31. Γιώργος Τζαβέλλας

Αποστολέας Θέμα: 31. Γιώργος Τζαβέλλας  (Αναγνώστηκε 45276 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 08, 2014, 02:22:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αποκλείεται να είναι γαύρος, προβοκάτσια είναι είναι για τον "τεράστιο" λαό του θρήνου  facepalm
Οι γαύροι είναι "επιστήμονες"....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 13, 2014, 07:08:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ήθελε να κάνει κακό στην Εθνική



Στο περιοδικό «People» παραχώρησε συνέντευξη ο ακραίος μπακ του ΠΑΟΚ, Γιώργος Τζαβέλλας, μέσω της οποίας μίλησε για την πορεία της Εθνικής στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας και το επεισόδιο με τον Γιάννη Μανιάτη.
 
Αναλυτικά οι δηλώσεις:
 
Για την πορεία της Εθνικής Ελλάδας στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Βραζιλίας:
 
«Η Εθνική Ελλάδος είναι πια στην ελίτ του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, τη γνωρίζουν και τη σέβονται. Ήταν εφικτό να περάσουμε στους “8”, αλλά στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος. Το παιχνίδι με την Κόστα Ρίκα έπρεπε να έχει τελειώσει πριν πάμε στα πέναλτι. Σπαταλήσαμε ευκαιρίες και το ποδόσφαιρο τιμωρεί. Κάναμε και πολλά ταξίδια πριν από τη διοργάνωση, είχαμε φιλικά σε Πορτογαλία και Αμερική και κουραστήκαμε. Σίγουρα έπαιξε ρόλο και η διαφορά ώρας, είχε και πολλή υγρασία. Ακούγαμε παράπονα και από άλλες εθνικές ομάδες, καθώς δεν επρόκειτο για μια ευρωπαϊκή διοργάνωση όπως αυτές που έχουμε συνηθίσει, υπήρχαν προβληματικές συνθήκες».
 
Για το επεισόδιο με πρωταγωνιστή τον ίδιο και τον Γιάννη Μανιάτη κατά τη διάρκεια μίας προπόνησης:
 
«Σε μια οικογένεια πάντα υπάρχουν προβλήματα, έτσι συμβαίνει και σε μια ομάδα. Αυτά όμως είναι εσωτερικά και πρέπει να τα ξεπερνάμε. Στην Εθνική, πάντως, τα κρούσματα είναι πολύ λίγα. Εγώ θέλω να σταθώ σε αυτόν που ήθελε να βγει αυτό το περιστατικό με τον Γιάννη προς τα έξω για να κάνει κακό στην Εθνική και να του πω ότι τέτοια περιστατικά συμβαίνουν καθημερινά σε όλες τις ομάδες. Αυτός που το έδωσε στη δημοσιότητα μόνο κακό ήθελε να κάνει στην Εθνική. Λυπάμαι, αλλά δεν τα κατάφερε. Αν με ρωτάς αν είμαι επιρρεπής στους τσακωμούς, όχι, δεν τσακώνομαι. Προσπαθούν να μου δώσουν τον τίτλο του κακού παιδιού, ενώ τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά για όσους γνωρίζουν. Στο γήπεδο κάποιες φορές είμαι πιο παρορμητικός απ’ ό,τι θα έπρεπε, αλλά λέω πάντα την αλήθεια, με όποιο κόστος. Και αυτό είναι δύσκολο, γιατί δημιουργείς εχθρούς και αντιπάλους».
 
Για το γεγονός ότι ο Φερνάντο Σάντος δεν ταξίδεψε με την ελληνική αποστολή για την Αθήνα μετά το τέλος των υποχρεώσεων του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος στη διοργάνωση:
 
«Αυτά είναι βλακείες. Μετά από κάθε ταξίδι, ο καθένας πάει σπίτι του. Και ο Χοσέ Χολέμπας με τον Κώστα Μήτρογλου έμειναν στη Γερμανία για να είναι με τους δικούς τους. Αυτό όμως δεν το έγραψε κανένας, γιατί δεν πουλάει ως θέμα! Είχε τελειώσει η αποστολή και ο άνθρωπος έφυγε από εκεί για να πάει στην Πορτογαλία, που είναι το σπίτι του. Δημιουργήθηκε θέμα από το πουθενά. Ο Σάντος είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο για την Εθνική, έκανε καλή δουλειά και γι’ αυτό πήγαμε τόσο μπροστά».
 
Για τον Κλαούντιο Ρανιέρι που αναμένεται να αναλάβει τα καθήκοντά του στις 25 του μήνα, όταν και έχει προγραμματιστεί το ραντεβού με την ΕΠΟ:
 
«Τον είχα προπονητή στη Μονακό, γνωριζόμαστε. Είναι ένας μεγάλος προπονητής που θα προσφέρει στην Εθνική, γιατί κάνει πολύ καλή και μεθοδική δουλειά. Είναι από τα μεγαλύτερα ονόματα στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο».
 
Για το γεγονός ότι ο κόσμος θεωρεί ότι η ζωή ενός ποδοσφαιριστή έχει καλά λεφτά, ωραίες γυναίκες και δημοσιότητα:
 
«Ναι, αλλά αυτά είναι η βιτρίνα. Μια γυναίκα δεν μπορεί εύκολα να καταλάβει τη ζωή ενός ποδοσφαιριστή, αν και ξέρω πως δεν θα είχα την ίδια απήχηση στις γυναίκες αν έκανα άλλο επάγγελμα. Ομολογώ πως έχω αδυναμία στις γυναίκες, απλά το επάγγελμά μου δεν με αφήνει να δώσω αυτά που θέλω σε μια σχέση. Πολλές φορές απομακρύνομαι, γιατί νιώθω ότι ταλαιπωρώ τον άλλο και θέλω να είμαι ξεκάθαρος. Βέβαια, δεν έχω γνωρίσει ακόμα μια κοπέλα που να είμαι όλη μέρα μαζί της και να μου αρέσει».


contra.gr

Γυρνα γρηγορα ρε boy στην ΠΑΟΚΑΡΑ :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 20, 2014, 09:57:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Επιστροφή στην οικογένεια μου»

Στο αεροπλάνο με προορισμό της Ολλανδία προκειμένου να ενσωματωθεί στην προετοιμασία του ΠΑΟΚ μπήκε το πρωί της Κυριακής ο Γιώργος Τζαβέλλας.

Οι διακοπές για τον Έλληνα άσο τελείωσαν και όπως ενημέρωσε μέσω του προφίλ του στο Instagram ταξιδεύει για την Ολλανδία με σκοπό να ενσωματωθεί στην αποστολή του «Δικεφάλου» του βορρά.

«Πρωινό ταξίδι για Ολλανδία. Επιστροφή στην οικογένεια μου. Καλημέρες φίλοι μου», αναφέρει η ανάρτηση του, η οποία συνοδεύεται από μία selfie.



novasports.gr

Forza Tzavellas, Forza PAOK!  smilepaok smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 20, 2014, 03:57:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ξύρισμα θέλει  :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 20, 2014, 04:34:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Αντε να δουμε και καμια καλη selfe με τον ΠΑΟΚ τωρα  :))
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 21, 2014, 06:46:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Real

  • Jr. Member
  • **
  • 67
    Μηνύματα
  • the ultimate paokforum
    • Προφίλ
Πάντως ο παίκτης μας βοήθησε δις την χρονιά που πέρασε. Έπαιξε με πάθος και τον περιμένω στην φετινή χρονιά ακόμη καλύτερο.
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 21, 2014, 07:09:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Εχεις δικιο...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 27, 2014, 09:14:32 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Δεν πουλάω οπαδιλίκι»

Αναλυτικά μίλησε ο Γιώργος Τζαβέλλας στους εκπροσώπους των μέσων ενημέρωσης που βρίσκονταν μέχρι χθες, με την αποστολή του ΠΑΟΚ στην Ολλανδία.

Από σήμερα, η αποστολή του «δικεφάλου του Βορρά», επιστρέφει στην βάση της. Ο αριστεροπόδαρος αμυντικός αναφέρθηκε στα όσα του καταλογίζονται βάσει της συμπεριφοράς του ενώ μίλησε και για τους στόχους του ΠΑΟΚ.

Και είπε:

«Σε όποια ομάδα πάω είμαι ο ίδιος. Αυτό που βγάζω δεν είναι οπαδιλίκι, ούτε ΠΑΟΚτσηδιλίκι. Είμαι ο ίδιος, είτε η ομάδα έχει πολύ κόσμο είτε όχι. Χαίρομαι να με αγαπούν οι φίλαθλοι, από αυτό παίρνω και ψυχολογία. Αλλά και στην Ελλάδα και παντού ο κόσμος είναι ο ίδιος: στη νίκη είσαι ο καλύτερος, στην ήττα άσχετος. Εγώ συνεχίζω παντού να είμαι ο ίδιος».

-Σε αποπροσανατολίζουν όσα γίνονται γύρω από σένα έξω από το ποδόσφαιρο;

«Όταν λες κάτι παραπάνω στην Ελλάδα πέφτουν να σε φάνε. Φταίω κι εγώ για κάποια πράγματα, αλλά πολλοί θέλουν να ασχολούνται μαζί μου. Δεν ξέρω γιατί ασχολούνται μαζί μου αλλά εγώ το βλέπω ως καλό. Σίγουρα, πάντως, θα προσπαθήσω να διορθώσω αυτά που μπορώ εγώ».

-Δε θα ήθελες να πει κάποιος επίσημα από τον ΠΑΟΚ ποιοι είναι οι στόχοι της ομάδας ή το πρότζεκτ που βαδίζει φέτος;

«Είναι νωρίς να ορίσουμε τους στόχους από την αρχή της προετοιμασίας. Πιστεύω ότι αυτό θα γίνει μετά το τέλος της μεταγραφικής περιόδου. Μπορεί να έρθουν άλλοι 15 παίκτες! Σίγουρα πρέπει να ξέρουμε πού βαδίζουμε. Χρειάζεται υπομονή. Δεν ξέρω αν αρέσει αυτό στον κόσμο ή αν το αντέχει. Πρέπει όμως να μπουν σωστές βάσεις και να γίνει σωστή δουλειά. Θέλουμε να μπούμε στους ομίλους του Γιουρόπα Λίγκ και να πάμε καλά στο πρωτάθλημα».


Γ#μησε τους ρε Τζαβέλλα όλους τους δήθεν, τώρα....


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 27, 2014, 03:47:40 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Αν μπορεις γ#μησε τους και φετος, αιντε γιατι πολυ μας τα ζαλισαν  pano
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 3. Γιώργος Τζαβέλλας
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 27, 2014, 04:57:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Outsider

  • Silver Member
  • ****
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Εξωτική Χαλκιδική
  • 350
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εγώ τον πιστεύω όταν λέει ότι δεν πουλάει οπαδιλίκι απλά είναι ο εαυτός του όταν αγωνίζεται σε οποιαδήποτε ομάδα.
Ελπίζω μόνο να μην τον επηρέασε αρνητικά, όσο αφορά στον τσαμπουκά του, η βόμβα στο μαγαζί του το βράδυ του ημιτελικού.