13. Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος

Αποστολέας Θέμα: 13. Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος  (Αναγνώστηκε 4243 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

13. Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 07:54:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Μετά την άκρως επιτυχημένη δοκιμή του στις προπονήσεις τησ ομάδας, ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος υπέγραψε σήμερα το συμβόλαιό του με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ που θα τον κρατήσει στην Τούμπα τα επόμενα 3 χρόνια!

Ο πρώην αμυντικός της Ασιρίσκα υπέγραψε συμβόλαιο με ισχύ από 1/1/2015 ως την 31/12/2017. Ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος είναι γεννημένος στις 5 Σεπτεμβρίου 1990 στη Στοκχόλμη και έχει αγωνιστεί σε AFC United, Acropolis και Assyriska FF πριν μετακομίσει πλέον στη Θεσσαλονίκη.

Μετά την υπογραφή των συμβολαίων ο ύψους 1,90 αμυντικός δήλωσε:

“Είμαι ευτυχισμένος για τη μεταγραφή μου, που αποτελεί το μεγαλύτερο βήμα στην καριέρα μου. Ευχαριστώ τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ που ενδιαφέρθηκαν για μένα και ολοκλήρωσαν τη μεταγραφή, δίνοντάς μου το δικαίωμα να τους δικαιώσω μέσα από σκληρή δουλειά στο υψηλό επίπεδο που μου προσφέρει πλέον ο ΠΑΟΚ. Προτιμώ να μην πω περισσότερα πράγματα μέχρι ο κόσμος να δει και να εκτιμήσει το τι έχω να δώσω μέσα στο γήπεδο”

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20141204-ston-paok-o-papagiannopoulos/

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!  smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 07:57:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Με το καλο και ευχομαι να εισαι καλα!
Καλως ηρθες στον ΠΑΟΚ!

Νωρις ξεκινησαμε μεταγραφες!  smilepaok
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 08:44:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καλώς τον .... Ήρθες σε καλή εποχή και θα έχεις και καλό δάσκαλο!!! pano
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 04, 2014, 10:41:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τον είδε ο Άγγελος και πείστηκε ότι πρόκειται για παίκτη που θα βοηθήσει!
Μακάρι, θα φανεί στο γήπεδο.

Καλώς ήρθες! :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 05, 2014, 07:18:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ονειρεύομαι πρωτάθλημα με τον ΠΑΟΚ»



Ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος στα 24 του έκανε πράξη το ποδοσφαιρικό του όνειρο του να αγωνιστεί στην Ελλάδα.

Ο υψηλόσωμος στόπερ κατάφερε να πείσει τον Άγγελο Αναστασιάδη πως δικαιούται μία θέση στο ρόστερ του «Δικεφάλου» περνώντας με άριστα τα τεστ στα οποία υποβλήθηκε.

Ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος ήταν εκλεκτός μέλος της χρυσής γενιάς της ΑΪΚ Στοκχόλμης που κατέκτησε το πρωτάθλημα Σουηδίας στους τζούνιορς πριν από μία δεκαετία υπό την καθοδήγηση του πρώην προπονητή του Πανιωνίου, Μίκαελ Στάρε.

Το όνομα του ακούστηκε για Ατρόμητο και ΑΕΚ, ωστόσο η τρίτη απόπειρα του να μετακομίσει στην Ελλάδα αποδείχθηκε... τυχερή.



Ο πρώην παίκτης της Ασιρίσκα λίγο πριν πετάξει για τη Σουηδία παραχώρησε την πρώτη συνέντευξη του ως ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ στο gazzetta.gr.

«Ήταν το μεγάλο μου όνειρο να φύγω από την Σουηδία και να παίξω ποδόσφαιρο. Τα κατάφερα μέσω του ΠΑΟΚ και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό. Θέλω να ευχαριστήσω τη νέα μου ομάδα για την εμπιστοσύνη που μου έδειξε».

Ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος αποφεύγει τα μεγάλα λόγια προτιμώντας να χτίσει βήμα-βήμα την καριέρα του στον ΠΑΟΚ.

«Δεν βιάζομαι, έχω να αποδείξει πολλά πράγματα στον ΠΑΟΚ. Θα φανεί στο μέλλον αν αξίζω. Αυτό που θέλω, όπως κάθε ποδοσφαιριστής είναι να αγωνίζομαι και όταν ο προπονητής κρίνει να μου δώσει ευκαιρίες».

Ο ομογενής σέντερ μπακ από τη Σουηδία αναφέρθηκε και στις πρώτες του εντυπώσεις από τα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ θέτοντας τον μεγάλο στόχο του.

«Η ατμόσφαιρα στην ομάδα είναι πολύ καλή. Στο ματς με τον Ολυμπιακό, ο ΠΑΟΚ έδειξε τις δυνατότητες του. Ονειρεύομαι το πρωτάθλημα με τον ΠΑΟΚ, όμως έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας».

Ο Παπαγιαννόπουλος μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον Άγγελο Αναστασιάδη. «Είναι ένας πάρα πολύ καλός κόουτς, ο οποίος μου δίνει μία τεράστια ευκαιρία.

Δεν μου είπε κάτι ιδιαίτερο, όμως από την πρώτη στιγμή κατάλαβα πως βρίσκεται κοντά στους ποδοσφαιριστές. Μου αρέσει το στιλ του και αποτελεί για μένα τιμή η συνεργασία μαζί του».

Ο νεοφερμένος άσος του ΠΑΟΚ έστειλε το δικό του μήνυμα στους οπαδούς του «Δικεφάλου».

«Είναι οι καλύτεροι οπαδοί. Όλοι στη Σουηδία για αυτούς μιλάνε και έχω ακούσει πάρα πολλά. Ξέρω πόσο στηρίζουν την ομάδα. Προσωπικά θέλω να αποφύγω τα μεγάλα λόγια και να τους δείξω στον αγωνιστικό χώρο τις δυνατότητες μου».

 gazzetta.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 06:24:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος το βράδυ της Πέμπτης είχε την πρώτη του εμπειρία ως παίκτης του ΠΑΟΚ.

Ο αμυντικός του Δικεφάλου δέχτηκε την πρόσκληση του συνδέσμου ΠΑΟΚ Σουηδίας και παρακολούθησε το ματς με τη Γκινγκάμπ στη Στοκχόλμη μαζί με τον κόσμο της ομάδας που τον καλωσόρισε στην μεγάλη οικογένεια του ΠΑΟΚ.










Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
https://www.facebook.com/PAOKFOOTBALL
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 03, 2015, 01:36:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Σύντομα θα είμαι έτοιμος»

Στην πρώτη του τηλεοπτική συνέντευξη, ο μέχρι πρότινος κεντρικός αμυντικός της Ασιρίσκα, μίλησε στα κανάλια "novasports" κάνοντας λόγο για τη σφοδρή του επιθυμία να αγωνιστεί στο ελληνικό πρωτάθλημα, για τις πρώτες του εντυπώσεις από τη νέα του ομάδα, για την κατάσταση που βρίσκεται όπως και για το πότε θα είναι έτοιμος ν? αγωνιστεί αλλά και συστήθηκε σε όσους δε γνωρίζουν πολλά για τον ίδιο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο ομογενής κεντρικός αμυντικός στο Novasports

Για τις πρώτες του εντυπώσεις στον ΠΑΟΚ:

«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ, είναι μία μεγάλη ευκαιρία για εμένα και ελπίζω όλα να πάνε καλά».

Για το διάστημα της δοκιμής του στον «Δικέφαλο του Βορρά»

«Από μικρός όνειρό μου ήταν να παίξω στην Ελλάδα. Μου δόθηκε τώρα η ευκαιρία με τον ΠΑΟΚ και ελπίζω όλα να πάνε πολύ καλά. Είμαι εδώ για να βοηθήσω την ομάδα».

Για τις δυνατότητες της ομάδας και των συμπαικτών του

«Είναι μία πάρα πολύ καλή ομάδα με καλό προπονητή. Τα τελευταία τα πράγματα ήταν λίγο δύσκολα, όμως ελπίζω τη νέα χρονιά να πάνε πιο καλά».

Για την ετοιμότητά του:

«Εγώ σιγά-σιγά προσπαθώ μέσα από τις προπονήσεις να φτάσω στα επιθυμητά επίπεδα και τώρα είμαι έτοιμος».

Για τους προσωπικούς του στόχους και τον εαυτό του γενικότερα

«Με την έλευσή μου εδώ είναι να καθιερωθώ και να πάρω παιχνίδια. Είμαι ένας ποδοσφαιριστής που είναι καλός με την μπάλα, γρήγορος και καλός στο ψηλό παιχνίδι».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 03, 2015, 06:38:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ποτε θα τον δουμε αυτον?
Δεν ειναι ετοιμος ακομη?
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 09:40:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Καλο το παλικαρι σημερα που ειπε και ο Αγγελος αν και ισως να ειχε και λιγο τρακ αλλα εδειοξε καλα στοιχεια στις τοποθετησεις του.
Μπραβο.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 09:30:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Εχω προσαρμοστεί..."



Ο Σωτήρης Παπαγιαννόπουλος στο ματς με τον Πλατανιά κλήθηκε να δώσει βοήθειες στον ΠΑΟΚ αμυντικά.

Ο ομογενής στόπερ δήλωσε χαρακτηριστικά για την παρουσία του στον κυριακάτικο αγώνα:

"Είμαι χαρούμενος που έκανα ντεμπούτο στην Τούμπα, μπροστά στον κόσμο του ΠΑΟΚ. Ευτυχώς κερδίσαμε και συνεχίζουμε όπως θέλουμε την πορεία μας στο πρωτάθλημα".

Για το αν ο ΠΑΟΚ μπορεί να κερδίσει την "μάχη" τίτλου από τον Ολυμπιακό, τόνισε: "Σίγουρα μπορεί. Αυτό προσπαθούμε να κάνουμε μέσα από σκληρή δουλειά και σκληρές προπονήσεις. Ελπίζουμε για το καλύτερο".

Οσο για το αν έχει προσαρμοστεί: "Ναι, έχω προσαρμοστεί και προσπαθώ για το καλύτερο. Ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα στην Ελλάδα και όπως έχω καταλάβει ήδη έχει τους καλύτερους οπαδούς που υπάρχουν", απάντησε ο Παπαγιαννόπουλος ο οποίος για τον βαθμό ετοιμότητάς του υπογράμμισε:

"Είμαι πολύ χαρούμενος που έπαιξα με την φανέλα του ΠΑΟΚ. Ο προπονητής, βέβαια, θα κρίνει ποια θα είναι η ενδεκάδα. Εγώ είμαι έτοιμος και θέλω να βοηθήσω την ομάδα όσο μπορώ περισσότερο".



Αν παίξει παραπάνω παιχνίδια θα είναι και καλύτερος!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"