Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41669 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 07:35:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Βλάνταρε, συγχαρητήρια για εχθές ρε αλάνι!!!! Προσωπικά είδα μια κλασική ομάδα του προπονητή, η οποία μου έκλεψε την καρδιά με το παιχνίδι της, άσχετα με το φτωχό τελικό σκορ!!!!

Τώρα μην κάνεις ρούπι πίσω στις απαιτήσεις σου απ τον Ιβάν για ουσιαστική-ποιοτική ενίσχυση!!!!  :paokeisai:

Εύχομαι να τα καταφέρεις και να μείνεις στην Π.Α.Ο.Κ.άρα μας άλλα 10 χρόνια ρε παλίκαρε μου!!!!  pano pano pano pano
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 07:52:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σε πολυ καλη κατασταση η ομαδα, δημιουργησαμε φασεις με καλο ποδοσφαιρο και ωραιους συνδυασμους.
Μονο θελω να μην παρασυρθεις απο τα αποτελεσματα και να κρατησεις και εσυ χαμηλους τονους, οπως εισαι δηλαδη!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 06:05:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σε κάθε μας ματς, MVP ο αντίπαλος τερματοφύλακας"




Για το νέο ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών: "Κοιτάξτε… Στο ποδόσφαιρο πρέπει να βάλεις γκολ για να κερδίσεις. Εμείς από την αρχή της σεζόν κάνουμε φάσεις και δεν βάζουμε γκολ. Για την προσπάθεια των παικτών δεν μπορώ να πω κάτι… Το περίεργο είναι οτι, στα περισσότερα παιχνίδια που δεν κερδίζουμε, ο αντίπαλος γκολκίπερ είναι ο MVP".

Για το αν είναι θέμα ικανότητας και χαρακτηριστικών οι χαμένες ευκαιρίες: "Ψάχνουμε παίκτη που να… έχει το γκολ. Κάποιοι που σχετικά βάζουνε γκολ, φέτος δεν το έχουν. Δεν έχω να σας πω κάτι άλλο αλλά από το να δουλέψουμε. Τον Ιανουάριο δεν είναι εύκολο να βρεις παίκτες. Ελπίζω και πιστεύω πως η ενίσχυση θα έρθει σύντομα".

Για την παραχώρηση του Ροντρίγκες: "Ένας παίκτης που δεν θέλει να μείνει εδώ, δεν μπορείς να τον κρατήσεις. Μας είπε οτι δεν θέλει να παίζει άλλο εδώ… Δεν μπορείς να κρατήσει έναν παίκτη που έχει μπάι άουτ".

Για το πότε θα έρθουν νέοι παίκτες:
"Με σιγουριά δε μπορώ να σας πω κάτι… Ελπίζω να έχομε τους νέους παίκτες την ερχόμενη εβδομάδα".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 08:21:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Απο ελπιδα παμε καλα Βλανταν!
Δες το ομως γιατι και οι προηγουμενοι εμειναν με την......................ελπιδα! >:D
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 08:47:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Aξίζαμε τη νίκη και συνεχίζουμε"



Για τη νίκη επί του Παναιτωλικού: "Το ζητούμενο σήμερα ήταν το αποτέλεσμα. Ήταν πάρα πολύ δύσκολες οι συνθήκες στον αγωνιστικό χώρο, δεν ήταν εύκολο να προσαρμοστείς, ειδικά όταν δεν κάναμε κανονικές προπονήσεις. Δεν μπορώ να πω πως υπήρχε κίνδυνος για την ομάδα μου, αξίζαμε τη νίκη και συνεχίζουμε".

Για το γεγονός ότι επέλεξε το 3-5-2: "Όταν φτάσαμε εδώ και όταν είδα τον αγωνιστικό χώρο, έκανα μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής και για αυτό αποφάσισα να παίξω με τρεις στην άμυνα".

Για τη ρεβάνς της Τούμπας: "Δεν έχει σχέση το ένα παιχνίδι με άλλο. Δεν ήρθαμε εδώ για να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο, όπως κάνουμε σε κάθε παιχνίδι, αλλά για να πάρουμε το αποτέλεσμα. Υπάρχει και το δεύτερο παιχνίδι. Είχαμε απέναντι μας σήμερα μία καλή και οργανωμένη ομάδα, αλλά έχουμε και το δεύτερο παιχνίδι".

Για την επανεμφάνιση του Έργους Κάτσε: "Ο Κάτσε είναι δικός μας παίκτης, πήγε για έξι μήνες δανεικός, γύρισε και πιστεύω ότι μπορεί να βοηθήσει. Για αυτό τον κρατήσαμε και θα τον χρησιμοποιώ από εδώ και πέρα".



Είχαμε και τύχη αλλά προσπαθήσαμε στον βούρκο....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #485 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 11:36:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Έλα τώρα ρε Βλάντο, πες αλήθεια...Τα νέα σου σε ρώτησε ή αυτά του ακατανόμαστου ο Ίγκορ το πρωί στο τηλέφωνο???  :-\ 8)
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #486 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 08:14:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Παίξαμε καλά, είχαμε και άλλα ματς που παίξαμε καλύτερα και δεν κερδίσαμε"



Αναλυτικά τα όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

Αρχικά ανέφερε: «Το πιο σημαντικό είναι ότι κερδίσαμε σήμερα, παίξαμε καλά, είχαμε και άλλα ματς που παίξαμε καλύτερα και δεν κερδίσαμε. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες, δεν κινδυνέψαμε από τον αντίπαλο και αυτό είναι καλό.

Δεν υπάρχει κάτι σοβαρό, ο Κρέσπο βγήκε γιατί στο ημίχρονο αισθάνθηκε πρησμένο το πόδι, δεν είναι κάτι που μας προβληματίζει. Όλα καλά και με τους υπόλοιπους παίκτες».

Για το αν σκέφτεται να παίζει αριστερά με τον Πέλκα και τον Περέιρα, ή αν περιμένει παίκτη: «Κάποιες φορές παίζει ο Πέλκας, κάποιες ο Μυστακίδης, σήμερα πήγε εκεί ο Περέιρα στην αλλαγή. Μπορεί να μας βοηθήσει και να μας δώσει αυτό που θέλουμε και σε εκείνη τη θέση (σ.σ. Περέιρα). Είναι δικός μας παίκτης, δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Όσο γνωρίζω μέχρι τώρα, είναι εδώ μαζί μας. Τώρα αν θα γίνει κάτι μέχρι τις 31 του μήνα, δεν ξέρω.

Αυτό που έχω εγώ στο μυαλό όταν έχεις ομάδες που αμύνονται, προτιμώ να έχω τον παίκτη που να μπορεί να μας βοηθήσει και στον αέρα. Δεν λέω ότι ο Περέιρα δεν μπορεί να βοηθήσει, το έκανε και σήμερα αλλά πολλές φορές όταν κάνεις την ανάπτυξη από τα πλάγια χρειάζεται να έχεις και έναν που να έχει λίγο ύψος».

Για το παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννενα: «Είδαμε και χθες το παιχνίδι τους εκεί, γνωρίζουμε όλοι ότι το γήπεδο εκεί δεν είναι καλό, είναι από τα χειρότερα γήπεδα. Πως θα είναι μέχρι την Δευτέρα δεν ξέρω… Οι συνθήκες δεν θα βοηθήσουν εμάς, έχουμε τρεις μέρες μπροστά μας, θα προσπαθήσω μαζί με τους συνεργάτες μου να βγάλουμε το καλύτερο πλάνο».

Για τον Πρίγιοβιτς και αν υπάρχει ενδεχόμενο δανεισμού του Χαρίση: «Περιμένω να μας βοηθήσει, να βάζει γκολ, να δώσει αυτά που έδωσε στην προηγούμενη ομάδα του και παραπάνω. Έπαιξε σε δυνατά ματς στο Τσάμπιονς Λιγκ, είναι ένας παίκτης που ταιριάζει στο στυλ παιχνιδιού μας και για αυτό τον φέραμε, να μας λύσει κάποια προβλήματα, σε λίγο θα είναι έτοιμος.

Ο Χαρίσης προπονείται κανονικά, εγώ έχω 24-25 παίκτες. Στην αποστολή είναι 16 παίκτες και δυο τερματοφύλακας, οπότε καταλαβαίνεται ότι εννέα παίκτες θα είναι έξω. Σε αυτή τη θέση έχω πέντε παίκτες. Ο καθένας δουλεύει, κάνει προσπάθεια και περιμένει την ευκαιρία του. Ευκαιρίες θα έχουν όλοι και θα παίξουν, προσπαθώ κάθε φορά να βγάλω τους καλύτερους που πιστεύω εγώ».

Για το αν έχει κλείσει η επόμενη μεταγραφή: «Πιστεύω θα έρθει σύντομα, σε πόσο δεν ξέρω. Στο ποδόσφαιρο δεν μπορείς να πεις τίποτα μέχρι να υπογράψει ο παίκτης. Εγώ θα ήθελα να τον έχω και από αύριο το νέο παίκτη».

Ρωτήθηκε ξανά για τον Περέιρα και για τις μεταγραφές: «Σας έχω πει ότι εγώ τον κράτησα, πέρυσι δεν ήταν μαζί μας και υπήρχε ενδεχόμενο να φύγει και φέτος. Είναι παίκτης με ποιότητα και μπορεί να βοηθήσει την ομάδα. Αν θα μείνει ή θα φύγει, αυτή την ώρα δεν μπορώ να πω. Εγώ σας έδειξα ότι τον υπολογίζω, για αυτό τον έβαλα και σήμερα. Θα δούμε έχουμε ακόμη δέκα ημέρες.

Η θέση που θέλουμε είναι ο εξτρέμ, παίκτης δηλαδή που θα μπορεί να καλύψει μια από τις δυο πλευρές και σε αυτό το κομμάτι δουλεύουμε».

Σχετικά με τον Ουάρντα: «Είναι ένας ποιοτικός παίκτης, γνωρίζει το πρωτάθλημα, αυτό μπορώ να σας πω τώρα.



Αυτο για τον Περευρα το εχεις ξαναπει.
Οταν δεν τον βαζεις ομως, η οταν το βαζεις 1 φορα στους μηνες τι θες να κανει?
Να μεινει να κοιταει τα ντουβαρια?
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #487 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 10:52:43 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Βλάνταν Ίβιτς επιλέγει τον αρχηγό πριν από κάθε παιχνίδι. Ο Σέρβος τεχνικό κρίνει αν θα διατηρεί τον ίδιο αρχηγό ή θα τον αλλάζει, με βάση την καθημερινότητα στις προπονήσεις και την κατάσταση των παικτών. Έτσι, στα τελευταία παιχνίδια δίνει το περιβραχιόνιο στον Γλύκο, έχει όμως τη δυνατότητα να αλλάξει επιλογή, όποτε εκείνος θέλει.


Τζακ ποτ στον αρχηγο θα εχει?  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #488 στις: Ιανουαρίου 21, 2017, 11:00:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ας το κανουν με ψηφοφορια ο κοσμος! :)) :)) :))


VOTE FOR CAPTAIN



 :)) :)) :)) :))

ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #489 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 09:33:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Κοιτάξτε εδώ! Αυτό δεν υπάρχει! Είναι τραγικό! Δεν είναι ένα χρόνο είναι το ίδιο 10 χρόνια. Δεν γίνεται αυτό!

Μιλάμε για μία ομάδα σταθερή στην Σούπερ Λίγκα. Είναι ντροπή! Είναι το χειρότερο γήπεδο στην λίγκα. Εδώ κινδυνεύσαμε να πάθουνε ζημιές και οι παίκτες των δύο ομάδων. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια ειδικά στους παίκτες μου. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιου είδους γήπεδο! Κάτι πρέπει να αλλάξει! Όσο για εμάς είναι απλώς μία νίκη. Συνεχίζουμε»




Σωστη διαχειριση.
Μπραβο Βλανταν.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!