Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41715 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #180 στις: Μαΐου 29, 2016, 10:20:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της NOVA:

«Μπορούσαμε κάτι καλύτερο, ήρθαμε εδώ για να νικήσουμε, αυτός ήταν ο στόχος. Βέβαια, όταν μένεις με δέκα παίκτες από τα 30' και παίζεις περίπου 20-25' με παίκτη λιγότερο, σε μία τέτοια εποχή όπου υπάρχει κούραση, δεν είναι εύκολο. Είμαι ευχαριστημένος από την ισοπαλία».





Σωστές οι αλλαγές πάντως και συμφωνώ μαζί του....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #181 στις: Μαΐου 29, 2016, 11:00:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Οι παίκτες μου έχουν δείξει ότι είναι άνδρες»




Περήφανος για την ομάδα του δήλωσε ο Βλάνταν Ίβιτς μετά το παιχνίδι με την ΑΕΚ (0-0).

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ τόνισε ότι δεν φοβήθηκε μετά την αποβολή, αφού η ομάδα του είχε ξανασταθεί όρθια με δέκα παίκτες (σ.σ. στη Λεωφόρο).


Αναλυτικά όσα είπε ο Ίβιτς

Για το αν φοβήθηκε όταν έμεινε ο ΠΑΟΚ με δέκα παίκτες:
«Δεν φοβήθηκα. Δεν ήταν εύκολο με 10, αλλά το είχαμε κάνει ξανά και για περισσότερο χρόνο. Πίστευα ότι και σήμερα μπορούσαμε να κάνουμε το ίδιο. Δεν ήταν φυσικά εύκολο με τις συνθήκες και την κούραση, αλλά τα καταφέραμε».

Για το τελευταίο ματς με τον Παναθηναϊκό: «Οι παίκτες μου έχουν δείξει ότι είναι άνδρες και είμαι σίγουρός ότι και την Τρίτη θα δώσουν το 100%. Όταν μια ομάδα ξεκινάει από το μηδέν και φτάνει να είναι πρώτη, δεν μπορώ παρά να είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είμαι βέβαιος ότι θα τα δώσουν όλα και στο τελευταίο παιχνίδι για να μείνουμε στην πρώτη θέση».

Για τα λάθη της ομάδας του: «Λάθη γίνανε και από τις δυο πλευρές. Από λάθος δημιουργήθηκε και η φάση της αποβολής, αλλά λάθη γίνονται -ειδικά με τόση κούραση όση κουβαλάνε τώρα οι παίκτες».

Για το αν είναι επικίνδυνο που αρκεί μια ισοπαλία στον ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό: «Και σήμερα δεν ήρθαμε με τη σκέψη για ισοπαλία. Προετοίμασα την ομάδα για να νικήσει και έτσι θα γίνει και την Τρίτη».

Για το αν η προοπτική της πρωτιάς στα πλέι οφ κάνει πιθανότερη την παραμονή του στον πάγκο: «Δεν το σκέφτομαι αυτό. Καθόλου. Δεν έχω το μυαλό μου εκεί. Με ενδιαφέρει μόνο το παιχνίδι της Τρίτης. Έχει μείνει ένα ματς ακόμα και όπως και οι παίκτες, έτσι κι εγώ είμαστε απόλυτα συγκεντρωμένοι σε αυτό».

Για την παρουσία του κόσμου στο τελευταίο ματς: «Βρισκόμαστε στην πρώτη θέση, αλλά όλα παίζονται. Μόνο τελευταίοι δεν μπορούμε να βγούμε. Είμαι σίγουρος ότι ο κόσμος θα μας βοηθήσει. Έχουμε καιρό να παίξουμε σε γεμάτη Τούμπα και ο κόσμος θα έρθει με νοοτροπία να μας σπρώξει και να γίνει ο 12ος παίκτης».

Για τις ομοιότητες στην πορεία του ΠΑΟΚ με τα πλέι οφ του 2010 και αν έχει επηρεαστεί από τον Φερνάντο Σάντος:
«Ο κ. Σάντος είναι ένας μεγάλος προπονητής και είμαι τυχερός που δούλεψα μαζί του, αλλά δεν έχει καμία σχέση. Κάνω πράγματα δικά μου και ανάλογα με το υλικό προσπαθώ να έχουμε τα καλύτερα αποτελέσματα».



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #182 στις: Μαΐου 29, 2016, 11:15:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ότι και να δηλώσεις Βλαντο μία είναι η αλήθεια..... O0 O0 :whistiling: :whistiling:

ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #183 στις: Μαΐου 29, 2016, 11:27:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Σωστο!


ΥΓ. Ποιος ΖΑΒΛΑΚΑΣ τον ρωτησε για τον Σαντος αληθεια?
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #184 στις: Μαΐου 29, 2016, 11:43:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Νικολα και τον χειμωνα με καφε δερματινο!


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #185 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:28:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θέλω να ευχαριστήσω τον μεγαλομέτοχο για την εμπιστοσύνη που μου δείχνει, όπως και τους ποδοσφαιριστές για την υπερπροσπάθεια που έκαναν. Αυτοί έκαναν ουσιαστικά την δουλειά. Είμαι σίγουρος πως όλοι θα δίνουν το 100% από εδώ και πέρα για να κάνουν περήφανο τον κόσμο του ΠΑΟΚ»





Μπραβο Βλανταν, μεριδιο σε αυτο εχεις και εσυ.
Λιγομιλητος, σοβαρος χωρις πολλες πολλες πιπες οπως ησουν σαν παικτης!
Ελπιζω να μαθεις λιγο μπαλα στον Σαββιδη, μπορεις!
Συγχαρητηρια!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #186 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:59:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Δεν είμαι της άποψης πως πρέπει το ρόστερ να αλλάζει πολύ"



Ποιες είναι οι -πρώτες- σκέψεις του (για την νέα σεζόν) ως πρώτος προπονητής του "Δικεφάλου" μίλησε ο Βλάνταν Ιβιτς. Ο Σέρβος είπε:

Για το αν σκεφτόταν την παραμονή του στον ΠΑΟΚ: "Σκεφτόμουν την ομάδα και να πετύχουμε τον στόχο μας. Να προετοιμάσω την ομάδα σωστά για να βγει πρώτη. Δουλέψαμε όλοι και πρώτα οι παίκτες με σκληρό τρόπο. Οι παίκτες έδωσαν το 100% για αυτή την μεγάλη προσπάθεια. Αυτό δίνει δύναμη σε μένα, στον ιδιοκτήτη και στον κόσμο του ΠΑΟΚ".

Για το τι έλεγε στους παίκτες: "Οι παίκτες θέλουν στήριξη σε δυσκολίες και αλήθεια. Οταν ήρθα η ομάδα ψυχολογικά δεν ήταν καλά οι παίκτες. Πρώτα προσπάθησα να τους ανεβάσω και να πιστέψουν στον εαυτό τους και πως μπορούμε να τα καταφέραμε. Οι παίκτες είχα απίστευτη θέληση και δούλεψαν σκληρά. Μπράβο τους και αυτό θα μας δώσει δύναμη για το επόμενο πρωτάθλημα".

Για το αν θα ήταν άδικο να μην συνεχίσει στον ΠΑΟΚ αν έχανε σήμερα η ομάδα: "Δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό. Ποδόσφαιρο είναι, δεν είναι εύκολα... Πρέπει να πιστεύεις στον εαυτό σου και να τα καταφέρνεις".

Για τις ευθύνες που έχει ως νέος προπονητής: "Είμαι έτοιμος... Ξέρω πως διακοπές δεν θα υπάρχουν. Ξέρω τι δουλειά έχω. Από αύριο θα ξεκινήσουμε να δουλεύουμε και να προετοιμάζουμε τον νέο χρόνο".

Για το ρόστερ: "Δεν έχω την φιλοσοφία πως θα αλλάξει πολύ το ρόστερ. Κάποιοι θα έρθουν, άλλοι θα αποχωρήσουν. Δεν έχω σκεφτεί το αύριο ακόμη. Ο Μίχελ δουλεύει ασταμάτητα, ταξιδεύει και ψάχνει. Θα μου πει αρκετά. Θα προσπαθήσω να τον βοηθήσω και να κρατήσουμε τους περισσότερους. Θα κάνουμε ό,τι καλύτερο. Δεν ξέραμε αν ήμασταν σήμερα πρώτοι. Θέλω να αλλάξω κάποια πράγματα σε κάποιες θέσεις. Δεν είμαι της άποψης πως πρέπει το ρόστερ να αλλάζει πολύ. Εχουμε καλούς παίκτες και οι περισσότεροι παίκτες θα μείνουν".

Για το αν θέλει να στείλει ένα μήνυμα στον κόσμο: "Στο μέλλον περιμένουμε στήριξη. Στις επιτυχίες αλλά και στις δυσκολίες. Κάποιες φορές μια ομάδα πάει καλά, άλλες όχι τόσο. Στις δυσκολίες περιμένουμε στήριξη".

Για το ποιο είναι το βασικό στοιχείο που ο ΠΑΟΚ πρέπει να βελτιώσει: "Η ομάδα βελτιώνεται αμυντικά και επιθετικά αλλά μαζί αυτά. Είναι ένα σύνολο που πρέπει να λειτουργήσει μαζί. Ξέρω πώς θα πρέπει να δουλέψει η ομάδα. Οι παίκτες περισσότερο στο κέντρο ήταν αμυντικογενείς. Σε αυτό το κομμάτι (σ.σ. στα λίγα γκολ που πήρε ο ΠΑΟΚ από παίκτες του κέντρου), ναι συμφωνώ πως θέλουμε βελτίωση".

Για το τι άλλαξε στον ΠΑΟΚ:
"Αλλάξαμε το σύστημα και παίζαμε στην άμυνα με τέσσερις. Είχα άλλη τακτική με τον Τούντορ τον οποίο ευχαριστώ. Και αυτός έχει μερίδιο στην επιτυχία".

Για το ματς με τον Παναθηναϊκό: "Σε όλα τα ματς παίξαμε ομαδικά. Μέχρι το τελευταίο λεπτό οι παίκτες έτρεχαν ασταμάτητα. Σήμερα ήμασταν καλύτεροι. Πέραν της ευκαιρίας του Πέτριτς, άλλη φάση καθαρή δεν είχε ο Παναθηναϊκός. Θέλαμε παραπάνω το ματς".

Για το τι σημαίνει ο ΠΑΟΚ γι' αυτόν: "Ο ΠΑΟΚ είναι ένας μεγάλος σύλλογος που κάνει προσπάθεια να ανέβει επίπεδο. Οι άνθρωποι που ήταν πριν από εμένα στη θέση μου, έκαναν προσπάθεια. Ξέρουμε τι θέλει ο κόσμος και που είμαστε. Αυτό θα το περάσουμε και στους παίκτες και θα προσπαθήσουμε για επιτυχίες που θέλουμε όλοι".

Για τον Σαββίδη και τους συνεργάτες του: "Ο μεγαλομέτοχος έχει δείξει πως όσον αφορά τα μεταγραφικά, όποιον θέλει η ομάδα να τον αποκτήσει, δεν έχει πρόβλημα. Δεν έχω μιλήσει με κανένα για το αύριο. Οι συνεργάτες μου είναι άνθρωποι που προσπάθησαν μαζί μου στις ακαδημίες και τώρα στην πρώτη ομάδα. Μαζί τους θα μιλήσω και θα κάνουμε το σχέδιο για το αύριο".

Για την επιτυχία του ΠΑΟΚ και αν υπέγραψε: "Είναι βραδιά χαράς. Ξέρουμε τι θέλαμε. Ευτυχώς πετύχαμε μετά από μια μεγάλη προσπάθεια. Ακόμη δεν έχω υπογράψει".



ΜΠΡΑΒΟ ΒΛΑΝΤΑΝ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #187 στις: Ιουνίου 01, 2016, 12:00:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τον στηρίζουμε αβέρτα!!!!!! Εμείς ας μην είμαστε "δοκάρι μέσα δοκάρι έξω"....
Δεν συμφωνώ με την οπαδίστικη επιλογή του ΙΒΑΝ αλλά θα στηρίξω μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματος μου ...
Τί διάολο... εδώ στήριξα του Τούντορ, αυτός αν μην τί άλλο έφερε αποτέλεσμα.............
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #188 στις: Ιουνίου 01, 2016, 06:32:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Φυσικά και θα τον στηρίξουμε, το έχουμε αποδείξει ότι δεν είμαστε κομπλεξικοί.
Μακάρι να τους μάθει λίγη μπάλα, γιατί από μπάλα ξέρει μπόλικη.
Αυτό πάντως που κράτησα από τον ίβιτς είναι ότι είναι σοβαρός, χωρίς π@π@ριες πολλές και φανφάρες.
Ίσως επειδή ξέρει τι εστί ΠΑΟΚ!
Το θέμα μου είναι ο Σαββίδης και όχι ο Ίβιτς.
Καλή επιτυχία έυχομαι.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #189 στις: Ιουνίου 01, 2016, 08:30:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Το θέμα μου είναι ο Σαββίδης και όχι ο Ίβιτς.
Καλή επιτυχία έυχομαι.
Συμφωνω κι εδω.Το αξιζε παντως.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.