Ιβάν Σαββίδης

Αποστολέας Θέμα: Ιβάν Σαββίδης  (Αναγνώστηκε 55776 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #410 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 03:06:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 :)) :)) :)) :)) :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #411 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 07:49:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Εκπληρώνω όλες τις υποσχέσεις μου»…



Μετά από συλλογή όλων των πληροφοριών για τα χθεσινά γεγονότα της Τούμπας, ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, προχώρησε στην παρακάτω δήλωση στο paokfc.gr:


«Μετά από μια ακόμη μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, θα ήθελα σήμερα να μπορώ μόνο να εκφράσω την περηφάνια μου γι’ αυτή την ομάδα. Θα ήθελα να έχω την ευκαιρία να νιώθω μόνο χαρά, τιμή, ανυπομονησία να δω ξανά αυτόν τον ΠΑΟΚ.Μετά από ένα -εν ριπή οφθαλμού- sold out, θα ήθελα να μπορώ να εκφράσω μόνο την ευγνωμοσύνη μου στους φιλάθλους μας, που υποστήριξαν υποδειγματικά την ομάδα στον αγώνα, που ανέχτηκαν τις προκλήσεις των αντιπάλων οπαδών, που έδειξαν ποιές είναι οι πραγματικές ΠΑΟΚτσήδικες αρχές και αξίες.

Δυστυχώς κάποιοι αυτοαποκαλούμενοι οπαδοί του ΠΑΟΚ, δεν μου δίνουν αυτή τη δυνατότητα. Ίσως δεν αισθάνονται ότι το αξίζω…

Δυστυχώς, δεν είναι μόνον εναντίον μου και εναντίον του οράματός μου. Στέκονται απέναντι στην μεγάλη πλειοψηφία των ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΩΝ οπαδών του ΠΑΟΚ, απέναντι στην οικογένεια στην οποία ισχυρίζονται ότι συμμετέχουν.Αυτό είναι το τέλος για εκείνους.

Έχουμε τα μέσα για να τους αποβάλουμε και λαμβάνουμε τα μηνύματα των αυθεντικών και σοβαρών οπαδών να προχωρήσουμε σ´ αυτή την αποστολή.Τους θεωρούμε το ίδιο εχθρούς, όπως οποιονδήποτε άλλον προβοκάτορα εναντίον του ΠΑΟΚ. Από το ματς εναντίον του Ολυμπιακού θα δουν ένα άλλο πρόσωπο.

Είναι μια υπόσχεσή μου προς τους πραγματικούς οπαδούς και φιλάθλους μας, ότι θα είναι περήφανοι μα και ασφαλείς στην Τούμπα.Και μέχρι σήμερα εκπληρώνω όλες τις υποσχέσεις μου».

Με τιμή,Ιβάν Σαββίδης.




ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΖΕΙΣ!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #412 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 08:04:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Αγριευει το πραγμα..... 8)
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #413 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 08:05:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Γουσταρω!  >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #414 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 08:14:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Το εγραψα και σε αλλο τοπικ..Οτι και αν κανει, το θεμα ειναι να υπαρξουν συμπαραστατες στην κινηση του..... Αν αρχισουν τα "κατω τα χερια απο τα αδερφια μας" το αποτελεσμα δεν θα ειναι το αναμενομενο....

Tα πραγματα ειναι απλα: Συνδεσμοι δυστυχως δεν μπορειτε να περιφρουρησετε το χωρο....Ως εκ τουτου αναλαμβανω εγω την περιφρουρηση, τον " ελεγχο" στις εισοδους ,  την "προληψη " και την "καταστολη" τετοιων φαινομενων....

Τους κοβεις το γηπεδο για παντα και τελειωνει το προγραμμα... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 08:25:48 μμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #415 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 11:13:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Τελη, πιστευεις πως δεν θα υπαρξουν καποιοι να φωναξουν την μ@λ@κια τους?
Ε οσοι και να ειναι αυτοι, ειναι λιγοι!
Και χαιρομαι που ο Σαββιδης καταλαβε οτι ειναι ΕΧΘΡΟΙ του ΠΑΟΚ.
Οπως λες τους κοβεις το γηπεδο ειτε θελουν ειτε οχι! :whistiling:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 11:16:23 μμ από jim »
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #416 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 12:01:47 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ο Φίλης δεν έχει δικαίωμα να είναι υπουργός Παιδείας»



Την χαρά του για την ποντιακή νεολαία εξέφρασε ο Ιβάν Σαββίδης, μιλώντας στο περιθώριο της τελετής έναρξης της 2ης Παγκόσμιας συνδιάσκεψης ποντιακής νεολαίας. Ωστόσο εκτόξευσε ευθείες βολές εναντίον του Νίκου Φίλη.

Ο κ.Σαββίδης, το Ιδρυμα του οποίου είναι ο μεγάλος χορηγός αυτής της διοργάνωσης, έκανε γνωστό πως το ίδρυμα προχωρά στη δημιουργία μιας επιστημονικής οργάνωσης που θα αναζητήσει και θα βρει τι έχει συμβεί με τους Πόντιους και την Γενοκτονία. «Πρέπει να αλλάξει ο τρόπος που αναφέρονται οι Πόντιοι στα ελληνικά σχολικά βιβλία», είπε ο κ.Σαββίδης.

Ετσι, βρήκε την ευκαιρία να αναφερθεί με ιδιαίτερα έντονο τρόπο στα όσα έχει πει ο νέος υπουργός Παιδείας, Νίκος Φίλης, που δεν αναγνωρίζει την Γενοκτονία. «Ο υπουργός Παιδείας είπε κάποια πράγματα για τους Πόντιους. Όταν αρνείται αυτό που έχει συμβεί και φέρνει στεναχώρια σε τόσους χιλιάδες ανθρώπους, δε δικαιούται να είναι υπουργός. Για ποιο λόγο κλαίει τόσος κόσμος; Για ποιον λόγο τραγουδάνε τόσα παιδιά και μας κάνουν να κλαίμε. Είναι διαφορετικό να λέει κάποιος απλός πολίτης κάτι, και διαφορετικό αν αυτός είναι υπουργός. Εγώ καλούσα να ψηφίσουν τον Τσίπρα, αλλά όχι για να λέει κάτι τέτοιο».

Ο κ.Σαββίδης αναφέρθηκε και στο θέμα της οικονομικής κρίσης και της φυγής νέων ανθρώπων και τόνισε: «Αν δεν ήμουν Ελληνας θα έφευγα. Αλλά όταν με ρωτάνε τους λέω να έρθουν και να επενδύσουν. Δυστυχώς φεύγουν και Ελληνες και η διασπορά μεγαλώνει. Η νεολαία δεν πρέπει να φεύγει. Δεν επιτρέπεται. Θα είναι καταστροφή».


Χωστα γ@μα το σπιτι του, τον μπινε! >:( >:( >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #417 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 11:13:32 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Στο μεταξύ, ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοίνωσε ότι το φιλανθρωπικό ίδρυμα Ιβάν Σαββίδη προχωρά στη σύσταση Ιδρύματος Ποντιακών Μελετών στη Θεσσαλονίκη.

Οπως τόνισε συγκεκριμένα:

"Στο Ίδρυμα θα συμμετέχουν και τούρκοι ιστορικοί. Δεν θα είναι σκοπός του η έχθρα μεταξύ των λαών αλλά η μελέτη της ιστορίας", εξήγησε ο Ιβάν Σαββίδης και ευχήθηκε "η λήξη αυτής της συνδιάσκεψης να είναι η αρχή ενός παγκόσμιου ποντιακού συνεδρίου που θα έχει σαν σκοπό τη δημιουργία μιας παγκόσμιας οργάνωσης.

Έξω από τα ελληνικά σύνορα υπάρχει μία ακόμη Ελλάδα επτά εκατομμυρίων ανθρώπων. Στις χώρες με ισχυρή ελληνική διασπορά, όπως οι ΗΠΑ, να κάνουμε κέντρα προώθησης των ελληνικών συμφερόντων. Πρέπει να εισακουστούμε από όλους και όχι μόνο από την ελληνική κυβέρνηση".

Ιδιαίτερα συγκινημένος ήταν ο οικουμενικός πατριάρχης Βαρθολομαίος. Οι εργασίες συνεχίζονται σήμερα και η συνάντηση θα κλείσει την Κυριακή με  γιορτή του ποντιακού πολιτισμού στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του ΠΑΟΚ, με δωρεάν είσοδο.



Όχι θα κωλώσει μπροστά στον κάθε καραγκιόζη που πετάει μια μ@λ@κια!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #418 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 12:07:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Οσο περναει ο καιρος, τοσο τον εκτιμω ολο και πιο πολυ αυτον τον ανθρωπο pano
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #419 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 04:06:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Η πρόταση στον Σαββίδη για το Παλατάκι



Ο Ιβάν Σαββίδης ήταν όλες τις προηγούμενες μέρες στην Θεσσαλονίκη, γεγονός που έδωσε τη δυνατότητα στους ανθρώπους του ΠΑΟΚ (της ΚΑΕ και του Ερασιτέχνη) να επαναφέρουν στο προσκήνιο το σενάριο εμπλοκής του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ στην ομάδα μπάσκετ.

Το νέο στοιχείο που προκύπτει είναι ότι στον Σαββίδη προσφέρεται η πλήρης εκμετάλλευση του PAOK Sports Arena, προκειμένου να στηρίξει την επένδυσή του στην ΚΑΕ χωρίς, μέχρι στιγμής, ωστόσο, να έχουν γίνει γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες. Μένει, πλέον, να φανεί εάν και πότε ο ισχυρός άνδρας του Δικεφάλου θα αποφασίσει να γίνει αφεντικό και του μπασκετικού ΠΑΟΚ.

contra.gr

Αντε ρε Ιβαν, κανε κατι!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!