6. Αλέξανδρος Τζιόλης (C)

Αποστολέας Θέμα: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης (C)  (Αναγνώστηκε 14470 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 10:38:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ήταν από τους κορυφαίους της αναμέτρησης κόντρα στον Ατρόμητο. Έβγαλε μία μαγική μπαλιά στο κεφάλι του Ρατς για το 2-0 και είχε ατέλειωτα τρεξίματα σε όλη την αναμέτρηση. Άψογος αμυντικά, προώθησε το παιχνίδι επιθετικά και μετά την αποβολή ήταν παντού. Ο λόγος για τον Αλέξανδρο Τζιόλη, ο οποίος αναδείχθηκε μετά από τη δική σας ψήφο, Fans Man of the Match της αναμέτρησης κόντρα στους Περιστεριώτες.

Ο διεθνής μέσος της ομάδας μας συγκέντρωσε to 42% των ψήφων και άφησε πίσω του τους Ρατς και Κάτσε που είχαν 24% και 18% αντίστοιχα.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20141025-fans-mvp-atromitos-tziolis/
Δικαια, μακαρι να συνεχισει και σε αλλα παιχνιδια ετσι!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 10:34:47 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ήταν ένα άσχημο αποτέλεσμα για την ομάδα μας το οποίο την έβαλε σε περιπέτειες όσων αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι παίκτες της ομάδας δημιούργησαν πολλές φάσεις στην αντίπαλη εστία αλλά μόνο μία κατάφερε να καταλήξει στα δίχτυα του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Αλέξανδρος Τζιόλης έφερε τον αγώνα στα ίσια και εσείς τον επιβραβεύσατε με ένα ακόμη βραβείο Fans Man of the Match, μετά από αυτό στον αγώνα κόντρα στον Ατρόμητο. Ο μέσος του ΠΑΟΚ είχε μία εξαιρετική παρουσία σε όλη την διάρκεια της  αναμέτρησης, συμμετείχε στην ανάπτυξη, βοήθησε στην άμυνα και ήταν επιβλητικός στο χώρο του κέντρου.

Άξιος συμπαραστάτης του Τζιόλη στη μεσαία γραμμή ήταν ο Κάτσε ο οποίος ήρθε δεύτερος στην ψηφοφορία με μικρή διαφορά (38% έναντι 32%) και τρίτος ήταν ο Στέφανος Αθανασιάδης με 6%.


Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20141101-fans-man-of-the-match-o-tziolis/
Μπραβο αν μου το ελεγαν αρχη της χρονιας δεν θα το πιστευα με τιποτα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 01, 2014, 11:37:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εχει βρει το κουμπι του ο Αγγελος οπως και σε πολλους ακομα.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 05:14:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Κρατάμε το βαθμό»



"Ήταν ένα ευρωπαϊκό παιχνίδι με διαφορετικό κίνητρο και κύρος. Δεν χρειαζόμαστε άλλο κίνητρο σε τέτοιες περιπτώσεις. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε προβλήματα να κρατήσουμε την μπάλα, μπήκαμε, όμως, καλύτερα στο δεύτερο και κρατήσαμε το βαθμό. Έπρεπε ν΄ αντιδράσουμε, αφυπνιστήκαμε κι αγωνιστήκαμε καλύτερα στο δεύτερο 45λεπτο. Δεν είναι ωραίο να δέχεται μία ομάδα γκολ στο τέλος. Κοιτάζουμε το επόμενο ματς πρωταθλήματος, ενώ στην Ευρώπη έχουμε δύο ακόμη αγώνες να χτυπήσουμε"


Μπράβο πολύ καλό παιχνίδι...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 08, 2014, 01:05:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Αδιάκοπα τρεξίματα. Σωστές μεταβιβάσεις. Εξαιρετική παρουσία ως τρίτο στόπερ όταν του ζητήθηκε. Μία από τις καλύτερες και πιο παθιασμένες εμφανίσεις του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ πραγματοποίησε ο Αλέξανδρος Τζιόλης και εσείς τον ανακηρύξατε Fans Man of the Match με τη ψήφο σας για την αναμέτρηση κόντρα στη Φιορεντίνα στο Αρτέμιο Φράνκι.

Δόθηκε μεγάλη για τον νικητή του βραβείου μεταξύ του μέσου της ομάδας μας και του Παναγιώτη Γλύκου ο οποίος κατέβασε ρολά και σταμάτησε του επιθετικούς των Βιόλα σε πολλές περιπτώσεις, αλλά το 42% του Τζιόλη ήταν αρκετό για να του χαρίσει το βραβείο έναντι του 39% του Γλύκου.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20141108-fans-man-of-the-match-o-tziolis/
Εμείς βγάλαμε Γλύκο, αλλά και ο Τζιόλης είναι μέσα ο οποίος έχει σαρώσει φέτος!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 10:35:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Είμαστε καλά και συνεχίζουμε...»



Την επομένη, λίγο πριν την επιβίβαση και την αναχώρηση από το αεροδρόμιο του "Φιρένζε" μίλησε στους εκπροσώπους των ΜΜΕ για αρκετά κι ενδιαφέροντα θέματα, ξεκινώντας από τον πολυδιάστατο ρόλο που επιτυχώς πλαισίωσε στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, αγωνιζόμενος κι ως κεντρικός αμυντικός. «Ευχαριστώ. Προτιμώ τη θέση που ξέρω και αγωνίζομαι όλα τα χρόνια, όμως προσπαθώ να παίζω καλά σε όποια θέση βρεθώ».

- Ικανοποίηση από τον βαθμό της ισοπαλίας ή απογοήτευση λόγω του τρόπου με τον οποίο ήρθε;

«Είναι κάτι το ενδιάμεσο. Σου αφήνει πικρή γεύση ένα γκολ στα τελευταία λεπτά. Πήραμε ένα πόντο και δε ξέρω αν αυτός ο βαθμός θα παίξει ρόλο. Σίγουρα κερδίσαμε σε ψυχολογία, σ αυτοπεποίθηση, διότι φύγαμε χωρίς να ηττηθούμε από μια δύσκολη έδ?ρα».

- Μήπως η αυτοπεποίθηση είναι το μεγαλύτερο κέρδος; Διότι πολλοί λένε ότι ο ΠΑΟΚ έχει καλή πορεία χωρίς να έχει πάρει αποτέλεσμα σε μεγάλο παιχνίδι, όπως έγινε τη Πέμπτη.

«Είναι ακόμα ένα στοιχείο του αγώνα στην Ιταλία, διότι η ομάδα δείχνει να συνεχίζει στο δρόμο που έχει πάρει».

- Τον τελευταίο καιρό οι εμφανίσεις σου είναι ολοένα και πιο θετικές ..

«Υπάρχουν κάποια διαστήματα που ένας παίκτης είναι σε καλή κατάσταση, σε φόρμα και μπορεί να κάνει αυτά που θέλει και μπορεί στο γήπεδο. Παίζει ρόλο κι η φυσική κατάσταση. Αυτό το διάστημα νιώθω κι είμαι καλά, είμαστε καλά και συνεχίζουμε».

- Επαιξε ρόλο ο αποκλεισμός σου, έπειτα από καιρό από την Εθνική, σ? επίπεδο . κίνητρου;

«Οχι, δεν έχει καμία σχέση αυτό με την αγωνιστική μου κατάσταση. Είμαι στον ΠΑΟΚ, εδώ είναι το μυαλό μου, επικεντρώνομαι σε αυτό διότι το κεφάλαιο Εθνική είναι τελείως διαφορετικό».

- Εχεις την αίσθηση πως διάγεις το καλύτερο διάστημα της καριέρας σου;

«Νιώθω καλά. Δεν μπορώ να το σχολιάσω αυτό, είναι μια καλή περίοδος για μένα, ελπίζω να συνεχιστεί αυτό».

- Τίθεται θέμα κούρασης;

«Κόπωση υπάρχει, όταν παίζεις κάθε τρεις μέρες παιχνίδι, δε μπορώ να το αρνηθώ. Υπάρχουν τα παιχνίδια, τα ταξίδια κι όλη αυτή η διαδικασία. Η κούραση πρέπει να βγει από το κεφάλι όλων διότι υπάρχει το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό. Καλούμαστε να πάμε κόντρα στην κούραση, θα παίξουμε και στη συνέχεια υπάρχει η Εθνική».

- Πιο δύσκολος αντίπαλος είναι η κούραση ή ο Παναθηναϊκός, διότι προέρχεστε και από έξι συνεχόμενα παιχνίδια σχεδόν ανά τρεις μέρες.

«Η κούραση είναι και θέμα ψυχολογίας. Ο Παναθηναϊκός είναι άλλο κομμάτι, είναι μια δυνατή ομάδα, θα πρέπει να έχουμε όλοι το μυαλό μας εκεί και να παλέψουμε για έρθει το αποτέλεσμα που θέλουμε».

- Η πρώτη θέση φέρνει περισσότερο άγχος ή όρεξη για παραμονή;

«Σε εμένα δεν υπάρχει η λέξη άγχος. Υπάρχει η όρεξη για παραμονή. Πάντα εκείνοι που σε κυνηγούν έχουν το άγχος διότι ξέρουν ότι αν χάσουν βαθμούς θα έχουν πρόβλημα. Το ξέρουμε διότι έχουμε βρεθεί σε αυτή τη θέση και όταν χάναμε βαθμούς τα πράγματα γινόταν ολοένα και πιο δύσκολα. Οταν είσαι πρώτος πρέπει να παίζεις με την άνεση της πρωτιάς».

- Σε βρίσκει σύμφωνο η άποψη πως η πορεία του ΠΑΟΚ με βάση το πώς ξεκίνησε η χρονιά στην Ολλανδία αποτελεί έκπληξη;

«Νομίζω πως ναι. Ευχάριστη έκπληξη, ευχάριστο γεγονός. Είναι πολύ θετική η μαχητικότητα κι η εικόνα που βγάζει η ομάδα αυτό το πρώτο διάστημα. Βάθος σε ένα ρόστερ και παίκτες χρειάζονται πάντα σε μια ομάδα και όποιοι θα έρθουν, αν έρθουν, θα μας βοηθήσουν».

- Τί έχεις να θυμάσαι από τη στιγμή που έφυγες για την Τουρκία μέχρι τώρα;

«Το έχω αφήσει πίσω μου. Πήρα μια απόφαση, επέστρεψα και συνεχίζουμε όλοι μαζί. Εχουμε κάνει ένα καλό ξεκίνημα αλλά αυτή η όλη διάθεση που βλέπω ότι 'έχουμε πετύχει κάτι' δε με βρίσκει σύμφωνο διότι είναι ακόμα νωρίς, είναι Νοέμβριος. Είμαστε μέσα και στους τρεις στόχους, αλλά δεν έχουμε κερδίσει τίποτα...»

- Είστε όμως εδώ και δυο μήνες στη κορυφή. Είστε φαβορί για το πρωτάθλημα;

«Η κορυφή μας δίνει κίνητρο για να παραμείνουμε εκεί. Φαβορί; Oχι, δεν μπορώ να πάρω αυτό το ρόλο, είναι ακόμα νωρίς. Κανείς δεν κέρδισε τίποτα όντας στη πρώτη θέση τον Νοέμβριο...».



Σημαντικος ο ρολος σου σημερα, σε θελω στα γνωστα στανταρ σου! ;)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 09:43:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μεγάλο παιχνίδι σαν σέντερ μπακ, εξαιρετικός!!!



«Δίκαιοι νικητές»




«Δικαίως κερδίσαμε. Μπήκαμε πολύ καλά στο παιχνίδι, σίγουροι και καθ’ όλη τη διάρκειά του, το κοντρολάραμε. Ένα αστείο γκολ δεχθήκαμε, αλλά είχαμε θέληση, αυταπάρνηση όλοι οι παίκτες για να πάρουμε αυτή τη νίκη. Το αξίζαμε, είμαστε δίκαιοι νικητές, αλλά το πρωτάθλημα συνεχίζεται και είναι ακόμα Δεκέμβριος. Συνεχίζουμε…».

«Υπήρχε εκνευρισμός στα αποδυτήρια μετά το τέλος του πρώτου μέρους, λόγω του τρόπου που φάγαμε το γκολ. Απ’ την άλλη, όμως, ξέραμε και βλέπαμε πως μπορούμε και υπήρχε σιγουριά πως θα προηγηθούμε ξανά, όπως κι έγινε».

Για το... μήνυμα τίτλου που περνάει η σημερινή νίκη: «Είναι μια δήλωση ικανότητας σίγουρα, το ‘χουμε δείξει άλλωστε πως μπορούμε. Από ‘κει και πέρα υπάρχουν κι άλλοι παράμετροι για να πάρεις έναν τίτλο. Πρέπει να διαχειριστούμε κι άλλα πράγματα, όπως η κούραση».

Τέλος, για το ματς με την Ξάνθη που έρχεται: «Είναι ακόμα ένας εκτός έδρας αγώνας πρωταθλήματος, απέναντι σε μια καλή ομάδα και θα πρέπει να παρουσιαστούμε έτοιμοι για να πάρουμε νέο τρίποντο και να συνεχίσουμε το σερί μας».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 11:25:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δικιαωση 100% για τον Τζιολη!
Μπραβο του ,τον πιστεψα προσωπικα από την αρχη και σαν βασικο!
Σημερα ηταν μεσα σε ολες τις φασεις, μπραβο ξανα!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 09:55:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Φέτος είμαστε πιο ομάδα"




Ο Αλέξανδρος Τζιόλης μίλησε στην εφημερίδα "Σπορ του Βορρά" για το μέλλον του στον ΠΑΟΚ και τα "μυστικά" της φετινής επιτυχημένης πορείας στο πρωτάθλημα. Παράλληλα, δεν ήθελε να μιλήσει για τα εξωαγωνιστικά.
Αναλυτικά:

- Καταρχάς Αλέξανδρε περαστικά και καλή δύναμη. Πώς αισθάνεσαι, πότε θα είσαι έτοιμος;

«Προς το παρόν ακόμη αντιμετωπίζω πρόβλημα και έχω κάποιους πόνους. Δεν μπορώ να καθορίσω πότε θα είμαι καλά. Ελπίζω με την νέα χρονιά να είμαι έτοιμος. Κάτι το σίγουρο, δεν είναι για τον Πανιώνιο. Αμφιβάλω βασικά, γιατί στις 28 του μήνα θα έχω είκοσι ημέρες μακριά από τις προπονήσεις. Είναι το μεγαλύτερο διάστημα που μένω εκτός δράσης τα τελευταία χρόνια. Εκτός από έναν τραυματισμό με κάταγμα κνήμης που με είχε αφήσει εκτός για μεγάλο διάστημα, κάτι ανάλογο, με μυϊκό πρόβλημα δεν μου είχε συμβεί. Ελπίζω να επιστρέψω πιο δυνατός».

- Επαιξες με υπερπροσπάθεια, έκανες και ενέσεις για να αγωνιστείς;

«Ειδικά τον Νοέμβριο και μετά τον Παναθηναϊκό έπαιζα και αγωνιζόμουν με υπερπροσπάθεια. Δεν ήθελα να λείψω, έκανα ενέσεις για να ξεπεράσω τον πόνο. Οι ενοχλήσεις είναι στο δεξί προσαγωγό και προσπαθώ να τις ξεπεράσω».

-Ο ΠΑΟΚ είναι στην πρώτη θέση τα Χριστούγεννα μετά από 30 ολόκληρα χρόνια, αυτό είναι σημάδι για τον τίτλο;

«Κοιτάξτε όλα τα πράγματα έχουν δύο όψεις. Η θετική άποψη είναι πως είμαστε πρώτοι. Αυτό είναι κάτι σπάνιο και σίγουρα είναι κάτι ενθαρρυντικό, αν μη τι άλλο. Βλέπω και όλα τα άλλα που συμβαίνουν, δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια. Δεν είμαστε ούτε καν στα μισά. Δεν πρέπει να είσαι με τίποτα εφησυχασμένος. Όμως έχουμε κάνει μια πολύ καλή προσπάθεια, είμαστε δίκαια στην πρώτη θέση βάσει της απόδοσης και της εικόνας της ομάδας. Είναι καθαρά 100% ομαδική η προσπάθεια που κάνουμε. Αυτό που βλέπω από την αρχή της σεζόν είναι πως όλοι δίνουν το 100%. Αν επικεντρωθώ σε εμάς τους παίκτες, βλέπω συναδέλφους μου που υπερβάλλουν εαυτούς για την ομάδα».

-Θέλεις να μας πεις, γιατί πέρυσι τον Ιανουάριο αποδέχθηκες μια πρόταση από τουρκική ομάδα και πήγες εκεί;

«Δεν είναι κάτι που έχω κρύψει. Ως εκείνη την στιγμή αγωνιζόμουν ανελλιπώς στον ΠΑΟΚ. Ένιωσα, είδα και φάνηκε ότι παραμερίστηκα από τον πρώην προπονητή μου χωρίς λόγο. Αυτό με δυσανασχέτησε, θέλω να παίζω όπου κι αν είμαι. Βλέποντας ότι το περσινό δεύτερο εξάμηνο θα είναι δύσκολο για εμένα, πήρα αυτή την απόφαση. Ήρθε μια ενδιαφέρουσα πρόταση για εμένα και αποφάσισα να φύγω για έξι μήνες και να παίξω. Χωρίς κανένα άλλο λόγο και νιώθοντας και βλέποντας τι θα ακολουθήσει. Δεν μου είπε κανείς να αποχωρήσω τότε από την ομάδα, ούτε ο προπονητής ούτε η διοίκηση».

- Κάτσε και Τζανδάρης είναι τα παιδιά σου...

«Πολύ ταλαντούχα παιδιά, τους δίνεται μια δυνατότητα να παίξουν. Εύχομαι τα καλύτερα και για τους δυο. Μετέφερα εμπειρία και καθοδήγηση μέσα στο γήπεδο. Εχουν περίσσεια διάθεση στο μάξιμουμ και όπως και εμένα μου έχουν μεταδώσει συμβουλές, ό,τι μπορώ να βοηθήσω από εμπειρία και μόνο θα το κάνω».

- Το ελληνικό στοιχείο παίζει ρόλο στην πορεία του ΠΑΟΚ;

«Άποψή μου είναι πως μια ομάδα πρέπει να τα έχει όλα. Έμπειρους παίκτες που να καθοδηγούν την ομάδα, μια ποιότητα από ξένους παίκτες για να βοηθήσουν. Όλο αυτό το κράμα, στο τέλος με την καθοδήγηση ενός προπονητή, οδηγεί σε μία πορεία. Από τη δική μου πλευρά, έχω την εντύπωση πως κάνουμε το καλύτερο. Όπως και να έχει όσον αφορά το ελληνικό στοιχείο, ξέρεις πρόσωπα και καταστάσεις. Γιατί οι Έλληνες γνωρίζουν τι ακριβώς συμβαίνει. Τις απαιτήσεις γενικά του συλλόγου και οτιδήποτε συμπεριλαμβάνει μια μεγάλη ομάδα».

-Τι άλλαξε φέτος σε σχέση με την περσινή σεζόν στον ΠΑΟΚ;

«Κοιτάξτε, θέλοντας και μη συγκρίνω δύο καταστάσεις. Αυτό που βλέπω είναι ότι είμαστε πιο ομάδα φέτος. Σε αυτή την περίπτωση περιλαμβάνεται όλη η ουσία του θέματος. Και στο γήπεδο προσπαθούμε όλοι για να συμβάλουμε στην προσπάθεια. Υπήρχαν πέρυσι πολλοί αξιόλογοι παίκτες, όμως δεν είχαμε το ομαδικό πνεύμα όσο το έχουμε φέτος».

-Αυτό είναι θέμα προπονητή ή κράματος ή χημείας των παικτών;

«Σίγουρα η δουλειά του προπονητή είναι να καταφέρει 30 διαφορετικούς ανθρώπους να τους κάνει να παλεύουν για τον ίδιο σκοπό. Αυτό δείχνει τις αρμοδιότητες. Πολύ σημαντικό ρόλο παίζει ο προπονητής. Και οι παίκτες να έχουν την ανάλογη χημεία και διάθεση από όλους για να δομηθεί σωστά μια ομάδα».

- Αυτή η πορεία αποτελεί μία επιβράβευση και για τους έμπειρους παίκτες αλλά και για τους νέους;

«Δεν θέλω να σταθώ στο θέμα των έμπειρων παικτών. Είναι μια επιβράβευση όλων των παιδιών που απαρτίζουν την ομάδα και του τεχνικού τιμ. Είναι μια επιβράβευση, αλλά δεν ήμαστε ούτε στα μισά. Ετσι είμαι σαν άνθρωπος και έτσι τα βλέπω τα πράγματα. Η ομάδα έβγαλε μια κούραση και στον επόμενο δεύτερο γύρο. Μακάρι να μην έρθουν οι δυσκολίες. Για τα εξωαγωνιστικά δεν θέλω να μιλήσω».

- Ποια είναι τα στοιχεία που έχει προσδώσει ο Αναστασιάδης στην ομάδα;

«Δίνει στην ομάδα ένα αίσθημα, το να μην φοβάται το οποιοδήποτε παιχνίδι. Απελευθερώνει αρκετά τους παίκτες του και σίγουρα έδωσε στην ομάδα το ομαδικό πνεύμα που χρειάζεται για μια επιτυχία».

-Τι σκέφτεσαι για το μέλλον σου, θέλεις να συνεχίσεις στον ΠΑΟΚ και τα επόμενα χρόνια;

«Για να σου πω την αλήθεια έχω συμβόλαιο για άλλα 2,5 χρόνια με την ομάδα. Εύχομαι το μέλλον μου να είναι στον ΠΑΟΚ. Θέλω να γίνω πρώτα καλά και κάθε ματς να είναι κερδισμένο και να παίρνουμε τρεις πόντους. Δεν έχω την πολυτέλεια να κοιτώ το προσωπικό μου μέλλον. Κοιτώ το μέλλον της ομάδας και κοιτώ αυτός ο δρόμος να συνεχιστεί».

-Τι πρέπει να γίνει για να είναι ο ΠΑΟΚ το ίδιο σταθερός στο δεύτερο μισό της σεζόν;

«Κατ’ αρχάς, εύχομαι να είναι όλοι οι παίκτες διαθέσιμοι γιατί έχει στοιχίσει η απουσία αρκετών παικτών σε παιχνίδια που έχει δώσει η ομάδα. Εύχομαι να κρατήσουμε τα θετικά που έχουμε δείξει στο πρώτο μισό της σεζόν, το τρέξιμο, το καλό ποδόσφαιρο. Αν θα ήθελα κάτι να διορθώσω, θα ήθελα κάποια παιχνίδια να τα προσεγγίζουμε πιο έξυπνα. Να δείξουμε παραπάνω εμπειρία και να τα κερδίζουμε με άλλο τρόπο. Πολλές φορές μπαίνουμε στο γήπεδο, όπως συνέβη σε δύο πρόσφατους αγώνες στην Ξάνθη και στα Γιάννινα, με μια ποδοσφαιρική αφέλεια. Πρέπει να μπαίνουμε με περισσότερη εξυπνάδα. Δεν μπορείς όλα τα παιχνίδια να τα κερδίζεις ορμώμενος και με φουλ επίθεση. Πρέπει να παίζουμε πιο έξυπνα».

-Πώς έβλεπες τον ΠΑΟΚ στο διάστημα που δεν αγωνίστηκες;

«Δεν μου είναι και κάτι το σύνηθες. Τσαντίζεσαι που δεν μπορείς να συμμετέχεις, αυτή είναι η αλήθεια. Και στα παιχνίδια που έλειψα ήθελα να μπω και να βοηθήσω την ομάδα. Οποιοσδήποτε πρέπει να βοηθά. Και εγώ από την πλευρά μου και θα ήθελα να παίξω για να βοηθήσω την ομάδα μου».

- Έζησες μεγάλες στιγμές στο Μουντιάλ με την Εθνική, αλλά από εκεί και πέρα τα πράγματα δεν πήγαν καλά στα προκριματικά. Υπάρχει εξήγηση;

«Η εξήγηση υπάρχει γιατί υπάρχουν λόγοι που οδήγησαν την ομάδα στην αλλαγή εικόνας. Δεν θα ήθελα να πω τι πιστεύω, θα ήθελα πολύ γρήγορα να αναστραφεί η κατάσταση και να μπει η εθνική στον δρόμο για τις επιτυχίες».

- Νιώθεις με τον κόσμο του ΠΑΟΚ σαν να είναι στο δικό σου ποδοσφαιρικό σπίτι;

«Για να θέλω να μείνω κι άλλα χρόνια όπως σας ανέφερα σε προηγούμενη ερώτηση, σίγουρα νιώθω πολύ άνετα στην ομάδα και αυτό και ο κόσμος το μεταφέρει».


Εξαιρετικος φετος, το εχουμε πει αλλα πρεπει να το ξαναπουμε!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 6. Αλέξανδρος Τζιόλης
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 11:40:36 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παράθεση
Βλέπω και όλα τα άλλα που συμβαίνουν, δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια.

Αυτό τα λεει όλα.
Απαντες εχουν αντιληφθεί ότι κοντρα σε ολους παλευουμε!
Για τον ιδιο εχω να πω πως και αυτος είναι μια αιτια που αγωνιστικα καθισαμε!
Στο κεντρο κανει πολύ παιχνιδι, μα πολύ!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!