05. Razvan Rat

Αποστολέας Θέμα: 05. Razvan Rat  (Αναγνώστηκε 23159 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #140 στις: Απριλίου 05, 2015, 09:48:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
“Να έχει συνέχεια η νίκη”



Ο Ράζβαν Ρατς μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης της Τούμπας κόντρα στην SKODA Ξάνθη. Διαβάστε αναλυτικά τις δηλώσεις του Ρουμάνου άσου.

Για την νίκη και την εικόνα της ομάδας:

“Νομίζω είδατε κι εσείς αν υπήρχε βελτίωση. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι, το οποίο ήταν και ωραίο σαν θέαμα, γιατί και η Ξάνθη έπαιξε ανοικτά. Θέλω να πω, όμως, ότι αν μείνουμε μόνο στη σημερινή νίκη, είναι σα να μην κάναμε τίποτα. Πρέπει να έχει συνέχεια όλο αυτό, να κάνουμε ένα σερί καλών εμφανίσεων και νικών για να πετύχουμε αυτό που θέλουμε”.

Για την απουσία του κόσμου:

“Νομίζω ότι αυτή οφείλεται καθαρά στα αρνητικά αποτελέσματα, κι αν η ομάδα κερδίσει συνεχόμενα ματς, ο κόσμος θα επιστρέψει στο γήπεδο”.

Για το συμβάν με τον Λουτσέσκου μετά τη λήξη:

“Τον κ. Λουτσέσκου τον ξέρω 16 χρόνια. Είναι προπονητής, έχει διατελέσει πρόεδρος σε ομάδα που έπαιζα, ήταν προπονητής μου στην Εθνική. Έχουμε προσωπική φιλία. Δημιουργήθηκε μία ένταση, λόγω της επιθυμίας του να κερδίσει η ομάδα του το παιχνίδι, αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι”.

Για τον στόχο της πρωτιάς στα Play Off:

“Είναι αυτονόητος ο στόχος της πρωτιάς, καθώς δεν μας έχει μείνει και τίποτα άλλο”.

Για την συμμετοχή του στην εθνική ομάδα:

“Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνδεόνται πράγματα άσχετα μεταξύ τους. Είμαι παίκτης του ΠΑΟΚ και τιμώ τον ΠΑΟΚ. Δε νομίζω ότι πρέπει να ζητήσω συγγνώμη, επειδή τραυματίστηκα με τον Εργοτέλη. Εχει ξανασυμβεί αυτό άλλη μία φορά. Νομίζω ότι ξέρω γιατί το κάνουν αυτοί που το κάνουν και τι θέλουν να πετύχουνε. Δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ”.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20150405-rat-na-exei-sunexeia-i-niki/
Λίγο αρπαγμένο σε κοβω! :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #141 στις: Απριλίου 14, 2015, 04:47:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
“Θα βοηθήσω όπως μπορώ”



Ο Ράζβαν Ράτς με δηλώσεις του αρχικά αναφέρθηκε στα αίτια που ο ΠΑΟΚ κατέρρευσε μετά το παιχνίδι με την Ξάνθη αγωνιστικά.


«Ο καθένας μπορεί να δώσει τις δικές του εξηγήσεις. Η χρονιά για την ομάδα μπορεί να χωριστεί σε δυο κομμάτια. Το ένα μέχρι και το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ολυμπιακό και το άλλο από το εκτός έδρας παιχνίδι με την Ξάνθη και μετά. Πιστεύω ότι από το ξεκίνημα της σεζόν ήμασταν σε ένα υψηλό επίπεδο φυσικής κατάστασης, και όλοι οι υπόλοιποι βρισκόταν σε χαμηλότερο από εμάς. Ίσως κανείς δεν περίμενε πως θα βρισκόμαστε σε τέτοιο επίπεδο φυσικής κατάσταση. Μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, αρχίσαμε να πέφτουμε, δεν ήμασταν τόσο φρέσκοι και έτσι ήρθαν αρκετά αρνητικά αποτελέσματα».
-Τι φταίει και δεν είχε ο ΠΑΟΚ καλή και σωστή διαχείριση φυσικής κατάστασης;
«Έχω την ηλικία εμπειρία να αποφεύγω τέτοιες ερωτήσεις - παγίδες. Δεν πρόκειται να κατηγορήσω κανέναν. Φταίμε εμείς. Όλοι. Όλοι όσοι ήμασταν στον ΠΑΟΚ εκείνη την περίοδο. Το λάθος δεν είμαι μόνο ενός».
-Με όλα όσα περιγράφεις, η πρώτη θέση στα πλέι οφ είναι ρεαλιστικός στόχος;
«Και βέβαια είναι. Τα λάθη που έγιναν στο θέμα της φυσικής κατάστασης τα αναγνωρίσαμε είχαμε την ευκαιρία, τόσο το προηγούμενο διάστημα που υπήρχε διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων, αλλά και τώρα, με τη νέα διακοπή λόγω των εορτών του Πάσχα, να δουλέψουμε πάνω σε αυτό το κομμάτι, αλλά και σε θέματα τακτικής. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, αυτές οι δυο διακοπές ήταν ιδανικές για μας προκειμένου να δουλέψουμε».
-Αν ο ΠΑΟΚ πάρει τη πρωτιά στα πλέι οφ, θα μπορεί να μιλά για μια πετυχημένη χρονιά;
«Ας μη βιαστούμε. Προτιμώ να δουλέψουμε, να πάμε στα πλέι οφ και στο τέλος να κάνουμε απολογισμό».
-Βάσει της εμπειρίας σου και της μέχρι τώρα παρουσίας στον ΠΑΟΚ, τι χρειάζεται η ομάδα για να πρωταγωνιστήσει στην Ελλάδα;
«Είναι ένα θέμα που δε θα ήθελα να το συζητήσω με τους δημοσιογράφους. Αν θα πρέπει να πω κάπου τη γνώμη μου, θα τη πρώτη στους ανθρώπους της ομάδας. Τον προπονητή, τους φροντιστές, το ιδιοκτήτη. Αν ζητήσουν τη βοήθειά μου, θα τη δώσω».
-Ο Κρίστιαν Νομπόα σε δηλώσεις του είπε ότι ο ΠΑΟΚ χρειάζεται περισσότερους ποιοτικούς παίκτες…
«Δεν είναι μόνο αυτό… Για να μπορεί μια ομάδα και να γίνει αλλά και να δείχνει πρωταθλήτρια, θα πρέπει να έχει μια σειρά από στοιχεία. Είναι πολλά τα συστατικά που σε κάνουν πρωταθλητή…»
-Για πολλά χρόνια, βρισκόσουν στην Ουκρανία, σε μια ομάδα που ήταν πρωταθλήτρια και προφανώς είχε όλα τα στοιχεία στα οποία αναφέρεσαι. Είναι δύσκολο στην Ελλάδα να γίνει το ίδιο με τον ΠΑΟΚ, με δεδομένο οτι απέναντί του έχει τον Ολυμπιακό, την ομάδα με το ρεκόρ κατακτήσεων πρωταθλημάτων ανά την Ευρώπη την τελευταία 20ετία;
«Ναι, ο Ολυμπιακός είναι ο κυρίαρχος στην Ελλάδα. Ελπίζω και θέλω ο ΠΑΟΚ να κάνει ό,τι έκανε και η Σαχτάρ, στην οποία όταν πήγα, δεν ήταν ο κυρίαρχος. Ήταν συνεχώς στην δεύτερη, τη τρίτη και την τέταρτη θέση, με τη Ντινάμο Κιέβου να κατακτά τους τίτλους, και τώρα είναι συνεχώς στη κορυφή. Έπαιξα στην Σαχτάρ για δέκα χρόνια και σε αυτό το διάστημα κατακτήσαμε 16 τίτλους. Η Σαχτάρ έκανε πολλές και κυρίως σωστές αλλαγές και ελπίζω πως και ο ΠΑΟΚ θα κάνει το ίδιο».
-Πόσο καιρό διήρκησε η μεταμόρφωση της Σαχτάρ σε πρωταγωνίστρια ομάδα;
«Ο Αχμέτοφ απέκτησε την ομάδα το 1996. Κινήθηκε με αργούς ρυθμούς, δεν ήταν τόσο "επιθετικός". Το 2001 έφερε τον Νέβιο Σκάλα στον πάγκο και ήρθε η κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ο Νέβιο Σκάλα αποχώρησε, τον αντικατέστησε ο Μπεντ Σούστερ. Τώρα βρέθηκα εγώ στην ομάδα και κατακτήσαμε το κύπελλο.  Ο Σούστερ αποχώρησε και τον αντικατέστησε ο Λουτσέσκου. Όλα ξεκίνησαν με τη παρουσία μεγάλων προπονητών και παικτών τοπ επιπέδου. Δεν είναι όμως αυτά αρκετά, καθώς έπρεπε να αλλάξουν και άλλα πράγματα. Σιγά-σιγά, όλα γύρω από την Σαχτάρ άλλαξαν για να γίνει η ομάδα αυτό που είναι».
-Κάποιοι από τους διαιτητές του πρωταθλήματος κατηγορούνται για συμμετοχή σε στημένους αγώνες. Τι σημαίνει αυτό για σένα;
«Σημαίνει ότι στην Ελλάδα έγινε το πρώτο βήμα για να έχει η χώρα ένα καλύτερο και ένα καθώς πρέπει πρωτάθλημα».
-Στις πρώτες σου δηλώσεις ως παίκτης του ΠΑΟΚ, ανέφερε πως θέλεις να μείνεις στην ομάδα για πολλά χρόνια και να γίνεις αρχηγός της. Το πρώτο μπορεί να γίνει από τη στιγμή που υπέγραψες νέο συμβόλαιο. Νιώθεις αρχηγός, ηγέτης της ομάδας;
«Το αν είμαι ηγέτης της ομάδας, θα πρέπει να το κρίνουν οι άλλοι. Το να γίνω αρχηγός της ομάδας δεν είναι στόχος μου. Μου φτάνει που είμαι αρχηγός της εθνικής Ρουμανίας. Το πιο σημαντικό για κάθε παίκτη είναι να είναι σημαντικός στα αποδυτήρια, στην ομάδα, αυτό θα το ήθελα, και προσπαθώ να βοηθώ την ομάδα όσο μπορώ».
-Υπάρχει μεγάλη απογοήτευση στους φίλους του ΠΑΟΚ, και απουσιάζουν από το γήπεδο. Μήπως είναι πολύ σκληρή η στάση τους, τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ παλεύει για τη πρωτιά στα πλέι οφ;
«Η απουσία τους είναι η αντίδραση στην αλλαγή της εικόνας της ομάδας, που την έφερε από τη πρώτη, στη τρίτη θέση. Από μια πλευρά είναι λογική αντίδραση, αλλά από τη πλευρά μας, θα ήταν καλό να είμαστε μαζί και στα θετικά αλλά και στα άσχημα αποτελέσματα. Τους χρειαζόμαστε. Η ευθύνη για τη πορεία της ομάδας είναι δική μας και μας βαραίνει αυτό, αλλά θα πρέπει πάλι, κόσμος και ομάδα, να γίνουμε ένα».
-Δείχνεις έναν εκνευρισμό απέναντι στους δημοσιογράφους, στα ΜΜΕ, και αυτή είναι η καλύτερη στιγμή να το συζητήσουμε…
«Δεν έχω εκνευρισμό απέναντι σε κανέναν. Απλά έχω διαβάσει κάποια πράγματα για μένα τα οποία δεν ισχύουν. Γράφτηκε ότι εγώ παίζω για την εθνική ομάδα και όχι για τον ΠΑΟΚ, κάτι που είναι 100% ψέμα και μειώνει την εικόνα μου. Αυτό δε μου αρέσει. Και γράφτηκε χωρίς κανείς να με ρωτήσει τι έχει συμβεί. Αυτό με ενοχλεί. Δεν ασχολούμαι με τον Τύπο, εδώ και επτά-οκτώ χρόνια διότι πρέπει να βλέπω μόνο τη δουλειά μου, και ο Τύπος πολλές φορές σε αποσυντονίζει με αυτά που γράφονται και λέγονται. Δεν με απασχολούν πλέον τόσο πολύ τα λεφτά. Ήμουν τυχερός στη ζωή μου και δούλεψα αρκετά. Είμαι εδώ για να πάρουμε τίτλους. Δεν ήρθα ούτε για να αράζω στον πάγκο και να πληρώνομαι. Αν ήθελα να παίξω για τα λεφτά, θα ήμουν προς Σαουδική Αραβία πλευρά, που δίνουν πολλά λεφτά. Έχω το μυαλό μου στην ομάδα μου και στην εθνική ομάδα και όποτε είμαι 100% έτοιμος θα παίζω, και αυτό κάνω».



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #142 στις: Απριλίου 14, 2015, 06:00:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν θελει να κατηγορησει κανεναν, αλλα στις διακοπες δουλεψαμε στην φυσ.κατασταση και την τεχνικη!! :whistiling:
Ειναι αληθεια πως απο αυτον ξεκινησε το "ξεσηκωμα' των αποδυτηριων μετα το παιχνιδι με τον γαυρο για την μειωση του πριμ νικης που ειχε εισηγηθει ο Αγγελο?
Γιατι εδω μας λεει οτι ειναι (ταχα μου ταχα μου λενε στο χωριο μου) υπερανω χρηματων!! :whistiling:
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 14, 2015, 06:06:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Το ειδα και εγω αλλα δεν το εγραψα μηπως μου φαινοταν μονο εμενα οτι μου εδωσε αυτη την εντυπωση!
Οσο για το υπερανω χρηματων αυτα ειναι για τα παιδακια.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #144 στις: Απριλίου 18, 2015, 10:33:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Παίζουμε με μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στους εαυτούς μας"




Τόσο για την αποβολή του όσο και για την διαιτησία του Θάνου στο ματς με την Κέρκυρα, μίλησε ο Ραζβάν Ρατς, ο οποίος διαπιστώνει βελτίωση στην απόδοση της ομάδας του.

Αναλυτικά, όσα είπε:


Για την αποβολή του και την διαιτησία: "Νομίζω ότι όλα είναι καθαρό. Αν αυτό συνέβαινε με τον Γκόμες στο πρώτο ημίχρονο και ο ΠΑΟΚ άρχιζε με παίκτη παραπάνω στο δεύτερο μέρος τότε όλα θα διαφορετικά. Αν θέλουμε ακόμη και στα λάθη να υπάρχει ισότητα όπως αποβλήθηκα εγώ έτσι έπρεπε να αποβληθεί και ο Γκόμες".

Για το αν ήταν ζήτημα ψυχολογικής πίεσης η αποβολή του: "Δεν υπήρχε πίεση. Έκανα ένα λάθος, είχα κίτρινη, έπρεπε να περιμένω να πάρει την μπάλα ο αντίπαλος και μετά να πάω πάνω του. Αλλά δεν υπήρχε πίεση, ήμουν με καθαρό το μυαλό μου".

Για την εικόνα του ΠΑΟΚ και αν είναι πιο ισορροπημένη η εικόνα του αμυντικά: "Μπορείτε να το δείτε αυτό, είναι εμφανές. Παίζουμε με μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στους εαυτούς μας. Κρατάμε την μπάλα περισσότερο και πιστεύω ότι όσο κυλά ο καιρός θα παίζουμε και καλύτερα.



Ενω στον Α γυρο με τι παιζατε, με λιγοτερη ε?
Ασε μας ρε Ρατ, κοιτα να σοβαρευτειτε επιτελους!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 18, 2015, 10:45:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ηταν με καθαρο το μυαλο του, αλλα εκανε την  facepalm
Αυτος πως γινεται μονο ο ιδιος μπορει να εξηγησει όπως και το ότι ο ΠΑΟΚ κρατουσε περισσοτερο την μπαλα!!
Μαλλον άλλο ειδαμε η αυτος ηταν σε άλλο γηπεδο!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #146 στις: Απριλίου 18, 2015, 10:53:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δηλώσεις της π@τσας...
Ας μην είχε μπει το γκολ του Κάτσε και θα σου λεγα μετά εγώ για ισορροπία...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #147 στις: Απριλίου 19, 2015, 12:10:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δεν θυμιζει σε τιποτα τον Ρατς που ξερουμε.
Μακαρι στα πλαι οφς να συνελθει!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #148 στις: Απριλίου 19, 2015, 01:34:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πρέπει να κάτσει λίγο πάγκο! Αρχής γενομένης με την κάρτα! ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #149 στις: Απριλίου 23, 2015, 04:54:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο Ρουμάνος αμυντικός του ΠΑΟΚ με δήλωσή του μέσω της σελίδας που διατηρεί στο facebook ανέφερε:

"Καλησπέρα σε όλους. Ερχόμαστε από μια σημαντική νίκη εναντίον της Κέρκυρας και θέλουμε να την κρατήσουμε ως μία πρόοδο της ομάδας στο γήπεδο. Είμαι απογοητευμένος που αποβλήθηκα. Πήρα μία λάθος απόφαση στην δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά δεν έπρεπε να είχα δει την πρώτη. Θα επιστρέψω καλύτερος μέσα από τη σκληρή δουλειά που κάνουμε στην προπόνηση. Αυτή είναι μια παρασκήνια φωτογραφία από τη νέα, πολύ καλή επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΟΚ".


Θα επιστρεψει καλυτερος.!!
Καλα μεγαλε μην "ανοιγεσαι" τοσο, ασε! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!