16. Gojko Cimirot

Αποστολέας Θέμα: 16. Gojko Cimirot  (Αναγνώστηκε 15478 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #80 στις: Ιουνίου 20, 2016, 10:45:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μιλάμε για παίκτη με τεράστιες προοπτικές, ακόμα και μεταπώλησης.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 12, 2016, 10:08:41 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


- Τι κρατάς από την πρώτη σου σεζόν στον ΠΑΟΚ, πως θα την χαρακτήριζες και τι δεν θα ήθελες να κρατήσεις;
"Σε γενικές γραμμές νομίζω ήταν μια καλή σεζόν. Αυτό που δεν θέλω να κρατήσω, είναι το παιχνίδι κυπέλλου με τον Ολυμπιακό που δεν ολοκληρώθηκε. Ήθελα να παίξουμε στον τελικό και να προσπαθήσουμε να κατακτήσουν το κύπελλο, αλλά δυστυχώς δεν συνέβη".
 

- Διαπιστώνεις αλλαγές στον φετινό ΠΑΟΚ;
"Το σύστημα θα παραμείνει το ίδιο και η φιλοσοφία όπως στο τέλος της περσινής σεζόν. Ήρθα νέοι και γρήγοροι παίκτες και αυτό θα μας βοηθήσει στο παιχνίδι μας να είμαστε πιο γρήγοροι. Μπορούν οι νέοι παίκτες να μας δώσουν την ταχύτητα που χρειαζόμαστε και να κάνουμε ένα βήμα παραπάνω ως ομάδα.
 

- Υπήρξαν πολλά δημοσιεύματα μετά το τέλος της σεζόν που σε ήθελαν να βρίσκεσαι στο στόχαστρο ομάδων της Μπουντεσλίγκα. Εσύ απάντησες πως θέλεις να παραμείνεις στον ΠΑΟΚ και να παλέψεις να βρεθείς στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Μπορεί ο ΠΑΟΚ να τα καταφέρει;
"Ναι, υπήρξαν ορισμένες προσφορές. Αυτή τη στιγμή όμως δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος λόγος να βιαστώ. Πρέπει να μείνω στην ομάδα, θέλω να παίξω για τον ΠΑΟΚ. Υπάρχουν άνθρωποι που νοιάζονται για μένα και αισθάνομαι πραγματικά χαρούμενος. Αν παίξουμε σύμφωνα σε υψηλό επίπεδο, αν παίξουμε όπως πρέπει, νομίζω πως όλα είναι πιθανά και πως μπορούμε να βρεθούμε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ".
 

- Με τι θα είναι πετυχημένη η φετινή σεζόν;

"Την περσινή σεζόν το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχαμε στην ομάδα ήταν οι τραυματισμοί. Αν φέτος λύσουμε αυτό το πρόβλημα πιστεύω ότι θα καταφέρουμε να κάνουμε πολλά πράγματα και να πάμε πολύ καλύτερα, διεκδικώντας κάποιο τρόπαιο".
 

- Ένας χρόνος μακριά από την πατρίδα σου. Τι σε δυσκόλεψε στην Ελλάδα; Τώρα τα πράγματα είναι καλύτερα;
Φυσικά, κάθε νέα αρχή είναι δύσκολο. Όμως, μετά από κάθε εβδομάδες προσαρμογής τα πράγματα έγιναν καλύτερα. Οι παίκτες, οι άνθρωποι της ομάδας και ο κόσμος του ΠΑΟΚ μου συμπεριφέρθηκαν πολύ καλά. Τώρα νιώθω πολύ καλά, σχεδόν νιώθω σαν να βρίσκομαι στο σπίτι μου".
 

- Πως αντιμετωπίζεις  το γεγονός ότι αποκτήθηκαν πολλοί παίκτες στη θέση σου;
"Αυτό μπορεί να με κάνει να δουλέψω παραπάνω και να προπονηθώ σκληρά στις προπονήσεις. Είναι λογικό σε κάθε ομάδα υπάρχει η μάχη για μία θέση στο τέλος, ωστόσο στο τέλος αυτός που αποφασίζει είναι ο προπονητής".
 

- Είσαι από τους πλέον νεαρούς παίκτες του ρόστερ; Έχεις κάποια προτίμηση σε ότι αφορά τον αντίπαλο στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ και το γήπεδο που θα ήθελες να αγωνιστείς;
"Η ηλικία δεν μετράει. Όλοι θέλουν να παίξουν στο Τσάμπιονς Λιγκ, οπότε δεν έχει σημασία σε ποιο γήπεδο θα αγωνιστείς. Δεν έχει σημασία όμως και ποιος θα είναι ο αντίπαλος, σημασία θα έχει η δική μας απόδοση να είναι αυτή που πρέπει και να διεκδικήσουμε τις πιθανότητες να βρεθούμε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ".
 

- Τι θεωρείς  ότι πρέπει να βελτιώσεις για να ανέβεις επίπεδο:
"Δεν πρέπει να σκέφτεσαι που βρίσκεσαι αυτή τη στιγμή. Πάντα πρέπει να προσπαθείς για το καλύτερο, να βελτιωθείς και να γίνεις καλύτερος. Θα πρέπει συγκεντρωμένος να συνεχίζεις να δουλεύεις χωρίς να ασχολείσαι με το τι λέγεται για εσένα. Μόνο έτσι μπορείς να πας ένα βήμα παραπάνω. Αν μπορούσα να εστιάσω κάπου που θα πρέπει να βελτιωθώ εγώ, νομίζω ότι είναι να δουλέψω περισσότερο στο επιθετικό κομμάτι, στην τελική πάσα και στα τελειώματα προς την εστία".
 


- Πέρσι ο ΠΑΟΚ δεν είχε ισορροπία στο παιχνίδι του. Πιστεύεις πως αυτό οφειλόταν στο ότι είχε πολλούς αλλά και νεαρούς παίκτες στο ρόστερ του;
"Φυσικά. Είχαμε πολλά σκαμπανεβάσματα, τα πράγματα δεν ήταν εύκολα για μάς. Κανείς δεν μπορεί να πεί όμως πως δεν δώσαμε το 100% των δυνατοτήτων μας, ακόμα και αν τα αποτελέσματα δεν ήταν αυτά που θέλαμε. Είχαμε καλά παιχνίδια, είχαμε άσχημα παιχνίδια. Το ίδιο ισχύει και τώρα, δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά το αν η χρονιά θα είναι πετυχημένη ή όχι. Πρέπει να δουλέψουμε σκληρά τώρα στην Ολλανδία και όταν βρεθούμε ξανά στην Ελλάδα, προκειμένου να εμφανιστούμε όσο το δυνατόν πιο έτοιμοι".
 

- Σε ποιο κομμάτι της προπόνησης δίνει μεγαλύτερο βάρος ο Βλάνταν Ίβιτς;
"Όπως είδατε στα πλέι οφ αγωνιστήκαμε διαφορετικά με τον κ. Ίβιτς. Όλοι έδωσαν το 100%. Η αλλαγή στο σύστημα από το 3-5-2 στο 4-3-3 μας βοήθησε να παίξουμε καλύτερα. Αυτή είναι η βασική αλλαγή που μας έφερε ο κόουτς".
 

- Πόσο σε βοηθάει που ο προπονητής σου είναι από την σχολή της πρώην Γιουγκοσλαβίας και μιλάτε την ίδια γλώσσα αλλά και πόσο προσπαθείς να βελτιώσεις τον τρόπο επικοινωνίας με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας;
 Είναι σημαντικό όταν ο προπονητής μιλάει την ίδια γλώσσα. Προσωπικά μαθαίνω αγλλικά για να βελτιώσω την επικοινωνία μου με τους συμπαίκτες μου και τους ανθρώπους της ομάδας.
 

- Διακρίνεσαι για την ηρεμία σου στον αγωνιστικό. Το έχεις δουλέψει ή είναι στον χαρακτήρα σου; Και κάτι ακόμα. Τι σου αρέσει περισσότερο στη Θεσσαλονίκη;
"Ήμουν πάντοτε ήρεμος είναι κομμάτι του χαρακτήρα μου. Στη Θεσσαλονίκη μου αρέσει το κλίμα, ο καλός καιρός και οι πολύ ανοιχτόκαρδοι άνθρωποι που είναι φιλικοί και φιλόξενοι".
 

- Κατέκτησε δίκαια η Πορτογαλία το Euro;
"Είχαν τύχη οι Πορτογάλοι και τα κατάφεραν. Το σημαντικό είναι ότι πανηγύρισαν τελικά τον τίτλο του Euro



"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 12, 2016, 04:31:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παικτης με τεραστια προσοντα και προοπτικες εξελιξης!
Θεωρω πως δυσκολα θα βγαινει απο την 11αδα αν και ειναι παρα πολλοι (Τζιολης, Χαρισης, Σακχοφ,Τσιμιροτ, Κατσε, Κανας)
Πρεπει ομως και αυτος να δουλεψει στην τελικη πασα οπως ειπε και στο σουτ το οποιο δυσκολα το βλεπουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2016, 04:34:21 μμ από Billysm-4 »
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 12, 2016, 07:04:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Υπαρχουν επιλογες φετος, θα τον ηθελα βασικο, βεβαια αναλογα και τον αντιπαλο.
Για τον Κατσε δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι στην ομαδα, μηπως θα τον πουλησουν? ::)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 27, 2016, 12:30:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μιλάμε για μεγάλο σκυλί...
Έτρεξε ΠΑ-ΝΤΟΥ.... 8)


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 27, 2016, 12:31:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ντοπερμαν musicrocker
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #86 στις: Ιουλίου 27, 2016, 02:55:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Παικτης για μεγαλα παιχνιδια!
Και φετος θα τα κανει!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #87 στις: Ιουλίου 27, 2016, 11:12:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πολυ σοβαρο παιχνιδι, μου αρεσε.
Περιμενω φετος να εχει κοψει εκεινη την περιττη τριπλα που εκανε περσι και κινδυνευαμε μετα στην αμυνα.
Μεχρι στιγμης δεν το κανει!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 10, 2016, 11:12:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Oι πρώτες ιατρικές εκτιμήσεις αναφέρουν πως δεν φαίνεται να είναι κάτι σοβαρό.H κατάσταση του θα εκτιμηθεί αύριο, Πέμπτη.

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 10, 2016, 11:22:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Μακαρι, ειναι πολυ κριμα να εχει χτυπησει σοβαρα. :(
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!