Aleksandar Stanojevic

Αποστολέας Θέμα: Aleksandar Stanojevic  (Αναγνώστηκε 8470 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 04, 2017, 10:16:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Χρειαζόμαστε δυο-τρεις παίκτες»



Αρχικά τόνισε ότι: «Σε γενικές γραμμές, για πρώτο φιλικό παιχνίδι, είμαι ικανοποιημένος. Δεν περίμενα να δω κάτι διαφορετικό, οι παίκτες προέρχονται από δυο προπονήσεις, ήθελα να δω κάποια στοιχεία όσον αφορά την άμυνα, την ανάπτυξη, σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος».

Για το αν ο ΠΑΟΚ ξεκινάει την δουλειά από μια καλή βάση: «Ναι είναι γεγονός ότι ξεκινάμε από μια καλή βάση. Είμαι ικανοποιημένος από τους παίκτες που έχουμε, όμως θέλουμε 2 με 3 ποδοσφαιριστές προκειμένου να ανέβουμε επίπεδο. Ελπίζω ότι θα έρθουν μέσα στις επόμενες ημέρες και θα δουλέψουμε όπως θέλουμε. Οι ποδοσφαιριστές γνωρίζονται μεταξύ τους, έχουν καλή χημεία, θα παίξουμε ακόμη καλύτερα με το δεύτερο επιθετικό. Αυτό που θέλουμε να βρούμε τις επόμενες ημέρες είναι το πώς θα δουλέψουμε όλοι μαζί».

Σχετικά με την θέση του τερματοφύλακα και το νεαρό Σιαμπάνη: «Περιμένω νέα, αλλά είναι και ο κ. Μίχελ εδώ, οπότε μπορείτε να τον ρωτήσετε. Είναι γεγονός ότι περιμένω τερματοφύλακα. Ο Σιαμπάνης είναι νεαρός και δουλεύει και δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί του. Ωστόσο, έδειξε μια έλλειψη συγκέντρωσης και πρέπει να σκεφτόμαστε, πότε μπορούμε να παίξουμε και πότε πρέπει να πάρουμε ρίσκο γιατί η θέση του τερματοφύλακα είναι σημαντική».

Σχετικά με το που χρειάζεται ενίσχυση η ομάδα: «Δε θα σας απαντήσω τώρα. Θα δούμε την εικόνα της ομάδας στα επόμενα φιλικά και θα έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά είναι πιθανό να χρειαστούμε άλλους δύο παίκτες».

Ρωτήθηκε για το αν πιστεύει ότι η ομάδα θα είναι έτοιμη στο πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι: «Είμαι σίγουρος ότι θα είμαστε έτοιμοι. Θα παίξουμε με διαφορετικό τρόπο τότε, θα δουλέψουμε έως τότε. Μένουν κάποιες λεπτομέρειες για τις θέσεις που θα παίξουν οι ποδοσφαιριστές. Αυτό θα το δούμε από τα φιλικά, αλλά πιστεύω ότι θα είμαστε έτοιμοι».

Όσον αφορά τους νεαρούς παίκτες του Δικεφάλου και αν θα έχουν ευκαιρίες, ανέφερε ότι: «Ναι φυσικά και είναι και κάτι που εξαρτάται από τους ίδιους. Στην προετοιμασία έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τον εαυτό τους. Είμαι ικανοποιημένος από τον Δημητρίου, αλλά και από τους Πούγγουρα, Δεληγιαννίδη οι οποίοι συμμετέχουν τα τελευταία χρόνια μόνιμα στην πρώτη ομάδα».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 05, 2017, 10:28:55 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Πιστεύω στο τέλος των φιλικών θα έχει και πιο ολοκληρωμένη άποψη για θέσεις, παίτες κτλ...
Πάντως δουλεύει σωστά για την ώρα.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 05, 2017, 04:17:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πρεπει να παρουσιασουμε μια εξελιξη ως προς τον τροπο παιχνιδιου και εμμεσως πλην σαφως το ειπε χθες.
Περιμενω να το δω.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 07, 2017, 07:28:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Το βασικό σύστημα μας θα είναι το 4-4-2»



«Ήταν το πρώτο δύσκολο ματς για εμάς και ήταν ένας αγώνας κόντρα σε μια ευρωπαϊκή ομάδα. Είχαμε καλές και άσχημες στιγμές στον αγώνα. Είμαι ικανοποιημένος με αυτά που είδα, είναι καλά αυτά τα δυνατά παιχνίδια για να δούμε τι χρειαζόμαστε. Δεν με ικανοποιεί βέβαια το αποτέλεσμα αλλά είδα αυτά που ήθελα να δω».

Για τον ρόλο του Πέλκα ως 8αρι και το αν ο ΠΑΟΚ χρειάζεται έναν παίκτη σε αυτή τη θέση απάντησε: «Ο Πέλκας ήταν καλός σε αυτή τη θέση, φυσικά θέλουμε παίκτες με επιθετικά χαρακτηριστικά από εκεί και πέρα το αν θα χρειαστούμε έξτρα παίκτη θα το δούμε στη συνέχεια».

Σε ερώτηση για το αν θα βάλει στην άκρη το 3-4-3 μετά από αυτή την αναμέτρηση τόνισε: «Όχι δεν θα το βάλουμε στην άκρη το έχουμε δουλέψει μόνο σε 1-2 προπονήσεις. Είναι μια εναλλακτική λύση ανάλογα με το ματς και τον αντίπαλο. Θα δουλέψουμε ξανά σε αυτό αλλά το βασικό μας σύστημα είναι το 4 4 2 και με αυτό θα αγωνιζόμαστε».

Αναφορικά με την συμμετοχή του Μακ και την απόκτηση τερματοφύλακα σημείωσε: «Ο Μακ έκανε την πρώτη του σοβαρή προπόνηση μαζί μας σήμερα. Ήταν επικίνδυνος για την αντίπαλη άμυνα γνωρίζουμε οτι μπορεί να μας δώσει γκολ. Όσον αφορά τον τερματοφύλακα είναι προτεραιότητα για εμάς και πρέπει να αποκτήσουμε έναν άμεσα».

Για τον Λεβέκ είπε: «Ήταν το πρώτο του ματς σήμερα. Έπαιξε στα αριστερά στο 3-4-3, ωστόσο δεν είναι σοβαρό-σωστό να σχολιάζουμε τους ποδοσφαιριστές μετά από ένα τέτοιο φιλικό. Μετά από ματς με τον Άγιαξ θα μπορούμε να πούμε περισσότερα».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 07, 2017, 09:11:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μου αρέσει που δεν κολλάς σε ένα σύστημα και παραδέχεσαι όταν κάτι πάει λάθος!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #45 στις: Ιουλίου 08, 2017, 03:15:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δεν ειναι βλακας, το αντιθετο!
Προφανως και δεν κυνηγησε αποτελεσμα χθες αλλα ηθελε να δει αντιδρασεις των παικτων.
Εγω πιστευω πως μεσα στην χρονια θα δουμε και το 4231 (στα ευρωπαικα π.χ)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #46 στις: Ιουλίου 12, 2017, 08:23:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Εγώ πρέπει να προσαρμοστώ στις ανάγκες του ΠΑΟΚ και όχι το ανάποδο»



Για το σημερινό παιχνίδι: «Είναι σημαντικό να κερδίζεις, δείχνεις χαρακτήρα. Αλλά σήμερα δεν ήμασταν καλοί, δεν είχαμε καλή απόδοση και δεν είμαι ευχαριστημένος. Είναι βαριά τα πόδια, δεν έχουμε τα τρεξίματα που πρέπει, ίσως επειδή είχαμε πολύ σκληρές προπονήσεις. Αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να δούμε».

Για το τι έφταιξε σήμερα: «Πρέπει να δούμε αναλυτικά το παιχνίδι, δεν είχαμε αυτό που έπρεπε στο αμυντικό κομμάτι».

Για το διαφορετικό πρόσωπο της ομάδας στα δύο ημίχρονα: «Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν όντως λίγο καλύτεροι, αλλά σίγουρα όχι στο επίπεδο που θέλουμε. Θα δούμε τι πρέπει να κάνουμε, τι κινήσεις θέλουμε να κάνουμε έτσι ώστε να φτάσουμε στο επίπεδο που θέλουμε».

Για το αν σκέφτεται την αλλαγή συστήματος: «Σίγουρα δεν έχω έρθει για να προσπαθήσω να προσαρμόσω τους παίκτες σε εμένα. Εγώ θα πρέπει να προσαρμοστώ στα χαρακτηριστικά της ομάδας. Ήρθα γα να ανέβει η ομάδα επίπεδο, να γίνει καλύτερη, θα δούμε τι πρέπει να κάνουμε για να βελτιώσουμε την απόδοση μας. Υπάρχει η δυνατότητα να γυρίσουμε στο σύστημα που έχει μάθει η ομάδα να παίζει, με τις απαραίτητες προσθήκες, προκειμένου να γίνει καλύτερη η ομάδα».

Για το δίδυμο Μακ-Πρίγιοβιτς: «Ήταν και οι δύο επικίνδυνοι, ξέρουμε τι μπορούν να κάνουν, αλλά έχουν παίξει μαζί μόνο σε 2-3 προπονήσεις και δεν ξέρει ο ένας τις κινήσεις του άλλου. Θα πρέπει να δουλέψουμε στις προπονήσεις πάνω σε αυτό κι από εκεί και πέρα μπορεί να βάλουμε τον Μακ στο άκρο αν αλλάξουμε σύστημα και να παίξει κάποιος άλλος στο κέντρο, θα δούμε...».

Για τον Κωνσταντινίδη: «Έχω δει τον Κωνσταντινίδη να αγωνίζεται με τη φανέλα του με ΠΑΟΚ. Ο Δεληγιαννίδης έχει τώρα ένα αβαντάζ, δουλεύει πάρα πολύ καλά, είναι διεθνής κι αυτός είναι ο μόνος λόγος. Έχουμε 25-26 παίκτες, δεν μπορούν να παίζουν όλοι σε αυτά τα φιλικά παιχνίδια».

Για τις μεταγραφές: «Είναι γεγονός ότι στη μεσαία γραμμή έχουμε παίκτες που μπορούν να παίξουν σε τριάδα, αν θέλουμε να παίξουμε με δύο όντως θα πρέπει να κινηθούμε για παίκτη. Όσον αφορά στον τερματοφύλακα, είμαι ευχαριστημένος που πήραμε τον Ρέι, είναι ηγέτης, το έδειξε στην προηγούμενη ομάδα του κι ελπίζω να έρθει και να προσαρμοστεί άμεσα στα νέα δεδομένα».

Μου αρέσεις γιατί βλέπεις μπροστά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #47 στις: Ιουλίου 12, 2017, 10:16:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Βλανταν εσυ? ::)  :grin1:

Πλεον πεφτουν οι ρυθμοι γιατι θα κλαταρουν!
Επισης στο παλιο συστημα θα δουμε τον πραγματικο ΠΑΟΚ!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #48 στις: Ιουλίου 13, 2017, 10:52:08 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Το 442 προυποθετει να εχεις χαφ που θα το υποστηριξουν.
Χθες τα χαφ ηταν χαλια, δεν ξερω ισως να φταιει η κουραση ισως εχουν μπερδευτει με το πρεσινγκ κτλ.
Απο την αλλη στο 442 μενουν εξω παικτες που μπορουν να κανουν σημαντικη δουλεια.
Π.χ Μπισεσβαρ, Ενρικε.
Με Αγιαξ βλεπω το γνωστο συστημα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Aleksandar Stanojevic (Coach)
« Απάντηση #49 στις: Ιουλίου 13, 2017, 12:09:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καποτε ο μεγαλος Μπολονι ειχε εξηγησει γιατι ο ΠΑΟΚ δεν μπορει να παιξει 442.
Βεβαια απο τοτε αλλαξαν πολλα, αλλα και παλι εχουμ παικτες με τα χαρακτηριστικα των ιδιων παικτων.
Το θεμα ειναι οτι ειδε και αυτος οτι και η ομαδα δυσκολευεται και μενουν εξω παικτες οπως εγραψε ο Τεο που κανουν πολυ δουλεια.
Ο Πλεκας για παραδειγμα χθες εδειψε οτι στον αξονα ειναι πολυ καλυτερος απο τα ακρα (οχι οτι δεν το ξεραμε)
Εχουμε χρονο, θα δουμε, στα @ μου γραφω τον καθε ζαβλακα ξερολα.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!