Γυναικείο ποδόσφαιρο 2020-21 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)

Αποστολέας Θέμα: Γυναικείο ποδόσφαιρο 2020-21 (ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)  (Αναγνώστηκε 2575 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ΠΑΟΚ Morris, ανακοινώνουν την συνέχιση συνεργασίας με την αθλήτρια, Θωμαή Βαρδαλή, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η διεθνής επιθετική μέσος και αρχηγός του Δικεφάλου, θα αγωνιστεί με τα ασπρόμαυρα για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά και 14η συνολικά.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Θωμαή Βαρδαλή δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Κατ’αρχάς θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο του ΠΑΟΚ, κ. Κατσαρή και την διοίκηση του Συλλόγου για την εμπιστοσύνη προς το πρόσωπό μου. Είμαι χαρούμενη που όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, θα δώσω τα πάντα για την ομάδα με κύριο στόχο την καλύτερη πορεία στη Ευρώπη και φυσικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε την νέα σεζόν!»



ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ  smilepaok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 17, 2020, 09:48:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Gisela Arrieta Betancourt, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η 33χρονη Κολομβιανή επιθετικός, θα κοσμήσει τα ελληνικά γήπεδα με τον Δικέφαλο στο στήθος για τρίτη συνεχή χρονιά.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Gisela Arrieta δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Έχοντας την νοοτροπία να παίζω κάθε σεζόν όπως και την προηγούμενη, εφοδιάζομαι με ενθουσιασμό για την επίτευξη καινούργιων στόχων για την νέα σεζόν. Είμαι χαρούμενη που θα συνεχίσω στην ομάδα. Ας βάλουμε, λοιπόν τα δυνατά μας και ας απολαύσουμε κάθε εμπειρία, ενώ συνεχίζουμε να γράφουμε ιστορία με τον ΠΑΟΚ!



ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ  paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 17, 2020, 10:04:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την συνέχιση της παρουσίας της Ανθής Παπακωνσταντίνου και την επόμενη αγωνιστική περίοδο, 2020-21.

Η 25χρονη διεθνής τερματοφύλακας, θα αγωνιστεί με τον Δικέφαλο στο στήθος για δωδέκατη συνεχή χρονιά.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Ανθή Παπακωνσταντίνου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Καταρχάς εύχομαι τη νέα σεζόν τα πράγματα να πάνε καλύτερα από πέρυσι καθώς πέρυσι είχαμε μια περίεργη χρόνια εν μέσω κορονωϊού. Θα ήθελα να ευχηθώ υγεία σε όλο τον Σύλλογο αλλά και σε όλον τον κόσμο. Θα πρέπει να δουλέψει σκληρά η ομάδα την επόμενη σεζόν καθώς είχαμε μεγάλη αποχή, αλλά θεωρώ πως με πίστη και επιμονή η ομάδα θα κατακτήσει και τους φετινούς της στόχους. Εύχομαι καλή αγωνιστική χρονιά σε όλους μας με διάθεση για βελτίωση αλλά και χωρίς τραυματισμόυς. Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο του Συλλόγου, κ. Κατσαρή και τον έφορο του τμήματος κ. Βαρδαλή για την εμπιστοσύνη τους».




Ο κορμος της ομαδας μενει και αυτο ειναι σημαντικο.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 19, 2020, 04:09:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την συνέχιση της παρουσίας της Μαρίας Μήτκου και την επόμενη αγωνιστική περίοδο, 2020-21.


Η 26χρονη διεθνής αμυντικός, θα αγωνιστεί με τον Δικέφαλο στο στήθος για τρίτη συνεχή χρονιά.


Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Μαρία Μήτκου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:


«Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο του ΠΑΟΚ, κ. Κατσαρή και τον έφορο του τμήματος κ. Βαρδαλή για την εμπιστοσύνη που έδειξαν σε μένα. Είμαι χαρούμενη που συνεχίζω για τρίτη χρονιά στην ομάδα του ΠΑΟΚ. Εύχομαι υγεία και πολλές επιτυχίες στην ομάδα τόσο στην Ελλάδα, όσο και στην Ευρώπη!».

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 20, 2020, 07:11:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την συνέχιση της παρουσίας της Ρούλας Πούλιου και την επόμενη αγωνιστική περίοδο, 2020-21.


Η 20χρονη διεθνής επιθετικός, θα αγωνιστεί με τον Δικέφαλο στο στήθος για τρίτη συνεχή χρονιά.


Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Ρούλα Πούλιου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο του Συλλόγου, κ. Θανάση Κατσαρή και τον έφορο του τμήματος κ. Κώστα Βαρδαλή, που για άλλη μία χρονιά δείχνουν εμπιστοσύνη στο πρόσωπό μου και μου δίνουν την ευκαιρία να αγωνιστώ ξανά σε αυτήν την ιστορική ομάδα. Προσωπικά το γεγονός της καραντίνας από την μία με στεναχώρησε αλλά από την άλλη με γέμισε με ενέργεια για το μέλλον. Εύχομαι σε όλους μία χρονιά με υγεία και χαρά, χωρίς τραυματισμούς και άλλα εμπόδια!».



ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ  paokara
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 21, 2020, 10:18:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την ανανέωση συνεργασίας με την αθλήτρια, Miljana Smiljkovic, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.


Η 26χρονη διεθνής με την εθνική Σερβίας αμυντικός, θα αγωνιστεί για τρίτη συνεχή χρονιά με την ασπρόμαυρη φανέλα.


Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Miljana Smiljkovic δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:


 «Είμαι ενθουσιασμένη που θα συνεχίσω στην ομάδα και για την νέα σεζόν. Το νέο έτος ισούται με νέους στόχους. Είμαι πραγματικά ενθουσιασμένη για το Women’s Champions League, αυτή θα είναι η χρονιά μας. Πάμε ΠΑΟΚ!».




Καλη παικτρια! paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 22, 2020, 11:23:28 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την συνέχιση της παρουσίας της Κωνσταντίνας Στράντζαλη και την επόμενη αγωνιστική περίοδο, 2020-21.

Η 19χρονη μέσος, διεθνής με την Εθνική ομάδα νεανίδων θα αγωνιστεί με τα «ασπρόμαυρα» για ακόμη μία σεζόν.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Κωνσταντίνα Στράντζαλη δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Ήταν Σεπτέμβριος του 2012 όταν βρέθηκα στην ακαδημία της ομάδας. Πλέον το 2020 έπειτα από τόσους τίτλους και ωραίες στιγμές, η απόφαση να συνεχίσω να αποτελώ μέλος αυτής της ομάδας είναι πολύ ξεκάθαρη και με κάνει ιδιαίτερα χαρούμενη. Περάσαμε μια περίεργη χρόνια που διακόπηκε πολύ απότομα. Εύχομαι το νέο ξεκίνημα να μας βρει όλες υγιείς και έτοιμες να δουλέψουμε για να πραγματοποιήσουμε και φέτος τους στόχους του Συλλόγου αλλά και μια καλή ευρωπαϊκή πορεία. Τέλος να ευχαριστήσω ιδιαίτερα την διοίκηση και τον Α.Σ. ΠΑΟΚ για την στήριξη όλα αυτά τα χρόνια».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 22, 2020, 11:24:08 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την συνέχιση της παρουσίας της Αναστασίας Γκάτσου, και την επόμενη αγωνιστική περίοδο, 2020-21.

Η 23χρονη διεθνής αμυντικός, η οποία προέρχεται από τις ακαδημίες του ΠΑΟΚ, θα αγωνιστεί για όγδοη χρονιά με την ασπρόμαυρη φανέλα.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Αναστασία Γκάτσου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Εύχομαι να επιτύχουμε τους στόχους που θα μας θέσει ο προπονητής και η Διοίκηση, να έχουμε μία χρονιά χωρίς τραυματισμούς και να κάνουμε μία καλή πορεία στο Women’s Champions League!».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 22, 2020, 08:47:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την συνέχιση της παρουσίας της Μαρίας Πατερνά και την επόμενη αγωνιστική περίοδο, 2020-21.

Η 20χρονη αμυντικός, διεθνής με τις «μικρές» Εθνικές, προέρχεται από τις ακαδημίες του ΠΑΟΚ και θα αγωνιστεί με τα «ασπρόμαυρα» για έβδομη διαδοχική χρονιά.

Μετά την συμφωνία ανανέωσης της, η Μαρία Πατερνά δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον Πρόεδρο του Συλλόγου, κ. Θανάση Κατσαρή και τον έφορο της ομάδας, κ. Κώστα Βαρδαλή για την εμπιστοσύνη που δείχνουν στο πρόσωπό μου για μια ακόμη χρονιά. Επίσης θέλω να ευχηθώ σε όλη την ομάδα να έχουμε μια καλή και υγιή σεζόν χωρίς τραυματισμούς έτσι ώστε να δουλέψουμε σκληρά για να πετύχουμε όλους τους στόχους μας».



Ακόμα μία που ανανέωσε...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο ποδόσφαιρο 20120-21
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 25, 2020, 09:40:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών του Συλλόγου μας, ανακοινώνουν την επιστροφή της Δήμητρας Επανωμίτη, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21, έπειτα από τον δίχρονο δανεισμό της.

Γεννημένη το 2003, η 17χρονη μέσος, είναι απόφοιτος των ακαδημιών του ΠΑΟΚ και διεθνής με την Εθνική ομάδα κορασίδων.

Τις δύο σεζόν που πέρασαν αγωνίστηκε στις Ελπίδες Καρδίτσες, παίζοντας σε όλα τα παιχνίδια.

Για την επιστροφή της στον Δικέφαλο, η Δήμητρα Επανωμίτη δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη και είναι τιμή μου που θα αγωνιστώ για τον ΠΑΟΚ, την πρωταθλήτρια ομάδα της χώρας μου. Στόχος μου να φανώ αντάξια των προσδοκιών της ομάδας και να βοηθήσω στην επίτευξη των στόχων της. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση του τμήματος, για την εμπιστοσύνη τους και ανυπομονώ να ανταποδώσω στον αγωνιστικό χώρο. Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο και προπονητή της πρώην μου ομάδα, κ. Κουτσονάσιο και την γενική αρχηγό, Μαρία Κόγγουλη, που με εμπιστεύτηκαν και μου έδωσαν την ευκαιρία να αγωνιστώ με την φανέλα της Καρδίτσας σε όλους τους αγώνες των δύο τελευταίων ετών. Εύχομαι σε όλους υγεία και μια ποιοτική ποδοσφαιρική χρονιά».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!