Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56324 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #110 στις: Αυγούστου 21, 2015, 12:06:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η σοβαροτητα του ειναι το σημειο που ελπιζεις οτι θα δημιουργηθει κατι πολυ καλο.
Συγχαρητηρια.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #111 στις: Αυγούστου 21, 2015, 12:26:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Αψογος...Συνεχισε και γραψτους ολους....Προχωρα ετσι...Μου αρεσει η αγωνιστικη διαθεση και η μαχητικοτητα που παει να περασει στην ομαδα...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2015, 12:35:07 μμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 22, 2015, 08:00:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ανυπομονώ για το ξεκίνημα»



Αναλυτικά όσα δήλωσε στη NOVA:

"Ανυπομονώ να ξεκινήσει αυτό το πρωτάθλημα. Έχουμε ένα σημαντικό παιχνίδι την Κυριακή. Είναι πάντα πολύ σημαντικό να ξεκινάς καλά το πρωτάθλημα. Δουλεύουμε ήδη 45 μέρες από την αρχή της σεζόν και δεν μπορώ να περιμένω να ξεκινήσει το πρωτάθλημα", είπε αρχικά και συνέχισε:

"Είμαι επικεντρωμένος στη δουλειά που κάνουμε εδώ και θεωρώ ότι γίνεται πολύ καλή δουλειά. Σίγουρα δεν είναι εύκολο οι καινούριοι ποδοσφαιριστές να προσαρμοστούν στη νοοτροπία της ομάδας και στο στυλ παιχνιδιού που θέλουμε να εφαρμόσουμε αλλά αυτό είναι μια δική μου δουλειά, εγώ πρέπει να το πετύχω αυτό, να τους ενσωματώσω στην ομάδα με τον καλύτερο τρόπο και θέλουμε να συνεχίσουμε με καλές εμφανίσεις και την Κυριακή δεν θα είναι εύκολο γιατί η Ξάνθη είναι μία πολύ καλή ομάδα, αλλά θεωρώ ότι θα κερδίσουμε".

Κλείνοντας, είπε: "Ελπίζω να αρέσει στον κόσμο το ποδόσφαιρο που παίζουμε γιατί κι εγώ θέλω να δω γεμάτο το γήπεδο κι έτσι θέλω να το βλέπω συνέχεια στη σεζόν γιατί είναι πολύ όμορφο και σημαντικό για τους ποδοσφαιριστές να το νιώθουν, τους δίνει μεγαλύτερη δύναμη και θέλω να πιστεύω ότι με την καρδιά μας, με τη δύναμή μας, με τα τρεξίματά μας, με την απόδοσή μας θα καταφέρουμε να πείσουμε τον κόσμο να έρχεται συνεχώς στο γήπεδο. Δεν μου αρέσει να συζητάω για την τακτική με τον Τύπο. Είναι κάτι το οποίο αφορά τα αποδυτήρια, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν καινούρια πρόσωπα, θα υπάρχουν νέοι ποδοσφαιριστές που δεν είχαν δικαίωμα συμμετοχής και θεωρώ ότι θα έχουμε κάποιες αλλαγές".

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 23, 2015, 10:26:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Πρέπει να δουλέψουμε σκληρά για να βελτιωθούμε."



Αν είναι ικανοποιημένος από την εμφάνιση και που αποδίδει την ισοπαλία: "Φυσικά και δεν είμαι ικανοποιημένος. Δεν ήταν το καλύτερό μας παιχνίδι. Αμυντικά μπορεί να μην επιτρέψαμε στον αντίπαλο να φτιάξει φάσεις, αλλά στο δεύτερο μισό του γηπέδου δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε. Πρέπει να δουλέψουμε σκληρά για να βελτιωθούμε."

Για το σκεπτικό με το οποίο ξεκίνησε τόσους νεοαποκτηθέντες μαζί στην ενδεκάδα: "Φέραμε αυτούς τους παίκτες εδώ για να παίξουν και να μας βοηθήσουν. Δεν ήταν και το πιο εύκολο να προσαρμοστούν έπειτα από δύο-τρεις προπονήσεις. Το σκεπτικό ήταν ότι έπρεπε να φρεσκάρω την ομάδα, επειδή αυτοί που έπαιξαν σήμερα δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο παιχνίδι της Πέμπτης. Δεν θα είναι εύκολο να τους ενσωματώσουμε, θέλει δουλειά αλλά είμαστε εδώ για να το πετύχουμε".

Για τη μη χρησιμοποίηση του Κίτσιου και του Κωνσταντινίδη: "Θέλαμε να παίξει ο Ροντρίγκες δεξιά, γιατί του αρέσει να φεύγει στον χώρο, είναι ταχύς. Για να πω την αλήθεια, όμως, δεν έμεινα ικανοποιημένος, χρειάζεται περισσότερη δουλειά για να ανταπεξέλθει. Ο Κίτσιου και ο Κωνσταντινίδης πρέπει να παίξουν στο ματς της Πέμπτης γι' αυτό και προτίμησα να βάλω τον Λέοβατς αριστερά και τον Ροντρίγκες δεξιά".

Για το πρώτο του παιχνίδι στο ελληνικό πρωτάθλημα: "Ηταν το πρώτο μου ματς στο ελληνικό πρωτάθλημα, ελπίζω τα επόμενα να μην είναι έτσι. Σήμερα δεν παίχθηκε πολύ ποδόσφαιρο, παίζαμε ένα λεπτό, ένα δεν παίζαμε. Δεν περίμενα ότι οι αντίπαλοι θα κάνουν καθυστερήσεις από νωρίς. Πρέπει να προσαρμοστούμε σε αυτά τα δεδομένα".

Σχετικά με την παρουσία των μεταγραφικών αποκτημάτων σήμερα: "Θα χρειαστούμε πολύ χρόνο, άσχετα από τα νέα πρόσωπα. Σήμερα ήμασταν πιο αργοί απ' ότι την Πέμπτη και αυτό δεν έχει να κάνει με τα πρόσωπα. Απλώς σήμερα κάποιοι παίκτες δεν έκαναν και το καλύτερό τους παιχνίδι".

Ρωτήθηκε αν υπάρχει λίστα και για τις εκτελέσεις φάουλ, όπως με τα πέναλτι, με αφορμή τις δύο εκτελέσεις σήμερα από τον Τζαβέλλα: "Ναι υπάρχει. Ο Τζαβέλλας είναι καλός στα στημένα και γι' αυτό είναι στη λίστα. Σήμερα δεν έκανε καλές εκτελέσεις αλλά είναι καλός".

Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει στο πρωτάθλημα και άλλες ομάδες με την αγωνιστική λογική της Ξάνθης, δηλαδή, με το μυαλό πρωτίστως στην άμυνα: "Η Ξάνθη ήταν καλά οργανωμένη. Εμείς πρέπει να δουλέψουμε πιο σκληρά και να επικεντρωθούμε στη δική μας δουλειά. Χρειάζεται να προσαρμοστούμε και να αλλάζουμε την τακτική μας σε τέτοια παιχνίδια".

Αν προβληματίζεται που ο ΠΑΟΚ θα παίζει συχνά φέτος αγώνες Πέμπτη-Κυριακή: "Είναι κάτι το οποίο θα το δούμε στην πορεία. Το πως θα το χειριστούμε θα εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες. Θα το δούμε".

Για την διαιτησία του Κουκουλάκη: "Ισως είναι καλύτερα να μην μιλήσω".

Για το μέλλον του Σαλπιγγίδη: "Είχαμε μία συζήτηση με τον Δημήτρη 4-5 μέρες πριν. Μίλησα μαζί του γιατί τον σέβομαι και σαν παίκτη και σαν άνθρωπο, αλλά αυτή η κουβέντα είναι κάτι που θα μείνει ανάμεσα σε εμάς τους δύο".

Για τους αγωνιστικούς λόγους που δεν επέτρεψαν στον ΠΑΟΚ να κερδίσει την Ξάνθη: "Οπως είπα και πριν η Ξάνθη ήρθε με το μυαλό στην άμυνα. Εμείς δεν ήμασταν όσο γρήγοροι έπρεπε, είχαμε αργές αντιδράσεις και το άλλο σκέλος έχει να κάνει με τους νέους παίκτες που πρέπει να μάθουν τις κινήσεις που χρειάζεται να κάνουν μέσα στο γήπεδο".

Τέλος ανέφερε: "Είμαι ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές που έχω. Χρειαζόμαστε, όμως, έναν παίκτη μπροστά γιατί παίζουμε με τον Μακ ο οποίος κανονικά αγωνίζεται στα άκρα. Θέλουμε έναν παίκτη που σε ματς όπως το σημερινό θα ανοίξει το παιχνίδι, θα ανοίξει διαδρόμους και θα μπορέσει να πετύχει το γκολ".

Για τον τραυματισμό του Τσίμιροτ επισημάνθηκε ότι υπέστη θλάση επειδή γλίστρησε και όχι πάνω στο τρέξιμο.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 23, 2015, 10:44:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Τοιβόνεν είναι ένας τέτοιος.
Πάντως πιστεύω πως σήμερα κατάλαβε και αυτός τι τον περιμένει.
Γιατί άλλο να στο λένε και άλλο να το δεις με τα μάτια σου.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 23, 2015, 10:52:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Συμφωνω!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 23, 2015, 11:30:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καλως ηλθες στο ελληνικο πρωκταθλημα :grin1:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 26, 2015, 09:27:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Θέλουμε τη νίκη»



Ο τεχνικός της ομάδας της Θεσσαλονίκης μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου ξεκαθάρισε πως αλλαγές προσώπων ή διακυμάνσεις στην απόδοση είναι πράγματα που μπορούν να συμβούν, ειδικά εφόσον ο «Δικέφαλος του Βορρά» περάσει στη φάση των ομίλων του Europa League.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για το πώς θα κρατήσει συγκεντρωμένους τους παίκτες μετά το 5-0: "Είναι μέρος της δουλειάς μου να προσπαθώ να τους συγκεντρώνω. Εγώ προτιμώ να έχω πάντα να διαχειριστώ τέτοια σκορ, αλλά το ποδόσφαιρο είναι περίεργο. Απ' όσο έχω δει στις προπονήσεις, στη συμπεριφορά και στις προπονήσεις κοιτάμε τη νίκη και πιστεύω ότι αυτό θα γίνει και αύριο".

Για το αν θα κάνει ροτέισον: "Το ροτέισον έγινε για συγκεκριμένους λόγους. Κάποιοι δεν είχαν δικαίωμα συμμετοχής στο σημερινό, είχαμε απουσίες. Δεν συνηθίζω να κάνω μεγάλο ροτέισον. Αύριο ίσως ξεκουράσω κάποιους, αλλά οι περισσότεροι που αγωνίζονται βασικοί θα συμμετάσχουν κανονικά".

Για τη μεγάλη διαφορά απόδοσης στα ματς με Μπρόντμπι και Ξάνθη: "Το προηγούμενο ματς δεν ήταν φυσιολογικό από την άποψη ότι υπήρχαν λόγοι που μας ανάγκασαν να πάρουμε αποφάσεις που δεν θα παίρναμε υπό φυσιολογικές συνθήκες. Θα υπάρχουν πολλές πιθανότητες για σκαμπανεβάσματα λόγω και της παρουσίας στους ομίλους του Europa League. Κανείς δεν θυμάται στο ποδόσφαιρο το ματς που περνάει και οι παίκτες το γνωρίζουν".

Για τα σενάρια περί συμφωνίας για σέντερ φορ: "Ο κ. Αρνεσεν κάνει την δουλειά του και εμείς είμαστε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι".

Για το αν θα παίξει για τη νίκη: "Θέλουμε την νίκη, έχω πει στους παίκτες στα αποδυτήρια σε κάθε ματς μπαίνουμε για να κερδίσουμε. Θέλουμε να δείξουμε αυτά που κάνουμε στις προπονήσεις"
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #118 στις: Αυγούστου 26, 2015, 09:55:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σοβαροτητα το παν και αυτο φαινεται.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #119 στις: Αυγούστου 27, 2015, 11:59:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο προπονητής του ΠΑΟΚ με δηλώσεις του υποστήριξε πως η πρόκριση τελείωσε από το πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα.


 "Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Είναι πολύ σημαντικό για την ομάδα και την Θεσσαλονίκη που θα βρεθούμε στους ομίλους του Europa League. Hταν ένας δρόμος που τελειώνει σήμερα με την πρόκρισή μας. Αυτός ήταν και ο πρώτος μας στόχος. Σήμερα μου άρεσε η νοοτροπία της ομάδας, ήμασταν σοβαροί από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Χθες σας είπα ότι ήθελα τη νίκη, αλλά σε τέτοια παιχνίδια είναι σημαντικό να μην χάνεις.

 Συνεχίζουμε" είπε αρχικά ο προπονητής του ΠΑΟΚ και πρόσθεσε: "Στο ποδόσφαιρο πάντα υπάρχουν οπότε... Τώρα το παιχνίδι με τον ΠΑΣ είναι το πιο σημαντικό. Πρέπει να πάρουμε τη νίκη".

Για την διακοπή που ακολουθεί μετά τον ΠΑΣ σχολίασε: "Είναι καλή η διακοπή. Το κακό είναι ότι αυτό το διάστημα δεν θα έχουμε μαζί μας τους διεθνείς, αλλά θα δουλέψουμε με τους υπόλοιπους για να "γνωριστούμε" καλύτερα".

Όσο για την μέχρι τώρα εμπειρία στα προκριματικά του Europa League: "Ηταν μεγάλη εμπειρία για μένα αυτός ο δρόμος μέχρι τους ομίλους. Γιατί ενώ είχαμε παιχνίδια διαμορφώνονταν και το ρόστερ, δεν είχε ολοκληρωθεί. Είναι δύσκολο να μην ξέρεις ποιον παίκτη μπορείς να χρησιμοποιήσεις στο επόμενο ματς. Δεν ήταν εύκολα. Εγιναν πολλά, ήταν και η ιστορία με τον Λούκας".

Για τα λάθη των τερματοφυλάκων,με αφορμή το σφάλμα του Γλύκου, στο γκολ της Μπρόντμπι: "Οι τερματοφύλακες είναι κομμάτι της ομάδας και έχουν το δικαίωμα στο λάθος. Δεν ανησυχώ για τα λάθη τους. Οι τερματοφύλακες θα είναι ένα από τα βασικά μας κομμάτια φέτος. Είναι καλοί και ο Ολσεν και οι υπόλοιποι. Θα δουλέψουμε και θα βελτιωθούν".

Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ πρέπει, πλέον, να ανταποκριθεί σε τρεις διοργανώσεις: "Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι ο πρώτος μας στόχος, απλά στο Europa League δεν θα συμμετάσχουμε μόνο για την συμμετοχή. Θα παλεύουμε σε κάθε παιχνίδι αλλά ο πρώτος στόχος είναι το ελληνικό πρωτάθλημα".


Bravo coach! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!