετική νοοτροπία. Ποδοσφαιρικά είχα την ατυχία πέρυσι να είμαι σε μια ομάδα που έπεσε κατηγορία αλλά είχα την τύχη να κάνω εμφανίσεις που με πήγαν στην Βερόνα. Η Βερόνα μου έδωσε όλα όσα ήθελα ώστε να έρθω. Τώρα με έχει πάει πίσω ο τραυματισμός ο οποίος προήλθε από ατυχία. Προσπαθώ να βρω ξανά τα πατήματα μου».

Για το αν τον ζήτησε κάποια Ελληνική ομάδα το καλοκαίρι:

«Υπήρχε ένα φιλολογικό ενδιαφέρον αλλά το προχωρήσαμε. Στο τέλος κανείς από τους δυο δεν ήθελε».

Για το γεγονός πως δεν ήταν βασικός στο παιχνίδι της Εθνικής με την Ρουμανία:

«Περίμενα να ξεκινήσω με την Ρουμανία και όταν μπήκα ως αλλαγή υπήρχε απογοήτευση στο πρόσωπο μου. Ήρθε ένας προπονητής που δεν ήξερε κάποια πράγματα και προσπαθεί να περάσει την φιλοσοφία του. Πιστεύω πως θα έπρεπε να πάμε σε μια πεπατημένη.Ο προπονητής προσπαθεί να περάσει την νέα του φιλοσοφία, μας έλειπε και ο κόσμος αλλά και ο αγωνιστικός ρυθμός στο πρώτο παιχνίδι και επηρεαστήκαμε. Στα επόμενα δύο παιχνίδια δεν ήμουν εκεί. Έχουν έρθει κάποια πράγματα στα αυτιά μου τα οποία δεν λειτούργησαν σωστά αλλά δεν ήμουν εκεί οπότε δεν ξέρω τι ισχύει».

Για το Μουντιάλ της Βραζιλίας:

«Δεν ήθελα να τελειώσει αυτό το πράγμα. Έτσι όπως τελείωσε με την Κόστα Ρίκα τρελάθηκα και πιστεύω πως αν περνούσαμε, μπορούσαμε να κάνουμε πολλά. Μέσα στην ένταση δεν είχα καταλάβει πως αποβλήθηκε ο κ. Σάντος. Στα αποδυτήρια δεν μιλήσαμε γιατί υπήρχε απογοήτευση. Ο προπονητής απλά χαιρέτησε κάποιους ποδοσφαιριστές και έφυγε. Δεν έφυγε ως κλέφτης όπως έγραφαν. Έπρεπε να φύγει και όσους βρήκε μπροστά του τους χαιρέτησε. Ίσως έπρεπε να γίνει μια ομιλία αλλά από την απογοήτευση του παιχνιδιού δεν έγινε».

Για το αν θα ήθελε να παίξει ξανά στον ΠΑΟΚ:

«Θέλω να επιστρέψω κάποια στιγμή στην Ελλάδα και φυσικά ο ΠΑΟΚ δεν θα με χάλαγε καθόλου. Το να παίξω σε μια ομάδα πολύ μεγάλη και από την πόλη μου είναι ιδανικό. Θέλω να ζήσω την ζωή μου στην πόλη που αγαπώ. Πρωτοβουλία όμως τώρα έχει το εξωτερικό. Αυτό που σε κρατάει έξω είναι το πρωτάθλημα και η οργάνωση. Παίζεις με την Μίλαν, τη Λάτσιο, τη Φιορεντίνα, τη Νάπολι, τη Ίντερ και πολλά ιστορικά ντέρμπι. Οργανωτικά σαν κλάμπ πάντως δεν έχουμε να ζηλέψουμε κάτι».

Για το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ δεν τον είχε αφήσει να πάει στην Λίβερπουλ:

«Είναι μια ιστορία που θα με κυνηγάει πάντα επειδή δεν ήξερα τι εξέλιξη θα είχα. Είμαι ευχαριστημένος από την εξέλιξη που είχα μετά. Ίσως το όνειρο που είχα να παίξω σε μια μεγάλη ομάδα να το πετύχω. Βέβαια, ήμουν 19 χρονών, θα πήγαινα πρώτος εκεί και δεν ξέρω πως θα είχα εξελιχθεί. Μπορεί βέβαια να μην πήγαινα καλά αλλά ποιος δεν θα ήθελε να πάει στην Λίβερπουλ; Αυτό βέβαια χάλασε τις σχέσεις μου με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ επειδή κάποιοι το παρουσίασαν εντελώς διαφορετικά».


Καποτε προτιμουσε να γινει "οικοδομος" τωρα δεν τον χαλαει!!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 06:27:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Σα στο σπίτι μου...»



Χτες, γύρισε ως αντίπαλος, καθώς πλέον φοράει τη φανέλα της Βέροιας αλλά το θερμό χειροκρότημα του κόσμου απέδειξε πως κανείς δεν τον έχει ξεχάσει. Σήμερα, φιλοξενήθηκε στη ραδιοφωνική εκμπομπή ?PAOK24? του Liberofm107,4". Αναλυτικά όλα όσα είπε:
 
Για το χθεσινό παιχνίδι: "Ο ΠΑΟΚ είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα του ελληνικού πρωταθλήματος αυτή τη στιγμή και αυτό φαίνεται και στο γήπεδο. Φάνηκε και χθες. Προσπαθήσαμε να πιέσουμε ψηλά όπως κάνουμε σε κάθε παιχνίδι, όπως κάναμε και κόντρα στον Ολυμπιακό. Αυτό είναι το στυλ μας. Ο ΠΑΟΚ δεν μας άφησε βέβαια πολλά περιθώρια να τον κοντράρουμε".

Για το ποιες διαφορές διαπιστώνει στο παιχνίδι του ΠΑΟΚ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια: "Ο φετινός ΠΑΟΚ είναι ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης. Πιέζει ψηλά, είναι συμπαγής, οι παίκτες του είναι ενωμένοι μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Αυτό έχει τη μεγαλύτερη σημασία στο ποδόσφαιρο, να είσαι πραγματική ομάδα. Δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο τα ονόματα. Σημασία έχει το πως θα διαχειριστείς το ρόστερ που έχεις στη διάθεσή σου και να το μετατρέψεις σε ομάδα. Μπαίνουν πολύ παθιασμένοι οι παίκτες του ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο. Είναι σύνολο και μάλλον ο προπονητής τους ντοπάρει πολύ καλα ψυχολογικά".

Για την αποτελεσματική μεσοαμυντική λειτουργία του ΠΑΟΚ στο χθεσινό παιχνίδι: "Οι παίκτες που αγωνίζονται, ο Κάτσε, ο Τζιόλης και ο Τζανδάρης, αγωνίζονται καιρό πλέον μαζί και υπάρχει ομοιογένεια. Μου θυμίζει τη μεσαία γραμμή του ΠΑΟΚ την εποχή που αγωνιζόμουν εγώ, με Γκαρσία, Σορλέν, Βιτόλο και Φωτάκη".

Για την κατάσταση στη Βέροια: "Η Βέροια βγάζει πλέον υγεία. Προσωπικά δε πρόλαβα την αλλαγή στη διοίκηση και την έλευση του κ. Καρυπίδη, αλλά όντως στην ομάδα έχουν αλλάξει πολλά. Έχουν έρθει πολλοί ποιοτικοί ποδοσφαιριστές, ενώ ο σύλλογος σιγά- σιγά οργανώνεται. Υπάρχει καλό ποδοσφαιρικό περιβάλλον, τόσο από οικονομικής άποψης όσο και οργανωτικής"

Για το αν η Βέροια μπορεί να διεκδικήσει μία θέση στην πρώτη πεντάδα: "Ο πρώτος μας στόχος είναι η γρήγορη παραμονή και από εκεί και πέρα ό,τι καλύτερο προκύψει. Αν θέλουμε να κάνουμε το βήμα παραπάνω, θα πρέπει να κοντράρουμε τον Ατρόμητο και τον Αστέρα Τρίπολης. Έχουμε καλό και ποιοτικό ρόστερ, υπάρχουν 7-8 ποδοσφαιριστές που περιμένουν να παίξουν στην ενδεκάδα".

Για το αν ο ΠΑΟΚ μπορεί να κατακτήσει το πρωτάθλημα:"Έχει όλα τα στοιχεία για να παραμείνει στην πρώτη θέση. Αυτή τη στιγμή, δε του λείπει τίποτα σε σχέση με τον Ολυμπιακό. Δεν ξέρω τι θα γίνει αργότερα αν ο ΠΑΟΚ έχει κάμψη στην απόδοσή του. Αυτή τη στιγμή τα πάει πάρα πολύ καλά".

Για την αποθέωση που γνώρισε από τον κόσμο και το πως βίωσε την επιστροφή του στην Τούμπα: "Ένιωσα πραγματικά σαν το σπίτι μου. Όλα ήταν όπως παλιά, όπως τα ήξερα. Όλα τα παιδιά με υποδέχθηκαν πολύ καλά, ακόμα και ο κόσμος. Θα είνα κάτι που θα το λέω για χρόνια, εννοείται..."



Τρελο αγορι !!!!!!!!!  smilepaok smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 12:29:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είμαστε απογοητευμένοι»



Απογοητευμένος γιατί ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να έχει φύγει και νικητής από την Φλωρεντία δήλωσε στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6 ο Kώστας Μαλιούφας.

Ο παλαίμαχος άσος του «Δικεφάλου του Βορρά» παραδέχθηκε ότι η ομάδα δεν έχει βάθος στο ρόστερ της αλλά το αντέταξε με την «ικανότητα» που έχει ο Άγγελος Αναστασιάδης να παίρνει το 100% από κάθε παίκτη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κώστα Μαλιούφα στον NovaΣΠΟΡ FM 94.6

-για τη χθεσινή εμφάνιση του ΠΑΟΚ και το παιχνίδι του με τη Φιορεντίνα:

«Νιώθουμε από το αποτέλεσμα γιατί ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλός ειδικά στο β’ ημίχρονο, προηγήθηκε και έχασε το προβάδισμα στα τελευταία λεπτά. Η Φιορεντίνα έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο για να προηγηθεί. Μετά ήταν αρκετά καλός ο ΠΑΟΚ. Ήρθε το γκολ τελικά στο τελευταίο λεπτό. Δεν πειράζει το ποδόσφαιρό έτσι είναι… Δυστυχώς ήταν στο 88’ και γι’ αυτό είμαστε απογοητευμένοι»

-εάν μπορεί να αντέξει και στις τρεις διοργανώσεις:

«Μην κρυβόμαστε δεν έχει βάθος στο ρόστερ του ΠΑΟΚ σε τέτοιο βαθμό για να ανταπεξέλθει. Αλλά ο Άγγελος ξέρει να παίρνει το 100% από τα παιδιά και το έκανε σε κάθε ομάδας που δούλευε. Το βλέπουμε και τώρα στον ΠΑΟΚ… Ο κάθε παίκτης μπαίνει και τα δίνει όλα. Το ρόστερ είναι ένα μειονέκτημα για τον ΠΑΟΚ όμως…»

-για την πορεία στο πρωτάθλημα:

«Στο πρωτάθλημα κάνει καλές εμφανίσεις. Από το 1984-85 έχει να συμβεί κάτι αντίστοιχο. Ξέρω τον Άγγελο και έχει καταφέρει να περάσει στο μυαλό των παικτών ότι κάθε παιχνίδι είναι ξεχωριστό. Αυτό είναι το πνεύμα μιας ομάδας και το έχει ο ΠΑΟΚ τώρα. Λογικό είναι ότι τώρα το βλέμμα θα είναι περισσότερο στραμμένο στο πρωτάθλημα».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 08:10:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Μου έλειψε ο κόσμος του ΠΑΟΚ»



Για το πως είδε το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός μίλησε ο Κώστας Σταφυλίδης σε ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης... Ο αμυντικός της Φούλαμ παράλληλα αναφέρθηκε στην Εθνική ομάδα, στις εμπειρίες του από την Λεβερκούζεν, αλλά και στα όσα ζει τώρα στην Φούλαμ.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Κώστας Σταφυλίδης στον Libero 107,4...

Για τη μη κλήση του στην Εθνική ομάδα: "Είμαι στο εξωτερικό, στην Αγγλία τώρα. Είμαι πολύ καλά, στο προηγούμενο παιχνίδι ήμουν στις επιλογές του κύριου Ρανιέρι, τώρα για κάποιους δικούς του λόγους μάλλον δεν έκρινε ότι έπρεπε να πάω. Συμβαίνουν αυτά, κάτι θα έχει στο μυαλό του, δεν πειράζει"

Για τις διαφορές της Αγγλίας με τη Γερμανία: "Έχω άλλα τρία χρόνια συμβόλαιο με την Λεβερκούζεν, είχα υπογράψει πενταετές συμβόλαιο. Στην Αγγλία είναι πολύ ωραία, είναι πιο ωραία από τη Γερμανία, είναι πιο καλή η ζωή. Το Λονδίνο είναι μία πολύ ωραία πόλη και το θετικό είναι ότι παίζω, οπότε νιώθω όμορφα. Αυτό είναι κάτι πολύ σημαντικό. Έχουμε δώσει 15 παιχνίδια, παίζουμε Τετάρτη-Σάββατο και είναι πολλά τα παιχνίδια. Έχω παίξει στα 14 βασικός και σε ένα δεν έπαιξα. Ξεκινήσαμε άσχημα είχαμε σε επτά αγωνιστικές ένα βαθμό. Κάποιες φορές παίζω αριστερό μπακ, αλλά αριστερό χαφ. Τώρα είμαστε 17οι και έχουμε εννιά βαθμούς διαφορά από την εξάδα που είναι και ο στόχος μας".

Για το "καλό" του πόδι: "Από μικρός ξεκίνησα ως δεξιοπόδαρος. Μου έλεγαν από μικρό "μάθε το αριστερό, δούλεψε το" και μου έμεινε, μετά από την πολλή δουλειά. Το καλό μου πόδι είναι το αριστερό τώρα, αλλά και με το δεξί δεν έχω κάποιο πρόβλημα".

Για τη θέση που του αρέσει περισσότερο: "Αριστερό μπακ γιατί από τη στιγμή που ανέβηκαν στη β΄ ομάδα του ΠΑΟΚ καθιερώθηκα ως αριστερό μπακ, αυτή είναι η θέση μου. Στη Φούλαμ ο προπονητής με βάζει στο κέντρο, παντού".

Για τον Μάγκατ: "Η αλήθεια είναι ότι η προετοιμασία ήταν πολύ σκληρή και επίπονη, κάποια πράγματα τα βλέπουμε λίγο υπερβολικά και για αυτόν δεν ήταν. Δεν μπορέσαμε να κάνουμε πολλές προπονήσεις λόγω των πολλών παιχνιδιών. Σαν άνθρωπος είναι ευχάριστος, αλλά σε θέλει στρατιώτη. Τον Μήτρογλου για κανέναν μήνα τον πρόλαβα μόνο. Δεν ξέρω τι θέματα είχαν, αυτό που έβλεπα ήταν ότι μπορούσε".

Για τη Λεβερκούζεν: "Μπορούσα στη Λεβερκούζεν, αλλά μάλλον κάτι έφταιξε. Το θέμα είναι να σε έχει σε εκτίμηση ο προπονητής και να του αρέσεις. Εγώ μάλλον δεν ήμουν καλός για τον προπονητή. Στην αρχή ήμουν για γέλια, έτσι ακριβώς. Είναι διαφορετικό το επίπεδο, η γλώσσα, η ζωή, η προπόνηση, τα πάντα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω 100%, αλλά μπορώ να πω ότι ο ρυθμός προπόνησης ήταν διαφορετικός. Εκεί δεν μπορείς να "κλέψεις" τίποτα. Πρέπει πάντα να δίνεις το 100%".

Για το αν ήθελε να πάει στο εξωτερικό: "Ήθελα να πάω στο εξωτερικό αν και ήξερα ότι θα ήταν δύσκολο., Αγαπούσα τον ΠΑΟΚ, την ομάδα, ήταν δύσκολη η οικονομική συγκυρία τότε και δεν μπόρεσα να το πολυσκεφτώ".

Για την καθημερινότητα του: "Θα σηκωθώ γύρω στις 8-8:30, θα φάω πρωινό, θα φύγω για προπόνηση η οποία συνήθως είναι δίωρη. Μετά γυρνάω σπίτι και το απόγευμα ίσως πάω για καφέ ή για φαγητό και μετά σπίτι. Δεν μπορούμε να κάνουμε διπλές προπονήσεις. Εδώ θεωρούν διπλή ότι μετά την προπόνηση θα κάνουμε και γυμναστήριο. Κάνω με όλους πολύ παρέα και η συμπεριφορά τους είναι καταπληκτική, από ότι μου δείχνουν με κάνουν να νιώθω πολύ όμορφα".

Για το γήπεδο της Φούλαμ: "Χωράει γύρω στις 25 χιλιάδες, νομίζω μέσο όρο έχουμε 15.000 κόσμο. Ο κόσμος είναι όπως σε όλα τα κλασσικά γήπεδα, είναι ήρεμοι σχετικά και φωνάζουν όλοι μαζί".

Για το γεγονός ότι βρέθηκε στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό: "Όταν έχουμε άδεια και μπορώ να ταξιδέψω δεν το σκέφτομαι πολύ, έρχομαι Ελλάδα. Από τη στιγμή που έχω ρεπό κάνω ότι θέλω, το θέμα είναι να έρθω στην προπόνηση όταν έχουμε. Γενικά όταν έχω δυο με τρεις ημέρες ρεπό έρχομαι Ελλάδα, οι γονείς μου είναι δύσκολο να έρθουν εδώ, έχω και μικρότερα αδέρφια και είναι πιο δύσκολο.

Για την αναμέτρηση με τους "πράσινους": "Η ομάδα ήταν λίγο κουρασμένη κόντρα στον Παναθηναϊκό, κάτι έλειπε. Σίγουρα όλοι πιέζουν πολύ, τρέχουν πολύ. Έπαιξαν και με τη Φιορεντίνα πριν από μερικές ημέρες, δεν ξέρω ίσως έφταιγε αυτό το παιχνίδι. Πιστεύω ότι ίσως δεν ήταν πολύ φρέσκια η ομάδα. Είδα έναν πολύ διαβασμένο Παναθηναϊκό να περιμένει τον ΠΑΟΚ στο μισό γήπεδο και να χτυπάει στην κόντρα με γρήγορες αντεπιθέσεις. Το δικαιότερο αποτέλεσμα θα ήταν νομίζω η ισοπαλία, το 1-1. Ούτε ο ΠΑΟΚ έκανε κάτι ιδιαίτερο από ευκαιρίες, ούτε ο Παναθηναϊκός. Εντύπωση μου έκανε φυσικά ο κόσμος, μου έλειψε αυτό το συναίσθημα, που μπαίνεις στο γήπεδο και σου σηκώνεται η τρίχα. Από την ομάδα μου έμεινε το γεγονός ότι πιέζει τρομερά. Βλέπω ότι όλοι τρέχουν πολύ, είναι όλοι παθιασμένοι και αυτό είχα πολλά χρόνια να το δω στον ΠΑΟΚ".

Για τον κόσμο: "Ο κόσμος σε πωρώνει και σε παθιάζει. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός μπορεί ένας να μπει και να αγχωθεί από τον κόσμο. Τη δυσφορία και το ξεφωνητό τα καταλαβαίνεις, ακούγονται. Θυμάμαι ένα πολύ χαρακτηριστικό παράδειγμα από ένα παιχνίδι. Παίζαμε με την Ξάνθη και είχα πιάσει την μπάλα για πλάγιο, όμως είχα σπασμένο χέρι και έκανα λάθος. Ήμουν από την κερκίδα των επισήμων και ξαφνικά ακούω "τι τα έχεις τα χέρια σου, τι τα κάνεις", ακούγονταν κανονικά, όμως τώρα πλέον αυτό δεν με πειράζει. Στην Αγγλία δεν ξεφωνίζουν, αλλά φωνάζουν όλοι μαζί".

Για το αν ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα: "Μπορεί ο ΠΑΟΚ να κυνηγήσει το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος. Δεν γίνεται να κερδίζει σε κάθε παιχνίδι. Πρέπει όλοι να συνεχίσουν τη δουλειά και πιστεύω ότι θα "παλέψει" μέχρι το τέλος για το τρόπαιο. Εμένα η ομάδα μου φάνηκε καλή, μου φάνηκαν όλοι καλοί. Το αν χρειάζεται ενίσχυση θα το κρίνουν οι άνθρωποι της ομάδας".

Για την Εθνική: "Ήμουν στην προηγούμενη αποστολή, όμως δεν πρόλαβα να δω κάτι τρομερό όσον αφορά στο κλίμα. Δεν μπορώ να σας πω κάτι τρομερό πάνω σε αυτό".

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 12:04:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Οποιαδήποτε προσφορά  και να μου κάνουν θα την αποδεχτώ για τον ΠΑΟΚ"



Για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται:

«Βρίσκομαι σε καλή κατάσταση. Προπονούμαι με τη Καλαμαριά, η αυτοπεποίθηση μου έχει επανέλθει και πάλι και το πώς εξελίχθηκαν τα πράγματα τη φετινή μεταγραφική περίοδο είναι ένα μάθημα για εμένα».

Για τους λόγους που δεν βρήκε ομάδα:

«Είχα πολλές προσφορές αλλά η πρώτη μου επιλογή ήταν να μείνω στον ΠΑΟΚ καθώς συνδέθηκα συναισθηματικά ενώ μου άρεσε η Ελλάδα. Είχα ακούσει πως υπήρχε περίπτωση να παραμείνω, περίμενα πάρα πολύ μέχρι το τέλος της μεταγραφικής περιόδου, η προσφορά δεν εκφράστηκε επισήμως και έμεινα χωρίς ομάδα. Μετά από 3 χρόνια είχα μεταφέρει τη πρόταση μου να ρίξω τις οικονομικές μου απαιτήσεις όσο χρειαζόταν γιατί έδωσα και τη ψυχή μου για αυτή την ομάδα και κάλυπτε απόλυτα τις φιλοδοξίες μου. Ό,τι και να έγινε θα παρακολουθώ τον ΠΑΟΚ γιατί συνδέθηκα. Είχα προσφορές και τις τελευταίες μέρες αλλά είμαι διεθνής, έχω παίξει σε υψηλό επίπεδο και δεν κάλυπταν τις προσδοκίες μου. Διάλεξα να μείνω εδώ και να ξεκουραστώ. Δεν είναι θέμα χρημάτων, περίμενα τον ΠΑΟΚ επί μεγάλο χρονικό διάστημα και αν ήθελαν μπορούσαν να μου μιλήσουν».

Για το αν είχε πρόταση από τον Άρη:

«Είχα πρόταση από τον Άρη αλλά δεν ήταν καλό για το προφίλ μου. Στην Θεσσαλονίκη μπορώ να παίξω μόνο στον ΠΑΟΚ. Στο μέλλον μπορώ να παίξω οπουδήποτε αλλού αλλά όχι στον Άρη γιατί δεν θέλω να θεωρούμαι προδότης. Στη Ρουμανία δέχθηκα και πρόταση από αντίπαλο της Ραπίντ Βουκουρεστίου με πολλά λεφτά αλλά προτίμησα να μείνω εδώ».

Για τις άλλες προτάσεις που είχε από Ελλάδα:

«Είχα πολλές προτάσεις από Ελλάδα, αλλά έχω ένα όνομα, παίζω 12 χρόνια σε κορυφαίο επίπεδο και δεν θέλω να παίξω σε χαμηλότερη κατηγορία γιατί μετά είναι δύσκολο να επιστρέψεις».

Για το αν προσπάθησε να μιλήσει με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ:

«Προσπάθησα αλλά δεν έβρισκα κανέναν. Θα μπορούσαν επί έναν χρόνο να μου κάνουν πρόταση για ανανέωση. Πολλές φορές αναρωτιόμουν τι έκανα λάθος γιατί είχα πολύ καλές σχέσεις με όλους. Έμαθα πως ο κ. Αναστασιάδης με ήθελε όταν ξεκίνησε στην ομάδα. Δεν κατηγορώ κανέναν απλά δεν έμαθα ποτέ τι ακριβώς συνέβη. Θα μπορούσαν να μου πουν πως θέλουν να παραμείνω με κάποιον τρόπο ή να μην παραμείνω καθόλου. Θα ήταν πιο επαγγελματικός τρόπος και θα έδειχνε σεβασμό στη προσφορά μου στην ομάδα τον οποίο πιστεύω πως άξιζα».

Για το αν παρακολουθεί τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ:

«Δεν βλέπω τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ γιατί νιώθω πολύ άβολα. Είδα μόνο το παιχνίδι με τη Φιορεντίνα στη Τούμπα όπου πήγα και στο γήπεδο».

Για τη συμπεριφορά του κόσμου προς το πρόσωπο του:

«Ήταν απερίγραπτο συναίσθημα. Ένιωσα ικανοποίηση για την αγάπη και τον σεβασμό που μου έδειξε ο κόσμος».

Για το αν θα μπορούσε να παίξει ακόμα στον ΠΑΟΚ:

«Καλύτερα να ρωτηθούν άλλοι για αυτό. Σέβομαι τους πρώην συμπαίκτες μου και τους νέους παίκτες του ΠΑΟΚ. Ξέρω τι μπορώ να κάνω μέσα στο γήπεδο. Πλέον, όλα αυτά είναι ιστορία».

Για το αν έχει «καψούρα» για τον ΠΑΟΚ:

«Μπορείς να το πεις και… καψούρα. Έχω αγαπήσει αυτή την ομάδα πάρα πολύ και έχω συνδεθεί μαζί της. Ήταν ένα διάστημα που δεν είχα πληρωθεί και με είχε ζητήσει ανταγωνιστική ομάδα. Είχα μιλήσει με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ και φυσικά έμεινα. Το θέμα μου δεν ήταν τα λεφτά, έχω κάνει την αποταμίευση μου, το θέμα είναι πως ήθελα να μείνω σε αυτή την ομάδα».

Για το πώς προφέρεται το όνομα του:

«Είναι Λάζαρ όχι Λαζάρ. Μου αρέσει όμως και μου φαίνεται αστείο το πώς το λένε οι Έλληνες».

Για τον Ράζβαν Ρατς:

«Έχουμε καλές σχέσεις, είναι από τους καλύτερους παίκτες του ΠΑΟΚ και είναι λογικό γιατί έχει παίξει εθνική Ρουμανίας, στην Ισπανία και στην Σαχτάρ. Έχουμε επικοινωνία και μιλάμε».

Για το μήνυμα που θέλει να στείλει στον κόσμο:

«Κάνουν τα πάντα σωστά. Το μόνο μήνυμα που θέλω να τους στείλω είναι και στα άσχημα αποτελέσματα να στηρίζουν την ομάδα και να σέβονται τους παίκτες. Στο ποδόσφαιρο μόνο ένας κερδίζει. Οι ποδοσφαιριστές στα σημαντικά παιχνίδια δεν σκέφτονται τα λεφτά. Κατά τα άλλα στηρίζουν την ομάδα τους, πηγαίνουν συνέχεια στο γήπεδο και αυτή είναι η έννοια του φιλάθλου».

Για το αν έχει παράπονο από κάποιον στον ΠΑΟΚ:

«Δεν θέλω να κατηγορήσω κάποιον. Έχω τα καλύτερα συναισθήματα, είναι ευχαρίστηση που έπαιξα στον ΠΑΟΚ και οποιαδήποτε προσφορά και να μου έκαναν ή και να μου κάνουν στο μέλλον θα την αποδεχτώ επειδή έχω συνδεθεί και έχω αγαπήσει αυτή την ομάδα».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 09:42:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Συγγνώμη που πήγα στον Ολυμπιακό"



Αναλυτικά όσα είπε στο Αθλητικό Μετρόπολις:

Για τον ήττα του ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό: "Δεν έπρεπε να χάσει ο ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό. Έχει παίκτες με ποιότητα και άξιζε κάτι περισσότερο. Ο ΠΑΟΚ είναι αυτήν την στιγμή η πρώτη ομάδα και πρέπει να κερδίζει. Σίγουρα ήταν δύσκολο το παιχνίδι απέναντι στον Παναθηναϊκό, αλλά δεν άξιζε να χάσει".

Για τους παίκτες που του άρεσαν: "Μου αρέσουν γενικότερα οι αμυντικοί, όχι μόνο επειδή είναι η θέση μου, αλλά επειδή η άμυνα είναι η βάση μιας ομάδας. Από εκεί και πέρα από τον ΠΑΟΚ μου αρέσουν επίσης και ο Κλάους με τον Σαλπιγγίδη".

Για την προτίμησή του μεταξύ του λατινοαμερικάνικου και του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου: "Προτιμώ το λατινοαμερικανικό ποδόσφαιρο. Είναι πιο ανοιχτό σε σχέση με το ευρωπαϊκό, μπορεί να δει κανείς πιο πολλές φάσεις".

Για το ενδεχόμενο να εργαστεί στον ΠΑΟΚ από άλλο πόστο: "Όταν τελειώσω τις σπουδές μου ως τεχνικός διευθυντής, θα ήθελα να δουλέψω στον ΠΑΟΚ".

Για το ότι δεν έχει αξιοποιηθεί ακόμη από τον ΠΑΟΚ αυτός αλλά και άλλοι παλαίμαχοι: "Δεν ξέρω γιατί δεν έχει συμβεί αυτό. Εγώ από την πλευρά μου θα ήθελα πολύ να συνεργαστώ με τον ΠΑΟΚ, για την ομάδα αλλά και για τον κόσμο. Χθες μιλήσαμε για μία ώρα με τον Ζήση Βρύζα, έγινε η πρόταση και με το πού τελειώσω τις σπουδές μου και πάρω το δίπλωμα, θα είμαι διαθέσιμος για να συνεργαστώ με τον ΠΑΟΚ".

Για την ομάδα, της οποίας οι οπαδοί τον αγάπησαν περισσότερο: "Είναι μια πολύ εύκολη απάντηση. Οι φίλαθλοι της Κόλο Κόλο που είναι ομάδα της πατρίδας μου και φυσικά, οι οπαδοί του ΠΑΟΚ".

Για την μεταγραφή του στον Ολυμπιακό: "Καταλαβαίνω την κόντρα που υπάρχει ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό και γι΄αυτόν τον λόγο αν και μου δόθηκε τρεις φορές η ευκαιρία να πάω νωρίτερα, δεν πήγα για λόγους σεβασμού στον κόσμο. Για κάποιους προσωπικούς λόγους αναγκάστηκα να πάω και καταλαβαίνω την πίκρα του κόσμου του ΠΑΟΚ".

Για το αν αισθάνεται την ανάγκη να ζητήσει συγγνώμη από τον κόσμο του ΠΑΟΚ: "Καταλαβαίνω την πίκρα του κόσμου του ΠΑΟΚ, όμως, η καριέρα ενός επαγγελματία ποδοσφαιριστή είναι έτσι. Ξέρω πόσο άσχημα νιώθει ο κόσμος, το σέβομαι αυτό και αν είναι ο κόσμος να νιώσει καλύτερα με μια συγγνώμη θα το πω. Συγγνώμη".

Για την δυνατότητά του να φέρει καλούς παίκτες από τη Λατινική Αμερική: "Ασφαλώς και μπορώ. Δουλεύω γι’ αυτό, θα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, αλλά πρώτα περιμένω να έρθω σε μια συμφωνία με τον Ζήση Βρύζα".

Για την πιο συγκινητική στιγμή που έζησε με την φανέλα του ΠΑΟΚ: "Είναι δύο οι συγκινητικές. Αρχικά όταν κερδίσαμε τον Ολυμπιακό στα πλέι οφ στο Καραϊσκάκη, και εν συνεχεία η νίκη επί της Τότεναμ στην Αγγλία".

Για τα συναισθήματα που ένιωσε όταν ήρθε αντίπαλος στην Τούμπα ως παίκτης του Ολυμπιακού: "Αισθάνθηκα πολύ άσχημα, ο κόσμος φαινόταν ότι είχε πρόβλημα μαζί μου και είναι σίγουρο πως δεν ένιωσα καθόλου καλά".

Για τις διαφορές αντιμετώπισης ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού από την διαιτησία: "Δεν είμαι αρμόδιος να μιλήσω για την διαιτησία. Η διαφορά που υπάρχει είναι στο οικονομικό. Ο Ολυμπιακός είχε πάρα πολλά χρήματα, ενώ στον ΠΑΟΚ δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα".

Για τον Πάμπλο Γκαρσία: "Όλοι ξέρουμε την ιδιαίτερη προσωπικότητα του Πάμπλο Γκαρσία. Ο ίδιος θέλει να αλλάξει πολλά στον ΠΑΟΚ, αφού, δυστυχώς, δεν συμφωνεί σε πολλά με την υπάρχουσα κατάσταση. Έχει, πάντως, την πρόθεση να βοηθήσει την ομάδα και μακάρι στο μέλλον να είναι κοντά στην διοίκηση και τον πρόεδρο, ώστε να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ, γιατί ο Γκαρσία νιώθει ευγνωμοσύνη στον ΠΑΟΚ".

Για το αν ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα: "Φυσικά και μπορεί. Έχει έναν εξαιρετικό προπονητή και πολύ ποιοτικούς παίκτες. Μέχρι το Δεκέμβριο θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο".


Προσωπικά θέλω να αξιοποιηθεί αλλά συγνώμες και πΑ#πες δεν δέχομαι και δεν με ενδιαφέρουν!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 04:03:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Δεν είναι χρονιά για τίτλους στον ΠΑΟΚ»



Μόνο για τίτλους δεν είναι ακόμη ο ΠΑΟΚ, σύμφωνα με τον Κούλη Αποστολίδη.

Συγκεκριμένα, ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του «δικεφάλου του Βορρά», μέσω των δηλώσεών του συτο «NovaΣΠΟΡ FM 94,6» είπε ότι η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν έχει ακόμη όλα τα στοιχεία που απαιτούνται για να διεκδικήσει τίτλους.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Για την αναμέτρηση με την Γκινγκάμπ: «Ήταν ομάδα καλύτερη και άξιζε να κερδίσει. Το γιατί δεν βρέθηκε σε κατάσταση για να ανταπεξέλθει είναι άλλο ζήτημα και χρειάζεται χρόνος για να το αναλύσουμε. Η Γκινγκάμπ παρουσιάστηκε πολύ καλύτερη και άξιζε να κερδίσει. Θα μπορούσε ο ΠΑΟΚ να προηγηθεί, αλλά αυτό δεν διαφοροποιεί κάτι σε ότι αφορά την εικόνα του ματς».

Για τον φετινό ΠΑΟΚ: «Δεν έχει πάγκο. Βασικά είναι περίπου 8-10 παίκτες που έχουν τραβήξει έως τώρα. Είμαι ανάμεσα σε αυτούς που πίστευαν και πιστεύουν ότι η φετινή σεζόν δεν είναι σεζόν για κατάκτηση τίτλων, αλλά για χτίσιμο ομάδος. Ήρθαν τα πράγματα και είναι πρώτος ο ΠΑΟΚ. Δεν γίνεται να αλλάξει όμως η διαδικασία, που προείπα. Δεν είναι 100% ομάδα που πάει για πρωτάθλημα. Όμως, εννοείται πως είναι καλοδεχούμενο αν έρθει».

Για το αν γίνεται ευκολότερο το έργο του ΠΑΟΚ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος: «Σαφώς το να έχει μια ομάδα να διεκδικήσει όσο το δυνατόν λιγότερους στόχους ωφελεί την ομάδα. Χρειάζεται να ενισχυθεί η ομάδα για Ιανουάριο, παίρνοντας 1-2 ποιοτικούς παίκτες. Δεν πρέπει να διαφοροποιηθεί κάτι λόγω του αποκλεισμού, δεν πρέπει να αλλάξει ο σχεδιασμός. Χρειάζεται ενίσχυση η ομάδα. Θα έρθουν και άλλα καλά αποτελέσματα, όπως και άλλα ανεπιτυχή αποτελέσματα, διότι αυτά έχει η διαδικασία χτισίματος νέας ομάδας».


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 12:44:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Για να γυρίσω πρέπει να έχω πρόταση"



Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται αυτές τις μέρες ο Αντελίνο Βιεϊρίνια και σε δηλώσεις του τόνισε πως πιθανότατα θα επεκτείνει το συμβόλαιό του με τους "Λύκους"...

Αναλυτικά τα όσα είπε στην ARENAPRESS:

Πώς νιιώθεις που είσαι πάλι στη Θεσσαλονίκη ανάμεσα σε οικεία πρόσωπα: "Ήρθα σπίτι μου, όπως είναι λογικό είμαι χαρούμενος. Είδα και τους φίλους μου και όλα όσα με συνδέουν με τη Θεσσαλονίκη"

Πότε θα γυρίσεις στον ΠΑΟΚ; "Δύσκολη ερώτηση! Δεν ξέρω πότε..."

Θα επεκτείνεις το συμβόλαιό σου με τη Βόλφσμπουργκ; "Μάλλον ναι, προς τα εκεί κατευθυνόμαστε. Η ομάδα πάει καλά, ανεβαίνει είναι στη δεύτερη θέση κι εγώ είμαι σε καλή κατάσταση"

Υπάρχει περίπτωση να επιστρέψεις στην Τούμπα τον Ιανουάριο; "Πολύ δυσκολα"

Το σκέφτηκες να γυρίσεις αυτή την μεταγραφική περίοδο στον ΠΑΟΚ; "Εγώ πάντα το σκέφτομαι, είναι γνωστό, αλλά για να γυρίσω πρέπει να έχω πρόταση. Αλλιώς πώς θα γυρίσω;"


 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 12:51:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εγώ λεώ και πρόταση να γίνει δύσκολα να έρθει τώρα!
Μετά από τραυματισμούς κτλ, φέτος παίζει μπάλα.
Οι Γερμανοί δεν είναι μ@λ@κες να τον αφήσουν να φύγει, κάποιος άλλος από εκεί να τον τσιμπήσει!
Εκτός αυτού η αξία του έχει ανέβει, οπότε ο Ιβάν θα πρέπει να δώσει τα κερατά του, πράγμα που δεν φαίνεται για την ώρα...

Δεν πάυει όμως να είναι απωθημένο, γιατί έφυγε ο παικταράς χωρίς να καταλάβουμε πως!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 11:50:37 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Ο τίτλος θα κριθεί μέχρι το τέλος"



Ο Γιώργος Φωτάκης μίλησε στον Sport24 Radio 103.3


Για τον ΠΑΟΚ και αν υπάρχει πίεση: "Υπάρχει μεγάλη πίεση από κόσμο και διοίκηση στον ΠΑΟΚ. Το θέμα είναι πως τη διαχειρίζεσαι. Είχε την ευκαιρία ο ΠΑΟΚ στον πρώτο γύρο να αυξήσει τη διαφορά γιατί ο Ολυμπιακός δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Δεν έχει κριθεί τίποτα. Ο τίτλος θα κριθεί μέχρι το τέλος".

Για τα στοιχεία που ξεχωρίζει σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ: "Στον ΠΑΟΚ, Νομποά και Ρικάρντο Κόστα είναι μεγάλοι παίκτες αλλά χρειάζονται χρόνο. Πιστεύω θα βοηθήσουν πολύ. Για τον Ολυμπιακό, με την έλευση Περέιρα η ομάδα έχει δεθεί πάρα πολύ. Υπάρχει διαφορά σε σχέση με την ομάδα του Μίτσελ. Ο Ολυμπιακός είναι πιο σφιχτός και πολύ δύσκολα του βάζεις γκολ. Για το πρωτάθλημα ωστόσο υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα. Στο ποδόσφαιρο όλα μπορούν να συμβούν. Είναι σημαντικό το παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων την Κυριακή στην Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ πιστεύω μπορεί να νικήσει".



Σε κανένα από τα 2 γκολ δεν πανηγύρισε...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"