6. Αλέξανδρος Τζιόλης (C)

Αποστολέας Θέμα: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης (C)  (Αναγνώστηκε 14463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

6. Αλέξανδρος Τζιόλης (C)
« στις: Μαΐου 04, 2014, 03:59:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Εχοντας ολοκληρώσει τον δανεισμό του στην Καϊσέρισπορ, ο Αλέξανδρος Τζιόλης επέστρεψε στην Ελλάδα και μάλιστα επισκέφτηκε το ξενοδοχείο στην Αθήνα όπου έχει καταλύσει η αποστολή του ΠΑΟΚ εν όψει του αποψινού αγώνα με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας.




You are not allowed to view links. Register or Login
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 22, 2014, 10:19:46 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Στόχος η πρόκριση από τους ομίλους"



Ο Αλέξανδρος Τζιόλης μίλησε για την πρόκληση της Βραζιλίας και τις σκέψεις του για τη νέα σεζόν στον ΠΑΟΚ. Διαβάστε τι είπε για τη φετινή περίοδο.


Ο υψηλόσωμος μέσος ανέλυσε το γιατί θεωρεί αποτυχημένη τη σεζόν που έκλεισε για τον ΠΑΟΚ και μίλησε με πολύ καλά λόγια για τον Άγγελο Αναστασιάδη.

Αναλυτικά, όσα είπε στην εφημερίδα "Σπορ του Βορρά".

Για τη σεζόν που έκλεισε:
"Δε θα χαρακτήριζα τη σεζόν περίεργη. Για μένα ήταν μία γεμάτη χρονιά από άποψη παιχνιδιών. Και στον ΠΑΟΚ και στην Καϊσέρισπορ έπαιξα πολλούς αγώνες και πάλεψα για το καλύτερο δυνατό. Η μετακίνηση στην Τουρκία έγινε γιατί θεώρησα ότι δε θα έχω πρώτο ρόλο στον ΠΑΟΚ και προτίμησε και η ομάδα να με δώσει δανεικό για έξι μήνες. Τώρα επιστρέφω όμως ελπίζοντας σε μία καλύτερη χρονιά".

Για το αν περίμενε διαφορετική την πρώτη σεζόν του στον ΠΑΟΚ: "Συνολικά η ομάδα περίμενε περισσότερα πράγματα από τη σεζόν που πέρασε. Εγώ δεν πήγα δανεικός επειδή απογοητεύτηκα. Έπαιξα πολλά ματς στο πρώτο μισό της σεζόν αλλά τον Ιανουάριο έγιναν κάποιες κινήσεις που μου έδειξαν ότι ίσως ήταν καλύτερα να παίξω κάπου αλλού. Δεν άλλαξε κάτι στο μυαλό μου για τον ΠΑΟΚ. Τώρα θα επιστρέψω με την ίδια όρεξη για να προσφέρω και να βοηθήσω να πετύχει η ομάδα τους στόχους της".

Για το αν επιστρέφει ή υπάρχουν και άλλες σκέψεις για τη νέα χρονιά: "Οχι επιστρέφω κανονικά. Εχω συμβόλαιο και θα το τιμήσω. Η ομάδα μου είναι ο ΠΑΟΚ και αυτό θεωρώ ότι είναι δεδομένο".

Για το τι έλειψε από τον ΠΑΟΚ και δεν πήρε τον τίτλο: "Πολλά μπορείς να πεις γι' αυτό. Για μένα το πιο στενάχωρο είναι ότι μετά από ένα χρόνο η ομάδα δεν προόδευσε. Ο ΠΑΟΚ απέτυχε να αποκτήσει κάποια βάση και μοιάζει να ξεκινάει πάλι από την αρχή. Από το μηδέν. Σαν να χάθηκε ένας χρόνος. Δεν στέκομαι στην απώλεια του Κυπέλλου. Οταν παίζεις έναν τελικό, μπορείς να κερδίσεις, αλλά μπορείς και να χάσεις. Δεν βλέπω τη χρονιά σαν αποτυχία επειδή δεν κέρδισε ο ΠΑΟΚ κάποιον τίτλο, αλλά επειδή δε μου φαίνεται να έχει γίνει κάποια πρόοδος από πέρυσι. Δεν έχω την αίσθηση ότι υπάρχει ένας κορμός και θα γίνουν κάποιες προσθετικές κινήσεις, αλλά ότι θα γίνει μία ομάδα πάλι από την αρχή. Πιστεύω ότι οι υπεύθυνοι της ομάδας ξέρουν τι πρέπει να κάνουν για να βρει ο ΠΑΟΚ τον σωστό δρόμο".

Για το τι χρειάζεται ο ΠΑΟΚ να ανέβει στην κορυφή:
"Θα ξαναπώ ό,τι είπα και πέρυσι όταν ήρθα στον ΠΑΟΚ. Ο στόχος πρέπει να είναι η ομάδα να φτάσει να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο. Τότε θα έρθουν και οι τίτλοι. Οι τίτλοι δεν έρχονται με το ζόρι. Θα πρέπει ο ΠΑΟΚ να αποκτήσει αγωνιστική ταυτότητα. Τότε θα έρθουν και οι τίτλοι…".

Για τον Άγγελο Αναστασιάδη:
"Ο κ. Αναστασιάδης έχει δείξει το έργο του μέσα στα γήπεδα. Ειδικά στον ΠΑΟΚ έχει ζήσει πολλά χρόνια και έχει πετύχει πολλά. Ξέρει πρόσωπα και καταστάσεις, ξέρει καλά τα κατατόπια. Είναι θετικό ότι ανέλαβε νωρίς την ομάδα και έτσι έχει περισσότερο χρόνο να ετοιμάσει το πλάνο του και να φτιάξει την ομάδα όπως θέλει. Του εύχομαι και εγώ καλή επιτυχία, αλλά νομίζω ότι ξέρει καλύτερα από τον καθένα μας τον ΠΑΟΚ".

Για το πόσο διαφορετικό είναι το ποδόσφαιρο από χώρα σε χώρα: "Το ποδόσφαιρο είναι ένα, αλλά σίγουρα κάθε χώρα έχει τις ιδιαιτερότητές της. Σαν βάση υπάρχουν παντού τα ίδια δεδομένα, αλλά αλλάζουν κάποια χαρακτηριστικά. Στη Γερμανία το ποδόσφαιρο είναι γρήγορο και στηρίζεται πολύ και στη δύναμη. Στην Ιταλία είναι πιο κλειστό, οι ομάδες κοιτάζουν πρώτα την άμυνα και ρίχνουν πολύ βάρος στην τακτική. Στην Ισπανία είναι πιο τεχνικό, παίζεται καλύτερη μπάλα και οι ομάδες είναι πιο καλές. Στη Γαλλία το πρωτάθλημα είναι πολύ αθλητικό καθώς συμμετέχουν πολλοί Αφρικανοί και δίνουν άλλη δυναμική στο ποδόσφαιρο. Στην Ελλάδα και στην Κύπρο το ποδόσφαιρο είναι περίπου το ίδιο. Λείπει η μεγάλη ένταση, λείπει το ρυθμός και η δύναμη που βλέπεις σε άλλα μεγάλα πρωταθλήματα. Εχουμε μείνει σχετικά πιο πίσω. Στην Τουρκία που έπαιξα διαπίστωσα ότι πρόκειται για ένα αρκετά δυνατό πρωτάθλημα το οποίο βρίσκεται σε ανάπτυξη. Υπάρχουν αρκετές καλές ομάδες, και αρκετοί σπουδαίοι παίκτες αποφασίζουν να δοκιμάσουν την τύχη τους εκεί. Η αίσθησή μου είναι ότι το τουρκικό πρωτάθλημα είναι σε καλύτερο επίπεδο από το ελληνικό. Εμάς μας έχουν λείψει οι καλές μεσαίες ομάδες. Το σκηνικό στο ελληνικό ποδόσφαιρο μοιάζει με την ελληνική κοινωνία καθώς οι περισσότερες ομάδες έχουν γίνει πλέον φτωχές".

Για την πρόκληση του Μουντιάλ της Βραζιλίας για την Εθνική ομάδα: "Καταρχάς ήταν επιτυχία ότι προκριθήκαμε σε ένα παγκόσμιο Κύπελλο. Θα πάμε να το ευχαριστηθούμε κι εμείς και όλοι οι Ελληνες. Πρέπει να ξέρουν όλοι ότι θα παλέψουμε για το καλύτερο δυνατό. Σε πρώτη φάση ο στόχος είναι η πρόκριση από τον όμιλο, αλλά ξέρουμε ότι  ρεαλιστικά έχουμε δύσκολο έργο. Στο όμιλό μας έχουμε καλές ομάδες, αλλά θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο".

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/tziolhs_stoxos_h_prokrish_apo_toys_omiloys.2800495.html
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 22, 2014, 10:22:47 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εγω παντως τον πιστευω σε αντιθεση με αρκετους που διαφωνουν, μπορει να βοηθησει την νεα χρονια
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 01, 2014, 02:33:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Η μεγάλη στεναχώρια και η ανυπομονησία"




O Aλέξανδρος Τζιόλης μίλησε στο περιοδικό "Big Fish" της εφημερίδας "Πρώτο Θέμα" τόσο για το επεισόδιο Μανιάτη Κατσουράνη και τις διαστάσεις που πήρε από τα ΜΜΕ, όσο και για τον αποκλεισμό του από το  EURO 2012.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για τα συναισθήματα του πριν το Μουντιάλ της Βραζιλίας:

"Ανυπομονησία αισθάνομαι. Αυτή η συμμετοχή μας είναι επιθυμία όλων των παικτών που είμαστε στην αποστολή. Οσο περνούν οι μέρες και πλησιάζουμε στην έναρξη, το ενδιαφέρον αυξάνεται και αυτό με γεμίζει με ακόμα μεγαλύτερη προσμονή. Όλα τα βλέμματα του κόσμου θα είναι στραμμένα στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Αυτό από μόνο του αποτελεί πρόκληση. Ξέρεις πως όλοι οι μεγάλοι σύλλογοι παρακολουθούν. Όμως το να αγωνίζεσαι στην Εθνική είναι από μόνο του χαρά και τιμή. Ονειρο, ουσιαστικά από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου: Να συμμετέχω σε Παγκόσμιο Κύπελλο".

Για τον αποκλεισμό του από το EURO 2012:

"Ηταν πολύ μεγάλη απογοήτευση. Βασικά μεγάλη στεναχώρια για μένα, δεν περίμενα κιόλας να κοπώ. Ετυχε όμως και δε συμμετείχα. Εξι μήνες πριν από το τουρνουά ήμουν στη Μονακό και δεν είχα αγωνιστικό ρυθμό. Δεν έπαιζα και μου στοίχισε τη συμμετοχή μου, γιατί ο προπονητής διαλέγει τους παίκτες που βρίσκονται στην καλύτερη αγωνιστική κατάσταση, εκείνους που παίζουν στις ομάδες τους. Η απραξία μου στοίχισε, λοιπόν. Ακόμα όταν το σκέφτομαι, στεναχωριέμαι. Είδα τους αγώνες στην πόλη μου, την Κατερίνη και θυμάμαι πόσο πολύ ήθελα να βρισκόμουν στην ομάδα μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά. Ζήλευα".

Για το αν πήγε τον Ιανουάριο στην Τουρκία για να πάρει συμμετοχές:

"Ναι ήταν και αυτός ένας λόγος που τον Ιανουάριο έφυγα από τον ΠΑΟΚ για να πάω στην Τουρκία. Στον ΠΑΟΚ, αγωνιζόμουν πολύ μέχρι εκείνη τη στιγμή. Δεν ήξερα, όμως, πως θα εξελιχθεί η συνέχεια, αλλά είχα μια προαίσθηση πως δεν θα με χρησιμοποιούσαν πολύ. Ηρθε η πρόταση και τη δέχτηκα. Η Καϊσέρισπορ έψαχνε έναν παίκτη για τη θέση μου και υπήρχαν εχέγγυα πως θα ήμουν βασικός, κάπως έτσι πήρα την απόφαση".

Για τον ΠΑΟΚ:

"Είμαι παίκτης του ΠΑΟΚ και θέλω να κάνει βήματα προόδου. Είμαι σίγουρος πως στην ομάδα προσπαθούν για το καλύτερο, η διοίκηση και ο πρόεδρος. Η απώλεια του Κυπέλλου όμως, ήταν ένα σοκ. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται συνέχεια σε αυτή τη διαδικασία χτισίματος καινούργιας ομάδας. Δεν είναι όμως αυτή η δουλειά μου, να σχολιάζω την αγωνιστική του κατάσταση. Αλλοι παίρνουν τις αποφάσεις. Εύχομαι η φετινή χρονιά να είναι καλύτερη".

Για όσα έγιναν ανάμεσα σε Κατσουράνη και Μανιάτη και κατά πόσο υπάρχει όντως θέμα για το κλίμα στα αποδυτήρια της Εθνικής:


"Ναι, το είδα αυτό το ματς στην Τουρκία. Μια διαμάχη παικτών της εθνικής ομάδας δεν είναι ωραίο θέαμα. Όμως, για να σου πω την αλήθεια, πιστεύω πως η υπόθεση από το συμβάν και μετά είναι περισσότερο δημιούργημα του Τύπου, για να έχουν κάτι να ασχολούνται. Μεταξύ μας, οι παίκτες λύνουμε πολύ πιο γρήγορα τέτοια ζητήματα από ότι πιστεύει ο κόσμος. Νομίζω πως ο Κατσουράνης με τον Μανιάτη τα βρήκαν και το θέμα είναι λήξαν για όλους. Οι υπόλοιποι, όταν μαζευτήκαμε στην Αθήνα για να καταλάβεις, δεν το συζητήσαμε καν.

Ούτε, αν θες, σε ανθρώπινο επίπεδο. Νομίζω έσβησε γρήγορα, αλλά διατηρείται σαν ψίθυρος από τα μίντια. Αυτή όμως η Εθνική δεν επηρεάζεται από ψιθύρους. Και τα προηγούμενα χρόνια η κριτική ήταν αυστηρή. Ή υπερβολικά θετική σε άλλες περιπτώσεις, , αλλά δεν ασχολούμαστε με σχόλια εμείς οι παίκτες. Εμείς κοιτάμε τη δουλειά μας. Είναι τόσο σημαντικό αυτό που πάμε να κάνουμε και δεν έχουμε χρόνο για αυτά. Αν ασχολούμασταν με αυτά, δε θα κάναμε σωστά τη δουλειά μας. Πάντα θα λέγονται πράγματα και θα σχολιάζονται όλα. Εμείς θέλουμε να κάνουμε το καλύτερο για εμάς και τους υπόλοιπους Ελληνες"

Για το αν επηρεάζει ότι ο Φερνάντο Σάντος φεύγει από την Εθνική μετά το Μουντιάλ:

"Αρνητικά όχι. Δεν έχω τέτοια υποψία. Το αποτέλεσμα μόνο θετικό μπορεί να είναι ώστε να κλείσουμε έναν κύκλο με τον προπονητή μας όσο καλύτερα γίνεται. Να του δώσουμε τη χαρά που του αξίζει. Και αυτός σε εμάς. Ο Φερνάντο Σάντος είναι ένας πολύ καλός προπονητής. Ξέρει τι ζητάει από τον ποδοσφαιριστή και έχει καταφέρει να περάσει στην ομάδα τα πιστεύω του. Παράλληλα, είναι ένας πολύ καλός άνθρωπος και πολύ πιο ευχάριστος από την εικόνα που βγάζει προς τα έξω".

Για τον όμιλο της Εθνικής:

"Είναι πολύ δύσκολος ο όμιλος μας. Ως όνομα ξεχωρίζει η Κολομβία, αλλά και οι άλλες ομάδες είναι πολύ δυνατές. Δεν υπάρχει καμία υπερδύναμη και αυτό κάνει όλα τα παιχνίδια να είναι πολύ ανταγωνιστικά. Τα φαβορί σε ένα Παγκόσμιο Πρωτάθλημα είναι πάντα τα ίδια. Βραζιλία, Γερμανία, Ισπανία. Ομάδες που πάντα πρωταγωνιστούν. Είναι το πρώτο Μουντιάλ που θυμάμαι αυτό του ’94 στις ΗΠΑ με τα πέναλτι του Μπάτζιο. Από τότε είμαι φαν της Ιταλίας".

Για τις μετακινήσεις του:

"Εκεί που χάρηκα περισσότερο το ποδόσφαιρο, ήταν στην Ισπανία. Είναι ο τρόπος που αντιμετωπίζουν το άθλημα, αλλά και πως αγωνίζονται οι ομάδες. Ένα όμορφο ποδόσφαιρο που οι ομάδες θέλουν να παίζουν επιθετικά. Ωραίο και για τον παίκτη και για τον θεατή. Ωστόσο το γερμανικό ποδόσφαιρο είναι αυτό που έχει άνοδο τον τελευταίο χρόνο και προσφέρει πολύ θέαμα και γεμάτα γήπεδα.

Οι Γερμανοί δείχνουν μεγάλο ενδιαφέρον για το ποδόσφαιρο. Νομίζω ότι έχουν το μεγαλύτερο μ.ο. εισιτηρίων και προσέλευση κόσμου σε όλη την Ευρώπη. Για τον ποδοσφαιριστή δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να αγωνίζεται σε ένα γεμάτο γήπεδο. Σου φτιάχνει την ψυχολογία, σε γεμίζει με όρεξη. Για αυτό περιμένω με αγωνία το Μουντιάλ της Βραζιλίας, εκεί που ζουν για το ποδόσφαιρο. Εύχομαι να είναι όπως το περιμένουμε".

Για το γεγονός ότι έχει πάει πολλές φορές ως δανεικός σε ομάδες:

"Αυτό είναι το παιχνίδι. Υπάρχει πληθώρα ποδοσφαιριστών και έλλειψη χρημάτων. Αυτό έχει αναγκάσει την αγορά, να προχωράει σε δανεισμούς. Δεν το παίρνω προσωπικά. Συμβαίνει κατά κόρον. Τις περισσότερες φορές, συμφέρει και την ομάδα και τον παίκτη".

Για την παρουσία του στον Παναθηναϊκό:

"Από κάποιο σημείο και μετά φάνηκε πως ήθελαν να αλλάξουν τα πάντα. Όταν όμως δημιουργούνται προβλήματα σε μια ομάδα, δεν ψάχνεις τι φταίει, απλώς αποχωρείς. Ο καθένας τραβάει το δρόμο του. Φέτος παρακολούθησα τον Παναθηναϊκό και ήταν μια απρόσμενα καλή χρονιά για εκείνον. Έκαναν καλή δουλειά".

Για τις αποδοκιμασίες προς το πρόσωπο του, λίγο πριν αποχωρήσει από τον Παναθηναϊκό:

"Μετά από τόσα χρόνια έχω πάθει ανοσία. Ήταν περίεργα στον Παναθηναϊκό, όχι όλα τα χρόνια, αλλά οι τελευταίοι έξι μήνες που ξεκίνησαν τα προβλήματα. Σίγουρα ο Παναθηναϊκός με βοήθησε. Είναι μια μεγάλη ομάδα και μου έδωσε την εμπειρία του Τσάμπιονς Λιγκ και νιώθω ευγνώμων. Μη θυμόμαστε όμως τα προβλήματα".

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/tziolhs_h_megalh_stenaxwria_kai_h_anypomonhsia.2818757.html
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 12:22:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Επειδή δεν έγινε καθόλου κουβέντα για τον Τζιόλη αξίζει να πούμε 2 λογάκια όχι μόνο επειδή χθες ήταν πολύ καλός και νομίζω σχεδόν αλάνθαστος, αλλά επειδή δείχνει πως έχει προσαρμοστεί πλήρως με αυτά που ζητάει ο Άγγελος και το κυριότερο που διακρίνω εγώ είναι ότι τρέχει περισσότερο από κάθε άλλη φορά.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 12:25:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εγω στο γνωστο τοπικ οπου με κοροϊδεύατε τον ειχα βασικο τον Τζιολη ακριβως γιατι είναι παικτης που ξερει πως να κινηθεί μεσα στο γηπεδο.
Πολλοι -αμπαλοι- δεν καταλαβαινουν πως ποδοσφαιρο δεν είναι μονο τρεξιμο αλλα πολλα περισσοτερα αλλα τωρα τι λες..
Τεσπα.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 09:05:03 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Θα ξαναεπιμεινω με τον Τζιολη και λεω πως η συμβολή του φετος είναι σημαντικη.
Μοιραζει και κυκλοφορει την μπαλα κατι που δεν μπορει να κανει ο Κατσε με τοση ευκολια.
Θα τολμησω να πω ακομα πως φετος τρεχει περισσοτερο από κάθε άλλη φορά!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2014, 09:20:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αυτό με το τρέξιμο το ανέφερα και γω πιο παλιά.
Το πιο σημαντικό για εμένα είναι ότι αξιοποιεί επιτέλους την εμπειρία του.
Και φαίνεται μέσα στο παιχνίδι του πολλές φορές.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 02:53:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το ότι θα εβλεπα τον Τζιολη να μοιραζει πασα και να κανει κινηση για να την παρει μετα καπου στο 80 φευγα, δεν το περιμενα με τιποτα!
Αναμεσα στους παικτες που εχουν μεταμορφωθεί προς το καλυτερο είναι και αυτος!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 02:11:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα του PAOKTV

"Ξεκινήσαμε με το δεξί στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, με ένα καλό αποτέλεσμα που μας έκανε όλους χαρούμενους. Σίγουρα η προσοχή επικεντρώνεται στην επίθεση όταν μπαίνουν πολλά γκολ, εγώ κάνω αυτό που έκανα πάντα,Νομίζω ότι ο χαρακτήρας μου είναι κάτι ξεχωριστό από το αγωνιστικό κομμάτι.
Μου άρεσε από μικρός να είμαι συνέχεια σε επαφή με την μπάλα και να διευθύνω και να οργανώνω το παιχνίδι. Γι' αυτό, μάλλον, έφτασα να παίζω ως μέσος. Ετσι, ήρεμος, είμαι σαν χαρακτήρας. Στο γήπεδο προσπαθώ να κάνω την δουλειά μου και αυτός είναι και ο χαρακτήρας μου και εκτός παιχνιδιού, δεν είναι απόρροια από κάτι συγκεκριμένο".

Για την αποχώρησή του για την Καϊσέρισπορ: "Οταν εκτιμούν την δουλειά σου σε ικανοποιεί, αυτό με χαροποιεί. Δεν μπορώ να κρίνω εγώ πόσο λείπω από την ομάδα, εγώ κάνω ό, τι καλύτερο μπορώ και από εκεί και πέρα αυτό το βλέπει ο προπονητής και ο κόσμος που παρακολουθεί την ομάδα".

Για τις αλλαγές σε σχέση με την περσινή ομάδα: "Εχει αλλάξει η ομάδα αρκετά, έχουν φύγει παίκτες. Πλέον, είμαστε νέα ομάδα σε ηλικία και αυτό έχει και θετικά και αρνητικά. Θα κοιτάξουμε τα αρνητικά να τα αφήσουμε στην άκρη, ίσως υστερήσουμε σε θέματα εμπειρίας και διαχείρισης, αλλά θα πορευτούμε με τα θετικά, όπως ο ενθουσιασμός και η άγνοια κινδύνου. Θα κοιτάξουμε να βαδίσουμε πάνω σε αυτά".

Για τον αγώνα με τον Παναιτωλικό: "Αναμφίβολα πρόκειται για μία δύσκολη έδρα. Πέρσι ήρθε πριν από ένα σημαντικό ευρωπαϊκό παιχνίδι, με την Σάλκε. Θα ήταν ιστορική στιγμή για την ομάδα να μπει στους ομίλους, οπότε ίσως το μυαλό μας να ήταν εκεί. Τώρα αφήσαμε πίσω μας ένα ευρωπαϊκό ματς, όχι τόσο κομβικό, έτσι πάμε συγκεντρωμένοι".

Για το ότι προς το τέλος του αγώνα με την Ντινάμο Μινσκ τον είδαμε στο κέντρο της άμυνας: "Έγινε για λόγους ξεκούρασης, γιατί είχε κριθεί το παιχνίδι. Δεν νομίζω να καθιερωθεί, δεν ξέρω, δεν είναι δουλειά μου, νομίζω, όμως, ότι ήταν μία κίνηση τακτικής".


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"