Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...

Αποστολέας Θέμα: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...  (Αναγνώστηκε 34446 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #70 στις: Αυγούστου 28, 2014, 02:59:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
“Ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει”

Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο βετεράνος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Χρήστος Τερζανίδης.
Μίλησε για το σημερινό παιχνίδι με την Ζίμπρου, την πειθαρχία του Άγγελου Αναστασιάδη και το θέμα μεταγραφών.

Αναλυτικά τα όσα είπε στον Arena FM 89,4:


Για το παιχνίδι με τη Ζίμπρου τόνισε:

“Θα έλεγα πάντα ένα παιχνίδι διεθνής Γιουρόπα Λιγκ έχει ενδιαφέρον και περισσότερο με το αποτέλεσμα του πρώτου παιχνιδιού που χάσαμε 1-0, αλλά πιστεύω στο σημερινό παιχνίδι ο ΠΑΟΚ ότι θα κερδίσει. Δεν είναι δυνατή ομάδα η Ζίμπρου, απλώς ότι όλες αυτές τις μέρες το φίλαθλο κοινό της ομάδας το πως βλέπουνε τον ΠΑΟΚ και πως τον υπηρετούνε. Μόνο χολή έβγαλαν όλη την εβδομάδα, η ομάδα είναι από την προετοιμασία  δεν ήταν ακόμη έτοιμη, αλλά σίγουρα καλύτερη από την αντίπαλο. Ακούω πως δεν υπάρχει περίπτωση ότι είναι δύσκολο το παιχνίδι. Δεν υπάρχει τέτοια δυσκολία και την φέρνουν μόνο οι φίλαθλοι με αυτή την καταστροφική συζήτηση που κάνουν. Ένας ΠΑΟΚτσης αγαπάει την ομάδα του και δεν έπρεπε να είναι καταστροφική συζήτηση, βρίζουν τους πάντες. Ακόμη δεν ξεκίνησε η σεζόν έχουν αυτά τα προβλήματα. Αυτό με προβληματίζει.

Αγωνιστικά δεν υπάρχει περίπτωση να μην περάσει ο ΠΑΟΚ. Μας έκανε ένα γκολ από μια στημένη φάση και δεν ήρθε το γκολ. Καλώς ή κακώς δεν ήρθε. Τα παιδιά τρέχανε από δω και εκεί και πρώτη φορά παίζανε. Ο ΠΑΟΚ ξεκινά από φέτος. Ήταν άλλη τεχνική ηγεσία, δανεικοί ποδοσφαιριστές, ήρθαν καινούργιοι και θέλουμε να ξεκινήσουμε τα δικά μας παιδιά. Τι θέλουν οι φίλαθλοι; Να κάνει 50 εκατ. μεταγραφές ο Σαββίδης για να ικανοποιήσει κάποια άτομα; Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Ο ΠΑΟΚ πήγε ένα χρόνο πίσω και η ομάδα θέλει υπομονή, ο κόσμος να είναι κοντά και να μην δημιουργεί προβλήματα και ο κ. Σαββίδης να μπορεί να επενδύει”.


Για το ότι είναι η πρώτη αισιόδοξη δήλωση υποστήριξε:

“Δεν μπορεί να καταστρέφουμε τα πάντα έστω και εμείς οι παλιότεροι να βγάζουμε χολή. Αυτά τα παιδιά που δουλεύουν εγώ δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις, θέλει πιο καλή οργάνωση γιατί δεν μπορεί ο μεγαλομέτοχος να είναι στα ταξίδια, να φέρνει πρόεδρο από την Κύπρο. Αυτό με ξινίζει εμένα και αυτό και δεν ξέρω πως λειτουργεί. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να πάρει το παιχνίδι και δεν με πείραξε η ισοπαλία με την Καλλονή. Η ομάδα θα ανέβει, θα παίξει και θέλει υπομονή”

Για το αν χρειάζεται ο ΠΑΟΚ ενίσχυση υπογράμμισε:
“Αυτό ας το δουν αυτοί που είναι μέσα. Το βάρος πέφτει στον Αναστασιάδη. Έχουμε τον Μαντούρο, τον Μάρτενς που έχουν τα συμβόλαια και δεν μπόρεσαν να φύγουν, έφυγαν οι δανεικοί. Ξεκινά μια καινούργια ομάδα με κάποιες προσθήκες και περιμένουμε να δούμε αν έχουν να δώσουν κάτι περισσότερο. Δεν μπορούμε από το πρώτο παιχνίδι να τους βγάλουμε “off”. Οπωσδήποτε είναι και η περίοδος του Ιανουαρίου, να φτιαχτεί η ομάδα και να δούμε τον Ιανουάριο να γίνουν οι προσθήκες να μπορέσει να προχωρήσει η ομάδα και όχι καταστροφικά δεν έχουμε κανέναν. Τα έβαλαν με τους πάντες”.

Στη συνέχεια ο κ. Τερζανίδης προσέθεσε:
“Αυτή τη στιγμή ένας παίκτης δεν εξαρτάται μόνο από τον εαυτό του. Πρέπει να φτιαχτεί η ομάδα, να υπάρχει πειθαρχία και καλά έκανε ο Αναστασιάδης όποιος δημιουργεί πρόβλημα να τον διώχνει. Όχι το περσινό πότε θα φάει κάρτα ο ποδοσφαιριστής για να μείνουμε με παίκτη λιγότερο. Με την πειθαρχία θα ηρεμήσουμε, θα παίρνει το 100%, και θα γίνουμε ομάδα”.

Για τον κίνδυνο να υπάρχουν προβοκάτσια απάντησε:
“Δεν νομίζω, αλλά τότε τι ΠΑΟΚτσήδες θα είναι αυτοί; Αυτοί που θα πάνε στο γήπεδο είναι οπαδοί. Άρα κάποιος που θα κάνει την πράξη αυτή, θα πρέπει οι γύρω να προστατέψουν την ομάδα και όχι αυτοί οι ανεγκέφαλοι οι οποίοι θα μπορούν να είναι από ναρκωτικά ή αλκοόλ. Οι υπόλοιποι οι νορμάλ δεν θα πρέπει να επέμβουν; Μα όλοι πρέπει να γίνουμε αστυνομικοί και αν ο διπλανός μου πετάξει κάτι να τον πιάσω και να τον πάω στα άτομα που είναι υπεύθυνα. Θέλει υπομονή, να περιμένει ο κόσμος, θα έρθουν καλύτερες μέρες και δεν μου αρέσει η γκρίνια πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα”

Τέλος κατέληξε:
Και να υπάρχει το ενδιαφέρον από τον μεγαλομέτοχο να φέρει παίκτες. Όλοι βλέπουμε τον Ολυμπιακό ο οποίος παίρνει όλο το χρήμα και πρέπει να τον βγάλουμε έξω. Δεν μπορούμε να τον φτάσουμε, έχει τη διαιτησία μαζί του και όταν σου δίνει κόκκινη κάρτα σε φάση η οποία δεν κατάλαβα για ποιο λόγο την έβγαλε. Δεν ξέρω αν είναι στημένη η διαιτησία και δεν ξέρω αν γνωρίζουν από διαιτησία. Δεν έκανε χειρονομία ο ποδοσφαιριστής και του δείχνει απευθείας κόκκινη κάρτα. Κοιτάξτε η διαιτησία είναι εις βάρος σας, κοιτάξτε γιατί θα σας πάρουμε τα κεφάλια. Εγώ αυτό αντιλαμβάνομαι. Είναι μήνυμα αυτό”.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #71 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 11:14:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Να κρατήσει τον Κλάους ο ΠΑΟΚ»



Ο Στέφανος Μπορμπόκης τόνισε πως ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να κάνει τα πάντα για να κρατήσει τον Στέφανο Αθανασιάδη στο έμψυχο δυναμικό του. Ο παλαίμαχος παίκτης του «Δικέφαλου» του Βορρά αναφέρθηκε στην υπόθεση της ανανέωσης της συνεργασίας του Έλληνα επιθετικού με τους «ασπρόμαυρους», ενώ υπογράμμισε πως ο διεθνής παίκτης είναι ΠΑΟΚτζής.

Αρχικά, ο Μπορμπόκης τόνισε στην εφημερίδα «Real News»: «Κι εγώ αν ήμουν στη θέση του Αθανασιάδη θα το σκεφτόμουν πολύ πριν υπογράψω. Ο ΠΑΟΚ δεν έχει την πολυτέλεια να χάσει τον Κλάους και πρέπει με κάθε τρόπο να τον κρατήσει στην ομάδα για πολλά ακόμα χρόνια. Βέβαια με όλα αυτά που έχουν γίνει φέτος το καλοκαίρι, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει, όμως πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ, με την ανανέωση που επιχειρεί να πραγματοποιήσει σε τόσο μεγάλο βαθμό, είναι σαν να έχει αποδεχθεί ότι φέτος δεν μπορεί να διεκδικήσει μεγάλους στόχους όπως το πρωτάθλημα. Πιστεύω ότι και ο Αθανασιάδης βλέπει τι γίνεται γύρω και μέσα στην ομάδα κι έχει αντιληφθεί ότι δύσκολα φέτος ο ΠΑΟΚ θα μπορέσει να πετύχει κάτι εξαιρετικό. Είναι ένα παιδί με μεγάλες φιλοδοξίες και είναι λογικό να προβληματίζεται».

Στη συνέχεια, συμπλήρωσε: «Ο Αθανασιάδης είναι ΠΑΟΚ και θα είναι ΠΑΟΚ μέχρι να πεθάνει. Από την άλλη όμως, είναι κι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και πρέπει να καλύψει τις φιλοδοξίες του. Τον γνωρίζω πολύ καλά, είμαστε φίλοι και είμαι σίγουρος ότι γι' αυτόν δεν είναι θέμα χρημάτων η ανανέωση του συμβολαίου του. Θέλει να υπάρχουν στον ΠΑΟΚ οι προϋποθέσεις για να πρωταγωνιστεί κι αυτός και η ομάδα και βλέπει ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται. Και δεν είναι μόνο ο Κλάους. Και ο κόσμος το έχει καταλάβει. Δεν είναι τυχαίο ότι φέτος υπήρχε τόσο μεγάλη πτώση στα εισιτήρια διαρκείας. Όπως κι αν έχει, παίκτες σαν τον Κλάους δεν πρέπει με τίποτα να φεύγουν από την ομάδα».


Τι να πεις...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #72 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 02:32:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Να κλείσει ο Κλάους»


Στον ArenaFM 89,4 φιλοξενήθηκε ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Βασίλης Βασιλάκος.

Μίλησε για το θέμα του Αθανασιάδη, αλλά και για την πορεία.

Αναλυτικά τα όσα είπε στον ArenaFM 89,4.

Για το θέμα που έχει δημιουργηθεί με τον Στέφανο Αθανασιάδη τόνισε:

«Το παιδί είναι μια θετική μονάδα για την ομάδα και θεωρώ ότι υπήρχε ένα πρόβλημα το οποίο είχε λήξει και επανήλθε ξανά και αυτό δείχνει ότι υπάρχει ένα πρόβλημα στην ομάδα, ότι η ομάδα πάσχει από ανθρώπους για να διοικήσουν. Θεωρώ είναι πρόβλημα ότι δεν έπρεπε να βγει προς τα έξω τη στιγμή που είναι θετικές οι εισηγήσεις και ότι ο κόσμος θέλει να δει τον Αθανασιάδη και πρέπει να κλείσει. Υπάρχει μια ανυπαρξία τα τελευταία χρόνια στον ΠΑΟΚ διοικητικά και δημιουργεί αυτά τα προβλήματα».

Για το πόσα χρήματα είχε πάρει όταν είχε ανανεώσει επί εποχή Παντελάκη είπε:

«Δεκαπέντε χρόνια έκατσα στον ΠΑΟΚ, κοντά στα 1,9 δραχμές. Μου είχε πει τότε αυτά θα παίρνεις για αυτά που κάνεις. Με μεταγραφή είχα φύγει στην ΑΕΚ. Δεν υπήρχε αυτή η οικονομική διαφορά και ήμουν παίκτης που έπαιζα και ζήτησα να κάνω μία ανανέωση συμβολαίου ή να φύγω».

Για το αν χρειάζεται τον Κλάους ο ΠΑΟΚ όπως είναι αυτή τη στιγμή προσέθεσε:

«Πιστεύω ότι δεν έχει άλλες λύσεις και είναι μία ομάδα που χρειάζεται. Μπορεί να πάρεις παραπάνω απ’ ότι προσφέρει μέχρι τώρα και προφανώς δεν θα ψάξει γιατί είναι μονάδα. Βάζει 15 γκολ τη χρονιά και κοιτάς μετά να καλύψεις τις κενές θέσεις. Έπρεπε να είχε βρεθεί η λύση. Οπότε κακώς γίνεται αυτή η συζήτηση και έπρεπε να είχε τελειώσει αυτό το θέμα. Σίγουρα θα υπάρχουν ομάδες που θέλουν να κλείσουν τον Αθανασιάδη και να προσφέρουν ίσως κάτι παραπάνω».

Στη συνέχεια ο κ. Βασιλάκος είπε:

«Επειδή αναφερθήκατε στη δικιά μου εποχή που είναι διαφορετική, εκείνη την εποχή πρώτα κάτι γινόταν και μετά εμφανιζόταν το θέμα. Δεν υπήρχαν τέτοια συμβόλαια τότε, υπήρχαν άλλες καταστάσεις και ούτω καθ’ εξής. Τώρα εμφανίζονται πολλά πράγματα προς τα έξω και θεωρώ πως δεν έπρεπε να δημιουργηθεί αυτό το ζήτημα».

Για την πορεία της ομάδας τα τελευταία δύο παιχνίδια:

«Άλλαξε πολλούς παίκτες η ομάδα και πρέπει ο κόσμος να καταλάβει ότι μας δίνει κάποιο σκοπό. Αν μπορεί να ενισχυθεί η ομάδα και μέχρι που μπορεί να φτάσει. Επειδή τα τελευταία χρόνια αλλάζουν οι παίκτες και όταν γίνεται μια τέτοια κατάσταση, ο χρόνος γιατρεύει κάποιες πληγές. Και δεν είναι μικρά τα σκορ και ας εξαιρέσουμε ότι οι ομάδες δεν ήταν μεγάλου ανταγωνισμού. Θεωρώ πως ο προπονητής μπορεί να διαχειριστεί τι παίκτες χρειάζεται. Τα πράγματα είναι δύσκολα, όταν δεν μπορείς να κρατήσεις έναν παίκτη σου».

Για το ότι το παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου δεν θα είναι εύκολο κατέληξε:

«Σίγουρα θα είναι ένα πρόβλημα αν και εφόσον αμυνθούν, αλλά πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή άλλη ομάδα έχει ηρεμήσει από τα προβλήματα που είχαν δημιουργηθεί και να διαχειριστεί καλύτερα το παιχνίδι. Πρέπει να κοιτάξει να βοηθηθεί για να φτάσει κοντά στις άλλες ομάδες. Πιστεύω ότι διοικητικά δεν υπάρχει, εφόσον έχει δημιουργηθεί αυτό το πρόβλημα».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #73 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 03:21:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Επικίνδυνη ομάδα η Γκινγκάμπ»



Ο πρώην άσος του «Δικέφαλου του Βορρά» αγωνίστηκε πέρυσι στην Γκινγκάμπ και σκιαγράφησε το προφίλ της.

Διαβάστε τι είπε για τους κυπελλούχους Γαλλίας, αλλά και για τους παίκτες της άλλοτε ομάδας του που μπορούν να τους κάνουν «ζημιά».

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του στην εφημερίδα «Σπορ του Βορρά»:

«Γνωρίζω πολύ καλά την Γκινγκάμπ, καθώς μέχρι το καλοκαίρι αγωνιζόμουν στην ομάδα. Πλέον είμαι στη Σοσό καθώς πήρα μεταγραφή. Με την Γκινγκάμπ κατέκτησα το κύπελλο Γαλλίας και αυτή η διάκριση βοήθησε την ομάδα να συμμετέχει στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ».

Για την ιδιαιτερότητα της Γκινγκάμπ: «Θα παίξει για πρώτη φορά σε γκρουπ σε ευρωπαϊκή διοργάνωση. Η Γκινγκάμπ έχει την εξής ιδιαιτερότητα, ενώ είναι μια πόλη με μόλις 7000 κατοίκους, καταφέρνει και γεμίζει το γήπεδο της με 16000 φιλάθλους σε κάθε παιχνίδι. Αυτό, δεν μπόρεσα να καταλάβω (!) πώς συμβαίνει. Βλέπετε, καθημερινά μέσα στην πόλη υπήρχε η σχετική κίνηση από τους κατοίκους και το Σαββατοκύριακο, όταν παίζαμε στο πρωτάθλημα, το γήπεδο γέμιζε με οπαδούς της Γκινγκάμπ, προφανώς και από τις γύρω περιοχές».

Για τη δυναμικότητα της γαλλικής ομάδας: «Διαθέτει ένα πολύ δεμένο σύνολο και κυρίως μεσοεπιθετικά μπορεί να κάνει ευκαιρίες και να δημιουργήσει προβλήματα στους αντιπάλους της. Το καλοκαίρι, η Γκινγκάμπ πούλησε τον Γιαταμπαρέ στην Τραμπζονσπόρ με δύο εκατομμύρια ευρώ, ενώ πήρε ως δανεικό από τον Ολυμπιακό, τον μικρό αδελφό του Γιαταμπαρέ. Ο ΠΑΟΚ θα δυσκολευτεί στη Γαλλία στις 2 Οκτωβρίου. Μέσα στην έδρα της, η Γκινγκάμπ, είναι μια πολύ επικίνδυνη ομάδα. Στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ θα είναι το φαβορί. Όμως, κατά την γνώμη μου, πρέπει να προσέξει πολύ στη Γαλλία».

Για τα φαβορί του ομίλου του ΠΑΟΚ: «Προσωπικά θεωρώ πως η Φιορεντίνα και ο ΠΑΟΚ έχουν τον πρώτο λόγο. Πολύ σημαντικό ρόλο, θα παίξουν και τα αποτελέσματα στις έδρες των ομάδων. Πάντως ο ΠΑΟΚ έχει την ποιότητα για να συνεχίσει στη διοργάνωση. Έχει και μια σταθερή παρουσία στο Γιουρόπα Λίγκ τα τελευταία χρόνια. Έχει καλό όνομα στην Ευρώπη».

Για το γεγονός ότι δεν στέριωσε στον ΠΑΟΚ: «Όταν ήρθα στον ΠΑΟΚ τραυματίστηκα, είχα θλάση κι έμεινα για δύο μήνες εκτός. Επανήλθα, αλλά δεν μπόρεσα να διεκδικήσω μια θέση. Αποφάσισα να φύγω και είμαι καλά. Έπαιξα και στην Γκινγκάμπ αλλά και στη Σοσό όπου βρίσκομαι τώρα. Ίσως δεν ήταν καλό το ποδοσφαιρικό τάιμινγκ, όταν πήγα στον ΠΑΟΚ. Αλλά αυτό που έγινε, δεν μπορεί να αλλάξει».

Για τους παίκτες του ΠΑΟΚ που δεν ξεχνά: «Θυμάμαι τον Σαλπιγγίδη που είναι πολύ καλός παίκτης, όπως και τον Αθανασιάδη. Ξέρω ότι αυτοί οι δύο μπορούν να κάνουν "ζημιά" σε οποιαδήποτε άμυνα. Είναι σημαντικό ότι ο ΠΑΟΚ τους έχει στο ρόστερ του. Ακόμη θυμάμαι τον τερματοφύλακα, τον Γλύκο που ξέρω ότι τώρα είναι βασικός. Κάνει καλά ο ΠΑΟΚ και επενδύει σε Ελληνες παίκτες».


Τι είδαν  τα ματάκια μας Παναγία μου, τώρα μένει να μιλήσει και ο Κουμάλο!! :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #74 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 08:22:43 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ήταν τρομακτική στιγμή»



Στον ArenaFM 89,4 φιλοξενήθηκε ο βετεράνος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Καπετανόπουλος.

Μίλησε για τη μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Άρσεναλ 17 χρόνια πριν, αλλά και για τον Άγγελο Αναστασιάδη.

Αναλυτικά τα όσα είπε στον ArenaFM 89,4

Για τη νίκη επί της Άρσεναλ τόνισε:

«Ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι για μας και δικαιώμασταν τη νίκη και παίξαμε στα ίσια την Άρσεναλ που στην πορεία πήρε το νταμπλ και επικρατήσαμε δίκαια με το γκολ του Φραντζέσκου».

Για το «σόου» που είχαν κάνει στα αποδυτήρια με αφορμή το βίντεο της ιστορίας του ΠΑΟΚ είπε:

«Ναι είχε γίνει μια δραματοποίησε, είχαμε μαζευτεί το 2007 ή το 2008 αν δεν κάνω λάθος στα αποδυτήρια οι περισσότεροι από εκείνοι την εποχή και ο Άγγελος Αναστασιάδη και πολλοί πιστεύουν ότι η κάμερα είχε μπει εκείνη τη στιγμή μέσα και το πώς τρύπωσε. Όλοι ήμασταν με κοιλιές, με άσπρα μαλλιά».

Για το ότι ο Άγγελος Αναστασιάδης θυμόταν τα όσα τους είχε πει προσέθεσε:


«Όχι μόνο αυτό, αλλά το πώς μας μιλούσε θέλαμε να μπούμε μέσα στο γήπεδο και αυτό θα φανεί στο φετινό ΠΑΟΚ».

Για το ντοπάρισμα του Αναστασιάδη στη ψυχολογία των ποδοσφαιριστών υπογράμμισε:


«Ναι νομίζω πως είναι από τα βασικά κομμάτια της απόδοσης ενός ποδοσφαιριστή και μιας ομάδας είναι η ψυχολογία. Σ’ αυτό ο Άγγελος παίρνει άριστα και βγαίνεις έξω και σαφώς ότι είσαι καλύτερος από τον αντίπαλο, άσχετα αν ο αντίπαλος είναι η Μπαρτσελόνα ή η Γιουβέντους και φαίνεται και θα τα έχεις δώσει όλα».

Για τις δηλώσεις του Αναστασιάδη για γηγενή ομάδα απάντησε:

«Μακάρι να μπορέσει να το καταφέρει και θα μπορούσε να το είχε καταφέρει αν δεν έφευγε πολλές φορές από την ομάδα κακήν κακώς. Βάση αποτελεσμάτων θεωρώ πως ήταν ένας προπονητής που θα έπρεπε να μείνει περισσότερο στην ομάδα και αυτό που στην Ελλάδα μετά από δύο-τρεις αγωνιστικές διώχνουν τους προπονητές είναι λάθος. Και την ώρα που ο Άγγελος Αναστασιάδης έχει δείξει τα ΠΑΟΚτσήδικα συναισθήματά του και πολλές έχει δεχτεί προτάσεις από αντιπάλους του ΠΑΟΚ και δεν έχει πάει και επαγγελματικά δηλαδή έβαλε πολλές φορές τον ΠΑΟΚ και του άξιζε να βρίσκεται περισσότερα χρόνια στην ομάδα».

Για τη λέξη «πεθαμένα» που λέει ο Αναστασιάδης αν το λέει συχνά:

«Πολλοί επειδή τον βλέπουμε αγριεμένο, νομίζουν ότι βρίζει αλλά οι κουβέντες του είναι αυτές, άντε πεθαμένα πάμε να τους κερδίσουμε, θα σε σκίσω αν κάνεις κάτι και καθαρά του βγαίνουν εκείνη τη στιγμή. Είναι διασκεδαστικός σ’ αυτές τις κουβέντες. Όλους τους λέει και προσπαθεί να φτιάξει το κλίμα και δεν το συζητώ».

Για το αν θυμάται τι έγινε στο 1-0 της Τούμπας προσέθεσε:


«Νομίζω ότι είναι από τις μεγαλύτερες στιγμές της Τούμπας και όλοι πανηγυρίζαμε για πόση ώρα το γκολ και ήταν εκπληκτική στιγμή. Και γω είχα μπει στο 60’ στη θέση του Βρύζα και μετά από 7-8 λεπτά πετύχαμε το γκολ. Ήταν μια τρομακτική και ανεπανάληπτη στιγμή και τρέξαμε προς την θύρα 3-4 μαζί με τον Φραντζέσκο».

Τέλος για το που βρίσκεται τώρα κατέληξε:


«Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη Λάρισα και ήμουν για 1,5 μήνα γενικός διευθυντής στη Λάρισα και δεν έτυχε να έρθω στον ΠΑΟΚ και είναι καθαρά θέμα επιλογών άλλων ανθρώπων».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 02:17:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Κάθε παιχνίδι και καλύτερος»!



Στον ArenaFM 89,4 φιλοξενήθηκε ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Βασίλης Βασιλάκος. Μίλησε για την απόδοση του «Δικεφάλου» στα τελευταία παιχνίδια και τόνισε πως η ομάδα πλέον θα ξέρει που χρειάζεται παίκτες αλλά και πως αγώνα με αγώνα είναι καλύτερη.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Βασίλης Βασιλάκος:

Για την πίστωση χρόνου που χρειάζεται η ομάδα:

«Αυτή την στιγμή ο ΠΑΟΚ φτιάχνει μια ομάδα που θα ξέρει τι του λείπει. Θα δώσει στους παίκτες την δυνατότητα να παίξουν και θα βγουν συμπεράσματα. Έλεγαν πολλοί πως χρειάζεται μεταγραφές αλλά άρχισε να γίνεται ομάδα και αυτά που κάνει τώρα δεν τα έκανε ποτέ. Δεν θυμάμαι τα τελευταία χρόνια να βάζει τέσσερα και έξι γκολ στην Ευρώπη. Τα προηγούμενα χρόνια παίρναμε παίκτες αμφιβόλου αξίας και ο ΠΑΟΚ μετά ψαχνόταν. Ο προπονητής κατάφερε να κάνει τον κόσμο να λέει πως χρειαζόμαστε μόνο έναν – δύο παίκτες όπως τα παλιά χρόνια που έπαιζε ο Άγγελος. Ο ΠΑΟΚ δημιουργείται αυτή την στιγμή και κάθε παιχνίδι γίνεται καλύτερος».

Για τα στοιχεία της ομάδας:


«Αυτή την στιγμή υπάρχει εμπιστοσύνη στην ομάδα, δεν έχουν άγχους οι παίκτες και δίνουν το 100%. Μπορεί να έβαλε έξι γκολ σε μια μικρή ομάδα αλλά δεν παύει αυτή η ομάδα να απέκλεισε άλλους για να βρεθεί εδώ. Τώρα πρέπει απλά να προσγειωθούμε. Ο κόσμος πάντως είναι ενθουσιασμένος με την ομάδα. Ο ΠΑΟΚ κάτι προσπαθεί να κάνει αλλά δεν θέλω να γίνω και γραφικός, θέλει και βοήθειες.  Ο Αναστασιάδης είναι έμπειρος. Υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν την ομάδα στην γωνία και αυτούς τους ανθρώπους τους απομονώνεις με το να μην ασχολείσαι μαζί τους».

Για τον Αθανασιάδη:


«Ο Αθανασιάδης χρειάζεται στην ομάδα και τις προηγούμενες 15 μέρες φάνηκε πως η ομάδα δεν έχει διοίκηση. Δημιουργήθηκε πρόβλημα σε έναν παίκτη που έχει να προσφέρει καλά. Ο κάθε παίκτης πρέπει να είναι ήρεμος και να του αρέσει αυτό που κάνει».

Για το αν τα φαβορί του ομίλου είναι ο ΠΑΟΚ και η Φιορεντίνα:

«Φυσιολογικά οι δύο ομάδες που έχουν το πλεονέκτημα είναι ο ΠΑΟΚ και η Φιορεντίνα. Οι άλλες δύο ομάδες είναι καινούριες στους ομίλους και με προσοχή και σωστή δουλειά ο ΠΑΟΚ θα πάρει την πρόκριση».


Παράθεση
Υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν την ομάδα στην γωνία και αυτούς τους ανθρώπους τους απομονώνεις με το να μην ασχολείσαι μαζί τους».


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 02:34:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Παίκτης με σπάνια ευφυία ο Κλάους»



Στο Αθλητικό Metropolis και την εκπομπή «Στη Σέντρα» φιλοξενήθηκε ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ Γιάννης Οκκάς και αναφέρθηκε στην μεγάλη νίκη του Δικεφάλου επί της Ντιναμό Μινσκ.

Αναλυτικά όσα τόνισε:


Για το χατ-τρικ του Αθανασιάδη:
«Ο Στέφανος ήταν χθες στο κατάλληλο σημείο και την σωστή στιγμή. Είναι ένα παιδί που το ξέρουμε. Έχει στενή σχέση με το γκολ. Μακάρι να συνεχίσει έτσι. Είναι ένας παίκτης που παίζει με μυαλό. Για να μπουν αυτά τα γκολ χρειάζεται ευφυία. Πρέπει να έχεις τη δυνατότητα να διαβάζεις τη φάση, δεν το βρίσκεις εύκολα σε παίκτες αυτό το προσόν. Αν εξαιρέσει κανείς την καταπληκτική κεφαλιά, τα άλλα δύο τέρματα είναι δείγμα παίκτη που μυρίζει το γκολ και διαβάζει συνέχεια το παιχνίδι».

 

Για τις ομοιότητες και τις διαφορές με τον Μήτρογλου:
«Και ο Μήτρογλου είναι καλός παίκτης με πλούσια χαρίσματα. Ο Κλάους είναι καθαρά παίκτης περιοχής. Όχι πως ο Μήτρογλου δεν είναι, απλά και οι δύο έχουν κάποια χαρακτηριστικά που δεν τα έχει ο άλλος. Ο Μήτρογλου έχει πιο καλή επαφή με την μπάλα, ενώ ο Κλάους είναι πιο κινητικός και μπορεί να ελιχθεί πιο εύκολα μέσα στην περιοχή».

 

Για το πού μπορεί να φτάσει αυτός ο ΠΑΟΚ: «Επειδή είμαστε ενθουσιώδεις σαν λαός, πιστεύω πως πρέπει να κρατήσουμε χαμηλούς τόνους. Είναι θετικό για τον ΠΑΟΚ που υπάρχει ο Άγγελος Αναστασιάδης που είναι πάντα προσγειωμένος και δουλεύει αθόρυβα προκειμένου ο ΠΑΟΚ να φτάσει όσο πιο ψηλά γίνεται».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 08:15:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Είναι μία ηθική ικανοποίηση το γεγονός ότι παίζουν όλα αυτά τα παιδιά"



Ο Κώστας Μαλιούφας από τα στελέχη των Ακαδημιών μίλησε στο ραδιοφωνικό σταθμό «Liberofm 107,4» και στην εκπομπή «PAOK24» σημειώνοντας:

«Είναι μία ηθική ικανοποίηση το γεγονός ότι παίζουν όλα αυτά τα παιδιά. Εμένα αυτή είναι η δουλειά μου, ξεκίνησα το 2007. Είχαν έρθει πάρα πολλά παιδιά τα οποία πήραν ευκαιρίες και καθιερώθηκαν στον ΠΑΟΚ. Από τον Δημήτρη Πέλκα, τον Πόποβιτς, τον Κουλούρη, μέχρι τον Μελίσσα. Για παράδειγμα σε ένα παιχνίδι της Νεάπολης με τα Διαβατά είχα ξεχωρίσει τον Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος έπαιζε στην ομάδα της Νεάπολης.

Αυτά τα παιδιά ήρθαν στον ΠΑΟΚ και από εκεί και πέρα πήραν ο κάθε ένας τις ευκαιρίες τους. Ο Αναστασιάδης, ο Χάβος, ο Μπόλονι που έβαλε τον Σταφυλίδη, όλοι τους έδωσαν ευκαιρίες. Τέσσερα, πέντε χρόνια πηγαίναμε στην Φτανκφούρτη και υπήρχε ένα σκάουτινγκ φοβερό. Δέκα άτομα δουλεύουν για αυτό. Το σκάουτινγκ θέλει μάτια».

Για τον Φάνη Τζανδάρη και τον Κάτσε:


«Είχα πάει να τον δω και μου άρεσε πάρα πολύ. Η προσωπικότητα του, τα πατήματα του, οι πρωτοβουλίες που έπαιρνε μου άρεσαν πάρα πολύ. Μου θύμισε τον Τζέραρντ, το στυλ του. Τρέχει πάρα πολύ, μπορεί να πάρει πολλές πρωτοβουλίες, μην κοιτάτε που τώρα έχει άγχος. Τώρα υπάρχει ένας προπονητής που εμπιστεύεται τα νέα παιδιά και σιγά σιγά θα τους δώσει παιχνίδια. Όσο περνάει ο καιρός, ο Φάνης θα παίρνει περισσότερες πρωτοβουλίες.

Ο Κάτσε το έχει, τα εργομετρικά του δεν υπάρχουν στην Ευρώπη. Όσοι έχουν παίξει σε τέτοιο επίπεδο ξέρουν ότι υπάρχει το ενεργητικό άγχος. Όσο παίζουν αυτά τα παιδιά αποκτούν αυτοπεποίθηση. Δεν τους έκανε κανείς χάρη, αν δεν άξιζαν δεν θα έπαιζαν στον ΠΑΟΚ. Άλλωστε μέσα από μία σειρά παιχνιδιών φαίνεται τι μπορούν να κάνουν, αν δεν αξίζουν θα ρεζιλευτούν. Κάτι είδαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ σε αυτά τα παιδιά».

Για τον Πέλκα και την απόφαση του να πάει στην Πορτογαλία:

«Είναι προσωπικό θέμα του ποδοσφαιριστή. Εχει φοβερή τεχνική, τον ξέρω από μικρό παιδί. Είχε έρθει στον ΠΑΟΚ μαζί με τον  Αγγελίδη και τον Χαρμάνα και μάλιστα ο Θόδωρος Ελευθεριάδης ήταν λίγο σκεπτικός στην αρχή γιατί ήταν μικρός, αλλά έκανε παπάδες, αναστάτωνε πολύ κόσμο».

Για τον Κουλούρη:

«Πρέπει να κάνει υπομονή και να δουλέψει πολύ. Δεν πρέπει να τα παρατήσει. Ενδιαφέρθηκαν πολλοί σύλλογοι και από το εξωτερικό για την περίπτωση του, λόγω και της Εθνικής. Πέρσι έπαιξε αρκετά παιχνίδια, έκανε και κάποια γκολ, αλλά πρέπει να συνεχίσει. Πρέπει να καταλάβει ότι υπάρχουν πιο ώριμοι παίκτες στην ομάδα τη δεδομένη χρονική στιγμή, αλλά δεν πρέπει να τα παρατήσει. Αύριο για παράδειγμα μπορεί να παίξει με την Καλαμαριά και πρέπει να είναι έτοιμος».

Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ θέλει να βασιστεί στους παίκτες από τις ακαδημίες του:


«Το όνειρο μας είναι να συμβεί αυτό. Είναι σημαντικό να βγάζεις παιδιά από τα σπλάχνα τους, είναι πολύ διαφορετικό. Η γενιά του Κλάους για παράδειγμα, μεγάλωσε ρωτώντας συνέχεια για τα παιχνίδια του παρελθόντος. Τα παιδιά από τις ακαδημίες τιμούν και ματώνουν τη φανέλα. Ενα παιδί που θα βγει από την ακαδημία και που στο παρελθόν ήταν ballboy θα μείνει εδώ για χρόνια και θα κάνει το όνειρο του πραγματικότητα. Πιστεύω ότι σύντομα θα ξεκινήσει ο προγραμματισμός ώστε να στελεχωθεί ο ΠΑΟΚ από τα νέα παιδιά της ακαδημίας του, τα οποία θα είναι έτοιμα για πρωταθλητισμό. Πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ είναι σε καλό δρόμο, έχει τις εγκαταστάσεις και έναν άνθρωπο που είναι ανεξάρτητος οικονομικά.

Έτσι δίνεις κίνητρο στα νέα παιδιά που έρχονται, να δίνουν το κάτι παραπάνω από αυτό που μπορούν. Και ο κόσμος σε αντιμετωπίζει αλλιώς, βλέπει διαφορετικά την προσπάθεια που γίνεται. Τώρα βλέπουμε ότι η ομάδα είναι ομάδα, υπάρχει ένα πλάνο, έχει αρχή, μέση και τέλος. Βλέπουμε ότι μόλις χάνεται η μπάλα, τρέχουν δύο και τρία παιδιά για να την ξανακερδίσουν. Πρέπει να έχουμε υπομονή και στα δύσκολα να δείξουμε υπομονή σε αυτά τα παιδιά, αλλά και στην προσπάθεια που κάνουν όλοι».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 09:51:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Δεν με σεβάστηκαν στον ΠΑΟΚ»



Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής της Ακαδέμικα στα ΣΠΟΡ του Βορρά:


«Είμαι στενοχωρημένος για τον τρόπο που με άφησαν να φύγω. Μετά από 5,5 χρόνια στα οποία έδωσα ό,τι καλύτερο μπορούσα στην ομάδα, στο τέλος ένιωσα ότι με έβαλαν περιθώριο. Όχι ο κόσμος, αλλά η διοίκηση. Θα μπορούσαν να με σεβαστούν περισσότερο. Ήθελα να μείνω και να κλείσω την καριέρα μου στον ΠΑΟΚ, αλλά τελικά τα πράγματα ήρθαν αλλιώς. Είτε έτσι, είτε αλλιώς και τον κόσμο αγαπώ πολύ, αλλά και την ομάδα… Αυτό δεν αλλάζει»,

Τι μήνυμα θα ήθελες να στείλεις στον κόσμο του ΠΑΟΚ;


«Πάντα θα θυμάμαι πόσο με αγάπησε ο κόσμος του ΠΑΟΚ. Αυτή η αγάπη δεν ξεχνιέται. Οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ είναι σίγουρα οι καλύτεροι που έχω γνωρίσει στον κόσμο. Τους εύχομαι να πανηγυρίσουν σύντομα όχι μόνο έναν αλλά πολλούς τίτλους! Αυτός ο κόσμος αξίζει να πάρει περισσότερες χαρές…»

-Πότε θα ξαναέρθεις στη Θεσσαλονίκη;

«Προς το παρόν δεν το επιτρέπουν οι υποχρεώσεις που έχω με την Ακαδέμικα. Αλλά σίγουρα όταν βρω χρόνο, θα έρθω κάποια στιγμή με την οικογένειά μου στη Θεσσαλονίκη για να δω τους φίλους μου αλλά και κάποιο ματς του ΠΑΟΚ».

-Σου λείπει η Τούμπα;

«Ναι, λογικό δεν είναι μετά από 5,5 χρόνια που έζησα εκεί; Όταν θα έρθω Θεσσαλονίκη έχω σκοπό να δω και κάποιο ματς του ΠΑΟΚ μέσα από τη Θύρα 4! Ναι αυτό είναι κάτι που δεν είχα δυνατότητα να κάνω τόσα χρόνια που ήμουν στην ομάδα, αλλά πλέον θέλω να το κάνω κάποια στιγμή!»


-Στην Ακαδέμικα έκλεισες για ένα ή για δύο χρόνια;


«Έκανα συμβόλαιο για έναν χρόνο, παρότι δεν έχω σκοπό να σταματήσω από φέτος το ποδόσφαιρο. Θεωρώ ότι έχω μπροστά μου άλλες μία με δύο σεζόν πέρα από τη φετινή στις οποίες μπορώ να αγωνιστώ και να παίξω μπάλα σε υψηλό επίπεδο».


Μεγάλος παίκτης αλλά όλα έχουν ένα τέλος κάποτε...
Τεράστια η προσφορά του!

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 11:28:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Παράθεση
Θεωρώ ότι έχω μπροστά μου άλλες μία με δύο σεζόν πέρα από τη φετινή

 :o :o :o :o και τον πιστεύω.Ο ανθρωπος εχει βρει το μυστικο να νικαει το χρόνο.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.