9. Lucas Pérez Martínez

Αποστολέας Θέμα: 9. Lucas Pérez Martínez  (Αναγνώστηκε 21942 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 13, 2014, 12:36:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Κλειδωσε το να ησυχασουμε,αρκετη αξια του δωσαμε σαν ομαδα
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 13, 2014, 04:14:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Υπόχρεος σε ΠΑΟΚ και Σαββίδη"

Με τα καλύτερα λόγια μίλησε ο Λούκας Πέρεθ σε συνέντευξή του στην ισπανική ιστοσελίδα "lavozdegalicia.es" για τον μεγαλομέτοχο του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδη. Ο Ισπανός ευχαρίστησε τον Ρώσο επιχειρηματία και τους ανθρώπους του "Δικέφαλου" για τη στάση που κράτησαν στο θέμα του δανεισμού του, ενώ αποκάλυψε πως οι "ασπρόμαυροι" έπαιξαν τον σημαντικότερο ρόλο στην ολοκλήρωση του δανεισμού.

"Ο ΠΑΟΚ μου συμπεριφέρθηκε σαν μεγάλη ομάδα που είναι με πολύ σεβασμό. Είμαι ευγνώμων στον ιδιοκτήτη της ομάδας, Ιβάν Σαββίδη, επειδή κατάλαβε πως αντιμετωπίζω οικογενειακό πρόβλημα και έπρεπε να βρίσκομαι κοντά στην οικογένειά μου. Ελπίζω μία μέρα να γυρίσω στον ΠΑΟΚ. Θα τους είμαι υπόχρεος για πάντα".

"Ο ΠΑΟΚ είχε πάντα τον πρώτο λόγο"

Ο Λούκας αναφέρθηκε και στις δηλώσεις του, πρώην πια, προπονητή της Λα Κορούνια, Φερνάντο Βάσκεθ, ο οποίος σε δηλώσεις του υποστήριξε πως η ομάδα του βγήκε στην αγορά για να αποκτήσει παίκτες δεύτερης διαλογής, φωτογραφίζοντας ουσιαστικά τον Λούκας:

"Όταν άκουσα τις δηλώσεις αυτές, ήθελα να μάθω από πρώτο χέρι τι συμβαίνει πραγματικά. Ο ΠΑΟΚ ήταν στην αναμονή. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τον συγκεκριμένο προπονητή. Απλά πρέπει να ευχαριστήσω και την Ντεπορτίβο, η οποία με στήριζε συνέχεια. Οι διαφωνίες που μπορεί να υπάρχουν ανάμεσα σε διοίκηση και προπονητή δεν αφορούν τους παίκτες. Δεν πρέπει οι παίκτες να μπλέκουν με αυτά τα θέματα. Εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με κανέναν. Ο Βάσκες με πήρε τηλέφωνο, αλλά εγώ ήμουν απορροφημένος με τις διαπραγματεύσεις μου με τον ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που στην ουσία ολοκλήρωσε τον δανεισμό μου. Ούτε εγώ ήμουν, ούτε η Ντεπορτίβο. Ο ΠΑΟΚ είχε πάντα το πάνω χέρι στις διαπραγματεύσεις".

contra.gr

Εννοείται ρε πως είσαι υπόχρεος, τι δηλαδή μήπως σου χρωστάμε και από πάνω?
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 13, 2014, 09:48:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το κερασάκι

Απίστευτα πράγματα με Λούκας…

Πραγματικά, αυτά που συνέβησαν στην περίπτωση του Λούκας ξεπερνούν την λογική, και προστιθέμενα στα υπόλοιπα, δίνουν μια εξήγηση γι΄ αυτό που συμβαίνει σήμερα στον ΠΑΟΚ, που 40 μέρες πριν το πρώτο επίσημο ματς, κάνει προετοιμασία με την πρώην Κ20.

Ο ΠΑΟΚ παραχώρησε τον Λούκας δανεικό στην Λα Κορούνια, έβαλε οψιόν αγοράς για τους Ισπανούς 2.500.000 ευρώ κι αν η Λα Κορούνια επιλέξει το άλλο καλοκαίρι να αγοράσει τα δικαιώματα του Ισπανού, το 30% θα πάει στην Καρπάτι Λβιβ, που κράτησε αυτό το ποσοστό μεταπώλησης!

Είναι εξωφρενικό...
Για έναν παίκτη, που σε 4-5 μήνες θα έμενε ελεύθερος κι αφού μόλις είχε επιστρέψει από τον δανεισμό του στην Ντιναμό Κιέβου, όπου δε συμμετείχε ούτε στις προπονήσεις, η Καρπάτι πήρε από τον ΠΑΟΚ 700.000 ευρώ και κράτησε 30% ποσοστό μεταπώλησης...
Αυτά δεν γίνονται πουθενά...

Από thessports.gr
 ??? ??? ??? :o :o :o :-[ :-[
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 15, 2014, 05:12:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τελειώνει και του Λούκας

Τα  διαδικαστικά απομένουν για την επισημοποίηση του δανεισμού του Λούκας Πέρεζ από τον ΠΑΟΚ στη Λα Κορούνια, σε μια - ακόμη - υπόθεση που τράβηξε χρονικά πολύ πέραν του αρχικά αναμενόμενου.

Πλέον, η όποια καθυστέρηση αποδίδεται στο γραφειοκρατικό της μέρος κι όπως αναφέρουν από τον «Δικέφαλο» μέχρι την προσεχή Παρασκευή θα έχει «κλείσει» κι αυτή η εκκρεμότητα. Στο μεταξύ, ο νέος τεχνικός της ισπανικής ομάδας, Βίκτορ Φερνάντεζ, δήλωσε άγνοια για το νέο μέλος της ομάδας του σχολιάζοντας:

«Είναι ένας παίκτης που δεν τον ήξερα, δεν τον είχα μελετήσει ως ποδοσφαιριστή αλλά έχει ιδιότητες που ταιριάζουν στην ομάδα" τόνισε ο 53χρονος προπονητής ο οποίος πιστεύει ότι μετά την προετοιμασία της ομάδας στην Κολομβία θα έχει διαμορφώσει την ομάδα του κατά 80-90%. Ολοι στην ομάδα βρίσκονται προς την ίδια κατεύθυνση και έχουν να αντιμετωπίσουν μια σκληρή πρόκληση».

novasports.gr

Βλέπω πάγκο εκεί που πάει λόγω "οικογενειακών" προβλημάτων....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 17, 2014, 09:32:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο δανεισμός του Λούκας και η Καρπάτι

Όσον αφορά την οριστικοποίηση του δανεισμού του Λούκας Πέρεθ στη Λα Κορούνια, θα πρέπει να σημειωθεί πως η Καρπάτι, κάτοχος του 33% των δικαιωμάτων του παίκτη, από την πρώτη στιγμή που προέκυψε το θέμα του δανεισμού του στη Λα Κορούνια, είχε ζητήσει για κάθε κίνηση που κάνει ο "Δικέφαλος" να ενημερώνεται να απαντά στον ΠΑΟΚ για το αν συμφωνεί μέσα 72 ώρες.

Ο ΠΑΟΚ, κατά συνέπεια, περιμένει την σύμφωνη γνώμη των Ουκρανών για να συνεχίσει ως δανεικός στην Λα Κορούνια ο Ισπανός μέσος (έχει επεκτείνει για έναν ακόμη χρόνο την συνεργασία του με τον ΠΑΟΚ και έχει ρήτρα αγοράς 2.5 εκ. ευρώ και όχι 2 εκ. ευρώ, όπως έγραφαν στην Ισπανία).

Μάλιστα όπως έλεγε την Τετάρτη ο Ζήσης Βρύζας. όντως υπήρχε σοβαρό και οικογενειακό θέμα για τον Λούκας και γι' αυτό ζήτησε να φύγει. Ο Αγγελος Αναστασιάδης μετέφερε στον παίκτη πως τον υπολιογίζει αλλά όταν διαπίστωσε πως ήθελε πολύ να φύγει, του είπε πως δεν γίνεται μείνει στην ομάδα εφόσον δεν το επιθυμεί.

Επίσης, επιβεβαιώθηκε και η πληροφορία ότι ο Λούκας ήταν έτοιμος να ακυρώσει την μετακίνησή του, όταν πληροφορήθηκε τις δηλώσεις του πρώην προπονητή της Λα Κορούνια, Φερνάντο Βάσκεθ που τον χαρακτήρισε 5η, 6η επιλογή.

contra.gr

"Σκληρος" παγκος προβλεπεται.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 17, 2014, 09:37:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ανακοινώθηκε ο Λούκας από Λα Κορούνια



Ο Λούκας Πέρεθ θα συνεχίσει την καριέρα του στην Ντεπορτίβο Λα Κορούνια την ερχόμενη σεζόν, αγωνιζόμενος ως δανεικός από τον ΠΑΟΚ. Η ισπανική ομάδα πριν από λίγο ανακοίνωσε την συμφωνία με την ομάδα μας

Εδώ το λινκ της ανακοίνωσης
Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.canaldeportivo.com/servlet/es.iris.servlets.Noticias?accion=4&ver=1&nid=28317&mid=12
"Ξεκινήσαμε το πρωί με εξετάσεις αίματος"



"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 04, 2014, 10:35:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο Ισπανός μέσος έχει παραχωρηθεί με τη μορφή δανεισμού από τον Δικέφαλο του Βορρά στη Λα Κορούνια και μετά τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε το τελευταίο διάστημα, μπήκε ξανά σε φουλ ρυθμούς προπονήσεων.

Μάλιστα ο Λούκας συμπεριλήφθηκε και στην αποστολή για το κυριακάτικο ματς με τη Σεβίλλη, με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ να παρακολουθούν τον Ισπανό κι όπως αναφέρει η «Metrosport», σκέφτονται να ζητήσουν την άμεση επιστροφή του στην ομάδα, ήτοι από τον προσεχή Γενάρη.


Αφήστε τον να ζήσει το όνειρο του!  facepalm



"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 02:26:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν γυρνάει ο Λούκας



Αδύνατη θα πρέπει να θεωρείται η επιστροφή του Ισπανού εξτρέμ τον Ιανουάριο από τη Λα Κορούνια

Με υψηλές φιλοδοξίες είχε αναχωρήσει από τη Θεσσαλονίκη για τη Γαλικία ο Λούκας Πέρεθ προκειμένου να ενσωματωθεί στη Ντεπορτίβο Λα Κορούνια. Ο Ισπανός εξτρέμ παραχωρήθηκε από τον «Δικέφαλο» με τη μορφή δανεισμού για ένα χρόνο και έδειχνε αποφασισμένος να δώσει τον καλύτερό του εαυτό προσβλέποντας φυσικά σε περαιτέρω συνεργασία με τον σύλλογο της πατρίδας του.

Ωστόσο, ο τραυματισμός του στο γόνατο δεν του επέτρεψε να συμπληρώσει περισσότερες από 3 συμμετοχές. Όμως αυτό δεν σημαίνει πως λόγω της μικρής του παρουσίας στη Ντέπορ υπάρχει πιθανότητα πρόωρης επιστροφής του στον ΠΑΟΚ. Η συμφωνία των δυο συλλόγων για τον δανεισμό του Ίβηρα άσου ισχύει μέχρι το καλοκαίρι του 2015 και όλα δείχνουν πως δεν θα αλλάξει, με τον Λούκας να επιστρέφει πλέον στη Θεσσαλονίκη στο τέλος της σεζόν. Βέβαια, θα πρέπει να σημειωθεί πως υπάρχει και η ρήτρα των 3,5 εκατ. ευρώ που θα πρέπει να καταβάλλει η Λα Κορούνια αν θέλει να τον αγοράσει, κάτι το οποίο θα κριθεί από τις εμφανίσεις του στο υπόλοιπο της τρέχουσας σεζόν.

onsports.gr


Eίπαμε ζει το όνειρό του εκεί!
Φουλ τώρα για την....4η συμμετοχή!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 08:32:16 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τόσα δίνει η Λα Κορούνια για τον Λούκας

Η Λα κορούνια δεν μένει μόνο στο ενδιαφέρον της για να αποκτήσει με μεταγραφή τον Λούκας το καλοκαίρι.

Σύμφωνα, λοιπόν, με πληροφορίες από την Ισπανία η διοίκηση της ομάδας της Γαλικίας αρχίζει να βολιδοσκοπεί τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ για να διαπιστώσει αν είναι διατεθειμένοι να παραχωρήσουν τον Ισπανό μεσοεπιθετικό με λιγότερα χρήματα από τα 3,5 εκ. που προβλέπει η σχετική ρήτρα.

Η διάθεση της Λα Κορούνια είναι να πληρώσει μάξιμουμ 1,5 εκ. ευρώ στον ΠΑΟΚ για να αποκτήσει πλήρως τα δικαιώματα του Λούκας.

Για να το πετύχουν, μάλιστα, βάζουν μπροστά τον ίδιο τον παίκτη και την διάθεση που δείχνει να μείνει μόνιμα στην ιδιαίτερη πατρίδα του.

Το θέμα αναμένεται να απασχολήσει έντονα τις επόμενες εβδομάδες την διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και τον Ιβάν Σαββίδη προσωπικά, καθώς θα ενταθεί η πίεση από την πλευρά της Λα Κορούνια και ίσως και από αυτή του ποδοσφαιριστή.

Και λέμε, ίσως, γιατί πρέπει να διευκρινιστεί πλήρως (κι αυτό προφανώς θα γίνει από τον επίσημο ΠΑΟΚ) τι ακριβώς σκέφτεται ο 27χρονος άσος.

Sport24.gr




 facepalm facepalm facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:06:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα ήθελα να μείνω στη Λα Κορουνία"



Σε ερωτήσεις φίλων της Λα Κορούνια απάντησε ο Λούκας Πέρεθ ο οποίος εξέφρασε την επιθυμία του να παραμείνει στην ισπανική ομάδα (τόνισε πάντως πως δεν θα είχε πρόβλημα να επιστρέψει στον ΠΑΟΚ, εφόσον γίνει αυτό).

Συγκεκριμένα είπε (οι απαντήσεις του υπάρχουν στην ιστοσελίδα comunidad.laopinioncoruna.es): "Εχω συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ για ακόμη δύο χρόνια. Είναι δυνατό η Ντεπορτίβο να προχωρήσει σε αγορά. Αυτό εξαρτάται από τον ΠΑΟΚ. Είμαι ενθουσιασμένος που έχω φορέσει την φανέλα που πάντα ήθελα. Θα ήθελα να μείνω σπίτι μου αλλά δεν εξαρτάται αυτό από μένα.

Είμαι ευγνώμον στον ΠΑΟΚ και αν χρειαστεί να επιστρέψω πίσω, θα το κάνω με χαρά γιατί μου έχουν φερθεί πολύ καλά. Ελπίζω ότι η Ντεπορτίβο θα φτάσει σε συμφωνία με τον ΠΑΟΚ για να μείνω εδώ. Ανάμεσα σε μένα και στην Ντεπορτίβο και δεν υπάρξει κανένα πρόβλημα.


Με το ζορι κανενας.
Ας τα σκασουν και μπουλο!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!