16. Gojko Cimirot

Αποστολέας Θέμα: 16. Gojko Cimirot  (Αναγνώστηκε 15475 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 07, 2016, 05:29:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Τα κακά αποτελέσματα μας έχουν φέρει σε μία κρίση, αλλά ελπίζω ότι μετά τη διακοπή όλα θα είναι καλά"



Για τη νέα κλήση του στην Εθνική Βοσνίας: «Πρόσφατα είχα ένα καλό παιχνίδι και περίμενα μία νέα κλήση, θεωρώ πως αυτή ήταν η ανταμοιβή μου».

Για το παιχνίδι με την Εθνική Ελλάδας στην Αθήνα: «Θα πρέπει να περιμένουμε ένα δύσκολο παιχνίδι. Η Ελλάδα έχει καλή ομάδα, αλλά και εμείς το ίδιο και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε τη νίκη. Θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό. Οι Έλληνες έχουν μειονεκτήματα και το πλεονέκτημα για εμάς είναι οι επιθετικοί μας, οι οποίοι είναι σε πολύ καλή κατάσταση».

Για τα άσχημα αποτελέσματα του ΠΑΟΚ και την απόσταση του από την κορυφή στη Super League: «Σε αρκετά παιχνίδια είμαι ικανοποιημένος από εμένα, αλλά όχι από τα αποτελέσματα της ομάδας μου. Τα κακά αποτελέσματα μας έχουν φέρει σε μία κρίση, αλλά ελπίζω ότι μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος η κατάσταση θα αλλάξει και πάλι και όλα θα είναι καλά».</em>

Για το ενδεχόμενο σύντομα να αλλάξει ομάδα: «Δε θέλω να σχολιάσω τίποτα για αυτό. Παρ’ όλα αυτά αυτή τη στιγμή αγωνίζομαι στον ΠΑΟΚ και είμαι απόλυτα συγκεντρωμένος στην ομάδα μου».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 09:28:25 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Πρέπει να ανασυγκροτηθούμε, να επιστρέψουμε στις νίκες"




Ερωτηθείς για το αν βρίσκεται σε ανοιχτή επικοινωνία με τον Δικέφαλο για ανανέωση του συμβολαίου σου;

«Μου αρέσει που βρίσκομαι στον ΠΑΟΚ. Προφανώς από την στιγμή που ο ατζέντης μου θεωρεί ότι υπάρχει κάποια ποιότητα σε μένα, ψάχνει το καλύτερο δυνατό. Η δουλειά του είναι να ασχολείται με αυτά. Προσωπικά θέλω να μείνω στον ΠΑΟΚ, περνάω καλά εδώ».

Για όλα αυτά που γίνονται στο ελληνικό ποδόσφαιρο με την διακοπή του πρωταθλήματος, τόνισε πως:

«Για μας είναι καλύτερο να παίζουμε, ωστόσο, ξέρουμε τι συμβαίνει με τους διαιτητές και μέχρι στιγμής στα παιχνίδια που έχουμε δώσει, μας έχουν δημιουργήσει πολλά προβλήματα, μας έχουν "σκοτώσει". Για αγωνιστικούς -καθαρά- λόγους εμείς θέλουμε να παίζουμε, όχι για λόγους πολιτικούς».

Για το πρόσφατο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και γενικά για την διαιτησία στην Ελλάδα, είπε ότι:


«Δεν νομίζω πως η διαιτησία εκεί ήταν 50-50, ήταν σαφώς υπέρ του Ολυμπιακού. Μετά το τέλος του παιχνιδιού είχα περίεργα συναισθήματα, ικανοποιημένος γιατί παίξαμε καλά, τα δώσαμε όλα αλλά στεναχωρημένος που δεν φύγαμε με τους τρεις βαθμούς».

Ξεκινώντας η σεζόν, περιμένατε πως μέσα Νοεμβρίου, ο ΠΑΟΚ θα βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο, ειδικά στο Europa League;

«Κανείς δεν περίμενε πως θα είμαστε αυτήν την στιγμή στη συγκεκριμένη θέση στον πίνακα της βαθμολογίας, δεν είναι μια θέση που αξίζει στο ΠΑΟΚ. Πρέπει να ανασυγκροτηθούμε, να επιστρέψουμε στις νίκες από το επόμενο κιόλας παιχνίδι γιατί δουλεύουμε σωστά στις προπονήσεις».

Υπάρχει εξήγηση στο ερώτημα γιατί ο ΠΑΟΚ σκοράρει με το σταγονόμετρο;

«Όταν δημιουργείς ευκαιρίες, πρέπει να σκοράρεις. Πρέπει να τις εκμεταλλευτεί, διαφορετικά σου στοιχίζει. Και σε εμάς στοίχισε αρκετούς βαθμούς...».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 05:05:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Επέκταση ως το 2019



Ο ΠΑΟΚ ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Γκόικο Τσίμιροτ. Το συμβόλαιο του έληγε το 2018 και κατόπιν συμφωνίας με τον σύλλογο επεκτάθηκε γι’ ακόμα ένα χρόνο. Ο διεθνής Βόσνιος μέσος θα παραμείνει στην Τούμπα ως το 2019.

«Ο ΠΑΟΚ ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας της με τον Γκόικο Τσίμιροτ. Το συμβόλαιο του έληγε το 2018 και κατόπιν συμφωνίας με τον σύλλογο επεκτάθηκε γι’ ακόμα ένα χρόνο. Ο διεθνής Βόσνιος μέσος θα παραμείνει στην Τούμπα ως το 2019», τονίζει στην ανακοίνωση της η ΠΑΕ.

Στην πρώτη του σεζόν στον ΠΑΟΚ, άλλωστε, και παρά τον τραυματισμό του που τον άφησε εκτός για περισσότερο από δύο μήνες, ο 23χρονος ποδοσφαιριστής έδειξε πως δικαίως θεωρείται ένα από τα ανερχόμενα αστέρια της χώρας του.

Συμπλήρωσε 25 συμμετοχές, έδωσε 257 πάσες, έκανε 75 κλεψίματα, πέρασε τέσσερις ασίστ και σημείωσε ένα γκολ. Το γκολ της χρονιάς όπως το ψήφισαν τόσο οι επισκέπτες του paokfc.gr όσο και οι συμπαίκτες του που του χάρισαν τον τίτλο του Players’ Best Goal of the Season. Μέσω του ΠΑΟΚ, ο Τσίμιροτ κέρδισε και μια μόνιμη θέση στην κλήσεις της Εθνικής Βοσνίας και περιμένει τη σειρά του προκειμένου να χτυπήσει και την πόρτα της 11άδας στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του.

«Χαρούμενος που ανανέωσα»

Μετά την υπογραφή της επέκτασης της συνεργασίας του με τον Δικέφαλο, ο Τσίμιροτ δήλωσε στο paokfc.gr: «Είμαι πολύ χαρούμενος που θα παραμείνω στον ΠΑΟΚ για άλλο ένα χρόνο και θέλω να ευχαριστήσω όλους τους ανθρώπους της ομάδας, τον κ. Σαββίδη, τον κ. Μίχελ, τον προπονητή, τους συμπαίκτες μου και όλους όσους δουλεύουν για μας,  για την εμπιστοσύνη που έδειξαν και δείχνουν στο πρόσωπό μου. Από την πρώτη μέρα αισθάνθηκα πολύ όμορφα στον ΠΑΟΚ. Συνάντησα μια οικογένεια που με βοήθησε να προσαρμοστώ άμεσα στο σύλλογο. Εύχομαι να πετύχουμε τους στόχους μας όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για να δώσουμε χαρά και στον κόσμο που πραγματικά το αξίζει γιατί είναι δίπλα μας ακόμα και στα δύσκολα».

Πολύ καλη κινηση!
ΜΠΡΑΒΟ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 05:15:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ελπιζω να μην ειναι μονο για τα ματια του κοσμου αλλα να παραμεινει ως το 2019.
Γιατι ο μανατζερ του πολυ ψαχνεται για καλη προταση, λεω μηπως το επεκτειναν για να παρει τιποτα ο ΠΑΟΚ!
Αληθεια ρητρα εχουμε ?  ::)
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 05:25:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πολυ πιθανο αυτο που λες Μπιλ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 21, 2016, 11:16:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ δεν ανέβασαν το ποσό της ρήτρας που υπήρχε από το προηγούμενο συμβόλαιο (6 εκατ. ευρώ), αφού είναι ξεκάθαρο ότι μία πρόταση σ' αυτό το ποσό θα τους ικανοποιούσε. Επιπλέον, ανέβασε και τις ετήσιες απολαβές του από τις 400.000 ευρώ σε ένα ποσό κοντά στο μισό εκατομμύριο ευρώ συν μπόνους. Ο Τσίμιροτ αποτελεί μία επένδυση που φαίνεται να αποδίδει καρπούς και ο ΠΑΟΚ θέλει να εκμεταλλευτεί κάθε όφελος από αυτή.




Παικταράς.... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 01:06:43 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Μακάρι να μείνει ο παιχταράς και την σεζόν '17-'18 αλλά δεν το βλέπω εύκολο...

Αν έπαιζε και καθαρό 6άρι με ένα γνήσιο box to box 8άρι δίπλα του κι ένα 10άρι μπροστά του, θα ανέβαινε πολύ παραπάνω η τιμή του στην αγορά...

Τώρα το πολύ με ένα ταληράκι τον βλέπω να την κάνει μέχρι το καλοκαίρι...το αργότερο!!!! Ήδη ακούστηκε σήμερα μια φήμη (ανεπιβεβαίωτη όμως, το ομολογώ, αλλά όχι στα ραδιόφωνα της πόλης) για ομάδα που δίνει 4 μύρια και τον θέλει μάλιστα απ τον Γενάρη...

Ίδωμεν λοιπόν...
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 10:06:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εχουμε καταλαβει οτι τον παικτη δεν θα τον αφησουν σε χλωμο κλαρι και θα μας ζαλισουν τα @@ καθε τρεις και λιγο με ομαδες που ενδιαφερονται.
Ευχομαι να μεινει και να πουληθει οταν θα πρεπει στα λεφτα που πρεπει.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 13, 2016, 09:44:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Μεταγραφικό σενάριο που εμπλέκει τον Γκόικο Τσίμιροτ, με τη Σασουόλο, προκύπτει τις τελευταίες ώρες από βοσνιακά ΜΜΕ.
 
Ο Γκόικο Τσίμιτορ, λίγες μέρες μετά την επέκταση συμβολαίου του με τον ΠΑΟΚ, φαίνεται να αποτελεί ένα από τα ονόματα, που θα απασχολήσουν έντονα στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου.
 
Πιο συγκεκριμένα οι συμπατριώτες τον στέλνουν στην Ιταλία για λογαριασμό της Σασουόλο.
 
Να θυμίσουμε ότι η ρήτρα του 23χρονου μέσου είναι στα 5 εκατομμύρια ευρώ.



Ελπιζω να λενε μ@λ@κιες οι Βοσνιοι!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 07:27:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ εύχεται ολόθερμα στον Γκόικο Τσίμιροτ, ο οποίος σήμερα κλείνει τα 24, χρόνια πολλά με υγεία, ευτυχία και πολλές επιτυχίες τόσο σε ομαδικό όσο και ατομικό επίπεδο.




Χρόνια Πολλά και εύχομαι πολλά έτη στην ομάδα μας...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"