Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56328 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #70 στις: Ιουλίου 15, 2015, 09:07:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εσυ περίεργος.
Εμεις να δεις! ::)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:37:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Διαφορετικός ΠΑΟΚ στην Τούμπα"




Ο Κροάτης τεχνικός αρχικά κατέθεσε την άποψη του για το παιχνίδι λέγοντας τα εξής: "Το πιο σημαντικό είναι ότι θα έχουμε να δουλέψουμε μία ακόμη εβδομάδα. Δεν νομίζω ότι κάναμε κάτι λάθος σε τακτικό επίπεδο, αν και πρέπει να βελτιώσουμε και σε αυτό τον τομέα κάποια πράγματα, αλλά ήμασταν πίσω σε φυσική κατάσταση. Αυτό είναι το θέμα που πρέπει να βελτιώσουμε αυτή την εποχή, αλλά θα πρέπει να πω ότι η Λοκομοτίβα είναι καλή ομάδα και εάν δεν παίξεις καλά με κάθε ομάδα θα έχεις προβλήματα. Πάντα μετά από μία ήττα και ένα παιχνίδι έχεις σκέψεις για να αλλάξεις ορισμένα πράγματα, αλλά δεν θέλω να το σκέφτομαι έτσι. Αυτό που μετρά για μένα είναι ότι θα έχουμε επτά ημέρες ακόμη για να δουλέψουμε".

Για τις επιλογές του ανέφερε τα εξής: "Σήμερα δημιουργήσαμε 5-6 κλασικές ευκαιρίες, αλλά δεν μπορέσαμε να τις κάνουμε γκολ. Αυτό είναι το ρόστερ, αλλά δεν είναι λογικό να έχεις παίκτες που έχουν μόνο 10 μέρες στα πόδια τους. Ήταν και δικό μου θέμα επιλογής, θα μπορούσα να βάλω πιο νωρίς παιδιά όπως ο Μυστακίδης και ο Χαρίσης, αλλά ήθελα να έχω μέσα και παίκτες με περισσότερη ποιότητα και εμπειρία".

Για τους Λούκας και Περέιρα: "Αυτό το αποτέλεσμα δεν έχει καμία σχέση με την φιλοσοφία μου και αυτό που πιστεύω για τους δύο ποδοσφαιριστές".

Για την Λοκομοτίβ: "Δεν περιμένω κάτι διαφορετικό. Νομίζω ότι ήταν κοντά στο μάξιμουμ της ποιότητάς τους, εμείς ούτε καν το πλησιάσαμε, οπότε νομίζω ότι η εικόνα θα είναι πολύ διαφορετική".

Για την αμυντική παρουσία της ομάδας: "Θα μπορούσα να ξεκινήσω Μαντούρο και Χαρίση που ήταν καλύτεροι από φυσική κατάσταση, αλλά επέλεξα να ξεκινήσω Τζιόλη και Κάτσε για να υπάρχει περισσότερη ποιότητα. Είδα μερικά πράγματα, θα περίμενα όμως την ομάδα μου να είναι πιο φρέσκια. Ίσως έχει σημασία και το γεγονός ότι ήμασταν στην Ολλανδία με 20 βαθμούς θερμοκρασία και ήρθαμε εδώ που τα πράγματα ήταν διαφορετικά".



Φτιαξε την αμυνα.
Δεν είναι εικονα αυτή με τον Τζαβελλα συνεχεια.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:57:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Χαρίσης μπορούσε να παίξει αντί Μαντούρο...
Νομίζω κατάλαβες και αυτός κάποια λάθη.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 17, 2015, 09:46:53 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Προχωρα ...Δεν υπαρχει αλλος δρομος...Φτιαξε την ομαδα οπως πιστευεις και στο τελος θα δικαιωθεις και εσυ και εμεις....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 17, 2015, 04:11:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δειχνει οτι γινεται καλη δουλεια, χρειαζεται ομως καλα εργαλεια.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 18, 2015, 09:39:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Η κρίση δεν ενόχλησε τον Σαββίδη"



Ο 37χρονος προπονητής του ΠΑΟΚ, Ίγκορ Τούντορ, παραχώρησε συνέντευξη στο περιοδικό “MAX” της πατρίδας του και δήλωσε πως η κρίση στην Ελλάδα δεν έχει αγγίξει τον ''ισχυρό άνδρα'' της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδη.

''Το αφεντικό του συλλόγου είναι ένας δισεκατομμυριούχος επιχειρηματίας που έχει κάνει περιουσία στη Ρωσία. Δεν τον έχει ενοχλήσει η κρίση και δεν έχει μετανιώσει για τα χρήματα που ξόδεψε για να πάρει τον ΠΑΟΚ και να εμπλακεί στο ελληνικό ποδόσφαιρο'' ανέφερε.

Για τον τεχνικό διευθυντή Φρανκ Άρνεσεν, σχολίασε: ''Η ομάδα έχει ισχυρά ονόματα στις τάξεις τις. Οι Έλληνες με έφεραν ξανά σε επαφή με έναν φίλο μου, τον Δανό Φρανκ Άρνεσεν''.

sport24.gr


Κόψε κάτι, όχι και δισεκατομμυριούχος!! ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 19, 2015, 02:57:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Κανείς πάνω από τον ΠΑΟΚ"



Το Sport24.gr επικοινώνησε με το δημοσιογράφο που πήρε τη συνέντευξη στο περιοδικό Novi Μax (Πρέντραγκ Τζούρισιτς) μαζί με κάποια πράγματα που είπε και στην ιστοσελίδα Jutarnji.

Διαβάστε αναλυτικά όσα δήλωσε:

"Με κάλεσε ο αθλητικός διευθυντής του ΠΑΟΚ, Φρανκ Άρνεσεν και είχαμε αρχικά μια συζήτηση στην Κοπεγχάγη. Έμεινα εκεί για αρκετές ημέρες, μετά την πρώτη μας συνάντηση. Δεν γνωριζόμασταν μέχρι τότε, εκτός από κάποιες τυχαίες συναντήσεις, αλλά πήρα κάποιες ενδείξεις κι έτσι δεν μου έκανε μεγάλη έκπληξη όταν με κάλεσε από τη Θεσσαλονίκη", είπε αρχικά ο Κροάτης.

Όταν ρωτήθηκε για το τι συνέβη με τους Περέιρα και Λούκας, ο Τούντορ απάντησε:

«Ενημέρωσα τους παίκτες μου από την αρχή ότι υπάρχουν κανόνες. Και θα δουλεύουμε με τους κανόνες που βάζω εγώ για την ομάδα. Όποιος τους ακολουθεί...οκ. Όποιος όχι, φεύγει. Και ο Άρνεσεν είναι μαζί μου σ' αυτό. Δουλεύω 24 ώρες για τον ΠΑΟΚ και θέλω οι παίκτες μου να με ακολουθούν. Δεν είναι στρατιωτικοί οι κανόνες που βάζω, αλλά η πειθαρχία χρειάζεται. Το πιο σημαντικό για μένα είναι ο ΠΑΟΚ, είναι πιο πάνω από μερικούς από εμάς. Κανείς δεν είναι πιο πάνω από την ομάδα και κάθε παίκτης ατομικά για μένα μετράει μόνο όταν λειτουργεί ως μέρος της ομάδα."

Στη συνέχεια δήλωσε:


“Ελπίζω με τον καιρό κι άλλοι Κροάτες προπονητές να δουλέψουν στην Ευρώπη, γιατί έρχεται μια γενιά πραγματικά καλή. Ελπίζω πραγματικά ο αριθμός των Κροατών προπονητών στην Ευρώπη να αυξηθεί και είναι σημαντικό που αναγνωρίζεται το έργο μου ως πρώην παίκτης της Γιουβέντους.

Ο Βούτσκο αναλύει τους αντιπάλους μας. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την ομάδα, την οργάνωση και την ηγεσία του. Ο ΠΑΟΚ είναι ένας μεγάλος σύλλογος και τις τελευταίες 20 ημέρες, από την άφιξη μου μέχρι τις ημέρες που περάσαμε στην Ολλανδία, ήμουν όλη μέρα με τους συνεργάτες μου και δουλεύαμε. Πηγαίνω στο γήπεδο δύο ώρες πριν την προπόνηση και όταν είχαμε δύο την ημέρα, έκανα ουσιαστικά μόνο ένα διάλειμμα το μεσημέρι για να ξεκουραστώ. Τώρα μένω στο ξενοδοχείο, αλλά θα ψάξω σπίτι για να έρθει η οικογένεια μου και να μείνει μαζί μου μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία".

Για το στυλ παιχνιδιού που του αρέσει να παίζουν οι ομάδες του τόνισε:

«Μου αρέσει να έχουν οι παίκτες του την κατοχή της μπάλας. Πάντα το μότο μου στις ομάδες που δούλεψα, ήταν να έχουμε την κατοχή της μπάλας. Φυσικά αυτό εξαρτάται και από τον αντίπαλο, τις συνθήκες του αγώνα, αλλά και τη φυσικά κατάσταση. Κάθε τι στο παιχνίδι, εξαρτάται από τη φυσική κατάσταση. Αν δεν είσαι έτοιμος, ότι κάνεις στην προπόνηση, δε θα βγει στον αγώνα. Από την πρώτη μέρα, είχα στο μυαλό μου το πως θα έπρεπε να παίξουμε, κάποιοι μπορεί να μην μπορούν να το κατανοήσουν, αλλά τα πάντα είναι ξεκάθαρα από την πρώτη μέρα και δεν αμφιβάλω ότι σύντομα θα αρχίσει να λειτουργεί.»

Για την πίεση του κόσμου και τον Σαββίδη ανέφερε:

«Ο πρόεδρος θέλει το αποτέλεσμα, κάτι που δεν είναι εύκολο, γιατί ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει 17 τίτλους σε 19 χρόνια. Η πίεση από τον κόσμο είναι πολύ καλή. Περιμένουμε
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 22, 2015, 07:17:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σε 1-2 μήνες θα δείτε καλύτερο ΠΑΟΚ"




Βέλτίωση της ομάδας προανήγγειλε ο Κροάτης τεχνικός του "Δικεφάλου", ενώ τόνισε πως η ομάδα του ήταν καλύτερη και στο πρώτο παιχνίδι της Κροατίας. Ενόψει της αυριανής αναμέτρησης με τη Λοκομοτίβα, στη συνέντευξη Τύπου τοποθετήθηκε και ο Πέλκας εκ μέρους των ποδοσφαιριστών.

Για τα συναισθήματά του για το πρώτο του παιχνίδι ως τεχνικός του ΠΑΟΚ στην Τούμπα:

"Είμαι ενθουσιασμένος, αλλά προσπαθώ να παραμένω συγκεντρωμένος. Είναι δύσκολο παιχνίδι, όμως, θέλουμε να περάσουμε και θα κάνουμε τα πάντα γι' αυτό".

Για το κόστος που είχε η απουσία Λούκας και Περέιρα από το πρώτο παιχνίδι με την Λοκομοτίβα:

"Τα έχω πει για Λούκας-Περέιρα. Ο Περέιρα δεν έχει πληρώσει το πρόστιμο, ο Λούκας πλήρωσε κανονικά 300 ευρώ και έδειξε ότι θέλει να είναι μέλος της ομάδας. Είναι παίκτης της ομάδας και μάλιστα ένας από τους πιο σημαντικούς που διαθέτουμε. Εγώ είμαι συγκεντρωμένος στην ομάδα, αυτό είναι πάνω απ' όλα και όχι ο κάθε παίκτης ξεχωριστά. Προσπαθούμε να εφαρμόζουμε αυτή την φιλοσοφία".

Για τα κλειδιά που θα φέρουν την πρόκριση:

"Περιμένω να δω βελτίωση κυρίως στην φυσική κατάσταση. Κάποιοι παίκτες πριν το πρώτο παιχνίδι είχαν κάνει μόλις μερικές προπονήσεις. Περιμένω πάντως να είμαστε καλύτεροι και στο τακτικό κομμάτι. Αύριο θα κάνουμε ευκαιρίες, αλλά την πρόκριση θα την πάρουμε με την άμυνα. Πρέπει να αμυνθούμε σωστά".

 
Για τα προγνωστικά του για την ομάδα που θα περάσει:

"Είναι ένα ανοιχτό παιχνίδι. Δεν μιλάω ποτέ με ποσοστά. Εμένα με ενδιαφέρει η δουλειά που κάνουμε. Πρέπει να θυσιαστούμε για την ομάδα, να αμυνθούμε σωστά, να φτιάξουμε ευκαιρίες και από εκεί και πέρα η σκληρή δουλειά είναι αυτή που θα φέρει αποτελέσματα".

Για την ετοιμότητα κάποιων πρωτοκλασάτων παικτών που δεν έπαιξαν στο πρώτο ματς:

"Θα είναι σίγουρα στην ομάδα, αλλά δεν νομίζω ότι θα ξεκινήσουν. Θα παίξουν αυτοί που είναι στο μάξιμουμ από πλευράς φυσικής κατάστασης".

Για την πίεση που θα ασκηθεί στην ομάδα σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος:

"Έχω μάθει να ζω με την πίεση σε κάθε προπόνηση. Και οι παίκτες το ίδιο. Αυτή την περίοδο, που είναι ιδιαίτερη, με την παράλληλη προσπάθεια που κάνουμε για να αλλάξουμε και τους τραυματισμούς που είχαμε, πρέπει να την διαχειριστούμε σωστά".

Για την θετική ενέργεια που βγάζει:


"Πάντα πρέπει να είσαι θετικός. Έχω δει ήδη τρεις φορές το πρώτο παιχνίδι με την Λοκομοτίβα. Ήμασταν η καλύτερη ομάδα. Κάναμε σωστά πράγματα, που πρέπει να συνεχίσουμε και, φυσικά, να βελτιώσουμε τα λάθη μας. Αυτό σου δίνει αυτοπεποίθηση. Θα φανεί άμεσα η βελτίωση και σε έναν με δύο μήνες θα δείτε τον καλύτερο δυνατό ΠΑΟΚ"

Για τις μεταγραφές:

"Έχουμε διαρκή επικοινωνία και καλή σχέση με τον κ. Αρνεσεν. Ο ρόλος μου είναι συμβουλευτικός, να λέω την άποψη μου. Και εγώ, όπως και εσείς, μετά τις συζητήσεις που είχαμε, περιμένω τους νέους παίκτες".

Για το αρνητικό κλίμα γύρω από την ομάδα μετά το αποτέλεσμα του αγώνα με την Λοκομοτίβα:

"Γνωρίζω ότι υπάρχει ένα αρνητικό κλίμα, που είναι αποτέλεσμα κυρίως της προηγούμενης σεζόν. Θέλω να πιστεύω ότι μέσα από το καλό ποδόσφαιρο ο κόσμος θα ξαναγίνει ο 12ος παίκτης μας. Οπότε εμείς πρέπει να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο".

Για τον αριθμό των φιλάθλων που περιμένει αύριο στο γήπεδο:

"Είναι η πρώτη μου φορά στην Τούμπα, ελπίζω ότι θα έρθουν πολλοί".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 22, 2015, 09:36:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Μην κανεις τετοιες δηλωσεις γιατι ο αμπαλος Λαος του ΠΑΟΚ, θα σε παρει στο κυνηγητο! ::)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 22, 2015, 10:36:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
+++++++
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!