Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56326 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 25, 2015, 05:02:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μην ταράζεστε! :grin1:

Στη Χαλκιδική ο Τούντορ

Ο Κροάτης τεχνικός του Δικεφάλου, μαζί με τους συνεργάτες του, βρήκαν την ευκαιρία, καθώς σήμερα (25/7) δεν υπήρξε απογευματινή προπόνηση, να ταξιδέψουν μέχρι τη Σιθωνία, για να δουν από κοντά τις παραλίες  της Χαλκιδικής. Ο Τούντορ όταν βρέθηκε στην παραλία μαζί με τους Βούτσκο και Λέκο, έγιναν αμέσως αντιληπτοί με τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ. Ο Κροάτης φωτογραφήθηκε με αρκετούς, ενώ στη συνέχεια απόλαυσε το μπάνιο του στην θάλασσα.

gazzetta.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 27, 2015, 10:20:19 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πειθαρχία μέχρι τη Χαλκιδική!



Δεν κάνει επουδενί εκπτώσεις στο θέμα της πειθαρχίας στον ΠΑΟΚ ο Ίγκορ Τούντορ. Ο Κροάτης προπονητής επέβαλε ένα ακόμη πρόστιμο, αυτή τη φορά για παράβαση ωραρίου νυχτερινής εξόδου σε παίκτη που ήδη πλήρωσε τα 300 ευρώ που προβλέπει ο... νόμος Τούντορ.

Το ξεχωριστό στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι ότι ο παίκτης είχε την... ατυχία να συναντήσει τον 37χρονο τεχνικό στο ίδιο μαγαζί σε περιοχή στο δεύτερο πόδι της Χαλκιδικής (όπου πήγε και ο Τούντορ για να δροσιστεί απ΄τον καύσωνα), όχι πολύ μετά τα μεσάνυχτα που αποτελούν το χρονικό όριο επιστροφής στο σπίτι.

Φυσικά, το μήνυμα της αυστηρής πειθαρχίας πέρασε για μία ακόμη φορά στα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ.

sport24.gr

Γ@μω την γκαντεμια του! :grin1: :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 29, 2015, 06:41:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Να μπούμε στους ομίλους..."





Για το εντός έδρας ματς της Πέμπτης με την Σπαρτάκ Τρνάβα, τον Λούκας Πέρεθ αλλά και για τον Δημήτρη Πέλκα μίλησε ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Ιγκορ Τούντορ. Συγκεκριμένα είπε:

Για την απόφασή του σχετικά με τις αποχωρήσεις των παικτών:

"Αυτή την στιγμή θα ήθελα να συζητήσουμε μόνο για τον αγώνα που έχουμε αύριο και ο οποίος είναι πολύ σημαντικός".

Για τις διαφορές σε σχέση με τους αγώνες κόντρα στην Λοκομοτίβα:

"Πρόκειται για δύο διαφορετικές σχολές ποδοσφαίρου. Είναι δύσκολο να βρεις ομοιότητες. Η Σπαρτάκ είναι μία καλή ομάδα με πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Εγώ, όμως, θέλω να σκέφτομαι την δική μας ομάδα και τον δικό μας τρόπο παιχνιδιού".

Για το γεγονός ότι η Σπαρτάκ σκοράρει αρκετά και για την προϊστορία με τον ΠΑΟΚ (σ.σ. είχε χάσει με 5-3 στην Τούμπα):

"Το να μιλήσουμε για την επιθετική επίδοση μιας ομάδας έχει να κάνει με τον αντίπαλο. Δεν μετράνε αυτά, όπως και οι παραδόσεις. Αυτό που μετράει είναι να παρουσιαστούμε καλύτεροι σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα και να βγάλουμε στο γήπεδο αυτά που βγάζουμε στις προπονήσεις".

Για τον Λούκας και εάν το ματς με την Σπαρτάκ θα είναι το τελευταίο του παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ:

"Δεν ξέρω κάτι γι' αυτό που λέτε. Θα ξεκινήσει κανονικά αύριο, θα παίξει από το πρώτο λεπτό και είναι πολύ σημαντικός για εμάς".

Για το οι Σλοβάκοι θεωρούν τον ΠΑΟΚ φαβορί:

"Η κουβέντα για φαβορί είναι περισσότερο για τον Τύπο. Για εμάς σημασία έχει τι θα γίνει μέσα στο γήπεδο. Εμείς είμαστε σε ένα σημείο από πλευράς έμψυχου δυναμικού χειρότερα από την προηγούμενη χρονιά, κάτι όμως που θα αλλάξει τις επόμενες μέρες. Στόχος μας είναι και πάλι να μπούμε στους ομίλους του Europa League".

Για την θετική επίδραση που θα έχει στην ψυχολογία των παικτών η ευρεία νίκη επί της Λοκομοτίβα:

"Είναι σημαντικό να κερδίζεις γιατί η νίκη φέρνει και άλλη νίκη. Είναι σημαντικό για την ψυχολογία των επιθετικών να σκοράρουν. Αλλά το αποτέλεσμα εξαρτάται και από άλλα πράγματα. Από τον εαυτό μας και φυσικά από τον αντίπαλό μας. Οπότε μάλλον δεν θα πετυχαίνουμε έξι γκολ σε κάθε παιχνίδι".

Για την ανανέωση του συμβολαίου του Πέλκα και εάν φοβάται ότι ο ενθουσιασμός από την τελευταία νίκη θα επηρεάσει τα αποδυτήρια της ομάδας:

"Δεν νομίζω ότι θα επηρεαστούν. Εγώ μετά από νίκες βάζω στα αποδυτήρια πίεση και μετά από ήττες δίνω αυτοπεποίθηση. Και οι παίκτες ξέρουν ότι δεν έχει σημασία τι έκαναν στο προηγούμενο παιχνίδι. Το να είναι ο καλύτερος κάποιος για τρία τέσσερα-παιχνίδια και μετά τίποτα δεν λέει κάτι. Οσον αφορά τον Πέλκα, για μένα είναι μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις. Εχει ποιότητα και διάθεση να μάθει και να βελτιωθεί. Είναι αρκετά έξυπνος άνθρωπος και αυτό μου αρέσει".

Για τα στοιχεία που θέλει να δει να βελτιώνονται:

"Είναι μία συζήτηση που θα μπορούσα να κάνω για ώρες. Και θα προτιμούσα να τα πω στους παίκτες μου στα αποδυτήρια. Μου άρεσαν κάποια πράγματα στην επίθεση που οδήγησαν σε γκολ, αλλά πρέπει να βελτιωθούμε στην εναλλαγή τρόπου παιχνιδιού κατά την διάρκεια του αγώνα. Θέλει περισσότερη δουλειά".

Για το κομμάτι των μεταγραφών:


"Εγώ δεν πρέπει να μιλήσω για τις μεταγραφές. Μόνο για τη ομάδα και τις προπονήσεις. Θέλουμε τον κόσμο κοντά μας και το συζητάμε συνεχώς και με τους παίκτες. Θέλουν τον κόσμο δίπλα τους".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 29, 2015, 11:22:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Συνεχισε ετσι όπως τα εχεις σχεδιασει και όλα θα πανε καλα!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 29, 2015, 11:27:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Αλλος τα σχεδιασε Τζιμακο.  ;) Εκτελεστικο οργανο ειναι ο Γρηγορης.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 30, 2015, 12:34:22 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Συνεχιζε να εκτελεις τοτε! :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 30, 2015, 11:09:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Όλοι θυσιάστηκαν για την ομάδα"



O προπονητής του ΠΑΟΚ τόνισε ξανά στη συνέντευξη Τύπου μετά τη νίκη επί της Σπαρτάκ Τρνάβα ότι ο Λούκας είναι ένας από τους πιο σημαντικούς παίκτες της ομάδας.

"Είναι πολύ σπάνιο μία ομάδα να παίζει σχεδόν 100 λεπτά με δέκα παίκτες. Ηθελα, όμως, να δω πως θα αντιδράσει η ομάδα μου, είχαμε σωστή νοοτροπία. Ολοι μαζί έκαναν άμυνα και παράλληλα δημιούργησαν μπροστά αρκετές καλές ευκαιρίες" είπε αρχικά.

Συνέχισε λέγοντας:

Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ επιτίθεται κυρίως από τα άκρα:

"Φέτος δουλεύουμε ένα πολύ ιδιαίτερο σύστημα. Εδώ και ένα μήνα προσπαθούμε να παίξουμε με τρεις κεντρικούς αμυντικούς και σήμερα από ένα σημείο και μετά αγωνίστηκαμε με σχηματισμό 4-4-1. Ο καθένας πρέπει να ξέρει πως να κινείται ανάλογα με το που είναι η μπάλα. Όταν επί ένα μήνα επιμένουμε σε ένα σύστημα και σήμερα, ξαφνικά, έπρεπε να αλλάξουμε, είδαμε ότι αυτό μας επηρέασε. Για ένα 20λεπτο ήμασταν μπερδεμένοι αλλά μετά πήγαν όλα καλά".

Για το σκορ του πρώτου αγώνα ενόψει της ρεβάνς:

"Όχι δεν με καθησυχάζει το αποτέλεσμα, αλλά ήταν ένα ματς μου έδειξε ότι η ομάδα μου μπορεί να αντεπεξέλθει με δέκα παίκτες απέναντι σε μία καλή και οργανωμένη ομάδα. Είχαμε την απώλεια του παίκτη νωρίς, δεν θέλω να μιλήσω για τον διαιτητή, αλλά ακόμη και με όλα αυτά απέναντί μας είχαμε κατοχή και περισσότερες ευκαιρίες".

Για την διαφαινόμενη αποχώρηση του Λούκας:

"Σας έχω ξαναπεί δεν είμαι εγώ αρμόδιος γι' αυτά τα πράγματα. Αν δεν είναι ο πιο σημαντικός είναι ένας από τους πιο σημαντικούς ποδοσφαιριστές μας".

Για το αν ο Ισπανός έχει αλλάξει τελευταία στάση και θέλει να παραμείνει:

"Σήμερα όλοι θυσιάστηκαν για την ομάδα. Ήταν ιδέα μας να βάλουμε τον Λούκας στην κορυφή. Έβαλε τον εαυτό του κάτω από την ομάδα και δίνω συγχαρητήρια σε όλους γι' αυτό".

Για τον αριθμό των παικτών που θέλει να έχει στο ρόστερ:

"Εκτός των τερματοφυλάκων θέλω να δουλεύω με 20 παίκτες. 14-15 πρωταθλητές και 4-5 νεαρούς. Δεν μπορείς να κερδίσεις με 11 ποδοσφαιριστές ή μόνο με νέους παίκτες. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να προχωρήσεις μόνο με νεαρούς.

Για παράδειγμα είδατε σήμερα τον Πέλκα, που είναι ένας πολύ σημαντικός παίκτης για εμάς. Δεν μπορείς, όμως, να περιμένεις και να βάλεις την ευθύνη στον Πέλκα για να πάρει την ομάδα στις πλάτες του".

Για την θετική ενέργεια του κόσμου:

"Δεν μπορώ να συγκρίνω με πέρσι. Αισθάνθηκα κι εγώ μία θετική ενέργεια σήμερα. Αυτό το κερδίζουν οι παίκτες με την παρουσία τους. Δεν μπορείς να πεις στον κόσμο ψέματα ακόμη και 0-0 να τελείωνε ο αγώνας η αντίδραση θα ήταν η ίδια. Το σκορ εξαρτάται και από άλλους παράγοντες, αλλά όταν οι φίλαθλοι βλέπουν θυσία θα είναι δίπλα μας".

Για την εμφάνιση του Μυστακίδη:

"Είχε πολύ καλή παρουσία, αυτές είναι μικρές ευκαιρίες που παίρνουν οι νεαροί και το σημαντικό είναι να δείχνουν κάτι".

Για την αναμονή για τις μεταγραφές:

"Η απάντηση είναι όσο το δυνατόν πιο σύντομα. Αλλά δεν θέλω να χάνω ενέργεια σε αυτά τα θέματα. Πρέπει να είμαι συγκεντρωμένος σε αυτούς που έχω".



Μεγαλη μαγκια εκανες σημερα δικε μου!
Υποκλινομαι! 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 30, 2015, 11:23:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Καθε μερα, καθε αγωνα ανεβαινεις στην εκτιμηση μου.
Σημερα καθε αλλαγη σου ηταν πετυχημενη, εξαιρετικο κοουτσαρισμα!
RESPECT, αλλά οι καρμανιολες στην αμυνα πρεπει να παρουν ποδι! 8)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 30, 2015, 11:34:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Καθε μερα, καθε αγωνα ανεβαινεις στην εκτιμηση μου.
Σημερα καθε αλλαγη σου ηταν πετυχημενη, εξαιρετικο κοουτσαρισμα!
RESPECT, αλλά οι καρμανιολες στην αμυνα πρεπει να παρουν ποδι! 8)
+μφωνω απολυτα
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 31, 2015, 12:06:36 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Τρία διαφορετικά look επέλεξε ο Ιγκόρ Τούντορ για την πρώτη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Σπάρτακ Τρνάβα στην Τούμπα!











 :paokeisai:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!