24. Garry Rodrigues

Αποστολέας Θέμα: 24. Garry Rodrigues  (Αναγνώστηκε 19194 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #80 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 07:16:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Σφιξαμε χωρις Ροντριγκες!!! :-\
Περαστικα! (βαρεθηκα να την λεω αυτη την λεξη τι γινεται ρε π@στη μου φετος? >:()
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 07:54:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η σημαντική λεπτομέρεια κι η ειδοποιός διαφορά του Γκάρι



Ο νεαρός ακραίος, που έχει εξελιχθεί σε ότι πιο ουσιαστικό από όλους όσοι προστέθηκαν στην ομάδα το περασμένο καλοκαίρι, σε μια φάση του πρώτου μέρους που χρειάστηκε να κάνει ένα απότομο αλλά δυνατό σπριντ. Στο τέλος αυτού αισθάνθηκε μια ενόχληση στον προσαγωγό. Αμέσως σταμάτησε, μόρφασε και με το χέρι του στο σημείο που τον ενόχλησε προσπάθησε να καταλάβει τί είχε συμβεί.
 
Την ίδια ώρα άπαντες από τον πάγκο της ομάδας σηκώθηκαν για να τον ρωτήσουν τί είχε συμβεί. Σε όλους η απάντηση ήταν κοινή μέσω νοήματος, "περιμένετε". Οσο περνούσε η ώρα, ο Ροντρίγκεζ ανέβαζε σταδιακά ένταση και παρά το γεγονός πως Κωνσταντινίδης και Μυστακίδης έκαναν εντατικό "ζέσταμα" για να τον αντικαταστήσουν, εκείνος δε ζήτησε αλλαγή. Ηταν η πρώτη φορά στην καριέρα του που αντιμετώπιζε πρόβλημα μυϊκού τραυματισμού, με συνέπεια να μην είναι σίγουρος και για το τί είχε συμβεί αλλά και για το πως να το αντιμετωπίσει.
 
Λίγο μετά έκανε νόημα πως μπορεί και θα συνεχίσει μένοντας σ' ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο εντός αγωνιστικού χώρου, αλλά και με όλα όσα είπε στο ημίχρονο για το πώς αισθανόταν δεν προϊδέαζε πως είχε υποστεί θλάση Β' βαθμού, όπως τελικά έδειξε η μαγνητική στην οποία υποβλήθηκε. Ετσι, μ' αυτόν τον τρόπο είδε το όνομά του να προστίθεται στη μακριά λίστα των δέκα επτά θλάσεων στη φετινή σεζόν, χτυπώντας ακόμη πιο δυνατά το καμπανάκι της ανησυχίας στους καθ' ύλη αρμόδιους.

novasports.gr

1η φορά στην καριέρα του αντιμετωπίζει πρόβλημα μυικού τραυματισμού?????? :o :o :o :o :o :o :o
Και έγινε σε εμάς???

Είναι σοβαρό πάντως....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 12:25:01 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
17 θλασεις!
Ειναι παρα πολλες και μιλαμε οτι τωρα τελειωνει ο πρωτος γυρος! >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 11:34:34 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Ηταν η σωστή επιλογή το να έρθω στον ΠΑΟΚ"



Το πρωί της Πέμπτης ο Γκάρι Ροντρίγκες παρέλαβε το βραβείο του MVP του ΠΑΟΚ για τον μήνα Νοέμβρη. Ο ίδιος αμέσως μετά μίλησε για την εικόνα του φέτος και για την επιλογή του να πάρει μεταγραφή στον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για το πώς νιώθει που πήρε ακόμη ένα βραβείο φέτος: "Είναι ωραίο να κερδίζεις βραβείο, είναι καλό για την ψυχολογία και την αυτοπεποίθησή μου. Είναι σημαντικό που κερδίζω για δεύτερη φορά το βραβείο για τον καλύτερο παίκτη του μήνα, ευχαριστώ τους συμπαίκτες μου. Μου αρέσει να κερδίζω βραβείο, θα δουλέψω καλά για να πάρω κι άλλους τίτλους. Οταν πάω καλά, σημαίνει πως κάτι καλό γίνεται στην ομάδα".


Για τον τραυματισμό του (σ.σ. υπέστη θλάση δευτέρου βαθμού στους προσαγωγούς και η απουσία του από τους αγωνιστικούς χώρους υπολογίζεται στις 4-6 εβδομάδες) και αν σκέφτεται πως πρέπει να κάνει καλές εμφανίσεις με την επιστροφή του:
"Δεν με απασχολεί αυτό, με ενδιαφέρει να γίνει καλή αποθεραπεία. Είναι ένας σημαντικός τραυματισμός, σε ένα επικίνδυνο σημείο και θέλω να επιστρέψω υγιής και όχι να σκέφτομαι αν θα κάνω καλές εμφανίσεις όταν γυρίσω στους αγώνες".

Για το αν είναι ευχαριστημένος στον ΠΑΟΚ: "Είμαι ικανοποιημένος. Ηξερα πως ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα. Μου αρέσει που είμαι εδώ. Δεν σκέφτομαι τι έχει γίνει όσον αφορά την πορεία της ομάδας. Είμαι χαρούμενος που έκανα την σωστή επιλογή. Νιώθω καλά και νιώθω όμορφα".

Για τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση του ΠΑΟΚ: "Αυτή την στιγμή είμαστε σε ένα καλό διάστημα και έρχονται τα αποτελέσματα που μας κάνουν να νιώθουμε καλύτερα. Εχουμε καλές εμφανίσεις, με εξαίρεση την τελευταία (σ.σ. κόντρα στον Λεβαδειακό) που ήταν ένα διαφορετικό μας σε σχέση με τα άλλα. Δεν θέλω να μιλήσω για το τι πήγε στραβά, πρέπει να κοιτάμε μπροστά".

Για το ότι ο ΠΑΟΚ έπαιξε 30 ματς και αν αυτό είναι επιβαρυντικό για μια ομάδα που "χτίζεται". "Δεν είναι και το πιο εύκολο. Δεν είμαστε μαζί όλοι 3 ή 4 χρόνια. Αλλά αυτά συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο. Είναι λογικό να υπάρχουν αυτά τα σκαμπανεβάσματα όταν προσπαθείς να φτιάξεις κάτι καινούριο μέσα από τα παιχνίδια".
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #84 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 06:36:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Πρέπει να ικανοποιήσουμε τον κόσμο μας"



Για διάφορα θέματα μίλησε στον Arena ο Γκάρι Ροντρίγκες.

Συγκεκριμένα είπε:

Για τις εμπειρίες του στον ΠΑΟΚ: "Οι εμπειρίες μου είναι πάρα πολύ καλές, είμαι πολύ χαρούμενος, ήταν μια πολύ σημαντική μεταγραφή για μένα, ήρθα σε μια ομάδα που πολλοί ποδοσφαιριστές θέλουν να αγωνιστούν. Μόνο καλές εμπειρίες έχω από το πρώτο εξάμηνο στον ΠΑΟΚ. Ακόμα προσαρμόζομαι αλλά νιώθω πάρα πολύ χαρούμενος για τις συνεχόμενες βραβεύσεις μου. Είμαι πολύ καλά, νιώθω πολύ χαρούμενος και αυτός είναι ο λόγος που η απόδοση μου είναι τόσο καλή, ελπίζω με το νέο χρόνο, να γίνω ακόμα καλύτερος αλλά και η ομάδα να αρχίζει να αποδίδει καλύτερα".

Για το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ δεν αγωνίζεται ικανοποιητικά: "Μερικές φορές δεν παίζουμε καλά, αλλά έχουμε αποδείξει ότι μπορούμε να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο. Είναι αλήθεια πάντως ότι το τελευταίο διάστημα δεν παίζουμε καλά. Το θέμα από δω και πέρα είναι να παίρνουμε τους τρεις βαθμούς και να πετύχουμε τους στόχους μας".

Για την θέση που του αρέσει να παίζει: "Είμαι κλασικός αριστερός εξτρέμ, αυτή είναι η θέση μου και σε αυτή τη θέση προτιμώ να παίξω. Στον ΠΑΟΚ έχω όλη την πλευρά και σίγουρα είναι πιο δύσκολο, αλλά νομίζω ότι τα καταφέρνω καλά. Παίζω σε οποιαδήποτε θέση μου ζητήσει ο προπονητής μου, όπως το έχω κάνει από την αρχή της σεζόν. Αυτό που μου αρέσει να κάνω είναι να βγάζω ασίστ στους σέντερ φορ, αλλά έχω καλή σχέση με τα αντίπαλα δίχτυα και όποτε βρω την ευκαιρία, να σκοράρω".

Για τον Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ: "Ο Μπερμπάτοφ είναι τεράστιος ποδοσφαιριστής, μεγάλη προσωπικότητα και είναι καλό για τον ΠΑΟΚ που υπάρχει στην ομάδα, είναι καλό για τα νεαρά παιδιά γιατί με την εμπειρία του μπορεί να τους βοηθήσει και εντός αλλά και εκτός γηπέδων".

Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ και για το γεγονός ότι ο ίδιος είναι ένας από τους αγαπημένους παίκτες της εξέδρας: "Μοιάζω με τους φιλάθλους του ΠΑΟΚ, αυτός είναι ο χαρακτήρας μου, δεν έχω ξαναδεί κόσμο να στέκεται με τέτοιο τρόπο δίπλα στην ομάδα. Πρέπει να τους ικανοποιήσουμε από εδώ και πέρα γιατί μέχρι τώρα δεν είμαστε τόσο καλοί όσο θέλουμε".

Για τους στόχους: "Πρέπει να βγούμε δεύτεροι και να κατακτήσουμε το κύπελλο. Νομίζω αν το καταφέρουμε αυτό, όλοι θα είναι ευχαριστημένοι".


Να γυρίσεις με το καλό γιατί είσαι πολύ σημαντικός παίκτης...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 02:27:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δεν πωλείται ο Ροντρίγκες»



Ο Γκάρι Ροντρίγκες είναι ίσως η μοναδική μεταγραφή από τις πολλές που έκανε ο ΠΑΟΚ το καλοκαίρι και έχει κάνει… απόσβεση με τις εμφανίσεις του. Έτσι ο «Δικέφαλος του Βορρά» δεν σκοπεύει να τον αφήσει να φύγει.

Φήμες έκαναν λόγο για πρόταση ομάδας του Κατάρ, ύψους 1,7 εκατ. ευρώ, για την αγορά του εξτρέμ από το Πράσινο Ακρωτήρι.

Πάντως η διοίκηση της ΠΑΕ είναι ξεκάθαρη και τονίζει πως ο 25χρονος άσος δεν πωλείται!

sport-fm.gr

Ευτυχως που ειναι ο μοναδικος! facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 10:03:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ελειψες φιλε.
Ελπιζω απο εδω και περα να επιστρεψεις στις παλιες καλες εμφανισεις!

Αχ, εκει στο τελος να το πιανες καλυτερα  :-\
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 11:23:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Οτι επεστρεψες,ξαναεφυγες! :(
Στεναχωρεθηκα πολυ με την παρτη σου.
Μα πολυ  :(
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 01:04:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Εκτός δράσης για 5-6 εβδομάδες.

Άσχημα νέα για τον Γκάρι Ροντρίγκες στον ΠΑΟΚ. Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής, ο οποίος ζορίστηκε (καθώς είχε ενοχλήσεις πριν το ματς) και υπέστη μυϊκό τραυματισμό στην αναμέτρηση με τον Ατρόμητο το περασμένο Σάββατο, θα μείνει εκτός δράσης για 5-6 εβδομάδες.

Οπότε, εκτός από το προσεχές ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη της Κυριακής (07/02, 19:30) θα χάσει και τα παιχνίδια με Πανιώνιο (εντός), Ηρακλή (εντός), Παναθηναϊκό (εκτός), Αστέρα (εντός), Πανθρακικό (εκτός) και «παίζεται» για το αν θα δώσει το «παρών» στο ματς με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.



 :( :( :( :(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 24. Garry Rodrigues
« Απάντηση #89 στις: Μαρτίου 07, 2016, 07:33:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τ’ αποτελέσματα του Γκάρι Ροντρίγκες ήταν καθαρά κι απλώς έδειξαν μια επιβάρυνση από την υψηλή ένταση του προγράμματος των τελευταίων ημερών. Ο ποδοσφαιριστής θα συνεχίσει το πρόγραμμα επανένταξης για να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο ετοιμότητας και να τεθεί στη διάθεση του Ίγκορ Τούντορ .


Στο τσακ την γλίτωσες....!!!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"