1. Μάρκος Βελλίδης

Αποστολέας Θέμα: 1. Μάρκος Βελλίδης  (Αναγνώστηκε 5611 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 10:37:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εγώ που είμαι άσχετος και χάφτας σαν γκολκήπερ εκεί θα την χούφτωνα.... Τουλάχιστον αυτό φαινόταν πιο εύκολο από τη γροθιά .... και τέλος πάντων έτσι δίνεις γροθιά εσύ;;;
Γιατί εγώ με την ένταση του αγώνα αν την έτρωγε η μπάλα θα πήγαινε στα περιστέρια.... και είμαι μισή μερίδα μπροστά σου.... >:( >:( >:( >:( >:( >:(


Αλλά δεν φταις εσύ....Φταίει ο Άρνεσεν που σε έφερε και ο Γρηγόρης που σε χρησιμοποίησε....  facepalm facepalm facepalm facepalm
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 09:46:00 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Για εμενα λαθος η χρησιμοποιηση του.... Απο εκει και περα στη φαση του γκολ , ενα αδυναμο σουτ του κανει και μαλιστα η μπαλα γκελαρει και στο εδαφος...

Πιαστην αγορι μου...Τι διωχνεις με τις γροθιες στο μισο μετρο ?
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 11:20:34 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Μεχρι χθες οτι πηγαινε προς τα εσενα εγραφε.
Χθες καλος και σταθερος, στα βολε σου ομως εχεις ενα θεμα.
Βελτιωσε το λιγο και συνεχισε.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:10:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Και ο Μπεν Ληπερ ως τερματοφυλακας-γιατρος στο ΜΠΛΕΚ ετρωγε γκολ.... :))

Σιγα-σιγα  θα βρει τα πατηματα του...Και κυριως οταν συντονιστει με την αμυνα και κυριως με τον Χατζηισαια που προδιαγραφεται σε αμυντικο ογκολιθο....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 10:26:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Στάθηκε και τυχερός ο Ηρακλής και ήρθε το 0-1"



Αναλυτικά, όσα δήλωσε ο Μάρκος Βελλίδης μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Ηρακλή:


Για την ήττα από τον Ηρακλή: «Μας έλειπαν πολλοί παίκτες όμως αυτό δεν είναι δικαιολογία για μια ομάδα με υψηλούς στόχους όπως ο ΠΑΟΚ. Νομίζω γενικά σταθήκαμε καλά, είχαμε κατοχή μπάλας προσπαθήσαμε να βγάλουμε φάσεις αλλά χωρίς να γίνουμε ιδιαίτερα απειλητικοί είναι η αλήθεια και σε μια φάση που αλλάξαμε το σύστημά μας ο Ηρακλής έβγαλε μια γρήγορη αντεπίθεση και δεχθήκαμε το γκολ. Δεν συνεννοηθήκαμε γρήγορα σε αυτή τη φάση, στάθηκε και τυχερός ο Ηρακλής και ήρθε το 0-1».

Για το αν ο ΠΑΟΚ έχει άγχος: «Όχι, δε νομίζω ότι υπάρχει άγχος. Υπάρχουν ατυχίες αφού έχουμε πολλούς τραυματίες, πολλές αναγκαστικές αλλαγές σε πολλά παιχνίδια και είναι δύσκολο για μια ομάδα να αποδώσει έτσι. Το σημερινό ματς πάντως θα ήταν διαφορετικό αν είχε έρθει το 1-0 πρώτα στη φάση του γκολ που ακυρώθηκε...»

Για το τι τους είπε ο Τούντορ στα αποδυτήρια: «Μας είπε συγχαρητήρια για την προσπάθεια παρόλο που το αποτέλεσμα δεν ήταν ικανοποιητικό. Ο Τούντορ πάντα καλύπτει τους παίκτες του. Καταλαβαίνει ότι έγινε μεγάλη προσπάθεια όμως δεν ήρθε το αποτέλεσμα στο τέλος».


Τετοια ωρα τετοια λογια! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 01, 2016, 10:55:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"H ομάδα έχει λαμπρό μέλλον"


 
Ο διεθνής τερματοφύλακας  του Δικεφάλου μίλησε στην ΕΡΤ3 αρχικά για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ πήρε μετά από καιρό νίκη στο ματς με τον Αστέρα: «Δεν είχαμε καταφέρει να πάρουμε τη νίκη. Βέβαια, είχαμε μία πρόκριση με τον Πανιώνιο. Για διάφορους λόγους δεν είχαμε πάρει τη νίκη. Είμαι χαρούμενος που τα καταφέραμε. Η ομάδα συνεχώς βελτιώνεται. Μέσα στο παιχνίδι δεν σκεφτόταν κανείς το ματς Κυπέλλου, θέλαμε τη νίκη με την Τρίπολη. Είχαμε δουλέψει πολύ πάνω στην ομάδα του Αστέρα. Κάναμε πολλές ευκαιρίες και νομίζω ο κόσμος χάρηκε τη νίκη».

Για τις πρώτες εντυπώσεις του από τον ΠΑΟΚ: «Έναν μήνα είμαι στην ομάδα και βρήκα ένα καλό σύνολο παικτών, μία ομάδα οργανωμένη σε όλα τα επίπεδα. Δεν χρειάστηκα πολύ να εγκλιματιστώ. Ήθελα πολύ να έρθω. Κάθε μέρα το απολαμβάνω ολοένα και περισσότερο. Γνώριζα από πριν πολλά παιδιά, με τον Χαρίση και τον Κοροβέση είχα συνεργαστεί στα Γιάννινα, με άλλα στις Εθνικές. Δεν ήταν καθόλου δύσκολο να μπω στο πνεύμα της ομάδας».

Για το αν άλλαξε προσωπικούς στόχους με την μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ: «Το πιο σημαντικό είναι κάθε μέρα να βάζεις νέους στόχους. Ένας επαγγελματίας πρέπει να βάζει υψηλούς στόχους. Το να βρίσκομαι σ' αυτή τη μεγάλη ομάδα είναι τιμητικό, πρέπει να δουλεύω σκληρά κάθε μέρα για να πετύχω τους στόχους μου».

Για το κλίμα στην ομάδα μετά τη νίκη επί του Αστέρα: «Είμαστε μία νέα ομάδα ηλικιακά, έχουμε πολύ χαμηλό μέσο όρο. Και τα παιδιά το ζούνε πολύ έντονα. Περιμένουν κάθε Κυριακή για να παίξουν μπροστά στο κοινό του ΠΑΟΚ. Έχει σπίθα αυτή η ομάδα και αυτό είναι ό,τι καλύτερο για τη συνέχεια. Είμαστε ενωμένοι, η ομάδα έχει λαμπρό μέλλον. Και μακάρι να έχουμε κάθε φορά τέτοια ματς όπως με τον Ολυμπιακό, αυτά κεντρίζουν το ενδιαφέρον ενός αθλητή και σ' αυτά θέλει να πετύχει διάφορα πράγματα».

Για τον Τούντορ: «Αυτό που μου βγάζει είναι ότι πρόκειται για δυνατή προσωπικότητα, έχει πυγμή. Όταν σου λέει κάτι στην προπόνηση στο λέει με ένταση και σε ωθεί να το κάνεις. Μπορεί να σταθεί σε αυτόν τον μεγάλο σύλλογο. Αν του δοθεί χρόνος θα δούμε σπουδαία πράγματα. Ευχής έργο να συνεργάζομαι με τέτοιους ανθρώπους. Ο τρόπος που δουλεύει είναι εντυπωσιακός».

Για τη γνωριμία του με τον Σαββίδη: «Είχα μικρή συνομιλία μαζί του πριν από ένα παιχνίδι. Χαιρέτησε κάθε παίκτη ξεχωριστά, αγκάλιασε τον καθένα και τον φίλησε κι αυτό μου έκανε εντύπωση».

Για τον στόχο του Κυπέλλου: «Θέλουμε πάρα πολύ να κατακτήσουμε το Κύπελλο. Είναι στο χέρι μας να παρουσιαστούμε καλοί με τον Ολυμπιακό και στην Τούμπα και στο Καραϊσκάκη. Αν κάνουμε αυτά που πει ο προπονητής και έχουμε και τύχη, μπορούμε να κάνουμε πρόκριση στον τελικό. Βήμα-βήμα όμως, κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Θεωρώ ότι ήταν καλή η κλήρωση να παίξουμε τώρα με τον Ολυμπιακό, γιατί είμαστε συγκεντρωμένοι, δίνουμε το 100% στις προπονήσεις. Κι αυτό μας βοηθά σε όλα τα ματς».

Για τον ανταγωνισμό με τους υπόλοιπους τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ: «Είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει κίνητρο σε κάθε προπόνηση, όταν έχεις να κάνεις με καλούς αθλητές όπως είναι Παναγιώτης (σ.σ. Γλύκος) και τα άλλα παιδιά, αυτό βοηθά. Όπως έλεγε ο πατέρας μου "Ο ήλιος βγαίνει για όλους". Αν δουλεύουμε και είμαστε καλά θα πετύχουμε.

Για το αν σκέφτεται την επόμενη σεζόν: «Όχι, δεν την σκέφτομαι,. Μόνο την Τετάρτη έχω στο μυαλό μου. Δεν μου αρέσει να σκέφτομαι πολύ μακριά. Βλέπω μόνο τη στιγμή. Υγιής να είμαι και τα άλλα έρχονται».



Κράτα γερά αύριο... 8)



ΥΓ.Και άλλος εκδηλώνεται υπέρ Τούντορ! Βρε κάτι συμπτώσεις... :whistiling:

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 02, 2016, 10:15:16 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Προσγειωμενος και ετσι να παραμεινει γιατι πολυ καβαλανε παλουκι οχι καλαμι! ::)
Οσο για τον Τουντορ, τα χουμε πει, τι να ξαναπουμε?
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 22, 2016, 03:32:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Περίμενα την κλήση μου στην Εθνική»



Ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έδειξε να είναι πικραμένος από τη μη κλήση του στην εθνική ομάδα. «Περίμενα την κλήση μου στην Εθνική. Δεν μπορώ να κάνω κάτι παρά μόνο να δουλέψω. Δεν είμαι άνθρωπος που σκύβω το κεφάλι και απογοητεύομαι και συνεχίζω. Πάντως δεν έχει ξανασυμβεί να κληθούν 2 και όχι 3 τερματοφύλακες στην Εθνική», δήλωσε μιλώντας στον Arena FM.

Παραδέχθηκε ότι «Τώρα η ομάδα είναι σε καλύτερο φεγγάρι» και στάθηκε στον ανταγωνισμό κάτω από τα δοκάρια του ΠΑΟΚ: «Ο ανταγωνισμός είναι πολύ σημαντικός. Μου αρέσει να συναγωνίζομαι γιατί κέρδος έχω κάθε μέρα δίνοντας το 100%. Μακάρι να έχω πάντα να συναγωνίζομαι ικανούς τερματοφύλακες. Να είσαι μόνος και να παίζεις ότι και να γίνει είναι βαρετό. Επιστρέφει και ο Παναγιώτης Γλύκος μετά από τον τραυματισμό και του εύχομαι να είναι σιδερένιος».

Όπως χαρακτηριστικά είπε: «Αν είσαι δυο μέτρα και τρέμει η καρδούλα σου τι να το κάνεις», απαντώντας στους διάφορους επικριτές για το ύψος του. «Εμένα δεν τρέμει η καρδούλα μου. Το θέμα είναι η καρδιά και να πιάνεις την μπάλα. Είμαι 1,84 και δε θα ψηλώσω άλλο. Και δε θα άλλαζε τίποτα σε μένα γιατί θα έχανα την ταχύτητά μου», πρόσθεσε.

Όσο για τη μεταγραφή του από τον ΠΑΣ στον ΠΑΟΚ σχολίασε: «Το σημαντικό είναι ότι τελικά συνέβη αυτή η μεταγραφή στον ΠΑΟΚ. Το ήθελα πάρα πολύ μετά από 2,5 χρόνια συνεχούς παρουσίας στον ΠΑΣ να γίνει αυτήν μεταγραφή. Έγιναν όλα με σοβαρότητα. Ο ΠΑΣ δε στάθηκε εμπόδιο, ήθελαν να με βοηθήσουν. Και ο κόσμος όμως θεωρούσε ότι πρέπει να γίνει το βήμα προς τα ψηλά και τον ευχαριστώ. Ο ΠΑΟΚ είναι ένα τόσο  μεγάλο σωματείο, όπου φυσιολογικά υπάρχει πίεση, αλλά είναι υπέροχο να βλέπεις την Τούμπα γεμάτη».

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 22, 2016, 04:33:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Σιγά ρε τον "κοντό νταή" !!! Ανατρίχιασα λέμε!!! Με πάμπερ πρέπει να παίζει σε κάθε ματς για να μην βρωμάει!!!
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: 1. Μάρκος Βελλίδης
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 04, 2016, 11:51:01 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η οικογένεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ εύχεται ολόθερμα στον Μάρκο Βελλίδη, ο οποίος κλείνει σήμερα τα 29, χρόνια πολλά με υγεία, ευτυχία και πολλές επιτυχίες τόσο σε προσωπικό όσο και ομαδικό επίπεδο.




Χρόνια Πολλά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"