Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 11:26:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Τοσες συνεντευξεις εχει δωσει ο Βεζυρτζης .....Γιατι δεν βγαινει να κανει και αυτος - με το ποστο που πλεον εχει αναλαβει- μια δηλωση στηριξης ?
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 03:28:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Η φιλοσοφία με την οποία χτίστηκε η ομάδα το καλοκαίρι είναι πολύ σωστή"




Ο Παύλος Δερμιτζάκης  στον ραδιοφωνικό σταθμό «ΣΠΟΡ FM».

Αναλυτικά δήλωσε:


Για το πλάνο του φετινού ΠΑΟΚ και τις αλλαγές που αναμένονται: «Η φιλοσοφία με την οποία χτίστηκε η ομάδα το καλοκαίρι είναι πολύ σωστή. Μειώθηκε ο μέσος όρος ηλικίας, θέλει να φτιάξει κορμό με νέους παίκτες. Έχει πλάνο τριετίας, γρήγορα όμως αυτό το πλάνο αμφισβητείται. Τουλάχιστον τον τελευταίο καιρό η εικόνα της ομάδας δεν είναι αυτή που πρέπει. Κανένα πλάνο όταν δεν υπάρχουν τα αποτελέσματα δεν συνεχίζεται. Αυτό δεν είναι καλό. Θέλει υπομονή και επιμονή. Όταν και η ίδια η ομάδα, ο μεγαλομέτοχος που βάζει τα λεφτά του και δεν βλέπει κάτι που έχει στο μυαλό του, κάνει αλλαγές και φαίνεται πως θα υπάρξουν εξελίξεις. Πιστεύω ότι αυτό δεν είναι πάντα το σωστό αν θέλετε την άποψη μου. Θεωρώ γενικά ότι θα υπάρξουν εξελίξεις. Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ είναι σε σύγχυση. Θα πρέπει να κάνουν κάτι ώστε να σώσουν μια χρονιά».

Για το αν πρέπει να γίνει αλλαγή προπονητή:
«Δεν θέλω να πω κάτι τέτοιο. Αυτοί που διαχειρίζονται την ομάδα, πρέπει να κάνουν τις κινήσεις που απαιτούνται. Θέλει ενίσχυση, μεταγραφές έτοιμων παικτών με ρυθμό και παιχνίδια. Πρέπει να φτιάξει η εικόνα της ομάδας. Από εκεί ξεκινάνε τα πάντα».

Για το γεγονός ότι έχει «πιάσει» μόνο ο Ροντρίγκες από τις καλοκαιρινές μεταγραφές «Θεωρείται κακό χτίσιμο της ομάδας. Για μένα και οι δέκα μεταγραφές είναι υπερβολή, αλλά όταν εκτιμάς ότι πρέπει να γίνουν τόσες και απ’ αυτές μόνο ο Ροντρίγκες έχει πιάσει, δεν έχει πιάσει το πλάνο. Ο κύριος Βεζυρτζής είναι προβληματισμένος. Είναι έξυπνος, γνωρίζει πρόσωπα και πράγματα».

Για τα σχέδια του Ιβάν Σαββίδη:
«Έχει στόχος και οράματα για την ομάδα, βάζει τα λεφτά του ο κύριος Σαββίδης, εφόσον ταυτίζονται και οι απόψεις με τους ανθρώπους στην ομάδα πρέπει να πάρουν και αυτοί αποφάσεις τώρα».



Με λίγα λόγια εκτός των άλλων μας λέει για τις εξελίξεις που...δεν είναι πάντα σωστό όπως λέει... :whistiling:
Αλλά διαφωνεί με τις 10 μεταγραφές και θέλει μεταγραφές έτοιμων παικτων! :o
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 07:39:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Η φιλοσοφία με την οποία χτίστηκε η ομάδα το καλοκαίρι είναι πολύ σωστή. Μειώθηκε ο μέσος όρος ηλικίας, θέλει να φτιάξει κορμό με νέους παίκτες. Έχει πλάνο τριετίας, γρήγορα όμως αυτό το πλάνο αμφισβητείται. Τουλάχιστον τον τελευταίο καιρό η εικόνα της ομάδας δεν είναι αυτή που πρέπει. Θέλει ενίσχυση, μεταγραφές έτοιμων παικτών με ρυθμό και παιχνίδια. Πρέπει να φτιάξει η εικόνα της ομάδας. Από εκεί ξεκινάνε τα πάντα»


Θέλει ενίσχυση, μεταγραφές έτοιμων παικτών με ρυθμό και παιχνίδια. Πρέπει να φτιάξει η εικόνα της ομάδας. Από εκεί ξεκινάνε τα πάντα»


Και παιρνετε στα σοβαρα αυτον τον τυπο ? Ο ανθρωπος ειναι ανισορροπος.... Στην πρωτη προταση λεει "μπραβο που επεσε ο μεσος ορος ηλικιας και υπαρχει πλανο να φτιαχτει κορμος με νεους παικτες" και στην δευτερη προταση λεει " πρεπει να φτιαξει η εικονα της ομαδας με ετοιμους παικτες γιατι απο εκει ξεκινανε τα παντα"


Εκει ομως που το μαλακιομετρο τα σπαει ειναι η εξης προταση : "Κανένα πλάνο όταν δεν υπάρχουν τα αποτελέσματα δεν συνεχίζεται."

Για ρωτα τον Σαντος και τον φιλο σου τον Ζαγορακη τι γνωμη εχουν επ' αυτου ?

Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 08:22:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Μετα μην απορει που δεν στεριωσε σε καμια ομαδα!
Τεσπα με αυτον τον μ@λ@κα θα ασχολουμαστε τωρα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 08:41:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν ειναι δυνατον υπο αυτες τις συνθηκες να δουλεψει οχι ο Τουντορ αλλα ουτε και ο Γκουαρντιολα!
Σεναρια, κρυφες συνομιλιες διαψευσεις, λογικο ειναι και ο Τουντορ και ενα σωστο να θελει να κανει υπο την πιεση ολων αυτων να κανει λαθος.
Ειτε λεγεται συστημα, ειτε λεγεται παικτες σε λαθος θεσεις.
Δυστυχως γι ακομα μια φορα τα Μ@ΝΟΠΑΝΑ ΟΙ ΑΡΔ καναν την ομαδα μπ@ρδελο για τις μιζες τους.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 11:56:36 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σήμερα από ένα μπ@ρδελοσαιτ αναπαράγονται - και καλά- μπινελίκια μεταξύ Μπερμπάτοφ και Τούντορ...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #396 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 07:24:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Την αποψη του καθε "ειδικου" την γραφω στα @@ μου.
Οταν παρουν παικτες σοβαρους (3 στην αμυνα, 1 10αρι, 1 εξτρεμ) τα ξαναλεμε αν κανει ο Τουντορ η οχι.
Αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα κανει μ@λ@κια με ολο το κλιμα που εχει διαμορφωθει.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 07:23:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Ξέρω πως σας αρέσουν οι αλλαγές προπονητών"




Ικανοποιημένος εμφανίστηκε ο Ιγκορ Τούντορ από την εμφάνισή του ΠΑΟΚ απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα ενώ σχολίασε και τα όσα "ακούστηκαν" γι' αυτόν αναφορικά με το ενδεχόμενο αποχώρησής του από τον πάγκο του "Δικεφάλου".

Συγκεκριμένα είπε:

Για το ότι ο ΠΑΟΚ δεν είχε πρόβλημα στα τελευταία μέτρα του γηπέδου (όπως είχε πει ο ίδιος στο ματς με την Καλλονή) και το τι άλλαξε: "Δεν ξέρουμε τι άλλαξε. Είναι διαφορετικά ματς, ειδικά αν έχουν πολλές διαφορές. Είδα καλά πράγματα, είδα ένα νέο σύστημα και είμαι ικανοποιημένος. Αυτό το ματς θα μας βοηθήσει για το ματς της Πέμπτης που πρέπει να περάσουμε στον επόμενο γύρο".

Για το σύστημα του ΠΑΟΚ: "Ξέρω πως αρέσει στον κόσμο να συζητάμε για τα συστήματα. Σήμερα θέλαμε να δώσουμε πλάτος στην ομάδα με ακραίους επιθετικούς για να δώσουμε χώρο στον Πέλκα προκειμένου να πάρει προσπάθειες. Το πιο σημαντικό για εμάς ήταν οι Τσίμιροτ και Χαρίσης που έδιναν ισορροπία στο κέντρο. Είμαι ικανοποιημένος από αυτούς".

Για τον χαμηλό μέσο όρο ηλικίας στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: "Όταν βγάζω την ενδεκάδα, δεν κοιτάω την ηλικία του καθένα αλλά κοιτάω ποιοι είναι οι καλύτεροι για την ενδεκάδα. Οι νέοι δίνουν φρεσκάδα αλλά στερούνται εμπειριών εμπειρίες. Πρέπει να έχουμε ένα μείγμα, με νέους και έμπειρους παίκτες. Αν θες να δεις το μέλλον, χρησιμοποιείς νέους. Αν θες να κερδίσεις, πρέπει να έχεις και έμπειρους στην ομάδα".

Για την συνέχεια: "Από εδώ και πέρα θέλω να δώσω μεγαλύτερη σταθερότητα στην ομάδα. Αυτό δεν το έχω καταφέρει ως τώρα αλλά με την προοπτική των πλέι οφ θέλω να έχω έναν βασικό κορμό 11 παικτών που θα έχουν προτεραιότητα".

Για το αν νιώθει πιο... ήρεμος για το ματς με την Καλλονή μετά την εμφάνιση κόντρα στον ΠΑΣ: "Όταν έχεις καλή απόδοση, σε βοηθά. Πρέπει να δουλέψουμε πιο σκληρά και να επιβεβαιώσουμε τα καλά πράγματα που είχαμε σήμερα και να διορθώσουμε. Είναι διαφορετικό το ματς και πρέπει να βελτιώσουμε την εικόνα και το σύστημα που είχαμε σήμερα".

Για το ότι ο Κάτσε δεν ήταν στην αποστολή: "Το πιο δύσκολο πράγμα για εμένα είναι να διαλέξω το ποιους θα έχω στους πάγκο. Είναι μια απόφαση που παίρνω με τους βοηθούς μου. Δεν είναι εύκολες οι αποφάσεις αλλά κάποιος πρέπει να τις πάρει. Υπάρχει χώρος μόνο για 11 στο γήπεδο και για επτά στον πάγκο. Υπολογίζω όλους τους παίκτες".

Για το αν είναι ευχαριστημένος για την στήριξη που έχει από την ομάδα μετά τα όσα γράφτηκαν γι' αυτόν τις τελευταίες μέρες: "Δεν ξέρω ελληνικά, δεν καταλαβαίνω τι γράφεται. Έχω καταλάβει πως στη Θεσσαλονίκη σας αρέσουν οι φήμες και οι αλλαγές προπονητών. Με τις αλλαγές προπονητών που είχαν γίνει, η ομάδα δεν κέρδισε κάτι. Εγώ είμαι καλά, θα είμαι ικανοποιημένος αν μου αναγνωρίσουν πως ξέρω από ποδόσφαιρο. Γνωρίζω τους παίκτες μου τέλεια, τους υπόλοιπους παίκτες και καταλαβαίνω την νοοτροπία της πόλης. Δεν μπορώ να απαντήσω για τις φήμες. Είμαι εντάξει. Έχω καταλάβει πως όλοι νομίζουν πως ξέρουν από ποδόσφαιρο. Πολλοί νομίζουν πως τα ξέρουν όλα, ότι θα τα αλλάξουν και θα πάρουν το πρωτάθλημα στην Ελλάδα".

Για τον τρόπο παιχνιδιού του ΠΑΟΚ στο ματς με τον ΠΑΣ και το ότι η μπάλα δεν γύριζε πίσω όπως σε άλλα παιχνίδια: "Έχουμε δουλέψει σε αυτό. Μου αρέσει να βελτιωνόμαστε Θέλουμε να παίξουμε πιο κάθετο ποδόσφαιρο. Είναι κάτι που δουλεύουμε".


Μωρε ακομα για δρομο εισαι.
Ακου τι σου λεμε εμεις!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 08:05:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Παράθεση
Έχω καταλάβει πως όλοι νομίζουν πως ξέρουν από ποδόσφαιρο. Πολλοί νομίζουν πως τα ξέρουν όλα, ότι θα τα αλλάξουν και θα πάρουν το πρωτάθλημα στην Ελλάδα

Για κυρ Νικο και ΑΡΔ παει αυτο μαλλον  >:D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2016, 08:07:14 μμ από Billysm-4 »
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 09:20:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Μου αρεσε να πω την αληθεια! >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!