Igor Tudor (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Igor Tudor (Coach)  (Αναγνώστηκε 56285 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:32:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Στα τελευταία 30 μέτρα δεν υπάρχει κάποιος να κάνει διαφορά"



Ευθείες "βολές" για την ποιότητα του ρόστερ του εξαπέλυσε ο Ίγκορ Τούντορ στη συνέντευξη  Τύπου μετά τον αγώνα στην Καλλονή. Ο Κροάτης τεχνικός τόνισε ότι η ομάδα του είναι χειρότερη από αυτή που όλοι νομίζουν, χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να κερδίζει και τον τελευταίο και επειγόντως πρέπει να αποκτηθεί ο επιτελικός μέσος που θα κάνει τη διαφορά.

Αναλυτικά όσο δήλωσε ο Κροάτης τεχνικός στη συνέντευξη Τύπου:



Για το πώς εξηγεί την κακή εμφάνισή του ΠΑΟΚ που ήρθε μετά από ένα διάστημα που η ομάδα ξεκουράστηκε: "Αυτό που έχω δει στους έξι μήνες, είναι ότι δεν υπάρχει διαφορά αν αντίπαλος μας είναι η πρώτη ή δεύτερη ομάδα ή η τελευταία. Όλοι παίζουν το ίδιο απέναντί μας.  Δεν μπορούμε να συζητήσουμε πολύ για το σύστημα . Έβαλα αυτούς που θεωρούσα καλύτερους. Έχουμε πρόβλημα στα τριάντα τελευταία μέτρα, δεν είμαστε επικίνδυνοι. Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα. Παίζουμε σωστά, πιστεύω είδατε και κάποια θετικά, αλλά όταν φτάνουμε εκεί στα τελευταία 30 μέτρα δεν υπάρχει κάποιος να κάνει διαφορά".

Για την καθυστέρηση στις μεταγραφές και ειδικά στην απόκτηση επιτελικού: "Έχω μιλήσει εδώ και δύο μήνες για τις ανάγκες που αντιμετωπίζω στην ομάδα. Ξέρει τι πιστεύω Δεν εξαρτάται από μένα, είμαι  προπονητής, δίνω τη συμβουλή μου και τη γνώμη μου για το τι χρειάζεται, αλλά είμαι εδώ για να προπονήσω. Και θέλω να μιλήσω για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Νομίζω είναι απλό. Δεν βλέπω ομάδες να αναζητούν την κατοχή. Βλέπω να διεκδικούν το γκολ από στημένες φάσεις, δύο-τρεις παίκτες που είναι μπροστά να προσπαθούν να βγάλουν το γκολ.  Και πιστεύω ότι ένας προπονητής μπορεί να φέρει την ιδέα  του στο ποδόσφαιρο, αλλά όταν φθάσει σε αυτό το σημείο του γηπέδου, εκεί έχει να κάνει με το πόσο καλύτεροι είναι οι τρεις παίκτες του με τους τέσσερις τους αντιπάλου. Όσο καλύτεροι είναι οι παίκτες, τόσο ξεχωρίζεις. Αν έχεις τους  Μέσι, Νεϊμάρ, Σοάρες ή τους Μπέιλ, Μπενζεμά, Ρονάλντο θα κερδίσεις όλα τα παιχνίδια".

Για την περίπτωση Γκαλίτσιου και το ποιος εισηγήθηκε τη μεταγραφή: "Ο Κωνσταντινίδης θα είναι έξω για όλη τη σεζόν, ο Κίτσιου έχει συχνούς μυικούς τραυματισμούς και η ιδέα μου ήταν να έχουμε έναν ακόμη παίκτη σε αυτή τη θέση".

Για τη φλόγα που είχε ο ΠΑΟΚ σε ματς όπως αυτό με την ΑΕΚ, τον Παναθηναϊκό και γιατί χάθηκε τώρα: "Δεν πιστεύω ότι χάθηκε, θα δούμε την Κυριακή αν την έχουμε ή όχι. Έχουμε ποιότητα εμείς, θα πρέπει να τα δίνουμε όλα απέναντι και στην τελευταία ομάδα του πρωταθλήματος. Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ. Ίσως πιστεύουμε ότι έχουμε καλύτερη ομάδα από αυτή που έχουμε και πρέπει να τα δίνουμε όλα. Οι παίκτες είχαν φλόγα και προσπάθησαν πολύ σήμερα".

Για την άδεια στον Όλσεν: "Τώρα οι δημοσιογράφοι κλαίνε για τον Όλσεν;  Γιατί παλιότερα τον σκοτώνανε…  Διάλεξα τους έντεκα καλύτερους με βάση αυτούς που βλέπω στην προπόνηση. Τον είδα κάπως κουρασμένο στην προπόνηση".

Για τον Μπερμπάτοφ και το λιγοστό χρόνο συμμετοχής του: "Εγώ είμαι απλά ο κόουτς, απλά βάζω τους καλύτερους αυτή την περίοδο. Θέλω να είμαι ειλικρινής. Ίσως φαίνεται δύσκολο, ειδικά στον ΠΑΟΚ, εγώ πρέπει να κάνω τη δουλειά μου και πρέπει να κρατώ τις ίδιες αποστάσεις από όλους".

Για το αν χρειάζεται ο ΠΑΟΚ μεταγραφές για να κάνει πάνω από μία τελικές κόντρα στην Καλλονή: "Όπως είδατε και σήμερα, το πρόβλημα στον ΠΑΟΚ είναι συγκεκριμένο και θα σας το εξηγήσω. Ο Ζάιρο, ο Μπερμπάτοφ, ο Κλάους, ο Μακ και ο Πέλκας., ο καθένας από αυτούς χρειάζεται κάτι ξεχωριστό για να αποδώσει καλά. Άλλος έχει ανάγκη τη σέντρα άλλος είναι πολύ νέος, άλλος θέλει να τρέχει κάποιον άλλον γι αυτόν, άλλος ήρθε από πρωτάθλημα της Σλοβακίας και πρέπει να προσαρμοστεί.

Η πραγματικότητα είναι ότι απλά δεν υπάρχει ο άνθρωπος που θα δώσει τη λύση με μία ενέργεια. Βλέπω συζητάμε πολύ για το σύστημα. Μπορούμε να αλλάξουμε 10.000 χιλιάδες συστήματα. Φτάνει η μπάλα εκεί, αλλά θα είναι οι ίδιοι παίκτες να δοθεί η λύση. Σας το λέω όχι μόνο για να εξηγήσω γιατί ο ΠΑΟΚ έχασε από την Καλλονή, αλλά γενικότερα. Ξεκινήσαμε το παιχνίδι κυριαρχήσαμε είχαμε τρεις-τέσσερις περιπτώσεις που απλά χρειαζόταν η μπάλα να πάει στο Μακ που έφυγε μόνος και δεν το κάναμε. Κι αν βάλουμε ένα γκολ είναι ένα διαφορετικό παιχνίδι. Και συμφωνώ δεν γινόμαστε επικίνδυνοι. Μπορούμε να πούμε στον Τζαβέλλα και στον Βίτορ να κάνουν μία μεγάλη μπαλιά, να μαζέψουμε όλους τους παίκτες εκεί και να περιμένουμε να γίνει κάτι. Αυτό το λέω ως αστείο…".

Για το αν είναι έτοιμος να υποδείξει τον επιτελικό που θέλει: "Η δουλειά μου είναι να πω τη θέση και το προφίλ του παίκτη που χρειαζόμαστε όχι το όνομα του παίκτη. Κι αυτά τα έχω πει".

Για το αν είναι αυτός ο Νομπόα: "Ο Νομποα ήταν εδώ και έχει τελειώσει η ιστορία μαζί του".
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:42:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Ναι μεν

Παράθεση
Έχουμε πρόβλημα στα τριάντα τελευταία μέτρα, δεν είμαστε επικίνδυνοι. Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα. Παίζουμε σωστά, πιστεύω είδατε και κάποια θετικά, αλλά όταν φτάνουμε εκεί στα τελευταία 30 μέτρα δεν υπάρχει κάποιος να κάνει διαφορά".

αλλα με την Καλονη παιζαμε ρε παλικαρια .Ελεος.


ΥΓ Που παμε ωρε Ινδιανε?
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:49:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Κάτσε, έρχονται............ καλύτερες μέρες  >:D
Αυτό δεν είναι τίποτα!
Μου αρέσει που προσπαθεί να εξηγήσει στους βλάκες τι συμβαίνει...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:57:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Μια ζωη στον ΠΑΟΚ δεν κανουν οι προπονητες!!
Αει στο δι@ολο ρε!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 11:31:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Παραμένει ακλόνητη η εμπιστοσύνη στον Τούντορ»



Ο υπεύθυνος επικοινωνίας της ΠΑΕ ΠΑΟΚ Κυριάκος Κυριάκος με αφορμή δημοσιεύματα που μιλούσαν για αντικατάσταση του Ιγκορ Τούντορ προχώρησε στα παρακάτω σχόλιο: «Όποιος εμπλέκει τον ΠΑΟΚ σε θέματα αντικατάστασης του προπονητή, δεν καταλαβαίνει, παρότι το χουμε επαναλάβει πολλές φορές, ότι η εμπιστοσύνη του ιδιοκτήτη και της διοίκησης στον Ίγκορ Τούντορ παραμένει ακλόνητη. Και αυτό θα γίνεται όλο και περισσότερο κατανοητό και είμαστε πεπεισμένοι ότι σύντομη θα επιστρέψουν και οι πειστικές εμφανίσεις. Τέρμα λοιπόν στα κουτσομπολιά που βολεύουν μόνο όσους θέλουν να μας κάνουν να φύγουμε από τον δρόμο μας».


Αν δεν επιστρεψουν, θα ειναι ξανα ακλονητη? ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #375 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 06:28:12 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο μεγαλομέτοχος του "Δικεφάλου", συνομίλησε τηλεφωνικά, μέσω του συνεργάτη του, Κώστα Φωτιάδη, με τον Κροάτη τεχνικό και ζήτησε εξηγήσεις για την εμφάνιση της ομάδας.

Η συνομιλία διήρκεσε αρκετά λεπτά και αμέσως μετά μέσω του γιου του μεγαλομετόχου του ΠΑΟΚ, Γιώργου Σαβίδη, μεταφέρθηκε η θέση του μεγαλομετόχου: "Δεν υπάρχει θέμα προπονητή. Ο Ιγκόρ Τούντορ είναι ο προπονητής του ΠΑΟΚ".



Δηλαδή τον πιστεύουν.
Ωραία γιατί δεν του κάνουν μια ανανέωση συμβολαίου να κλείσουν και τα στόματα?
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #376 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 10:31:19 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Τα ιδια δεν ειχε πει καποτε ο Μπολονι στην τελευται συνεντευξη τυπου ? Τα ιδια δεν ελεγε και ο Αγγελος περυσι ? Μεχρι και ΓΔ σε μια συνεντευξη του προσφατως τα ιδια ειπε....

Το ρεζουμε ειναι το εξης: "Εσεις δεν θελετε προπονητη και παικτες...Εσεις θελετε τον Μαγο Μερλιν στον παγκο και 11 κλωνους του Μπουφον, του Μαλντινι , του Μεσι και του Βαν Μπαστεν"....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #377 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 10:47:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Μια ζωη στον ΠΑΟΚ δεν κανουν οι προπονητες!!
Αει στο δι@ολο ρε!

Ετσι και φερουν κανενα Ανστασιου να δεις γελια! >:D
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #378 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 12:59:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Εδωσε συνεντευξη και ο Κουλης Αποστολιδης και δηλωσε "οτι ο Σαββιδης εχει ευθυνες και οτι δεν κανει ο Τουντορ".... Αν ημουν προεδρος το πρωτο που θα εκανα, θα ηταν να αυξησω κατα 100% την τιμη του εισιτηριου σε οποιον "παλαιμαχο" ηθελε να μπει στην Τουμπα....

Μα δεν καταλαβαινουν ολοι αυτοι οτι το μονο που κανουν ειναι να δημιουργουν προβλημα στην ομαδα ?
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Igor Tudor (Coach)
« Απάντηση #379 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 03:18:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Γιώργος Τουρσουνίδης

Για τις συνεχείς αλλαγές του Τούντορ: «Ο προπονητής έχει πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης. Δεν έχει δώσει απολύτως τίποτα, έχει μπερδέψει τόσο πολύ την ομάδα και τους παίκτες, δεν υπάρχει αγωνιστικό πλάνο ο καθένας κάνει ότι να ναι, υπάρχει μια χαλαρότητα. Μην τα ρίχνουμε όλα στους ποδοσφαιριστές. Όμως το όλο κλίμα δεν είναι καλό».

 
Για τις συνεχείς αλλαγές του Τούντορ: «Ο προπονητής έχει πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης. Δεν έχει δώσει απολύτως τίποτα, έχει μπερδέψει τόσο πολύ την ομάδα και τους παίκτες, δεν υπάρχει αγωνιστικό πλάνο ο καθένας κάνει ότι να ναι, υπάρχει μια χαλαρότητα. Μην τα ρίχνουμε όλα στους ποδοσφαιριστές. Όμως το όλο κλίμα δεν είναι καλό».
 
Για το αν υπάρχει πλάνο και ο κόσμος πρέπει να κάνει υπομονή: «Στον ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια είμαστε χωρίς αρχή και τέλος. Ξεκινάει η χρονιά και δεν υπάρχει πλάνο. Όταν λες πως θέλεις να πάρεις το πρωτάθλημα ή να βγεις στο Τσαμπιονς Λιγκ, πρέπει να έχεις τα κατάλληλα εργαλεία. Εμείς είμαστε μόνο δηλώσεις και από ουσία τίποτα. Δεν υπάρχει σωστός προγραμματισμός για να βαδίσουμε πάνω σε αυτόν»
 
Για τις 12 μεταγραφές του καλοκαιριού και τους παίκτες που ζήτησε ο Τούντορ: «Το θέμα είναι τι μετάγραφες κάνει. Εγώ θα ήθελα να κάνει 4-5 μετάγραφες που να είναι πρώτα βιολιά. Ο ΠΑΟΚ έχει κάλους ποδοσφαιριστές, μην ισοπεδώνουμε τα πάντα, αλλά μέσα στη μετριότητα χάνονται και αυτοί».
 
Για το αν είναι αδιάφορος ο Μπερμπάτοφ ή δεν τον αξιοποιεί ο Τούντορ: «Νομίζω το δεύτερο. Ο Μπερμπάτοφ είναι παγκόσμιας κλάσης ποδοσφαιριστής. Αυτόν τον ποδοσφαιριστή δεν μπορείς να τον μάθεις πώς να παίζει, ξέρει 100 κιλά μπάλα πάνω από τους άλλους. Δυστυχώς αυτό το πράγμα δεν έγινε και βλέπουμε ένα αδιάφορο Μπερμπατοφ, τουλάχιστον αυτό φαίνεται. Δεν κατάφεραν να τον κερδίσουν αυτόν τον παίκτη και αυτό συμβαίνει και με άλλους παίκτες στον ΠΑΟΚ»


Γ@μησε μας και εσύ ρε Γιωργάκη αιντε.... >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"