Pablo Gabriel García Pérez (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Pablo Gabriel García Pérez (Coach)  (Αναγνώστηκε 32857 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 25, 2015, 07:34:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Επειδή από το πρωϊ διαβάζω διάφορα αλλά δυστυχώς δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε το κουράγιο για σεντόνια.

Παράλληλα αρχίζουν και με ζώνουν κάτι φίδια μα κάτι φίδια!!!

1. Ο Παυλάρας έχει όνομα και πρεστίζ διεθνές.

2. Έχει εμπειρία από "ελληνική" και διεθνή ποδοσφαιρική πραγματικότητα

3. Μπορεί να αποτελέσει κράχτη για ξένους παίκτες

4. Μπορεί να αποτελέσει σημαία για τους οπαδούς (ποτέ δεν έπαψε να είναι)

5. Έχει ένα διπλωματάκι που του επιτρέπει μαζί με την τεράστια εμπειρία του να εκφέρει απόψεις  - όχι απαραίτητα δεσμευτικές- τεχνικού επιπέδου

6. Η επαναφορά του έχει τεράστιο συμβολικό και επικοινωνιακό πρόσημο αλλά και κάποιο μικρό αλλά και όχι ευκαταφρόνητο πρακτικό!

7. ΔΕΝ είναι ΤΔ ΔΕΝ είναι Προπονητής και ΟΥΤΕ ΠΡΕΠΕΙ να μπει στο τρυπάκι να παίξει αυτό το ρόλο για το καλό το δικό του και του ΠΑΟΚ!!!!!!

8 ΑΝ χρησιμοποιηθεί σωστά, τόσο επικοινωνιακά όσο και πρακτικά θα ωφεληθεί τα μέγιστα τόσο ο ίδιος όσο και ο ΠΑΟΚ   

Αυτά προς το παρόν 8)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 26, 2015, 11:03:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Τα είπαν Γκαρσία-Γεωργιάδης



Ο Πάμπλο Γκαρσία βρέθηκε στην προπόνηση του ΠΑΟΚ όπου είχε μια συνομιλία με τον Γιώργο Γεωργιάδη. Ο Ουρουγουανός χαιρέτησε τους ποδοσφαιριστές της ομάδας χωρίς να πει το παραμικρό λόγω Παναθηναϊκού. Στην Τούμπα εμφανίστηκε κι ο Λίνο όπου παρακολούθησε την προπόνηση.


Μπας και σωσει τιποτα, λεμε τωρα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 27, 2015, 10:26:01 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μάγος είναι τι να σώσει?
Δεν θα πάιξει αυτός.
Αλλά από του χρόνου μπορεί να βάλει το νερό στο αυλάκι. ;)



ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΤΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΠΛΕΟΝ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 16, 2015, 11:20:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Μάτι» του ΠΑΟΚ ο Γκαρσία!



Πριν αναχωρήσει για τη Δανία ο Φρανκ Άρνεσεν, σε συνεργασία με τον Ιάκωβο Αγγελίδη, έδωσαν την εντολή στον Πάμπλο Γκαρσία να δει DVDμε ποδοσφαιριστές που έχουν προταθεί στον ΠΑΟΚ και θεωρήθηκαν αρχικά καλές περιπτώσεις. Ο Ουρουγουανός τσέκαρε αρκετούς παίκτες και έχει διαμορφώσει άποψη για όσους είδε. Πλέον, από το πρωί της Τετάρτης θα αρχίσει επαφές με τον Άρνεσεν στις οποίες θα τον ενημερώσει για όσα είδε. Από εκεί και πέρα, θα δρομολογηθούν οι όποιες εξελίξεις, αν κάποιος από τους ποδοσφαιριστές που είδε ο Γκαρσία είναι ικανός να στελεχώσει τον «δικέφαλο του Βορρά» στην νέα σεζόν.

onsports.gr

Σε αυτό είναι καλός ο Γκαρσία...πιστεύω...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 16, 2015, 11:23:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σαν σκαουτερ ε?
Τοσα χρονια μπαλας και εμπειριας ειναι αρκετα για να κοβει το ματι του.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 16, 2015, 11:36:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Κραταω μικρο καλαθι γιατι εχουμε φαει πολλα σκ@τ@!
Μακαρι να ισχυει το παραπανω.
Τοτε θα εχουμε έναν ακομη λογο να ειμαστε πιο σιγουροι για το μελλον της ομαδας.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 17, 2015, 12:56:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Δεν ηθελα τον Παμπλο να μεινει στην ομαδα αφου κρεμασει με με δοξες και τιμες τα παπουτσια του.Ο Παμπλο ειναι αγριμι, δε μπαινει σε καλουπια,πρεπει να κυκλοφορει λευτερος.Η τανα η ζωη βεβαια τα φερνει οπως θελει αυτη.Ποιες τιμες και δοξες,τον "καψαμε" ,τον κοροιδεψαμε ,τον διωξαμε  και τωρα τον ξαναφεραμε.Κι αυτος εκει ,μιλιά,να  υπομενει στοϊκά.
  Δε ξερω αν κανει για σκαουτερ(μακάρι) ,αν κοβει το ματι του, αλλα δε μου καθεται καλά.Η μονη θεση που πιστευω οτι θα του πηγαινε καπως ειναι αυτη του Γεν Αρχηγου.Να μπαινει στο καραιταβλι πρωτος να κοντοστεκεται ,να ριχνει μια βλοσυρή ματια στη κερκιδα και να πέφτει σιωπή .Να βλέπει ο Ποζο,ο Κων/νιδης κι ο Κουλουρης και να περνει πάνω του .Να λεει δε κωλώνω θα τους πατησω σημερα.Να περνει καροτσακι τον εποπτη εκει μεσα και ο αλλος να κιτρινιζει σα το λεμονι.Το πνευμα του Μαναβη μεσα στον αγωνιστικό χωρο και τ αποδυτήρια θα ναι ο Παυλαρας.Αυτο που λειπει τοοσο πολυ απ αυτη την ομάδα.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 17, 2015, 01:05:30 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο Κατ.....You are not allowed to view links. Register or Login
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 24, 2015, 10:06:01 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 


Ο Ουρουγουανός λίγο πριν από την έναρξη του αγώνα περάσε από τα επίσημα στο πέταλο των οργανωμένων και όπως ήταν φυσικό γνώρισε την αποθέωση. Οι εκδηλώσεις τους πάντως απέναντι στον Ουρουγουανό πάντοτε εκπλήσσουν ακόμη και τον ίδιο. Και είναι χαρακτηριστική η φωτογραφία...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Pablo Gabriel García Pérez
« Απάντηση #129 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:32:53 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Με τέτοιους παίκτες παίρνεις τίτλους"



Η Κ17 του ΠΑΟΚ έκανε χθες ντεμπούτο με νίκη (1-0) κόντρα στον Πανθρακικό στο πρωτάθλημα και ο Πάμπλο Γκαρσία την πρώτη παρουσία του ως βοηθός προπονητή. Αυτό έδωσε αφορμή για ενδιαφέρουσες δηλώσεις στην εφημερίδα "Metrosport", στις οποίες ο Ουρουγουανός αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στην παρουσία του Μπερμπάτοφ στον ΠΑΟΚ και το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό την ερχόμενη Κυριακή.

Αναλυτικά, το κείμενο της συνέντευξης:

Πάμπλο πρώτο παιχνίδι της Κ17 και ήρθε η νίκη απέναντι στον Πανθρακικό.

«Είμαστε χαρούμενοι για αυτό γιατί όλη η ομάδα τους τελευταίους δυο μήνες για αυτό δούλεψε, για να είναι έτοιμη για το πρωτάθλημα. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να δουλεύουμε σκληρά με τα παιδιά και η δουλειά θα βγαίνει στο γήπεδο».


 
Πρώτο σου παιχνίδι και δίπλα στον Άγγελο Ζαζόπουλο (πρώτος προπονητής στην Κ17). Πώς νιώθεις;

«Χαίρομαι να δουλεύω με αυτά τα παιδιά. Έχουν ενθουσιασμό και μου θυμίζουν τον εαυτό μου σε εκείνη την ηλικία. Γίνεται πολύ καλή δουλειά».

Ο Άγγελος Ζαζόπουλος μας είπε ότι τα παιδιά νιώθουν πολύ ευχάριστα που σε έχουν μαζί τους.

«Και εγώ χαίρομαι να είμαι κοντά τους. Σου λέω και πάλι ότι έχουν θέληση για να μάθουν και μου αρέσει ο ενθουσιασμός τους».

 Ο προπονητής της ομάδας δήλωσε βέβαιος ότι έχεις όλα τα προσόντα να γίνεις σπουδαίος κόουτς.«Δε θέλω να λέω κάτι για αυτό. Μου αρέσει αυτό που κάνω και θέλω να προχωρώ βήμα, βήμα. Αυτό με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση».

Η κουβέντα με τον Πάμπλο δεν θα μπορούσε να μην πάει και στην πρώτη ομάδα. «Γίνεται πολύ καλή δουλειά. Χρειάζεται όμως υπομονή απ’ όλους. Μου αρέσει η ομάδα και πρέπει όλοι να τη στηρίξουμε. Μπορεί ο ΠΑΟΚ φέτος να πάρει τίτλο».

Την Κυριακή ο ΠΑΟΚ παίζει με τον Ολυμπιακό. Έχεις ζήσει τέτοια ντέρμπι.«Περιμένω να δω ποιος διαιτητής θα σφυρίξει τον αγώνα. Αυτό για μένα έχει σημασία. Ο Ολυμπιακός δεν περνά από την Τούμπα. Αν είναι δίκαιη η διαιτησία ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει. Αυτό ξέρω».


 
Υπάρχουν πρώτα και τα ματς με τον Ατρόμητο και την Ντόρτμουντ.«Κάθε παιχνίδι η ομάδα το κοιτά ξεχωριστά. Σου είπα, γίνεται καλή δουλειά στον ΠΑΟΚ φέτος και χαίρομαι για αυτό».

Χιλιάδες φίλοι του ΠΑΟΚ έχουν φορέσει τη φανέλα σου. Πλέον αγοράζουν και του Μπερμπάτοφ.«Χαίρομαι πολύ που αυτός ο παίκτης ήρθε στην ομάδα μας. Δεν χρειάζεται να σου πω εγώ για τον Μπερμπάτοφ. Θα βοηθήσει πολύ και τους συμπαίκτες του και αυτό επίσης είναι σημαντικό. Ξέρεις, με τέτοιους παίκτες γίνεσαι μεγάλη ομάδα και μπορείς να χτυπήσεις και να διεκδικήσεις τίτλους».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"