9. Lucas Pérez Martínez

Αποστολέας Θέμα: 9. Lucas Pérez Martínez  (Αναγνώστηκε 21943 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 12:13:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δεν θα ειχε προβλημα να γυρισει στον ΠΑΟΚ αλλα ευχεται να τα βρει η Λα  Κορουνια!
Ο ΠΑΟΚ φτιαιει που δεν σε αφησε εκει που ησουν και σε εκανε ανθρωπο!
Με το ζορι κανενας, 2 μυρια μπροστα και γεια σας!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 08:12:59 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ας πληρωσουν (πολλα) και ας μεινεις οπου θελεις!





"Θα πρέπει να μιλήσουν οι δύο ομάδες, Λα Κορούνια και ΠΑΟΚ, μεταξύ τους και να υπάρξει μία συμφωνία, καθώς αυτό θα ήταν ευχάριστο. Δεν αρνούμαι ότι θέλω να μείνω στο σπίτι μου, το οποίο όλοι ξέρουν ότι είναι η Λα Κορούνια. Δεν ξέρω τίποτα για τις μεταγραφές και δεν ασχολούμαι, αφού αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αφήσω τη Λα Κορούνια στην πρώτη κατηγορία. Το επόμενο καλοκαίρι θα δούμε τι θα γίνει και που θα πάω ή θα μείνω τελικά. Αυτή τη στιγμή δε θέλω να πω τίποτα παραπάνω, ούτε για την Ελλάδα, ούτε για την Ντεπορτίβο, ούτε για τον ατζέντη μου", είπε αρχικά στον ραδιοφωνικό σταθμό "cadenaser" και συνέχισε:

"Μου έχουν πει ότι είναι ευχαριστημένοι μαζί μου, αλλά ειλικρινά δεν υπάρχει καμία περαιτέρω συζήτηση και διαπραγμάτευση και τίποτα δεν είναι σίγουρο. Είναι περιττό και δε θα έπρεπε να πω τίποτα παραπάνω στους ανθρώπους του ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή, πριν επιστρέψω στην Ελλάδα και μιλήσω μαζί τους για την πιθανότητα να μείνω στην Ντεπορτίβο, παρότι νομίζω ότι γνωρίζουν ήδη ότι θέλω να μείνω. Αλλά στον χώρο του ποδοσφαίρου ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί".

Επεσήμανε πως: "Είμαι ευγνώμων στον ΠΑΟΚ για ό,τι έκανε για εμένα. Ο ΠΑΟΚ με βοήθησε να βγω από μία δύσκολη κατάσταση, την οποία βίωσα στην Ουκρανία και κατάλαβε την ανάγκη μου να επιστρέψω στο σπίτι μου. Δεν θα μπορούσα να ζητούσα τίποτα περισσότερο από όσα ήδη μου έχουν δώσει οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ. Στη ζωή θα πρέπει να μην είμαστε αχάριστοι και οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ έκαναν πολλά για εμένα".
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 09:55:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Βασικα να πουμε την αληθεια ειναι παικταρας και δεξια τετοιον παικτη δεν εχουμε!
Μακαρι να ηθελε να γυρισει αλλα πιστευω πως επαιξε π@στικο παιχνιδι με εμας με σκοπο να παει στην Λα Κορουνια!
Επειδη δεν βλεπω να γυριζει, πουληστε τον (ακριβα) να τελειωνουμε!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 08, 2015, 10:27:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δε θέλει να γυρίσει πίσω ο Λούκας



Στη Ντεπορτίβο Λα Κορούνια θέλει να παραμείνει και τη νέα σεζόν, ο Λούκας Πέρεθ, όπως αποκαλύπτει ο μάνατζέρ του, Φερνάντες Λοβέλ. Ο Λοβέλ υπογράμμισε πως ο Ισπανός μεσοεπιθετικός είναι ευχαριστημένος στην ομάδα της Γαλικίας και πλέον θα περιμένει από τους ιθύνοντες της ομάδας, να ενεργοποιήσουν την οψιόν αγοράς των δικαιωμάτων του από τον ΠΑΟΚ, προκειμένου να παραμείνει στο «Ριαθόρ» και τη νέα σεζόν. Ο Λοβέλ μίλησε στην εφημερίδα «Real News». Αναλυτικά δήλωσε:

Για τις προθέσεις του πελάτη του:

«Ο Λούκας είναι ευτυχισμένος στη Λα Κορούνια. Εδώ είναι το σπίτι του, η οικογένειά του και είναι λογικό να θέλει να συνεχίσει να αγωνίζεται στο ισπανικό πρωτάθλημα. Για τον ΠΑΟΚ έχει μόνο τα καλύτερα να πει. Δεν έχει κανένα πρόβλημα και σέβεται τους ανθρώπους της διοίκησης που του έδωσαν το περασμένο καλοκαίρι την ευκαιρία να παίξει στην ομάδα της πόλης του».

Για το αν η Ντεπορτίβο θα δώσει την ρήτρα:

«Μέχρι τώρα δεν έχουμε μπει σε διαδικασία συζητήσεων για το τι σκέφτεται να κάνει η ομάδα στην περίπτωσή του. Αυτό που απασχολεί τους πάντες στον σύλλογο είναι η παραμονή στην κατηγορία. Εφόσον πάντως ο στόχος αυτός επιτευχθεί, θεωρώ πιθανό ότι θα υπάρξουν συζητήσεις με τον ΠΑΟΚ για το μέλλον της καριέρας του. Υπάρχουν ήδη ρήτρες στο συμβόλαιο του δανεισμού, όμως δεν μπορώ να ξέρω αν η Λα Κορούνια μπορεί να δώσει τα χρήματα που προβλέπονται για να αποκτήσει τα δικαιώματά του».

Για το προσωπικό πρόβλημα του Λούκας:

«Ισχύει, αλλά δεν μπορώ εγώ να σας πω κάτι περισσότερο γι' αυτό. Είναι δικό του θέμα γι' αυτό θέλει να είναι με τους δικούς του ανθρώπους».

novasports.gr

Ας πει ο ΠΑΟΚ κανένα τρελό ποσό για να τον πουλήσει και να δεις για πότε του "κόβονται" τα πόδια, αλλά τι να το κάνεις, με το ζόρι ΚΑΝΕΝΑΣ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 08, 2015, 01:36:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Υπαρχουν ρητρες αλλα οτι και ποσο να απαιτησει ο ΠΑΟΚ αν δεν μπορει η Λα Κορουνια να το δωσει, θα πιεσει με την επιθυμια του παικτη να μην γυρισει στον ΠΑΟΚ. ;)
Οσο για το προσωπικο προβλημα, εγω αμφιβαλλω αν υπαρχει  :whistiling:
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 09, 2015, 06:43:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το σχέδιο της Λα Κορούνια για Λούκας



Στο σημερινό δημοσίευμα της "AS" φέρνει και πάλι στο προσκήνιο τις προσπάθειες που καταβάλλει η διοίκηση της Λα Κορούνια για να κάνει δικό της τον μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ, Λούκας Πέρεθ, κάτι για το οποίο σας είχαμε ενημερώσει από τα μέσα Φεβρουαρίου.

Οπως αναφέρεται, συγκεκριμένα, η Ντέπορ επιταχύνει τις ενέργειές της για να παραμείνει ο Ισπανός άσος στο Ριαθόρ και μετά το καλοκαίρι, όπου τελειώνει ο δανεισμός του από τον Δικέφαλο. "Στην Λα Κορούνια βλέπουν τον Λούκας ως πυλώνα της νέας ομάδας" τονίζεται χαρακτηριστικά, ενώ σημειώνεται ότι: "Η παρουσία του ατζέντη του αυτό το σαββατοκύριακο στην πόλη της Λα Κορούνια είχε να κάνει με την πρόοδο των διαπραγματεύσεων. Μιλάμε για μακροχρόνιο συμβόλαιο, το οποίο θα είναι το λιγότερο τριετές, αν και η Ντέπορ προτείνει στον Λούκας πενταετή συνεργασία".

Η επιθυμία του παίκτη είναι να παραμείνει στην Λα Κορούνια και όπως υπογραμμίζεται αυτό είναι το μεγάλο "όπλο" της ισπανικής ομάδας στην προσπάθεια που κάνει να τον διατηρήσει στο ρόστερ της: "Η Ντέπορ έχει υπογράψει με τον ΠΑΟΚ ρήτρα αγοράς της τάξης των 2,5 εκατομμυρίων ευρώ, αλλά θέλει να μειώσει το ποσό. Η ελληνική ομάδα κατέχει το 85% των δικαιωμάτων του παίκτη και το άλλο 15% ανήκει στην Καρπάτι, την πρώην ομάδα του. Η Λα Κορούνια επιδιώκει να αγοράσει από τον ΠΑΟΚ περισσότερο από το ήμισυ των δικαιωμάτων του για να έχει τον έλεγχο".

sport24.gr

Οργανωμένο το σχέδιο.... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 09, 2015, 07:04:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παράθεση
Η διοίκηση του «δικεφάλου» υπενθυμίζει στους ενδιαφερόμενος πως ο παίκτης έχει συμβόλαιο, και όποιος θέλει τα δικαιώματα του έμπειρου μέσου θα πρέπει να πληρώσει την ρήτρα που φτάνει τα 2,5 εκατ. ευρώ.

Show me the money! :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 10, 2015, 10:58:21 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ο λόγος στον ΠΑΟΚ»



Ο μάνατζερ του Λούκας Πέρεθ υποστήριξε ότι ο Ισπανός μπορεί να παραμείνει στη Λα Κορούνια, αλλά αυτό εξαρτάται αποκλειστικά από τον ΠΑΟΚ. Ο 26χρονος μέσος που αγωνίζεται με τη μορφή δανεισμού από τους Θεσσαλονικείς στην Ντεπορτίβο, έχει συμβόλαιο με τον «δικέφαλο του Βορρά» για άλλα δύο χρόνια με ρήτρα 5 εκατ. ευρώ για... τους άλλους και 2,5 εκατ. ευρώ για τη Λα Κορούνια.

Η ομάδα της Γαλικίας, ωστόσο, φέρεται να μην μπορεί να δώσει το εν λόγω ποσό και να θέλει να διαπραγματευτεί με τον ΠΑΟΚ. Το καλό για την ίδια είναι ότι ο Λούκας δε θα έλεγε «όχι» στην παραμονή του στο «Ριαθόρ», ειδικά αν εξασφαλιστεί η παραμονή στη μεγάλη κατηγορία.

Οι δηλώσεις του εκπρόσωπου του παίκτη, Ροδρίγο Φερνάντεθ Λοβέλε:

«Υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη. Αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να πούμε κάτι συγκεκριμένο, γιατί δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο. Ο Λούκας σκέφτεται μόνο πώς θα βοηθήσει την ομάδα να σωθεί. Όλα τα άλλα είναι καλές προθέσεις, αλλά τίποτα περισσότερο.

Υπάρχουν τρία βήματα που πρέπει να γίνουν. Πρώτα να μείνει η ομάδα στην κατηγορία. Μέχρι να συμβεί αυτό μαθηματικά, δεν μπορεί να γίνει συγκεκριμένη συζήτηση και ο ίδιος δεν θέλει να αποσπαστεί η προσοχή του. Δεύτερον θα πρέπει να διαπραγματευτεί η Λα Κορούνια με τον ΠΑΟΚ, κάτι που μέχρι τώρα δεν έχει γίνει. Και τρίτον θα πρέπει να συμφωνήσει η ομάδα με τον ίδιο τον Λούκας. Το πιο εύκολο θεωρώ πως είναι να τα βρούμε εμείς με τη Λα Κορούνια»

novasports.gr

Εύχομαι να πέσει.... :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 11, 2015, 12:25:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Εάν στον ΠΑΟΚ θέλουν να γυρίσω, θα το κάνω"



 Ο Λούκας με συνέντευξή του στην ιστοσελίδα "La voz de galicia" τόνισε ξανά, πάντως, την επιθυμία του να παραμείνει στην Γαλικία, επισημαίνοντας, ωστόσο, ότι εάν ο ΠΑΟΚ του ζητήσει να επιστρέψει θα το κάνει.

Διαβάστε τη συνέντευξή του:

-Ποιες είναι οι πιθανότητες η συνεργασία σας να μετατραπεί σε συμβόλαιο μακράς διάρκειας;

"Όσο παραμένουμε στην πρώτη κατηγορία, υπάρχουν ανοιχτές πιθανότητες. Αλλά δεν υπάρχει χρόνος τώρα να μιλήσουμε γι' αυτό. Όταν σωθούμε και μαθηματικά, θα συζητήσουμε για το μέλλον μου. Τώρα είναι καλύτερο να αφήσουμε τα πράγματα όπως είναι. Αλλά μην ανησυχείτε, το πρόβλημα δεν θα είναι μεταξύ Λα Κορούνια και Λούκας".

-Φαίνεται ξεκάθαρο ότι θέλεις να μείνεις εδώ...

"Που θα είμαι καλύτερα από το σπίτι μου, με την οικογένεια και τους φίλους μου; Ξέρω όμως ότι είμαι ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, κι αν πρέπει να επιστρέψω θα το κάνω γιατί έτσι συμφωνήσαμε. Μου φέρθηκαν πάντα καλά και ένιωσα ότι με αγαπάνε".

-Το πρόβλημα είναι να πειστεί ο ΠΑΟΚ να σε αφήσει με μικρότερο ποσό απ' ότι προβλέπει η ρήτρα στο συμβόλαιό σου;

"Δεν ξέρω. Θα φανεί. Ίσως μετά από αυτό το χρόνο που έπαιζαν χωρίς εμένα, να μην ποντάρουν σε μένα στην Ελλάδα. Ξέρουν ότι τρέφω αγάπη για τον σύλλογο, αλλά δεν ξέρω πώς είναι τα πράγματα τώρα. Αλλά επιμένω. Αν θέλουν να γυρίσουν, θα το κάνω. Κανένα πρόβλημα. Έχει συζητηθεί κάτι. Στη Λα Κορούνια ξέρουν ότι θέλω να μείνω και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μεταξύ μας".

-Έχοντας κάνει πραγματικότητα το όνειρο να παίξεις στη Λα Κορούνια, ποιο είναι το επόμενο βήμα;

"Όταν μεγαλώνεις, θες να προοδεύεις. Αλλά η πρόοδος είναι μεγαλύτερη εδώ. Το να οδηγήσουμε την Λα Κορούνια ξανά στην κορυφή θα ήταν πολύτιμο, αλλά ας είμαστε ρεαλιστές. Για τώρα είναι απλά όνειρο".

-Έχει αλλάξει η ζωή σου από τότε που ήρθες εδώ το καλοκαίρι; Πριν δεν θα σου ήταν πιο εύκολο να βρίσκεσαι στο εξωτερικό;

"Είναι ξεκάθαρο ότι πριν δεν γνώριζα τόσους ανθρώπους, όσους τώρα, εδώ κι αυτό μετρά. Η αναγνώριση από τους συμπολίτες μου είναι το πιο σημαντικό πράγμα που θα μπορούσε να μου συμβεί".

-Ποιο ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι της περιόδου που είχες μεταναστεύσει;

"Το πιο δύσκολο ήταν όταν άρχιζαν να μου λείπουν πράγματα, όπως το να είμαι σε θέση να πάω στο φούρνο, στο σούπερ μάρκετ, για έναν καφέ. Στην Ουκρανία πέρασα καλά, αλλά ήρθε και μία δύσκολη περίοδος για μένα. Είχα συμπαίκτες που δύσκολα έβρισκαν για να φάνε. Δεν πληρωνόμασταν. Μας κορόιδευαν. Ήταν δύσκολα, αλλά τώρα έχουν ξεχαστεί".

-Πώς είσαι μετά από ορισμένους δύσκολους μήνες;

"Ικανοποιημένος γιατί έχω ξεπεράσει τα προβλήματα τραυματισμών. Το γόνατό μου πάει όλο και καλύτερα και δεν θέλω να θυμάμαι όταν έπεσα στο έδαφος. Τώρα το σημαντικό είναι να φτάσω στο 100% της ετοιμότητάς μου".

-Ο ατζέντης σου λέει ότι είσαι ακόμη στο 50% από αυτό που έχει δει στο παρελθόν...

"Ο ατζέντης μου με γνωρίζει καλά. Δεν ξέρω αν είμαι στο 50%, αλλά είμαι ακόμη πίσω. Νιώθω όμως πολύ καλά. Αντέχω 90 λεπτά με μεγαλύτερη ευκολία κάθε φορά".

-Μπορείς να παίξεις και στις τέσσερις θέσεις της επίθεσης, όπως έχεις δείξει σε Ουκρανία και Ελλάδα. Πώς είναι να παίζεις σαν δεύτερος επιθετικός;

"Πάντα λειτουργούσα ως κεντρικός επιθετικός μέχρι που πήγα στην Ουκρανία. Εκεί άρχισα να παίζω περιφερειακά. Και τώρα είμαι δεύτερος επιθετικός. Και στην κορυφή της επίθεσης να παίζω νιώθω πολύ άνετα. Αλλά αν πρέπει να είμαι στην περιφέρεια, πάλι είμαι χαρούμενος".

-Το γεγονός ότι υπάρχουν μεγάλες προσδοκίες από σένα, σε κάνει να παίζεις μερικές φορές με βιασύνη γιατί θες να κάνεις πολλά πράγματα;


"Δεν νομίζω ότι συμβαίνει αυτό. Νομίζω ότι όλη η ομάδα παίζει με μεγάλη προθυμία να δείξει ότι αξίζει να βρίσκεται εκεί που είναι. Κόντρα στην Σεβίλλη παίξαμε πολύ καλά, για παράδειγμα. Και σε ό,τι με αφορά προσωπικά, δεν νομίζω ότι ένας παίκτης μπορεί να κάνει τα πάντα. Δεν είμαι σωτήρας ή κάτι τέτοιο".

-Περίμενες ότι θα είσαι πρώτος σκόρερ της ομάδας;

"Δεν είναι κάτι που... βασανίζει η σκέψη μου. Για να πω την αλήθεια, μου δίνει αυτοπεποίθηση. Όμως, αν τα γκολ δεν φέρνουν βαθμούς κάτι γίνεται λάθος".


sport24.gr

Δεν μας λεει τιποτα για το προσωπικο προβλημα που αντιμετωπιζει!!! :whistiling:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10. Lucas Pérez Martínez (Δανεικός στην Λα Κορούνια)
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 11, 2015, 02:40:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
 facepalm facepalm
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.