Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56308 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 09:33:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
«Άλλαξα το σύστημα γιατί θεωρούσα πως με αυτό το σύστημα θα μπορούσαμε να πάρουμε πιο εύκολα τα αποτελέσματα που θέλουμε. Είμαστε απογοητευμένοι που δεν ήρθε η νίκη. Πετύχαμε τρία γκολ. Είχαμε ευκαιρίες και για άλλα γκολ. Δεν τελειώσαμε το ματς όταν έπρεπε, όταν ήταν 3-2 και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και άλλα γκολ. Δεχθήκαμε το γκολ και χάθηκε η νίκη. Τώρα δεν είναι η κατάλληλη στιγμή για να αναλύσω τι έγινε. Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να κερδίσουμε ανεξαρτήτως συστημάτων, παικτών και προπονητή...»Πόσα δηλαδή πρέπει να βάλεις για να νικήσεις τον Πανθρακικό;;;
 
«Προφανώς θεωρείτε πως δεν κερδίσαμε λόγω συστήματος. Αν κάποιος είχε σκοράρει μετά το 3-2 όλα θα ήταν διαφορετικά. Ό,τι και αν πείτε εσείς μετά από τέτοιο αποτέλεσμα έχετε δίκιο και εγώ άδικο... Προσπαθώ να καταλάβω πως μία ομάδα που είχε σκοράρει δύο γκολ στα προηγούμενα ματς πέτυχε σήμερα τρία... Είναι απίστευτο...» :o :o :o :o :o :o :o :o Να σου πώ εγώ;  Γιατί η ομάδα χαλάρωσε όταν προηγήθηκε, έχασε το πάθος της στα μαρκαρίσματα, την πειθαρχία και την συνοχή της στην άμυνα και στην προώθηση της μπάλα;!
 
«Δεν υπάρχει αναρχία στην ομάδα. Μπορώ να αναλάβω την ευθύνη μαζί με τους παίκτες μου και από αύριο να δουλέψουμε για να γίνουμε καλύτεροι...»

Για το γεγονός πως η ομάδα του δέχεται πολλά γκολ «Είναι μυστήριο και για εμένα πως γίνεται να δεχόμαστε τόσα γκολ»Αν το δηλώνεις αυτό τώρα ... άσε εμένα να παίρνω τα λεφτά σου!!!!!.

Με χ΄'αλασαν οι δηλώσεις πιο πολύ από την ισοπαλία... >:( >:( >:( >:( >:(
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #231 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 09:38:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Οι επιλογές μου δεν ήταν καλές»




Απογοητευμένος από την εικόνα του ΠΑΟΚ και το αποτέλεσμα κόντρα στον Πανθρακικό δήλωσε ο Ιγκόρ Τούντορ, που δεν θέλησε να αναλύσει τα δεδομένα του καινούριου συστήματος του δικεφάλου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις Τούντορ:

Για τις αλλαγές που έκανε: «Άλλαξα το σύστηνα γιατί πίστεψα ότι θα φέρει καλύτερα αποτελέσματα. Τόσο απλά. Σήμερα δεν νικήσαμε. Είμαστε απογοητευμένοι και στενοχωρημένοι. Δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος».

Για το αν πιστεύει ότι ήταν θετικές οι αλλαγές: «Σήμερα πετύχαμε τρία γκολ και θα μπορούσαμε να βάλουμε τρία ή τέσσερα ακόμα. Είχαμε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Μας βοήθησε αυτό το σύστημα. Δεν τελειώσαμε το παιχνίδι όταν μπορούσαμε και δεχτήκαμε ένα γκολ σε εκείνο το σημείο.

Δεν είναι για μένα καλή στιγμή για να το αναλύσω. Είμαι απογοητευμένος. Χρειαζόμασταν τη νίκη και δεν το καταφέραμε, ανεξάρτητα απ’ το σύστημα, απ’ τους παίκτες, απ’ το προπονητή... Είμαι πολύ στενοχωρημένος και απογοητευμένος γι’ αυτό».

Για το σκεπτικό του γύρω απ’ την αλλαγή του συστήματος: «Έχω αναλύσει γι’ αυτό πριν την Κράσνονταρ. Ο λόγος που προχωρήσαμε στην αλλαγή ήταν για να μπορούμε να παίξουμε πιο ρεαλιστικό ποδόσφαιρο, να δημιουργούμε πιο καθαρές ευκαιρίες. Μετά από ένα τέτοιο αποτέλεσμα ό,τι κι αν αναλύσω θα είναι λάθος, οπότε δεν υπάρχει λόγος να γίνει αυτό».

Για το αν τον ανάγκασε κάτι να αλλάξει το σύστημα: «Είναι η τέταρτη ερώτηση για το σύστημα, άρα πιστεύετε πως δεν νικήσαμε λόγω της αλλαγής του συστήματος. Εγώ δεν το πιστεύω. Είχαμε τις ευκαιρίες για να πάρουμε το ματς. Μετά από ένα τέτοιο αποτέλεσμα, όμως, ό,τι κι αν πούμε εσείς θα έχετε δίκιο κι εγώ άδικο. Το σκέφτομαι την τελευταία μισή ώρα, πώς μια ομάδα που είχε σκοράρει δύο γκολ μέχρι τώρα, κατάφερε να πέτυχε τρία. Το θεωρώ απίστευτο».

Για το αν είδε αναρχία στην άμυνα στα τελευταία λεπτά: «Η αναρχία είναι πολύ βαριά κουβέντα. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στην ομάδα μου. Το ξαναλέω. Ότι κι αν πείτε έχετε δίκιο. Αυτό που μπορώ να κάνω είναι να αναλάβω την ευθύνη με τους ποδοσφαιριστές μου και απ’ την επόμενη εβδομάδα να δουλέψουμε πιο σκληρά για να έρθουν οι νίκες».

Για το αν είναι ικανοποιημένος απ’ την άμυνα: «Δουλεύω καθημερινά πολύ παθιασμένα, με όλη μου την ενέργεια, για να κάνω τον ΠΑΟΚ να παίζει καλύτερα και να κερδίζει πιο συχνά. Κάθε μέρα ασχολούμαι με αυτό. Έκανα τις επιλογές μου, πήρα τις αποφάσεις μου, μαζί με τους βοηθούς μου, με όλη την υπευθυνότητα. Αυτό είναι που θα συνεχίσω να κάνω και στην πορεία».

Για τη διαφορά συγκριτικά με άλλα παιχνίδια: «Αν έλεγα ότι δεν καταλαβαίνω, θα αναρωτιόσασταν γιατί είμαι προπονητής. Βλέπω όλα τα παιχνίδια και προσπαθώ να τα αναλύσω, όμως αυτό είναι μυστήριο. Δεν είναι φυσιολογικό ούτε για μένα, μια ομάδα που αμύνεται με δέκα παίκτες να δέχεται τόσα γκολ. Είναι μεγάλο μυστήριο».

Για τις επιλογές που έκανε: «Οι επιλογές μου δεν ήταν καλές. Δεν έγιναν όμως επειδή ξύπνησα και είπα ότι ο Τζαβέλλας δεν έχει ωραία μαλλιά, οπότε θα μείνει εκτός. Βλέπω όλα τα παιχνίδια και τα έχω αναλύσει πολλές φορές. Προσπαθώ να βρω πως θα παρουσιάσουμε την καλύτερη εικόνα. Με τους βοηθούς μου συμφωνούμε σε όλες τις επιλογές. Πέρασα στα αριστερά τον Σκόνδρα γιατί ήθελα να αμυνθούμε καλύτερα από εκείνη τη μεριά, επειδή ο καλύτερος παίκτης του Πανθρακιακού αγωνίζεται από κει. Με τον Κόστα μίλησα πριν το παιχνίδι. Φυσικά είναι θέμα επιλογής το να μείνει εκτός. Κάποιες φορές κάποιος που παίζει καλά πρέπει να μείνει στον πάγκο για το καλό της ομάδας. Η ομάδα είναι ο πρώτος γνώμονας, γιατί αυτή είναι ψηλά και εμείς όλοι οι υπόλοιποι παρακάτω. Κάποιες φορές μπορεί να φανούν παράλογες κάποιες επιλογές, ειδικά αν δεν κερδίζεις».

Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ: «Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι καταλαβίνω την απογοήτευσή τους. Υπάρχει χρόνος μόνο για να δουλέψουμε σκληρότερα. Αυτό που πρέπει να ξέρουν είναι ότι όλοι οι παίκτες δίνουν το 100% και προσπαθούν για τη νίκη. Σίγουρα είμαστε απογοητευμένοι κι εμείς. Δεν υπάρχει χρόνος για δικαιολογίες. Μόνο σκληρή δουλειά να δώσουμε ό,τι έχουμε και τίποτα άλλο».

Για το ότι φαίνεται περισσότερο πιεσμένος μετά τα τελευταία αποτελέσματα: «Απλά κάνω τη δουλειά μου, όσο καλύτερα μπορώ».

Για την συνάντηση με οπαδούς μετά το τέλος του ματς: «Ήρθαν να μας δείξουν την απογοήτευσή τους αλλά και την στήριξή τους. Ήταν μια συζήτηση που μπορεί να είναι εποικοδομητική για το μέλλον».

Για το αν ένιωσε καλύτερα με όσα είπε ο Άρνεσεν: «Δεν νιώθω καλύτερα γιατί δεν νικήσαμε. Αυτή τη στιγμή αισθάνομαι άσχημα».


Ολοκληρη η συνεντευξη!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 10:00:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δεν μπορω να τον κατηγορησω γιατι δοκιμασε τα παντα.
Και μιλαω για ολα τα παιχνιδια οχι μονο αυτο.
Και συστημα αλλαξε, και παικτες αλλαξε και δοκιμασε οτι μπορουσε.
Λαθη εκανε και θα κανει.
Εμεις ομως θελουμε προπονητη χωρις να κανει λαθος.
Σορρυ παιδες αλλα δεν γινεται.
Εξηγει για ποιο λογο εκανε κατι και το δικαιολογει τωρα αλλα ειπαμε στις ηττες ειναι ολοι για μπουλο.
Οταν κερδιζαμε βαζελο και κουλα, ημασταν ομαδαρα, τοτε παιζαμε και συστημα και ολα.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 11:39:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αρχισε το θαψιμο βλεπω και οι ειρωνεις απο τα π@στρακια περαν 1-2 που μιλαμε με επιχειρηματα.

ΟΥΣΤ ΡΕ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 11:43:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν κράζω απλά θίγω τα κακώς κείμενα >:(... και εκφράζω τις φοβίες μου! ??? ??? ??? ??? :-[ :-[ :-\

Παράλληλα επικροτώ σωστές κινήσεις, που έγιναν λίγα λεπτά αφότου έγραψα ότι είναι απαραίτητες smoking πχ δηλώσεις Άρνεσεν να πούμε....
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 11:47:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Εννοειται ρε Νικολα, απλα ο Τουντορ δοκιμασε οτι καλυτερο μπορουσε.
Το γραψε ο Τελης και γι αυτον ειναι πρωτογνωρο το να παιζει σε 3 διοργανωσεις.
Τωρα βγαινουν και τον κραζουν οτι οι αλλαγες, μπερδεψαν την ομαδα!

Ε ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙ@ΟΛΟ ΚΑΡΚΙΝΟΙ
  >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 12:15:14 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τεο για να είμαι ειλικρινής η εμπιστοσύνη μου στον Τούντορ έχει κλονιστεί. Όχι όμως από τα αποτελέσματα, αλλά με τον τρόπο που αυτά έρχονται αλλά και με τις δηλώσεις του.

Βέβαια δεν τον έχουμε για εκπρόσωπο τύπου, αλλά για προπονητή και σε αυτό, την κριτική την κάνει ο Φράνκ...
Είναι όμως γεγονός ότι πολύ στόχοι έχουν χαθεί και άλλοι κινδυνέυουν αν δεν έχουν χαθεί και αυτοί.

Αυτό που δεν ξέρω είναι:

1. Αν ο Φρανκ έχει καταλάβει τί ομάδα ανάλαβε,

2. Αν έχει καταλάβει το ίδιο ο Τούντορ,

3. Το χτίσιμο τί κόστος έχει (εννοώ αγωνιστικά), δηλαδή που είναι ο πάτος του βαρελιού και

4. Αν ο λαός του ΠΑΟΚ έστω και ο υγιής, αλλά ειδικά ο ΙΒΑΝ αντέξουν να φτάσει ο ΠΑΟΚ σε αυτόν τον πάτο! 
 ;) ;) ;) ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 09:20:24 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Δεν μπορω να τον κατηγορησω γιατι δοκιμασε τα παντα.
Και μιλαω για ολα τα παιχνιδια οχι μονο αυτο.
Και συστημα αλλαξε, και παικτες αλλαξε και δοκιμασε οτι μπορουσε.
Λαθη εκανε και θα κανει.
Εμεις ομως θελουμε προπονητη χωρις να κανει λαθος.
Σορρυ παιδες αλλα δεν γινεται.
Εξηγει για ποιο λογο εκανε κατι και το δικαιολογει τωρα αλλα ειπαμε στις ηττες ειναι ολοι για μπουλο.
Οταν κερδιζαμε βαζελο και κουλα, ημασταν ομαδαρα, τοτε παιζαμε και συστημα και ολα.


Αυτο ακριβως... Αλλη λυση δεν υπαρχει.... Ή τον εμπιστευομαστε και τον αφηνουμε να φτιαξει αυτο που θελει ή αρχιζουμε να διωχνουμε τον εναν προπονητη μετα τον αλλο .... Δεν μπορει να ειναι προπονηταρα μετα το 3-0 με τον βαζελο και τωρα εγινε "μυρωδιας"...

Προσωπικα , μου θυμιζει πολυ εντονα εποχες Σαντος.... Οπου δεν μπορουσαμε να κερδισουμε εκτος , εντος εδρας εβγαινε ενα γκολ και αυτο στο 90 και με το ζορι , οπου οι ισοπαλιες πηγαιναν συννεφο , οπου διαμαρτυρονταν ολοι γιατι δεν βλεπαμε "μπαλαρα" αλλα τσουκου-τσουκου ,  οπου ειχαμε μια ανουσια κατοχη, οπου δεν μπορουσαμε να κερδισουμε κανενα ντερμπυ και με αποκορυφωμα τα "Go village" και τα "Θοδωρε διωξε τον looser".....

Τρια χρονια μετα "κλαυθμος και οδυρμος" γιατι εφευγε ο Μηχανικος....Με το "φαντασμα του" να στοιχειωνει τον παγκο εως και σημερα τολμω να πω.....

Υ.Γ. Τα ιδια εγιναν με τον Χουμπ , τα ιδια με τον Λαζλο ....Και αναφερομαι σε ξενους καταξιωμενους προπονητες...Κανεναν δεν αφησαμε να ολοκληρωσει το εργο του.... Μας θολωνουν την εικονα τα αποτελεσματα του ψευτο-πρωταθλητη με το "10 στα 10" ... Η πρωτη θεση στα πλει-οφ ειναι το ρεζουμε....Φετος μην ξεχνατε οτι και ο ψευτο-πρωταθλητης θα παιξει πλει-οφ και θα ξεκινησει απο Αυγουστο τα ταξιδια..... ;)
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 11:10:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εγώ δεν λέω να φύγω... ο τελευταίος που θα το πει είμαι... ;)
 Απλά δεν ξέρω αν "το προτζεκτ" το αντέχουμε ως ομάδα και λαός..... ??? ???
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 11:15:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ως Λαός όσο κάποιοι καραγκιόζηδες θα θέλουν να περάσει το δικό τους και το χειρότερο κάποιοι οπαδοί μας τους πιστεύουν, δεν θα υπάρξει σωτηρία.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"