25. Robin Olsen (Δανεικός στην Κοπεγχάγη)

Αποστολέας Θέμα: 25. Robin Olsen (Δανεικός στην Κοπεγχάγη)  (Αναγνώστηκε 15564 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Robin Olsen
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 02, 2015, 09:03:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Πύργος» για τέσσερα χρόνια



Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την ολοκλήρωση της μεταγραφής του Ρόμπιν Όλσεν από τη Μάλμε. Ο Σουηδός τερματοφύλακας υπέγραψε σήμερα το συμβόλαιό του που έχει διάρκεια ως τις 30.06.2019.

Ο Όλσεν θα επιστρέψει σήμερα στη Σουηδία και την Κυριακή θα ενσωματωθεί με την υπόλοιπη αποστολή στο Doorwerth της Ολλανδίας.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του, δήλωσε στο paokfc.gr
«Είμαι πολύ χαρούμενος που έγινε η επιθυμία μου πραγματικότητα. Ήμουν τέσσερα χρόνια στη Μάλμε και θεώρησα ότι ήταν η ιδανική στιγμή για το παραπάνω βήμα. Η πρόταση του ΠΑΟΚ, μιας ομάδας με συνεχείς παρουσίες στην Ευρώπη, ήταν αυτό ακριβώς που έψαχνα. Ανυπομονώ να ξεκινήσω και να αποτελέσω μέλος της νέας ομάδας που έχω μάθει ότι δημιουργείται»

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/nea/20150702-purgos-gia-4-xronia/
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Robin Olsen
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 03, 2015, 10:21:50 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ετσι συμφώνησαν ΠΑΟΚ-Μάλμε για Ολσεν

Χθες (2/7) ο Ρόμπιν Ολσεν υπέγραψε συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ που τον "δένει" στην Τούμπα μέχρι τον Ιούνιο του 2019. Μέχρι να οριστικοποιηθεί η μεταγραφή η αλήθεια είναι ότι προηγήθηκαν αρκετές μέρες διαπραγματεύσεων με την Μάλμε.

Αρχικά, η πρωταθλήτρια Σουηδίας απέρριψε πρόταση ύψους 500.000 ευρώ από τον Δικέφαλο και, τελικά, σύμφωνα με πληροφορίες που έρχονται από την Σουηδία, συμφώνησε να τον παραχωρήσει λαμβάνοντας 650.000 ευρώ.

"Ο Αρνεσεν σημαίνει πολλά για τον Ολσεν"

Στο μεταξύ, ο ατζέντης του Ρόμπιν Ολσεν, Χασάν Τσεντικάγια, εξήγησε γιατί ο Σουηδός τερματοφύλακας επέλεξε τον ΠΑΟΚ. "Πάντα είχε ως στόχο να πάει εκτός Σουηδίας. Θέλει να παίξει σε μία μεγάλη ομάδα και έκανε ένα καλό βήμα προς τα εμπρός. Εφυγε από μία πολύ καλή ομάδα όπως είναι η Μάλμε και πάει σε έναν μεγάλο σύλλογο όπως ο ΠΑΟΚ".

Επίσης παραδέχθηκε ότι σημαντικό ρόλο για την μεταγραφή έπαιξε ο Φρανκ Αρνεσεν. "Ο Φρανκ σημαίνει πολλά για τον Ολσεν γιατί έχει και αυτός ρίζες από Δανία", τόνισε.

sport24.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Robin Olsen
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 03, 2015, 07:12:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Robin Olsen
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 03, 2015, 11:32:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ριξαμε χρημα για τον Ολσεν αλλα αξιζει.
Είναι τερματοφυλακας κλασης και το εχει αποδειξει.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Robin Olsen
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 05, 2015, 11:52:42 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο ύψους 1.98 Σουηδός τερματοφύλακας χαρακτήρισε τον ΠΑΟΚ τον μεγαλύτερο σύλλογο στην Ελλάδα, ενώ έκανε ιδιαίτερη μνεία και στον κόσμο του Δικεφάλου.

 "Είμαι πολύ χαρούμενος, αυτό είναι το πρώτο! Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα παίξω για αυτό το σύλλογο. Έπαιξα αρκετά καλά παιχνίδια με τη Μάλμε, αλλά αυτό είναι το βήμα παραπάνω στην καριέρα μου. Είναι ένας μεγάλος σύλλογος στην Ελλάδα, πιθανότατα ο μεγαλύτερος. Παρακολούθησα τα βίντεο στο youtube με τους τωρινούς δικούς μας φιλάθλους και πρέπει να είναι εκπληκτικό να παίζεις για αυτούς"

Aναφερόμενος στο γεγονός ότι φεύγει για πρώτη φορά από τη χώρα του:

"Όπως είπα είμαι χαρούμενος και ήθελα να κάνω αυτό το βήμα. Έπαιξα για τέσσερα χρόνια στη Μάλμε και αισθάνομαι πως είμαι έτοιμος για το επόμενο βήμα. Θα αγωνιστούμε στα προκριματικά του Europa League, εύχομαι να πάμε και στους ομίλους και έπειτα θα το δούμε παιχνίδι με παιχνίδι".

Ρωτήθηκε τι γνωρίζει για τον ΠΑΟΚ και απάντησε: "Πραγματικά έχουμε οικογενειακούς φίλους που είναι από τη Θεσσαλονίκη. Μίλησα μαζί τους, αλλά ξέρω ότι είναι ένα μεγάλο κλαμπ με πολλούς φιλάθλους και επίσης ξέρω ότι η ομάδα πήρε καινούργιους προπονητές και παίκτες. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος λοιπόν!".

Τέλος υπογράμμισε: "Ανυπομονώ να παίξω μπροστά στη Θύρα 4!".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2015, 11:54:28 πμ από m01can4 »
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Robin Olsen
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 06, 2015, 10:57:16 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Θέλω να είμαι βασικός»


 
Ο Ρόμπιν Όλσεν υπογράμμισε πως θέλει να καθιερωθεί στο βασικό σχήμα του ΠΑΟΚ, ενώ επανέλαβε πως η μετεγγραφή του στον «Δικέφαλο» του Βορρά είναι μια σωστή επιλογή για την καριέρα του. Ο Σουηδός τερματοφύλακας τόνισε πως θέλει να δουλέψει όσο το δυνατόν περισσότερο, έτσι ώστε να βελτιωθεί κατά τη διάρκεια της παρουσίας του στους «ασπρόμαυρους».

Αρχικά, ο Όλσεν τόνισε στην εφημερίδα «Expressen»: «Ο ΠΑΟΚ και η Ελλάδα είναι η σωστή επιλογή για την καριέρα μου. Δεν ήθελα να πάω σε μια ομάδα και να κάθομαι στον πάγκο. Ήθελα να βρω μια ομάδα όπου θα έχω χρόνο συμμετοχής. Αυτό δεν λέει από μόνο του ότι θα είμαι, αν και το πιστεύω, το νούμερο ένα, χρειάζεται να δουλέψω. Θα πρέπει να αποδείξω ότι θα είμαι το νούμερο ένα».

Στη συνέχεια, ο Σουηδός υπογράμμισε: «Πάω σε μια ομάδα που αντικατέστησε πολλά μέρη του οργανισμού της, υπάρχει νέος πρόεδρος, νέος αθλητικός διευθυντής και ένα νέο προπονητικό τιμ. Έχουν επιλέξει να βάζουν πολλά στοιχήματα για το μέλλον και έχει ως στόχο να κερδίσει το πρωτάθλημα. Αυτά είναι που με έκαναν να επιλέξω τον ΠΑΟΚ. Πάω σε ένα σύλλογο που παλεύει για τίτλους».

novasports.gr

Υπάρχει και ο Παναγιώτης... :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Robin Olsen
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 08, 2015, 07:23:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ρε παλικάρι?  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Robin Olsen
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 08, 2015, 08:10:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο Όλσεν δέχθηκε δύο αυτογκόλ στο ματς με την Μπόχουμ με τον ΠΑΟΚ να δείχνει χτυπητές αδυναμίες. Ο πρώην πορτιέρο της Μάλμε δέχθηκε δριμεία κριτική από τον Τύπο της χώρας του. Με τίτλο: «Ο... εφιάλτης του Όλσεν» οι Σουηδοί περιγράφουν το ξεκίνημά του στην ομάδα του δικεφάλου του Βορρά. Ένα ξεκίνημα που σίγουρα ο 25χρονος Ρόμπιν Όλσεν θα ήθελε να είναι πολύ διαφορετικό.



Ουστ κομπλεξικοί... >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 1. Robin Olsen
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 09, 2015, 10:04:13 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Δεν εχουν δει Κωστα Χαλκια να μην τους μεινει εντερο απο τα γελια... Στειλτε τους ενα ποτ -πουρι με τα γκολ του Χαλκια ....

Δικαιολογειται ο Ολσεν...Ας μην ξεχναμε οτι τωρα ενσωματωθηκε και τωρα μαθαινει την ομαδα....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 25. Robin Olsen
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 09, 2015, 12:39:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Τον ματιαξαμε. :(
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.