Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...

Αποστολέας Θέμα: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...  (Αναγνώστηκε 34396 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 28, 2016, 03:05:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Πιστεύω ότι θα αφήσει έργο στον ΠΑΟΚ ο Ιβιτς"



Αναλυτικά όσα είπε:
 
Για το ποδοσφαιρικό του μέλλον: «Πέρασα μια δύσκολη και κακή σεζόν για εμένα πέρσι. Θέλω προς το παρόν να παίξω δύο χρόνια ποδόσφαιρο, αν και είναι δύσκολη η κατάσταση. Υπάρχει ενδιαφέρον από μία ομάδα, όμως, προς το παρόν φιλολογικό και βλέπουμε».
 
Για την θητεία του στον ΠΑΟΚ: «Έπαιξα τέσσερα χρόνια στον ΠΑΟΚ και μέσα από αυτόν έφτασα να παίξω στα προημιτελικά του Euro. Ήταν από τα πιο καλά χρόνια της καριέρας μου αυτά στην Τούμπα. Δέθηκα με την ομάδα, πέρασα ωραία χρόνια με καλές και κακές στιγμές και θέλω ο ΠΑΟΚ να πηγαίνει καλά. Τα τελευταία χρόνια γίνεται μια καλή προσπάθεια με τον Ιβάν Σαββίδη και εύχομαι ό,τι το καλύτερο».
 
Για τον Ίβιτς: «Ο Βλάνταν είναι ένα εξαιρετικό παιδί. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάει εξαιρετικά και φάνηκε και στα πλέι οφ ότι μπορεί να γίνει ένας μεγάλος προπονητής. Πιστεύω ότι θα αφήσει έργο στον ΠΑΟΚ. Λιγομίλητος και ισορροπημένο παιδί, “κέρδιζε” όλους τους παίκτες στα αποδυτήρια. Ενέπνεε ως παίκτης και τώρα σαν προπονητής».
 
Για το τι χρειάζεται ο ΠΑΟΚ για να πάει ψηλά: «Νομίζω ότι θέλει 3-4 παίκτες υψηλού επιπέδου που θα κάνουν τη διαφορά σε σχέση με τους Έλληνες. Με 3-4 καλές προσθήκες η ομάδα μπορεί να πάει πολύ καλά και να διεκδικήσει την είσοδο στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ».
 
Για την Πορτογαλία του Σάντος: «Με τους παίκτες που έχει την περίμενα καλύτερη. Ο Σάντος ήταν ο καλύτερος προπονητής που είχα στην καριέρα μου. Σε σχέση με τους παίκτες που έχει δεν έπαιξε τόσο καλά κόντρα στην Κροατία. Είναι ένας μεγάλος προπονητής και θα βρει την άκρη και πιστεύω ότι στο τέλος θα πετύχει τον στόχο του».



Απο τα καλα παιδια και καλα "εργαλεια" ο Φωτακης!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 10, 2016, 11:03:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Θα πρέπει να είσαι ψυχικά πολύ δυνατός"



O Λιαμ Λόρενς είχε έρθει στον ΠΑΟΚ το 2012 και έζησε καταστάσεις έντονες που δεν μπορεί να ξεχάσει. Γι' αυτές μίλησε σε συνέντευξή του στο "Sky Sports". "Ήξερα ότι θα είναι κάτι διαφορετικό, αλλά υπήρχε τόσο πολύ πάθος, ήταν κάτι πολύ έντονο" τόνισε αρχικά μιλώντας για το πέρασμά του από την Ελλάδα και θυμήθηκε ένα περιστατικό που η αποστολή του ΠΑΟΚ επέστρεφε από τη Θεσσαλονίκη και η Αστυνομία ζήτησε να πάει μέσα από τα βουνά για να αποφύγει ενέδρα οπαδών:

 "Θα πρέπει να είσαι ψυχικά και ψυχολογικά πολύ δυνατός για να αντιμετωπίσεις τις καταστάσεις που συμβαίνουν εκεί, αλλά εγώ το απόλαυσα. Αν δεν καταφέρνεις να πάρεις τα επιθυμητά αποτελέσματα υπάρχει μεγάλη πίεση από τους οπαδούς που αλλάζουν τη στάση τους".

Ο 34χρονος μεσοεπιθετικός των Μπρίστολ Ρόβερς εξήγησε και πώς είχε πάρει την απόφαση να έρθει στην Ελλάδα: "Θα έπρεπε να εγκαταλείψω την Πόρτσμουθ γιατί υπήρχαν πολλά οικονομικά προβλήματα στην ομάδα. Ο ατζέντης μου, μού τηλεφώνησε και με ενημέρωσε για την πρόταση από την Ελλάδα. Ήταν ένα από τα κορυφαία κλαμπ, οπότε μίλησα μαζί τους, πήρα μία αίσθηση του τόπου και αυτό ήταν. Ο τρόπος ζωής εκεί ήταν πολύ καλός".







Καλός παίκτης με ποδοσφαιρική παιδεία....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 30, 2016, 06:32:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Να σαι καλα ρε ανθρωπε εκει που εισαι! 6 μυρια ειναι αυτα!

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 30, 2016, 10:31:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
6,6 αφου λεει ο Σταυρος, που χει τελειωσει και το δημοτικο.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 31, 2016, 10:49:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Όσα και να είναι, καλά είναι, δεν θυμάμαι να έχουμε εισπράξει ΠΟΤΕ τέτοιο ποσό από παίκτη μας....

ΥΓ. Μεγάλη  facepalm  προσωπικότητα ο μπουχέσας.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 31, 2016, 04:43:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πηγε σε πρωταθλημα με @ρχιδια αλλα και σε ιστορικη ομαδα.
Τεραστιο βημα γι αυτον, τεραστιο και το ποσο για εμας  :)
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 31, 2016, 06:58:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Άντε ρε να πουμε και ξερω γω,σιγα τον παικτη να ουμ! facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #167 στις: Αυγούστου 31, 2016, 07:06:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Κάποτε τον λέγαμε "Τιτίκα" και τώρα θα έγινε "κανονιέρης" 8)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #168 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 11:35:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Μπορεί τίτλο ο ΠΑΟΚ, αν αλλάξουν διαιτητές και... σύστημα"



-Πώς είναι τα πράγματα στην νέα σου ομάδα;

«Είμαι καλά στην Ζενίτ. Επιτέλους έφερα την οικογένειά μου στην Ρωσία. Δεν ήταν εύκολο. Έπρεπε  να μεταφέρουμε όλα τα πράγματά μας από την Ελλάδα στην Ρωσία. Άρχισα να καταλαβαίνω και το τι θέλουν ο προπονητής και οι νέοι μου συμπαίκτες. Έβαλα και το πρώτο μου γκολ και είμαι πολύ χαρούμενος. Χρειάζομαι χρόνο προσαρμογής, αλλά είμαι σε καλό δρόμο. Δουλεύω σκληρά στις προπονήσεις για να έχω περισσότερο χρόνο συμμετοχής και να καθιερωθώ στην 11άδα. Η Ζενίτ είναι πολύ δυνατή ομάδα με πολύ καλούς παίκτες, αλλά ελπίζω ότι θα έχω την ευκαιρία να δείξω την αξία μου».

-Ποιες είναι οι αναμνήσεις σου από τον ΠΑΟΚ και την Θεσσαλονίκη;

«(σ.σ. Γέλιο). Από τον ΠΑΟΚ μόνο τις καλύτερες αναμνήσεις διατηρώ. Όλοι ξέρουν ότι αγαπώ τον ΠΑΟΚ. Μου έδωσε την ευκαιρία να έρθω από την Γερμανία και να ανοίξω νέο κεφάλαιο στην καριέρα μου, αλλά από την άλλη πλευρά έκανα τους φίλους του ΠΑΟΚ να με συμπαθήσουν γιατί προσπαθούσα να δίνω τον καλύτερο εαυτό μου στον αγωνιστικό χώρο και να κάνω τα πάντα για να κερδίζει ο ΠΑΟΚ τα παιχνίδια. Όσο για την Θεσσαλονίκη; Θα μείνει για πάντα στην καρδιά μου. Εγώ και η οικογένειά μου την αγαπάμε».

-Εξακολουθείς να ενημερώνεσαι για τον ΠΑΟΚ;

«Φυσικά εξακολουθώ να μαθαίνω τα νέα του ΠΑΟΚ. Είμαι πολύ χαρούμενος που θα πάρει μέρος στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Ελπίζω ότι στον ΠΑΟΚ μπορούν να κερδίσουν το… σύστημα και να πετύχουν κάτι στο πρωτάθλημα, πεποίθησή μου που ενισχύεται από το ότι διαισθάνομαι ότι ο Ολυμπιακός είναι χάλια φέτος και δεν έχει την ομάδα που διέθετε την περασμένη σεζόν. Αν οι διαιτητές και όλο το… σύστημα στην Ελλάδα αλλάξουν, ο ΠΑΟΚ έχει μεγάλες πιθανότητες στην κούρσα του φετινού πρωταθλήματος. Δεν μπορώ, όμως, να βγάλω έξω και τον Παναθηναϊκό, που έχει επίσης μία πολύ καλή ομάδα, από την διεκδίκηση του πρωταθλήματος».

-Τι μήνυμα θέλεις να στείλεις στους οπαδούς του ΠΑΟΚ;

«Το μήνυμα που θέλω να στείλω στους οπαδούς του ΠΑΟΚ είναι ότι μου λείπουν πολύ. Δεν μπορώ να ξεχάσω την γεμάτη με οπαδούς Τούμπα. Για μένα είναι οι καλύτεροι οπαδοί που έχω δει έως τώρα στην ποδοσφαιρική μου καριέρα».

-Πιστεύεις ότι μία μέρα θα ξαναφορέσεις την φανέλα του ΠΑΟΚ;

«Το εάν θα παίξω ξανά στον ΠΑΟΚ είναι ένα ερώτημα που δεν μπορεί να απαντηθεί. Ποτέ δεν ξέρεις… Στο ποδόσφαιρο όλα είναι πιθανά. Αλλά είτε παίξω ξανά στον ΠΑΟΚ, είτε όχι, αυτή η ομάδα κατέχει μία πολύ ιδιαίτερη και σημαντική θέση στην καρδιά μου".

-Πότε θα έρθεις στην Θεσσαλονίκη;

«Θα έρθω σίγουρα στην Θεσσαλονίκη για διακοπές. Έχουμε μία πολύ στενή φιλία με μία οικογένεια στην Θεσσαλονίκη, που μας έκανε να νιώθουμε σαν στο σπίτι μας εκεί. Οπότε, θα έρθουμε σίγουρα με την πρώτη ευκαιρία».

-Ποιοι είναι οι στόχοι σου με την Ζενίτ;

«Να πάρω περισσότερο χρόνο συμμετοχής και να δείξω στον προπονητή ότι αξίζω να παίζω. Η Ζενίτ είναι μία πολύ μεγάλη ομάδα στην Ρωσία και στην Ευρώπη φυσικά. Σχεδόν κάθε χρόνο συμμετέχει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ωσότου, οι στόχοι είναι πολύ υψηλοί».




ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ..... :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ποδοσφαιριστές που έπαιξαν στον ΠΑΟΚ ...
« Απάντηση #169 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 09:39:54 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Προχθές σκόραρε.
Δεν θέλω να σκέφτομαι ότι με Μακ στον ΠΑΟΚ θα ήμασταν 200% καλύτεροι....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"