Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...

Αποστολέας Θέμα: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...  (Αναγνώστηκε 34401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 07:21:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Μπαλαρινα και τιτικα.
Αυτα ακουγε μετα τον τελικο και εκει ξενερωσε εντελως!
Και οχι μονο αυτο, εβγαιναν οι αμπαλοι και ελεγαν "αν θελει να παρει μπουλο ρε"
Κατσε τωρα ΒΟΔΙ να τον βλεπεις αλλου και σκασε! >:(
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 07:25:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Τωρα φτασαμε σε σημειο να παρακαλαμε να πουληθει οσο το δυνατον πιο ακριβα μπας και παρουμε και εμεις κατι... 8)
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 12:57:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παικτης πολυ μεγαλου επιπεδου.
Το ξερει και ο ιδιος
Παράθεση
Αλλά ήξερα ότι δε θα αποτύχω. Εχω την ποιότητα να σταθώ σε αυτό το πρωτάθλημα».
Απο κει και περα, τετοιους παικτες δεν τους κρατας μονο με το χρημα αλλα και με πολλα ακομα πραγματα τα οποια ΑΚΟΜΑ, δεν εχουμε.
Μακαρι να πουληθει χοντρα, να παρουμε κατι.
Καταντια μεν, ρεαλιστικο δε.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #153 στις: Μαρτίου 14, 2016, 08:30:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ο Ιβιτς είναι γεννημένος νικητής»



Πεπεισμένος πως ο Βλάνταν Ιβιτς μπορεί να πετύχει στο έργο του, παρουσιάζεται ο Πάμπλο Κοντρέρας. Ο Χιλιανός πρώην αμυντικός του ΠΑΟΚ που ήταν συμπαίκτης με τον σημερινό προπονητή της ομάδας έχει προσωπική άποψη την οποία εκφράζει σήμερα στην «Μ». Επικοινωνήσαμε με τον Κοντρέρας χθες το απόγευμα, τον εντοπίσαμε στην Χιλή και ευγενικά δέχθηκε να μας μιλήσει για τον Ιβιτς, τον Σνάουτσνερ, τον ΠΑΟΚ, τους φιλάθλους του.
 
Ο Πάμπλο Κοντρέρας μας εξέπληξε όταν μας είπε πως (παρά την διαφορά της ώρας ανάμεσα στην Ελλάδα και την Χιλή) παρακολούθησε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τον Παναιτωλικό και χάρηκε με την εικόνα που έδειξε ο Δικέφαλος. Και αυτή η αλλαγή στην αγωνιστική παρουσία της ομάδας, σύμφωνα με όσα δήλωσε ο Κοντρέρας έχει λογική εξήγηση.
 
Όπως δήλωσε στην «Μ» ο Πάμπλο Κοντρέρας: «Είδα το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό και μου άρεσε ο τρόπος με τον οποίο αγωνίστηκε η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο. Κυριάρχησαν οι παίκτες στο γήπεδο, πέτυχαν δυο γκολ, έχασαν ευκαιρίες. Όμως και στο δεύτερο ημίχρονο και παρά τις καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν, οι παίκτες ήταν παθιασμένοι για την νίκη. Είχα ενημερωθεί για τον Ιβιτς και χάρηκα πάρα πολύ. Ήμασταν μαζί για αρκετά χρόνια, τον ξέρω πολύ καλά όπως και ο Βλάνταν με γνωρίζει.

Όταν σταμάτησε το ποδόσφαιρο και ανέλαβε την ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ, είχα ακούσει πολύ καλά λόγια για την δουλειά του. Δίπλα του είναι και ο Μίροσλαβ Σνάουτσνερ, ο Μίρο. Και αυτό το δίδυμο έχει πολύ μέλλον. Το πιστεύω. Από την στιγμή που κατάφεραν να διαχειριστούν θετικά τα νέα παιδιά, μπορούν να τα καταφέρουν και με τους μεγαλύτερους. Άλλωστε οι ποδοσφαιριστές είναι σαν παιδιά. Σας το λέει ένας πρώην ποδοσφαιριστής».

Ποια είναι τα πλεονεκτήματά του Ιβιτς, που μπορεί να τα αξιοποιήσει για την ομάδα;
«Είναι καλός χαρακτήρας. Μέσα στα αποδυτήρια δεν θυμάμαι να έχει δημιουργήσει προβλήματα όταν ήμασταν συμπαίκτες. Είναι ήρεμος και σοβαρός κι αυτό βοηθά πολύ τους παίκτες. Επιπλέον είναι γεννημένος νικητής. Δεν του αρέσει να χάνει. Το θυμάμαι πολύ έντονα, πως όταν χάναμε, δεν μιλιόταν. Ξέρω όμως πως έχει δίπλα του τον Μίρο που μπορεί να κάνει θαυμάσια δουλειά. Αυτό το δίδυμο μπορεί να πετύχει».

Ο στόχος είναι η διάκριση στα πλέι οφ. Τι πρέπει να κάνουν στον ΠΑΟΚ για να πετύχουν;
«Να έχει διάρκεια στην απόδοσή της η ομάδα. Να είναι οικογένεια μέσα στα αποδυτήρια. Να έχουν θετική ψυχολογία. Να πιστέψουν ο ένας στον άλλον. Να υπάρχει ειλικρίνεια. Γιατί όλα ξεκινούν από τα αποδυτήρια. Όταν όλα εκεί μέσα είναι καλά η ομάδα μπορεί να πετύχει. Το θυμάμαι και από την παρουσία μου στον ΠΑΟΚ».

Θα βοηθήσει το έργο του Ιβιτς πως αρκετοί παίκτες τον γνωρίζουν πολύ καλά;
«Ναι, το πιστεύω. Ο Μαλεζάς, ο Αθανασιάδης, ο Γλύκος από όσο θυμάμαι ξέρουν τον Βλάνταν και τον Μίρο. Και αυτοί θα βοηθήσουν από την πλευρά τους όλους τους άλλους για να ανταποκριθούν. Ο ΠΑΟΚ πιστεύω ότι θα παίξει στα πλέι οφ, παρά την τιμωρία που θέλουν να του επιβάλουν. Και μέσα στα πλέι οφ, εφόσον η ομάδα είναι καλά, μπορεί να διεκδικήσει τις νίκες. Πρέπει όμως μέσα στα αποδυτήρια να είναι ενωμένοι».

Επικοινώνησες με τον Ιβιτς ή τον Σνάουτσνερ;
«Όχι ακόμη, αλλά θέλω να μιλήσω μαζί τους και θα το κάνω πολύ σύντομα. Τους εκτιμώ και τους δύο και εύχομαι να πετύχουν στο έργο τους».
 

Ο Πάμπλο Κοντρέρας στην συζήτηση που είχαμε μαζί του, είπε πως προτίθεται πολύ σύντομα να έρθει στην Θεσσαλονίκη για να παρακολουθήσει ένα παιχνίδι του Δικεφάλου στην Τούμπα: «Θα είμαι παρών στα πλέι οφ, εκεί θα μιλήσω με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ και με τον πρόεδρο».

Στην ερώτηση που του θέσαμε, εάν έχει κάποιες αξιόλογες προτάσεις (για παίκτες) τις οποίες θα θέσει υπόψιν των εκπροσώπων του ΠΑΟΚ, τόνισε: «Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις παικτών από την Χιλή και την Λατινική Αμερική, για τους οποίους θα μπορούσα να μιλήσω με τον πρόεδρο αλλά και τους υπόλοιπους μέσα στην ομάδα. Όταν έρθει η ώρα θα το κάνω. Ο ΠΑΟΚ είναι πολύ μεγάλο κλαμπ, του αξίζει να παίζουν παίκτες με προσωπικότητα. Όπως ήμασταν εμείς πριν από μερικά χρόνια. Δεν μπορώ να ξεχάσω την ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλαθλοι στην Τούμπα αλλά και σε κάθε γήπεδο που αγωνίζεται η ομάδα. Γνωρίζω πως είναι στεναχωρημένοι για την πορεία της ομάδας και τα αρνητικά αποτελέσματα, όμως εκτιμώ πως η κατάσταση θα αλλάξει».
 
Μίλησε όμως και για την παρουσία του Μαλεζά στην ομάδα: «Είναι πολύ καλός παίκτης, με εμένα απέκτησε περισσότερη αυτοπεποίθηση και ανέβασε την απόδοσή του. Είναι ένας από τους έμπειρους παίκτες που θα βοηθήσουν την ομάδα».
 
Ολοκλήρωσε λέγοντας: «Έζησα πολύ όμορφες στιγμές στον ΠΑΟΚ και δεν ξεχνώ τα έντονα συναισθήματα μετά από επιτυχίες αλλά και αρνητικά αποτελέσματα. Ήμασταν ομάδα και αυτό έβγαινε προς τα έξω, στον κόσμο»
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 04, 2016, 01:58:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ο ΠΑΟΚ έχει έλλειψη ηγετών»

Στο Metropolis 95,5 και την εκπομπή «Στη Σέντρα» φιλοξενήθηκε ο Γιώργος Τουρσουνίδης και σχολίασε την ήττα του ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο



Ο παλαίμαχος άσος του Δικεφάλου είπε και την άποψή του για τους λόγους που θεωρεί ότι ο ΠΑΟΚ δεν κάνει πρωταθλητισμό παρά την εύρυθμη οικονομική λειτουργία που προσφέρει ο Ιβάν Σαββίδης.

 Αναλυτικά όσα είπε: 

 «Είναι δύσκολα τα πράγματα. Έπρεπε να κερδίσει ο ΠΑΟΚ, δυστυχώς δεν τα κατάφερε. Ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι και πλέον μπαίνει η ομάδα σε περιπέτειες. Ο ΠΑΟΚ έχασε γιατί δεν ήταν κάλος και γιατί ο Πανιώνιος μπήκε πιο αποφασιστικά και έδειξε να θέλει περισσότερο το παιχνίδι».

 
Γιατί ο Πανιώνιος των περιορισμένων οικονομικών είναι πιο πάνω από τον ΠΑΟΚ του Σαββίδη:  «Τα παιδιά του Πανιωνίου έχουν αφήσει πίσω τους το οικονομικό κομμάτι. Η δική μας ομάδα λειτουργεί καλά σε αυτό, αλλά οι παίκτες δεν βγάζουν το πάθος που έχουν οι παίκτες του Πανιωνίου. Είναι καλό να πληρώνεσαι στην ώρα σου. Το ΠΑΟΚ τον έχω ζήσει πολύ καλά. Παλιότερα δεν ήξερες ποτέ, πόσο και αν θα πληρωθείς. Λείπει το τσαγανό από τους παίκτες και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Είναι αρνητικό το κλίμα γύρω από την ομάδα».


Για το αν έχει ευθύνη ο Ιβιτς: «Είδαμε μια αλλαγή ψυχολογίας. Δε περιμέναμε να παίξει ο ΠΑΟΚ μπαλάρα. Πρέπει να έχεις και τα κατάλληλα εργαλεία. Φάγαμε μια κατραπακιά χθες. Δεν έχει να κάνει με τον Ιβιτς, έχει να κάνει με τη νοοτροπία».


Για τον Βιτορ: «Για μένα ο Βίτορ δεν πρέπει να παίζει στον ΠΑΟΚ. Θεωρώ ότι είναι παίκτης της σειράς. Ίσως να κάνω λάθος, αλλά αν εγώ ήμουν στον ΠΑΟΚ, δε θα τον ήθελα στην ομάδα. Δεν έχει καλυτέρα στόπερ ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή, αλλα εγω δεν θα τον είχα μέσα στον καλοκαιρινό προγραμματισμό. Θα κοιτούσα ποιους έχω και θα έψαχνα καλύτερο».

 Για τον Τζιόλη: «Τα ίδια. Δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ. Δε θέλω να παρεξηγηθώ, αλλά αν θέλεις να κάνεις ομάδα πρέπει να έχεις τα κατάλληλα εργαλεία. Αυτά τα δύο παιδιά και κάποιους άλλους δεν θα τους είχα στον προγραμματισμό. Ο ΠΑΟΚ για να κάνει τη διαφορά πρέπει να φέρει εμπείρους παίκτες με προσωπικότητα. Ο ΠΑΟΚ έχει καλά νέα παιδιά, δεν έχει ηγέτες».


Ενω οταν επαιζες εσυ, ειχαμε πολλους ηγετες και σαρωναμε τα παντα!
Δεν γ@μιεσαι ρε Γιωργακη και εσυ! >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 16, 2016, 04:13:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«60 φορές έχει αλλάξει προπονητή ο ΠΑΟΚ»




Ο Κροάτης πρώην αμυντικός του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού με όσα δήλωσε σε ιστοσελίδα της χώρας του, στήριξε τον συμπατριώτη του Ιγκόρ Τούντορ.

«Έτσι είναι ο ΠΑΟΚ και ειδικότερα οι οπαδοί του. Τώρα ήταν ο Τούντορ. Τη μια εβδομάδα είσαι προπονητής και την άλλη φεύγεις. Αυτό γινόταν και τους έξι μήνες που ήμουν στην ομάδα. 60 φορές έχει αλλάξει προπονητή ο ΠΑΟΚ», είπε όταν η κουβέντα πήγε στο ελληνικό πρωτάθλημα.



Ο Σίλντενφελντ μίλησε και για την κατάκτηση του πρωταθλήματος από τον Ολυμπιακό:

«Ναι ο Ολυμπιακός κατέκτησε γρήγορα το πρωτάθλημα και θα έχει δυο μήνες μακράς περιόδου ξεκούραση. Μια φορά μου είχε συμβεί και εμένα αυτό για 40 μέρες και μετά δεν μπορούσα να βρω ρυθμό. Δεν μπορούσα να καταλάβω αν χτυπούσα την μπάλα με το χέρι ή με το πόδι…», είπε.



ΑΜΠΑΛΟΣ ΛΑΟΣ.
ΜΑΣ ΠΗΡΑΝΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 16, 2016, 04:26:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Φιλότιμος πάικτης και αρκετά συμπαθής... Τίποτα το ιδιαίτερο αλλά αυτό που μπορούσε το έδινα πάντα!!!!
Την αλήθεια είπε για όλα... Τί μας φαίνεται παράξενο;;;
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #157 στις: Μαΐου 10, 2016, 08:39:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δεν είναι σωστό να αλλάζουν  πρόσωπα. Πρέπει να συσπειρώσεις τον κόσμο την ομάδα την διοίκηση, να τους κάνεις μια γροθιά ,για να πετύχεις στο ποδόσφαιρο"



Για Αθήνα και Θεσσαλονίκη: "Ωραία η Αθήνα, εξαρτάται πώς την ζεις. Η Θεσσαλονίκη είναι  πιο χαλαρή.  Στην Αθήνα είναι πιο απρόσωπα να πράγματα. Μου άρεσε η Αθήνα τα τέσσερα χρόνια που έζησα. Στην Αθήνα δεχόμουν καθημερινά  πολύ αγάπη. Ήταν όντως  ωραία χρόνια. Οι προκλήσεις της βραδινής  Αθήνας είναι πολλές και πρέπει να κρατάς χαμηλούς τόνους  αν θες να πετύχεις, και να μην ξελογιαστείς. Επέλεξα να μείνω στη Θεσσαλονίκη , την πόλη που γεννήθηκα.

 Έχω μεγαλώσει στις δυτικές γειτονιές της Θεσσαλονίκης, στις  φτωχογειτονιές συγκεκριμένα στην Πολίχνη. Ξέρετε και εδώ  ζούμε, αυτό που συμβαίνει μεταξύ Αθήνας και περιφέρειας. Δηλαδή  αν γίνει κάτι  στην Θεσσαλονίκη  σε επίπεδο έργων, θα γίνει πρώτα στις ανατολικές συνοικίες . Πρέπει να κοιτάμε να εξελισσόμαστε, να γινόμαστε καλύτεροι  αλλά κοιτάμε τι κάνει η Αθήνα. Για πολλά φταίει η Αθήνα, όπως όλες οι πρωτεύουσες  αφού εκεί συγκεντρώνεται η εξουσία, αλλά ας κάνουμε και εμείς αυτό που πρέπει.

Για το ποδοσφαιρικό του μέλλον: Η αλήθεια είναι πως από τις 25Αυγούστου 2005 που έφυγα από  ον ΠΑΟΚ το τέλος είναι κοντά. Αν υπάρξει μια πρόταση ελκυστική , από σοβαρή ομάδα, ίσως το σκεφτώ να παίξω για ένα χρόνο. Κανείς δεν ξέρει το μέλλον, το τέλος όμως είναι κοντά. Συνεχίζω να προπονούμαι παίζοντας μπάλα με παιδικούς μου  φίλους.  Αλλά τι μπορεί να γίνει αύριο κανείς δεν ξέρει.

Για την Εθνική στη Βραζιλία: Δεν ήμασταν καθόλου ήρεμοι στην Βραζιλία. Από την αρχή στην προετοιμασία, δεν ήταν το καλύτερο κλίμα. Ασχολούμασταν με πολλά πράγματα εκτός των αντιπάλων μας πχ αν θα μείνει ο Σάντος. Ο προπονητής πιστεύω πως ήθελε να μείνει ,αλλά η ιστορία γράφτηκε αλλιώς. Ολοι  έγραψαν για το επεισόδιο Τζαβέλα Μανιάτη. Αυτό όμως δεν ήταν το μοναδικό, αφού είχαμε πολλά επεισόδια. Ξεκινήσαμε με τη βαριά  ήττα, μετά μιλήσαμε στα αποδυτήρια, συσπειρωθήκαμε, πήραμε την ισοπαλία με Ιαπωνία και τα δώσαμε όλα με την Ακτή Ελεφαντοστού. Παρά  το όχι τέλειο κλίμα ήμασταν τυχεροί, όμως η τύχη μας γύρισε την πλάτη στο ματς με την Κόστα Ρικα.

Είμαι ευχαριστημένος με την παρουσία μου όλα τα χρόνια με το εθνόσημο. Θεωρώ πως έδωσα πολλά και πήρα πολλά. Γελάω με αυτά που λένε,  δηλαδή πως έφαγα τον Ρανιέρι. Δυστυχώς τα αποτελέσματα, οι συγκυρίες ,οι κακές επιλογές και τα διοικητικά λάθη έφεραν τον πικρό αποκλεισμό από τα τελικά της Γαλλίας. Πιστεύω με σύνεση , σκληρή δουλειά και υπομονή να σταματήσει ο κατήφορος και να ξαναγίνει η Εθνική , όπως την καλή δεκαετία.

Για την προσπάθεια του Ιβάν Σαββίδη: Όταν πας να χτίσεις κάτι καλό ,το πιο σημαντικό όπλο που πρέπει να έχεις είναι η υπομονή. Ο ΠΑΟΚ είναι μια ομάδα με κόσμο και πίεση. Του λείπουν οι τίτλοι, όμως όχι και η δίψα του κόσμου. Δεν είναι λογικό  να υπάρχει  μια συνεχής  αναστάτωση. Επίσης  δεν είναι σωστό να αλλάζουν  πρόσωπα. Πρέπει να συσπειρώσεις τον κόσμο την ομάδα την διοίκηση, να τους κάνεις μια γροθιά ,για να πετύχεις στο ποδόσφαιρο. Όταν πηγαινοέρχεται κόσμος δεν είναι ότι καλύτερο.

Για την κυριαρχία του ΠΑΟΚ στη Βόρειο Ελλάδα: Αυτή την στιγμή και ανέκαθεν ήταν ο πιο δυνατός. Ο Άρης και ο Ηρακλής πρέπει να είναι πρώτη εθνική και είναι πιο ανταγωνιστική.

Για το αν θα έβλεπε τον εαυτό του πρόεδρο στον ΠΑΟΚ: Τρέλα έχω, λεφτά που απαιτούνται  να κάνεις πρωταθλητισμό  δεν έχω.

Για την απουσία του από τη γιορτή του ΠΑΟΚ: Έψαξαν να με καλέσουν τελευταία μέρα. Αν κάποιοι το έκαναν σκόπιμα, δεν το γνωρίζω. Έγιναν πολλά λάθη εκείνη την ημέρα, ίσως αυτό που με αφορά να ήταν μέσα σε αυτά. Δεν  κρατώ κακία..

Για την κριτική σε βάρος του Βύντρα, αλλά και τον ιδίου: Ο Λουκάς είναι ένα κλειστό παιδί, οπότε ή  τον αγαπάς ή τον μισείς. Ο Λουκάς είναι πάρα πολύ καλός είναι αθλητής. Δεν ξέρω για ποιο λόγο τον αντιμετώπισαν με αυτόν τον τρόπο.  Το ίδιο  συμβαίνει και  με μενα. Τα’ χω πει πολλές φορές, το εξήγησα πως έφυγα από τον ΠΑΟΚ. Επέστρεψα αλλά μερικοί δεν ήθελαν να καταλάβουν. Έκανα τη χειρονομία να σιωπήσουν, παρεξηγήθηκε και αυτή.  Την συνείδηση  μου την έχω καθαρή. Δεν υπάρχει λόγος να γίνω  λαϊκιστής. Μπορούσα να μείνω ελεύθερος λόγο της προσφυγής αλλά δεν ήθελα. Σε όλες τις ιστορίες πρέπει να υπάρχει ένας κακός, σε αυτή ήμουν εγώ.

 Ζήτησα συγνώμη , αν έθιξα κάποιους. Ο αθλητής έχει κάθε δικαίωμα να εκδηλωθεί κάποια στιγμή. Άνθρωποι ήμαστε κι εμείς , όχι μηχανές. Εμάς τους αθλητές μας έχουν παρεξηγημένους. Στην Ελλάδα πάρα πολύ συχνά σε βρίζουν οι δικοί σου οπαδοί, είναι συχνό φαινόμενο. Δεν έχω απαίτηση  να με γουστάρουν όλοι. Δεν είμαι ο τέλειος άνθρωπος . Είχαν  πει ότι θα με απαγάγουν. Ήμουν φοβισμένος δεν  ήξερα τι θα αντιμετωπίσω και πήραν άλλοι την απόφαση. Υπήρχαν  στιγμές που νευρίαζα πολύ όταν με έβριζαν. Για να πετύχεις κάποια πράγματα στην ζωή σου πρέπει να έχεις εγωισμό.

Για την παρουσία του στον Παναθηναϊκό: Τα τέσσερα χρόνια που έζησα ήταν πολύ καλά τα πράγματα. Ένοιωθες ασφάλεια, καθώς όλα ήταν τέλεια. Στα άσχημα ένοιωθες μια ασπίδα γύρο σου, δεν ήσουν μόνος. Ακολούθησαν  δύσκολες στιγμές , καθώς  υπήρχε η κόντρα με την οικογένεια Βαρδινογιάννη , όμως συνολικά όλα κύλησαν ομαλά. Θα μπορούσαμε πάντως να πάρουμε κι άλλο τίτλο.

Για την επιστροφή στον ΠΑΟΚ από τον Παναθηναϊκό: Ήθελα να γυρίσω στον ΠΑΟΚ, δεν έβαλα σαν πρώτη επιλογή το συμβόλαιο. Ένοιωθα λίγο μόνος στην Αθήνα. Η πρόταση του Παναθηναϊκού και η αγάπη του κόσμου με κάλυπταν σε όλα, όμως ήθελα να επιστρέψω στον ΠΑΟΚ και τη Θεσσαλονίκη .Δεν ήθελα να μετανιώσω για κάτι που μπορούσα και δεν το ‘κανα.

Για το εάν  θα ’κανε τατουάζ τον ΠΑΟΚ στο μπράτσο του: Δεν μου αρέσουν τα τατουάζ.  Δεν θα κανένα. Ο Κλάους είναι ο Mister Tattoo .Δεν το κρίνω, δεν το σχολιάζω, γιατί είναι επιλογή του κάθε ανθρώπου.

Για τον Κωστα Φορτούνη: Ο Κώστας είναι ένας ποδοσφαιριστής που έχει ένα χαρακτηριστικό που δύσκολα το βρίσκεις σε Έλληνα. Είναι τεχνίτης και μπορεί να τρυπήσει κάθε  άμυνα, γιατί παίζει κάθετα. Μπορεί να κάνει σπουδαία καριέρα και να βοηθήσει την Εθνική Ομάδα.Το γεγονός πως έχει ήθος είναι κάτι που τον κάνει ξεχωριστό. Δεν μπορώ να μπω σε αυτή την διαδικασία. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έκανα μια επιλογή που θα πρόσφερα ασφάλεια στην οικογένεια μου.

Για την πολιτική κατάσταση: Παλιά δεν ασχολούμουν, αλλά με αυτά που συμβαίνουν τα τελευταία χρόνια αναγκαστικά ενημερώνομαι. Δεν ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ, ούτε ΚΚΕ. Εύχομαι να βρεθεί γρήγορα η κατάλληλη λύση για την Ελλάδα και το λαό.




Με πολλά λάθη στην ζωή του, αλλά ως ένα μέρος δικαιολογείται....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #158 στις: Μαΐου 10, 2016, 10:39:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μου έκατσε η ευκαιρία και άκουσα όλη την συνέντευξη, η περίληψη τον αδικεί .... Σε πολλά που είπε έχει απόλυτο δίκιο!!!!
Συνεχίζει να μου είναι συμπαθείς και σήμερα έγινε περισσότερο. Γνωρίζει τα λάθη του αλλά και άλλα πολλά .... για τα οποία ο χαρακτήρας του δεν τον αφήνει να προβεί σε αποκαλύψεις, και δεν μιλάω μόνο για τον ΠΑΟΚ. ???

Έγινα σοφότερος που τον άκουσα μάλλον, γιατί κατάλαβα πολλά ακόμα και όταν απέφευγε να απαντήσει, μάλλον ιδιαίτερα τότε. ::)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #159 στις: Μαΐου 13, 2016, 04:19:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Δεν πεθύμησα ακόμα τον ΠΑΟΚ"



Για το πέρασμά του από τον ΠΑΟΚ μίλησε ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος που συνεχίζει την καριέρα του στην Οστερσουντς. Συγκεκριμένα είπε στο Αθλητικό Μετρόπολις:

Για το αν του έχει λείψει ο ΠΑΟΚ: "Δεν πεθύμησα ακόμα τον ΠΑΟΚ. Ένας ποδοσφαιριστής θέλει πάντα να παίζει. Εγώ ήρθα στην Ελλάδα και δεν έπαιξα. Εδώ στη Σουηδία είναι καλά τώρα".

Για το γιατί δεν μπόρεσε να παραμείνει στον ΠΑΟΚ: "Στην αρχή είχα πάρει μερικά παιχνίδια. Μετά έγιναν κάποιες αλλαγές και δεν έπαιζα. Μπορεί να ήταν δικό μου λάθος, αλλά μπορεί και αλλουνού. Δεν μπορώ να πω κάποιον συγκεκριμένο. Ίσως έφταιγαν οι προπονητές. Με τον Αναστασιάδη έπαιζα. Μετά έγιναν αλλαγές. Οι προπονητές ήθελαν μια άλλη ενδεκάδα και γι' αυτό έγινε ό,τι έγινε".

Για την παρουσία του στον ΠΑΟΚ: "Έχω κρατήσει πάρα πολλά πράγματα. Μιλάμε για μια πολύ μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα και μια πολύ καλή ομάδα στην Ευρώπη. Όλα μέσα στον ΠΑΟΚ ήταν top class. Όλοι οι άνθρωποι προσπαθούν να κάνουν το καλύτερο για τον ΠΑΟΚ και να βοηθήσουν την ομάδα. Οι συνθήκες για δουλειά ήταν πολύ καλές".

Για το αν χρειάζεται ένας έμπειρος προπονητής για να πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα: "Αυτή είναι μια καλή ερώτηση. Πιστεύω ότι πρέπει να βρεθεί ένας πολύ καλός προπονητής και να κάνει καλύτερη δουλειά. Με λίγο τύχη θα έρθει και το πρωτάθλημα. Αυτοί που πέρασαν δεν μπορούσαν, αλλιώς θα τα είχαν καταφέρει. Είναι θέμα προπονητή".

Για τον Ιβιτς: "Δεν τον ξέρω, αλλά έκανε καλή αρχή. Ελπίζω να πάρει και το δεύτερο παιχνίδι".

Για την πίεση που υπάρχει στην ομάδα: "Στον ΠΑΟΚ η πίεση είναι πολύ μεγάλη. Πρέπει να έρθει ένας προπονητής που να είναι έμπειρος".

Για τον Ιβάν Σαββίδη: "Ο Σαββίδης είναι από τους καλύτερους. Πήρε τον ΠΑΟΚ και τον έκανε μεγάλη ομάδα. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε".

Για το ελληνικό πρωτάθλημα: "Από μικρός ήθελα να παίξω στο ελληνικό πρωτάθλημα. Θέλω να ξαναγυρίσω. Δεν έχω καμία πρόταση από Ελλάδα. Είμαι χαρούμενος στη Σουηδία".

Για τον παίκτη που ξεχωρίζει στον ΠΑΟΚ: "Μου αρέσει πολύ ο Τζαβέλλας. Είμαι αμυντικός και κοιτάω τις κινήσεις του για να μάθω κάτι. Μου αρέσει σαν παίκτης, το πώς είναι στην άμυνα. Αλλά και σαν άνθρωπος μου αρέσει. Είναι άδικα παρεξηγημένος. Με βοήθησε στην αρχή όταν ήρθα στον ΠΑΟΚ".

Για το αν θεωρεί ότι υπάρχουν παίκτες που σταδιακά θα αρχίσουν να "φαίνονται" στον ΠΑΟΚ: "Πιστεύω ότι ο Κουλούρης μπορεί να εξελιχθεί και θα κάνει καριέρα. Χρειάζεται να του δώσουν κάποια παιχνίδια και θα γίνει ένας πολύ καλός αμυντικός".




Ψιλοκαλος παικτης, αλλα καηκες γρηγορα... ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!