9. Δημήτρης Παπαδόπουλος

Αποστολέας Θέμα: 9. Δημήτρης Παπαδόπουλος  (Αναγνώστηκε 8125 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

9. Δημήτρης Παπαδόπουλος
« στις: Αυγούστου 29, 2014, 03:24:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Στον ΠΑΟΚ ο Παπαδόπουλος!



Ολοκληρώθηκε η συμφωνία του ΠΑΟΚ με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο, ο οποίος υπέγραψε σήμερα το πρωί το συμβόλαιό του, διάρκειας ενός έτους, αφού πέρασε επιτυχώς τις ιατρικές εξετάσεις.

Ο Παπαδόπουλος έχει γεννηθεί στις 20 Οκτωβρίου του 1981 στο Γκαγκάριν της πρώην Σοβιετικής Ένωσης (νυν Ουζμπεκιστάν) και έχει ύψος 1,80. ξεκίνησε την καριέρα του από τον Ακράτητο, συνέχισε για μια διετία στην Μπέρνλι κι απο κεί για 5 χρόνια στον Παναθηναϊκό και μετά ακολούθησαν Λέτσε, Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Θέλτα, πριν επιστρέψει στην Ελλάδα και αγωνιστεί σε Λεβαδειακό, Πανθρακικό και Ατρόμητο διαδοχικά.

Συνολικά έχει αγωνιστεί σε 338 ματς εθνικών και ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων με τις ομάδες του, πετυχαίνοντας 96 γκολ και δίνοντας 35 ασίστ. Στην Ελλάδα έχει αγωνιστεί σε 203 ματς  πετυχαίνοντας 78 γκολ και δίνοντας 25 ασίστ!

Είναι μέλος της Εθνικής Ανδρών από το 2002 και μέλος της ιστορικότερης Εθνικής Ελλάδος ποδοσφαίρου, που το 2004 κατέκτησε το Ευρωπαϊκό, στο οποίο ο Παπαδόπουλος αγωνίστηκε δυο φορές και ήταν αυτός που έδωσε την ασίστ για το γκολ του Ζήση Βρύζα εναντίον της Ρωσίας, που έδωσε την πρόκριση από τον όμιλο. Συνολικά έχει 22 συμμετοχές με το εθνόσημο και έχει πετύχει 2 γκολ.

Έχει κατακτήσει επίσης ένα πρωτάθλημα κι ένα κύπελλο Ελλάδος, καθώς και ένα πρωτάθλημα Κροατίας με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokfc.gr/news-el/20140829-ston-paok-o-papadopoulos/
Το οτι θα ανοιγα και τοπικ με το ονομα Παπαδοπουλος δεν το περιμενα ποτε μου!
Καλως ηρθες στον ΠΑΟΚ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 29, 2014, 06:33:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Καλώς ήρθες στην ομάδα μας!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 29, 2014, 10:22:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο διεθνής επιθετικός ανέβασε μια φωτογραφία στο instagram, όπου είναι παιδί και φοράει φανέλα του «δικεφάλου του βορρά». Μάλιστα, έγραψε στην σχετικά λεζάντα πως «ΠΑΟΚ!!!!2014. Η φωτογραφία είναι από το 1986!!! Στην χώρα που γεννήθηκα! Ουζμπεκιστάν!!! Στο Γκαγκάριν!!!!».


Ολοι ΠΑΟΚσηδες ξαφνικα.. 8)


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 29, 2014, 11:48:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Outsider

  • Silver Member
  • ****
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Εξωτική Χαλκιδική
  • 350
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καλώς ήρθε λοιπόν στη μεγαλύτερη ομάδα. Να ευχηθώ να δικαιώσει την επιλογή αυτή. Από τους οπαδούς το μόνο που θέλω είναι με την πρώτη στραβή να μην αρχίσουν να τον αγχώνουν και να του θυμίζουν την πράσινη καταγωγή του.
Δεν περιμένουμε παπάδες αλλά μία βοήθεια να πηγαίνει πιο εύκολα η μπάλλα στο πλεκτό. Μία ακόμη επιλογή στην επίθεση. Σε τρεις διοργανώσεις ταυτόχρονα χρειάζεται πάγκος.
ΥΓ: Η φωτο  με την φανέλα του ΠΑΟΚ όντως ενδιαφέρουσα και ντοκουμέντο. Πάντως είναι πανάρχαια σε σχέση με το 1986. Μοιάζει με φανέλα του 60΄και μάλλον από τότε είναι. Ποιός ξέρει πως έφθασε μέχρι το ουζμπεκιστάν...
 

Απ: Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 29, 2014, 11:51:56 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καλώς ήρθες μυταρά!!!! Ελπίζω σε απόδοση μεγαλύτερη των προεξοχών σου :))

Υ.Γ. το photoshop κάνει θαύματα.... Τι κάνει ο άνθρωπος για ένα μεροκάματο..... :(
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 30, 2014, 10:32:15 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πρωινο κουτσομπολιο  :)

To παρασκήνιο με "Παπ"

Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος συμφώνησε άμεσα με τον ΠΑΟΚ και σύμφωνα με πληροφορίες, οι απολάβες του θα φτάσουν τις 140.000 ευρώ συν κάποια μπόνους για την επίτευξη των στόχων του "Δικεφάλου" (π.χ. κατάκτηση του Κυπέλλου και έξοδος στο Τσάμπιονς Λιγκ).

Η λογική της απόκτησής του έχει να κάνει με το ότι είναι πολύ ικανός στο σκοράρισμα ενώ μπορεί να παίξει τόσο ως φουνταριστός όσο και ως περιφερειακός επιθετικός. Ακόμη έχει την δυνατότητα να συμμετέχει στο ανασταλτικό πλάνο της ομάδας και στον ΠΑΟΚ λένε πως δεν... φράζει τον δρόμο στον Ευθύμη Κουλούρη.

Τονίζουν πως λόγω εμπειρίας μπορεί να αποδίδει άμεσα ως αλλαγή και ότι με αυτόν "γεμίζει" η επιθετική γραμμή των "ασπρόμαυρων" αφού ακόμη υπάρχει ο Στέφανος Αθανασιάδης αλλά και ο φέρελπις Κουλούρης.

sport24.gr
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 30, 2014, 11:05:25 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καταρχήν καλως ηρθε!
Το γκολ το χει είναι μπουκαδορος, μπαινει στις φασεις με ευκολια, πιστευω πως θα βοηθησει.
Από την άλλη δεν θα ηθελα να δω με τιποτα να "καίγεται" ο Κουλουρης.
Αυτό θα είναι το μεγαλυτερο εγκλημα!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 9. Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 11:40:20 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 9. Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 08:33:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Νιώθω έτοιμος"



"Θέλω πολύ να παίζω. Ηταν ένα φιλικό παιχνίδι το γήπεδο δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Για εμάς ήταν καλό να πάρουμε ρυθμό και να μείνουμε σε ένταση αγώνα.

Σχετικά με την φωτογραφία που τον απεικονίζει σε μικρή ηλικία με την φανέλα του ΠΑΟΚ:"
Η γιαγιά μου μου την έφερε όταν ήμουν μικρός. Πως τα φέρνει η ζωή, την φόρεσα τότε χωρίς να το ξέρω και τώρα την ξαναφόρεσα. Είμαι πολύ χαρούμενος"

Για τον βαθμό ετοιμότητάς του: "Ο προπονητής ξέρει. Εκανα προπονήσεις μόνος όλο το προηγούμενο διάστημα. Χρειάζομαι μόνο λίγο χρόνο για να γνωρίσω τους συμπαίκτες μου και να με γνωρίσουν. Θα παίξω όπου με ζητηθεί, πάντα νιώθω έτοιμος, το θέμα είναι τι γίνεται μέσα στο γήπεδο. Θέλω πολύ ένα πρωτάθλημα, γιατί όχι να μην το πετύχει φέτος ο ΠΑΟΚ. Δεν θέλω να πω κάτι για τις άλλες προτάσεις που είχα, τώρα είμαι στον ΠΑΟΚ".


Ελπίζω να πάρει μπρος γρήγορα...γιατί θέλει και πρωτάθλημα!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 9. Δημήτρης Παπαδόπουλος
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 10:38:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θελει και πρωταθλημα ο Παπαδόπουλος.
Ενταξει ας βαλει καμια 15αρια γκολ μονο αυτος και βλέπουμε!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!