11. Robert Mak

Αποστολέας Θέμα: 11. Robert Mak  (Αναγνώστηκε 36297 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 12:41:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Είναι μια νίκη που δεν θα ξεχαστεί"



Ο Ρόμπερτ Μακ το πρωί του Σαββάτου παρέλαβε το βραβείο του καλύτερου γκολ (αυτό κόντρα στην Ντόρτμουντ) για τον μήνα Δεκέμβρη

 Ο Σλοβάκος δήλωσε:

Για το γκολ στο ματς με την Ντόρτμουντ: "Ο Δεκέμβριος είναι πλέον πίσω αλλά αυτό το ματς το θυμάμαι. Το συγκεκριμένο γκολ ήταν μια μεγάλη στιγμή για μένα. Από τους σπουδαιότερες... Δεν κερδίζει ο ΠΑΟΚ συχνά την Ντόρτμουντ. Είναι ξεχωριστή στιγμή για μένα και για την ομάδα. Δεν θα πω πως είναι από τις πιο σημαντικές στιγμές στην ιστορία της ομάδας γιατί παίζαμε δίχως να έχουμε κάποιον στόχο. Είναι μια νίκη που δεν θα ξεχαστεί. Τώρα είμαστε σε έναν νέο μήνα, παίζουμε για το Κύπελλο και για το πρωτάθλημα και πρέπει να αφοσιωθούμε εκεί".

Για τον αν έχει καλή "χημεία" με τον Μυστακίδη (o Eλληνας ποδοσφαιριστής του έδωσε ασίστ στα ματς με Ντόρτμουντ και Καλλονή):
"Δεν έχει σημασία ποιος αγωνίστηκε σε ποιες θέσεις. Σημασία έχει η ομάδα. Το ότι υπάρχουν οι ασίστ είναι σημαντικό. Αν δεν τις είχα αυτές, δεν θα μπορούσα να σκοράρω. Σημασία έχει η συνεργασία. Φέτος έχω αρκετές ευκαιρίες να βρεθώ μπροστά στο γκολ με την βοήθεια των συμπαικτών μου".

Για το νέο σύστημα του ΠΑΟΚ (4-2-3-1): "Αυτό το σύστημα δεν είναι κάτι νέο. Το έχουμε παίξει και παλαιότερα αλλά το εφαρμόσαμε διαφορετικά. Στα τελευταία δυο ματς παίξαμε καλό ποδόσφαιρο και πετύχαμε πολλά γκολ δίχως να δεχτούμε πολλά. Είμαστε υποχρεωμένοι να ακούμε τις οδηγίες του προπονητή. Βέβαια στα τελευταία δύο ματς δεν παίξαμε με δυνατούς αντιπάλους αλλά πρέπει να παρουσιαζόμαστε καλοί απέναντι σε οποιανδήποτε αντίπαλο. Εχουμε δύσκολα ματς για την συνέχεια, υπάρχουν σημαντικά παιχνίδια στο Κύπελλο και στο πρωτάθλημα. Το σημαντικό είναι να παίζουμε καλό ποδόσφαιρο, να ακούμε τον προπονητή μας και να παίρνουμε νίκες".

Για το ότι ο ΠΑΟΚ δέχτηκε προσφορά γι' αυτόν αλλά την απέρριψε προσφορά και για το τι σκέφτεται ο ίδιος όταν έρχονται προτάσεις γι' αυτόν: "Η ομάδα μου είναι ο ΠΑΟΚ. Είμαι χαρούμενος που είμαι εδώ. Εχω το μυαλό μου μόνο στον ΠΑΟΚ. Οσον αφορά τις προτάσεις για μένα, δεν σημαίνει κάτι το ιδιαίτερο. Ψυχολογικά σε βοηθά να ξέρεις πως ενδιαφέρονται ομάδες για σένα. Οπως έχω πει στην Σλοβακία όμως θέλω να τελειώσω την σεζόν στον ΠΑΟΚ. Είμαι χαρούμενος εδώ. Βέβαια υπάρχουν αρκετές μέρες μέχρι το τέλος του Γενάρη, δεν ξέρει κανείς τι θα συμβεί αλλά δεν με απασχολεί αυτό το θέμα τώρα".


Και αλλα τετοια σημαντικα γκολ να βαζεις ρε παικταρα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 02:49:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 03:05:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


«Περιμένοντας τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου, μάλλον θα χρειαστώ μία εβδομάδα ξεκούρασης. Την Τετάρτη παίζουμε στην Ξάνθη. Την Κυριακή αντιμετωπίζουμε την ΑΕΚ στην Αθήνα. Ελπίζω μέχρι τότε να είμαι σε θέση να βοηθήσω την ομάδα μου»


 :(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 11:01:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Από το πρωί της Πέμπτης άρχισαν δειλά δειλά τα πρώτα δημοσιεύματα, με τον ρεπόρτερ του Sky Sport Italia, Τζιανλούκα Ντι Μάρτζιο να κάνει την αρχή, να ακολουθούν κι άλλοι, ενώ στην Ιταλία επιμένουν ότι ο 24χρονος άσος του ΠΑΟΚ είναι στο μεταγραφικό στόχαστρο της Φιορεντίνα και της Μίλαν.

Την ίδια ώρα στην Τούμπα συνεχίζουν να υποστηρίζουν, ότι δεν είναι στις προθέσεις τους να παραχωρήσουν κάποιον βασικό ποδοσφαιριστή τον Ιανουάριο, αλλά μάλλον δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα σε περίπτωση, που το ποσό των Ιταλών είναι άκρως δελεαστικό για την απόκτηση του Μακ.

Ο Σλοβάκος μεσοεπιθετικός, που έχει αφήσει ανοικτό το ενδεχόμενο της αποχώρησής του από τον ΠΑΟΚ ακόμη και τον Ιανουάριο, έχει την τύχη να τον εκπροσωπεί ένα από τα μεγαλύτερα ευρωπαϊκά γραφεία μάνατζερ παικτών.

Από ότι φαίνεται η πολύ καλή χρονιά του με τον ΠΑΟΚ και την εθνική Σλοβακίας, σε συνδυασμό με τις γνωριμίες των ατζέντηδών του, έφεραν το όνομά του στη μεταγραφική λίστα της Μίλαν.

Σε ιστοσελίδες που ασχολούνται αποκλειστικά με θέματα των «ροσονέρι» σκιαγραφείται το προφίλ του άγνωστου για το κοινό της ομάδας του Μιλάνο Σλοβάκου ποδοσφαιριστή, ενώ όπως επισημαίνεται το ποσό της ρήτρας (4.000.000 ευρώ) δεν είναι απαγορευτικό για τη Μίλαν.

«Ο Μακ μπορεί να είναι η ξαφνική έκπληξη των τελευταίων ημερών της μεταγραφικής περιόδου», καταλήγει στην αναφορά της η ιστοσελίδα «milanpost.it».

 gazzetta.gr

4 ειναι καλα αλλα προσωπικα δεν θα ηθελαν να φυγει. :-\
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 05:54:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παμε ρε παικταρα για την νικη!!!! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 06:18:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Βαρόμετρο είναι ο Μακ.
Το ότι είναι οκ, μας δυναμώνει αρκετά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 08:18:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δεν θα παιξει με την γρια λογω καρτων!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 12:23:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Προτεραιότητα ο ΠΑΟΚ, αλλά ποτέ μη λες ποτέ…»



Προτεραιότητα του να παραμείνει στον ΠΑΟΚ ως το τέλος της τρέχουσας σεζόν έχει ο Ρόμπερτ Μακ, όπως δήλωσε σε Μέσο της πατρίδας του, καθώς ερωτήθηκε για το ενδιαφέρον που έχουν εκδηλώσει διάφορες ομάδες να τον κάνουν δικό τους. Μεταξύ αυτών και η Γαλατασαράι που φέρεται να εισέπραξε αρνητική απάντηση από τον «Δικέφαλο του Βορρά» σε πρόταση 2,5 εκατομμυρίων ευρώ που έκανε.

«Προτεραιότητά μου είναι να παραμείνω στον ΠΑΟΚ ως το τέλος της σεζόν, αλλά ποτέ μη λες ποτέ. Τα πάντα μπορούν να συμβούν μέχρι το τέλος του Ιανουαρίου», δήλωσε ο Σλοβάκος εξτρέμ στο «Plus JEDEN DEN» και ενώ δεσμεύεται συμβόλαιο έως το καλοκαίρι του 2017.

«Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει τώρα κάποια μεταγραφή για τον Μακ, γιατί δεν θέλει να φύγει από τον ΠΑΟΚ. Έχουμε πει ότι όποιες προτάσεις προκύψουν θα τις εξετάσουμε το καλοκαίρι», είπε από την πλευρά του ο εκπρόσωπος του, Γιουράι Βένγκλος.



Στον ΠΑΟΚ πήρες τα "πάνω" σου. Μην το ξεχνάς... :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 03:44:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ετοιμαζεται πωληση του Μακ μαλλον το καλοκαιρι γι αυτο και η οποια ανανεωση θα ειναι για τα ματια του κοσμου και της.....ρητρας! :whistiling:
Μακαρι να βγω ψευτης!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 11. Robert Mak
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 10:58:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Δώσαμε ασυναίσθητα χώρο, γυρίσαμε προς τα πίσω"



Ο Ρόμπερτ Μακ αναδείχτηκε ο πολυτιμότερος παίκτης του ΠΑΟΚ στο ματς με τον Ατρόμητο.

Συγκεκριμένα είπε: "Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά και δημιουργήσαμε ευκαιρίες αλλά δεν σκοτώσαμε τον αντίπαλο. Στο ημίχρονο είπαμε πως δεν έπρεπε να δώσουμε χώρο στον αντίπαλο αλλά δεν το κάναμε αυτό. Δώσαμε ασυναίσθητα χώρο, γυρίσαμε προς τα πίσω και σε μια καλή φάση, οι αντίπαλοι έκαναν ένα γέμισμα και ισοφάρισαν. Εκεί κρίθηκε το ματς".

Για το γιατί ο ΠΑΟΚ οπισθοχώρησε: "Δεν ξέρω. Στο ημίχρονο είπαμε να συνεχίσουμε να παίζουμε όπως στο πρώτο ημίχρονο, ο Ατρόμητος ανέβηκε στο δεύτερο και με το δίκαιο του ο κόσμος ήταν δυσαρεστημένος στο τέλος".

Για το αν οι παίκτες ένιωθαν πίεση: "Δεν θα το έλεγα. Κοιτάμε τα ματς ξεχωριστά. Πήραμε ένα θετικό αποτέλεσμα με τον Πανιώνιο, σήμερα παίξαμε καλό ποδόσφαιρο αλλά δεν πήραμε την νίκη. Τώρα παίζουμε με τον Ολυμπιακό. Κάθε ματς ήταν ξεχωριστό".

Για το ότι έπαιξε ως φορ: "Νιώθω άνετα όταν παίζω μπροστά. Σέβομαι την απόφαση του προπονητή, όπου κι αν παίζω".
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!