05. Razvan Rat

Αποστολέας Θέμα: 05. Razvan Rat  (Αναγνώστηκε 23161 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 10:16:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Απαραίτητος ο χαρακτήρας, αν θέλουμε τον τίτλο"

Ο Ρατς σχολίασε επίσης την εικόνα της ομάδας του στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο, ενώ μίλησε και για τη συνέχεια των υποχρεώσεων της σε μήνυμά του στο Facebook.

"Ξεκινήσαμε το 2015 με ένα καλό αποτέλεσμα παρά το ότι δεν παίξαμε όπως θα θέλατε ή θα θέλαμε εμείς. Το να έχεις τον χαρακτήρα να ξεπερνάς δύσκολες καταστάσεις είναι κάτι απαραίτητο, ειδικά όταν θες να διεκδικήσεις τον τίτλο.

Είμαστε ακόμη στην κορυφή αλλά όλοι καταλαβαίνουμε ότι πρέπει να δουλέψουμε σκληρά για να βελτιωθούμε και να είμαστε έτοιμοι για τα επόμενα παιχνίδια. Τώρα πρέπει να συγκεντρωθούμε στο πως θα κερδίσουμε την Κέρκυρα, έτσι ώστε να έχουμε πιθανότητες πρόκρισης στο Κύπελλο Ελλάδας.

Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ που υποστηρίζουν την ομάδα, αλλά και για τα θερμά μηνύματα που δέχομαι. Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους με υγεία κι ευτυχία!"



Παικτης- προσωπικοτητα! 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 09:31:23 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Κάπου εκει μετά τον τραυματισμο  πρεπει να αλλάχτηκε με το δίδυμο αδελφό του .Καμια σχεση με τον Ρατς που ειδαμε τους πρώτους μήνες.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 15, 2015, 04:41:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Όλοι μαζί είμαστε πιο δυνατοί»



Ο Ρουμάνος μπακ ζήτησε από τους οπαδούς να στηρίξουν την ομάδα τώρα περισσότερο από ποτέ, γιατί ο ΠΑΟΚ τους χρειάζεται, προκειμένου να ξεπεράσει τα εμπόδια εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.

Αναλυτικά το μήνυμα του Ρατς:

«Το παιχνίδι κόντρα στην Καλλονή έδειξε ότι ο ΠΑΟΚ έχει το μαχητικό πνεύμα για να ξεπερνά τα εμπόδια εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου. Είναι απογοητευτικό να ζεις τέτοιες καταστάσεις. Το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν θα μπορέσει να εξελιχθεί, αν δεν αλλάξουν τα πράγματα. Ολοι το βλέπουν αυτό.

Το σημαντικό είναι ότι καταφέραμε να πάρουμε μια καθοριστική νίκη και δείξαμε χαρακτήρα σε μια δύσκολη περίοδο για την ομάδα, μετά την ήττα στην Τρίπολη.

Θέλω να ζητήσω από τους οπαδούς μας να σταθούν δίπλα μας και να μας πιστέψουν όπως στην αρχή της σεζόν. Στο ποδόσφαιρο υπάρχουν οι καλές και οι κακές μέρες. Δεν μπορείς πάντα να κερδίζεις. Στην Τρίπολη είχαμε μια κακή μέρα. Ολοι μας. Αλλά χρειαζόμαστε να μας στηρίξετε περισσότερο από ποτέ.

Πρέπει να καταλάβουμε ότι όλοι μαζί μπορούμε να πετύχουμε μεγάλα πράγματα. Είμαστε πιο δυνατοί. Και ακόμα κι αν δεν πετύχουμε τους στόχους μας, να είστε σίγουροι πως θα τα έχουμε δώσει όλα. Το να μείνουμε μόνοι θα είναι καταδικαστικό.

Σας χρειαζόμαστε στο πλευρό μας. Σας θέλουμε στις κερκίδες στην Τούμπα. Η μεγάλη δύναμη του ΠΑΟΚ είστε όλοι εσείς.

Πάμε μαζί...».


Γενικο καλεσμα από ολους!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 11:59:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο Ρουμάνος δέχτηκε κίτρινη κάρτα – «το ξέραμε ότι θα συμβεί» δήλωσε ο Αναστασιάδης στη συνέντευξη Τύπου – η οποία ήταν και η 7η εφετινή.

Κάτι που σημαίνει ότι θα χάσει δύο εκ των τεσσάρων προσεχών παιχνιδιών του «δικεφάλου» του βορρά. Την απόφαση θα την πάρει ο Άγγελος Αναστασιάδης που έχει να διαλέψει μεταξύ των αναμετρήσεων με ΟΦΗ (εκτός), Ολυμπιακό (εντός), Ατρόμητο (εκτός) και Βέροια (εκτός).

sentragoal.gr

Σκόνδρα ετοιμάσου!



"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 09:33:34 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Η απώλεια μπορεί να μας στοιχίσει τον τίτλο"



Ο Ραζβάν Ρατς θεωρεί ότι η απωλεια με τον Παναιτωλικό μπορεί να στοιχίσει στον ΠΑΟΚ τον φετινό τίτλο, ενώ καυτηρίασε το γεγονός ότι και το Σάββατο (31/1) ο Δικέφαλος ξεκίνησε τον αγώνα με εις βάρος του διαιτητική απόφαση.

"Χάσαμε τρεις βαθμούς και αυτή η απώλεια μπορεί να μας στοιχίσει τον τίτλο. Μπορεί να έχουμε χάσει το πρωτάθλημα", είπε αρχικά ο Ρατς.

Συνεχίζοντας δήλωσε:

Για το αν ο ΠΑΟΚ έχασε ρυθμό από την διακοπή ελέω Νίκης Βόλου: "Δεν ξέρω αν αυτό αποτελεί δικαιολογία και για να είμαι ειλικρινής δεν ψάχνω να βρω δικαιολογίες. Δεν με ενδιαφέρουν οι δικαιολογίες. Αυτό που ξέρω είναι ότι χάθηκαν τρεις υπερπολύτιμοι βαθμοί στη μάχη του πρωταθλήματος και εμείς δεν έχουμε καμιά δικαιολογία".

Για το κακό πρώτο ημίχρονο στο ματς με τον Παναιτωλικό: "Δεν είμαι αρμόδιος να απαντήσω για ποιον λόγο δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο μέρος και θέλω και πάλι να σας πω ότι δεν θέλω να ψάξω για δικαιολογίες. Αλλά θέλω να σας θέσω υπόψη σας, ένα ενδιαφέρον στοιχείο. Ότι και σε αυτό το ματς είχαμε την ομάδα μας να ξεκινά την αναμέτρηση με λάθος διαιτητική απόφαση. Και δεν είναι η πρώτη φορά αλλά συμβαίνει συνεχώς στους τελευταίους αγώνες.

Είναι κάτι που σε φθείρει ως άνθρωπο και δεν μπορείς να το διαχειριστείς εύκολα. Είναι δύσκολο να σκέφτεσαι πριν τον αγώνα αλλά και κατά τη διάρκειά του ότι ξεκινάς και χάνεις ήδη με 1-0. Πάρτε για παράδειγμα το ματς αυτό που παίξαμε στην Τούμπα. Στο 5’ το ματς είναι 0-1 από λάθος διαιτητική απόφαση. Αλλά σε καμιά περίπτωση δε θα το επικαλεστώ ως δικαιολογία. Αλλά είναι μια ακόμη οπτική γωνία που μπορώ να σας δώσω..."

Για το γεγονός ότι πλέον είναι ο μοναδικός "καθαρόαιμος" αριστερός μπακ στο ρόστερ: "Προσωπικά με ενδιαφέρει να κοιτώ τη δουλειά μου και να αποδίδω το καλύτερο στον αγωνιστικό χώρο. Νομίζω ότι αυτό ενδιαφέρει όσους αγωνίζονται στην ομάδα".

Τέλος, έστειλε και μήνυμα στον κόσμο: "Είναι μια άσχημη στιγμή για εμάς και αισθανόμαστε άσχημα. Και επιτρέψτε μου να σας πω κάτι με όλη την ειλικρίνεια: εμείς χάσαμε το παιχνίδι, οι παίκτες φταίμε και εμείς είμαστε αυτοί που στεναχωριόμαστε περισσότερο και μας πονά αυτή η ήττα.

Δεν είμαστε... αλλού. Ο κόσμος έχει απόλυτο δίκιο ότι και να πει γιατί περιμένει νίκες από εμάς. Και αυτό πρέπει να κάνουμε αλλά ο κόσμος θα πρέπει να καταλάβει ότι μια ομάδα δεν μπορεί πάντα να κερδίζει. Υπάρχουν θετικά και αρνητικά αποτελέσματα, υπάρχουν τα "πάνω" και τα "κάτω" σε μια ομάδα. Εύχομαι σύντομα να βρεθούμε στα θετικά αποτελέσματα και πάλι".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 08:13:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Κάτι παραπάνω από ειδική μεταχείριση ο Ολυμπιακός»



Ο Ράζβαν Ρατς μιλώντας σε ουκρανική ιστοσελίδα δεν μάσησε τα λόγια του και υποστήριξε πως ο Ολυμπιακός έχει απροκάλυπτη εύνοια στο ελληνικό ποδόσφαιρο, ενώ τόνισε πως ο ΠΑΟΚ θα έπαιρνε το πρωτάθλημα αν υπήρχε το «50-50».

Πράγματα και θαύματα από τον αριστερό μπακ του ΠΑΟΚ σε συνέντευξή του σε ιστοσελίδα της Ουκρανίας. Ο Ράζβαν Ρατς υποστήριξε πως ο Ολυμπιακός έχει κάτι παραπάνω από ειδική μεταχείριση στην Ελλάδα, σε αντίθεση με άλλες ομάδες. Ο Ρουμάνος διεθνής ανέφερε πως ο ΠΑΟΚ θα ήταν σίγουρα πρωταθλητής αν υπήρχε ισονομία στη Σούπερ Λίγκα, ενώ παράλληλα αναφέρθηκε και στο πως έχει προσαρμοστεί στη Θεσσαλονίκη και στο πως είναι οι προπονήσεις υπό τον… εξαιρετικά θρήσκο Άγγελο Αναστασιάδη.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

- Ποιές ήταν οι καλοκαιρινές σου επιλογές εκτός ΠΑΟΚ;

«Είχα πρόταση από την Τραμπζονσπόρ και διαπραγματεύσεις με Βαλένθια, Ντεπορτίβο, Μάλαγα, ενώ η Ράγιο Βαγεκάνο μου πρότεινε επέκταση με διετές συμβόλαιο, δύο μήνες πριν τελειώσει το πρωτάθλημα. Εγώ όμως ήθελα να πάω σε μία ομάδα που θα διεκδικούσε τίτλο και σε Ντεπορτίβο, Ράγιο, Μάλαγα, δεν θα μπορούσε να γίνει αυτό.»

- Ναι αλλά το Γιουρόπα Λιγκ τελείωσε νωρίς φέτος για τον ΠΑΟΚ.

«Ας πούμε ότι το πρότζεκτ ΠΑΟΚ είναι ακόμα σε παιδική ηλικία. Όπως θα ξέρετε, ο ιδιοκτήτη της ομάδας είναι ο ρωσικής καταγωγής Ιβάν Σαββίδης. Είναι στην ομάδα εδώ και λίγα χρόνια. Ο ΠΑΟΚ σιγά - σιγά αλλάζει μομέντουμ. Ο νέος ιδιοκτήτης έχει καινούργια στρατηγική, νέα φιλοσοφία. Μπορεί να μην πετύχαμε αυτή την χρονιά στο Γιουρόπα Λιγκ, όμως είμαστε έτοιμοι για νέες μάχες, που έρχονται μπροστά μας».

- Πως περνάς στην Ελλάδα; Ήλιος, θάλασσα, όλα είναι καλά;

«Καλά, αλλά και όχι καλά. Σκέφτομαι συνέχεια το Ντόνετσκ. Αυτό που συμβαίνει μέσα μου είναι ότι πενθώ. Άφησα εκεί πολλούς φίλους, η γυναίκα μου είναι εκεί, η κόρη μου γεννήθηκε εκεί. Αυτή η πόλη είναι μέρος του εαυτού μου. Αυτό που βλέπω στην τηλεόραση και στο Ιντερνετ με τον πόλεμο με θλίβει. Τόσοι θάνατοι ανθρώπων που δεν φταίνε σε τίποτα. Έχω να πάω εκεί μισό χρόνο και όταν λέω σπίτι εννοώ πάντα το Ντόνετσκ, περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο μέρος στον κόσμο».

- Στην Σαχτάρ σε 10 χρόνια σκόραρες 10 γκολ και στην Ελλάδα έχεις ήδη τρία σε 6 μήνες. Βρήκες το ένστικτο του σκόρερ;

«Ίσως ξύπνησε, δεν ξέρω. Για μένα είναι πολύ σημαντικό να βοηθήσω την ομάδα μου και να δείξω ότι η ηλικία δεν σημαίνει τίποτα. Όταν ένας παίκτης πατάει τα 33 πολλοί αμφιβάλουν για την φυσική του κατάσταση. Στην πραγματικότητα νιώθω πολύ καλά, πολύ ελεύθερος. Δεν θα πω περισσότερα, αλλά αυτή την στιγμή είμαι ένας από τους ηγέτες της ομάδας. Στους δύο από τους τρεις τελευταίους μήνες ψηφίζομαι παίκτης του μήνα και δύο φορές πήρα το βραβείο για το καλύτερο γκολ της αγωνιστικής. Αρχικά υπέγραψα συμβόλαιο δύο ετών για τον ΠΑΟΚ, αλλά έχω πρόταση να το επεκτείνω για ακόμα ένα. Βασικά είσαι ο πρώτος που το μαθαίνει!»

- Και τι θα κάνεις;

«Σκέφτομαι σοβαρά να το ανανεώσω».

- Πρόσφατα ακούστηκε ότι μπορεί να πας στην Αλ-Ιτιχάντ μαζί με τον Βίκτορ Πιτσούρκα…

«Δεν είναι μυστικό. Αλλά για μένα ο ΠΑΟΚ είναι πιο κοντά στην καρδιά μου, από ότι τα λεφτά από την Σαουδική Αραβία».

- Στην Ελλάδα, έχεις αναπτύξει σχέση με τους οπαδούς;

«Οι οπαδοί εδώ είναι πολύ καυτοί. Η συμπεριφορά απέναντι μου είναι τέλεια. Αυτό ισχύει και για όλους μου τους συμπαίκτες. Κάθε φορά που κάνω μία βόλτα στην πόλη με προσκαλούν σε εστιατόρια να με κεράσουν φαγητό ή καφέ επειδή οι ιδιοκτήτες είναι οπαδοί του ΠΑΟΚ! Μας σέβονται πολύ εμάς τους παίκτες.».

- Και σε ότι αφορά τα ανεπιτυχή αποτελέσματα;

«Τότε αλλάζουν κατά 360 μοίρες. Μετά από μία ήττα 3-0 από τον Αστέρα Τρίπολης πολύς κόσμος έγινε επιθετικός. Μόνο με την βοήθεια των σεκιούριτι μπήκαμε στο πούλμαν της ομάδας και μετά στο αεροπλάνο.».

- Σε ποια γλώσσα συνεννοείσαι με τον κόουτς Άγγελο Αναστασιάδη;

«Στα ελληνικά και ο βοηθός προπονητή μεταφράζει μερικά στα αγγλικά.. Σε ότι αφορά τους ποδοσφαιρικούς όρους καταλαβαίνω ήδη τα ελληνικά».

- Στο γήπεδο σε ποια γλώσσα βρίζεις;

«Στα ελληνικά! Άλλα προσπαθώ να μην βρίζω. Δεν μας λένε τίποτα στην προπόνηση, αλλά δεν αρέσει στον προπονητή μας. Είναι πολύ θρήσκος. Αν μας ακούει να βρίζουμε, μας κριτικάρει έντονα».

- Τι θυμάσαι από το ματς με τον Ολυμπιακό που κερδίσατε με 2-1;

«Είναι μία από τις εμπειρίες που δεν είχα ξαναζήσει στην ζωή μου. Από την μία πλευρά είχε ενδιαφέρον. Από την άλλη, ήταν περίεργο. Στο ζέσταμα σκέψου ότι ο τερματοφύλακας μας πυροβολήθηκε με μία πλαστική σφαίρα από την κερκίδα! Η βολή ήρθε από την εξέδρα πίσω από την εστία. Ήταν τρομακτικό. Είχε μία μεγάλη μελανιά στο πόδι του. Το ανέφερα, αλλά δεν έγινε τίποτα. Στο γήπεδο πέταξαν πολλά καπνογόνα και αντικείμενα. Αλλά η αποθέωση ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο την στιγμή που έπεσε ένας μεταλλικός σωλήνας 30 εκατοστά από τα κεφάλια μας. Αν κάποιος το έτρωγε στο κεφάλι, σίγουρα θα είχε απειληθεί η ζωή του. Αλλά για τους διαιτητές ήταν σαν να μην έγινε τίποτα. Ούτε καν διέκοψαν το ματς!».

- Ο τερματοφύλακας έπαιξε παρότι χτυπήθηκε;

«Ναι ήταν τυχερός που τον πυροβόλησαν από απόσταση. Αυτό που έγινε ήταν ένα σοκ. Ο τερματοφύλακας μας δεν έχασε το κουράγιο του και έπαιξε καλά. Παραδόξως κανείς εν τιμωρήθηκε. Το επόμενο ματς του Ολυμπιακού έγινε κανονικά με κόσμο, λες και δεν έγινε τίποτα».

- Γιατί;

«Αυτή είναι η ερώτηση που κάνω κι εγώ σε όλους. Ας πούμε πως στην Ελλάδα όλοι ξέρουν, αλλά κανείς δεν λέει κάτι ανοιχτά».

- Οι αρχές στην Ελλάδα έχουν ειδική μεταχείριση στον Ολυμπιακό;

«Μέχρι στιγμής από ότι βλέπω υπάρχει ειδική μεταχείριση - αν όχι κάτι περισσότερο».

- Το ίδιο και οι διαιτητές;

«Σε ότι αφορά την διαιτησία, υπήρξαν ματς που δεν πίστευα στα μάτια μου. Παίζω χρόνια ποδόσφαιρο, αλλά κάτι τέτοιο δεν το έχω ξανασυναντήσει ποτέ!».

- Οι διαιτητές αδικούν τον ΠΑΟΚ:

«Ναι, για να μην χρησιμοποιήσω βαρύτερα λόγια».

- Σύντομα ο Ολυμπιακός θα παίξει με την Ντνίπρο. Τι θα έλεγες στην ουκρανική ομάδα να προσέξει;

«Είναι μία ομάδα με ποιοτικούς παίκτες, όμως για μένα ο ηγέτης τους είναι ο Ντομίνγκες. Όλο το παιχνίδι περνάει από αυτόν, κάνει την διαφορά. Θα έλεγα ότι σημαντικός είναι ο αρχηγός τους, ο Μανιάτης. Πολύ δυνατός είναι και ο Μήτρογλου. Σκοράρει εύκολα, πολλές φορές από το τίποτα».

- Πόσο ρεαλιστικό είναι ο ΠΑΟΚ να πάρει πρωτάθλημα απέναντι στον Ολυμπιακό;

«Αν το πρωτάθλημα γινόταν επί ίσοις όροις 50-50 θα το παίρναμε. Ακόμα πιστεύω στην ομάδα μας».




"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 11:38:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 :o :o :o :o :o :o :o :o :o
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 10:42:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Ο Ρατς με δήλωση του στον επίσημο λογαριασμό που διατηρεί στο "Facebook", έκανε έντονη αυτοκριτική για τις μέτριες εμφανίσεις του ΠΑΟΚ τελευταία, δίνοντας τον λόγο του στον κόσμο του "Δικεφάλου" ότι όλοι στο αγωνιστικό τμήμα θα... ματώσουν για τη νίκη στο ντέρμπι αύριο.

"Ξέρουμε ότι μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στο "Καραΐσκάκη" οι εμφανίσεις μας ήταν κακές, τα αποτελέσματα το ίδιο και χάσαμε το πλεονέκτημα μας στη βαθμολογία της Super League. Εμείς, πριν από κάθε άλλον, είμαστε απογοητευμένοι για αυτό.

Στο ποδόσφαιρο υπάρχουν κακές περίοδοι και το πιο σημαντικό είναι να προσπαθείς σκληρά να τις ξεπεράσεις. Αύριο έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε μία "σκληρή" ομάδα.

Πρέπει να ξεχάσουμε τα πάντα, να μάθουμε από τα λάθη μας και να προσπαθήσουμε να κάνουμε το παιχνίδι μας. Το τι θα συμβεί αύριο στο γήπεδο, εξαρτάται από εμάς. Σας θέλουμε στο πλάι μας. Να είστε σίγουροι ότι θα... "πεθάνουμε" μέσα στον αγωνιστικό χώρο, για να φύγουμε από το γήπεδο με τη νίκη", δήλωσε με νόημα ο Ρουμάνος, καλώντας τον κόσμο να αγωνιστεί από τις κερκίδες ως ο 12ος παίκτης του ΠΑΟΚ, στηρίζοντας με όλη του τη δύναμη την προσπάθεια των παικτών του Άγγελου Αναστασιάδη να πανηγυρίσει τη νίκη.
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 10:53:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Υπέγραψα επέκταση συμβολαίου μέχρι το 2017"



Ο Ραζβάν Ρατς σε συνέντευξή του στην "Gazeta Sporturilor", στη Ρουμανία αποκαλύπτει ότι έχει υπογράψει επέκταση του συμβολαίου του ως το 2017.

Συγκεκριμένα, τόνισε:

"Προσαρμόστηκα γρήγορα στον ΠΑΟΚ. Κατάλαβα γρήγορα τι ζητά από μένα ο κόουτς και η πορεία μου ήταν πολύ καλή. Είχα σημαντική βοήθεια, πήρα πολλά βραβείο καλύτερου παίκτη μετά από ψηφοφορίες. Υπέγραψα επέκταση συμβολαίου μέχρι το 2017. Εδώ νιώθω υπέροχα επειδή έχω ελευθερία παιχνιδιού και οι οπαδοί με αγαπάνε. Νιώθω γεμάτος".

Επιπλέον, αποθεώνει τον κόσμο του ΠΑΟΚ: "Οι οπαδοί είναι φανατικοί. Τους είχαμε κοντά μας ακόμη και προπονητικό καμπ στην Ολλανδία. Στην έδρα μας δημιουργούν φανταστική ατμόσφαιρα. Ψάξτε στο youtube να δείτε βίντεο από την ατμόσφαιρα στο ματς με τον Ολυμπιακό. Εδώ οι πάντες αναπνέουν για τον ΠΑΟΚ. Στην πόλη υπάρχει και ο Άρης αλλά η αγάπη γι' αυτόν δεν είναι ίδια".



Παικταρας με πολυ ποιοτητα! 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 01:27:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν έχει υπογράψει ο Ρατς

Ο ΠΑΟΚ διευκρινίζει πως παρά τις δηλώσεις του Ράζβαν Ρατς και τη δεδομένη πρόθεση για επέκταση της συνεργασίας των δύο πλευρών, ο παίκτης δεν έχει ανανεώσει το συμβόλαιό του.

Ο Ρουμάνος ισχυρίστηκε μιλώντας στα ΜΜΕ της χώρας του πως έχει υπογράψει επέκταση συμβολαίου έως το 2017.

Όπως ενημέρωσε ο «Δικέφαλος του Βορρά», η πρόθεση του συλλόγου είναι να διατηρήσει στις τάξεις του τον παίκτη και μετά το 2016 που λήγει το τρέχον συμβόλαιό του, αλλά δεν έχει υπογραφεί νέα συμφωνία.

«Υπάρχει πρόθεση για ανανέωση του συμβολαίου του Ρατς και σύντομα θα ξεκινήσουν οι επαφές», αναφέρει η επίσημη τοποθέτηση του ΠΑΟΚ.

novasports.gr

Ότι να ναι....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"