9. Lucas Pérez Martínez

Αποστολέας Θέμα: 9. Lucas Pérez Martínez  (Αναγνώστηκε 21929 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

9. Lucas Pérez Martínez
« στις: Απριλίου 04, 2014, 02:14:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Γεννημένος στις 10 Σεπτεμβρίου του 1988 στην Coruña της Γαλικίας, ο Lucas Pérez μετακόμισε στη Μαδρίτη σε ηλικία 19 ετών για χάρη της Ατλέτικο Μαδρίτης, με την τρίτη ομάδα της οποίας αγωνίστηκε στην τρίτη κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος. Το 2009 άλλαξε… γειτονιά, μετακομίζοντας στη Ράγιο Βαγιεκάνο, όπου ξεδίπλωσε το πλούσιο ταλέντο του.

Τον Ιανουάριο του 2011 αρνούμενος να επεκτείνει το συμβόλαιό του έμεινε ελεύθερος και υπέγραψε με την ουκρανική Καρπάτι όπου έγινε ο αγαπημένος της εξέδρας και στόχος αρκετών ευρωπαϊκών συλλόγων. Ο ίδιος δεν ένιωσε όμως, άνετα στην Ουκρανία, ενώ δεν τον βοήθησε ούτε ο δανεισμός του στη Ντιναμό Κιέβου.

Ο Lucas Perez είχε βρεθεί απέναντι στον ΠΑΟΚ, όταν τον Αύγουστο του 2011 η Καρπάτι αντιμετώπισε το Δικέφαλο στα προκριματικά του Europa League, αναμετρήσεις στις οποίες ο ισπανός είχε κλέψει την παράσταση.

You are not allowed to view links. Register or Login
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 25, 2014, 08:06:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Την ανυπομονησία του για τον τελικό Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό δεν κρύβει ο Λούκας Πέρεθ.

«Είμαστε ήδη στην Αθήνα. Μετράμε τις ώρες για τον τελικό. ΠΑΟΚ για το Κύπελλο», έγραψε στο Twitter ο Ισπανός μεσοεπιθετικός του «Δικεφάλου του Βορρά».

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 06, 2014, 10:30:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Χαρούμενος στην Ελλάδα»




Πολύ καλύτερα από ό,τι στον προηγούμενο σταθμό της καριέρας του, την Ουκρανία, νιώθει στην Ελλάδα ο Λούκας Πέρεθ και παρότι δεν αποκλείει τον επαναπατρισμό, δηλώνει χαρούμενος στον ΠΑΟΚ.

«Φυσικά και θα μπορούσα να επιστρέψω στην Ισπανία. Ποιος ξέρει; Δεν κλείνω την πόρτα σε τίποτα. Μου λείπουν κάποια πράγματα και κάποιοι άνθρωποι από την πατρίδα, αλλά είμαι χαρούμενος στην Ελλάδα και η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να έχω παράπονο», δήλωσε ο Ισπανός μεσοεπιθετικός σε ιστοσελίδα της Γαλικίας, από όπου και κατάγεται.

«Είμαι πιο χαρούμενος στην Ελλάδα από ό,τι στην Ουκρανία. Οι συνθήκες εδώ είναι καλύτερες, ο καιρός πιο θερμός και η ζωή θυμίζει πολύ αυτή στην Ισπανία, ενώ με έχουν υποδεχτεί με αγάπη. Το επίπεδο του ελληνικού πρωταθλήματος έχει ανέβει με παίκτες που έχουν όνομα στην Ευρώπη. Αυτό και η καλή πορεία του Ολυμπιακού στο Champions League έχουν βοηθήσει. Στην Ουκρανία έπαιζες περισσότερο για τους προέδρους παρά για τους φιλάθλους. Κάποιες φορές ήταν μόλις 300 άτομα στην εξέδρα. Εδώ όλα έχουν να κάνουν με τους φιλάθλους», πρόσθεσε.

Όσο για τον τελευταίο στόχο της σεζόν, είπε: «Το να αγωνιστώ στο Champions League θα είναι πολύ σημαντικό για μένα».

You are not allowed to view links. Register or Login

Ενώ ξέρεις μπάλα, αν δεν σταθεροποιήσεις την απόδοσή σου δεν σε βλέπω να χαίρεσαι άλλο στην Ελλάδα...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 15, 2014, 08:14:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Υπόθεση Λούκας


Η ετοιμότητα του Λούκας Πέρεθ, μετά τις ενοχλήσεις που είχε επικαλεστεί, για μια ακόμη φορά το τελευταίο διάστημα, σε συνάρτηση με την απουσία του από την τελευταία αποστολή της σεζόν επιβεβαιώνει πως το μέλλον του Ισπανού στην ομάδα δεν μπορεί να λογίζεται ως βέβαιο παρά την ύπαρξη συμβολαίου και για τα επόμενα χρόνια.

Κι αυτό γιατί ο Ισπανός μεσοεπιθετικός χρεώνεται δύστροπη συμπεριφορά σε αποφάσεις της τεχνικής ηγεσίας γύρω από τη χρησιμοποίησή του σε συγκεκριμένες περιπτώσεις. Κι αυτό είναι ένα από τα πολλά θέματα που υπάρχουν στην ομάδα, τα οποία για να ξεκαθαρίσουν θα πρέπει ν' αποκαλυφθεί το πρόσωπο που θα επωμιστεί τον σχεδιασμό της νέας σεζόν μαζί με τον προπονητή.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=340308&Sport=1&Country=82&Competition=1713&Season=135649&Round=346753&Team=16657
Να βγαλει το σκασμο και να δουλεψει,είναι καλος παικτης αλλα ειναι και επαγγελματιας
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 08, 2014, 10:56:19 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Λούκας και Λόπεθ  στο μικροσκόπιο

Σταδιακά θα αρχίζει να ξεκαθαρίζει η κατάσταση για τους παίκτες που ανήκουν στο δυναμικό του ΠΑΟΚ, αλλά δεν έχουν ληφθεί οριστικές αποφάσεις για το μέλλον τους. Ο Λούκας Πέρεθ που έκανε μια καλή σεζόν με τον ΠΑΟΚ και ο Ινιγο Λόπεθ είναι δύο περιπτώσεις που θα αξιολογηθούν. Σε πρώτη φάση αυτό που προκύπτει ως στοιχείο, είναι πως ο Λούκας βρίσκεται στα πλάνα της τεχνικής ηγεσίας του ΠΑΟΚ. Μάλιστα θα δοθεί έμφαση από τον Αναστασιάδη, προκειμένου ο Λούκας να παρουσιάσει χαρακτηριστικά ποιοτικά αγωνιστικά στοιχεία, που θα τον κάνουν να ξεχωρίσει. Και με αυτά θα βοηθήσει την ομάδα.

Ο Λόπεθ που αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας και είχε δοθεί δανεικός, επιστρέφει στην ομάδα, όμως το μέλλον του δεν είναι βέβαιο στον ΠΑΟΚ. Οι δύο παίκτες, έχουν τον ίδιο ατζέντη. Ο οποίος μάλιστα έλεγε πως και οι δύο θα είναι παρόντες  στην Θεσσαλονίκη με την έναρξη των προπονήσεων του ΠΑΟΚ. Και έλεγε ακόμη, πως μέχρι στιγμής δεν έχει καμία ενημέρωση από τον ΠΑΟΚ για κάποια διαφορετική εξέλιξη στην καριέρα των δύο παικτών που εκπροσωπεί.

Για τον Λούκας δεν τίθεται θέμα. Για τον Λόπεθ, που είναι κεντρικός αμυντικός, θα ξεκαθαρίσει οριστικά η παρουσία του στον ΠΑΟΚ στα τέλη Ιουνίου. Υπάρχουν σκέψεις, να ζητηθεί από τον Λόπεθ να συνεχίσει δανεικός σε άλλη ομάδα, ωστόσο, ακόμη δεν έχουν εκφραστεί προς τον παίκτη. Και οι δύο πάντως, που αποτελούν περιουσιακά στοιχεία του ΠΑΟΚ θα αξιολογηθούν από τον Αναστασιάδη.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.pamesports.gr/295372/loykas-kai-lopeth-sto-mikroskopio
Ασχετα απο ολα τα αλλα ο Λουκας εχει ποιοτητα σαν παικτης, θα στρωσει και κ#λο τωρα με τον Αγγελο και θα ειμαστε οκ  8)
Για τον αλλον τωρα, μακρια και αγαπημενοι, δεν πιστευω οτι θα μεινει
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 10, 2014, 08:32:32 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Η πρώτη χρονιά του Λούκας

Ο Λούκας Πέρεθ ήρθε στον ΠΑΟΚ το περασμένο καλοκαίρι μετά από απανωτές και δύσκολες διαπραγματεύσεις με την Καρπάτι. Η επιθυμία του Ισπανού άσου να αγωνιστεί στον "Δικέφαλο" έπαιξε καθοριστικό ρόλο για την μετακομισή του στην Τούμπα. Είχε γνωρίσει, εξάλλου, την έδρα του ΠΑΟΚ το καλοκαίρι του 2011, όταν έπαιξε με την Καρπάτι κόντρα στον "Δικέφαλο" και εντυπωσιάστηκε.

Ο 26χρονος, πλέον, Λούκας με 50 συμμετοχές, 11 γκολ και 13 ασίστ συνολικά, όντας πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα, έδειξε φέτος κάποια δείγματα της αξίας του. Η ταχύτητά του και η καλή τεχνική του ενίσχυσαν σημαντικά την μεσοεπιθετική γραμμή του ΠΑΟΚ, αλλά σίγουρα οι δυνατότητές του είναι ακόμη μεγαλύτερες.

Με δεδομένο ότι ο Λούκας δεσμεύεται με ακόμη 2,5 χρόνια συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ, άπαντες περιμένουν να βγάλει στον αγωνιστικό χώρο και τις ηγετικές ικανότητες που έδειξε ότι διαθέτει όταν έπαιζε στην Ουκρανία. Για να παρουσιάσει, άλλωστε, ολοκληρωμένο το καλό του πρόσωπο και ο ΠΑΟΚ να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τον Ισπανό άσο, θα πρέπει να υπάρχουν στιγμές που θα παίρνει τον "Δικέφαλο" πάνω του. Γιατί κατά τα άλλα από ποδόσφαιρο γνωρίζει...

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/paok/h-prwth-xronia-toy-loukas.2835038.html
Ειπαμε εχει ποιοτητα ο παικτης απλα πρεπει να πειθαρχησει και να αγωνιζεται περισσοτερο με παθος.
Ωρες ωρες φετος επαιζε σαν φλωρος
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 10, 2014, 10:38:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Και για κακή μας σύμπτωση οι ωρες αυτες ήταν οι ώρες των αγώνων  >:(
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 10, 2014, 03:20:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δυστυχως  :(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 11, 2014, 02:21:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
“Όνειρό μου η Λα Κορούνια”

Με δηλώσεις του στην Ισπανία ο Λούκας Πέρεθ  αποκάλυψε ότι η μελλοντική φιλοδοξία του είναι να παίξει στην ομάδα του τόπου καταγωγής του, την Λα Κορούνια.
«Το μεγάλο μου όνειρο είναι να πάω κάποια στιγμή στην Ντεπορτίβο Λα Κορούνια και να φορέσω την φανέλα της» τόνισε ο Ισπανός ακραίος.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://arenafm.gr/arenafm/football/2014/06/11/%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CF%81%CF%8C-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%B7-%CE%BB%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B9%CE%B1.html#.U5g6u_nV-nI
Στρωσε κ#λο παιξε εδω μπαλα, και βλεπουμε για Κορουνια
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 19, 2014, 10:23:22 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ψάχνω το κάτι παραπάνω»



Ικανοποιημένος έχει ο Λούκας Πέρεθε με όσα έχει δει στον ΠΑΟΚ στην πρώτη σεζόν παρουσίας του στην ομάδα, όπως ανέφερε σε συνέντευξη του στον ισπανικό Τύπο, αλλά τόνισε ότι αναζητεί το κάτι καλύτερο στην καριέρα του. Ο 25χρονος μεσοεπιθετικός έχει μείνει ευχαριστημένος από το επίπεδο του συλλόγου της Θεσσαλονίκης, αλλά δεν κρύβει ότι έχει στο μυαλό του να αγωνιστεί στο top επίπεδο, δηλαδή την Primera Division.

Επιπλέον, επισήμανε πως παρότι νοιώθει έτοιμος να παίξει στο πρωτάθλημα της πατρίδας του, δεν βιάζεται, ώστε να μην… σκοντάψει. Ακόμη, αναφέρθηκε στο επεισοδιακό ματς μεταξύ της ομάδα του και του Ολυμπιακού για το Κύπελλο Ελλάδος και ανέφερε πως δεν έχει ξανά τόσο επιθετική ατμόσφαιρα.

Διαβάστε τα όσα δήλωσε 

Τι προοπτικές υπάρχουν, ενώ έχεις ακόμη δύο χρόνια συμβόλαιο;

«Έχω τύχει υπέροχης αντιμετώπισης στον ΠΑΟΚ. Ωστόσο, σαν φιλόδοξος παίκτης, που αναζητεί συνέχεια το κάτι παραπάνω, θα ήθελα να παίζω σε ένα πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα, όπως το ισπανικό. Πάντα ψάχνω το κάτι καλύτερο. Δεν γνωρίζω κάποιον παίκτη, που να μην έχει φιλοδοξίες. Θέλω περισσότερα, περισσότερα, περισσότερα. Θέλω να γίνω όνομα στον χώρο του ποδοσφαίρου. Απολαμβάνω όταν κάνω βήματα προς τα εμπρός. Ακόμη και αν πρόκειται για μικρά βήματα».

Πιστεύεις ότι έχει προοδέψει στην Ελλάδα;

«Ο ΠΑΟΚ είναι από τις μεγάλες δυνάμεις στην Ελλάδα, που αντιμετώπισε πέρυσι μεγάλους ευρωπαϊκούς συλλόγους και που έκανε βήματα προς τα εμπρός».

Αυτό ήταν το μεγαλύτερο βήμα στην καριέρα σου, όταν πήγε στην Ράγιο (Βαγεκάνο), ή στην Ουκρανία;

«Νομίζω ότι δεν το έχω κάνει ακόμη το άλμα στην καριέρα μου. Το όνειρο μου ήταν να παίξω σε ένα μεγάλο πρωτάθλημα, όπως το ισπανικό. Δεν γίνεται να κάνουμε πάντα μεγάλα βήματα. Δεν θα ήταν καλό να βιαστώ, διότι μπορεί να οδηγήσει σε λάθος».

Είσαι έτοιμος για Ισπανία ή θα το κάνεις όταν είναι να αποσυρθείς;

«Δεν γίνεται να πας σε αυτό το πρωτάθλημα, όταν είναι να αποσυρθείς. Διότι ακόμη και το χαμηλότερο επίπεδο είναι γενικότερα πολύ υψηλό. Πρόκειται για ένα από τα καλύτερα πρωταθλήματα, για εμένα το καλύτερο. Δεν θα έρθω εδώ για να αποσυρθώ. Νοιώθω έτοιμος να ανταγωνιστώ τους καλύτερους».

Ποια η γνώμη σου για τον ημιτελικό του Κυπέλλου;


«Είναι ωραία ατμόσφαιρα για να την ζήσεις. Όταν όμως πέταξαν μπουκάλια, πάγους ψάρια, φωτοβολίδες… ποτέ δεν έχω ζήσει τόσο επιθετική ατμόσφαιρα στο ποδόσφαιρο. Δεν ξέρω τι ακριβώς. Νομίζω ότι ελληνική ομοσπονδία ποδοσφαίρου πρέπει να δράσει».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.sport-fm.gr/article/loukas-psaxnw-to-kati-parapanw/771881
Παιξε μπαλιτσα αδερφε πρωτα και μετα πηγαινε στην ευχη της Παναγιας (δεν το πα τυχαια  :grin1:)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!