Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41712 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 01, 2016, 09:04:32 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ναι αλλά αυτόν δεν μπορείς και δεν θέλεις να τον διώξεις :grin1: :grin1:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 01, 2016, 09:23:11 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Για το τι άλλαξε στον ΠΑΟΚ: "Αλλάξαμε το σύστημα και παίζαμε στην άμυνα με τέσσερις. Είχα άλλη τακτική με τον Τούντορ τον οποίο ευχαριστώ. Και αυτός έχει μερίδιο στην επιτυχία".

. Δεν είμαι της άποψης πως πρέπει το ρόστερ να αλλάζει πολύ


Για το αν θέλει να στείλει ένα μήνυμα στον κόσμο: "Στο μέλλον περιμένουμε στήριξη. Στις επιτυχίες αλλά και στις δυσκολίες. Κάποιες φορές μια ομάδα πάει καλά, άλλες όχι τόσο. Στις δυσκολίες περιμένουμε στήριξη".




Μπραβο ρε Βλανταν.... Ελ ολιγοις τι λεει σε αμπαλους και Σαββιδη ?


1. Μην απαξιωνετε κανεναν....Και ο Τουντορ βοηθησε την ομαδα...Δεν προεκυψε τιποτα απο παρθενογενεση....

2. Απο το να εχεις τον βουλγαρο τουριστα και να τον πληρωνεις 2 εκατομμυρια για να τρωει γαλλικα κρουσαν στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΑΛΛΑΣ , κοιταξε να κρατησεις τους καλους και ποιοτικους παικτες (βλ. Μακ) .....Η ομαδα δεν πρεπει να αλλαζει ....

3. Σταματηστε να εισαστε "δοκαρι και μεσα = θεος , δοκαρι και εξω = φυγε".....Θα ερθουν και στραβες και εκει χρειαζεται στηριξη....


Τα ακουτε ?
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 01, 2016, 11:43:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Πιστευω να βοηθησει να αλλαξει η ομαδα και η διοικηση τροπο σκεψης.
Αυτα που αναφερεις Τελη ειναι σημαντικα!
Καλη επιτυχια.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 01, 2016, 07:53:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πιστευω πως με την ψυχραιμια του να μπορεσει να δωσει να καταλαβουν οι Σαββιδης - Μιχελ τι ακριβως παιζει με το ποδοσφαιρο οταν θα ερθουν οι δυσκολες, γιατι γι αυτο μιλαμε.
Στις νικες χαιρω πολυ!
Παντως για πρωτη φορα εδειξε πως μπορει να καταφερει κατι, αν τον στηριξουν και τον βοηθησουν με παικτες μπορει να φτιαξει κατι καλο.
Συγχαρητηρια Βλανταν και καλη επιτυχια!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 01, 2016, 08:40:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Μεινε αγορι μου και ζητα να μεινει ο Μακ και να αποδεσμευτει ο Βουλγαρος.....ζητα μερικες μετεγγραφες ακομα και τερμα το ζητημα....

Μην υποχωρησεις σε χαζο απαιτησεις "θα φερουμε τον Ροναλντινιο γιατι ειναι προσωπικο στοιχημα του προεδρου".....Μονο προβληματα θα δημιουργησει και κατα τον Μαρτιο θα εισαι παρελθον....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #195 στις: Ιουνίου 02, 2016, 11:30:18 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μένει όλο το τιμ δίπλα στον Ίβιτς


 
Στο πλευρό του Σέρβου προπονητή θα παραμείνει ο Μίροσλαβ Σνάουτσνερ, βοηθός του από την εποχή της Κ20, αλλά και o Γρηγόρης Καβαλιεράτος στο ίδιο κομμάτι.

Το υπόλοιπο τιμ, αποτελείται από τον γυμναστή της ομάδας, Δημήτρη Δανιηλίδη, τον προπονητή τερματοφυλάκων, Χρήστο Κελπέκη, τον Γιάννη Θωμαϊδη, που έχει το κομμάτι της ανάλυσης, ενώ ένα ερωτηματικό παραμένει η συνέχιση ή όχι της συνεργασίας του ΠΑΟΚ με τον Ιταλό γυμναστή, Πάολο Αρτίκο, ο οποίος μετά την αποχώρηση του Τούντορ, ανέλαβε το κομμάτι της αποκατάστασης και της αποθεραπείας των ποδοσφαιριστών


Ο Ιταλός έκανε πολύ καλή δουλειά, πιστεύω θα μείνει και αυτός....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #196 στις: Ιουνίου 07, 2016, 08:07:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Την Παρασκευή (10.06), στις 12:30, στην αίθουσα Τύπου του γηπέδου της Τούμπας, ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, Λούμπος Μίχελ θα παρουσιάσει επίσημα τον νέο προπονητή του Δικεφάλου, Βλάνταν Ίβιτς. Σε αυτή την κοινή συνέντευξη Τύπου Ίβιτς και Μίχελ θα τοποθετηθούν για τα θέματα της επικαιρότητας και θ’ αναλύσουν τις σκέψεις τους εν όψει τόσο των προκριματικών του Champions League όσο και του νέου πρωταθλήματος της Super League.Η παρουσίαση θα μεταδοθεί ζωντανά από την σελίδα του ΠΑΟΚ στο Facebook.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #197 στις: Ιουνίου 10, 2016, 10:42:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αναμένουμε...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #198 στις: Ιουνίου 10, 2016, 01:09:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #199 στις: Ιουνίου 10, 2016, 02:20:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Θα κάνουμε τα αδύνατα, δυνατά για να πετύχουμε όλους τους στόχους»




Στο αρχικό του σχόλιο είπε: «Ευχαριστώ τον ΠΑΟΚ για την εμπιστοσύνη. Συμφωνήσαμε χθες για τριετές συμβόλαιο. Γνωρίζω που βρίσκομαι. Είμαι χρόνια εδώ πέρασα από όλα τα στάδια. Εύχομαι να κάνουμε καλές μεταγραφές, θα κάνουμε καλή προετοιμασία. Ξεκινάμε στις 22 Ιουνίου και ο στόχος μας είναι ο καθένας από εμάς να δώσουμε το 100% για να πάμε τον ΠΑΟΚ εκεί που θέλουμε και εκεί που αξίζει».

Για τη στρατηγική που χάραξαν με τον Μίχελ: «Όπως είπε ο πρόεδρος όταν ήρθα και ανέλαβα δεν ήξερα αν θα συνεχίσω ή όχι. Κάναμε ότι μπορούσαμε για να πετύχουμε τους στόχους μας. Όμως παρόλα αυτά μιλούσαμε με τον πρόεδρο για τις μεταγραφές και σε ποιες θέσεις θα πρέπει να αποκτήσουμε παίκτες. Ρωτούσε την άποψή μου, για το που χρειαζόμαστε ενίσχυση, για το τι ζητάει ο ΠΑΟΚ τη νέα σεζόν. ΟΙ παίκτες που πήραμε είναι τσεκαρισμένοι. Εχουμε πληροφορίες όχι μόνο για το αγωνιστικό κομμάτι. Με ενδιαφέρει πολύ ο χαρακτήρας του, ο τρόπος της δουλείας τους. Ετσι προχωρήσαμε στην απόκτησή τους».

Για το αν ζήτησε κάποια πράγματα πριν υπογράψει: «Όχι δε ζήτησα καμία εγγύηση. Δεν υπάρχει λόγος. Υπάρχει εμπιστοσύνη. Είμαι χρόνια εδώ. Αυτό που μιλάμε και κάνουμε με ικανοποιεί, ψάχνουμε να βρούμε τις κατάλληλες λύσεις να ανεβάσουμε επίπεδο την ομάδα. Προσπαθώ να καταφέρουμε να βελτιώσουμε τον ΠΑΟΚ και αυτό θα κάνουμε».

Για το αν έχει «γερό στομάχι»: «Τόσο καιρό δεν είχα πρόβλημα με το στομάχι μου (γέλια), ελπίζω να μην με πιάσει μετά. Αν με πιάσει θα μιλήσουμε. Αστειεύομαι. Ο προπονητής στον ΠΑΟΚ πρέπει να χει γερό στομάχι, να αντέχει την πίεση. Τα καταλαβαίνω αυτά. Τις ευθύνες τις παίρνω όλες εγώ. Εμείς θα προετοιμαστούμε για να είμαστε όσο το δυνατόν καλύτερα σε κάθε παιχνίδι».

Για τους δανεικούς παίκτες: «Γνωρίζω όλα τα παιδιά που έπαιξαν πέρυσι. Έχω άποψη για τους ίδιους, κάποιοι θα μείνουν, κάποιοι θα συνεχίσουν σαν δανεικοί και κάποιοι μπορεί να σταματήσουν τη συνεργασία τους με τον ΠΑΟΚ. Αυτό μπορώ να πω τώρα για τους δανεικούς παίκτες».

Τι λείπει από τον ΠΑΟΚ για το βήμα παραπάνω: «Κατά την άποψή μου αυτό που λείπει από τον ΠΑΟΚ είναι να είναι ανταγωνιστής μέχρι το τέλος. Να παλέψει από την αρχή μέχρι το τέλος. Στα προηγούμενα χρόνια δε θέλω να μιλήσω ή να πω τι έγινε και τι δεν έγινε. Είμαι σίγουρος πως θα έχουμε αρκετούς παίκτες που θα μπορούν να προσφέρουν αυτό που ζητάει η ομάδα. Θα έχουμε 17,18 μπορεί και 20 παίκτες που θα μπορούν να συμμετέχουν σε τρεις διοργανώσεις και να κάνουν αυτά που ζητάω εγώ από αυτούς».

Τι θα έλεγε στον κόσμο: «Είπα πως δεν υπόσχομαι κάτι. Είμαστε εδώ να προσφέρουμε και να κυνηγάμε τίτλους. Αυτό που μπορώ να υποσχεθώ είναι πως θα κάνουμε τα αδύνατα δυνατά για να μάθουμε σε όσους έρθουν εδώ τι είναι ο ΠΑΟΚ, τι ζητάει και τι θέλει ως σύλλογος. Οσοι μείνουν ξέρουν τι ζητάω και πως δουλεύω και πρέπει να κάνουμε τον κόσμο χαρούμενο, να του δώσουμε χαρές και σε αυτούς, αλλά και στον μεγαλομέτοχο».

Για το σύστημα που θα προτιμήσει για τον ΠΑΟΚ: «Η προτίμησή μου όσον αφορά το σύστημα είναι να παίξουμε 4-3-3 με δύο αμυντικά χαφ. Αυτό όμως μπορεί και να αλλάξει. Όταν κάνουμε ένα σχεδιασμό, όπως κάναμε μαζί με τον κ. Μίχελ προσπαθούμε να φέρουμε κατάλληλους παίκτες για το κατάλληλο σύστημα. Το σύστημα μπορεί να αλλάξει, εξαρτάται και από τον αντίπαλο. Θα φτιάξουμε το δικό μας σύστημα. Όμως πολλά πράγματα είναι αυτό που καθορίζουν το τι θα αλλάξεις σε κάθε παιχνίδι».

Για το αν είναι αποτυχία αν δε μπει στους ομίλους του Champions League: «Υποσχέσεις δε μπορείς να δώσει στο ποδόσφαιρο αν δεν είσαι η Μπαρτσελόνα. Τι να πω; "Ναι θα μπούμε σίγουρα;". Εγώ λέω πως θα παλέψουμε να ανεβάσουμε το επίπεδο του ΠΑΟΚ. Θα προσπαθήσουμε να παλέψουμε και να νικήσουμε τον κάθε αντίπαλο που θα βρεθεί απέναντί μας».

Για τους Γλύκο, Βελλίδη και αν γίνει μεταγραφή: «Υπάρχει σκέψη για την απόκτηση ενός τερματοφύλακα. Οταν παίρνεις τερματοφύλακα τον παίρνεις για πρώτο. Οχι για δεύτερο ή τρίτο. Ο Παναγιώτης έχει κάνει καλά παιχνίδια τον εκτιμώ και τον γνωρίζω πολλά χρόνια. Η σκέψη μου είναι να έχουμε έναν πορτιέρε που να αγωνίζεται μαζί του. Οσον αφορά τον Βελλίδη, ήμουν ευχαριστημένος και από αυτόν στο διάστημα που ήμουν. Ξεκίνησε έπαιξε μαζί μου. Είναι μεγάλος επαγγελματίας, δεν έχω θέμα με τον ίδιο, αλλά η απόφασή μας είναι να φέρουμε κάποιον τερματοφύλακα που θα μπορεί να παλέψει για να είναι βασικός. Ημασταν κοντά στο να τον βρούμε, ψάχνουμε και μόλις γίνει η μεταγραφή θα μάθετε. Για μένα η ομάδα ξεκινάει από το νούμερο 1. Η απόφαση για τον παίκτη που θα φέρουμε είναι πολύ σημαντική. Συζητάμε ψάχνουμε και θα κάνουμε τα πάντα για να φέρουμε καλό τερματοφύλακα».

Για τις θλάσεις που είχε η ομάδα: «Οι νέες εγκαταστάσεις θα μας βελτιώσουν. Δεν γίνεται  ο Ατρόμητος να έχει τέτοιες εγκαταστάσεις και όχι ο ΠΑΟΚ. Σέβομαι τον Ατρόμητο προς Θεού έτσι δεν το λέω υποτιμητικά. Εχω το πλάνο μου, ξέρω τι έφταιξε. Θα φέρω κάποια έξτρα άτομα στο τιμ που θα μας βοηθήσουν στην αποκατάσταση. Η προετοιμασία μας θα είναι πέντε εβδομάδες μέχρι το πρώτο επίσημο παιχνίδι. Οι πρώτες 3 εβδομάδες είναι οι πιο σημαντικές. Τι βάσεις θα βάλουμε στους παίκτες. Μία ομάδα που έχει 60 παιχνίδι και παραπάνω χρειάζεται να έχει καλές βάσεις από την προετοιμασία. Καλές θεραπείες, καλές αποκαταστάσεις. Να μπορεί ο οργανισμός να επιστρέφει σε κανονικές συνθήκες. Γι’ αυτό θέλω να έχω 20 παίκτες έτοιμους ανά πάσα στιγμή».

Για ποια αγωνιστικά χαρακτηριστικά είναι αυτά που θέλει να βάλει στην ομάδα: «Τα χαρακτηριστικά των παικτών, όταν μιλάμε για παίκτες που παίζουν μπροστά, θέλουμε το ένας εναντίον ενός. Θα παίξουμε με κλειστές άμυνες. Θέλουμε παίκτες γρήγορους που θα σκοράρουν και θα μπορούν να βάλουν γκολ.

Για αμυντικά χαφ θέλουμε παίκτες να μπορούν να χτίζουν το παιχνίδι, να έχουν καλή πάσα, να έχουν επιθετική τακτική. Μπορεί να σας φαίνεται πως ψάχνω τον Μπουσκέτς, αλλά όχι υπάρχουν παίκτες και προσπαθούμε να τους φέρουμε.

Για κεντρικό αμυντικό για μένα εκτός από το τακτικό κομμάτι, θέλω να έχει ταχύτητα και τεχνική. Ο τρόπος παιχνιδιού που θα παίξουμε στα περισσότερα παιχνίδια είναι επιθετικός».

Για τη φάση του Πέτριτς και το γεγονός πως πολλοί είπαν ότι ο ΠΑΟΚ στάθηκε τυχερός: «Αν θυμάμαι καλά πριν από αυτή τη φάση είχαμε δύο ξεκάθαρες φάσεις να τελειώσουμε το παιχνίδι. Κανείς δεν τις αναφέρει. Τι θέλω να πω, πάντα σκεπτόμασταν πως είχαμε τύχη. Δεν είναι έτσι όμως. Οι φάσεις οι δικές μας ήταν καλύτερες από του Πέτριτς. Για να έχεις τύχη πρέπει να την προκαλέσεις εσύ».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!