Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...

Αποστολέας Θέμα: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...  (Αναγνώστηκε 34449 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 30, 2014, 08:35:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Γεννημένος νικητής ο Άγγελος»



Στον Arena FM 89,4 μίλησε ο πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Γιώργος Τουρσουνίδης για την μεγάλη επιστροφή του Άγγελου Αναστασίαδη. Τόνισε ότι είναι γεννημένος νικητής και αυτό θα το περάσει στους παίκτες, ενώ αναφέρθηκε και στον Πάμπλο Γκαρσία όπου δήλωσε ότι δεν του φέρθηκαν σωστά…

Αναλυτικά τα όσα είπε στον Arena FM 89,4:

Για την επιστροφή του Άγγελου Αναστασιάδη: «Είναι ένας άνθρωπος ο οποίος έχει υπηρετήσει τον ΠΑΟΚ και έχει κάνει και μεγάλες επιτυχίες με την ομάδα. Μετά από αρκετά χρόνια του δίνεται και πάλι η ευκαιρία, αυτή την φορά με πολύ καλύτερες συνθήκες, να δουλέψει ξανά . Για μένα είναι μια πολύ καλή λύση και θεωρώ ότι υπάρχουν όλα τα εχέγγυα ,έτσι ώστε να μπορέσει όσο τον δυνατόν καλύτερα να δημιουργήσει μια ομάδα ανταγωνιστική και πάνω από όλα να βλέπουμε καλό ποδόσφαιρο.
Είναι ένας άνθρωπος πολύ αισιόδοξος. Χαρακτηριστικό παράδειγμα όταν παίζαμε με την Άρσεναλ και μπαίνει στα αποδυτήρια του «Χάιμπουρι», η πρώτη του ατάκα ήταν, πάμε να τους κερδίσουμε…
Είναι πραγματικά πολύ αισιόδοξος και μπορεί εύκολα και το μεταδίδει και στους ποδοσφαιριστές. Είναι γεννημένος νικητής και όπως είπε είναι μεγάλο του προσόν είναι ότι μεταδίδει σε όλους. Είναι καλό για να καταλάβουν όλοι σε ποια ομάδα βρίσκονται αλλά πάνω από όλα όπου και να παίζουν θα πηγαίνουν για την νίκη».

Για την σχέση του με τους… τρελούς: «Έχει ένα θεματάκι ο Άγγελος με τους «ζωηρούς» ποδοσφαιριστές, αλλά έχει τον τρόπο του  να τους προσεγγίσει και να τους φέρει εκεί που θέλει».

Για τον Γκαρσία: «Μεγάλη προσωπικότητα, μεγάλος ποδοσφαιριστής. Είναι κάποιοι ποδοσφαιριστές που χρειάζονται ειδική μεταχείριση.
Δεν του συμπεριφέρθηκαν καλά μέχρι τώρα. Το μεγάλο λάθος ήταν την πρώτη φορά που σταμάτησε και ο τρόπος που σταμάτησε αλλά και στην συνέχεια με την επιστροφή του».

Για τους πολλούς δανεικούς που έχει ο ΠΑΟΚ: «Όταν θέλεις να χτίσεις μια ομάδα , δεν μπορείς να βασίσετε σε δανεικούς ποδοσφαιριστές».

Για τους Στοχ και Νάτχο: «Άμα θέλεις να φτιάξεις μια ομάδα όπως ονειρεύονται όλοι, πρέπει να έχεις παίκτες σαν και αυτούς. Είναι ποδοσφαιριστές με ποιότητα με προσωπικότητα και μπορούν να κάνουν την διαφορά.
Από εκεί και πέρα δεν ήρθαν οι μεγάλοι ποδοσφαιριστές που θα σηκώσουν την ομάδα στις πλάτες τους. Ο ΠΑΟΚ έχει έναν άνθρωπο με μεγάλη οικονομική δυνατότητα ο οποίος θέλει να βάλει χρήματα και να δημιουργήσει μια ομάδα. Μέχρι τώρα δεν έχει γίνει αλλά ελπίζουμε ότι από το φετινό καλοκαίρι θα καλυτερέψουν τα πράγματα».

Αναφορικά με το που χρειάζεται παίκτης ο ΠΑΟΚ: «Για μένα όσο και να ακουστεί άσχημα ο ΠΑΟΚ χρειάζεται παίκτες σε όλες τις θέσεις. Πιο συγκεκριμένα θέλει ένα πολύ καλό «10άρι» , έναν πολύ καλό επιτελικό. Ένα πρωτοκλασάτο στόπερ, αλλά και έναν επιθετικό. Τέσσερις καλούς ποδοσφαιριστές».

Για τον Λίνο και αν θα τον κρατούσε: «Εγώ θα τον κρατούσα, είναι ένα παιδί που δεν έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα, εξαιρετικός χαρακτήρας, και όποτε χρειάστηκε προσπάθησε για το καλύτερο και βοήθησε τον ΠΑΟΚ».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 03, 2014, 03:12:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αγαπώ τον ΠΑΟΚ, αλλά πρέπει να μείνω στο εξωτερικό




Ο ποδοσφαιριστής της Μπάγερ Λεβερκούζεν Κώστας Σταφυλίδης φιλοξενήθηκε στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού Metropolis, μιλώντας για όλους και για όλα! Ευδιάθετος και γεμάτος… όρεξη για κουβέντα, απάντησε στις ερωτήσεις του Γιώργου Μπούζου αλλά και των φίλων ακροατών που με παρεμβάσεις τους ρώτησαν τον διεθνή αμυντικό για την καριέρα του, την Εθνική, τον ΠΑΟΚ αλλά και το φημολογούμενο ενδιαφέρον του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά:

Αρχικά είπε: «Διακοπές ξεκίνησα εδώ και δύο εβδομάδες, αλλά δεν έχω κάνει μπάνια ακόμα. Περνάω καλά στην στεριά, σε καμιά βδομάδα προβλέπεται να πάω. Δεν έχω στάνταρ πρόγραμμα, όπου με βγάλει η μέρα. Και γυρνάω πίσω 30 Ιουνίου. Τότε είναι το πρώτο ραντεβού με την Μπάγερ».

Για την ζωή στην Γερμανία με την Μπάγερν, αλλά και την Ελλάδα: «Σε ποιον δεν θα έλειπε η Ελλάδα. Αλλά σκέφτομαι πως είναι μια καλή ευκαιρία για μένα, οπότε το σκέφτομαι λίγο διαφορετικά. Είναι τρομερή ευκαιρία για μένα η Γερμανία, ευχαριστώ τον Θεό που βρίσκομαι εκεί. Είναι πολύ δύσκολο για έναν ποδοσφαιριστή να κάνει αυτό το βήμα, γιατί ο τρόπος σκέψης τους είναι εντελώς διαφορετικός. Αλλά σε κάνει διαφορετικό ποδοσφαιριστή. Σε κάνει να καταλάβεις τον τρόπο παιχνιδιού τους και την διαφορετικότητα. Στην αρχή έβλεπα πως δεν μπορώ να αντεπεξέλθω στις προπονήσεις, αλλά με τον καιρό προσαρμόστηκα και μπόρεσα να φθάσω σε ισάξιο επίπεδο με τους συμπαίκτες μου. Τα πράγματα είναι διαφορετικά εκεί. Είμαστε στο προπονητικό περίπου 5-6 ώρες. Και μετά αναγκαστικά από τέτοια κούραση, πας σπίτι για ύπνο. Ευτυχώς έχω γνωρίσει κάποια παιδιά, έχω τον Γιαννιώτα και τον Μαλεζά που είναι εκεί κοντά και έχω παρέα».

Για τον Μαλεζά και τον Γιαννιώτα: «Δεν γνωρίζω αν έρχεται στον ΠΑΟΚ. Εγώ θα τον ήθελα στον ΠΑΟΚ. Δεν ξέρω αν έχουν γίνει συζητήσεις, αυτό το ξέρει αυτός και η ΠΑΕ. Αλλά θα τον ήθελα πολύ. Όσον αφορά τον Γιαννιώτα μάλλον θα παραμείνει στο Ντίσελντορφ. Του αρέσει εκεί, δεν ξέρω γιατί του αρέσει τόσο πολύ, αλλά μάλλον θα μείνει».

Για τους στόχους του την φετινή χρονιά: «Φυσικά και είναι στόχος μου η καθιέρωση στην ενδεκάδα. Έχω προσαρμοστεί, έχω μάθει την γλώσσα, οπότε δεν υπάρχουν πλέον δικαιολογίες».

Για το ενδεχόμενο επιστροφής του στην Ελλάδα: «Δεν ασχολήθηκα καθόλου, είχα αλλού το μυαλό μου. Δεν πέρασε από το μυαλό μου σε καμία περίπτωση να γυρίσω. Είναι δύσκολο για έναν ποδοσφαιριστή να γυρίσει, θέλω και εγώ να κάνω καριέρα, να γνωρίσω νέες παραστάσεις».

Εν συνεχεία είπε: «Δεν έκρυψα ποτέ το ότι είμαι ΠΑΟΚτσής. Όπως έχω ξαναπεί μ? άρεσε ο ΠΑΟΚ με τον Γεωργιάδη, έδειξε καλύτερο πρόσωπο έδειξε πως είχε 2-3 αυτοματισμούς. Δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος για να σχολιάσω, ωστόσο μου άρεσε η ομάδα το τελευταίο χρονικό διάστημα. Όσον αφορά τον Στέφενς, δεν μπορώ να καταλάβω πως η ομάδα δεν απέδωσε, με ένα τόσο μεγάλο όνομα προπονητή, να τελειώνει τόσο γρήγορα η συνεργασία. Είναι από τα ανεξήγητα του ποδοσφαίρου».

Για τον Άγγελο Αναστασιάδη:«Δεν έχω συνεργαστεί μαζί του, τον ξέρω φυσικά, όλα θα φανούν από την δουλειά που θα κάνει μέσα στο γήπεδο. Πρόκειται για έναν παραδοσιακό προπονητή. Μπορεί να είναι και καλό για τον ΠΑΟΚ. Μακάρι».

Για τον καλύτερο προπονητή που συνεργάστηκε: «Από τους προπονητές που είχα, συνεργάστηκα καλύτερα με τον Μπόλονι. Νομίζω πως ήταν ο μοναδικός που δούλευε με μικρούς ποδοσφαιριστές, μας έκανε ατομικές προπονήσεις, έκλεινε φιλικά για παίκτες που δεν είχαμε τόσες πολλές συμμετοχές. Οι άλλες προπονητές που πέρασαν έδειχναν πως δεν τους ενδιαφέρει τόσο το κομμάτι των νεαρών παιδιών, μόνο ο Μπόλονι έδειχνε τόσο ενδιαφέρον».

Για την απόφαση του Σάντος να αφήσει εκτός τον Αθανασιάδη:«Πιστεύω πως ήταν πολύ δύσκολο να πάρει κάποια απόφαση, γιατί όλοι οι ποδοσφαιριστές που έχει εκεί, είναι αξιόλογοι και έχουν δείξει πάρα πολύ καλό πρόσωπο. Για να πάρει τον Στέφανο θα έπρεπε να αφήσει κάποιον έξω και σκέφτομαι ποιον θα άφηνε. Δεν λέω πως δεν έπρεπε να τον πάρει, γιατί ήταν εκ των κορυφαίων της χρονιάς, αλλά είναι δύσκολο».

Για προβλήματα που αντιμετωπίζει ο ΠΑΟΚ: «Το πιο σημαντικό είναι η οργάνωση. Από ότι βλέπω από μακριά και εγώ, αυτό του λείπει. Φυσικά παίζει ρόλο το οικονομικό, αλλά θα πρέπει οι παίκτες να γίνουν πιο σοβαροί και πιο επαγγελματίες».

Για το ενδεχόμενο να πάει στον Ολυμπιακό: «Είναι δύσκολο, αυτή είναι η δουλειά μου. Αν μια ομάδα ενδιαφέρετε και σου δώσει χρήματα πολλά και παράλληλα δεν έχεις άλλη επιλογή. Αν εγώ για παράδειγμα έχω μια πρόταση από τον Ολυμπιακό και δεν έχω αλλού να πάω, δύσκολα να πω όχι. Αλλά εγώ έχω τονίσει πως θέλω να μείνω στο εξωτερικό. Προς το παρών δεν θα πήγαινα».

Για την πορεία της Εθνικής στο Μουντιάλ: «Πιστεύω θα περάσουμε τον όμιλο, εμένα προσωπικά μου αρέσει η Ελλάδα. Μου αρέσει το σύνολο που έστησε ο Φερνάντο Σάντος, νομίζω πως θα βγούμε νικητές από τον όμιλο, απέναντι σε ποδοσφαιριστές πολλών εκατομμυρίων, με σκυμμένο κεφάλι θα τα καταφέρουμε».

Για τα… περίεργα που συνάντησε στην Γερμανία: «Είχα υπογράψει με την ομάδα και μου κάνουν ξενάγηση. Εκεί που κάνουμε την ξενάγηση μου ανοίγουν μια πόρτα όπου είχε μια καρέκλα και μου λένε πως εδώ θα σου περιποιούμαστε τα νύχια και τους κάλλους. Εκεί έπαθα πλάκα. Λέω που ήρθα; Αυτό όμως που φαίνεται ξεκάθαρα είναι η πειθαρχία. 50? πριν την έναρξη της προπόνησης όλοι είναι εκεί, δεν έχει αργήσει ποτέ κανένας, πηγαίνουν στα γυμναστήρια, στα γήπεδα και προπονούνται μόνοι τους. Ζουν και αναπνέουν για το ποδόσφαιρο»

Για τις διαφορές Ελλάδας και Γερμανίας: «Στην Ελλάδα κακά τα ψέματα τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά. Όταν είσαι σε έναν χώρο κακό, γιατί η Μεσήμβρια ήταν πολύ κακή πριν έρθει ο κ. Σαββίδης και παράλληλα δεν έχεις ένα καλό κλίμα γύρω τους, τότε υπάρχει πρόβλημα. Όλα στους ποδοσφαιριστές είναι θέμα ψυχολογίας».

Τέλος αναφέρθηκε και για το ενδεχόμενο να γυρίσει κάποτε στον ΠΑΟΚ: «Δεν είναι στο χέρι μου. Καταρχάς θα πρέπει να με θέλει και η ομάδα. Όπως είπα και πριν, δεν είναι στα άμεσα σχέδια μου να γυρίσω στην Ελλάδα. Αγαπάω τον σύλλογο, αγαπώ τον ΠΑΟΚ, αλλά είμαι σε μια ηλικία που θα πρέπει να μείνω στο εξωτερικό».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 04, 2014, 08:02:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δωρεάν στον ΠΑΟΚ, ακόμα και για δέκα μέρες»!



Ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς δηλώνει πως όνειρό του είναι να τελειώσει την καριέρα του στον ΠΑΟΚ, παίζοντας ακόμα και δωρεάν!
Ο Βόσνιος επιθετικός, που αγωνίστηκε στον «Δικέφαλο του Βορρά» από το 2008 μέχρι το 2011 και συνδέθηκε πολύ με τον κόσμο της ομάδας, μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό Arena, αναφέρθηκε στα συναισθήματά του για τον ΠΑΟΚ, τον Πάμπλο Γκαρσία αλλά και τον Ολυμπιακό.
Αναλυτικά:

Για την φωτογραφία με τα πανηγύρια στο σημαιάκι του κόρνερ στο εκτός έδρας ματς με την Φενέρ: «Την έχω στο δωμάτιο μου, και όχι μόνο αυτή αλλά πάρα πολλές από τον ΠΑΟΚ. Όταν μπαίνω στο δωμάτιο είναι σαν ηλιοβασίλεμα για μένα.».

Για τον Πάμπλο Γκαρσία: «Στο γήπεδο ο Πάμπλο ήταν πολύ διαφορετικός, πολύ σκληρός και πολύ σοβαρός, δεν δεχόταν πλάκα. Έξω από το γήπεδο και στις προπονήσεις ήταν ένας πολύ ευδιάθετος τύπος, πάρα πολύ χαρούμενος. Μέσα στο γήπεδο προσπαθούσε να μεταφέρει και μια πειθαρχία προς τους νεότερους ποδοσφαιριστές».

Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ: «Τους αγαπώ, είμαι ένας από αυτούς. Δεν ήμουν απλά ένας ποδοσφαιριστής που πέρασα από τον ΠΑΟΚ, είμαι πάρα πολύ χαρούμενος για τι σχέση που έχουμε με τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ και πάντα θα είμαι στην διάθεση τους».

Για τις αναρτήσεις που κάνει για τον Ολυμπιακό: «Δεν ξέρουν να χάνουν, αυτό με εκνευρίζει με αυτούς. Δεν μπορούν να αποδεχτούν την ήττα, όταν τους κερδίζαμε προσπαθούσαν να μας ''δαγκώσουν'' , να μας θίξουν και αυτό μου προκαλεί ακόμα θυμό».

Για το αν θα ήθελε να επιστρέψει στον ΠΑΟΚ: «Είναι το όνειρο μου να τελειώσω την καριέρα του ΠΑΟΚ, έστω και για 10 μέρες. Αυτό είναι το όνειρο μου, να τελειώσω την καριέρα μου σε αυτή την ομάδα που αγαπώ τόσο πολύ. Δωρεάν φυσικά, δεν θέλω τίποτα απλά να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα.
Ο ΠΑΟΚ πρέπει να πάει μπροστά και πλέον έχει όλες τις προϋποθέσεις. Έχει έναν πολύ καλό πρόεδρο, μια πολύ καλή ομάδα και μπορεί να φτάσει στην κορυφή και να παραμείνει εκεί».

Για την προοπτική να είναι ο Πάμπλο Γκαρσία βοηθός προπονητή: «Θα ήθελα να το δω αυτό (γέλια)! Θα είμαι πολύ χαρούμενος γιατί ο Πάμπλο έδωσε πολλά στον ΠΑΟΚ και ανήκει στην ιστορία της ομάδας».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=343301&Sport=1&Country=82&Competition=1713&Season=135649&Round=346737&Team=16657
Ψυχή και πάθος από τον Μούσλι, αυτό θα θυμάμαι πάντα και την σκηνή με την Φενερ εννοείται... pano
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 05, 2014, 08:33:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ένας διαφορετικός Άγγελος…»

Στον Arena FM 89,4 μίλησε ο βετεράνος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Χρήστος Βελής ο οποίος στο παρελθόν έχει συνεργαστεί με τον Άγγελο Αναστασιάδη. Αναφέρθηκε στον «δικέφαλο» και την περσινή χρονιά ενώ μίλησε και για τον τελικό κυπέλλου ενώ τόνισε ότι ο Άγγελος Αναστασιάδης είναι ο κατάλληλος προπονητής για τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά τα όσα είπε στον Arena FM 89,4:

«Ο ΠΑΟΚ έχει κάνει βήματα μπροστά. Πέρυσι περίμενα καλύτερη πορεία, γιατί όπως είδαμε οι περισσότερες ομάδες ήταν απαράδεκτες και φαινόταν ότι ο ΠΑΟΚ θα τερματίσει άνετα στην δεύτερη θέση και θα παίξει και στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου».

Για το κύπελλο : «Ήταν επιτυχία που έφτασε μέχρι τον τελικό, από εκεί και πέρα ήταν ένα παιχνίδι και σαν ποδοσφαιριστής μπορώ να καταλάβω ότι τα παιδιά δεν βρέθηκαν σε τόσο καλή βραδιά. Είναι θέμα συγκυριών ,δεν νομίζω ότι ήταν κατώτερος ο ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό. Είναι αλήθεια ότι φάνηκε ότι δεν προσπάθησαν πολύ αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν ήθελαν να πάρουν το κύπελλο».

Για τον Άγγελο Αναστασιάδη: «Στο θέμα ψυχολογίας και στο να «φτιάξει» έναν παίκτη για να μπει να παίξει, είναι ο καλύτερος. Αλλά έχουν αλλάξει πολλά από τότε. Έχει προχωρήσει πολύ και στα θέματα προπονητικής και τακτικής. Δεν είναι ο Άγγελος που ξέραμε πριν από 20 χρόνια. Έχει εξελιχθεί πολύ και έχει γίνει πολύ καλύτερος.
Μίλησα με τον Άγγελο και μου είπε ότι είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα, θα χρειαστεί πολλή δουλειά. Πιστεύω ότι άμα τον δεχτεί ο κόσμος και η διοίκηση και τον αφήσουν να κάνει την δουλειά του, θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο για τον ΠΑΟΚ».

Για τον Ιβάν Σαββίδη: «Είναι ένας άνθρωπος που μπορεί να βοηθήσει οικονομικά τον ΠΑΟΚ, όσο κανένας άλλος. Ήταν αυτό που έλειπα από την ομάδα τόσα χρόνια. Είχε κόσμο, είχε ποδοσφαιριστές, είχε τα πάντα. Τώρα έχει και την οικονομική δυνατότητα να πάει ένα βήμα παραπάνω.
Παίκτες μεγάλης αξίας σίγουρα θα φέρουν κόσμο στο γήπεδο, αλλά θεωρώ ότι ο Άγγελος θα πάει να πάρει «εργαλεία». Όπως δηλαδή ήταν η φετινή Ατλέτικο Μαδρίτης. Μπορεί να είχε 2-3 σταρ αλλά όλοι οι υπόλοιποι ήταν εργάτες και έκαναν πολλή δουλειά».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://arenafm.gr/moutafidis/interview/2014/06/05/%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%AC%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CF%82.html#.U5CpSPl_srg
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 12, 2014, 07:40:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Εμπιστοσύνη σε Άγγελο»



Ο πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ Νίκος Αλαβάντας, φιλοξενήθηκε στον Αrena FM 89,4 και σχολίασε τον σχεδιασμό της ομάδας για την νέα χρονιά. Τόνισε μεταξύ άλλων πως οι Στοχ και Νάτχο πρέπει να μείνουν αν θέλει ο “Δικέφαλος” να κάνει την υπέρβαση. Παράλληλα, ανέφερε πως πρέπει να δοθεί χρόνος και εμπιστοσύνη στον Άγγελο Αναστασιάδη και να αποφευχθεί η τακτική που επικρατεί τα τελευταία χρόνια όπου η ομάδα αλλάζει τρεις προπονητές κάθε χρόνο.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Νίκος Αλαβάντας:

Για τους Στοχ και Νάτχο: “Πιστεύω πως και οι δύο μπορούν να  δώσουν πολλά στον ΠΑΟΚ. Ο Νάτχο χρειάζεται στον χώρο του γηπέδου και ο Στοχ είναι πάρα πολύ κάλος, παίζει παθιασμένα αλλά πέρυσι δεν του βγήκαν κάποια παιχνίδια, κάποιες φορές επαναστατεί εύκολα και τον χρειάζεται η ομάδα. Τα νούμερα τους για να μείνουν είναι οπωσδήποτε λίγο… “αλμυρά”. Αν θες να χτυπήσεις τον Ολυμπιακό όμως και να διεκδικήσεις την θέση στο Τσαμπιονς Λιγκ αν ο προπονητής τους θέλει πρέπει ο μεγαλομέτοχος να κάνει την υπέρβαση. Οι δύο παίκτες έχουν δείξει πάρα πολύ καλά δείγματα. Υπάρχουν κάποια προβλήματα που τα έχουν εντοπίσει οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, Ο Αναστασιάδης ψάχνει έναν ηγέτη στο κέντρο και το αμυντικό δίδυμο πρέπει να ενισχυθεί. Με την υπάρχουσα ομάδα δεν υπάρχουν δυνατότητες να γίνει κάτι παραπάνω από πέρυσι. Πρέπει να γίνει ενίσχυση από την πρώτη γραμμή. Πέρυσι έγιναν μεταγραφές αλλά το 80% δεν έπαιξε. Ξοδεύτηκαν άσκοπα χρήματα δίχως ουσία”.

Για τον Άγγελο Αναστασιάδη:
“Ο Άγγελος είναι ένας προπονητής που έχει δείξει δείγματα, αγαπάει αυτό που κάνει, είναι παθιάρης έχει βέβαια και τα ελαττώματα του. Δεν έχει καλές σχέσεις με τους δημοσιογράφους και τα ΜΜΕ. Αν ζητήσει κάποια πράγματα που πιστεύω θα ζητήσει ο πρόεδρος αν έχει τις οικονομικές δυνατότητες πρέπει να βοηθήσει .Ξέρουμε πως ο Άγγελος προωθεί τους νέους και αυτό είναι πάρα πολύ καλό γιατί ο ΠΑΟΚ έχει παίκτες στην Κ20 και πρέπει να τους προωθήσει. Το λάθος είναι όταν θες να προωθήσεις κάποιους απότομα. Πρέπει να γίνει σταδιακά. Δεν γίνεται να μπούνε τέσσερις της Κ20 στην ενδεκάδα και να… “βγάλουνε το φίδι από την τρύπα”. Πρέπει να γίνει σταδιακή ενσωμάτωση. Ο Κουλούρης και άλλοι έδειξαν δείγματα. Όταν ένα παιδί παίζει 20 λεπτά βάζει γκολ και μετά το έχει εκτός 18αδας το “σκοτώνεις”. Τα έχω περάσει αυτά και αν είχα την συμπάθεια του προπονητή και μου έλεγε γιατί δεν με έβαζε προσπαθούσα να του δείξω ότι αξίζω. Αν όμως αδιαφορούσε και εγώ δεν ήμουν αυτός που έπρεπε η είχα το άγχος μην κάνω το λάθος και με βρίζει. Είναι λάθος αυτή η αντιμετώπιση προς τον νέο ποδοσφαιριστή”.

Για το μυστικό της κατάκτησης του πρωταθλήματος της τότε ομάδας:“Ήταν ο προπονητής ότι ήταν πολύ καλός άνθρωπος. Υπήρχε μια ομάδα σχεδόν ίδια με τις προηγούμενες χρονιές, ένας βασικός κορμός και οι νέοι που μπήκαν αφομοιώθηκαν από εμάς. Υπήρχε όμως σταθερός κορμός και βασιζόταν σε εμάς η ομάδα. Δεν γίνεται να κάνεις ομάδα αν πέφτει το βάρος στους νέους. Παλιά είχαμε πάρει τον Βρύζα από την Ξάνθη. Είχε πέσει όλο το βάρος και δεν πρόσφερε τίποτα στον ΠΑΟΚ και έφυγε σαν αποτυχημένος. Πήγε Ιταλία και έδειξε πιο ήταν. Αυτά τα λάθη πρέπει να τα προσέξει το τιμ του ΠΑΟΚ. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν περάσει από αυτή την θέση και πρέπει να το διαχειριστούν σωστά ώστε να κερδίσουν τα παιδιά”.

Για τα πλάνα του Αναστασιάδη:“Δεν ξέρω πότε θα γίνει η συνέντευξη Τύπου. Εκεί θα αναλύσει ο Άγγελος τα πλάνα του και τους στόχους του. Βέβαια  μέχρι  τώρα  αλλάζουμε τρεις προπονητές κάθε σεζόν. Αυτό δεν γίνεται. Αν δεν προσαρμοστείς σε ένα προπονητή που έχει ένα στυλ και να ξέρει τι κάνει δεν γίνεται τίποτα. Πρέπει να του δοθεί χρόνο. Ο καθένας έχει τα πλεονεκτήματα του και τα μειονεκτήματα του. Χρειάζεται χρόνος πάνω από όλα και εμπιστοσύνη. Έρχεται κάποιος και γουστάρει τον Αθανασιάδη η τον Νάτχο και κάποιος άλλος όχι. Δεν γίνεται όμως έτσι να αλλάζουμε συνέχεια”

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://arenafm.gr/arenafm/interview/2014/06/11/%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7-%CF%83%CE%B5-%CE%AC%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BF.html#.U5kusnbEJ-w
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 16, 2014, 02:11:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Παίκτης ηγέτης ο Ρατ»




Στον Arena FM 89,4 μίλησε ο Ρουμάνος, πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ και προπονητής του Διγενή Λακκώματος, Κοσμίν Μπαρκαουάν. Μίλησε για το νέο απόκτημα του “Δικεφάλου”, τον Ραζβάν Ρατς και τόνισε πως είναι ένας από τους πέντε καλύτερους αριστερούς μπακ που έχουν περάσει από την Ελλάδα. Παράλληλα, ανέφερε πως ο Ρατ του εμπιστεύθηκε πως η πρόταση του έγινε πριν από 10-20 μέρες.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Κοσμίν Μπαρκαουάν:

Για το που βρίσκεται ο Ρατ αυτή την στιγμή:“Είμαστε μαζί αυτή την στιγμή και μαζί με την γυναίκα του και πηγαίνουμε στο ιατρείο”.

Για το ποιος είναι ο Ρασβάν Ρατ:“Είναι ένας παίκτης που παίξαμε μαζί στην Σαχτάρ δύο χρόνια και μια περίοδο στην εθνική Ρουμανίας. Είναι ένας παίκτης που πιστεύω πως έχει πολύ μεγάλη εμπειρία και το σκεπτικό του είναι στις μεγάλες γραμμές. Μπορεί να παίξει σε πολλές θέσεις και στόπερ και αριστερό μπακ. Πιστεύω πως ένα από τα καλύτερα πέντε αριστερά μπακ που έχουν περάσει στην Ελλάδα. Είναι και αρχηγός στην εθνική Ρουμανίας. Θέλει να έχεις χαρακτήρα και αυτός ο παίκτης τον έχει. Δεν καταλαβαίνει από δύσκολα και ξέρει να περνάει τον πόνο. Θα παίξει με ψυχή στον ΠΑΟΚ και αυτό χρειάζεται η ομάδα”.

Για το τι τον έπεισε να έρθει στον ΠΑΟΚ:“Ήταν διακοπές στην Χαλκιδική  και  με πήρε την Παρασκευή, με ρώτησε και του είπα τα καλύτερα λόγια. Του είπα αυτά που πέρασα εγώ, ένιωσε ότι με αυτό τον κόσμο μπορεί να παίξει και πως είναι καταπληκτικό και ήθελε να έρθει. Δεν ξέρω με ποιους μίλησε και ποιος τον προσέγγισε από τον ΠΑΟΚ. Εγώ πιστεύω τον βοήθησα να έρθει στον ΠΑΟΚ επειδή τον βοήθησα”.

Για τα χαρακτηριστικά του Ρατ:“Του αρέσει να ανεβαίνει πάρα πολύ όμως για τον κάθε παίκτη είναι το τι του ζητάει ο προπονητής. Αν ο προπονητής ζητάει να ανεβαίνεις δεν πρέπει να αφήνεις τρύπα πίσω. Του αρέσει αν ανεβαίνει, κάνει πολύ ωραίες σέντρες και αν του ζητήσει ο προπονητής να ανεβαίνει μπορεί να το κάνει καλά”.

Για το πότε έγιναν οι πρώτες επαφές με τον ΠΑΟΚ:“Δεν ξέρω κάτι ακριβώς και δεν θέλω να πω ψέματα αλλά πιστεύω πως έγινε την τελευταία βδομάδα. Μου είπε πως είχε πρόταση περίπου πριν από 10-20 μέρες”.

Για το τι λέει ο Ρατ προς τον κόσμο του ΠΑΟΚ:“Είπε πως θέλει να βάλει το όνομα του στο γήπεδο και στο παιχνίδι”.

Για το πότε αναμένεται να υπογράψει συμβόλαιο:“Πάει να περάσει τώρα ιατρικές εξετάσεις. Δεν ξέρω το πρόγραμμα μετά τις εξετάσεις. Πρώτα θα περάσει μαγνητική και μετά θα δείξει το τι θα γίνει”.

Για τους πρώην συμπαίκτες του από τον ΠΑΟΚ:“Νομίζω παίξανε στην Ραπίντ Βουκουρεστίου μαζί με τον Λαζάρ. Επίσης έπαιξε  μαζί με τον Βούκιτς στην Σαχτάρ”
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 16, 2014, 04:19:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Απαραίτητοι Στοχ και Νάτχο»



Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Κούλης Αποστολίδης. Έκανε μια αναδρομή στο παρελθόν και θυμήθηκε την κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό (16-7-1974). Παράλληλα, αναφέρθηκε και στο παρόν και τόνισε πως Βρύζας και Αναστασιάδης πρέπει να αποφασίζουν χωρίς παρεμβάσεις από τον μεγαλομέτοχο.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Κούλης Αποστολίδης:

Για τα χρόνια που έχουν περάσει από την κατάκτηση του κυπέλλου το 1974:
“Είναι γεγονός ότι όταν σταματάς την μπάλα και γίνεσαι παλαίμαχος περνώντας τα χρόνια συζητάς και αναφέρεσαι σε γεγονότα της εν ενεργεία σου συμμετοχής και χαίρεσαι. Ο χρόνος είναι χρόνος, δεν μπορούμε να τον ελέγξουμε και πρέπει να περνάει καλά”.

Για τις φανέλες του τελικού
“Ήταν άσπρες με μια μαύρη ρίγα δεξιά. Είχαμε την κλασσική φανέλα του ΠΑΟΚ με τις ασπρόμαυρες κάθετες. Φορέσαμε εκείνη την φανέλα και δεν θυμάμαι αν την ξαναφορέσαμε ποτέ”.

Για την σημασία εκείνου του κυπέλλου:
“Το πιο σημαντικό είναι πως ήταν ο πρώτος επίσημος τίτλος που παίρναμε κερδίζοντας τον Ολυμπιακό μέσα στην Αθήνα. Ήταν ικανοποίηση γιατί με τον Ολυμπιακό είχαμε πάντα ανταγωνισμό. Η ικανοποίηση μας ήταν τεράστια τόσο για το κύπελλο όσο και για την επόμενη χρονιά που κερδίσαμε με τον Λόραντ 4-0 στο Καραϊσκάκη όταν πήραμε και το πρωτάθλημα”.

Για το γεγονός πως είχε εκτελέσει το τελευταίο πέναλτι:
“Δεν έχει σημασία αυτό, ήταν η σειρά. Με είχαν ορίσει ως δεύτερο αλλά παρακάλεσα να εκτελέσω το τελευταίο. Ήθελα να χτυπήσω το τελευταίο επειδή το παιχνίδι μπορεί να κρινόταν στο τελευταίο πέναλτι όπως και έγινε. Η εκτέλεση ήταν πολύ ωραία αλλά και άκρως  επικίνδυνη. Πήγε στο αριστερό παραθυράκι, ήθελε λίγο για να φύγει έξω. Ευτυχώς μπήκε γιατί αλλιώς η ιστορία του ΠΑΟΚ αλλά και η δική μου θα ήταν πολύ διαφορετική”.
Για τους πανηγυρισμούς που είχαν γίνει:
“Τότε το ποδόσφαιρο δεν ήταν επαγγελματικό και ψυχρό. Ήταν πιο συναισθηματικό και είχε πιο πολύ δέσιμο η ομάδα. Τέτοιες επιτυχίες τις γλεντούσαμε με την ψυχή μας γιατί ήμασταν και ΠΑΟΚτσήδες και το γλεντούσαμε ΠΑΟΚτσήδικα. Έγιναν τα γνωστά στο ξενοδοχείο που ο Μαρτινίδης βούτηξε με το πούρο στην πισίνα”.
Για την ομάδα του Ολυμπιακού τότε:
” Ο Ολυμπιακό τότε είχε πάρα πολύ καλή ομάδα. Ο Καραβίδης είχε χάσει πέναλτι στην κανονική διάρκεια. Εμείς ήμασταν με την εθνική ενόπλων και επιστρέψαμε την Παρασκευή. Την Πέμπτη στην Ρουμανία ο προπονητής της εθνικής μας έβαλε τους τέσσερις, Πουπάκη και Καραβίδη από τον Ολυμπιακό και τον Γούναρη με εμένα από τον ΠΑΟΚ να χτυπήσουμε πέναλτι επειδή παίζαμε τελικό. Ο Πουπάκης τα έπιανε όλα, ο Καραβίδης τα έβαζε και εμείς τα χάναμε. Ευτυχώς έγινε το αντίθετο στο κανονικό παιχνίδι”.
Για την ανάγκη να επιστρέψει ο ΠΑΟΚ στις επιτυχίες:
“Ήταν μεγάλες στιγμές τις οποίες εμείς οι παλαιότεροι από την ψυχή μας ευχόμαστε να ξεχνιούνται με νέες επιτυχίες και νέους τίτλους. Μακάρι η ομάδα να αναπτυχθεί και ο ΠΑΟΚ να είναι σε μια μόνιμη κατάσταση διεκδίκησης τίτλου. Αυτό θέλει η δυναμική του”.
Για την μεταγραφή του Ρασβάν Ρατς:
“Τον συγκεκριμένο παίκτη δεν τον ξέρω. Εφόσον τον επέλεξαν ο Αναστασιάδης με τον Βρύζα θα είναι αυτό που χρειάζεται ο ΠΑΟΚ”.
Για την επιστροφή του Άγγελου Αναστασιάδη:
“Θεωρώ πως είναι ένας πολύ καλός προπονητής χωρίς αμφιβολία και ας λένε πως είναι ξεπερασμένης τεχνοτροπίας. Είμαι σίγουρος πως θα κάνει καλή δουλειά. Μαζί με αυτό όμως πρέπει να βελτιωθεί και το διοικητικό μοντέλο μέσα σε ένα πλαίσιο οργανωτικό και προγραμματισμού. Να ξέρει ο ΠΑΟΚ που πηγαίνει. Σε αυτό το σχέδιο να λειτουργήσουν όλοι και μαζί και ο κ. Σαββίδης. Δεν ξέρω τι βήματα και βελτιώσεις έγιναν αλλά σίγουρα σε σχέση με το περσινό μοντέλο, πρέπει λίγοι να αποφασίζουν. Οι Βρύζας και Αναστασιάδης να μπορούν να αποφασίζουν για την ομάδα χωρίς να παρεμβαίνει ο μεγαλομέτοχος. Αν μπορεί να επιτευχθεί αυτό θα είναι για εμένα το ζητούμενο ώστε να πετύχει η ομάδα”.
Για τους Στοχ και Νάτχο:
“Θα ήταν ευχής έργο να μείνουν και οι δύο παίκτες μακροχρόνια. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι μπορούν να βοηθήσουν στο χτίσιμο της ομάδας. Είναι καθαρά οικονομικό θέμα και δεν ξέρω αν για τους παίκτες υπάρχουν και άλλες επιλογές. Είναι πάντως πολύ χρήσιμοι για το χτίσιμο της νέας ομάδας”.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 18, 2014, 02:23:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ενίσχυση και στις τρεις γραμμές»



Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Αντώνης Μαυρέας. Μίλησε για της προσθήκες που χρειάζεται ο “Δικέφαλος” και τόνισε πως πρέπει η ομάδα να ξεκινήσει από την θέση του στόπερ αλλά να ενισχυθεί και στις τρεις γραμμές.
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Αντώνης Μαυρέας:

Για τα ταξίδια που κάνει με τους παλαίμαχους:
“Όταν μου δίνεται η δυνατότητα και μπορώ το κάνω με μεγάλη χαρά όπως και όταν κάναμε επίσκεψη στο σπίτι του Μπαρμπα-Νίκου. Τα χιλιόμετρα είναι λίγα και είναι μεγάλη στιγμή να συναντάω τους παλιούς μου συμπαίκτες και να φοράω ξανά την φανέλα. Θα το κάνω όσο μπορώ”.

Για την μεταγραφή του Ρατς:
” Το πρωί έριξα μια ματιά, είδα το βιογραφικό του και είναι έντονη προσωπικότητα. Τα στοιχεία που διάβασα δείχνουν έναν ισορροπημένο παίκτη στην άμυνα. Ηλικιακά είναι πάρα πολύ καλά για να προσφέρει στον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο έχει προσφέρει πάρα πολλά αλλά έχει μεγαλώσει. Ο ΠΑΟΚ εκεί χρειαζόταν μια μεγάλη βοήθεια. Θα είναι μια καλή μεταγραφή  για να τον πάρει ο Άγγελος. Πλέον, χρειάζεται μεγάλη προσοχή στις προσθήκες που γίνονται στην ομάδα”.

Για τους παίκτες που έχει αριστερά στην άμυνα ο ΠΑΟΚ:
“Όσο αναφορά τον Ποσατζίδη μακάρι να είναι τόσο καλός και να πάρει εμπειρίες. Ο Λίνο ζήτησε συμβόλαιο και θα πρέπει να αξιολογήσουν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ τι μπορεί να προσφέρει. Ο Σπυρόπουλος δεν έχει δείξει κάτι αν και ήρθε σαν διεθνής Με περγαμηνές. Ο Τζαβέλλας είναι πάρα πολύ καλός αμυντικά αλλά στην επίθεση έχει αδυναμίες. Θεωρώ πως είναι μια καλή μεταγραφή ο Ρατς. Ίσως και να παίξει λίγο πιο μπροστά. Για να τον επιλέξει ο Άγγελος έχει αξιολογήσει την κατάσταση”.

Για τις προσθήκες που χρειάζεται ο ΠΑΟΚ:
“Η άποψη μου και δεν θέλω να παρεξηγηθώ γιατί ο ΠΑΟΚ είναι η ζωή μου είναι πως πρέπει να ξεκινήσει με έναν πιο ικανό στόπερ. Από την μέση και μπροστά χρειαζόμαστε ποιότητα αλλά και ικανότητα μεγάλη. Εκεί ίσως υπήρχε και υπάρχει ένα σοβαρό πρόβλημα. Ο Νάτχο κάποια στιγμή έκανε παιχνιδάρες αλλά κάτι έλειπε και εκεί. Η ομάδα είχε πρόβλημα και στις τρεις γραμμές. Από την μέση και μπροστά θέλουμε πολύ πράγμα. Χρειαζόμαστε ηγετικές μορφές που θα πάρουν την ομάδα πάνω τους και πρωτοβουλίες για να πάει καλά ο ΠΑΟΚ”.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://arenafm.gr/arenafm/football/greece/01paok-f/2014/06/17/%CE%B5%CE%BD%CE%AF%CF%83%CF%87%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CF%82.html#.U6F1gPl_srg
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 18, 2014, 02:25:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Το τελευταίο που χρειάζεται ο ΠΑΟΚ είναι τερματοφύλακας"



Στο Αθλητικό Metropolis και την εκπομπή «Στη Σέντρα» φιλοξενήθηκε ο παλαίμαχος τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ Μλάντεν Φορτούλα.
 
Αναλυτικά όσα τόνισε:
 
Για το παράδοξο να κινείται ο ΠΑΟΚ για τερματοφύλακα ενώ έχει δύο μουντιαλικούς: «Μόνο στον ΠΑΟΚ μπορεί να συμβεί αυτό. Νομίζω ότι το τελευταίο που χρειάζεται ο ΠΑΟΚ αυτήν την στιγμή είναι τερματοφύλακας, αλλά στην ομάδα ξέρουν καλύτερα».
 
Για τον Χακόμπο: «Ο Χακόμπο έχει φοβερά προσόντα, ωστόσο, ο χαρακτήρας του είναι το αρνητικό και γι’ αυτό δεν έπαιξε και σε μεγαλύτερες ομάδες».
 
Για τον Ιτάνζ: «Μου άρεσε πολύ και δεν ξέρω γιατί έφυγε. Έδειξε ότι είναι μεγάλη μορφή τερματοφύλακα όχι μόνο στον ΠΑΟΚ, αλλά και προηγουμένως στον Ατρόμητο. Είναι πολύ πιο έμπειρος σε σχέση με τον Γλύκο».
 
Για τον Γλύκο: «Ο Γλύκος άρπαξε όλες τις ευκαιρίες που του δόθηκαν και δείχνει πως έχει όλα τα φόντα για να κάνει μεγάλη καριέρα στον ΠΑΟΚ. Είναι ένας ήρεμος τερματοφύλακας με πολλά προσόντα».
 
Για τον ποιον θα διάλεγε ο ίδιος μεταξύ των τριών: «Είναι δύσκολο να απαντήσω, γιατί πρέπει να είσαι μέσα στην ομάδα, να δεις ποιος ταιριάζει περισσότερο στην ομάδα. Για μένα περισσότερα προσόντα έχει ο Χακόμπο, ωστόσο, υπάρχει θέμα με τον χαρακτήρα του».
 
Για τον Άγγελο Αναστασιάδη: «Ο ΠΑΟΚ ξέρει καλά τον Άγγελο και ο Άγγελος τον ΠΑΟΚ. Ξέρει τί πρέπει να κάνει, είναι πιο έμπειρος από τους υπόλοιπους Έλληνες τεχνικούς. Θέλει συμπαράσταση και ηρεμία. Του εύχομαι καλή επιτυχία».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.metrosport.gr/article/fortoula-to-telefteo-pou-chriazete-o-paok-ine-termatofilakas
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ δήλωσαν...
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 20, 2014, 11:47:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δεν ταιριαζει απολυτα εδω αλλα για οταν προκειται για τον μεγαλο Ζλαταν  pano


Συνθήματα του ΠΑΟΚ αντί παιδικών τραγουδιών (video)





Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
https://www.facebook.com/photo.php?v=10203998669226252
Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
https://www.facebook.com/photo.php?v=10203998823190101

 paokflag paokflag paokflag
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!