Η Τούμπα και το νέο γήπεδο

Αποστολέας Θέμα: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο  (Αναγνώστηκε 27992 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #210 στις: Νοεμβρίου 21, 2020, 12:53:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το αποτέλεσμα είναι ότι τελικά έτρεξε το project και θα γίνει σε ....3 χρόνια!
Εμείς ακόμα περιμένουμε τον....Αυγενάκη.
Αν δεν υπάρχει εδώ σκοπιμότητα, τότε που υπάρχει?
Εμείς μόνο λόγια ακούμε...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #211 στις: Νοεμβρίου 21, 2020, 03:48:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δούμας : «Που έχει κολλήσει το πρότζεκτ της Νέας Τούμπας»

«Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μια κάποια καθυστέρηση, για να το πω καλύτερα, μια μικρή άδεια, ίσως και λόγω των ημερών που ζούμε. Από όσο ξέρω και κάτω στο Υπουργείο υπήρχε ένα θέμα, με το ίδιο το κτήριο του Υπουργείο και υπάρχει ένα μπέρδεμα γενικότερα.

Δεν είναι μια νορμάλ κατάσταση και αυτό δείχνει ότι ενδεχομένως να έχουμε μια μικρή καθυστέρηση. Περιμέναμε το Συμβούλιο Μητροπολιτικού Σχεδιασμού να συνεδριάσει στα τέλη του περασμένου μήνα, αρχές του Νοέμβρη. Το λοκ ντάουν έφερε μια καθυστέρηση και ελπίζουμε με το τέλος αυτού του μήνα να έχουμε νεότερα, για να μπορέσει να λειτουργήσει το συμβούλιο. Δεν είναι θέμα να οριστεί μόνο η διαδικασία, είναι συνεδριάσει το συμβούλιο, πάντα με τηλεδιάσκεψη εννοείται. Το Συμβούλιο Μητροπολιτικού Σχεδιασμού είναι στην Αθήνα, όχι στην Θεσσαλονίκη, είναι ένα κεντρικό συμβούλιο του Υπουργείου, είναι ένα μοναδικό συμβούλιο και λειτουργεί στα πλαίσια που ορίζει το Υπουργείο Περιβάλλοντος. Θέλω να πιστεύω ότι πριν τα Χριστούγεννα θα έχουμε καταφέρει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο να έχει τελειώσει και αυτή η διαδικασία. Αυτό σημαίνει ότι με πολύ σφιχτούς και γρήγορους ρυθμούς από την πλευρά του κράτους, δεν θα παραβιαστεί το αρχικό χρονοδιάγραμμα περισσότερο από έναν μήνα, μέχρι να φτάσει στο ΣτΕ. Μετά το Συμβούλιο της Επικρατείας, το να φτάσει η υπόθεση στην Πρόεδρο της Δημοκρατίας είναι κάτι τυπικό, είναι θέμα ημερών, μια απλή υπογραφή.

Από εκεί και μετά όλα περνούν στα χέρια του επενδυτή, στην υπόθεση του Παναθηναϊκού υπάρχουν μέσα δυο τράπεζες, σε ότι αφορά τον ΠΑΟΚ υπάρχει ένας επενδυτής, ένας ιδιοκτήτης ομάδας. Το μεγαλύτερο ποσοστό του γηπέδου του ΠΑΟΚ θα τα δώσει ο Σαββίδης, δεν μιλάμε για ένα μικρό ποσό ακόμα και αν για παράδειγμα βάλει 80.000.000 ευρώ από τα συνολικά 100.000.000 ευρώ.

Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει χρόνος από το 2021 έως το 2025 ή το 2026 ότι θα γίνει το γήπεδο. Σε αυτό το χρόνο, όχι ένα γήπεδο γίνεται, αλλά δυο γήπεδα. Μόλις περάσουμε από την διαδικασία του ΣτΕ, όλα θα εξαρτώνται από τον επενδυτή.

Το θέμα του παρακολουθούν όλοι με την ίδια ζέση. Και ο ΠΑΟΚ και η κυβέρνηση και όλοι οι φορείς. Λίγο οι καθυστερήσεις που υπάρχουν είναι λόγω των συνθηκών, αλλά πιστεύω ότι είμαστε ακόμα εντός χρονοδιαγράμματος. Πιστεύω ότι και ο κ. Σαββίδης περιμένει να πάρει στα χέρια του το Προεδρικό Διάταγμα για να κινηθεί αναλόγως».



Με την .....ελπιδα ειμαστε εμεις παντως. ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #212 στις: Νοεμβρίου 23, 2020, 10:55:28 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Εχουμε το ιδιο προβλημα που ειχε η κουλα...Θελουμε το νεο γηπεδο μεσα στον αστικο ιστο της πολης....Θυμησου η κουλα ποσες προσφυγες εφαγε....Θυμησου ποσες αποφασεις χρειαστηκαν στο ΣτΕ για να τελειωνουν με τις προσφυγες....Και επρεπε να γινει δημαρχος στη Φιλαδελφεια ο Βουρος για να προχωρησει το σχεδιο...Για παραδειγμα σε εμας ηταν θετικος ο Μπουταρης αλλα "πεταγοντουσαν" κατι μαλ@κες απο ΑΝΤΑΡΣΥΑ, οικολογους , τα ζωντοβολα της ΧΑ και εκαναν ενστασεις...

Απο την αλλη μεχρι προσφατως εμεις ψαχναμε στο ιντερνετ να δουμε ποιο γηπεδο μας αρεσει....Της Γιουβε ή της Σαλκε...Οργανωμενο πλανο για το γηπεδο τα τελευταια 3 χρονια αποκτησαμε ....Ουτε μακετα δεν ειχαμε φτιαξει...Ολη η συζητηση περιστρεφοταν στα αν θα γινει στην Τουμπα ή αλλου....Ποιο γηπεδο μας αρεσει....


Υ.Γ. Του βαζελου θα γινει με δανειοδοτηση απο 2 τραπεζες....Εν συνεχεια θα παιξουν το σεναριο της κουλας....Θα δωσουν ονομα και εσοδα σε καποια εταιρια...Συν οτι θα πληρωνουν και ενοικιο ....Τα καλα της κουλας που τσιμπησε 20 μυρια απο την Δουρου δεν παιζουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2020, 10:56:59 πμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #213 στις: Νοεμβρίου 24, 2020, 10:34:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Χριστοφορίδης: «Θα σταθώ απέναντι στο γήπεδο του ΠΑΟΚ»





Ο Σπύρος Χριστοφορίδης, αναφέρθηκε σε προσπάθειες των δημοτών της Τούμπας, που έχουν τις αντιρρήσεις τους για το νέο γήπεδο του ΠΑΟΚ, αφού όπως σημείωσε τους «βλάπτει είτε επιχειρηματικά είτε σε επίπεδο ποιότητας ζωής η πρόταση που έχει κατατεθεί από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ προς δημόσια διαβούλευση».


Ο γνωστός νομικός, που στο παρελθόν έχει εκπροσωπήσει τον Άρη σε πολλές υποθέσεις του, τόνισε ότι θα σταθεί απέναντι στην ανέγερση του νέου γηπέδου του ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:


«Εκπροσωπώ ως πληρεξούσιος δικηγόρος επιχειρηματίες αλλά και κατοίκους της Τούμπας τους οποίους βλάπτει είτε επιχειρηματικά είτε σε επίπεδο ποιότητας ζωής η πρόταση που έχει κατατεθεί από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ προς δημόσια διαβούλευση.


Η πρόταση αυτή οδηγεί σε κλείσιμο επιχειρήσεων. Το σχέδιο που κατατέθηκε σε δημόσια διαβούλευση προτείνει τρεις λύσεις. Την μια την απορρίπτει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, την δεύτερη επίσης δεν την θέλει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ και η τρίτη είναι η πεζοδρόμηση όλων των περιοχών μέχρι και την Κλεάνθους.

Η Κλεάνθους είναι ουσιαστικά ο δρόμος που συνδέει την Χαριλάου με την Τούμπα. Το πλάνο περιέχει την στάση του μετρό στην οδό Παπάφη.

Αυτό σημαίνει ότι όλα τα καταστήματα στις συγκεκριμένες περιοχές θα νεκρώνουν όχι μόνο τις ώρες του αγώνα, αλλά όλες τις ώρες.


Μιλήσαμε και στο υπουργείο, και στον δήμο Θεσσαλονίκης, ενημέρωσα την Αττικό Μετρό και την ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Κατάφερα μετά κόπων και βασάνων να πάρω το πρακτικό της ποιότητας ζωής, ενώ πήρα επίσης με 37 μέρες καθυστέρηση την απάντηση ότι η αίτηση μου ότι δεν είναι επαρκώς αιτιολογημένη επειδή δεν είμαι δημότης Τούμπας.

Υπογράφω ως πληρεξούσιος και δεν μπορεί να ακουστεί το αίτημα επειδή δεν είμαι δημότης Θεσσαλονίκης, όπως η συνεργάτιδα μου είναι δημότης Πυλαίας.

Αυτά τα πράγματα μιλώντας για τον δεύτερο δήμο της χώρας είναι αστείο.

Καλά κάνει ο ΠΑΟΚ και θέλει να φτιάξει γήπεδο. Αλλά το να καταργήσουμε τον αστικό ιστό της Θεσσαλονίκης επειδή ο Χριστοφορίδης δεν είναι δημότης Τούμπας δεν βγάζει νόημα. Άλλωστε εγώ εκπροσωπώ ως δικηγόρος τους ανθρώπους της περιοχής.

Δεν λέμε να μην γίνει το γήπεδο, αλλά κάνουμε άλλη πρόταση. Οι κάτοικοι της Τούμπας κατευθύνθηκαν σε εμένα γιατί οι υποθέσεις αυτές δικάζονται στο ΣτΕ όπου είναι οι υποθέσεις που ειδικεύομαι. Η στόχευση των ανθρώπων είναι να στραφούν σε έναν δικηγόρο που ειδικεύεται σε τέτοιες υποθέσεις».

Για την στάση του δημοτικού συμβουλίου:

«Στο δημοτικό συμβούλιο υπήρχαν δύο λευκά από τις παρατάξεις “Η Πόλη Ανάποδα” (σ.σ. ΛΑΕ – ΑΝΤΑΡΣΥΑ) και “Λαϊκή συσπείρωση” (σ.σ. ΚΚΕ) . Όλοι οι υπόλοιποι ψήφισαν ναι. Αλλά ακόμη που δεν ψήφισαν ναι, λευκό ψήφισαν. Όχι δεν ψήφισε κανείς.

Είχα ζητήσει από το δημοτικό συμβούλιο να υπάρχει ακρόαση με κάποιον από τους εντολείς μου (σ.σ. κατοίκους Τούμπας) πριν την ψηφοφορία και η απάντηση ήταν πως είναι αδύνατο».

Για το πρόβλημα του κλεισίματος του δρόμου:


«Κλείνοντας τους δρόμους της Άνω Τούμπας κλείνουμε την πρόσβαση σε όλα τα νοσοκομεία από τον περιφερειακό. Κλείνοντας τις υπόλοιπες οδούς κλείνουμε τον δρόμο που παρκάρει ο κόσμος για να βρεθεί στο Ιπποκράτειο.

Την ώρα που πεθαίνουν 100 συμπολίτες μας την μέρα εμείς είμαστε εντάξει με το να κλείνουμε τους δρόμους προς τα νοσοκομεία;»

Για το αν του έγινε πρόταση να μην ασχοληθεί επειδή εμπλέκεται ο ΠΑΟΚ:

«Μου είπαν ότι «επειδή είναι ΠΑΟΚ η θέση μας είναι λεπτή». Του είπα ότι λυπάμαι σαν δημότης Θεσσαλονίκης λυπάμαι που δεν μπορώ να έχω τα πρακτικά της πόλης μου επειδή εμπλέκεται ο ΠΑΟΚ.

Το θέμα εκκρεμεί στο δημοτικό συμβούλιο. Έχω ζητήσει ακρόαση και στο Μητροπολιτικό συμβούλιο. Από εκεί θα πάει στην αρμόδια επιτροπή της Βουλής και το ΣτΕ.

Η εντολή που έχω και ανανεώθηκε την τελευταία φορά μετά το Σάββατο είναι να πάω μέχρι τέλους. Μέχρι τέλους είναι το συμβούλιο της επικρατείας».

Για το Παλέ:

«Από τo 2005 υπογράφηκε σύμβαση παραχώρησης του Παλε στον Άρη για 10+10 χρόνια. Το 2015 όταν θα έπρεπε να ενεργοποιηθεί η σύμβαση για τα επόμενα δέκα χρόνια η διοίκηση Λάσκαρη ακολούθησε μια διαφορετική οδό και ήθελε να διαπραγματευτεί με το υπουργείο παρά τα όσα τους είχαμε πει.

Εκείνη η συμφωνία είχε απενεργοποιηθεί. Τώρα είναι το δίκαιο να βγει η συμφωνία από τα συρτάρια και να ενεργοποιηθεί η συμφωνία για τα επόμενα 49 χρόνια».




ΤΕΛΗ, ηρθαν τα "νεα"  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2020, 10:45:09 μμ από teododo »
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #214 στις: Νοεμβρίου 25, 2020, 08:42:21 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Βλάπτει επιχειρηματικά και θα βαλτώσει το επίπεδο ζωής με το νέο γήπεδο...


Α ρε π@τσα που θέλετε... >:( >:( >:( >:( >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #215 στις: Νοεμβρίου 25, 2020, 02:30:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




Είναι περίπου 10 και είναι καταστηματάρχες
. Αυτοί μου είπαν να εξαντλήσω όποια δυνατότητα έχω για να τροποποιηθεί η μελέτη ώστε οι όροι ανέγερσης του γηπέδου να είναι βιώσιμοι για τα μαγαζιά μας και τη ζωή μας.
Επειδή εργάστηκα και με αμοιβή για τον Άρη στο παρελθόν θα σταθώ απέναντι στον ΠΑΟΚ; Οι άνθρωποι δεν λένε να μην γίνει το γήπεδο αλλά να είναι πιο βιώσιμο. Σε περίπτωση που εκδοθεί η πράξη και προκριθεί το τρίτο σχέδιο για το γήπεδο, η εντολή είναι να πάω στο συμβούλιο της Επικρατείας.  Στο υπόμνημα προτείνω τρεις λύσεις για πεζοδρόμηση δρόμων χωρίς επιβάρυνση για την ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Το θέμα είναι ότι κανείς δεν μπαίνει στη διαδικασία να το συζητήσουν. Το ότι με επέλεξαν γιατί υποστηρίζω τον Άρη με προσβάλλει προσωπικά. Είμαι 24 χρόνια δικηγόρος. Εδώ και δύο χρόνια δεν έχω επαγγελματική σχέση με τον Άρη»




ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ Γ@ΜΙΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ και ο ρουλης και οι δεκα καταστηματαρχες!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #216 στις: Νοεμβρίου 25, 2020, 09:25:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αρβανίτης: «Πάντα αρνητική η ψήφος μου για τη Νέα Τούμπα»






ΠΟΙΟΣ ΣΕ Γ@ΜΑΕΙ ΡΕ ΑΠΟΛΕΙΦΑΔΙ ΕΣΕΝΑ?




Παράθεση
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΣ ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ, αισθάνεται την ανάγκη, να συγχαρεί δημοσίως τον πρόεδρο του Α.Σ. Άρη και δημοτικό σύμβουλο Θεσσαλονίκης, κ. Ελευθέριο Αρβανίτη, για τις δηλώσεις του σχετικά με τη Νέα Τούμπα, με τις οποίες τιμάει την καταγωγή, το ήθος την ιστορία και τις ρίζες του σωματείου στο οποίο προεδρεύει.

Του ευχόμαστε δε, στα διαλλείματα των αρνητικών ψήφων του για τη Νέα Τούμπα (η οποία ούτως ή άλλως είναι γεγονός), να ασχοληθεί με την άνοδο των τμημάτων του συλλόγου του στην ανώτερη κατηγορία, στην οποία εκπροσωπείται μόνο σε δύο αθλήματα (βόλεϊ γυναικών-ποδόσφαιρο γυναικών), που και αυτά βρίσκονται σε κατάσταση... εντατικής μονάδας.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #217 στις: Νοεμβρίου 25, 2020, 10:41:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Αρχισαν να βγαινουν τα παση φυσεως @ΡΧΙΔΙΑ απο τις τρυπες τους?
Γ@ΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΣΚΟΥΛΗΚΙΑ.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 09, 2020, 01:56:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Υπόθεση Καυτατζογλείου: Ο ΠΑΟΚ ζητά ίση μεταχείριση


ΑΝΟΙΞΕ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ


Στις αρχές της περασμένης εβδομάδας άνοιξε, με την παρέμβαση και του γραφείου του Πρωθυπουργού στη Θεσσαλονίκης, ένας κύκλος συζητήσεων, μέσω τηλεδιάσκεψης των ανθρώπων του ΠΑΟΚ με την επιτροπή διοίκησης του Καυτανζογλείου σταδίου, της οποίας ηγείται η Καλυψώ Γούλα. Και τις προσεχείς ημέρες οι δύο πλευρές θα συνεχίσουν την ανταλλαγή απόψεων με σκοπό να καταλήξουν το συντομότερο δυνατό σε μια τελική συμφωνία.

Εξάλλου, μέχρι τα τέλη του μηνός αναμένεται να έχει ολοκληρωθεί η επίστρωση του νέου ταρτάν (η πανδημία του κορονοϊού αναπόφευκτα επέφερε κάποια χρονική καθυστέρηση στην αποπεράτωση του έργου), ενώ έχει προκηρυχθεί και διαγωνισμός για την ανάθεση υπηρεσιών συντήρησης του χορτοτάπητα, τόσο του κεντρικού σταδίου, όσο και των βοηθητικών εγκαταστάσεων (ο συνολικός προϋπολογισμός του έργου αγγίζει τις 73 χιλιάδες ευρώ). Τα σχέδια, πάντως, για την ενεργειακή αναβάθμιση του σταδίου, και στα οποία είχε κάνει σχετική αναφορά ο Αυγενάκης κατά την επίσκεψη του στους χώρους του σταδίου τον περασμένο Οκτώβριο, έχουν παραπεμφθεί σε μεταγενέστερο χρονικό διάστημα.

Ας σημειωθεί ότι η τελευταία φορά, που το Καυτανζόγλειο φιλοξένησε αγώνα ποδοσφαίρου ήταν στις 22 Απριλίου 2019, όταν αναμετρήθηκαν ο Ηρακλής και ο ΝΠΣ Βόλος για το πρωτάθλημα της Β΄ εθνικής.

«ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΙΝΟ ΣΤΟΧΟ»

Με δήλωσή της στη FORZA η πρόεδρος της επιτροπής διοίκησης του Καυτανζογλείου, Καλυψώ Γούλα υπογραμμίζει ότι «είναι επιθυμία του Πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη και του αρμόδιου υφυπουργού Λευτέρη Αυγενάκη να προχωρήσει η ρύθμιση των θεμάτων, που αφορούν και θα οδηγήσουν τελικά στη δυνατότητα της χρήσης του σταδίου από τον ΠΑΟΚ, σε συνδυασμό με την ολοκλήρωση των θεμάτων για τη νέα Τούμπα. Πρόθεση μας είναι να τελεσφορήσει η συνεργασία μας με την ΠΑΕ, ώστε να χρησιμοποιήσει ο ΠΑΟΚ το στάδιο ως έδρα του για τα παιχνίδια των εγχώριων και ευρωπαϊκών αγώνων».




Ευτυχώς που "τρέχει" το θέμα... facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Η Τούμπα και το νέο γήπεδο
« Απάντηση #219 στις: Ιανουαρίου 28, 2021, 07:33:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ανοίγει ο δρόμος για τη μετακόμιση του ΠΑΟΚ στο Καυτανζόγλειο!

Ο δρόμος ανοίγει, καθώς σύμφωνα με την ενημέρωση από το Υφυπουργείο Αθλητισμού, στο νέο αθλητικό νομοσχέδιο δίδεται η δυνατότητα συμψηφισμού του κόστους των παρεμβάσεων: «Συμπληρώνεται νομοθετικά η δυνατότητα χρηματοδότησης, από Αθλητικές Ανώνυμες Εταιρίες, παρεμβάσεων σε αθλητικές εγκαταστάσεις που ανήκουν στο Δημόσιο και δίδεται η δυνατότητα συμψηφισμού του κόστους των παρεμβάσεων αυτών με τα μισθώματα χρήσης των εγκαταστάσεων (π.χ., Καυτανζόγλειο και χρήση του από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ)»



Να βγούμε να πανηγυρίσουμε  :)) :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"