Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...

Αποστολέας Θέμα: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...  (Αναγνώστηκε 34445 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 24, 2014, 05:08:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Το πρωτάθλημα είναι ευχή»



Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Κούλης Αποστολίδης. Άσκησε την δική του κριτική για την μέχρι τώρα εικόνα του “Δικεφάλου” στα φιλικά της Ολλανδίας και τόνισε πως γίνεται πολύ καλή δουλειά.
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Κούλης Αποστολίδης:

Για την προετοιμασία του ΠΑΟΚ:
“Ο ΠΑΟΚ θέλει πάρα πολύ δουλειά γιατί ξεκίνησε την προετοιμασία χωρίς ο προπονητής να έχεις όλους τους ποδοσφαιριστές του. Εγώ βλέπω σταδιακά, ασχέτως αν είναι πιτσιρικάδες πως οι παίκτες μπαίνουν, βελτιώνονται και φαίνονται στοιχεία πολύ καλής δουλειάς και σύγχρονου ποδόσφαιρου. Βλέπουμε ταχύτητα, έκρηξη, κάθετες και διαγώνιες μπαλιές και άλλα στοιχεία που είναι απαραίτητα σήμερα. Υποθέτω πως για να μπορέσει ο ΠΑΟΚ να έχει υψηλές βλέψεις όπως το κύπελλο και την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ εκτός από τους εξαιρετικούς νέους χρειάζονται παίκτες που θα φτιάξουν έναν έμπειρο κορμό υψηλού επιπέδου. Αυτό δεν θα είναι μόνο για φέτος. Όσα παιδιά μείνουν θα μπορέσουν να γίνουν πολλοί καλύτεροι αν είναι σε μια καλή ομάδα.”.

Για τους στόχους του ΠΑΟΚ:
“Το πρωτάθλημα είναι ευχή. Ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα με τις περισσότερες πιθανότητες και ο Παναθηναϊκός λένε πως έχει κάνει πολύ καλή ομάδα. Βέβαια, όπως είχα πει και πέρυσι ο Παναθηναϊκός θα κριθεί στην φετινή σεζόν. Είχε ξεκινήσει χωρίς καμιά απαίτηση και άγχος. Προσπαθώντας να μπει σε κάποια θέση στην πεντάδα μη έχοντας πίεση πήγε πολύ καλά και έκανε ότι έκανε. Φέτος όμως θα κριθεί, γιατί φέτος υπάρχουν πραγματικές συνθήκες. Εγώ θα μείνω σε αυτό που είπε ο Άγγελος. Ο ΠΑΟΚ θέλει πάρα πολύ δουλειά ακόμα. Κάνει πολύ καλή δουλειά, θα κάνει ακόμα καλύτερη με την προϋπόθεση πως θα είναι σε ένα διοικητικό περιβάλλον που δεν θα παρουσιάζονται προβλήματα έξω από την δική του σφαίρα. Εφόσον ο Άγγελος δουλέψει σε ένα νορμάλ διοικητικό περιβάλλον θα κάνει το μέγιστο που μπορεί να κάνει”.

Για το αν είναι αισιόδοξος:
“Όλα αυτά είναι σχετικότητες. Είμαστε έξω και δεν γνωρίζουμε τα πράγματα όπως τα ξέρουν μέσα στην ομάδα. Εκείνο που κάνω είναι πως προσπαθώ να εκτιμήσω τις ικανότητες της ομάδας και τους στόχους και με βάση αυτό είμαι αισιόδοξος ή απαισιόδοξος. Αν εξαιρέσουμε το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ μπορεί να διεκδικήσει όλα τα άλλα, αρκεί η ΠΑΕ και η διοίκηση, να λειτουργήσει λίγο καλύτερα. Θέλει δουλειά εκεί. Ο Σαββίδης είναι ο σωτήρας του ΠΑΟΚ αλλά εύχομαι να φτιάξει το καλύτερο δυνατό διοικητικό μοντέλο για να πάνε όσο το δυνατό καλύτερα τα πράγματα”.

arenafm.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 31, 2014, 07:38:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ρόλο κομπάρσου ο ΠΑΟΚ»




Στον Arena FM 89,4 μίλησε ο πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Γιώργος Σκαρτάδος. Με αφορμή την Σαββατιάτικη (02/08)φιλική αναμέτρηση του “Δικεφάλου” θυμήθηκε τους αγώνες με την ομάδα του Ντιέγκο Μαραντόνα. Παράλληλα, σχολίασε και την φετινή ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη και τόνισε πως φέτος όπως όλα δείχνουν θα έχει τον ρόλο του κομπάρσου στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Γιώργος Σκαρτάδος:

Για την φιλική αναμέτρηση με την Νάπολι:“Έρχονται αναμνήσεις 25 ετών. Ήταν από τις πιο όμορφες και περίεργες γιατί όταν έχεις να αντιμετωπίσεις μια ομάδα με Μαραντόνα και Καρέκα, όλοι μας είχαν ξεγραμμένους και έλεγαν  ότι θα τρώγαμε πάρα πολλά γκολ. Θυμάμαι μέσα στην Νάπολι, σε μια γωνία στο κόρνερ είχαμε κόσμο. Ο Μαραντόνα πήγε να χτυπήσει ένα κόρνερ από την αριστερή πλευρά και του πετούσαν αντικείμενα. Όλο το γήπεδο ξεσηκώθηκε και τους γιούχαρε. Επίσης, θυμάμαι τον Μαραντόνα να κάνει ζέσταμα και να περνάει την μπάλα μέσα από τα πόδια 10 αστυνομικών. Μπορούσε και ‘έκανε “τσιλικάκια” με την μπάλα 10 λεπτά στον αέρα. Τέλος, θυμάμαι πως μας έκανε δώρο ένα ρολόι με την υπογραφή του Μαραντόνα και με το νούμερο 10.

Στο ξενοδοχείο όταν ήμασταν ο Ίσραελ ήταν προπονητής και τον είδα κάπως σκεπτικό. Τον πλησίασα επειδή είχαμε μια άλλη σχέση και μου είπε πως σκεφτόταν ποιον να βάλει να μαρκάρει τον Μαραντόνα αύριο. Του είπα πάνω στην αφέλεια μου και επειδή ήμουν στα καλά μου πως θα τον πιάσω εγώ, θα προσπαθήσω. Μου ανέθεσε να μαρκάρω τον Μαραντόνα και αυτό που με ευχαρίστησε είναι τα πήγα καλά. Οι Ιταλικές εφημερίδες μου έδωσαν εννιά στα 10. Ήμουν παίκτης για τις ειδικές αποστολές. Χάσαμε 1-0, πιστεύαμε πως μπορούσαμε να το γυρίσουμε και στο δεύτερο παιχνίδι στα πρώτα 30 είχαμε 17 κόρνερ. Όμως μια Ιταλική άμυνα είναι πολύ δύσκολη. Επίσης, η Νάπολι είχε πάρει το UEFA. Είχαμε δώσει ότι μπορούσαμε και ήμασταν ευχαριστημένοι και εμείς και ο κόσμος. Η προσπάθεια σε μια τέτοια ομάδα ήταν φοβερή.  Από την υπερπροσπάθεια που είχε γίνει, ήταν πιο έμπειρη ομάδα, καλύτεροι παίκτες, ήξερα να παγώνουν τον αγώνα και μας απογοήτευσε αυτό”.

Για τον σημερινό ΠΑΟΚ:“Έχουμε δύο διαφορετικές ομάδες. Η Νάπολι τα τελευταία χρόνια έχει κάνει μεγάλα άλματα και είναι από τις τρεις διεκδικήτριες του Ιταλικού πρωταθλήματος. Ο ΠΑΟΚ παίζει τον ρόλο του κομπάρσου στην Ελλάδα. Βασίζεται φέτος σε δικά του παιδιά. Έκανε δύο -τρεις αλλαγές και δεν ξέρω πόσο μπορούν να βοηθήσουν. Ο προπονητής θα δει και τα νεαρά παιδιά σε ένα τόσο δύσκολο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ όπως είναι τώρα και βλέποντας τον Παναθηναϊκό χθες με την Σταντάρ θα πρέπει να αντιμετωπίσει και την ομάδα του Αναστασίου εκτός από τον Ολυμπιακό. Είναι γρήγορη, ομάδα, καλή , επικίνδυνη στην επίθεση και ο Αναστασίου έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Ο ΠΑΟK χρειάζεται παίκτες ενδεκάδας. Όχι 20 παίκτες σαν πέρυσι και να παίζουν πέντε. Είναι χαμένα χρήματα αλλά και πολλά νέα παιδιά δεν είχαν την ευκαιρία να παίξουν”.

Για την πιθανή επιστροφή του Ινσαουράλδε:“Είναι ένας έμπειρος παίκτης, τον είδαμε και πέρυσι όμως πρέπει να συγκρατήσει τον εαυτό του και τα νεύρα του. Αυτά που κάνει στοιχίζουν στην ομάδα. Σε ένα κρίσιμο παιχνίδι μια ενέργεια μπορεί να στοιχίσει την νίκη ή και τον τίτλο”.


Ο Σκαρτάδος ήταν μεγάλος παίκτης, υπήρξε ένα από τα καλύτερα 8αρια εκείνης της εποχής, αλλά έχει βγάλει και μια πίκρα που δεν τον έχουν χρησιμοποιήσει σε κάποιο πόστο...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 01, 2014, 04:09:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πειτε μου που εχει αδικο αυτος ο ανθρωπος, πειτε μου ενα σημειο.


«Ποιοι είναι οι στόχοι;»



Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Θόδωρος Αποστολίδης. Μίλησε για την εικόνα του “Δικεφάλου” και τόνισε πως η ομάδα ακόμα δεν έχει γνωστοποιήσει ποιοι είναι οι στόχοι για την φετινή χρονιά.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Θόδωρος Αποστολίδης:

Για τον φετινό ΠΑΟΚ:
“Έγινε η προετοιμασία και όσοι ήταν εκεί είναι έτοιμοι. Βέβαια, ήταν μόνο οι μικροί και οι μεγάλοι με μια βδομάδα προπόνηση δεν πρέπει να είναι έτοιμοι. Φέτος στον ΠΑΟΚ είναι μυστήρια τα πράγματα και δεν εξήγησε κανείς τίποτα. Δεν ξέρω τον στόχο. Δεν είπε κάποιος αν ο ΠΑΟΚ θα πάρει μικρούς και θα περιμένει 2-3 χρόνια η αν θα κάνει μεταγραφές. Και η κάνουλα να έκλεισε, η ομάδα πρέπει να έχει κάποιον στόχο. Δεν το είπε κανείς ποιος είναι αυτός. Όλο ο κόσμος ρωτάει τι θα κάνουμε φέτος. Υπάρχουν περιθώρια και μπορούν να γίνουν μεταγραφές αλλά γιατί να περιμένουμε τελευταία στιγμή; Η θέση που τερμάτισε  ο ΠΑΟΚ ήταν καλή γιατί μπορούσε να κάνει μακρά προετοιμασία. Αν είχαν γίνει οι μεταγραφές νωρίς θα γινόταν καλύτερη δουλειά. Σίγουρα θα υπάρξουν δυσκολίες στην αρχή. Μέχρι να ετοιμαστούν οι μεγάλοι θα υπάρξει πρόβλημα. Υπάρχει εμπιστοσύνη στον προπονητή, όμως χρειάζεται και τα κατάλληλα όπλα. Δεν λες απλά έχω καλό προπονητή και να βασιστείς εκεί. Θέλεις και τα εφόδια”.

Για το γεγονός πως δεν θα αγωνιστούν οι διεθνής με την Νάπολι:
“Αυτοί ήρθαν πολύ αργά. Δεν πρέπει να τους πιέζει για να είναι καλά όλη την χρονιά. Όσο πιο πολύ άδεια τόσο το καλύτερο. Οι προπονήσεις γίνονται πιο επιστημονικά και θα έρθουν στην κατάλληλη κατάσταση την κατάλληλη ώρα”.

Για το αν χρειάζεται παίκτη στην άμυνα η ομάδα:
“Θέλουμε ένα παίκτη στα στόπερ για ενδεκάδα. Ο Ινσαουράλδε θα είναι ιδανικός γιατί ξέρει και έπαιζε εκεί. Στις διαπραγματεύσεις ο καθένας χρησιμοποιεί ότι μπορεί. Εμάς μας απασχολεί για το αν θα έρθει ο παίκτης. Οι υπεύθυνοι θα βρούνε άκρη”.

Για τους νεαρούς παίκτες που ξεχώρισε:
“Όλοι οι πιτσιρικάδες είναι ταλέντα. Το πόσοι θα εξελιχθούν και θα παίξουν, είναι θέμα του προπονητή και των ίδιων. Δεν θέλω να ξεχωρίσω κάποια παιδιά. Σε κάποια παιχνίδια ήταν κάποιοι καλοί και σε κάποια κάποιοι άλλοι. Όλοι όμως είναι ταλέντα”.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 01, 2014, 07:37:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πουθενά ρε Τεο, λογικά πράγματα διερωτάται ο άνθρωπος... 8)

«Ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα»




Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο πρώην τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ, Γιάννης Γκιτσιούδης.
Αναφέρθηκε στο φιλικό του «Δικεφάλου του Βορρά» με τη Νάπολι, τους πιτσιρικάδες, αλλά και για το “σήμερα” του συλλόγου.
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στον Arena 89,4:

Για το γκολ του Καρέκα, στον αγώνα του 1988, απάντησε:
«Εκεί ψάχναμε να βρούμε την μπάλα. Ήταν κάτι ξαφνικό δεν φάνηκε, αλλά ένας που παίζει τερματοφύλακας υπήρχε μία πονηρή σκέψη. Με την πάσα του Μαραντόνα η μπάλα έσκαγε στα πόδια του Καρέκα και νορμάλ ένας τερματοφύλακας θα περίμενε να κάνει το κοντρόλ, να κάνει δυο βήματα να μπει και να του κλείσει ο τερματοφύλακας τη γωνία. Ο Καρέκα με το σκάσιμο ακριβώς σούταρε με εξωτερικό φάλτσο. Ήταν πολύ δύσκολο, αλλά και τυχερός μπορώ να πω γιατί του ήρθε η μπάλα όπως ήθελε. Δεν μειώνω την αξία του, αλλά ήταν το τέλειο για τον ίδιο όπως του ήρθε η μπάλα. Μας έπιασε στον ύπνο όλους».

Το ότι ο Σκαρτάδος μάρκαρε σε εκείνο το παιχνίδι τον Μαραντόνα ανέφερε:
«Ναι ο Σκαρτάδος είχε το μαρκάρισμα του Μαραντόνα, αλλά πολλές φορές και με τη βοήθεια του Λαγωνίδη και άλλων παικτών, αλλά ήταν αποκλειστικότητα του Γιώργου και πιστεύω ότι τα πήγε πολύ καλά ο».

Για τον σημερινό ΠΑΟΚ και πως βλέπει τα πράγματα είπε:
«Είναι νωρίς ακόμα. Πάντα στις προετοιμασίες οι προπονητές σχεδιάζουν τις τακτικές τους, δοκιμάζουν τα σχέδιά τους, αυτά που θέλουν να ακολουθήσουν, να δουν τους ποδοσφαιριστές, τα συστήματα. Δεν θα δείξει αντικειμενικά τη δυνατότητα της κάθε ομάδας, αλλά πιστεύω πως θα είναι ψυχολογικό ντοπάρισμα το ότι να έχουμε ένα καλό αποτέλεσμα, να παίξουμε καλά κόντρα στη Νάπολι. Για μένα δεν είναι ουσιαστικό να πούμε ότι θα φανεί η πορεία του ΠΑΟΚ. Όσο να ναι είναι διεθνείς φιλικό παιχνίδι, η Νάπολι είναι καλή ομάδα και όλοι θα δώσουν το 80% τα παιδιά».

Για το ότι δεν έχουν γίνει προσθήκες και ότι ο Άγγελος προσπαθεί με τους πιτσιρικάδες υπογράμμισε:
«Οπωσδήποτε υπάρχει δυσκολία. Εντάξει εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζονται πολλοί παίκτες ως ονόματα. Ένα-δυο θα πάρουν να μπορέσουν να βοηθήσουν και γιατί να μην δώσει ευκαιρίες και να μην προσπαθήσει με τους μικρούς; Είναι μεγάλη υπόθεση να τους δέσει, να τους βάλει στο πνεύμα που θέλει, να πιστέψουν στο εαυτό τους, να καταλάβουν ότι παίζουν για τον ΠΑΟΚ, ότι είναι μια μεγάλη ομάδα με μεγάλη ιστορία και θα είναι τιμή για όσους φοράνε το σήμα. Εγώ είμαι υπέρ των Ελλήνων και τώρα των μικρών. Να προσθέσουν μικρά παιδιά, νέους παίκτες της ομάδας των υποδομών θα είναι πιο καλά».

Για το αν μπορούν αυτά τα παιδιά να είναι η βάση του ΠΑΟΚ για το μέλλον:
«Βέβαια μπορούν και το αξίζουν. Είναι πολύ καλοί παίκτες και το έχουν αποδείξει και στα φιλικά. Αλλά και τα παιδιά απλώς για μένα είναι να προσέξουν μην πάρουν τα μυαλά του αέρα, να καθιερωθούν, ταπεινοί και να κοιτάνε το ποδόσφαιρο. Δεν χαρίζεται τίποτα στο ποδόσφαιρο, πρέπει να δείξεις. Αν κάποια στιγμή δεν είναι έτοιμοι, ή ας πούμε ότι μπορούν να κοροϊδέψουν τον προπονητή ή τον κόσμο θα εκτεθούν. Πρέπει να καταλάβουν ότι πρέπει να είναι έτοιμοι, να πιστεύουν στον προπονητή και στην ομάδα και να αρπάζουν τις ευκαιρίες από τα μαλλιά γιατί τα αξίζουν αυτά τα παιδιά».

Τέλος για τους τερματοφύλακες κατέληξε:
«Τα έχω πει και πέρσι για τον Παναγιώτη. Εμένα μου αρέσει, είναι πολύ καλός και πιστεύω ότι μπορεί να παίξει άνετα στον ΠΑΟΚ. Παιχνίδι με παιχνίδι θα διορθώνεται. Όλοι κάνουν λάθη και κανείς δεν είναι τέλειος. Για μένα ο Παναγιώτης πρέπει να μπορέσει στην αμυντική καθοδήγηση να βοηθήσει τον εαυτό του πιο πολύ γιατί εκτίθεται πολλές φορές με πράγματα τα οποία μπορούσε να τα προβλέψει και με τις καθοδηγήσεις να γλυτώσει πολλές επικίνδυνες φάσεις και πολλά γκολ. Αλλά οπωσδήποτε είναι πολύ καλός και δίκαια παίζει στον ΠΑΟΚ και το αξίζει. Πιστεύω πολύ και στον Μελίσσα τον οποίο τον είχαμε ξεκινήσει με τον Μαλιούφα όταν είχε πρωτοέρθει. Είναι πολύ εξελίξιμος και πάρα πολύ καλός τερματοφύλακας. Απλώς πρέπει και αυτός να πιστέψει στον εαυτό του και να τον βοηθήσουν λίγο παραπάνω».

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 08, 2014, 04:59:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα είναι δύσκολα στην Ελλάδα"




Την σεζόν 2007-08 αγωνίστηκε για λίγα ματς στον ΠΑΟΚ ως δανεικός από την Κλουζ ο Βιορέλ Φρούντζα, ο οποίος μάλιστα έπαιξε και στην Ζίμπρου παλαιότερα.

Ο ίδιος μίλησε για την "μάχη" των δύο συλλόγων τονίζοντας πως η ομάδα από την Μολδαβία θα πρέπει να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα στην έδρα της καθώς στην Τούμπα θα είναι... πολύ δύσκολα τα πράγματα. Συγκεκριμένα είπε (οι δηλώσεις του υπάρχουν στην ιστοσελίδα moldfootball.com):

"Το παιχνίδι στην Ελλάδα θα είναι απίστευτα δύσκολο. Υπάρχει ένας παροξυσμός από τους οπαδούς εκεί αναφορά με το πώς υποστηρίζουν την ομάδα τους. Πιστεύω πως η Ζίμπρου πρέπει να αγωνιστεί όσο το δυνατόν καλύτερα μπορεί μέσα στην έδρα της για να αποκτήσει πλεονέκτημα εν όψει της ρεβάνς. Εχει την ευκαιρία να μπει στην φάση των ομίλων. Όλα εξαρτώνται από τους ίδιους τους παίκτες, από την προετοιμασία, την συγκέντρωση και την ψυχολογική κατάστασή τους. Το κυριότερο είναι να αγωνιστεί καλά στο πρώτο παιχνίδι στην Μολδαβία και να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα. Αυτό θα βοηθήσει την Ζίμπρου".

sport24.gr

Μιλαμε το πουλι ο τυπος!!!! :)) :)) :))

Ακου παροξυσμος, ΤΡΕΛΑ το λενε ρεεεεεε  smilepaok smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 12, 2014, 11:36:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«O Άγγελος βγάζει… μαγκιά»



Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Βασίλης Βασιλάκος. Μίλησε για την εικόνα του “Δικεφάλου” και τόνισε πως ο Αναστασιάδης φτιάχνει με την μαγκιά του μια ομάδα που θυμίζει παλαιότερες εποχές. Παράλληλα, αναφέρθηκε στην διοίκηση και υπογράμμισε πως αυτή την στιγμή δεν υπάρχει σταθερότητα και γίνονται συνεχώς λάθη.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Βασίλης Βασιλάκος:

Για την εικόνα του ΠΑΟΚ:
“Βλέπω μια σωστή και οργανωμένη δουλειά και μια προσπάθεια για να μπορέσει ο ΠΑΟΚ τα επόμενα χρόνια να σταθεί. Πάει να φτιάξει μια ομάδα δικιά του και όχι με δανεικούς. Ο Αναστασιάδης προσπαθεί να βγάλει την μαγκιά που έβγαζε ως ποδοσφαιριστής τώρα και ως προπονητής. Όλους τους παίκτες ο ΠΑΟΚ τους μάθαινε την μαγκιά για να είναι ψηλά στο ποδόσφαιρο της Ελλάδας”.

Για το αν χρειάζεται μεταγραφές η ομάδα:
“Οι μεταγραφές δεν θα είναι μόνο πιτσιρικάδες. Ο Ισραηλινός που ήρθε δεν είναι μικρός αλλά 23 χρονών και έρχεται να προσπαθήσει για να μπορέσει να γίνει κομμάτι της ομάδας  όπως και άλλοι παίκτες που ήρθαν σαν τον Σλοβάκο και τον Αργεντινό. Ταυτόχρονα θα γίνουν προσθήκες νέων παιδιών που θέλουν να παίξουν και να πάρουν και να δώσουν στον ΠΑΟΚ”.

Για την νέα φιλοσοφία του ΠΑΟΚ:
“Αυτό δείχνει μια σωστή και οργανωμένη προσπάθεια και παίρνει αυτό που ζητάει η ομάδα. Δεν κάνει περιττές κινήσεις και δεν ξοδεύει χρήματα για εντυπωσιασμό. Αυτό δείχνει την ταυτότητα του Άγγελου Αναστασιάδη. Στις δηλώσεις με την ΚΠΡ είπε πως ότι χρειάζεται αν βρεθεί θα το πάρει. Δεν θα πάρει ότι να ναι. Αν ο ΠΑΟΚ βρει τον παίκτη που θέλει θα τον πάρει αυτό ήταν το νόημα. Είναι μια εικόνα που βγάζει η ομάδα πως θα μπορέσει να προωθήσεις αυτούς τους παίκτες. Γίνεται προσπάθεια οι παίκτες να μην φθαρούν και να φτιαχτεί ένας κορμός, να έρθουν κοντά οι παίκτες και αφού πάρουν το βάφτισμα τα επόμενα χρόνια να πλαισιώσουν την ομάδα. Είναι σωστή προσπάθεια αλλά δεν ξέρω πόση υπομονή χρειάζεται και υπάρχει”.

Για τις θέσεις που χρειάζεται παίκτες ο ΠΑΟΚ:
“Ο ΠΑΟΚ μπορεί να χρειάζεται τέσσερις παίκτες. Αυτό που πρέπει να κάνει είναι να πάρει όσους χρειάζεται άμεσα. Μόνο ποδοσφαιρικά είναι σωστά ο ΠΑΟΚ. Στην διοίκηση ακόμα φτιαχνόμαστε. Ακόμα είναι ξεκίνημα και δεν ξέρουμε τι μπορεί να επιφυλάξει η συνέχεια”.

Για το αν ο ΠΑΟΚ μπορεί να χτυπήσει τον Ολυμπιακό:
“Πέρυσι που προσπαθήσαμε να περάσουμε τον Ολυμπιακό τερματίσαμε 25 βαθμούς πίσω. Πρέπει πρώτα να φτιάξουμε. Δεν μπορούμε να πάρουμε τα ονόματα που παίρνει ο Ολυμπιακός. Ο ΠΑΟΚ είχε πάντα έναν κορμό πάρα πολύ καλό και από εκεί μπορούσε να χτυπήσει. Τώρα έχει και έναν δυνατό επενδυτή που μπορεί να βάζει πέντε δραχμές και να έρθουν και δύο παίκτε.. Πρέπει να φτιάξουμε και μετά να έρθουν οι δύο παίκτες. Το θέμα είναι να φτιαχτεί πρώτα η διοίκηση. Αν δεν φτιαχτεί ότι και να κάνει ο προπονητής και η ομάδα δεν φτάνει. Βλέπουμε τι προβλήματα υπάρχουν με τον Γκαρσία πριν ακόμα ξεκινήσει το πρωτάθλημα”.

Για το θέμα του Γκαρσία:
“Είναι μια προσωπικότητα για την ομάδα μας, από τους καλύτερους παίκτες που έχουν εμφανιστεί τα τελευταία χρόνια, έδειξε μια συμπάθια και μια φιλοΠΑΟΚτσίδικη τάση. Από εκεί και πέρα είναι ένα θέμα προσωπικό δικό του και του κ. Σαββίδη. Δεν θεωρώ ότι είναι κάτι που απασχολεί όλη την ομάδα. Δεν ξέρω τι του είχε τάξει ο Σαββίδης και τι του είχε υποσχεθεί. Από ότι ξέρω έφυγε από τον ΠΑΟΚ τώρα. Ο κόσμος έχει μια συμπάθια απέναντι του, θεωρώ πως ήταν καλός παίκτης όπως περάσανε χιλιάδες παίκτες. Η ομάδα πρέπει να προχωράει και δεν μπορούμε να μένουμε στον Γκαρσία. Ήταν ένα κομμάτι όπως ήταν και όλοι οι άλλοι παίκτες”.

Για την στάση της διοίκησης:
” Η διοίκηση δεν υπάρχει ακόμα και όταν υπάρξει θα ξέρουμε και τους λόγους που έγινε όλο αυτό. Εγώ θεωρώ πως τα έχει πάρει επάνω του όλα ο Άγγελος και με την μαγκιά του προσπαθεί να φτιάξει ότι μπορεί. Η ομάδα πρέπει να έχει μια σοβαρή διοίκηση που να μιλάει και να λέει τι μπορεί να κάνει. Δεν πρέπει να κοροϊδεύουμε τον κόσμο και να λέμε πως μπορούμε να φτάσουμε στο επίπεδο του Ολυμπιακού. Ο Ολυμπιακός έχει από το ξεκίνημα 20.000.000 εκκ. ευρώ, ξέρει τι μεταγραφές θα κάνει και το πλεονέκτημα του είναι δεδομένο. Έχει οικονομική άνεση και αυτό δεν το βλέπω στον ΠΑΟΚ. Αν ήμουν ο Άγγελος θα ζητούσα έναν “μπαλαντέρ” παγκοσμίου κλάσης για να ενώσει άμυνα και επίθεση και έναν στόπερ που θα λύσει πολλά προβλήματα. Προσπαθώ να βρω παίκτες από άλλες θέσεις και να τους βάλω σε άλλες θέσεις. Μη φανεί σε κανέναν περίεργο ο Γιακουμής που είναι δεύτερος τερματοφύλακας να παίζει σέντερ φορ στην ομάδα. Αυτό είναι το στυλ του να μην καταλαβαίνουμε τίποτα και αυτό μαθαίναμε στον ΠΑΟΚ. Οι πιο νέοι δεν γνωρίζουν πως ήμασταν εκείνη την εποχή. Ο Αναστασιάδης δείχνει την εικόνα του παλιού ΠΑΟΚ. Προσπαθεί με εκείνη την εικόνα να πάρει και δυο – τρεις παίκτες και τότε θα πιστεύω πως μπορεί να φτάσει τον Ολυμπιακό. Πάντα αντίπαλος μας είναι ο Ολυμπιακός”.

Για τους νεαρούς παίκτες που ξεχωρίζει:
” Αυτοί οι παίκτες μπορούν να παίζουν στον ΠΑΟΚ όταν η ομάδα κάνει έναν κορμό από οκτώ – εννιά παίκτες και μπορούν να μπούνε μέσα και να σηκώσουν το βάρος. Δεν μπορούμε να τους βάλουμε στα βαθιά χωρίς να υπάρχει πλάτη από πιο έμπειρους. Εμένα και ο Πόζογλου μου αρέσει και ο Σαββίδης ο οποίος βγάζει θράσος. Είναι δύσκολο να βρούμε τους παίκτες που πατάνε περιοχή. Ο Κουλούρης έδειξε πέρυσι καλά στοιχεία”.


Τα παλιά νταραβέρια με τις ξεφτίλες πιστεύω πως με Άγγελο τελειώσανε, θα φανεί στο γήπεδο....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 13, 2014, 03:01:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Δεν μπορεί κορυφή»



Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Χάρης Μπανιώτης, φιλοξενήθηκε στον Arena FM 89,4 και ανέφερε μεταξύ άλλων πως ο “Δικέφαλος” δεν μπορεί να χτυπήσει τον Ολυμπιακό αν δεν υπάρξουν δύο – τρεις προσθήκες έμπειρων παικτών που θα βοηθήσουν τους νεότερους ποδοσφαιριστές της ομάδας.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Χάρης Μπανιώτης:

Για την εικόνα του φετινού ΠΑΟΚ:
“Βλέπω μια αλλαγή διαφορετική από ότι περίμενα. Ασχολείται η ομάδα με μικρά παιδιά χωρίς μεταγραφές. Ελπίζω να είναι καλό για τον ΠΑΟΚ αλλά εγώ τα ήθελα διαφορετικά. Ήθελα να είμαστε κοντά στην κορυφή και όχι ο Ολυμπιακός να είναι μόνος και να κάνει πάρτι. Δεν θέλω να πω πως τα ξέρω όλα, καλό είναι παίζεις με μικρά παιδιά όπως κάνει ο Άγγελος αλλά χρειάζονται και παίκτες με εμπειρίες και διακρίσεις για να βοηθήσουν τα νέα παιδιά. Σίγουρα τα νέα παιδιά έχουν όρεξη να αγωνίζονται στην ομάδα του ΠΑΟΚ όμως δεν μπορείς αμέσως να ζητάς αποτελέσματα. Μακάρι να έχω άδικο σε αυτά που λέω για να έχουμε μια ελπίδα να χτυπήσουμε πρωτάθλημα”.

Για τον Αμπντούν:
“Είναι ένας καλός παίκτης, με πολύ καλές παραστάσεις και μπορεί να βοηθήσει. Είναι ένας παίκτης που μπορεί να δώσει λύσεις στο επιθετικό κομμάτι και να δημιουργήσει προβλήματα στην άμυνα. Οι επιλογές που γίνονται πρέπει να προσεχτούν λίγο παραπάνω και όσοι διαλέγουν τους παίκτες που έρχονται στον ΠΑΟΚ πρέπει να προσέχουν. Δεν μας λείπει τίποτα για να ζήσουμε χαρές. Υπάρχει ένας καταπληκτικός κόσμος και πρέπει να γίνουν κινήσεις για να χτυπήσουμε το κατεστημένο”.

Για την υπόθεση του Γκαρσία:
“Δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε. Ο ΠΑΟΚ έχει την ηθική αξία αυτό που λέει να το πράττει. Δεν ξέρω τι άλλαξε. Ο Γκαρσία αγάπησε την ομάδα, παραφερόταν μερικές φορές αλλά αγάπησε τον σύλλογο. Ο ΠΑΟΚ έχει τα άτομα να παίρνουν τις αποφάσεις για αυτά τα πράγματα”.

Για το που πρέπει να ενισχυθεί ο ΠΑΟΚ:
“Τον έχω  σε δύο – τρία φιλικά παιχνίδια και δεν είναι νωρίς. Πρέπει να είναι έτοιμη η ομάδα αυτή την στιγμή για να μπορεί ο Άγγελος να δουλέψει όπως θέλει. Δεν λείπει το σέντερ φορ και ανανέωσε ο Αθανασιάδης κάτι πολύ ευχάριστο. Ίσως χρειάζεται ένα στόπερ όμως υπάρχουν άνθρωποι κοντά στην ομάδα και δεν χρειάζεται η δική μου γνώμη. Έπρεπε πιστεύω να παρθούν δύο – τρεις παίκτες έμπειροι για να ανεβάσουν τους μικρούς”.

Για το αν ο ΠΑΟΚ χρειάζεται ένα στόπερ σαν τον Μπανιώτη:
“Μπορεί να θέλει ένα στόπερ σαν τον Μπανιώτη η ένα χαφ σαν τον Σκαρτάδο. Εγώ θα ήθελα ο ΠΑΟΚ να μας φέρνει χαρές και να νιώθουμε όμορφα. Θα τον υποστηρίζουμε και χωρίς τις επιτυχίες όμως υπάρχουν οι άνθρωποι γύρω στην ομάδα που θα βρούνε τις κατάλληλες λύσεις”.

Δεν μπορεί κορυφή τώρα αν συνεχίσει έτσι θα μπορεί όμως τα επόμενα χρόνια...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 18, 2014, 02:55:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Για ΠΑΟΚ… ο Τζόρβας»



Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο πρώην τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ, Γιάννης Γκιτσιούδης. Μίλησε για τους τερματοφύλακες του “Δικεφάλου” αλλά και για τους μεταγραφικούς στόχους της ομάδας και ανέφερε πως ο Αλέξανδρος Τζόρβας αποτελεί την καλύτερη περίπτωση.

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε ο Γιάννης Γκιτσιούδης:

Για την ανανέωση του Γλύκου:
“Νομίζω ήταν πολύ καλή κίνηση γιατί ο Γλύκος έχει προσφέρει, έχει βοηθήσει, είναι καλός τερματοφύλακας και έπρεπε να μείνει επειδή είναι και Έλληνας”.

Για τους τερματοφύλακες που ενδιαφέρουν τον ΠΑΟΚ:
“Δεν σημαίνει πως αυτό που θα πω είναι σίγουρο. Εμένα μου αρέσει ο Τζόρβας και νομίζω πως είναι από τους καλύτερους Έλληνες και σαν προσόντα και σαν εμπειρία. Δεν ξέρω γιατί κόπηκε από τον ΠΑΟΚ. Θα τον ήθελα στην ομάδα και στην Εθνική θα έπρεπε να είναι ο Τζόρβας με τον Γλύκο. Αυτοί οι δύο θεωρώ πως είναι οι πιο φορμαρισμένοι.

Ο Παναγιώτης το απέδειξε πως είναι καλός καθώς έσωσε και ένα παιχνίδι στο Παγκόσμιο. Ο Σηφάκης ήταν πάρα πολύ καλός, είναι λίγο πίσω, είναι Έλληνας και αποτελεί καλή λύση. Όλες οι ομάδες πρέπει να έχουν δύο τερματοφύλακες για να υπάρχει υγιής ανταγωνισμός και να μπορεί να καλύψει ο ένας τον άλλον. Για τον ξένο δεν ξέρει γιατί πρέπει να ενδιαφέρεται η ομάδα. Ο Ιτάνζ  είναι καλός και αυτός αλλά λίγο ιδιότροπος χαρακτήρας. Αν δεν θέλει να μείνει είναι θέμα δικό του και της διοίκησης. Μου αρέσει ο Τζόρβας, οι αντιδράσεις του, η καθοδήγηση του και όλα. Ίσως οι ομάδες που έπαιζε να μην τον προωθούσαν κατάλληλα”.

Για τα νέα παιδιά της ομάδας:
“Όταν παίζαμε εμείς θέλαμε να παίζουμε συνέχεια όμως πρέπει να αναδεικνύομε τα νέα παιδιά. Μου αρέσει να βλέπω νέα παιδιά από τις ακαδημίες με ταλέντο που χρειάζονται υποστήριξη. Πρέπει να παίρνονται οι ευκαιρίες και μακάρι να είναι και λίγο τυχερά τα παιδιά γιατί χρειάζεται και η τύχη για να πάρουν τις ευκαιρίες”.

Για την αδυναμία να γίνουν μεταγραφές στον ΠΑΟΚ:
“Θα δημιουργήσει προβλήματα. Είναι πρόβλημα στους φιλάθλους αλλά και στον προπονητή. Μακάρι να πάρει ο πρόεδρος δύο ονόματα να βοηθήσουν και τους μικρούς γιατί χρειάζονται κάποιον να ακολουθούν και να τους οδηγήσει κιόλας. Μακάρι να προκριθούμε και να πάρουμε μερικά χρήματα να μην χρειαστεί να ξοδέψουμε πολλά λεφτά στους παίκτες που θα πάρουμε. Μακάρι να μείνουν τα χρήματα σε περίπτωση ανάγκης. Ελπίζω πως θα πάνε όλα καλά”.


Χίλιες φορές εσύ ρε άνθρωπε και στην ηλικία που είσαι παρά αυτοί οι 2...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 20, 2014, 04:04:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Όλοι θα πρέπει να σέβονται τις αποφάσεις του προπονητή»



Ο παλαίμαχος αμυντικός του ΠΑΟΚ Διονύσης Χασιώτης φιλοξενήθηκε στο Αθλητικό Metropolis και την εκπομπή «Στην Σέντρα», σχολιάζοντας τα περιστατικά με Βίτορ και Τζαβέλλα, ενώ παράλληλα στάθηκε και στην εικόνα του ΠΑΟΚ.

 Αναλυτικά:

 «Σήμερα άκουσα για το περιστατικό. Αν έγινε κάτι που δεν ήταν σωστό, καλά έκανε και τιμώρησε αυτήν την συμπεριφορά, αποκλείοντάς τους από την αποστολή. Η ομάδα πρέπει να έχει αρχές και όλοι πρέπει να σέβονται την ομάδα και τις αποφάσεις του προπονητή.

 Για το αν θυμάται ανάλογα περιστατικά με προπονητή τον Άγγελο: «Τόσο τραβηγμένα όχι. Ίσως και να έγινε κάτι αλλά δεν το θυμάμαι. Ο Άγγελος επιθυμεί πειθαρχία και σοβαρότητα. Όλοι οι προπονητές τα θέλουν αυτά, αλλά κάποιοι δεν τα επιβάλλουν και αφήνουν περιστατικά να περάσουν έτσι. Έιχα προπονητές που δεν λειτουργούσαν με τόσο μεγάλη πειθαρχία προς όφελος της ομάδας. Ο κάθε προπονητής έχει το δικό του πιστεύω. Ο Άγγελος δεν θέλει να δημιουργήσει πρόβλημα, θέλει να κρατήσει τις ισορροπίες και να λειτουργήσει η ομάδα, όπως θέλει αυτός».

 Για την εικόνα που έχει για τον ΠΑΟΚ: «Έχει αποδυναμωθεί σε σχέση με πέρσι. Εφυγαν ποιοτικοί παίκτες, αλλά ο Άγγελος θα προσπαθήσει να φτιάξει ένα καλό σύνολο, για να διεκδικήσει ό,τι καλύτερο μπορεί στο πρωτάθλημα».


Για το ματς με τη Ζίμπρου: «Ό, τι και να είναι η Ζίμπρου δεν παύει το ματς να κρύβει παγίδες. Είναι το πρώτο επίσημο ματς και δεν ξέρουμε πως θα εμφανιστεί η ομάδα».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #69 στις: Αυγούστου 20, 2014, 10:22:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σέβομαι και θέλω να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ"



Στην Θεσσαλονίκη περνά τις καλοκαιρινές του διακοπές ο Πάμπλο Κοντρέρας. Ο Χιλιανός, ο οποίος έχει σταματήσει να παίζει ποδόσφαιρο, αποκάλυψε πως σκέφτεται σοβαρά το ενδεχόμενο να ασχοληθεί με το σκάουτινγκ, ενώ δεν αρνήθηκε να βοηθήσει στον συγκεκριμένο τομέα και τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά τα όσα είπε o Χιλιανός στον "Αrena Fm":

Για το τι κάνει στην Θεσσαλονίκη τόνισε: "Για διακοπές ήρθα στην Θεσσαλονίκη"

Όσον αφορά τα όσα ακούγονται για τις συζητήσεις που έχει με τον ΠΑΟΚ συμπλήρωσε: "Έχω μια πολύ καλή φιλική σχέση με τον κ. Βρύζα και τίποτα παραπάνω".

Για το αν τελείωσε το ποδόσφαιρο για τον ίδιο απάντησε: "Τελείωσε το ποδόσφαιρο για μένα"

Για το αν θέλει να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ από πόστο σκάουτινκ είπε: "Το Δεκέμβριο θα είμαι σε συμμετέχω σε τμήμα σκάουτινκ με σκοπό να ασχοληθώ με αυτό τον τομέα. Μέχρι στιγμής δεν έχω μιλήσει με τον ΠΑΟΚ, μου αρέσει όμως η ιδέα και φυσικά θα βοηθήσω όλες τις ομάδες όπως και τον ΠΑΟΚ".

Για το τι αισθάνεται ο ίδιος για τον ΠΑΟΚ υπογράμμισε: "Τόσο καιρό που έμενα στην Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ, τον αγάπησα έχω φίλους εδώ πέρα και μακάρι να μπορέσω να είμαι ξανά στον ΠΑΟΚ και να τον βοηθήσω. Νοστάλγησα την Θεσσαλονίκη και την ομάδα".

Για το τι μήνυμα θα έστελνε στους φιλάθλους του ΠΑΟΚ ανέφερε: "Έχω ένα μεγάλο σεβασμό στον κόσμο του ΠΑΟΚ, μου αρέσουν οι φίλαθλοι και ειδικά οι φανατικοί και περιμένω να μου δοθεί η ευκαιρία να βρεθώ μαζί τους".

Για το αν βλέπει τον ΠΑΟΚ τώρα και αν νοσταλγεί την ομάδα που ήταν αυτός μέλος κατέληξε: "Ήταν πολύ μεγάλη η ομάδα του τότε που ήμουν κι’ εγώ μέλος της και αυτή τη στιγμή είναι να παρακολουθώ μέσω του ίντερνετ τι κάνει ο ΠΑΟΚ και όχι παραπάνω για τους αντιπάλους που έχει αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ".


Άμα είναι να φάει ψωμάκι από τον ΠΑΟΚ, και τον σέβεται και τον εκτιμά και όλα...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"