Ιgor Tudor II

Αποστολέας Θέμα: Ιgor Tudor II  (Αναγνώστηκε 10964 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 10, 2016, 09:11:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Στο καλο Ιγκορ..... Μας εδωσες χαρες (βαζελο, αεκ, Μπροντμπι, Ντορτμουντ) που ο "οπαδος" τωρα δεν μπορει να τις εκτιμησει...Απο του χρονου θα κανει αφιερωματα για την νικη του ΠΑΟΚ στη Γερμανια... Απο τη στιγμη που δεν χρησιμοποιησες το δωρακι του θειου Ιβαν (βλ. Μπερμπατοφ) ησουν σχεδον ξεγραμμενος....Το οτι απο τον Οκτωβριο φωναζες για ενα 10 αρι και ενα σεντερ  μπακ λιγη αξια εχουν.....Για τον ανυπομονο προεδρο σου και τους αμπαλους οπαδους το θεμα ηταν να "κερδαμε"...

Ειμαι σιγουρος οτι θα πετυχεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2016, 11:53:06 πμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:53:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ισως ειμαστε το μοναδικο φορουμ, που δεν πανηγυριζει!


Δεν το εψαξα αλλα σε πιστευω Μπιλυ και σου συνιστω αν συχναζεις σε αλλα, να το κοψεις πριν σε κοψει!
Ας ακουστει υποτημιτικο όπως θελετε πειτε το, δεν εχω αναγκη να ανταλλαξω αποψη με τον κάθε αμπαλο τελειωμενο!

Ον τοπικ τωρα, εγω εχω να πω ότι αν ειχε παικτες θα ηταν άλλη η κατασταση τωρα.
Αλλα μας πειραξαν οι δηλωσεις, λες και ο Πελκας με τον Μυστακιδη προοριζοταν για βασικοι από το καλοκαιρι.
Αυτή είναι η αληθεια, και αυτό ενοχλησε.
Σιγα μην τους πειραξε που ειπε για τους παικτες του γαυρου.
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΥΡΙΕ ΤΟΥΝΤΟΡ, ΕΙΣΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΑΜΠΑΛΙΑΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2016, 12:54:59 μμ από jim »
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 10, 2016, 04:28:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Συμφώνησαν οτι διαφωνούν για την αποζημίωση

Οι δρόμοι των δύο πλευρών χώρισαν επίσημα χθες, ωστόσο μένουν ακόμα ζητήματα να διευθετηθούν σχετικά με τη συνεργασία τους ώστε αυτή να λυθεί και τυπικά. Αυτός ήταν ο λόγος για τον οποίο σήμερα έγινε συνάντηση του 37χρονου προπονητή με τον Λούμπος Μίχελ, αλλά το ραντεβού δεν απέδωσε καρπούς.

Σε αυτή την πρώτη επαφή, λοιπόν, δεν υπήρξε συμφωνία, καθώς ο Τούντορ επιμένει για το θέμα της αποζημίωσής του. Το θεμα παραμένει ανοικτό και αναμένεται σήμερα το απόγευμα ή αύριο να υπάρξει νέα συνάντηση, ώστε να καταλήξουν σε συμφωνία.

Το συμβόλαιο του Κροάτη ήταν για 1+2 χρόνια κι ο ΠΑΟΚ είχε το δικαίωμα να το σπάσει χωρίς κάποια οικονομική ρήτρα.

sdna.gr

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 10, 2016, 08:40:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τζιμ, δεν συχναζω φιλε τα χω κοψει οπως και εσυ.
Μπαινω μονο εδω οταν εχω χρονο, αλλα η ατμοσφαιρα που υπηρχε ηταν πανηγυρικη.
Σαν κλιμα εδω στην μιζερη αυτη πολη αυτα εβγαινε.
Τεσπα, το θεμα τελειωσε και συνεχιζουμε, οπως καναμε τοσα χρονια.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 11, 2016, 09:29:07 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν το κλειδώνω επειδή σίγουρα θα ειπωθεί κάτι από τον Τούντορ σε κάποιο μέσο της χώρας του πιστεύω...
Οπότε αναμένουμε...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 11, 2016, 05:18:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα μιλήσει σύντομα για την περιπέτεια Π.Α.Ο.Κ.!!! Το καλοκαίρι ίσως!!!
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 11, 2016, 11:59:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Τέλος και τυπικά ο Τούντορ

Οι τελευταίες λεπτομέρειες της αποχώρησης του Ιγκόρ Τούντορ και του επιτελείου του από τον ΠΑΟΚ τακτοποιήθηκαν την Παρασκευή. Για τον μέχρι πρότινος προπονητή της ομάδας της Θεσσαλονίκης δεν υπήρχαν και πολλά... περιθώρια, καθώς στο συμβόλαιό του υπήρχε όρος ότι αν απολυθεί, θα λάβει κανονικά το ποσό που προβλεπόταν.

Ωστόσο, δεν ίσχυε το ίδιο και για τους συνεργάτες του. Αυτοί μίλησαν με τη διοίκηση του ΠΑΟΚ, τα βρήκαν και ολοκληρώθηκε έτσι και το τελευταίο σκέλος της αποχώρησής τους.


novasports.gr


Οι βοηθοι προφανως τιποτα!

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 17, 2016, 12:34:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Οσα καλά έκανα στον ΠΑΟΚ δεν ήταν αρκετά»



Ο Κροάτης, εδώ και λίγες εβδομάδες, μετά από εννιά μήνες παρουσίας στον ΠΑΟΚ, είναι και πάλι ελεύθερος και βάσει των όσων δηλώνει δεν δείχνει να έχει πέσει σε κατάθλιψη, όπως σημειώνεται και από τον ρεπόρτερ που εξασφάλισε την συνέντευξη για το περιοδικό «SN».   

Πώς αισθάνεστε τώρα, αφού έχετε χωρίσει με τον ΠΑΟΚ;


«Ειλικρινά, είναι ανάμικτα τα συναισθήματα. Υπάρχει, βέβαια, θλίψη, θυμός,  νοσταλγία, υπερηφάνεια, ή ό, τι ακόμη το πιο περίεργο, υπάρχει ένα ασυνήθιστο μείγμα ικανοποίησης, ανακούφισης και χαράς».

Είναι κάπως ασυνήθιστη η συμπεριφορά από κάποιον που μόλις απολύθηκε;

«Δυστυχώς, αισθάνομαι ότι όσα κάναμε τους τελευταίους εννέα μήνες, όλα τα καλά δεν ήταν αρκετά, μια ήττα έφερε το τέλος του κόσμου, ενώ το να κερδίσει η ομάδα ένα τρόπαιο θεωρείται κάτι φυσιολογικό και το περίμεναν στον ΠΑΟΚ...».

Θα μπορούσαμε να ρωτήσουμε τώρα που φύγατε, αν συνεχίζουν να περιμένουν φυσιολογικά αυτή τη νίκη;


«Με όλο το σεβασμό που έχω για τον ΠΑΟΚ, όταν κοιτάς τη νίκη και την κατάκτηση τίτλων, ειδικά τα τελευταία χρόνια, θα δούμε ότι δεν είναι τόσο συχνές οι επιτυχίες και οι κατακτήσεις τροπαίων από τον ΠΑΟΚ, αλλά παρόλα αυτά δημιουργείται αυτή η εντύπωση ή κάποιος έχει μια τέτοια αίσθηση ότι είναι τόσο κοντά στον τίτλο».


Βρε έφυγες και κερδίσαμε, τι λες τώρα....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 17, 2016, 12:47:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Απο την ιδια συνεντευξη σταχυολογησα τα δυο πιο σημαντικα κομματια κατα τη γνωμη μου.....


Ποιο είναι το κυριότερο πρόβλημα και γιατί δεν έρχονται τα αποτελέσματα;


Μπορεί να έχεις το κεφάλαιο, τους οικονομικούς πόρους, μια καλή οικονομική πολιτική και ένα δυνατό εμπορικό τμήμα αλλά αν δεν έχεις αθλητική φιλοσοφία, ένα ξεκάθαρο μακροπρόθεσμο σχέδιο, ικανούς και τίμιους ανθρώπους να δουλέψουν πάνω σε αυτό, τότε τίποτα δεν μπορεί να συμβεί.

Κοιτάξτε τι έχει συμβεί τα τελευταία 4 χρόνια. Πόσες αλλαγές προπονητών, 8-9 δεν γνωρίζω καν, πόσοι πολλοί διευθυντές, πρόεδροι, σύμβουλοι όλων των ειδών.

Φέτος είχαμε μια κατάσταση όπου υπήρχαν δύο διευθυντές και δύο πρόεδροι. Είχαμε συναντήσεις, όπου κανείς δεν ξέρει ποιος έχει εξουσία πάνω στο τι, και ένας διευθυντής με τον προπονητή δεν μπορούσαν ακόμη και να αποφασίσουν ποιους παίκτες θέλουν να φέρουν στην ομάδα. Αυτά είναι γελοία πράγματα να συμβαίνουν σε μια μεγάλη ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ



Και στο σχολιο του για τον Σαββιδη:

είναι επιχειρηματίας, προέρχεται από ένα εντελώς διαφορετικό κόσμο, μακριά από το ποδόσφαιρο, και σίγουρα δεν είναι εύκολο γι 'αυτόν να "τρέχει" ένα ποδοσφαιρικό σύλλογο. Είναι περιτριγυρισμένος από πολλούς ανθρώπους που του δίνουν συμβουλές και κάποιοι από αυτούς -με όλο το σεβασμό- δεν γνωρίζουν αρκετά από ποδόσφαιρο


Ετσι ειναι εντω στο Ελλαντα...Τα 3ετη πλανα, κρινονται στο 6μηνο και κατα το Μαρντιο φευγκεις....Αυτα που ηξερε Ιγκορ αλλου.....

Εμις τελουμε μπαλαρα, γκολ και ΠΑΟΚ κερνταει....Το λενε και οι ΑΡΝΤ ....

Προεντρο μας βαζι λεφτα....Τελουμε κουπες , μπροτι τεση μπλει-οφ και παιζει Μπερμπατοφ που μας αγκορασε καλο προεντρο Ιβαν...

Εσι ντεν ξερις...Εμις του κρονου εκουμε 5 προεντρους και 10 ντιευθυντες....

Εσι μπουλο....





« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2016, 01:09:04 μμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Ιgor Tudor II
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 17, 2016, 03:21:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Διαβάστε το 2ο απόσπασμα από την συνέντευξή του:

Για την πολυσυζητημένη συνέντευξη τύπου μετά τον Πανθρακικό:«Όταν δουλεύεις σε έναν σύλλογο όπως ο ΠΑΟΚ για εννέα μήνες είναι λογικό να συμβούν δύο - τρεις τέτοιες καταστάσεις όπου σαν προπονητής καλείσαι να δείξεις στα μέσα μαζικής ενημέρωσης και στους ανθρώπους κατά κάποιον τρόπο την γυμνή αλήθεια και αυτό όχι επειδή δεν εκτιμάς τους παίκτες ή υποτιμάς τον σύλλογο αλλά επειδή θέλεις να δείξεις τα πράγματα στην αληθινή τους διάσταση, ίσως και να θέλεις να δεις μια θετική αντίδραση από τους παίκτες σου. Αυτό είναι κάτι που κάνουν παγκοσμίως οι προπονητές. Και το πιο σημαντικό στον ΠΑΟΚ φέτος, ήταν μετά από αυτό να αντιδράσει η ομάδα με θετικό τρόπο.

 «Αν ρίξετε μια πιο προσεκτική ματιά σε αυτή την τελευταία συνέντευξη Τύπου μετά από το παιχνίδι, θα δείτε ότι εγώ επαινώ πρώτα τους παίκτες μας αλλά στη συνέχεια κάνω μια πραγματική, αλλά αμφιλεγόμενη σύγκριση -δυστυχώς- με τους παίκτες του Ολυμπιακού. Αυτό ήταν το βασικό πρόβλημα. Αν είχα αναφερθεί στον Μπεργκ αντί του Ιντέγε, πιθανότατα θα εξακολουθούσα να είμαι προπονητής στον ΠΑΟΚ. Τουλάχιστον για ένα ακόμη παιχνίδι. Είναι λυπηρό αλλά είναι αλήθεια».

Αυτός ήταν ο μόνος λόγος; «Όχι. Υπήρχε επίσης ένα αίτημα από τον σύλλογο, το οποίο δεν μπορούσα να αποδεχθώ. Την περασμένη Δευτέρα, μετά την ήττα από τον Πανθρακικό, ο πρόεδρος της ομάδας Λούμπος Μίχελ παρουσιάστηκε στο ξενοδεχείο με ένα επείγον αίτημα του Ιβάν Σαββίδη, ότι για το μέλλον θα πρέπει να ενσωματώσω στο σταφ μου τον κ Ίβιτς, ο οποίος ήταν τότε ο προπονητής της Κ20. Η ιδέα ήταν του κ. Σαββίδη που θεωρούσε ότι έπρεπε να με βοηθήσει και να κάνει το τεχνικό επιτελείο πιο ισχυρό. Επίσης, θα έπρεπε να… κάνω χώρο για τον κ.Ίβιτς, μετακινώντας έναν εκ των συνεργατών του, το οποίο φυσικά δεν θα μπορούσα να το δεχτώ, εξηγώντας ότι οι παίκτες θα το παρερμηνεύσουν και ότι κάτι τέτοιο θα έχει αρνητικό αντίκτυπο στα αποδυτήρια. Δεν θα μπορούσα να το δεχτώ, εγκαταλείποντας κάποιον από τους ανθρώπους μου».

Τι έγινε μετά; «Ακολούθησαν δύο πολύ δύσκολες ημέρες. Ο πρόεδρος Λούμπος Μίχελ, έχοντας καλές προθέσεις, κάλεσε τον βοηθό μου τον Ιβάν Λέκο με την πεποίθηση να μας πείσει για τη σοβαρότητα της κατάστασης και να επηρεάσει την απόφασή μου. Εγώ δεν θα μπορούσα να αποδεχθώ το αίτημα του κ.Σαββίδη και το όλο θέμα έληξε, με τον Ίβιτς να αναλαμβάνει τον ΠΑΟΚ».

«Φυσικά και λυπάμαι για το πως όλα τελείωσαν, αλλά πρέπει να καταλάβετε και εσείς, πως ένας προπονητής πρέπει να σταθεί στις αρχές του και να έχει μια σαφή ιδέα και στάση στη διαχείριση της ομάδας του. Σέβομαι πάντα την ιεραρχία σε έναν σύλλογο, αλλά αν αποδεχόμουν αυτήν την συμβιβαστική λύση θα προέκυπτε ζήτημα προσωπικής ηθικής και μακροπρόθεσμα δεν θα έβγαινε σε καλό. Η αποδοχή σε ένα τέτοιο τελεσίγραφο εκείνη την περίοδο, θα σήμαινε πως θα δεν μπορούσα να κοιτάω πια τον εαυτό μου στα μάτια, πηγαίνοντας ενάντια σε όλες τις αρχές μου στα αποδυτήρια, σε όλα αυτά που πιστεύω στην προπονητική μου καριέρα».



Οργανωμενο το σχεδιο ηταν για Ιβιτς δηλαδη! >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!