Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56329 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 09, 2015, 11:41:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν υπαρχει άλλη επιλογή από το να δοθεί χρονος.
Κουρασε η διαδικασια αλλαγης προπονητη κάθε λιγο και λιγάκι. >:(
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 10, 2015, 10:07:36 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Λίγο πριν τελειώσει το πρόγραμμα, ο Κροάτης τεχνικός μίλησε στους παίκτες του για την ανάγκη να μπουν σωστά οι βάσεις για τη νέα σεζόν.

«Ξέρω ότι σας έχω πεθάνει όλες αυτές τις μέρες στις προπονήσεις. Γνωρίζω ότι είμαι απαιτητικός και ότι σας ζητώ πολλά. Συγνώμη παιδιά αλλά, αυτός είναι ο μόνος δρόμος που βλέπω. Δεν είμαι κάποιος τρελός που θέλει να σας ταλαιπωρεί, είμαι εδώ για να πετύχουμε μαζί. Για να το κάνουμε θέλω δύο πράγματα: Δουλειά και να είμαστε όλοι μαζί μια γροθιά»


Το είπε χθες.
Είμαστε σε μεταβατικό στάδιο...

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #62 στις: Ιουλίου 10, 2015, 01:45:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ποιο μοντέλο ομάδας να περιμένουμε φέτος;

"Η ιδέα του ποδοσφαίρου που μου αρέσει είναι να παίζουμε...ποδόσφαιρο χωρίς μεγάλες μπαλιές, να δημιουργούμε αλλά και όταν δεν έχουμε την μπάλα να είμαστε επιθετικοί. Αλλά πρώτα να είμαστε ομάδα, πρώτος μου στόχος είναι να κάνω μια καλή ομάδα".

Ποια στοιχεία του παιχνιδιού θέλετε και τι επιθυμείτε να βλέπετε από τους παίκτες σας;

"Χρειάζομαι μια ώρα για να το αναλύσω αυτό. Αυτή δεν είναι η ώρα της κουβέντας αλλά των γεγονότων. Κατά την διάρκεια της εβδομάδας πρέπει να κάνω την δουλειά που πρέπει για να δουν οι οπαδοί τα αποτελέσματα την Κυριακή και ελπίζω να τα δουν σύντομα".

Πως είδατε την κατάσταση στην ομάδα από την πρώτη ημέρα, πιστεύετε πως έχετε ένα πλήρες ρόστερ;

"Είμαι ικανοποιημένος από το πώς οι παίκτες δέχτηκαν νέα πράγματα και νέους κανόνες γιατί ένας νέος προπονητής φέρνει νέους κανόνες. Κάθε προπονητής θέλει τους καλύτερους παίκτες, έτσι κι εγώ.

Στο ματς με την Μπόχουμ έγιναν λάθη, αυτό είναι καλύτερο να γίνεται τώρα και όχι στα επίσημα ματς;

"Είναι λογικό στην προετοιμασία να γίνονται λάθη, δουλεύουμε δύο εβδομάδες. Αυτός δεν είναι ο καθρέφτης της ομάδας. Χρειαζόμαστε λίγο χρόνο και είναι καλό να δούμε κάποια πράγματα. Να χρησιμοποιούμε αυτά τα ματς για να δούμε τις λύσεις που θα χρειαστούμε μέσα στην σεζόν".

Είστε ικανοποιημένος από τον τρόπο που οι παίκτες παίζουν το 3-5-2;

"Είμαι ικανοποιημένος από την αποδοχή τους αλλά φυσικά αυτό που λέω είναι πως το σύστημα δεν είναι σημαντικό. Ο τρόπος έχει σημασία, το σύστημα έχει να κάνει με 10-15 μέτρα προς τα πάνω, δεξιά ή αριστερά γιατί σε ένα ματς οι παίκτες αλλάζουν σύστημα. Δεν μου αρέσει να μιλάω για συστήματα".

Ποιος παίκτες ήταν η ευχάριστη έκπληξη της προετοιμασίας;

"Δεν μου αρέσει να αναφέρομαι σε ονόματα ξεχωριστά. Αλλά από τους νέους είναι ο Πέλκας. Τον είδα καλά και είδα καλά στοιχεία πάνω του. Είναι νέος ακόμη, πρέπει να δουλεύει κάθε μέρα και να βελτιώνεται συνεχώς".

Πάντα σκεφτόσασταν το ενδεχόμενο να γίνετε προπονητής;

"Ηρθε αργά επειδή σταμάτησα την καριέρα μου στα 29 λόγω τραυματισμών"

Ποια η πιο έντονη στιγμή στην καριέρα σας;

"Είναι ο τελικός στο Μάντσεστερ εναντίον της Μίλαν. Το να παίζεις στην αρχική ενδεκάδα ενός τελικού Τσάμπιονς Λιγκ είναι από τα καλύτερα πράγματα. Ομως είχαμε χάσει στα πέναλτι σε εκείνο το ματς και ένιωσα τις δύο αντίθετες πλευρές του ποδοσφαίρου".

Που πιστεύετε πως μπορείτε να φτάσετε με τον ΠΑΟΚ;

"Σκέφτομαι θετικά, δεν μιλάω για θέσεις γιατί δουλειά μου είναι να κάνω την ομάδα να παίζει καλά. Με το καλό παιχνίδι και την πολλή δουλειά τα αποτελέσματα θα έρθουν. Πάντα μιλάω κοιτώντας ψηλά. Πιστεύω πως θα ζήσουμε πολλές καλές στιγμές αυτή την χρονιά μαζί".
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #63 στις: Ιουλίου 10, 2015, 09:16:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Αυτά τα στοιχεία θέλουμε να περάσουμε στον ΠΑΟΚ»



Ικανοποιημένος από την ανταπόκριση των παικτών του ΠΑΟΚ στο αγωνιστικό στιλ που θέλει να περάσει στην ομάδα εμφανίστηκε ο Ιγκόρ Τούντορ έπειτα από την πειστική εμφάνιση κόντρα στην Ντνίπρο (4-1).

«Δεν μετράει το σκορ, αλλά πάντα είναι καλύτερο να κερδίζεις από το να χάνεις. Συνήθως το πρώτο επίσημο παιχνίδι έρχεται μετά από ένα μήνα. Πρέπει να προσαρμοστούμε.

Είδα και καλά και αρνητικά στοιχεία. Θα συνεχίσουμε την δουλειά. Ο κόσμος σήμερα είδε κάποια από τα στοιχεία που θέλουμε να περάσουμε στην ομάδα.

Το πιο σημαντικό για ‘μένα είναι ότι οι ποδοσφαιριστές έχουν αρχίσει να δείχνουν ότι αντιλαμβάνονται το στιλ παιχνιδιού που θέλω να παίξουμε. Είμαι πολύ ικανοποιημένος γι’ αυτό»



Μην πετάμε στα σύννεφα.
Θέλει δουλειά η ομάδα, όχι στους πανηγυρτζήδες....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #64 στις: Ιουλίου 10, 2015, 10:22:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Συμφωνω.
Δειχνει να γινεται κατι.
Υπομονη και στο τελος θα δουμε τι θα βγει απο ολο αυτο.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #65 στις: Ιουλίου 10, 2015, 10:35:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #66 στις: Ιουλίου 12, 2015, 04:44:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Τούντορ δεν… αστειεύεται



Μετά το τέλος της προπόνησης μάζεψε τους παίκτες και τους μίλησε και όταν τελείωσε την ομιλία του, φώναξε τους Λούκας Πέρεθ και Φακούντο Περέιρα, ανακοινώνοντας τους πρόστιμο 100 ευρώ. Ο λόγος είναι ότι δεν φορούσαν καλαμίδες κατά τη διάρκεια του προγράμματος.

«Και εγώ ήμουν παίκτης και ξέρω πως σκέφτεστε, αλλά τώρα βάζω κανόνες. Είστε εξαιρετικοί παίκτες και μπορείτε να παίξετε κάποια στιγμή στη Ρεάλ, αλλά εδώ εγώ έχω την ευθύνη και αν δεν σας αρέσει να πάτε στον τεχνικό διευθυντή», τους ανέφερε.

Δώσε πόνο! musicrocker
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #67 στις: Ιουλίου 12, 2015, 07:25:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Διαβαζα πριν στις δηλωσεις Κλαους οτι ολοι μαζι τρωνε, ολοι μαζι σηκωνονται απο το τραπεζι.
Τωρα ριχνει προστιμο για τις καλαμιδες.
Επιτελους ενας προπονητης μετα τον Σαντος που βαζει κανονες που τηρουνται ΑΥΣΤΗΡΑ!
Αυτες οι κινησεις τον κανει στα ματια μου πιο συμπαθη! :)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #68 στις: Ιουλίου 14, 2015, 10:31:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Σημαντική η αρχή, σημαντικότερο το τέλος»

Σπάνια οι δηλώσεις των προπονητών για την κλήρωση του πρωταθλήματος κρύβουν…συγκινήσεις. Στην προκειμένη περίπτωση ο Ίγκορ Τούντορ ενημερώθηκε για τα καθέκαστα με την προσγείωση του ΠΑΟΚ στο Ζάγκρεμπ και φυσιολογικά δεν θα μπορούσε να τον απασχολήσει και πάρα πολύ τώρα.

Ο Κροάτης προπονητής δήλωσε στο paokfc.gr για την κλήρωση: «Ποτέ δεν ενδιαφέρθηκα ιδιαίτερα για τη σειρά των αγώνων. Εξάλλου δεν γίνεται να αποφύγουμε κάποιο παιχνίδι, θα τους αντιμετωπίσουμε όλους! Για μένα είναι σημαντική η αρχή, αλλά ακόμη σημαντικότερο το τέλος του πρωταθλήματος«!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #69 στις: Ιουλίου 15, 2015, 08:25:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Να είμαστε αφεντικά στο γήπεδο"




Ο Κροάτης τεχνικός ερωτηθείς για το γεγονός ότι το πρώτο επίσημο παιχνίδι είναι στην πατρίδα του κι αν είναι κάτι ιδιαίτερο είπε: "Είναι και απλά και κάτι ξεχωριστό γιατί είναι στην Κροατία, στην πατρίδα μου. Υπάρχει μεγαλύτερη πίεση γιατί είναι επίσημο Έχουμε προετοιμαστεί για το ματς όπως σε όλα τα άλλα".

Για το γεγονός ότι είχε μόνο 20 μέρες προετοιμασίας και τους Περέιρα και Λούκας εκτός αποστολή, πόσο δυσκολεύει το έργο του: "Δεν θέλω να μιλήσω για το θέμα των δύο παικτών τώρα, δεν αλλάζει κάτι. Το μυαλό μας είναι στην αναμέτρηση. Είμαι περίεργος να δούμε τι θα παρουσιάσουμε μετά από 20 μέρες προετοιμασίας. Έχουμε μιλήσει πολύ γι' αυτό. Δεν είναι φυσιολογικό όπως πήγε η προετοιμασία αλλά αυτό είναι. Δεν θα είμαστε τέλειοι θα είμαστε όσο καλοί πρέπει. Κοιτάξαμε να δουλέψουμε και στη φυσική κατάσταση αλλά και να είμαστε έτοιμοι στο γήπεδο. Και είμαι περίεργος να δω πως θα παρουσιαστούμε".

Για το αν εξαρτάται από τον ΠΑΟΚ η πρόκριση: "Ξέρω πολύ καλά την Λοκομοτίβα, έχω δει τα τελευταία παιχνίδια της. έχω μιλήσει με τους παίκτες, δεν θα σας το πω εδώ. Συμφωνώ με τον Κίτσιου, εξαρτάται από εμάς η πρόκριση. Η Λοκομοτίβα είναι καλή ομάδα με νεαρούς, ταλαντούχους παίκτες και δεν θα είναι εύκολο το ματς. Θέλω να δούμε ένα καλό ματς να κάνουμε επίθεση με δέκα παίκτες και άμυνα με άλλους τόσους".
 

Για τον Νομπόα: "Τον άφησα εκτός αποστολής γιατί είχε μόνο τέσσερις προπονήσεις στα πόδια του".
 

Για τη δήλωση του Τσάτσιτς ότι θέλει η ομάδα του να μείνει ζωντανή για τη ρεβάνς: "Δεν σκέφτομαι αυτό, αυτό που σκέφτομαι είναι πώς εμείς θα παρουσιαστούμε στο γήπεδο. Εμείς να είμαστε καλοί, γιατί το αποτέλεσμα θα είναι συνέπεια της εμφάνισης. Να έχουμε καλές τοποθετήσεις και τακτική".
 
Για την ενδεκάδα: "Έχω ξεκάθαρες ιδέες για τους παίκτες που θα χρησιμοποιήσω".
 
Για το αν ο ΠΑΟΚ κατέβει στο γήπεδο με διάθεση να είναι το αφεντικό: "Πάντα οι ομάδες μου θα μπαίνουν στο γήπεδο για να είναι το αφεντικό. Αυτή είναι η φιλοσοφία μου, δεν είναι πάντα εύκολο, αλλά θέλουμε να το κάνουμε".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"