Ιgor Tudor II

Αποστολέας Θέμα: Ιgor Tudor II  (Αναγνώστηκε 10967 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 11:22:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Αυτή η ομάδα θα γίνεται καλύτερη. Οι παίκτες θα χρειαστούν όμως κάποια χρόνια"



Για τον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης αλλά και για το ματς Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό μίλησε ο Ίγκορ Τούντορ.

Ο Κροάτης τεχνικός είπε:


Για το η ομάδα που αγωνίστηκε στο ματς με τον Αστέρα,του θύμισε τον καλό ΠΑΟΚ του ξεκινήματος της σεζόν:


"Ευχαριστώ για το καλό σχόλιο. Κάναμε ένα καλό ματς και ήμασταν πιο καλοί στο θέμα της ενέργειας και του πάθους. Ναι, μου θύμισε στοιχεία που είχαμε στην αρχή της σεζόν. Μεγαλώνουμε σαν ομάδα στο θέμα της ενεργητικότητας και του πάθους στο να να πρεσάρουμε και αυτό είναι σημαντικό".

Για το αν ο ΠΑΟΚ έδειξε πιο ώριμος στο παιχνίδι του:


"Έχουμε νεανική ομάδα που δεν είναι εύκολο να παίζει με πίεση όπως γίνεται στον ΠΑΟΚ και στην Τούμπα. Αυτή η ομάδα θα γίνεται καλύτερη. Οι παίκτες θα χρειαστούν όμως κάποια χρόνια. Αυτή η ομάδα μετά από δύο χρόνια, θα είχε καθαρίσει το ματς εύκολα.

Γι' αυτό ήμουν κάπως αγχωμένος στο 1-0. Για παράδειγμα ο Πέλκας που είναι πολύ καλός, σκοράρει και βοηθά στις ασίστ και είμαι ευχαριστημένος από αυτόν, μετά από δύο χρόνια θα μπορούσε να τελειώσει το ματς νωρίτερα".

Για τον Κίτσιου και για την ενδεκάδα που θα χρησιμοποιήσει στο ματς με τον Ολυμπιακό:

"Περιμένω περισσότερα από τον Κίτσιου. Ήταν καλός σήμερα αλλά περιμένω κι άλλα. Δεν ήθελα να βγάλω τον Μυστακίδη που είχε θέληση στον αγώνα. Περιμένω να δω τον Κίτσιου που ήταν στο ξεκίνημα της σεζόν και τον πιέζω. Όπως πιέζω κι άλλους παίκτες.

Στο ματς με τον Ολυμπιακό θέλω να έχω την καλύτερη ενδεκάδα, δίχως πολλές αλλαγές. Έχουμε ένα καλό μομέντουμ. Εύχομαι να μην υπάρχει η διαιτησία όπως υπήρχε στο ματς με την Άντερλεχτ. Να μην υπάρχουν τέτοια σφυρίγματα...".

Για τις επιστροφές που θα έχει ο ΠΑΟΚ στο ματς με τον Ολυμπιακό:

"Ο Χαρίσης επιστρέφει και ίσως ο Ροντρίγκες με τον Κλάους να είναι με τον πάγκο".

Για το θέμα της διαιτησίας εν όψει του αγώνα με τον Ολυμπιακό:

"Φυσικά η διαιτησία δεν είναι προτεραιότητα. Αλλά είναι ένα κομμάτι του ποδοσφαίρου. Δεν μου αρέσει να ακούω προπονητές που λένε πως δεν σχολιάζουν την διαιτησία όταν ένας διαιτητής έχει κρίνει μια αναμέτρηση.

Υπάρχουν καλοί και κακοί διαιτητές, άλλοι είναι σε μια μέση κατάσταση. Δεν πρέπει να ασχολούμαστε με αυτό (σ.σ. το κομμάτι της διαιτησίας) αλλά κάποιες φορές σου απορροφά κομμάτι της ενέργειάς σου".

Για τα καλά στημένα που είχε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Αστέρα:

"Κάνουμε τις κομπίνες μας. Έγιναν δύο φάσεις αλλά δεν μπήκε το γκολ. Θα συνεχίζουμε να δουλεύουμε. Έχω να πω καλά λόγια για την τριάδα της άμυνας. Ο Βίτορ, ο Χατζηισαΐας και ο Τζαβέλλας είναι σημαντικοί για εμάς και αξίζουν καλά λόγια".



Ότι και να πεις, δεν θα γίνεις κατανοητός.
Λιγοι σκαμπάζουν από μπάλα στον ΠΑΟΚ.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 11:34:23 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Για τον Αντονις που (ταχα) δεν τον υπολογιζε και ηθελε (ταχα) να τον "φαει" δεν εγινε καμια ερωτηση? :whistiling:
Σημερα παντως ειναι καλος προπονητης!  facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 06:28:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μια χαρα τα λεει, γιατι αυτη ειναι η αληθεια.
Εχουμε μικρους παικτες που δεν ειναι συνηθισμενοι σε τετοιες καταστασεις.
Οι ιδιοι ακριβως θα ειναι καλυτεροι του χρονου.
Αν το καταλαβει ο Σαββιδης, ισως κατι γινει.
Για τον κοσμο δε περιμενω και πολλα, κρινει αναλογα με το αποτελεσμα.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 10:44:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Ότι και να πεις, δεν θα γίνεις κατανοητός.
Λιγοι σκαμπάζουν από μπάλα στον ΠΑΟΚ.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 08:46:21 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Για το αν ο ΠΑΟΚ έδειξε πιο ώριμος στο παιχνίδι του:

"Έχουμε νεανική ομάδα που δεν είναι εύκολο να παίζει με πίεση όπως γίνεται στον ΠΑΟΚ και στην Τούμπα. Αυτή η ομάδα θα γίνεται καλύτερη. Οι παίκτες θα χρειαστούν όμως κάποια χρόνια. Αυτή η ομάδα μετά από δύο χρόνια, θα είχε καθαρίσει το ματς εύκολα.

Γι' αυτό ήμουν κάπως αγχωμένος στο 1-0. Για παράδειγμα ο Πέλκας που είναι πολύ καλός, σκοράρει και βοηθά στις ασίστ και είμαι ευχαριστημένος από αυτόν, μετά από δύο χρόνια θα μπορούσε να τελειώσει το ματς νωρίτερα"



Ψιλα γραμματα ειναι αυτα για τους ΑΡΔ αλλα και για πολλους οπαδους Ιγκορ.... Να ξερεις παντως οτι παρομοιες κουβεντες εχουν πει στο παρελθον και ο Λαζλο (κυριως) αλλα και ο Στεφενς.... Τους "χαλας το ονειρο"....Μια ομαδα με μεσο ορο ηλικιας τα 24 ετη, με 6-7 νεους ελληνες παικτες στην ενδεκαδα, και με 10 μεταγραφες επρεπε να "πεταει".....Τι τους λες οτι χρειαζονται 2 χρονια για να φτιαχτει ομαδα.....Εμεις να'ουμε ξερω γω ενταξει πλερωνουμε....Και αμα λαχει γουσταρουμε ομαδα που να τα σαρωνει ολα.... 

Με βαση τα μεχρι στιγμης αποτελεσματα κρινεσαι καλος και δεν φευγεις.....Αν χασουμε τον ενα "στοχο",  σε βλεπω να σε διωχνουν για να "σωσουν οτι εχει απομεινει".....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 09:36:21 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Να φερει ο Ζησης ρε τον Λιπι το καλοκαιρι, μην αγχωνεσαι! facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 01:46:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
O Ίγκορ #Tudor ως παίκτης της @juventusfc σκοράρει κόντρα στον @olympiacos_org στις 25.11.99 #PAOKOSFP #pregame

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 01, 2016, 10:16:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ρεαλιστης και ισορροπημενος ο Τουντορ.
Ειπε την αληθεια για την ομαδα που αποτελειται απο πιτσιρικια.
Τωρα οποιος μπουφος πιστευει κατι αλλο απλα κοροιδευει τον ευατο του.
Μεσα στους μπουφους βαζω και τον Σαββιδη, που θελει να τον σουταρει το καλοκαιρι.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:38:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Τι τσίπα έχει αυτός ο διαιτητής;»



Ξεσπάθωσε ο Ιγκόρ Τούντορ στη συνέντευξη Τύπου μετά τη διακοπή στον ημιτελικό Κυπέλλου ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό. Ο προπονητής του «Δικεφάλου του Βορρά» επέρριψε ευθύνες για όσα έγιναν στον διαιτητή Παππά και τις αποφάσεις του, χαρακτήρισε βρώμικο το ελληνικό ποδόσφαιρο και τόνισε την ανάγκη να γίνει κάτι άμεσα για να αλλάξει η κατάσταση.

Παράλληλα, ο Κροάτης τεχνικός αναφέρθηκε στην ένταση που είχε με τον Μάρκο Σίλβα τονίζοντας πως δεν πίστευε στα μάτια του βλέποντας τον Πορτογάλο συνάδελφό του να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία.

Αναλυτικά, ο Ιγκόρ Τούντορ μίλησε για:

-τα παράπονά του για τη διαιτησία: «Είναι κρίμα που θα μιλήσουμε για τα πάντα εκτός από το ποδόσφαιρο. Είμαι πολύ στενοχωρημένος. Γιατί να μην μιλήσουμε για τους διαιτητές, όταν είναι ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του ποδοσφαίρου; Έκανα πλάκα πριν τον αγώνα λέγοντας πως θα ήταν καλό να έχουμε το διαιτητή του αγώνα με την Άντερλεχτ, αλλά ίσως τελικά έκανα λάθος. Δεν είναι για ένα πέναλτι ή οτιδήποτε άλλο, αλλά ότι κάποιος κάνει πλάκα με ένα πολύ σημαντικό κομμάτι της δικής μου ζωής και των φιλάθλων του ΠΑΟΚ, το ποδόσφαιρο. Γιατί να γίνεται αυτό; Δεν ξέρω πόσοι τραυματίες προέκυψαν επειδή κάποιος αποφάσισε να το παίξε Θεός και να κάνει πλάκα με τη δουλειά των ποδοσφαιριστών μας και τον κόσμο. Έρχονται εδώ πέρα και δεν έχουν δικαίωμα να το κάνουν αυτό. Κάτι πρέπει να αλλάξει. Αυτό που είδαμε ήταν ένα μεγάλο αστείο. Αλλά για ποιον;».

-το πώς αισθάνεται μετά το ματς: «Για το παιχνίδι τι να πούμε; Ήταν ένα καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο καλές ομάδες. Δεν νιώθω χαμένος. Νιώθω περισσότερο νικητής, παρά ηττημένος απόψε. Δεν θέλω να φύγω. Μου αρέσει εδώ. Νιώθω τον ΠΑΟΚ σαν το σπίτι μου τώρα».

-το τι πρέπει να γίνει στο ελληνικό ποδόσφαιρο: «Το ποδόσφαιρο γίνεται για τον κόσμο. Υπάρχει ένα όριο για τα πάντα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι δύναμη έχει, τι τσίπα έχει αυτός ο άνθρωπος (σ.σ. ο διαιτητής) για να κάνει αυτό το πράγμα. Κάποιος πρέπει να κάνει κάτι για να αλλάξει η κατάσταση. Δεν ξέρω, η ομοσπονδία, η κυβέρνηση, κάποιος… Το ίδιο που γίνεται εδώ με τον Ολυμπιακό, γινόταν τόσα χρόνια με τη Ντιναμό στην Κροατία. Κάποιοι κατέληξαν στη φυλακή, αλλά δεν είδαμε διαφορά. Είναι ντροπή, ο αθλητισμός πρέπει να είναι κάτι αγνό. Αυτό εδώ είναι βρώμικο».

-την ένταση με τον Μάρκο Σίλβα: «Όλα τελείωσαν καλά. Δεν μου άρεσε που κάποιος πέταξε αντικείμενο στον Σίλβα. Στη διάρκεια του αγώνα τον έβλεπα να διαμαρτύρεται στον διαιτητή και δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω ή να είμαι θυμωμένος. Στο τέλος κατέληξα να είμαι θυμωμένος (γέλια)».

-το αν σκέφτηκε να πάρει την ομάδα και να φύγει από το γήπεδο: «Δεν σκέφτηκα να φύγουμε από το γήπεδο. Η ομάδα μας έδωσε έναν πολύ σημαντικό αγώνα έχοντας στην ενδεκάδα μικρά παιδιά που έπαιζαν το πρώτο τους ντέρμπι. Δεν ήταν εύκολο γι’ αυτά τα παιδιά. Γι’ αυτό κάναμε και πολλά εύκολα λάθη σε πάσες. Μετά από κάποια ματς σε αυτό το επίπεδο θα υπάρχει βελτίωση σε αυτό το κομμάτι».

-τη δήλωση Σαββίδη πως η ομάδα δεν θα κατέβει στη ρεβάνς: «Δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο. Το ακούω τώρα από εσάς. Δεν θέλω να μιλήσω παραπάνω. Όσα έχουν συμβεί είναι ήδη αρκετά».

-την αποβολή του Μακ: «Δεν μου άρεσε η αποβολή του Μακ, αλλά κατανοώ την αντίδρασή του. Όσα έγιναν σήμερα θα μας επηρεάσουν, αλλά θα βγούμε πιο δυνατοί από αυτή την εμπειρία».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιgor Tudor II (Coach)
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:49:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login YOU REALY FEEL pano
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4