88. Κυριάκος Σαββίδης

Αποστολέας Θέμα: 88. Κυριάκος Σαββίδης  (Αναγνώστηκε 4509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

88. Κυριάκος Σαββίδης
« στις: Απριλίου 13, 2014, 10:14:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ήμουν έτοιμος»




Απόλυτα έτοιμος ήταν ο Κυριάκος Σαββίδης για το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ, όπως δήλωσε στην κάμερα του novasports.

Αναλυτικά οι δηλώσεις Σαββίδη:

«Ο προπονητής μου θεώρησε πως ήμουν έτοιμος για το ματς και έτσι ξεκίνησα. Ήμουν έτοιμος ψυχικά και έτοιμος να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό, μου είπαν όλοι να κάνω ότι κάνω και στη β' ομάδα και να παίξω ελεύθερα. Στο ζέσταμα ήταν λίγο βαριά τα πόδια αλλά στη συνέχει έπαιξα όσο καλύτερα μπορούσα.
Πιστεύω πως το σκορ δεν είναι δίκαιο. Πρέπει να συνεχίσω να δουλεύω έτσι για να έρθουν κι άλλες ευκαιρίες.
Όλοι περιμένουν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό και πιστεύω πως θα κερδίσουμε.
Ανέκαθεν οι ακαδημίες του ΠΑΟΚ είναι από τις καλύτερες ομάδες, πάντα έβγαζαν παίκτες και συνεχίζουν να το κάνουν».

You are not allowed to view links. Register or Login
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 31, 2014, 04:14:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δεν φοβάμαι την πρόκληση»

Ο Κυριάκος Σαββίδης έχει κάθε λόγο να θυμάται την 13η Απριλίου του 2014. Κι αυτό γιατί την συγκεκριμένη ημερομηνία αγωνίστηκε για πρώτη φορά με την μεγάλη ομάδα του ΠΑΟΚ, στον εκτός έδρας αγώνα με τον Λεβαδειακό. Ο 19χρονος μέσος, μετά την επιτυχημένη θητεία του στις ομάδες Κ17 και Κ20 του Δικεφάλου, ελπίζει φέτος, απλώς, να έκανε το πρώτο βήμα προς την καθιέρωση, ενώ εκφράζει μέσω του «Μ» την χαρά του που θα συνεργαστεί με τον Αγγελο Αναστασιάδη, έναν προπονητή που όπως λέει «έχει προσφέρει πολλά στον ΠΑΟΚ» και τονίζει την στήριξη που του παρείχε ο προπονητής της ομάδας Κ20 του ΠΑΟΚ, Βλάνταν Ιβιτς.

-Πως ένιωσες με την πρώτη σου συμμετοχή στην ανδρική ομάδα του ΠΑΟΚ στον φετινό αγώνα με τον Λεβαδειακό;

«Το περίμενα πολύ καιρό. Το πίστευα ότι κι εγώ μια μέρα θα παίξω στην μεγάλη ομάδα, ότι θα βρεθώ σε αυτή θέση να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ. Ηθελα να νιώσω αυτή την αίσθηση της συμμετοχής στην πρώτη ομάδα. Είναι κάτι που μου δίνει δύναμη για την συνέχεια, μου δίνει δύναμη να δουλέψω ακόμη περισσότερο».

-Πόσο σημαντικό είναι για έναν νεαρό ποδοσφαιριστή να έχει δίπλα του για στηρίγματα στην πρώτη ομάδα έμπειρους ποδοσφαιριστές;

«Είναι πολύ σημαντικό για έναν ποδοσφαιριστή που κάνει τα πρώτα του βήματα σε ανδρικό επίπεδο, μέχρι να σταθεί στα πόδια του, να νιώθει τους πιο έμπειρους συμπαίκτες του σαν οικογένειά του. Παίρνω πολλά απ? αυτούς και μετά προσπαθώ να τα βγάζω με επιτυχία μέσα στο γήπεδο».

-Πόσο έτοιμος νιώθεις για την πρόκληση της μεγάλης ομάδας;

«Δεν φοβάμαι την πρόκληση, είμαι έτοιμος να αρπάξω την κάθε ευκαιρία. Το ονειρό μου, άλλωστε, ήταν να παίξω στην πρώτη ομάδα και είμαι αποφασισμένος να αποδείξω τι αξίζω. Ελπίζω να ανταποκριθώ και η φετινή πρώτη μου συμμετοχή στην πρώτη ομάδα να είναι μόνο η αρχή».

-Εχεις άποψη για τον νέο προπονητή του ΠΑΟΚ τον Αγγελο Αναστασιάδη;

«Χωρίς να γνωρίζω προσωπικά τον νέο προπονητή, ξέρω ότι έχει προσφέρει πολλά στον ΠΑΟΚ τα προηγούμενα χρόνια. Θα είναι χαρά μου και ανυπομονώ να συνεργαστώ μαζί του».

-Πόσο σημαντική ήταν η συμβολή του Βλάνταν Ιβιτς για να κάνεις το άλμα για την πρώτη ομάδα;

«Με βοήθησε πάρα πολύ την φετινή χρονιά με τις συμβουλές του και γιατί με ενέπνευσε να προσπαθώ κάθε φορά και περισσότερο. Ο κύριος Ιβιτς θεωρώ πως ήταν ο άνθρωπος που με πίστεψε περισσότερο από τον καθένα την φετινή σεζόν».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.metropolisradio.gr/news_det.asp?artid=76183
Μαζι σου ρε μαγκα  8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 17, 2014, 05:38:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Στον ΠΑΟΚ μέχρι το 2018 ο Κυριάκος Σαββίδης



Στο τέλος μιας σεζόν που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα και πανηγύρισε το πρωτάθλημα με την Κ20 ως ένα από τα σημαντικότερα στελέχη της, ο Κυριάκος Σαββίδης «έδεσε» το μέλλον του με τον ΠΑΟΚ.

Ο 19χρονος μέσος υπέγραψε νέο τετραετές συμβόλαιο που θα τον κρατήσει στην Τούμπα μέχρι το 2018. «Η ομάδα με εμπιστεύεται κι εγώ θα τη δικαιώσω», ήταν η πρώτη του αντίδραση στο paokfc.gr λίγα λεπτά μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας.

Συνειδητοποιημένος κι αποφασισμένος για μια ακόμα καλύτερη συνέχεια, ο νεαρός μέσος του ΠΑΟΚ ξέρει πως μια υπογραφή σε ένα χαρτί δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει καριέρα και δηλώνει έτοιμος να συνεχίσει τη σκληρή δουλειά. «Ο,τι έκανα και πριν, θα συνεχίσω να κάνω και τώρα. Δεν αλλάζει κάτι για μένα. Ο δικός μου στόχος είναι ένας. Η καθιέρωση», μας είπε.

Οκτάρι που πατά δυνατά στο γήπεδο και παίζει με το κεφάλι ψηλά, ο Σαββίδης μετατράπηκε σε ένα σύγχρονο δεκάρι από τον Βλάνταν Ιβιτς και πήρε την πρώτη του ευκαιρία, στο ματς με τον Λεβαδειακό, από τον Γιώργο Γεωργιάδη. Τώρα καλείται να δουλέψει με έναν έμπειρο προπονητή, όπως είναι ο Αγγελος Αναστασιάδης. «Δεν γνωρίζω προσωπικά τον κ. Αναστασιάδη, ωστόσο όλοι ξέρουμε την πορεία του στο ποδόσφαιρο και τον ΠΑΟΚ. Εύχομαι να έχουμε μια πολύ καλή συνεργασία».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/ston-paok-mexri-to2018-o-kyriakos-savvidis/
Παμε παικταρα μου  :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 20, 2014, 02:41:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Χρόνια Πολλά Κυριάκο Σαββίδη



Ο ΠΑΟΚ εύχεται Χρόνια Πολλά με υγεία και κάθε επιτυχία σε ένα από τα νέα παιδιά της ομάδας, τον Κυριάκο Σαββίδη που σήμερα κλείνει τα 19 του χρόνια. Ο νεαρός μέσος ανήκει στην οικογένεια του ΠΑΟΚ από το 2010 οπότε η Τούμπα έγινε το σπίτι του. Κυριολεκτικά, αφού μετακόμισε από την Κατερίνη στους ξενώνες του γηπέδου και εντάχθηκε στα τμήματα υποδομής του συλλόγου.

Καλός σωματότυπος, γρήγορος με τη μπάλα, παίζει κάθετα, ακριβώς όπως πρέπει, πολύ καλός στο συνδυαστικό παιχνίδι, προωθεί με άνεση το ματς. Είναι εμφανής η ισχυρή προσωπικότητά του, το γεγονός ότι διαθέτει ποδοσφαιρικό IQ.

Ηταν οκτάρ που κατά τη διάρκεια της σεζόν που ολοκληρώθηκε μετατράπηκε σε δεκάρι.  Και του αρέσει πολύ. Ουδόλως τον απασχολεί πόσα γκολ έχει πετύχει ή πόσες ασίστ έχει βγάλει. «Το μόνο που μ’ ενδιαφέρει  είναι να βελτιώνομαι καθημερινά, να παίζω για την ομάδα μου και για τον προπονητή μου”.

Εχει περάσει τραυματισμούς, δυσκολίες,  αλλά «ποτέ, ούτε για μια στιγμή δεν σκέφτηκε να τα παρατήσει».  Μία από τις μεγάλες πίκρες του, ήταν πριν δύο χρόνια, στο φάιναλ φορ της Κ17. Κέρδισαν τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά, πήγαν στα αποδυτήρια και τους έδωσαν μαγνήσιο για ξεκούραση. «Ενας συμπαίκτης μου έριξε το μπουκάλι, έσπασε και πάνω στους πανηγυρισμούς, πάτησα τα γυαλιά κι έκοψα το πόδι μου. Δεν έπαιξα στον τελικό. Και η ήττα αυτή είναι η χειρότερη στιγμή μου μέχρι τώρα», θυμάται.

Στον αντίποδα, κάποιος που χαρακτηρίζει ως τη μεγαλύτερη χαρά του, αυτό που ένιωσε όταν είδε τα μάτια του πατέρα του  το καλοκαίρι του 2013, οπότε υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ, δεν μπορεί παρά να είναι απολύτως συναισθηματικός.

Ο ίδιος, άλλωστε, ήταν που από τα έξι του χρόνια παρακαλούσε τον πατέρα του να ασχοληθεί με το ποδόσφαιρο. Παιδί τετραμελούς οικογένειας, που ουδεμία σχέση είχε με το ποδόσφαιρο, λέει πως στάθηκε τυχερός, διότι ο πατέρας του τον ανέθεσε στον προπονητή Στέφανο Ταβουξή.  «Αυτός είναι το ήμισυ του παντός για μένα», λέει ο Κυριάκος. «Σε όποια ομάδα πήγαινε, με έπαιρνε μαζί του. Μέχρι που με είδε ο ΠΑΟΚ, στην Καλλιθέα Κατερίνης».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/xronia-polla-kyriako-savvidi/
Χρονια Πολλα ρε μικρε  :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 07, 2014, 12:06:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Να πάρω τίτλο και με την πρώτη ομάδα"



Είναι από τους παίκτες που στον ΠΑΟΚ πιστεύουν πολύ και θέλουν να τον δουν να αγωνίζεται με την φανέλα της πρώτης ομάδας. Ο Κυριάκος Σαββίδης, βασικό στέλεχος, της ομάδας Κ20 του "Δικέφαλου" που πήρε το πρωτάθλημα μιλά για τους στόχους του τη νέα αγωνιστική περίοδο, αλλά και τη μέχρι τώρα συνεργασία του με τον Άγγελο Αναστασιάδη.

Αναλυτικά όσα είπε ο Σαββίδης:Για το ξεκίνημα της προετοιμασίας:

"Κάθε χρονιά που ξεκινά για μας τους νέους, είναι και μία νέα ευκαιρία, έτσι ώστε μέσα από τη σκληρή δουλειά, να πείσουμε τον προπονητή μας ότι αξίζει να βρισκόμαστε εδώ".

Για το πως βιώνει τη φετινή χρονιά: "Είναι πολύ διαφορετική χρονιά στην ομάδα σε σχέση με την περσινή. Υπάρχουν πολλά νέα παιδιά στην ομάδα φέτος, όλοι προσπαθούν να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό με στόχο, όπως είπα και πριν, να πείσουμε τον προπονητή ότι πρέπει να είμαστε εδώ".


 Για τον Άγγελο Αναστασιάδη: "Όλοι γνωρίζουμε ότι βρίσκεται πολλά χρόνια στον ποδόσφαιρο. Έχει μεγάλη πείρα. Έχει προσφέρει πολλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο και ειδικότερα στον ΠΑΟΚ. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει πολύ την ομάδα αυτήν την χρονιά να πετύχει τους στόχους που θέλει."


 
Για το ότι ο Αναστασιάδης εμπιστεύεται νέους παίκτες και τις διαφορές με την Κ20 του ΠΑΟΚ: "Είναι μια ευκαιρία για εμάς. Ο προπονητής πιστεύει στα νέα παιδιά και όλοι θα δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό. Το επίπεδο είναι διαφορετικό από την Κ20. Εκεί κατακτήσαμε έναν τίτλο και το ίδιο θέλουμε να κάνουμε και στην πρώτη ομάδα. Χρειαζόμαστε έναν τίτλο."

 
Για το αν επηρεάζονται οι νέοι παίκτες από τα μεταγραφικά σενάρια που αφορούν στον ΠΑΟΚ: "Εμάς δεν μας απασχολεί πολύ αν θα έρθει κάποιος ποδοσφαιριστής. Δουλεύουμε σκληρά για να πείσουμε τον προπονητή μας. Από κει και πέρα αν έρθει κάποιος παίκτης, καλοδεχούμενος."

sport24.gr

Να καθιερωθεις πρωτα μικρε και μετα θα ερθουν και τα υπολοιπα
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 07, 2014, 01:50:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 15, 2014, 09:39:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Κυριακο, αν δεν καβαλησεις κανενα καλαμι 3μετρο σαν τον Γλυκο, θα κανεις καριερα
Εχεις και τσαμπουκα και ξερεις μπαλιτσα
Μου αρεσες σημερα
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 26, 2014, 09:16:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Κάθε μέρα και καλύτεροι»

Ο Κυριάκος Σαββίδης ήταν ο ποδοσφαιριστής που μίλησε μετά το παιχνίδι με την Καμπούρ και έκανε μία αναφορά στην προετοιμασία της ομάδας επί ολλανδικού εδάφους.

Αναλυτικά όσα είπε:

 
"Πιστεύω ότι παιχνίδι με το παιχνίδι η ομάδα σίγουρα θα βελτιώνεται. Πήραμε το προβάδισμα στο σημερινό φιλικό, δεχθήκαμε ένα γκολ που δεν έπρεπε, αλλά συνεχίζουμε" τόνισε ο νεαρός μέσος και πρόσθεσε: "Ήρθαμε εδώ για να αποκτήσουμε πολύ καλή φυσική κατάσταση.Όλοι θα θυμόμαστε ότι ήταν μία σημαντική εμπειρία. Κάθε μέρα κερδίζεις πράγματα όταν δουλεύεις με τέτοιους παίκτες. Νομίζω ότι η ομάδα μέρα με τη μέρα θα γίνεται καλύτερη".


Ο πιτσιρικας τα πηγε καλα παντως στην προετοιμασια, εγω τουλαχιστον αυτο ειδα...
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 03, 2014, 09:47:04 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Από δικά μας λάθη η ήττα»



Ο μέσος του ΠΑΟΚ είπε τα εξής: «Ήρθαμε να παίξουμε απέναντι σε μία μεγάλη ομάδα όπως η Νάπολι. Η ήττα ήρθε γιατί κάναμε πολλά λάθη. Είναι λογικό να φεύγεις ηττημένος από ένα τέτοιο γήπεδο απέναντι σε μία μεγάλη ομάδα όταν κάνεις τόσα πολλά λάθη. Δουλεύουμε κάθε ημέρα και όταν έρθει η ώρα θα είμαστε έτοιμοι».


Νομίζω πως δίκαια θα μείνει ο Σαββίδης στην ομάδα, το αξίζει....

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 88. Κυριάκος Σαββίδης
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 09, 2014, 07:22:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Όλα τα παιδιά έχουν μια μεγάλη ευκαιρία αυτή τη σεζόν"



Η ομάδα σήμερα είχε την κατοχή, ήμασταν καλύτεροι, στο τέλος ήρθε και το γκολ. Μέρα με την μέρα η ομάδα βελτιώνεται, σίγουρα όταν είσαι σε μία τέτοια ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ σε βοηθάει. Για όλα τα παιδιά είναι κάτι σημαντικό. Ο μέσος όρος ηλικίας έχει κατέβει και θεωρώ ότι όλοι θα έχουμε την ευκαιρία. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας κρατήσει ο προπονητής. Ο ΠΑΟΚ είναι μία από τις μεγαλύτερες ομάδας, όλες οι ομάδες θέλουν να τον κερδίσουν. Πέρσι η ομάδα δεν πήρε κάποιον τίτλο, το κλίμα φέτος είναι καλύτερο, έχουμε δέσει και όλα θα πάνε καλά".

Κατέληξε μιλώντας για την αψιμαχία με τον Μπάρτον: "Δεν κατάλαβα γιατί συμπεριφέρεται έτσι σε ένα νέο παιδί. Ο κόουτς δεν θέλει να μιλάμε στους διαιτητές και στους αντιπάλους. Εγώ ήθελα απλώς να τον ρωτήσω γιατί το έκανε, αυτό που έκανε".



Το ξαναείπα ο μικρός πήγε πολύ καλά στην προετοιμασία και φέτος θα πατήσει γερά στα πόδια του.


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"