16. Gojko Cimirot

Αποστολέας Θέμα: 16. Gojko Cimirot  (Αναγνώστηκε 15476 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 11, 2016, 06:36:37 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Στο αεροπλάνο  ο Κοβάσεβιτς που πλέον είναι μόνιμος συνεργάτης σε θέματα αποκατάστασης και τραυματισμών, μαζί με τους άλλους ανθρώπους της ομάδας, μέλη του ιατρικού επιτελείου, φρόντισε για μισή και πλέον ώρα τον Βόσνιο. Με ειδικό μηχάνημα κρυοθεραπείας για μισή ώρα, έκανε τη συγκεκριμένη θεραπεία στο κάθισμα του αεροπλάνου και στη συνέχεια του έδεσε το πόδι. Ο Τσίμιροτ το πατούσε καλά, δεν φαίνεται να είναι κάτι σοβαρό και από την Παρασκευή θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση του αφού σήμερα η ομάδα έχει ρεπό.


 ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 06:49:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Αν υπάρξει ισονομία ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάει ψηλά"




- Νέα χρονιά, νέοι στόχοι για τον ΠΑΟΚ. Ποιες είναι οι βλέψεις και οι φιλοδοξίες;
 
 «Όπως κάθε ομάδα θέλει να γίνεται συνεχώς καλύτερη, έτσι κι εμείς θέλουμε να δείξουμε πως έχουμε κάνει βήματα προόδου σε σχέση με το τέλος της περασμένης σεζόν και την παρουσία μας στα Play Offs. Έχουμε πίστη στις δυνατότητές μας».
 
- Θεωρείς ότι έχει μπορεί φέτος το πρωτάθλημα να είναι πιο ανταγωνιστικό και τι χρειάζεται για να λάβει αυτό χώρα;
 
«Νομίζω πως όσοι ασχολούνται με το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα ελπίζουν και περιμένουν ένα καλύτερο και πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Ένα πρωτάθλημα όπου όλοι μπορούν να κερδίσουν όλους. Για να συμβεί αυτό, βέβαια, χρειάζεται ισονομία. Όταν όλοι ξεκινούν από την ίδια βάση, τότε μπορείς να περιμένεις ανταγωνιστικότητα».
 
- Έχεις την αίσθηση πως θα δούμε καλύτερο ή χειρότερο πρωτάθλημα τη νέα αγωνιστική περίοδο;
 
«Νομίζω ότι θα είναι καλύτερο. Υπάρχουν τέσσερις πολύ δυνατές ομάδες που θα παλέψουν στα ίδια και υπάρχουν και ομάδες που μπορούν να προκαλέσουν πολλές ζημιές».
 
- Τι πιστεύεις πως πρέπει να αλλάξει για να βελτιωθεί το πρωτάθλημα;
 
«Να βελτιωθούν οι υποδομές, να γίνει καλύτερη η οργάνωση, διότι δεν είναι ευχάριστο να μην ξέρεις πότε και αν θα παίξεις, να γίνει πιο ελκυστικό συνολικά το… προϊόν. Είναι στοιχεία που θα φέρουν τον κόσμο πίσω στις κερκίδες. Και όταν τα γήπεδα είναι γεμάτα, το ποδόσφαιρο και το πρωτάθλημα είναι καλύτερο».
 
-Ποιο θεωρείς ότι είναι το απαραίτητο στοιχείο ούτως ώστε ο ΠΑΟΚ να φτάσει στην κατάκτηση του τίτλου;
 
«Συγκέντρωση, πίστη και δύναμη. Έχουμε μια πολύ καλή ομάδα, το ρόστερ είναι γεμάτο με ποιοτικούς ποδοσφαιριστές, ο προπονητής έχει ξεκάθαρες ιδέες για το ποδόσφαιρο και θέλουμε να πάμε όσο ψηλότερα γίνεται. Για να συμβεί αυτό θα πρέπει να κάνουμε ένα βήμα κάθε φορά, να μην παρασυρόμαστε, να μην αποσπάται η προσοχή μας, να μην ασχολούμαστε με πράγματα εκτός αγωνιστικών χώρων. Να είμαστε ενωμένοι σαν οικογένεια και να έχουμε τον κόσμο στο πλευρό μας. Αν υπάρξει ισονομία ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάει ψηλά».




Φέτος περιμένω να κάνει πολύ καλή χρονιά.
Μόνο να είναι γερός...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 09:14:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Παικταρας με προοπτικες! :)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #93 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 11:07:41 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Να παλεύουμε το κάθε ματς»



-τη νίκη του ΠΑΟΚ στο Λίμπερετς παρά την κακή εμφάνιση: «Να κερδίζεις ακόμα και στην κακή σου μέρα είναι μια… συνήθεια που σε βοηθά να ξεχωρίσεις. Σε κάνει μεγάλη ομάδα. Ο ΠΑΟΚ θέλει να διεκδικήσει τίτλους, οπότε είμαστε αναγκασμένοι να ψάχνουμε τη νίκη ακόμα και όταν τα πράγματα δεν εξελίσσονται όπως θα θέλαμε στον αγωνιστικό χώρο. Η νίκη σε δυναμώνει και μέσα από τα θετικά αποτελέσματα μπορείς να γίνεις καλύτερος. Αρκεί να είσαι συγκεντρωμένος και να μην είσαι υπερόπτης».

-το αν είναι κοντά η πρόκριση: «Κάναμε ένα βήμα, αλλά είναι νωρίς ακόμα. Υπάρχουν άλλα τέσσερα παιχνίδια και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί γιατί τίποτα δεν έχει τελειώσει. Η Καραμπάγκ στο Αζερμπαϊτζάν θα τα παίξει όλα για όλα γιατί με θετικό αποτέλεσμα είναι μέσα στο παιχνίδι της πρόκρισης. Εμείς πρέπει να είμαστε σοβαροί και να δείξουμε στο γήπεδο ότι αξίζουμε να περάσουμε».

-το γιατί ο ΠΑΟΚ δεν παίρνει γκολ από τα χαφ: «Δεν είναι θέμα τακτικής. Δεν έχει σημασία να σουτάρεις απλά για να καταγραφεί στην στατιστική, αλλά να έχεις ευκαιρία να σκοράρεις. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει βγει κάποιο καλό σουτ, αλλά το σκοράρισμα δεν ήταν ποτέ το δυνατό μου σημείο. Από εκεί και πέρα, ο προπονητής μας λέει συχνά ότι πρέπει όλοι να βοηθάμε στο επιθετικό κομμάτι με τις κινήσεις μας στον αγωνιστικό χώρο. Είναι αλήθεια πως τα χαφ δεν έχουμε συνεισφέρει στο σκοράρισμα, αλλά είμαστε ακόμα στην αρχή της σεζόν, οπότε υπάρχει χρόνος να διορθωθούν τα όποια λάθη».

-την απουσία τραυματιών: «Ο ΠΑΟΚ ανεβαίνει συνεχώς επίπεδο σε θέματα οργάνωσης. Αυτή τη σεζόν γίνεται πολύ καλή δουλειά στο κομμάτι της αποκατάστασης και της αποθεραπείας και ευτυχώς δεν έχουμε θέματα τραυματισμών. Περιμένουμε να ολοκληρωθούν οι εργασίες στη Νέα Μεσημβρία για να έχουμε ακόμα καλύτερες παροχές στο συγκεκριμένο κομμάτι κι ελπίζουμε όλοι να μείνουμε μακριά από τους τραυματισμούς μέχρι το τέλος».

-το αν η καλή πορεία αποτελεί μήνυμα τίτλου: «Είναι λάθος να γίνονται τέτοιες συγκρίσεις. Ειδικά έπειτα από μόλις δύο παιχνίδια. Η Ευρώπη είναι διαφορετική από το πρωτάθλημα. Οι πιθανότητες που έχει κάθε ομάδα να κατακτήσει τον τίτλο κρίνονται κάθε Κυριακή μέχρι το τέλος της σεζόν. Εμείς είμαστε έτοιμοι να παλέψουμε σε κάθε ματς».

-το πώς είδε τη Λίμπερετς μετά την ίωση που ταλαιπώρησε τους Τσέχους: «Είναι αλήθεια πως η Λίμπερετς παρουσιάστηκε πολύ φρέσκια στον αγωνιστικό χώρο. Τι σημαίνει αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω, όπως και κανείς από εμάς. Για την ακρίβεια δεν μας απασχολεί κιόλας. Το παιχνίδι αυτό τελείωσε, πήραμε τη νίκη και συγκεντρωνόμαστε τώρα στο ματς πρωταθλήματος με τη Βέροια».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #94 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 06:52:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την ομάδα"





Αναλυτικά όσα είπε ο Γκόικο Τσίμιροτ στην συνέντευξη του:

«Η χρονιά πέρασε πολύ γρήγορα. Από την πρώτη μέρα που ήρθα στον ΠΑΟΚ μου συμπεριφέρθηκαν όλοι πολύ καλά και έτσι μπόρεσα και εγώ να προσαρμοστώ πιο εύκολα. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την ομάδα. Οι άνθρωποι στον σύλλογο, αλλά και οι συμπαίκτες μου με «αγκάλιασαν» και με έκαναν να νιώσω πως είμαι χρόνια στην ομάδα. Μιας και ήταν η πρώτη φορά που αγωνίστηκα στο εξωτερικό με βοήθησαν σε πάρα πολλά πράγματα».

Για το ξεκίνημα της φετινής σεζόν:

«Φέτος δεν έχουμε ξεκινήσει καλά και είχαμε κάποιες απώλειες βαθμών, ενώ ξεκινήσαμε και μείον τρεις βαθμούς. Είμαι σίγουρος όμως πως στα επόμενα παιχνίδια θα πάρουμε νίκες».

Για την πορεία του ΠΑΟΚ στο Europa League:

«Στο Europa League παίξαμε καλά, έχοντας μια ομάδα όπως η Φιορεντίνα για αντίπαλο στον όμιλο μας. Είμαι σίγουρος ότι ο ένας πόντος που πήραμε στο εντός έδρας παιχνίδια εναντίον τους, ήταν καλοδεχούμενος, παλεύουμε για την πρώτη θέση του ομίλου και την πρόκριση στην επόμενη φάση».

Για τις διαφορές του ελληνικού πρωταθλήματος με αυτό της Βοσνία:

«Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι σε υψηλότερο επίπεδο από το δικό μας. Υπάρχουν πολλές ομάδες που παίζουν κάθε χρόνο στην Ευρώπη».

Για τους Έλληνες οπαδούς είπε:

«Οι οπαδοί στην Ελλάδα, είναι κάτι το ιδιαίτερο. Σε κάθε παιχνίδι, τα γήπεδα είναι γεμάτα. Είναι όλοι, ένα με την ομάδα».

Για την πρώην ομάδα του, την Σαράγεβο:

«Η Σαράγεβο θα είναι πάντα στην καρδιά μου. Είναι κάτι ιδιαίτερο για μένα και θα το θυμάμαι για όλη μου τη ζωή. Έπαιξα με καλούς παίκτες, κέρδισα τον τίτλο, ήμασταν σε υψηλό επίπεδο και φυσικά, είχαμε τους οπαδούς μας, που χωρίς αυτούς, τίποτα δε θα μπορούσαμε να πετύχουμε. Συχνά, θυμάμαι εκείνη την εποχή και είναι κάτι που μου λείπει».



Πολυ καλος και εξελιξιμος παικτης
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #95 στις: Οκτωβρίου 06, 2016, 10:40:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τα χουμε ξαναπει, παικτης με τεχνικη που θα παει πολυ καλα στο μελλον.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #96 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 10:09:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Σειρήνες» για Τσίμιροτ από Bundesliga



Tο σημερινό δημοσίευμα της Metrosport,  αναφέρει πως ομάδα από τη Γερμανία έχει εκδηλώσει «ζεστό» ενδιαφέρον για την απόκτηση του διεθνούς χαφ και αυτό είναι κάτι που το γνωρίζει η πλευρά του ποδοσφαιριστή.

Μάλιστα, οι Γερμανοί δείχνουν διατεθειμένοι να χτυπήσουν το επόμενο διάστημα την πόρτα του «Δικεφάλου του Βορρά», προκειμένου να αποκτήσουν τον Τσίμιροτ στην προσεχή μεταγραφική περίοδο, προσφέροντας μάλιστα ένα ποσό που ξεπερνάει τα 4 εκατ. ευρώ!



Οι ίδιοι δεν έγραφαν για προτάσεις από Ιταλία για Κάτσε? facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #97 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 02:34:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Σοβαρη μπ@ρδελοφυλλαδα το γραφει, αλλα ετσι και αλλιως ο Τσιμιροτ ειναι παικτες με μεγαλες προοπτικες και δυνατοτητες εξελιξης.
Επομενο ειναι να τον θελουν ομαδες.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 10:03:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Για οποιον γραφουν οτι παιρνει μεταγραφη, σερνεται!
Ρωτα τον Κατσε  ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 16. Gojko Cimirot
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 04:02:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δύσκολα θα χωνέψω πώς χάσαμε αυτό το ματς"



Δηλώσεις στη Βοσνία έκανε ο Γκόικο Τσίμιροτ μιλώντας, κυρίως, για το ντέρμπι της περασμένης Κυριακής ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ. "Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Προσπαθήσαμε για τη νίκη, παίξαμε καλά αλλά δεν είχαμε καθόλου την τύχη με το μέρος μας. Ήταν ένα ντέρμπι, όπως όλα τ΄άλλα. Υπήρχαν πολλά νεύρα και από τις δυο πλευρές και πραγματικά μου είναι δύσκολο να χωνέψω πως χάσαμε αυτό το παιχνίδι"

Πρόσθεσε στη συνέχεια: "Είμαστε όλοι μαζί και είμαστε ένα. Έχουμε μπροστά μας έναν αγώνα Κυπέλλου την Τετάρτη και στη συνέχεια ένα ακόμη δύσκολο ντέρμπι στο πρωτάθλημα. Παίζουμε με την ΑΕΚ και θα πρέπει να είμαστε καλά προετοιμασμένοι γι΄αυτόν τον αγώνα. Νομίζω πως φέτος έχουμε μια πολύ καλή ομάδα, δημιουργούμε πολλές ευκαιρίες αλλά μας λείπει το γκολ. Ελπίζω να έχουμε στα επόμενα παιχνίδια την τύχη με το μέρος μας".

Τέλος, αναφέρθηκε και στο παιχνίδι της εθνικής Βοσνίας με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, τονίζοντας: "Η Εθνική Ελλάδος έχει ανέβει σαν ομάδα, διαθέτουν ποιότητα και καλές μονάδες. Χαίρομαι που αρκετοί συμπαίκτες μου αποτελούν βασικά μέλη των αντιπροσωπευτικών ομάδων. Βρισκόμαστε σε επαφή και συζητάμε συχνά..."



Κοίτα να ανεβάσεις απόδοση εσύ και κοιτάμε μπροστά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"