Γυναικείο βόλεϊ 2023-24

Αποστολέας Θέμα: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24  (Αναγνώστηκε 1773 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 18, 2023, 05:34:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Επιστρέφει στον ΠΑΟΚ η Σταματία Κυπαρίσση!



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Σταματία Κυπαρίσση, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Γεννημένη στις 20/06/2002, η Σταματία Κυπαρίσση αγωνίζεται ως ακραία και έχει ύψος 184cm.


Μέλος των νεανίδων του ΠΑΟΚ από τη σεζόν 2018-19, η Σταματία Κυπαρίσση κατέκτησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τη σεζόν 2019-20, ενώ παράλληλα από τη σεζόν 2018-19 αγωνιζόταν παράλληλα και στην γυναικεία ομάδα.

Τη σεζόν 2020-21 ήταν μέλος της Κυπελλούχου ομάδας του ΠΑΟΚ, η οποία έγραψε ιστορία κατακτώντας τον πρώτο της τίτλο. Την επόμενη σεζόν 2021-22 αγωνίστηκε με τον Δικέφαλο στο CEV Women's Cup, αποκτώντας πολύτιμες παραστάσεις και από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Την περσινή σεζόν δοκίμασε για πρώτη φορά την τύχη της στο εξωτερικό, πηγαίνοντας στην KNRC από την Ουγγαρία.

Πλέον, επιστρέφει και πάλι στον Δικέφαλο, έτοιμη να βοηθήσει την ομάδα να πετύχει τους υψηλούς, όπως και κάθε χρόνο, στόχους της.

Είναι διεθνής με την Εθνική Ομάδα γυναικών του ΠΑΟΚ.

Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Σταματία Κυπαρίσση, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ ενθουσιασμένη που επιστρέφω στην Οικογένεια του ΠΑΟΚ. Πέρασα μία αρκετά δύσκολη χρονιά πέρσι, μετά τον τραυματισμό μου, αλλά δόξα τω Θεώ επανέρχομαι πιο δυνατή και με περισσότερο όρεξη. Είναι τιμή και χαρά για εμένα η εμπιστοσύνη την οποία μου δείχνει ο κ. Κωνσταντίνος Αμοιρίδης στο πρόσωπο μου, και αυτό μου δίνει ακόμα μεγαλύτερο κίνητρο τη νέα σεζόν. Εύχομαι να έχουμε μία δημιουργική χρονιά με υγεία, και εγώ με τη σειρά μου θα δώσω τον καλύτερο εαυτό μου, ώστε να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει όλους της τους στόχους».

Καλώς ήρθες στον ΠΑΟΚ, Σταματία!


____
____

Καλή επάνοδο στην ομάδα!  pano

Επέστρεψε σε γνώριμα μέρη, η νεαρή ακραία.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 18, 2023, 10:47:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δοκιμασε και επεστρεψε.
Καλη παικτρια.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 19, 2023, 10:20:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Έβδομη χρονιά στον ΠΑΟΚ για την Ανδρομάχη Τσιόγκα!



Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Ανδρομάχη Τσιόγκα, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Η Ελληνίδα διεθνής κεντρικός, γεννημένη το 2001 και με ύψος 190cm, συνεχίζει για έβδομη χρονιά στα «ασπρόμαυρα». Στο δεύτερο μισό της περσινής περιόδου, αγωνίστηκε ως δανεική στη Λαμία, συμβάλλοντας τα μέγιστα με τις εμφανίσεις της στην επίτευξη του στόχου της ομάδας από τη Στερεά Ελλάδα.


Για την ανανέωση συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Ανδρομάχη Τσιόγκα, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Χαίρομαι πολύ που θα βρίσκομαι για άλλη μία χρονιά στον ΠΑΟΚ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κ. Κωνσταντίνο Αμοιρίδη, για την εμπιστοσύνη στο πρόσωπο μου. Εύχομαι υγεία, καθώς και να πετύχουμε όλους τους στόχους της ομάδας. Φυσικά, περιμένουμε και όλους τους φιλάθλους στο γήπεδο να μας στηρίξουν, όπως κάνουν κάθε χρονιά».

____
____

Συγχαρητήρια στη νεαρή κεντρικό μας, την Ανδρομάχη, για την ανανέωση.
Καλή επιτυχία!! pano


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 22, 2023, 07:53:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Με τη φανέλα του ΠΑΟΚ και τη νέα σεζόν η Κική Τερζόγλου!



Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Κική Τερζόγλου, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Η Ελληνίδα διεθνής κεντρικός, γεννημένη το 2003 και με ύψος 186cm, θα αγωνιστεί για δεύτερη σερί χρονιά στην γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ, συνεχίζοντας το... ταξίδι της από τα τμήματα υποδομής του Δικεφάλου μέχρι και την πρώτη ομάδα.


Για την ανανέωση συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η ΚικήΤερζόγλου, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Δεν μπορώ να κρύψω την ανυπομονησία μου για μία ακόμα χρονιά στον ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση, για την εμπιστοσύνη τους. Εύχομαι μία χρονιά γεμάτη υγεία και πολλές επιτυχίες!».

____
____

Συγχαρητήρια στην Κική για την ανανέωση! pano


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 24, 2023, 05:25:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Συμπληρώνει το δίδυμο των λίμπερο με Ελένη Παπαδοπούλου ο ΠΑΟΚ!



Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Ελένη Παπαδοπούλου, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Η Ελληνίδα λίμπερο, γεννημένη το 2004 και με ύψος 162cm, συνεχίζει για τρίτη χρονιά στην γυναικεία ομάδα, αποκομίζοντας πολύτιμες εμπειρίες.


Για την ανανέωση συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Ελένη Παπαδοπούλου, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Χαίρομαι πολύ που θα βρίσκομαι για άλλη μία χρονιά στην Οικογένεια του ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω τον κ. Κωνσταντίνο Αμοιρίδη και την Διοίκηση, για την εμπιστοσύνη προς το πρόσωπο μου. Εύχομαι να έχουμε μία όμορφη χρονιά, δίχως τραυματισμούς, και με πολλές επιτυχίες!».

____

____

Συγχαρητήρια στη 19χρονη λίμπερο, για την ανανέωση. pano


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 24, 2023, 06:20:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ρολίστας που βοήθησε την χρονιά που πέρασε.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 25, 2023, 06:55:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ολοκληρώνει το «καρέ» των κεντρικών με Τατιάνα Αρμουτσή ο ΠΑΟΚ!




Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Τατιάνα Αρμουτσή, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Η Ελληνίδα κεντρικός, γεννημένη το 2003 και με ύψος 184cm, συνεχίζει για δεύτερη χρονιά στον Δικέφαλο, ολοκληρώνοντας το «καρέ» των κεντρικών για τη νέα σεζόν.

Για την ανανέωση συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Τατιάνα Αρμουτσή, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη για την παραμονή μου στην Οικογένεια του ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση για την εμπιστοσύνη της στο πρόσωπο μου. Εύχομαι μία καλή αγωνιστική χρονιά, χωρίς τραυματισμούς και με πολλές επιτυχίες!».




Τελικα ο τουρκος που ηταν "τελειωμενος".....εμεινε! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 25, 2023, 09:01:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια στην 20χρονη κεντρικό μας, για την ανανέωση! pano


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 27, 2023, 12:04:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Με «μαέστρο» την Μέγκαν Βίγκαρς ο ΠΑΟΚ τη νέα σεζόν!



Ο ΠΑΟΚ, και το τμήμα Βόλεϊ γυναικών, ανακοινώνουν την έναρξη συνεργασίας με την αθλήτρια, Μέγκαν Βίγκαρς, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.

Γεννημένη στο Ηνωμένο Βασίλειο στις 31/01/1994, η Μέγκαν Βίγκαρς έχει ύψος 183cm και αγωνίζεται ως πασαδόρος.


Ξεκίνησε τα πρώτα της βήματα στο βόλεϊ από την Ολλανδία, παίζοντας για την Eurosped, τη σεζόν 2011-12.

Επόμενος σταθμός της καριέρας της ήταν το Πανεπιστήμιο του Southern Illinois, στο οποίο απέκτησε σημαντικές παραστάσεις, μένοντας εκεί μέχρι τα μισά της σεζόν 2016-17.

Στη συνέχεια ακολούθησε ένα εξάμηνο στην VK Královo Pole Brno, από την Τσεχία, στην οποία πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις, αποκομίζοντας παράλληλα και την πρώτη της εμπειρία από ευρωπαϊκές διασυλλογικές διοργανώσεις, παίζοντας στο CEV Challenge Cup.

Τη σεζόν 2017-18 δοκίμασε τη τύχη της στην Evreux Volley-Ball, από την Γαλλία, παίζοντας πλέον στο υψηλότερο επίπεδο, καθώς αγωνίστηκε στην Ligue 1.

Η επόμενη αγωνιστική χρονιά (2018-19) την βρήκε και πάλι στην Γαλλία, αυτή τη φορά για λογαριασμό της Saint-Raphaël Var Volley-Ball, με την οποία κατέκτησε το γαλλικό κύπελλο, ενώ έφτασε και μέχρι τα προημιτελικά του CEV Women's Cup.

Τη σεζόν 2019-20 αγωνίστηκε και πάλι στο γαλλικό πρωτάθλημα, και πιο συγκεκριμένα στην Saint-Raphaël Var Volley-Ball, ωστόσο η αγωνιστική χρονιά «σημαδεύτηκε» από την πανδημία.

Στη συνέχεια ακολούθησε μία διετία στην ASPTT Mulhouse, στην οποία την πρώτη σεζόν (2020-21) κατέκτησε το εγχώριο «νταμπλ», ενώ αγωνίστηκε παράλληλα μέχρι τους «16» της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, το CEV Champions League. Στη δεύτερη σεζόν της στην ASPTT Mulhouse (2021-22) κατέκτησε το σούπερ καπ Γαλλίας, ενώ αγωνίστηκε και πάλι μέχρι τους «16» του CEV Champions League.

Την περασμένη αγωνιστική χρονιά, αγωνίστηκε στην γερμανική SC Potsdam, με την οποία κατέκτησε το σούπερ καπ Γερμανίας, ενώ με την ομάδα της έφτασε παράλληλα μέχρι τους «8» του CEV Women's Cup. Στο δεύτερο μισό της περσινής περιόδου, αγωνίστηκε στην Κύπρο, για λογαριασμό της Ολυμπιάδας Νεάπολης, με την οποία κατέκτησε το εγχώριο «νταμπλ», συμβάλλοντας τα μέγιστα με τις εμφανίσεις της.

Είναι διεθνής με την Εθνική Ομάδα του Ηνωμένου Βασιλείου.

Για την έναρξη συνεργασίας με τον ΠΑΟΚ, η Μέγκαν Βίγκαρς, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πραγματικά ενθουσιασμένη που γίνομαι μέλος του ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση για την εμπιστοσύνη της, και εύχομαι όλοι μαζί να πετύχουμε πολλά. Ανυπομονώ να ξεκινήσει η σεζόν, και να γνωρίσω τις νέες μου συμπαίκτριες και όλους τους ανθρώπους της ομάδας!».

Καλώς ήρθες στον ΠΑΟΚ, Μέγκαν!

____

____

Καλωσήρθε στον ΠΑΟΚ, η έμπειρη Αγγλίδα πασαδόρος!


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: Γυναικείο βόλεϊ 2023-24
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 27, 2023, 11:54:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δειχνει πολυ καλη. :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!