05. Razvan Rat

Αποστολέας Θέμα: 05. Razvan Rat  (Αναγνώστηκε 23154 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #160 στις: Μαΐου 26, 2015, 11:29:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Να κόψουμε την τροφοδοσία»



Το μπλοκάρισμα των Καρέλη και Μπεργκ και γενικά του επιθετικού παιχνιδιού του Παναθηναϊκού είναι, σύμφωνα με τον Ράζβαν Ρατς, το κλειδί επιτυχίας του ΠΑΟΚ απέναντι στην αθηναϊκή ομάδα.

Ο Ρουμάνος αμυντικός μίλησε αποκλειστικά στην κάμερα των καναλιών Novasports και τον Κωστή Μπότσαρη για το ματς των πλέι οφ των δύο ομάδων.

Συγκεκριμένα σχολίασε:
«Πρέπει να παίξουμε με μυαλό. Η αμυντική οργάνωση πρέπει να είναι διαφορετική σε σχέση με τα δύο παιχνίδια της κανονικής περιόδου με τον Παναθηναϊκό. Είμαστε συνειδητοποιημένοι για το τι έχουμε ν΄ αντιμετωπίσουμε. Καρέλης και Μπεργκ παίζουν με ταχύτητα και μυαλό, όπως γενικά ο Παναθηναϊκός στην επίθεση. Πρέπει να κόψουμε την τροφοδοσία τους κι από εκεί και πέρα έχουμε αποδείξει πώς ένα γκολ μπορούμε να το πετύχουμε».


1 να ναι και οτι να ναι! facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #161 στις: Μαΐου 27, 2015, 11:20:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πολυ καλα πηγες αδερφουλη μπραβο!
Ειδικα οι σεντρες σου πανε κατευεθειαν εξω.
Πως το πετυχαινεις αυτο?
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 03, 2015, 11:26:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
SILVER ALERT

Αναζητειται Ρουμανος παικτης του ΠΑΟΚ που εβγαινε Mvp τους πρωτους 3 μηνες.
Εκτοτε χαθηκαν τα ιχνη του. facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 5. Razvan Rat
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 03, 2015, 11:37:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ανανεωση παντως δνε αξιζει βαση εμφανισης!
Να χ@σω τους 3 μηνες που επαιξε! facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 05. Razvan Rat
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 13, 2015, 07:22:24 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Να είμαι καλύτερος σε σχέση με πέρσι"




Σε δηλώσεις του Ραζβάν Ρατς αναφέρθηκε στα λάθη που έγιναν την περασμένη σεζόν ενώ μίλησε και για άλλα θέματα κάνοντας αναφορά στους Αρνεσεν και Τούντορ.


Συγκεκριμένα είπε:

Για την νέα σεζόν: "Δεν αλλάζει η ευχή και η επιθυμία μου. Να κατακτήσουμε τίτλους ως ομάδα και σε ότι αφορά τους προσωπικούς μου στόχους να είμαι καλύτερος σε σχέση με πέρσι".

Για το αν χρειάζεται ο ΠΑΟΚ μεταγραφές: "Μου κάνεις μια ερώτηση που εύκολα μπορεί κανείς να παρεξηγήσει την απάντηση. Αν πω δηλαδή ότι χρειαζόμαστε παίκτες κάποιος μπορεί να το ερμηνεύσει ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στους συμπαίκτες μου. Αν πω ότι δεν χρειαζόμαστε, επίσης μπορεί να κατηγορηθώ. Αλλά θα πω το απλό: ακόμη και σε κάθε μεγάλη ομάδα του κόσμου, κάθε ποιοτικός παίκτης είναι καλοδεχούμενος. Ποιοτικός. Στον ΠΑΟΚ πιστεύω ότι χρειάζεται να είμαστε ένα σύνολο 18-19 παικτών ίδιου υψηλού επιπέδου για να βγει η χρονιά. Έτσι ώστε όταν ένας τραυματίζεται ή δέχεται κάρτες να τον αντικαθιστά ο άλλος χωρίς οι υπόλοιποι παίκτες στην ενδεκάδα να προβληματίζονται για το αν θα έχει καλυφθεί το κενό. Να νιώθουν ασφάλεια και εμπιστοσύνη".

Για το γιατί ο ΠΑΟΚ τερμάτισε τελευταίος στα πλέι οφ ενώ τον Δεκέμβρη ήταν στο  5 από την δεύτερη θέση: "Έχω δεχθεί αρκετές ερωτήσεις για αυτό. Πώς δηλαδή ενώ η ομάδα άρχισε καλά τη χρονιά τελείωσε τελευταία. Η απάντηση είναι απλή για μένα: Δεν μπορείς με 14 παίκτες να βγάλεις τρεις διοργανώσεις. Σε κάποια στιγμή οι ίδιοι παίκτες έπρεπε να παίζουν κάθε τρεις μέρες επίσημο αγώνα.

Δεν είχαμε λύσεις όταν κάποιος τραυματίζονταν ή είχε κάρτες. Συνεχόμενα ματς σημαίνει και κούραση και αυτό έφταιξε. Γι' αυτό και παρουσιαστήκαμε έτσι στα πλέι οφ. Η κούραση δεν ήταν η μοναδική δικαιολογία για την αποτυχημένη χρονιά. Ήταν και αυτή μια αιτία. Έγιναν λάθη, φταίμε και εμείς αλλά προσωπικά αυτό που θέλω είναι να μην τα επαναλάβουμε. Στο ποδόσφαιρο κάνεις και λάθη και ως ομάδα και ατομικά αλλά θεωρώ ότι ο στόχος μας είναι να μάθουμε από αυτά και όχι να ζούμε με αυτά μην μπορώντας να τα ξεπεράσουμε".

Για την περσινή κακή σεζόν: "Διδάχθηκα πολλά μαθήματα. Αλλά δε θα τα συζητήσω δημόσια. Ξέρω τα λάθη και τα μαθήματα που πήρε και αρχίζουμε μια νέα προσπάθεια".

Για το 4-1 απέναντι στην Ντνίπρο: "Πιστεύω ότι δεν είναι θέμα αν ήταν καλός ή κακός ο αντίπαλος. Στην περίοδο προετοιμασίας, παίζεις πιο χαλαρά, αλλά είναι δεδομένο ότι κάναμε καλή δουλειά απέναντι τους. Ξέρω ότι και αυτοί είναι στην έναρξη της προετοιμασίας τους και δεν είναι έτοιμοι. Αλλά εμείς οφείλουμε να κρατήσουμε τα καλά στοιχεία που έβγαλε η ομάδα και να τα επαναλάβουμε και στα επόμενα παιχνίδια".

Για τον Φρανκ Αρνεσεν: "Με τον Άρνεσεν δεν έχω μιλήσει μαζί του για να ξέρω την στρατηγική και το πλάνο του. Αλλά είναι ένας άνθρωπος που ξέρει τι κάνει και έχει βάλει ξεκάθαρους ρόλους στην ομάδα και αυτό είναι το πιο σημαντικό για μένα".

Για τον Ιγκόρ Τούντορ: "Σε ότι αφορά τον προπονητή μας, είναι ένας νέος άνθρωπος που διψά για διακρίσεις και νίκες. Μας έχει περάσει το πνεύμα νικητή από την αρχή, αυτό θέλει να κάνουμε σε κάθε προπόνηση έτσι ώστε να πετύχουμε φέτος τους στόχους μας. Η αλήθεια είναι ότι εδώ είμαι περίπου μια εβδομάδα. Σε αυτό το διάστημα μπορώ να πω ότι πάμε καλά, προσπαθούμε να κάνουμε μια νέα ομάδα, να αφομοιώσουμε αυτά που μας ζητά ο προπονητής μας και να τον καταλάβουμε έτσι ώστε να πετύχουμε πράγματα".

Για το αν είναι έτοιμος να βοηθήσει την ομάδα: "Γεννήθηκα έτοιμος!"


Πολύ μιλάς.
Τουλάχιστον πέρσι.
Φέτος παίξε μπάλα και άσε τα λόγια για το τέλος.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 05. Razvan Rat
« Απάντηση #165 στις: Ιουλίου 25, 2015, 04:45:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Μου αρεσει που γεννηθηκε ετοιμος!
Από το πουθενα το τοπικ κλεινει!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 05. Razvan Rat
« Απάντηση #166 στις: Ιουλίου 25, 2015, 06:41:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


 
Πολλές είναι οι αναφορές στον τύπο της Ρουμανίας, μετά την απόφαση του ΠΑΟΚ, να σταματήσει την συνεργασία που έχει με τον Ράζβαν Ρατς. Μάλιστα την χαρακτηρίζουν ως είδηση "βόμβα" για την αποπομπή του αρχηγού της εθνική Ρουμανίας, από τις τάξεις της ομάδας. Ο λόγος αυτού του διαζυγίου είναι πως ο Ιγκορ Τούντορ, με το σύστημα που θέλει να εφαρμόσει στον ΠΑΟΚ, 3-5-2 ,δεν θεωρεί απαραίτητο τον 34χρονο αμυντικό και αυτός είναι ο λόγος που του ζητήθηκε να βρει άλλη ομάδα για να συνεχίσει την καριέρα του.  Επίσης, θεωρούν πως ο Ρατς, δεν θα μείνει για πολύ καιρό χωρίς ομάδα, καθώς θα υπάρξει ενδιαφέρον από ομάδες της Ρουμανίας.

gazzetta.gr

Υπάρχει και η Βέροια... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 05. Razvan Rat
« Απάντηση #167 στις: Ιουλίου 25, 2015, 07:19:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δεν το περίμενα..."




Για το τέλος της συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ μίλησε στην ιστοσελίδα fanatik.ro ο Ραζβάν Ρατς.

Συγκεκριμένα είπε: "Μου είπαν ότι είναι απόφαση του τεχνικού. Δεν το περίμενα, αλλά η ζωή συνεχίζεται. Έχω ακόμη δύο χρόνια συμβόλαιο αλλά μου είπαν πως πρόκειται για μια απόφαση που είναι του προπονητή. Δεν έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι θα κάνω. Είχα μια συζήτηση με τον αθλητικό διευθυντή και αυτό ήταν όλο. Θέλω να μείνω στο εξωτερικό, αλλά θα δω τι θα κάνω αν δεν μείνω στο εξωτερικό"


sport24.gr


Κανένας δεν το περίμενε... ::)

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 05. Razvan Rat
« Απάντηση #168 στις: Ιουλίου 25, 2015, 09:18:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Και εγω επεσα απο τα συννεφα... :o..
Δεν πειραζει, ευχαριστουμε και καλη συνεχεια
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 05. Razvan Rat
« Απάντηση #169 στις: Ιουλίου 26, 2015, 10:27:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Υπάρχει και η Βέροια... 8)



Παιζει για την κουλα44.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!