Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015  (Αναγνώστηκε 28377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #190 στις: Αυγούστου 06, 2015, 12:06:10 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Χτυπάει» Λέοβατς ο ΠΑΟΚ!



Σε διαπραγματεύσεις με τη Ριέκα για την απόκτηση του Κροάτη μπακ βρίσκονται οι άνθρωποι του «Δικέφαλου του Βορρά»!

Πολύ κοντά στην απόκτηση του Μαρίν Λέοβατς είναι ο ΠΑΟΚ σύμφωνα με τους ανθρώπους του! Οι «ασπρόμαυροι» ξεκαθάρισαν ότι ο Γκόικο Τσίμιροτ δεν απασχολεί πλέον την ομάδα, ωστόσο επιβεβαίωσαν το ενδιαφέρον και τις διαπραγματεύσεις για τον Κροάτη αριστερό μπακ!

Άνθρωποι του ΠΑΟΚ βρίσκονται σε συνεχείς επαφές με τη Ριέκα προκειμένου να κάνουν κάτοικο Θεσσαλονίκης τον Λέοβατς, διαψεύδουν πάντως τα δημοσιεύματα από την Κροατία που αναφέρουν ότι το κόστος της μεταγραφής θα φτάσει το 1 εκατομμύριο ευρώ.

onsports.gr

1 μυριο ο Λεοβατς?
Σιγα ρε ποιος ειναι? :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #191 στις: Αυγούστου 06, 2015, 12:08:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Του "έκλεψε" Κρέσπο, η Άστον Βίλα



Στο φως έρχεται μια περίπτωση ποδοσφαιριστή που έφτασε πολύ κοντά στην Τούμπα, όμως την τελευταία στιγμή ο παίκτης προτίμησε την Premier League. Πρόκειται για τον Ισπανό αμυντικό Χοσέ Άνγκελ Κρέσπο. Ο 28χρονος ποδοσφαιριστής την περασμένη σεζόν αγωνιζόταν στην Κόρδοβα και στον Δικέφαλο τον είχαν ψηλά στην λίστα τους.

Η αγγλική ομάδα αρχικά ενδιαφερόταν να αποκτήσει τον 28χρονο στόπερ σαν δανεικό, όμως ο Κρέσπο ζητούσε να πάρει μεταγραφή. Φαινόταν πως ο ΠΑΟΚ που είχε καταθέσει επίσημη πρόταση για την απόκτηση του είχε προβάδισμα. Όμως η απόφαση των άγγλων να επιστρέψουν και να ζητήσουν τα δικαιώματα του παίκτη από την Κόρδοβα χάλασε την μεταγραφή του στην Τούμπα.

 gazzetta.gr

Ποιος Κρέσπο ρε?
Ποια Κορδοβα?
Μαλεζας λεμε!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #192 στις: Αυγούστου 06, 2015, 12:37:21 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αγκαλιά με Λέοβατς, κρούση για Σάμπο ο ΠΑΟΚ



 Ο 27χρονος Κροάτης φουλ μπακ της Ριέκα ετοιμάζει ήδη βαλίτσες για Ελλάδα, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες ο Δικέφαλος τα έχει βρει σχεδόν σε όλα με τη Ριέκα.

Ο ιδιοκτήτης της κροατικής ομάδας, Νταμίρ Μίσκοβιτς δεν θέλει να δώσει έναν πολύ καλό παίκτη στην μεγάλη αντίπαλό του στο πρωτάθλημα Ντιναμό Ζάγκρεμπ και μέχρι την Παρασκευή αναμένεται να ανάψει το "πράσινο φως" για την μετακίνηση του Λέοβατς στον ΠΑΟΚ. Εφόσον όλα κυλήσουν ομαλά, ο Λέοβατς θα μεταβεί άμεσα στη Θεσσαλονίκη για να υπογράψει.


 Μετά τη ρεβάνς, βολιδοσκόπηση σε Σάμπο

Μία άλλη περίπτωση που αναμένεται να απασχολήσει τον ΠΑΟΚ και τον Φρανκ Άρνεσεν, στο περιθώριο της ρεβάνς με τη Σπάρτακ Τρνάβα, είναι αυτή του Έρικ Σάμπο. Ο 24χρονος μέσος άρεσε πολύ στον Άρνεσεν στο πρώτο ματς και τον έβαλε πολύ ψηλά στη λίστα του μετά τα στοιχεία τα οποία συγκέντρωσε. Το πιθανότερο είναι, μετά το ματς, να κάνει βολιδοσκόπηση στον παίκτη και την Τρνάβα που θα κρίνει και τις μετέπειτα κινήσεις.Την Τετάρτη (5/8), πάντως, ο παίκτης έλεγε σε συμπατριώτες του δημοσιογράφους ότι ακόμη δεν έχει δεχθεί καμία κρούση από τον ΠΑΟΚ.

sport24.gr

Κατι για οικοδομο ακουω και δεν μου αρεσει!! >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #193 στις: Αυγούστου 06, 2015, 10:48:54 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Λέοβατς ο «εκλεκτός»



Ο Μάριν Λέοβατς φέρεται να είναι η επιλογή του Ίγκορ Τούντορ για την κάλυψη της θέσης του αριστερού μπακ στον ΠΑΟΚ.

Ο 27χρονος συμπατριώτης του Κροάτη τεχνικού του ΠΑΟΚ, αγωνίζεται από το 2014 στη Ριέκα, ενώ προηγουμένως φορούσε τη φανέλα της Αούστρια Βιέννης, με την οποία έπαιξε και στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ τη σεζόν 2013-14.

Ο ύψους 1.80 μ. αριστερός μπακ, έχει φορέσει και τρεις φορές τη φανέλα της Εθνικής Κροατίας από το 2014, όταν έκανε το ντεμπούτο του σε φιλικό με την Αργεντινή.

Σύμφωνα με πληροφορίες από τη Θεσσαλονίκη, ο παίκτης αναμένεται στην Ελλάδα την Παρασκευή για ιατρικές εξετάσεις και υπογραφές.

novasports.gr

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #194 στις: Αυγούστου 06, 2015, 04:06:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο Μαρίν Λέοβατς θα παίξει το Σάββατο (8/8) το τελευταίο του παιχνίδι με την Ριέκα και όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα sportcom.hr στη συνέχεια θα αναχωρήσει για το εξωτερικό.

Ο παίκτης κοστολογείται 1,5 εκ. ευρώ, αλλά όπως σημειώνεται αν, τελικά, καταλήξει στον ΠΑΟΚ, αυτό θα συμβεί με λιγότερα χρήματα.

Ακόμη γράφεται, ότι ο Δικέφαλος δεν είναι η μοναδική επιλογή για τον Λέοβατς, αφού ενδιαφέρονται, επίσης, η Άουγκσμπουργκ και η Τζένοα.

Τέλος, επισημαίνεται ότι ο πρόεδρος της Ντιναμό Ζάγκρεμπ Ζντράβκο Μάμιτς είναι διατεθειμένος να "χρυσώσει" τον Κροάτη αριστερό φουλ μπακ, όμως, ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής θέλει να αγωνιστεί εκτός Κροατίας.

sport24.gr

Σε εμας θα ερθει! 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #195 στις: Αυγούστου 07, 2015, 09:21:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Θέλω να έρθω στον ΠΑΟΚ"



Ο αρχηγός της Τρνάβα εμφανίστηκε ενήμερος για την πρόταση του ΠΑΟΚ λέγοντας τα εξής:
"Την Κυριακή έχω παιχνίδι με την Σπαρτάκ. Όπως γνωρίζετε έχω συμβόλαιο με την ομάδα. Έμαθα για την πρόταση του ΠΑΟΚ αλλά δεν μπορώ να πω παραπάνω πράγματα αυτήν την στιγμή. Θέλω να έρθω στον ΠΑΟΚ. Θα είναι ένα βήμα στην καριέρα μου. Μετά το τέλος του αγώνα μου μίλησαν οι οπαδοί του ΠΑΟΚ. Ήταν φανταστικοί. Εντυπωσιάστηκα που ήταν 20.000 στο πρώτο ματς".

 gazzetta.gr

Δεν τρελαινομαι ιδιαιτερα να πω την αληθεια.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #196 στις: Αυγούστου 08, 2015, 07:48:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παίρνει Μαλεζά ο ΠΑΟΚ!



Σύμφωνα με πληροφορίες ο ΠΑΟΚ τα βρήκε σε όλα με τον 30χρονο αμυντικό, ο οποίος είναι προ των πυλών και ετοιμάζεται να φορέσει για δεύτερη φορά στην καριέρα του τα ασπρόμαυρα.

Ο έμπειρος στόπερ (θέση όπου πονούσε η ομάδα) θα ανηφορίσει την Δευτέρα στη Θεσσαλονίκη, θα περάσει απ' τις καθιερωμένες ιατρικές εξετάσεις κι εν συνεχεία θα ανακοινωθεί η απόκτησή του, που πιθανότατα θα 'χει διετή χρονική διάρκεια.

Μάλιστα, ο Μαλεζάς -εν αντιθέσει με τους άλλους δύο προαναφερθέντες- θα 'χει και δικαίωμα να αγωνιστεί στα διπλά παιχνίδια με την Μπρόντμπι για τα πλέι οφ του Europa League. Φυσικά πρόκειται για έναν παίκτη που γνωρίζει... άριστα τα κατατόπια στον σύλλογο, δεδομένου πως εκεί ανδρώθηκε, εκεί έπαιξε ως το 2012 (μετά πήγε σε Φορτούνα και Παναιτωλικό ως τώρα), εκεί υπήρξε και αρχηγός.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #197 στις: Αυγούστου 08, 2015, 07:59:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ανακοίνωσε τον Σάμπο στον ΠΑΟΚ η Σπάρτακ



Μέσω της ιστοσελίδας της, η Σπαρτάκ Τρνάβα ανακοίνωσε επίσημα πως ο Έρικ Σάμπο θα συνεχίσει την καριέρα του στον ΠΑΟΚ.

Μάλιστα, οι Σλοβάκοι αναφέρουν πως η προσφορά ήταν συμφέρουσα για το σύλλογο και ισχυρίζονται πως ο 23χρονος μέσος θα βρεθεί τη Δευτέρα (10/8) στην Θεσσαλονίκη για ιατρικές εξετάσεις και υπογραφές συμβολαίου.

Η διάρκεια του συμβολαίου του στον "Δικέφαλο" βρίσκεται υπό διαπραγμάτευση, όπως υποστηρίζουν οι Σλοβάκοι.

Στο ίδιο κείμενο φιλοξενούνται δηλώσεις του Σάμπο ο οποίος ανέφερε: "Μια τέτοια ευκαιρία δεν έρχεται κάθε μέρα, φυσικά είμαι πολύ χαρούμενος. Υποθέτω ότι κανένας ποδοσφαιριστής δεν θα δίσταζε ούτε για ένα δευτερόλεπτο. Είναι μια μεγάλη στροφή στην επαγγελματική μου καριέρα. Είμαι εξαιρετικά ευγνώμων που μου έδωσε η Σπαρτάκ την ευκαιρία να παίξω σε μεγαλύτερο ανταγωνισμό.

Επίσης, θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που μου επιτρέπουν να πάω και να δοκιμάσω κάτι νέο. Η Σπάρτακ είναι και θα συνεχίσει να είναι στην καρδιά μου. Αλλά θέλω να δοκιμάσω κάτι νέο. Είναι μια μεγάλη πρόκληση για μένα".

contra.gr

Ερχεται τελικα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #198 στις: Αυγούστου 08, 2015, 08:01:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Επιβεβαιώνει ο ΠΑΟΚ για Σάμπο



Στον ΠΑΟΚ επιβεβαιώνουν πως ο Σλοβάκος θα βρίσκεται τη Δευτέρα στη Θεσσαλονίκη για να τελειώσει μια και καλή το deal, ωστόσο οριστική συμφωνία μέχρι να ο παίκτης να περάσει από ιατρικά, δεν υπάρχει.
Αξίζει να σημειωθεί πάντως, πως ο Σάμπο δεν έχει δικαιώμα συμμετοχής στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ κόντρα στη Μπρόντμπι, αφού έχει ήδη συμμετάσχει στα προκριματικά με την Σπαρτάκ Τρνάβα. Κάτι που δεν ισχύει σε περίπτωση που ο ΠΑΟΚ προκριθεί στους ομίλους.

novasports.gr
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015
« Απάντηση #199 στις: Αυγούστου 08, 2015, 08:24:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Και παίζει επίσης του Σταφυλίδη πολύ δυνατά... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"