02. Γιάννης Σκόνδρας

Αποστολέας Θέμα: 02. Γιάννης Σκόνδρας  (Αναγνώστηκε 10584 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 31, 2014, 10:44:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δεν υποτιμούμε καμία και πάμε για τη νίκη"



«Δείξαμε απ' το πρώτο λεπτό ότι έχουμε καλύτερη ομάδα, σκοράραμε γρήγορα και στα επόμενα παιχνίδια θα είμαστε ακόμα καλύτεροι. Σημαντικοί είναι οι τρεις βαθμοί και κοιτάμε πάντα τη νίκη. Είμαι ευτυχισμένος που σκόραρα αλλά σημασία έχει η νίκη και οι βαθμοί και το ότι παίξαμε καλό ποδόσφαιρο. Δεν είναι πρώτος στόχος μου να σκοράρω αλλά να βοηθάω την ομάδα. Είναι καλές ομάδες, δεν υποτιμούμε καμία και πάμε για τη νίκη και πρέπει να είμαστε σοβαροί και πανέτοιμοι».


Καλά πήγες John σήμερα... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 12:21:53 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μία ασίστ και ένα γκολ!!!! Μπράβο Γιάννη!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 01:20:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


MVP της αγωνιστικής ο Γιάννης Σκόνδρας με 49,08% έναντι των
Μλάντεν Πέτριτς (Παναθηναϊκός) 32,40% και Μάρτιν Ρόλε (Αστέρας Τρίπολης) 18,52%.

Μπραβο Γιαννη, συνέχισε ετσι!  pano
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 05:33:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πραγματοποιήθηκε η βράβευση του Γ.Σκόνδρα ως MVP της 2ης αγωνιστικής...






«Είμαι πολύ χαρούμενος για το βραβείο και διπλά χαρούμενος που κέρδισε η ομάδα στο συγκεκριμένο ματς. Δουλεύω σκληρά σε κάθε προπόνηση γα να δίνω τον καλύτερο εαυτό μου στο γήπεδο. Αυτό το βραβείο το παίρνω για πρώτη φορά. Ελπίζω να πάρω και άλλα στη συνέχεια, αλλά για να γίνει αυτό χρειάζεται σκυμμένο κεφάλι και πολλή δουλειά».
 
Για το γεγονός ότι αναδείχθηκε MVP παίζοντας ως δεξί μπακ και όχι ως στόπερ: «Εγώ θα παίξω όπου μου πει ο προπονητής, είτε ως δεξί μπακ είτε ως στόπερ. Δεν έχω κάποια προτίμηση»
 
Για το γεγονός ότι πέτυχε το πρώτο του γκολ ως παίκτης του ΠΑΟΚ: «Πέρσι δεν έτυχε να σκοράρω. Τώρα έχω εγκλιματιστεί πλήρως στην ομάδα και ελπίζω να συνεχίσω έτσι».

Για τη μέχρι τώρα εικόνα του ΠΑΟΚ:
«Δεν ξεκινήσαμε καλά, αλλά η συνέχεια έδειξε ότι είμαστε καλά δουλεμένη ομάδα. Με τη δουλειά που εξακολουθούμε να κάνουμε η συνέχεια ακόμη καλύτερη».
 
Για την ταυτότητα που θα έχει ο φετινός ΠΑΟΚ: «Είναι νωρίς να πούμε για την ταυτότητα του ΠΑΟΚ. Σίγουρα, είμαστε πιο γρήγοροι από πέρσι, πιο ανθεκτικοί. Πιστεύω ότι στα μέσα της χρονιάς θα δει ο κόσμος τι κόπο κάναμε και θα βγει η προσπάθειά μας στο γήπεδο»

Για την κλήρωση του Europa League: «Δεν μπορούμε να πούμε αν είναι εύκολη ή δύσκολη. Για μένα όλα τα παιχνίδια είναι δύσκολα. Εμείς πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για να έχουμε το πρόσωπο που πρέπει».
 
Για τον στόχο του φετινού ΠΑΟΚ: «Όταν λέγεσαι ΠΑΟΚ, στόχος είναι πάντα η παρουσία στην  πρώτη τριάδα, η διεκδίκηση τίτλων και μια καλή πορεία στην Ευρώπη. Βλέπουμε κάθε ματς ξεχωριστά, το αντιμετωπίζουμε σαν τελικό και αν είμαστε όπως πρέπει θα πάμε καλά».
 
Για τις διαφορές που υπάρχουν μετά την έλευση Αναστασιάδη: «Κάθε προπονητής έχει τη φιλοσοφία του. Υπάρχουν διαφορές σε σχέση με πέρσι, αλλά το σημαντικό είναι ότι είμαστε μία οικογένεια. Ο προπονητής πάνω από όλα είναι άνθρωπος, μας εξηγεί τα πάντα και προσπαθεί να πάρει το 100% από τους παίκτες στο γήπεδο»
 
Για τους ατομικούς στόχους: «Να καθιερωθώ στον ΠΑΟΚ και να πάρω τίτλους. Ξεκίνησα καλά το πρωτάθλημα και πρέπει να δουλέψω σκληρά για να είμαι έτσι σε όλα τα παιχνίδια. Η διάρκεια έχει σημασία».
 
Για τον Ρατς που παίζει αντίπαλος με την Εθνική:«Δεν του είπα τίποτα αλλά ξέρω ότι θα χάσει (γέλια). Είναι πολύ καλό παιδί και καλός παίκτης. Το ματς της Εθνικής είναι δύσκολο, αλλά έχουμε καλύτερη ομάδα από τη Ρουμανία και νομίζω ότι θα κερδίσουμε».
 
Για την προοπτική να κληθεί στην Εθνική: «Εγώ είμαι πάντα με την Εθνική. Αν έρθει η κλήση θα είμαι ευτυχισμένος, αλλά δεν το σκέφτομαι».
 
Για την προσαρμογή του στον ΠΑΟΚ: «Κάθε παίκτης που έχει εγωισμό πεισμώνει όταν μένει εκτός αποστολής. Προσπαθώ να διορθώσω τα λάθη που έκανα πέρσι και να έχω την εικόνα που πρέπει».



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 05:15:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Να δίνουμε χαρά στους φιλάθλους και στους εαυτούς μας"



Στο περιθώριο της παρουσίας του στο PAOK FC Official Mobile Store στη Διεθνή Εκθεση Θεσσαλονίκης ο Γιάννης Σκόνδρας έκανε δηλώσεις στους εκπροσώπους του Τύπου, μιλώντας για την προσωπική του βελτίωση συγκριτικά με πέρυσι, αλλά και τη συνέχεια για το «δικέφαλο» του βορρά.

«Είναι σημαντικό για την οικογένεια του ΠΑΟΚ να έρχονται μικρά παιδιά και οι γονείς τους εδώ και να δίνουμε χαρά στον κόσμο. Σίγουρα το κλίμα έχει αντιστραφεί, αλλά θέλουμε να συνεχίσουμε έτσι, να δίνουμε χαρά στους φιλάθλους και στους εαυτούς μας».

Για το εάν ο κόσμος αντιμετωπίζει διαφορετικά τους παίκτες του ΠΑΟΚ μετά την πρόκριση επί της Ζίμπρου και την εμφατική νίκη κόντρα στον Πλατανιά: «Δεν θα έλεγα ότι έχουμε διαφορετική αντιμετώπιση, ακόμη δεν έχουμε καταφέρει τίποτα. Υπάρχουν ακόμη πολλά παιχνίδια και θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι. Είναι ακόμη νωρίς για να πούμε ότι το κλίμα είναι καλό ή στραβό».

Για τον αγώνα που ακολουθεί με τη Νίκη Βόλου:

«Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα κερδίζουμε. Ο στόχος του ΠΑΟΚ είναι να νικάει μέσα, έξω. Σίγουρα είναι μείον ότι θα παίξουμε χωρίς κόσμο, αλλά έχουμε καλύτερο ρόστερ και μπορούμε να κερδίσουμε».

Για την διακοπή του πρωταθλήματος και αν επηρεάσει τον ΠΑΟΚ:

«Ίσως. Κάποια παιδιά ήταν στην Εθνική. Ολοι, όμως, είμαστε επαγγελματίες και θα είμαστε πανέτοιμοι».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 10:00:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μπράβο για όσα έχεις καταφέρει σε αυτά τα παιχνίδια.
Είσαι σε φόρμα και αυτό φαίνεται.
Πολλά χιλιόμετρα, εξαιρετικές συνεργασίες με Μακ ή Σάλπι και αμυντικά πολύ καλός.
Και το λέω εγώ που δεν μου γεμίζεις το μάτι!
Μπράβο και πάλι!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2014, 10:01:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Βελτιώνεσαι ανέλπιστα ... Για να δούμε..... ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 12:02:06 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Περσι ήταν ο "χοντροκ@λης",ο "θερμοσίφωνας με ποδια" κλπ κλπ φετος βγαζει ματια.Λιγο υπομονή να είχαμε σαν οπαδοί... :(
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 12:04:07 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Φανταζομαι ολοι αυτοι τα ελεγαν αυτά, ποσο μπαλα ξερουν η εχουν παιξει στην ζωη τους  facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 2.Γιάννης Σκόνδρας
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 11:49:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Μετράει η νίκη»



«Είναι σημαντικό ότι με μία μέτρια εμφάνιση και πολλά λάθη πήραμε τους τρεις βαθμούς. Ευτυχώς είχαμε κάποια καλά διαστήματα, καταφέραμε να σκοράρουμε και κερδίσαμε το ματς. Η ομάδα έχει δυνατότητες, σήμερα κερδίσαμε έχοντας αρκετή κούραση», είπε αρχικά ο ακραίος μπακ του ΠΑΟΚ

«Όταν παίζεις δύο φορές την εβδομάδα είναι μοιραίο να υπάρχει κούραση. Προσπαθούμε να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο, αλλά χρειαζόμαστε ακόμη δουλειά. Ένα συν είναι το κλίμα, είμαστε όλοι φίλοι μέσα στην ομάδα. Να συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά και να κρατήσουμε σκυμμένο το κεφάλι γιατί η συνέχεια είναι δύσκολη».

Δεν έκανε και το καλύτερό σου παιχνίδι αλλά δεν τρέχει τίποτα. 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"