Pablo Gabriel García Pérez (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Pablo Gabriel García Pérez (Coach)  (Αναγνώστηκε 32852 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #130 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:46:42 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Αν ο Γκαρσια το δει σοβαρα μπορει να εξελιχθει σε βαθος χρονου σε καλο προπονητη.
Γι αυτο και ο Αρνεσεν τον εβαλε εκει.
Αρκει ο Γκαρσια να δει οτι υπαρχει προοπτικη εξελιξης.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #131 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 06:20:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Η... ιδιαίτερη κίνηση του Γκαρσία



Κίνηση ανθρωπιάς από τον Πάμπλο Γκαρσία... Ο Ουρουγουανός επισκέφτηκε την Λένα που πάσχει από καρκίνο και φυσικά της έδωσε μεγάλη χαρά. Αποτελούσε επιθυμία της να δει από κοντά τον Ουρουγουανό και ο τελευταίος δεν της χάλασε το χατίρι.

Στην Λένα δόθηκε μια τσάντα του ΠΑΟΚ ως δώρο και όπως βλέπετε από την φωτογραφία, έδειχνε ιδιαίτερη χαρούμενη που είδε από κοντά τον Γκαρσία ο οποίος κι άλλες φορές κατά το παρελθόν έχει επισκεφτεί άτομα που είχαν προβλήματα υγείας.

sport24.gr

Μακαρι αυτη η κινηση να δωσει συναμη στην κοπελα και να πανε ολα καλα!!! :) :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #132 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 07:32:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μεγαλη καρδια! Μακαρι να πανε ολα καλα!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #133 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 08:46:30 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο πιο καλός ο μαθητής... :grin1:

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:44:06 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Ο Πάμπλο Γκαρσία μίλησε στην ΕΤ3 και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στην πιθανή πρόσληψη του Τάσου Κάκου στην ΠΑΕ λέγοντας χαρακτηριστικά τα εξής: «Ο ΠΑΟΚ έχει τόσους βετεράνους που μπορούν να αναλάβουν τη θέση του γενικού διευθυντή. Επειδή η σχέση μου με τον Κάκο δεν είναι πια προβληματική ή επειδή βγάλαμε μια φωτογραφία ,δεν σημαίνει ότι μπορούμε να ξεγράψουμε την ιστορία. Η ιστορία έγραψε και δεν κάνει ποτέ να την ξεχνάμε».


Αναλυτικά όσα είπε:

Για το ότι δεν έγινε το ματς στη Λεωφόρο και είχαμε τα επεισόδια:


"Είμαι στην Κ17 και προσπαθώ να συγκεντρωθώ σε αυτό που κάνω και δεν με ενδιαφέρει τίποτε.  Δεν ξέρω τι έγινε στη Λεωφόρο και για να είμαι ειλικρινής δεν με ενδιαφέρει. Απλά δεν είναι κάτι νέο αυτό που συνέβη. Πρέπει σαφώς να βελτιωθούν αρκετά πράγματα. Υπάρχουν σκοτεινά πράγματα πίσω από αυτή την ενέργεια. Σε όλο τον πλανήτη υπάρχουν προβλήματα και δεν είναι εικόνες που συναντάς μόνο στην Ελλάδα. Το ένα πράγμα φέρνει το άλλο.  Αν δεν υπάρχει αξιοκρατία, ισονομία πουθενά στον πλανήτη δεν υπάρχει ειρήνη".

Για το αν του λείπει το ποδόσφαιρο:

"Νιώθω ότι είμαι έτοιμος να παίξω. Είναι δύσκολα.  Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή είχα άγχος και σιγά σιγά αυτό μου έφυγε. Θέλω να γίνω καλός προπονητής. Αυτός είναι ο στόχος μου και μόνο αυτό θέλω. Τίποτε άλλο δεν με ενδιαφέρει και δε σκέφτομαι το παρελθόν".

Για το αν φανταζόταν πριν επτά χρόνια ότι θα έμενε στην Ελλάδα και μετά το τέλος της ποδοσφαιρικής του καριέρας:

"Πριν από δυο χρόνια ήθελα να γυρίσω στην πατρίδα μου. Μετά αποφάσισα να μείνω και μέρα με τη μέρα αυτό άλλαζε. Απλά έπρεπε να μάθω πιο γρήγορα τα ελληνικά. Στα πρώτα χρόνια δεν τα μάθαινα γιατί μιλούσα ισπανικά με τους περισσότερους συμπαίκτες μου. Πλέον πρέπει να τα μαθαίνω και κάνω κάθε εβδομάδα μαθήματα".

Για το ότι ο οπαδός του ΠΑΟΚ από την πρώτη μέρα που πάτησε το πόδι του στη Θεσσαλονίκη έχει δεθεί μαζί του:

"Εισπράττω την ίδια αγάπη και τώρα.  Στην πατρίδα μου γνώριζαν τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό και όχι τον ΠΑΟΚ τότε που σκεφτόμουν να έρθω στην Ελλάδα. Και νόμιζα ότι θα έρθω σε μια ομάδα που όλα θα είναι απλά. Αλλά γρήγορα αντιλήφθηκα που ήρθα. Από το αεροδρόμιο κατάλαβα ότι ο κόσμος έχει πάθος για την ομάδα".

Για τη στιγμή που σκόραρε το γκολ απέναντι στον Παναθηναϊκό:

"Εκεί δεν το έβαλα εγώ το γκολ . Δεν κοιτούσα τη μπάλα.  Ήταν σαν να είχε παγώσει ο χρόνος. Ήθελα να το αφιερώσω στην μητέρα μου που είχε πεθάνει. Μόλις είχα επιστρέψει από το εξωτερικό και την κηδεία της. Νομίζω ότι εγώ δεν το έβαλα το γκολ αυτό".

Για το αν εκείνη η ομάδα μπορούσε να πάρει το πρωτάθλημα εκείνη τη σεζόν:

"Τώρα μπορώ να μιλώ για τη διαιτησία; Δεν κινδυνεύω; Αυτοί οι διαιτητές που μας είχαν κάνει ζημιά για πόσο διάστημα είχαν μείνει εκτός αγώνων; Αυτό και μόνο φτάνει…".

Για το τι του είχε πει ο Σπάθας στο Κλεάνθης Βικελίδης όταν δέχθηκε την κίτρινη κάρτα:

"Αν δεν είχαν γίνει όλα όσα είχαν γίνει εκεί, θα είχαμε πάρει το πρωτάθλημα.  Τώρα είναι πιο εύκολο φυσικά να τα λέμε τώρα αυτά…".

Για το αν η πρόκριση επί της Φενέρ στην Τουρκία είναι από τις πιο σπουδαίες στιγμές στην καριέρα του στον ΠΑΟΚ:

"Σε εκείνο το ματς έγιναν πολύ σπουδαία πράγματα. Και σίγουρα είναι από τις πιο ωραίες στιγμές μας και το είχα χαρεί γιατί γνώριζα και τι σήμαινε η πρόκριση για τον κόσμο μας. Αλλά και πριν το ματς ήξερα τι σήμαινε αυτός ο αγώνας για τον κόσμο μου".

Για το αν θέλει να πει κάτι στον κόσμο που στεναχωριέται με την φετινή πορεία της ομάδας:

"Έξι χρόνια ακούω υπομονή και υπομονή. Αυτή είναι η πρώτη λέξη που έχω μάθει. Δεν θα ήταν σωστό να τοποθετηθώ για την φετινή πορεία της ομάδας. Πριν έρθει ο Άρνεσεν είχα μιλήσει με τον Σαββίδη και του είχα εξηγήσει πώς βλέπω τα πράγματα. Εγώ είμαι εδώ, είμαι στον ΠΑΟΚ και μιλάω με τον Σαββίδη πρόσωπο με πρόσωπο. Επομένως δε θέλω να τοποθετηθώ δημόσια.  Δεν ξέρω τι προπόνηση κάνουν στον ΠΑΟΚ στην πρώτη ομάδα. Εγώ είμαι στην Κ17, δουλεύω εκεί και περιμένω. Το σημαντικό είναι εκεί στην Κ17 τα παιδιά να μάθουν πράγματα. Δεν είναι σαν την πρώτη ομάδα, είναι ένα σχολείο η Κ17 πάνω απ’ όλα. Στην εποχή μου, στην ηλικία τους είχαμε ένα ψωμί και μια μορταδέλα και τίποτε παραπάνω. Τώρα εδώ τα έχουν όλα και το μόνο που σκέφτονται είναι το συμβόλαιο".

Για το αν θα γράψει  αυτοβιογραφία:

"Αν δεν πεθάνω έχω ακόμη χρόνο για να μαζέψω και άλλες εμπειρίες….".

Για τη σχέση του με τον Ιβάν Σαββίδη: «Εγώ είπα στον κύριο Σαββίδη την άποψή μου το καλοκαίρι σχετικά με το τι χρειάζεται η ομάδα, ακόμη και πριν έρθει ο Άρνεσεν. Το πιο σημαντικό είναι ότι μπορώ να μιλάω πρόσωπο με πρόσωπο με τον μεγαλομέτοχο».

   
Για τις συνθήκες που έχουν αλλάξει πια στο ποδόσφαιρο: «Κάποτε οι νέοι ποδοσφαιριστές έδιναν μάχη, προκειμένου να κερδίσουν ένα συμβόλαιο στη μεγάλη ομάδα για να ζήσουν. Υπήρχε πραγματική ανάγκη, αφού ήταν το μόνο πράγμα που μπορούσε να τους εξασφαλίσει την επιβίωση.»

Για τις Ακαδημίες του ΠΑΟΚ: «Για μένα δεν είναι σωστό να τα δώσεις όλα στους νέους, αλλά αυτοί πρέπει να είναι το μέλλον της ομάδας. Σε αυτούς πρέπει να στηριχθεί ο ΠΑΟΚ τα επόμενα χρόνια κι όχι να ξοδεύει τόσα πολλά για ξένους ποδοσφαιριστές. Οι Ακαδημίες είναι οι καλύτερες και πρέπει οι νέοι να αξιοποιηθούν περισσότερο»

Για τη μαχητικότητα που τον χαρακτηρίζει ως ποδοσφαιριστή: «Εγώ έμαθα να αγωνίζομαι σαν να είμαι σε πόλεμο. Μου αρέσουν οι παθιασμένοι ποδοσφαιριστές, αλλά η αλήθεια είναι ότι έκανα και κάποια λάθη. Όμως πολλές φορές αντέδρασα έντονα γιατί οι αντίπαλοι ή ο διαιτητής ένιωθα πως με αδικούσαν. Εγώ θέλω ο κόσμος να χαίρεται με τις νίκες και δεν μπορούσα να ανεχτώ την αδικία.»

Όταν έφτασε στο σημείο της εξόδου από την ομάδα: «Έπρεπε να ελέγξω τον εαυτό μου για να παραμείνω στον ΠΑΟΚ. Ο Ζαγοράκης ήταν αυτός που έβαλε πλάτη για να μείνω, ζητώντας να ασχοληθώ απλά με το ποδόσφαιρο, αλλά στην αρχή ήταν δύσκολο.»

Για την αναγνώριση και την αγάπη των Συνδέσμων: «Είναι κάτι μοναδικό πραγματικά. Εγώ δεν ζήτησα κάτι απλά πάντα αγωνιζόμουν για τη φανέλα και τα χρώματα της ομάδας κι έτσι πιστεύω πως πρέπει να κάνουν όλοι οι ποδοσφαιριστές.»

Για το ότι ο Υπουργός Οικονομικών χρησιμοποίησε τη γνωστή φράση του «επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς»: «Αυτό είναι καλό να το κάνεις κι όχι να το λες. Καλό θα ήταν οι αρχηγοί των κρατών εάν το θέλουν, να μαζευτούν και να πολεμήσουν μεταξύ τους και να μην στέλνουν στον πόλεμο τους απλούς ανθρώπους.»

Για τον προπονητή που είχε την καλύτερη συνεργασία: Σίγουρα, ο προπονητής με τον οποίο είχα την καλύτερη επικοινωνία ήταν ο Χαβιέ Αγκίρε, όπως και τον Πογέτ. Μάλιστα, το περασμένο καλοκαίρι τον πρότεινα στον ΠΑΟΚ, όμως σημασία δεν έχει τι πρότεινα εγώ αλλά πως θα τα πάει η ομάδα.»

Για το El Classico που τελείωσε με 0-4 για την Barcelona: «Βλέπουμε ότι στην Μπαρτσελόνα αγωνίζονται σχεδόν οι ίδιοι παίκτες τα τελευταία χρόνια και μάλιστα οι περισσότεροι προέρχονται από τις Ακαδημίες. Από την άλλη, η Ρεάλ Μαδρίτης δεν γνωρίζει ακριβώς τι θέλει να παίξει…»


Μεγάλε Πάμπλο...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 01:00:06 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ξέρω τι σημαίνει ρατσισμός»



Οι ΣΦ ΠΑΟΚ διοργάνωσαν μία εκδήλωση για τον ρατσισμό στο πνευματικό κέντρο Τούμπας. Το παρών έδωσαν οπαδοί της ομάδας, παράγοντες του ΑΣ, ενώ ένας από τους ομιλητές ήταν ο Πάμπλο Γκαρσία. Ο Ουρουγουανός προπονητής, μίλησε στα ελληνικά λέγοντας τα εξής:

«Όταν ήμουν μικρός ποτέ δεν άκουσα την λέξη ρατσισμός. Μόνο όταν πήγα στην Ευρώπη κατάλαβα τι σημαίνει αυτή η λέξη. Η λέξη ξένος. Το ένιωσα στην συνέχεια και σε μερικά αποδυτήρια, αλλά και στο δρόμο. Παντού… Μια φορά πριν από έναν αγώνα, κάποιος μου είπε… έρχεστε εδώ για να κλέψετε. Κι’ εγώ του απάντησα… Εσείς κλέψατε πριν 500 χρόνια όλη τη νότιο Αμερική. Δεν επηρεάστηκα από τίποτα, γιατί είχα στόχο να γίνω ο καλύτερος παίκτης. Έμαθα από παιδί, ότι το ποδόσφαιρο είναι πόλεμος, αλλά εκεί πρέπει να υπάρχει σεβασμός. Αυτό πρέπει να το διδάξουμε στα παιδιά. Από εκεί και πέρα πρέπει όλοι να βοηθήσουμε αυτούς που χρειάζονται αίμα για να σώσουμε ζωές. Εγώ την Πέμπτη θα είμαι εκεί. Όποιος θέλει θα είναι μαζί μας. Πρέπει να βοηθήσουμε τον κόσμο που περνάει πολύ δύσκολα».


Ο Πάμπλο Γκαρσία στον χαιρετισμό του ανέφερε: "Κανείς από εμάς δεν είναι ανώτερος από τον άλλο. Όλοι όταν πεθάνουμε θα πάμε στο ίδιο μέρος. Πλούσιοι και φτωχοί! Αν κάποιος είναι άνδρας ένα πράγμα πρέπει να κάνει: να κοιτάξει προς τα κάτω αυτόν που είναι πεσμένος όχι για να τον ρίξει πιο κάτω αλλά για να τον σηκώσει. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν τίποτε στη ζωή τους. Τώρα πρέπει να τους βοηθήσουμε. Όπως και εκείνους που χρειάζονται αίμα. Μπορούμε να σώσουμε ζωές. Σας καλώ λοιπόν την Πέμπτη να είστε μαζί μου εκεί για να προσφέρουμε το αίμα μας".

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 01:58:25 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 11:00:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αφηνει καποια υπονοουμενα για το οτι ειχε πει καποια πραγματα το καλοκαιρι στον Σαββιδη αλλα δεν εγιναν.
Προφανως προτεινε προπονητη καποιον απο αυτους που εκτιμα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 01:16:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Ειπε εχθες οτι προτεινε τον Αγκιρε και εναν  αλλο... Εν πασει περιπτωσει, αφησε εχθες καποια ελαφρως πικροχολα σχολια του τυπου " απο την ημερα που ηρθα ακουω την λεξη υπομονη"  ή το αλλο " βλεπω και εγω την ιδια εικονα που βλεπετε και εσεις στο γηπεδο" ....

Δεν καταλαβαινει δυστυχως οτι μεχρι προτινος ηταν ποδοσφαιστης και εσχατως ασχοληθηκε με την προπονητικη....Το κεφαλαιο " Τεχνικος Διευθυντης" καλως ή κακως το "εχει " στο μεγιστο βαθμο ο Αρνενσεν....

Και στο κατω- κατω της γραφης εχουμε αλλαξει 11 προπονηττες ( Σαντος , Μπερετα, Δερμιτζακης, Χαβος , Μπολονι, Δωνης, Στεφενς, Αγγελος και τωρα Τουντορ + 3 φορες ΓΧ) μεχρι τωρα....Πως να μην ζηταει ο προεδρος και ο εκαστοτε προποντης "υπομονη" ?

Οπως ειπε και ο ιδιος τα "λεφτα δεν παιζουν μπαλα" ....


Υ.Γ. Περιμενα να θιξουν το θεμα Μπολονι ακομα και του Δωνη ....Αλλα ...Μηδεν εις το πηλικον...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 06:29:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ο Γκαρσια μετα απο συζητηση με τον Αρνεσεν ξεκινησε στην Κ17 και καθε χρονια θα κρινεται.
Αυτο δεν θα πρεπει να το ξεχναει ουτε ο ιδιος.
Παντως οι μπηχτες του δεν μου αρεσαν.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!