1. Μάρκος Βελλίδης

Αποστολέας Θέμα: 1. Μάρκος Βελλίδης  (Αναγνώστηκε 5610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 14, 2016, 01:40:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Κρατάει τον Βελλίδη



Τα δεδομένα  άλλαξαν και στον ΠΑΟΚ πήραν την απόφαση να κρατήσουν τον Βελλίδη, ανανεώνοντας τη συνεργασία τους μαζί του, γεγονός ωστόσο που δεν σχετίζεται με τη δεδομένη αναζήτηση τερματοφύλακα.

Οι «ασπρόμαυροι» εξάλλου είναι απόλυτα ευχαριστημένοι με τον επαγγελματισμό του Βελλίδη, το δήλωσε άλλωστε δημόσια κι ο Ίβιτς στη συνέντευξη Τύπου της περασμένης Παρασκευής, λέγοντας πως: «Αναφορικά με τον Βελλίδη, είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη δουλειά του. Ξεκίνησε και έπαιξε από την πρώτη στιγμή και είναι μεγάλος επαγγελματίας, δουλεύει καθημερινά στο 100%, δεν έχω κανένα θέμα», ωστόσο πρόσθεσε κι ότι:

«... αλλά η απόφαση μας είναι να φέρουμε έναν τερματοφύλακα, που θα μπορεί να παλέψει για να είναι βασικός. Ψάχνουμε, δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη και όπως είπε και ο πρόεδρος, μόλις γίνει η μεταγραφή θα το μάθετε».

Ετσι στον ΠΑΟΚ δεν ήθελαν να ρισκάρουν και προχωρούν στην ανανέωση του συμβολαίου του Βελλίδη, αλλά την ίδια στιγμή συνεχίζεται και η αναζήτηση ενός τερματοφύλακα που θα προορίζεται για βασικός.


sdna.gr

Ανατροπη ε?
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 14, 2016, 08:31:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Θα δεχτει ο Βελλιδης 3ος να ειναι η θα παει δανεικος?
Εκτος και στο τελος, μεινουν αυτοι οι 2 και πουλανε παπα απο τον ΠΑΟΚ οτι πανε για τερματοφυλακα!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 15, 2016, 11:18:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Θα δείξει, με όσα λέγονται πάει για 3ος...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 15, 2016, 04:23:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Χ α λ ά σ τ η κ α......................π ο λ ύ....... facepalm
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 15, 2016, 04:41:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Μάρκο Βελλίδη, ο οποίος θα παραμείνει στην ομάδα και τα επόμενα δυο χρόνια.




Ο διεθνής τερματοφύλακας υπέγραψε σήμερα το νέο του συμβόλαιο και δήλωσε στο paokfc.gr: “Είμαι πολύ χαρούμενος που θα συνεχίσω στην ομάδα που ήθελα να βρίσκομαι. Είναι ιδιαίτερα τιμητικό να είσαι παίκτης του ΠΑΟΚ. Δεν είμαι άνθρωπος των πολλών λόγων και η μόνη υπόσχεση που δίνω στον κόσμο μας είναι ότι θα συνεχίσουμε την σκληρή δουλειά με συνέπεια και προσήλωση στην ομάδα»



Εγινε οντως.
Τι να πω, συγχαρητηρια!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 09, 2016, 10:22:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Σύμφωνα μάλιστα με την εφημερίδα «Live Sport», φαβορί προς αποχώρηση είναι ο πρώην τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα, για τον οποίο εδώ και αρκετό καιρό υπάρχουν φήμες πως θα αφήσει την Τούμπα.



Εμ σαν πολλοι μαζευτηκαν!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 10, 2016, 10:31:36 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θα διεκδικήσω αυτό που θέλω"



-Μάρκο έχεις βρεθεί σε μια θέση που δεν είναι και η πλέον εύκολη, καθώς πλαισιώνεσαι από άλλους δυο τερματοφύλακες υψηλού επιπέδου…

«Δεν είναι όμως η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Έχω βρεθεί ξανά σε αυτή τη θέση. Στον Άρη ήμουν μαζί με Σηφάκη και Γιακούποβιτς, δυο παιδιά που ήταν “πρώτοι” τερματοφύλακες. Τέτοιες καταστάσεις μόνο καλό μπορούν να μου κάνουν».

-Δεν το σκέφτηκες αυτό όταν έκανε τις συζητήσεις για την παραμονή σου;

«Δεν με πειράζει καθόλου. Η λογική αυτή δημιουργείτε από τους δημοσιογράφους. Δεν φοβάμαι να ξεκινήσω από τρίτος τερματοφύλακας».

-Ο ΠΑΟΚ τα τελευταία έξι χρόνια δεν είχε ξεκάθαρο “Νο1” κάτω από την εστία. Μήπως αυτή η κατάσταση των τελευταίων ετών σου δίνει κίνητρο;

«Όχι… Προσωπικά έχω κίνητρα σαν άνθρωπος και σαν αθλητής. όταν είμαι υγιής δεν έχω να φοβηθώ κάτι. Θα παλέψω για να καθιερωθώ. Εσείς με διώχνετε και εγώ τελικά είμαι εδώ. Για μένα ο ΠΑΟΚ είναι τεράστιο κεφάλαιο στη ζωή μου. Ήθελα να βρίσκομαι εδώ, το πέτυχα και είμαι ικανοποιημένος. Συνάντησα αρκετές δυσκολίες. Βρέθηκα στην ομάδα εν μέσω αλλαγών και αναταραχών. Πέρασε δύσκολες στιγμές ο προπονητής, έφυγε ο τεχνικός διευθυντής, ο πρόεδρος, και τελικά έγινε αλλαγή προπονητή. Έκανα κάποια παιχνίδια καλά και κάποια μέτρια. Σαν Μάρκος, νιώθω καλά, πατάω γερά, συνεχίζω να δουλεύω. Με εξιτάρει ο ανταγωνισμός. Κάνει καλό και σε εμένα και στην ομάδα».

–Χρησιμοποίησες την λέξη “αναταραχή” για τον ΠΑΟΚ…

«Ο Τούντορ είναι ένας αξιόλογος άνθρωπος και προπονητής, αλλά από κάποια στιγμή και μετά χάθηκαν οι ισορροπίες. Μαζί του συνεργάστηκα για λίγο καιρό. Υπήρχαν πολλοί τραυματισμοί, είχα και εγώ έναν. Έγιναν πολλά. Όταν βρήκαμε ξανά την ισορροπία μας, έπαιζε ο καθένας στη θέση του, και με πιο ορθολογικά συστήματα, όλα πήγαν καλύτερα».

–Νιώθεις καθόλου αδικημένος από τον κόσμο ή από τον Τύπο;

«Δεν έχω κάποιο παράπονο. Απλά, αμέσως μετά τη λήξη των play off, είδα δημοσιεύματα που έλεγαν πως φεύγω, πως δεν με υπολογίζουν, και τελικά έγινε εντελώς το αντίθετο».

–Και όταν παίζεις και στον πάγκο, πάντα φωνάζεις. Αυτό γίνεται από ένστικτο;

«Αυτός είναι ο χαρακτήρας μου. Στο παιχνίδι μέσα, το μόνο που σκέφτεσαι είναι να βοηθήσεις την ομάδα όπως μπορείς. Και μέσα σε αυτά είναι να κατευθύνεις τους συμπαίκτες σου».

–Και είσαι από εκείνους που λένε πάντα τα πράγματα με το όνομά τους. Τελικά αυτό είναι καλό ή κακό;

«Αυτός είμαι, και δεν θα αλλάξω. Αυτό που σκέφτομαι το λέω».

–Τι κρατάς από την περσινή σεζόν, στο διάστημα που ήσουν στον ΠΑΟΚ;

«Τα play off. Μπήκαμε σε αυτά και τα βγάλαμε αήττητοι. Δείξαμε ότι δε θα έπρεπε να είμαστε τόσο πίσω στο πρωτάθλημα».

-Θα δεις το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι του ΠΑΣ;

«Μακάρι να μπορέσω να το δω. Πέρασα 2,5 χρόνια σε αυτή την ομάδα. Αγαπήθηκα και την αγάπησα. Τους εύχομαι καλή επιτυχία, θέλω να τους δω να περνάνε στην επόμενη φάση».

-Ήταν δύσκολη η προσαρμογή σου στον ΠΑΟΚ;

«Όχι, όλοι με βοήθησαν για να μπορέσω να σταθώ στην ομάδα και να αισθανθώ καλά».

-Πως βίωσες τον τραυματισμό σου;

«Δεν ήταν κάτι εύκολο. Ζορίστηκα αρκετά για να αντεπεξέλθω στα παιχνίδια. Το ιατρικό και προπονητικό τιμ ήταν στο πλευρό μου και αυτό είναι σημαντικό για έναν αθλητή που περνάει τέτοιες καταστάσεις».

-Ήταν πιο σημαντικό και από την προσαρμογή σου;

«Δεν είχα το παραμικρό θέμα προσαρμογής. βρέθηκαν στην ομάδα, δούλεψα, έπαιξα και κρίθηκα».



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 10, 2016, 12:27:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Αυτον γιατι του εκαναν καινουριο συμβολαιο δε καταλαβα.Εκτος κι αν ο Μπρικης προεκυψε τελ στιγμη.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 13, 2016, 08:25:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ρε Βελλιδη, το 4ο γκολ το κανει ο αλλος από το σπιτι του και εσυ κοιτας ρε γ@μω το φελεκι μου!
Δηλαδη πως ρε φιλε μετα, πως?
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 13, 2016, 09:03:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Σε κακη μερα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!