25. Robin Olsen (Δανεικός στην Κοπεγχάγη)

Αποστολέας Θέμα: 25. Robin Olsen (Δανεικός στην Κοπεγχάγη)  (Αναγνώστηκε 15563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 11, 2015, 05:49:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ





O 25χρονος τερματοφύλακας, Ρόμπιν Ολσεν, σε συνέντευξη που παραχώρησε από την Ολλανδία όπου προετοιμάζεται ο ΠΑΟΚ, τόνισε ότι θέλει να ξεχάσει αμέσως το λάθος στο οποίο υπέπεσε στο φιλικό με την Μπόχουμ και αποκαλύπτει τους λόγους που τον ώθησαν να υπογράψει στον "Δικέφαλο".

Αναλυτικά όσα είπε:

Για τα γεγονότα στην Ελλάδα σε πολιτικό και οικονομικό επίπεδο και εάν τον επηρέασαν: “Δεν σκέφτηκα με άλλο κριτήριο πέρα από αυτό το ποδοσφαίρου. Ο ΠΑΟΚ είναι ένα καλό βήμα για μένα στην καριέρα μου, είναι μια ομάδα με πολύ κόσμο και φιλοδοξίες. Έτσι αποφάσισα να αφήσω την Μάλμε και να έρθω εδώ στον ΠΑΟΚ”.

Για τις πρώτες μέρες του στην ομάδα: “Η αλήθεια είναι ότι στο πρώτο μου παιχνίδι δεν πήγα καλά. Αλλά αυτό είναι κάτι που προσωπικά θέλω να το ξεχάσω και να κοιτάξω μπροστά. Σε ό,τι αφορά την αντιμετώπιση από την ομάδα, από την πρώτη στιγμή με υποδέχθηκαν καλά και με βοήθησαν να προσαρμοστώ”.

Για το λάθος του στον αγώνα με την Μπόχουμ: “Πρέπει να το ξεχνάς, και να κοιτάς μπροστά. Δεν μπορώ να το σκέφτομαι γιατί η ομάδα έχει μπροστά της ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι και πρέπει να είσαι δυνατός ψυχολογικά για να το αντιμετωπίσεις. Δεν έχουμε την πολυτέλεια να σκεφτόμαστε τι έγινε. Πρέπει να αφοσιωθώ στο πώς θα προετοιμαστώ για το πρώτο επίσημο παιχνίδι”.

Για την εμπιστοσύνη που του δείχνει ο Τούντορ: ”Δεν έχω μιλήσει πολλές φορές μαζί του. Απλά θα προσπαθήσω να τον δικαιώσω για αυτή την εμπιστοσύνη. Θέλω να νιώθω σιγουριά στον τομέα δράσης μου κάτω από την εστία και με τις αποκρούσεις μου να βοηθώ την ομάδα”.

Για το ινδαλμά του: “Από μικρός θαύμαζα τον Σμάιχελ και αυτόν είχα πάντα ως πρότυπο”.

Για το ενδιαφέρον άλλων ομάδων και την απόφασή του να επιλέξει τον ΠΑΟΚ: “Είχα προσφορές αλλά αυτό είναι παρελθόν και δεν χρειάζεται να το συζητάμε πλέον. Μίλησα αρκετά με τον Μπεργκ με τον οποίο είμαστε συμπαίκτες στην Εθνική. Μου μίλησε με τα καλύτερα λόγια για την Ελλάδα. Ξέρετε, τον Δεκέμβριο θα γίνω πατέρας και θέλω η κοπέλα μου και το παιδί μου να αισθάνονται ασφαλείς όταν εγώ θα απουσιάζω για παιχνίδια. Ο Μπεργκ μου είπε ότι όλα είναι υπέροχα στην Ελλάδα. Φυσικά ο ατζέντης μου μίλησε αρκετές φορές με τον Άρνεσεν”.

Για τις εντυπώσεις του από τον ΠΑΟΚ:
“Όλα είναι καινούρια για μένα εδώ. Υπάρχουν επαγγελματικά πρότυπα και αυτό που θέλω είναι να προσαρμοστώ όσο το δυνατόν πιο σύντομα και να βοηθήσω την ομάδα”.

Για την συνεργασία του με τους στόπερ: “Στο πρώτο ματς δεν ήξερα καν τα ονόματα τους και ήταν δύσκολο για μένα. Στο ματς με την Ντνίπρο, είχαμε καλύτερη επικοινωνία, τους φώναζα με τα ονόματα τους και κάναμε πρόοδο.”

Για το αποτέλεσμα του αγώνα με την Ντνίπρο: “Όταν παίζεις καλή άμυνα είναι πιο εύκολα να κάνεις και επιθέσεις. Η μοναδική στιγμή που στεναχωρέθηκα ήταν όταν δεχθήκαμε το γκολ. Αλλά είχαμε καλή παρουσία...”

Για τον βαθμό ετοιμότητας του ΠΑΟΚ στο πρώτο παιχνίδι με την Λοκομοτίβα: “Γι αυτό δουλεύουμε σκληρά. Θα θέλαμε να είμαστε πιο έτοιμοι αλλά ο χρόνος είναι ελάχιστος. Είμαστε σε καλό επίπεδο και νομίζω ότι θα παρουσιαστούμε όπως πρέπει την Πέμπτη”.

Για το αν χρειάζεται βελτίωση με την μπάλα στα πόδια: ”Συμφωνώ αλλά έχω εξήγηση. Ο ΠΑΟΚ παίζει διαφορετικά απ οτι έπαιζα στην Μάλμε. Εκεί το πολύ πέντε φορές σε κάθε ματς να χρειαζόταν να παίξω με την μπάλα στα πόδια. Αλλά θα δουλέψω σκληρά για να βελτιωθώ και να είμαι καλύτερος και σε αυτόν τον τομέα”.



Παράθεση
Ο Μπεργκ μου είπε ότι όλα είναι υπέροχα στην Ελλάδα.

 :o ::) :o
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 11, 2015, 08:32:24 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ο αλλος στο fb λεει οτι μαλλον ειναι παλτο με οσα ειδε!
Ουστ βρε αμπαλε ασχετε! facepalm
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 16, 2015, 11:49:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο Σουηδός τερματοφύλακας με δηλώσεις αρχικά είπε τα εξής: «Είναι αλήθεια πως ήταν δύσκολα τα πράγματα σήμερα, όχι τόσο για μένα που δεν έτρεξα πολύ, αλλά για τα παιδιά που ήταν μέσα ήταν δύσκολα. Και δεν είναι εύκολο να έρχεσαι από τις συνθήκες που υπήρχαν στην Ολλανδία και να παίζεις εδώ με αυτές τις συνθήκες και την ζέστη».

Για την ήττα από μία κατώτερη ομάδα είπε:
«Ίσως δεν καταφέραμε λόγω της ζέστης να βγάλουμε στο γήπεδο αυτό που θα θέλαμε και κυρίως τα τρεξίματα. Η κούραση είναι μία δικαιολογία και το είδατε στο δεύτερο ημίχρονο να μην μπορούμε να κάνουμε αυτό που θα θέλαμε, ενώ ο αντίπαλος έγινε επικίνδυνος με εμάς να προσπαθούμε να αλλάξουμε το σε βάρος μας 2-0».

Για το τι περιμένει στον επαναληπτικό είπε: «Ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα την επόμενη εβδομάδα και στην εβδομάδα που έχουμε μπροστά μας πιστεύω ότι θα προσαρμοστούμε καλύτερα στις καιρικές συνθήκες και θα είμαστε και καλύτεροι στην απόδοσή μας».


Το 2ο γκολ είναι για γελια, αλλα εβγαλες και ένα ακομα με τα ποδια! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 23, 2015, 10:51:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Ημασταν καλύτεροι αμυντικά και επιθετικά"




Ο Ρόμπιν Ολσεν έκανε την σύγκριση της εικόνας που είχε ο ΠΑΟΚ στον πρώτο αγώνα με την Λοκομοτίβα σε σχέση με το δεύτερο παιχνίδι.

Συγκεκριμένα είπε:

"Όλα ήταν διαφορετικά σήμερα. Στο πρώτο παιχνίδι δεν αμυνθήκαμε όπως έπρεπε. Σήμερα ήμασταν καλύτεροι στην άμυνα και αυτό ήταν το πιο σημαντικό για μένα. Επίσης, όμως, ήμασταν καλύτεροι επιθετικά και αυτό φαίνεται από τα έξι γκολ που πετύχαμε. Όλα ήταν τελείως διαφορετικά σε σχέση με το πρώτο ματς".

Για την ατμόσφαιρα της Τούμπας: "Τι να πω… Ηταν εκπληκτικά και είμαι χαρούμενος για αυτό".


Εκανε μια επεμβαση στο Β.
Κατι ειναι και αυτο! :grin1:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 23, 2015, 11:04:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 flagοταν χρειαστηκε ησουν παρον....χικ.... smilepaok
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 24, 2015, 03:28:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 26, 2015, 10:00:49 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Εκπληκτικό να παίζω στην Τούμπα»



Απίστευτο χαρακτήρισε ο Ρόμπιν Όλσεν το συναίσθημα του πρώτου του αγώνα που έπαιξε στην Τούμπα, στη νίκη του ΠΑΟΚ με σκορ 6-0 επί της Λοκομοτίβα. Τι είπε ο Σουηδός για τα ματς με την Σπάρτακ Τρνάβα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στη Real News

Για την ευρεία νίκη (6-0) επί της Λοκομοτίβα: «Συζητήσαμε με τον προπονητή μας για το παιχνίδι και συμφωνήσαμε ότι το σημαντικό ήταν να αμυνθούμε σωστά. Είπαμε πως αν κρατήσουμε το ''μηδέν'' πίσω, θα είχαμε τις ευκαιρίες να σκοράρουμε και αυτό έγινε και μάλιστα έξι φορές. Ήταν εκπληκτικό να παίζω στο νέο μου ποδοσφαιρικό σπίτι με τους οπαδούς στο πλευρό μου και ένιωσα ένα απίστευτο συναίσθημα. Δεν έχω λόγια να το περιγράψω».

Για την απόφασή του παίξει στον ΠΑΟΚ: «Πιστεύω πως έχω κάνει την καλύτερη δυνατή επιλογή. Η Μάλμε είναι μεγάλη ομάδα στη Σουηδία, αλλά θεωρώ πως ο ΠΑΟΚ, μία ομάδα με συνεχή ευρωπαϊκή παρουσία, είναι το επόμενο στάδιο για την καριέρα μου. Δεν είχα καμία επιφύλαξη να δεχθώ την πρόταση που μου έγινε και ούτε όσα άκουγα για την οικονομική κρίση στην Ελλάδα ήταν για μένα εμπόδιο. Την επιλογή να έρθω στον ΠΑΟΚ την έκανα με καθαρά ποδοσφαιρικά κριτήρια».

Για τις προσεχείς αναμετρήσεις με την Σπάρτακ Τρνάβα στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League: «Για εμάς δεν έχει καμία σημασία ο αντίπαλος. Αν είμαστε αυτοί που πρέπει και καταφέρουμε να εφαρμόσουμε την τακτική του προπονητή μας, πιστεύω ότι θα κερδίσουμε τα παιχνίδια και της επόμενης φάσης. Χρειάζεται να είμαστε συγκεντρωμένοι, να αντιμετωπίσουμε με σεβασμό τον αντίπαλό μας και να πιστεύουμε στις δυνατότητές μας. Για μένα δεν είναι τόσο σημαντικό απέναντι σε ποια ομάδα παίζουμε, αλλά η κατάσταση που θα βρεθούμε εμείς και αυτά που μπορούμε να κάνουμε».



Γιγαντας!!! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 06, 2015, 10:07:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εξελισσεσαι σε μεγαλο καραγκιοζη!!!!!!! facepalm
Να το κοιταξεις! >:( >:( >:(
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 06, 2015, 11:39:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν εξετάζω αν ήταν πέναλτι ή οχι, αλλά το ότι πιάνει την μπάλα κια μετά απλώνει το πόδι- ντεμέκ να προστατευθεί- είναι γελοιότητα.
Καλό θα ήταν να του πουν ότι την επόμενη θα τιμωρηθεί γιατί θα μπορούσε να ήταν αλλιώς τα πράγματα.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 07, 2015, 12:10:04 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Δεν θέλησε να επεκταθεί στις δηλώσεις του ο Μάρτιν Όλσεν. Μετά την πρόκριση του ΠΑΟΚ επί της Σπαρτάκ, ο γκολκίπερ του «δικέφαλου του Βορρά» κλήθηκε να σχολιάσει την φάση του πέναλτι που κέρδισαν οι Σλοβάκοι, όμως ήταν ιδιαίτερα προσεκτικός καθώς όπως τόνισε θέλει να παίξει και στα επόμενα ματς.

Αναλυτικά:

"Ήταν ένα δύσκολο ματς επειδή ήταν εκτός έδρας. Είχαμε αρχικά επιθέσεις εμείς, δεχτήκαμε ένα γκολ, στο τέλος χρειάστηκε να κάνουμε άμυνα. Γενικώς λειτουργήσαμε σωστά και τα καταφέραμε.

Δεν θέλω να πω κάτι για τη φάση το πέναλτι. Δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα και να χάσω κι άλλο παιχνίδι. Είχα τέτοιες φάσεις και στη Σουηδία και δεν υπήρχαν τέτοιες αποφάσεις. Ο παίκτης ήρθε γρήγορα πάνω μου και προσπάθησα να προστατευτώ"

Τι να πεις ρε πλάκα μας κάνεις? >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"