Vladan Ivic ΙΙ (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)  (Αναγνώστηκε 12459 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 02, 2017, 10:15:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Οι εμφανισεις συνεχιζουν να μην ειναι πειστικες και φτανουμε σε κρισιμο σημειο οσο αφορα τα παιχνιδια ειδικα στο Κυπελλο!
Αλλα αυτο για τα στημενα οντως ειναι γεγονος.
Πολυ αστοχια.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 05, 2017, 07:54:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Το καλύτερο πρώτο ημίχρονο του ΠΑΟΚ!"



Για το σημερινό παιχνίδι: «Είμαι ικανοποιημένος. Είχαμε τον έλεγχο από πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Το πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερο, κάναμε αρκετές ευκαιρίες και πετύχαμε και δυο γκολ. Αυτό που δεν μου άρεσε, ήταν το πρώτο δεκάλεπτο του β'μέρους. Πρέπει να το διορθώσουμε, γιατί δεν είναι η πρώτη φορά που μπαίνουμε έτσι. Πιστεύω ότι αξίζαμε τη νίκη σήμερα και θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου».

Για τη φανερή βελτίωση της ομάδας: «Θα έλεγα ότι σήμερα παίξαμε καλύτερα από το προηγούμενο παιχνίδι, αν δούμε την κατοχή και τις φάσεις, αλλά πρέπει να καταλάβουν όλοι ότι παίξαμε πολλά παιχνίδια που είχαμε πολλές ευκαιρίες και τις χάναμε. Είναι προτιμότερο να κάνουμε 5-6 ευκαιρίες και να παίρνουμε το παιχνίδι. Παίζουμε κόντρα σε ομάδες με επαγγελματίες και δεν είναι τόσο εύκολο να δημιουργήσεις. Όταν κάνεις 5-6 ευκαιρίες και βάζεις 2 γκολ, κάνεις τη δουλειά σου. Δεν υπάρχει λόγος για άγχος, η ουσία είναι να κερδίζεις. Κάποιες φορές αυτό δεν γίνεται, αλλά πάντα μετράνε οι νίκες».

Για τις σημερινές του επιλογές: «Σήμερα επέστρεψαν τρεις παίκτες που έλειπαν στο τελευταίο παιχνίδι. Ο Κάμπος, ο Κρέσπο και ο Τσίμιροτ που είναι βασικοί παίκτες. Έχουμε καλό ρόστερ, αρκετούς παίκτες και μπορούμε να βάλουμε πολλούς παίκτες σε κάθε παιχνίδι. Ο Κίτσιου και σήμερα ήταν πολύ καλός, έκανε καλό παιχνίδι και είναι θετικό ότι όλοι ξέρουν τη σημασία των αγώνων και δίνουν μάχη για να μπουν στην 11άδα και στην 18άδα. Δουλεύουν σωστά και δεν έχω κανένα παράπονο».



Για τον Μπίσεσβαρ:
«Ο Μπίσεσβαρ είναι ένας παίκτης που σε όλο το πρωτάθλημα είναι πολύ καλός. Μας έχει δώσει πολλά και το ξέραμε αυτό. Κάθε παίκτης που έρχεται από άλλη χώρα θέλει να χρόνο να προσαρμοστεί. Είναι από τους πιο ποιοτικούς παίκτες στο πρωτάθλημα».

Για τον Κουλούρη: «Ο Κουλούρης έκανε καλή εμφάνιση και στο προηγούμενο παιχνίδι ήταν καλός, μπήκε σε τρεις φάσεις, αλλά δεν είχε τύχη. Το πιο σημαντικό ιδιαίτερα σε αυτή τη θέση, είναι να είσαι μέσα στις φάσεις. Σιγά σιγά θα έρθουν και τα γκολ όπως σήμερα, ήταν και πάλι θετικός».

Για το παιχνίδι της Κυριακής: «Θέλουμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς, παίζουμε στην έδρα μας και σκεφτόμαστε αυτό το παιχνίδι».

Για τον πανηγυρισμό των παικτών του και την αφιέρωση στον Μυστακίδη: «Αυτό δείχνει υγεία και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό».




Επιτελους μετα απο καιρο η ομαδα εδειξε θετικα στοιχεια ξανα. :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 05, 2017, 08:25:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Βαζεις 2 γκολ χωρις να κανεις κατι εντυπωσιακο απλα σοβαρο!
Ελπιζω να μας γυριζει πλεον!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 05, 2017, 08:30:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ξέρει τι λέει ο Ιβιτς.
Μετράνε οι νίκες άσχετα τι λέμε εμείς.
Είμαστε σε χρονικό σημείο που μετράνε τα αποτελεσματα.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 09, 2017, 10:03:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Για το τι κέρδισε σήμερα ο ΠΑΟΚ πέρα από τους βαθμούς: «Είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, πήραμε το ντέρμπι, κάναμε ένα καλό παιχνίδι. Αυτή η νίκη είναι καλή για την ψυχολογία και την συνέχεια που έχουμε μπροστά μας».

Για τις δηλώσεις του Μαρίνου Ουζουνίδη πως το παιχνίδι της Μ. Τετάρτης θα είναι διαφορετικό: «Δεν ξέρω τι είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού ούτε με ενδιαφέρει, έμενα με ενδιαφέρει η ομάδα μου. Έχουμε αρκετούς παίκτες που κάθε στιγμή μπορούν να μπουν μέσα και να δώσουν αυτό που περιμένω. Αν δούμε το προηγούμενο ματς, είχαμε έξι νέα πρόσωπα. Σίγουρα δεν το κάνουμε αυτό συχνά αλλά όταν υπάρχουν συνεχόμενα παιχνίδια, μετράει οι παίκτες να είναι σε ετοιμότητα ώστε να δώσουν αυτό που περιμένω από τους ίδιους».

Για το αν επέστρεψε η αυτοπεποίθηση στην ομάδα: «Δεν θα σας πω ότι δεν είχαμε αυτοπεποίθηση στα προηγούμενα ματς, είχαμε απλά δεν είχαμε την δημιουργία που είχαμε το προηγούμενο διάστημα. Δεν είναι εύκολο να βγάζεις δέκα – δεκαπέντε ευκαιρίες σε κάθε παιχνίδι. Κάποιες φορές πρέπει να κερδίζεις ακόμα και όταν κάνεις τρεις ευκαιρίες. Ζητάω να κυνηγάνε το σκορ, να κυνηγάνε κάθε μπάλα. Αυτό προσπαθούμε να  κάνουμε από την αρχή, δυστυχώς στην αρχή του πρωταθλήματος αυτό δεν το είχαμε. Είμαστε η ομάδα που έχουμε περισσότερα δοκάρια στο πρωτάθλημα και περισσότερες προσπάθειες επιθετικές. Άρα αυτό σημαίνει ότι μπαίνουμε περισσότερες φορές στην αντίπαλη περιοχή και έχουμε τα λιγότερα κερδισμένα πέναλτι».


Για το «τρία στα τρία» απέναντι στους τρεις της Αθήνας μετά την σεζόν 1983-84: «Ότι συνέβη αυτό, είναι καλό. Βέβαια χάσαμε από αυτές τις ομάδες εκτός έδρας και αυτό δεν πρέπει να το ξεχάσουμε. Υπήρχαν και ήττες από τις ίδιες ομάδες στην Αθήνα, που ήταν τρια συνεχόμενα παιχνίδια που παίξαμε με τρεις αθηναίους διαιτητές».

Για το αν ξέρει ποιοι θα παίξουν την Μ.Τετάρτη: «Κοιτάξτε, είδαμε σήμερα στο πρώτο λεπτό κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΟΚ, αυτό δεν έχει ξαναγίνει... Σε κανένα ντέρμπι δεν έχει ξαναγίνει, σε κανένα ντέρμπι! Κάποια πράγματα είναι φανερά, κάποια πράγματα φαίνονται. Εύχομαι την Μ.Τετάρτη να κερδίσει η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο. Αυτό εύχομαι…».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 12, 2017, 09:02:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Ευθύνη δική σου 100% το σημερινό...
Δεν ξέρω αν την είδες κάπως μετά το παιχνίδι της Κυριακής, αλλά ο Σάκχοφ π.χ ήταν τραγικός, γιατί έμεινε μέσα μέχρι το 80?
Σε τι βοηθούσε ως τότε και δεν το είδα? ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 12, 2017, 10:01:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε αυτά που δεν ήταν καλά"



Για το σημερινό παιχνίδι: «Δεν είχαμε σωστές κινήσεις, σωστή λειτουργία και σίγουρα μας δημιούργησε άγχος όσο προχωρούσε το παιχνίδι. Ξέρω ότι μπορούμε πολύ καλύτερα. Ήταν το πρώτο παιχνίδι, ακολουθεί και δεύτερο και το περιμένω».

Για τις επιλογές του: «Προσπάθησα να αλλάξω κάποια πράγματα. Αλλάξαμε το σύστημα και κάποιους παίκτες και προσπαθήσαμε να βελτιώσουμε την εικόνα μας. Αλλάξαμε θέσεις κάποιους παίκτες στη διάρκεια του παιχνιδιού. Είχαμε δύο καλές φάσεις, μπορούσαμε να βάλουμε γκολ αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήμασταν καλύτεροι κι αξίζαμε κάτι καλύτερο».

Για τον Τσίμιροτ: «Ο Τσίμιροτ είχε ένα πρόβλημα από το προηγούμενο παιχνίδι, είχε ένα χτύπημα και δεν ήταν 100% έτοιμος. Έχει ένα σκίσιμο κάτω από την γάμπα, τον είδα ότι κουτσαίνει χθες και για αυτό δεν ξεκίνησε».

Για το τι θα αλλάξει στο δεύτερο παιχνίδι: «Σε ένα παιχνίδι που κρατάει 95 λεπτά και είσαι πίσω στο σκορ, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι κερδίσεις το παιχνίδι και να φτάσεις αυτό το σκορ. Κάποιες φορές μπορείς να βάλεις και 4 και 5 γκολ, αλλά και να δεχθείς τόσα. Θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε αυτά που δεν ήταν καλά, να πάρουμε περισσότερες πρωτοβουλίες».

Για την υπεροχή του Παναθηναϊκού στα στημένα: «Γνωρίζουμε ότι ο Παναθηναϊκός είναι ψηλή ομάδα με καλά χτυπήματα και σίγουρα οι στημένες φάσεις είναι ένα κομμάτι σημαντικό του αγώνα. Σίγουρα είναι πολύ σημαντικό κομμάτι τα στημένα, σήμερα δεχθήκαμε ένα γκολ από το πουθενά. Δεν είχαμε συγκέντρωση στην περιοχή. Κάποιες φορές δέχεσαι τέτοια γκολ, σε άλλα βάζεις, στο προηγούμενο παιχνίδι βάλαμε εμείς. Έτσι είναι το παιχνίδι».

Για το αν επηρέασε την ομάδα του το σκορ του αγώνα της Κυριακής: «Δεν νομίζω ότι μας επηρέασε. Δεν έχει σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι, άλλο εκείνο κι άλλο το σημερινό».

Για τη φάση του Μάτος: «Μου είπε ότι ήταν καθαρή φάση και πέναλτι. Είμαι σίγουρος ότι αν το έβλεπε ο κ.Σιδηρόπουλος, θα το έδινε, δεν έχω αμφιβολία. Ο παίκτης μου, μου είπε ότι ήταν».

Για το δεύτερο παιχνίδι: «Εγώ πιστεύω ότι η ανατροπή μπορεί να γίνει και το πιστεύουν και οι παίκτες μου».

Για τον εκνευρισμό που έβγαλαν σε κάποιες φάσεις οι παίκτες του: «Ήταν ένα ντέρμπι, αν δεν υπάρχει σε κάποια φάση συνεννόηση μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο».

Για τα αποτελέσματα της ομάδας στην Αθήνα: «Είναι κάτι που πρέπει να διορθώσουμε. Κάναμε 4 ήττες στην Αθήνα και δεν είναι θετικό. Προσπαθούμε να το αλλάξουμε. Όταν μίλησα πριν από λίγες ημέρες για τους διαιτητές,ρώτησα είναι τυχαίο; Πως δεν έτυχε ποτέ να μας σφυρίξει Θεσσαλονικιός στη Θεσσαλονίκη; Για μένα είναι περίεργο. Τίποτα άλλα...».

Για το αν ξέρει τι πρέπει να διορθώσει: «Το πρώτο που πρέπει να διορθώσεις, είναι όταν έχεις ευκαιρία, να σκοράρεις. Πρέπει από τις τρεις ευκαιρίες τη μία να μπαίνει η μπάλα μέσα. Η ευθύνη είναι περισσότερο δική μας. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να το διορθώσουμε. Πρέπει να πιστέψουν παραπάνω στους εαυτούς τους οι παίκτες μου. Και σήμερα είχαμε μία τέτοια φάση. Κάποιες φορές μπαίνει και κάποιες φορές δεν μπαίνει η μπάλα».

Για πόσο θα επηρεαστεί η συνέχεια της ομάδας:
«Το Κύπελλο είναι Κύπελλο και το πρωτάθλημα, πρωτάθλημα. Είναι δύο διαφορετικές διοργανώσεις. Γνωρίζω πολύ καλά πόσο διψάει ο κόσμος γα έναν τίτλο. Είμαστε 6 βαθμούς κάτω από Ολυμπιακό, αν δούμε τα παιχνίδια, με μία νίκη θα μπορούσαν όλα να είναι αλλιώς. Δεν θα υπάρχει πρόβλημα όσον αφορά στο πρωτάθλημα, αλλά επαναλαμβάνω έχουμε κι ένα δεύτερο παιχνίδι και περιμένουμε όλοι να έρθει».





Κακη εικονα, λαθος επιλογες.
Δεν ηταν ο ΠΑΟΚ αυτος.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 12, 2017, 11:23:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ο Μπισεσβαρ πρεπει σε τετοια παιχνιδια να ειναι στον παγκο αν οχι βασικος.
Ναι δεν ειναι γρηγορος, κραταει μπαλα ομως και βλεπει γηπεδο.
Οπως και ο Ουαρντα, οχι ομως στα πλαγια.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 13, 2017, 11:45:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μαλλον επηρεαστηκες απο το παιχνιδι στην Τουμπα.
Ειπαμε ειναι ανυπαρκτοι αλλα οχι μ@λακες! ::)
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 23, 2017, 09:28:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Πιστεύουμε στην ανατροπή κόντρα στον Παναθηναϊκό»



Για τη σημερινή νίκη και τη σημασία του αγώνα: «Το πιο σημαντικό παιχνίδι ήταν το σημερινό. Αυτό λέμε από την αρχή της σεζόν, βλέπουμε παιχνίδι με το παιχνίδι κι αυτό θα κάνουμε μέχρι το τέλος».

Για τους παίκτες του και το πως κρατάει «ζωντανή» όλη την ομάδα: «Σίγουρα δεν είναι εύκολο, αλλά η δουλειά είναι τέτοια που πρέπει καθημερνά να τους έχεις όλους "ζωντανούς", να αντιλαμβάνονται τι σημασία έχει το κάθε παιχνίδι και να προσπαθούν κάθε μέρα να δίνουν το 100%, να είναι πειθαρχημένοι. Αυτό που μένει είναι η ισοπαλία, η νίκη ή η ήττα στο ποδόσφαιρο. Κάποιες φορές ξεχνάμε κάποια πράγματα, για αυτό το λόγο πάντα πρέπει να έχεις συγκέντρωση και να είσαι πειθαρχημένος, για να πετύχεις το στόχο σου».

Για τους Κάμπος και Πρίγιοβιτς: «Ο Κάμπος έκανε σήμερα ένα καλό παιχνίδι, είχε κάνει και στο παρελθόν κι άλλα. Είναι μέσα στους αγώνες, δουλεύει, είναι συγκεντρωμένος και προσπαθεί να δώσει ότι μπορεί. Ο Πρίγιοβιτς είναι καλά, έχει επιστρέψει πιο γρήγορα από ότι περιμέναμε. Τους αξίζουν συγχαρητήρια, όπως και στο ιατρικό τιμ, είχε ένα σοβαρό τραυματισμό και επέστρεψε 2-3 εβδομάδες νωρίτερα. Είναι έτοιμος, δεν έχει κάποιο φόβο όπως είδαμε και σήμερα και είναι καλά».

Για τις φάσεις που δέχθηκε ο ΠΑΟΚ από τον Πλατανιά: «Εγώ δεν θυμάμαι να δεχθήκαμε αρκετές φάσεις. Εμείς κάναμε περισσότερες φάσεις. Σήμερα παίξαμε με ένα σύστημα που λίγες ομάδες το παίζουν στην Ελλάδα. Ο Πλατανιάς είναι μία καλή ομάδα, που τα τελευταία 2 χρόνια παλεύει για την πεντάδα. Έχει καλό προπονητή, σχέδιο και δουλεύει σωστά. Δεν θυμάμαι πολλές ομάδες να τον κέρδισαν εδώ».

Για την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο και την ρεβάνς της Τούμπας: «Ήταν ένα παιχνίδι που δεν πήγαν τα πράγματα όπως τα θέλαμε. Χάσαμε με 2-0, είχαμε και κάποιες ευκαιρίες, αλλά είχε περισσότερες ο Παναθηναϊκός. Αυτό που δεν κάναμε, ήταν το παιχνίδι μας, δεν είχαμε την κυκλοφορία, δεν πήραμε τις πρωτοβουλίες που έπρεπε. Όλοι καταλάβαμε ότι είναι ένα παιχνίδι, τελείωσε, πιστεύουμε ότι μπορούμε να γυρίσουμε το σκορ και δουλεύουμε πάνω σε αυτό».

Για τον Χαρίση:
«Όλοι ξέρουν ότι από τους 22 παίκτες, οι 16 είναι στην αποστολή. Πάντα προσπαθώ να βρω τους καλύτερους κι αυτό προσπαθώ να κάνω από την αρχή».

Για τα όσα συμβαίνουν το τελευταίο διάστημα εξωαγωνιστικά: «Είμαι εδώ για να προετοιμάζω την ομάδα και παίζουμε όσο καλύτερα γίνεται κάθε Κυριακή. Για αυτό που με ρωτάτε δεν έχω να πω κάτι...».




Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!