Ιβάν Σαββίδης

Αποστολέας Θέμα: Ιβάν Σαββίδης  (Αναγνώστηκε 55769 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #360 στις: Απριλίου 28, 2015, 09:05:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Να χαμε να λεγαμε ειναι αυτα.
Οπως εστρωσε θα κοιμηθει, αν αλλαξει τροπαρι θα δει και αλλαγη απο λευρας κοσμου.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #361 στις: Απριλίου 28, 2015, 10:27:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο λόγος για τον πρόεδρο της ερασιτεχνικής Νίκης Βόλου, Γιάννη Ξάνθη:

"Την ερχόμενη εβδομάδα θα έχω επαφή με ιθύνοντες του ΠΑΟΚ. Θα επιδιώξουμε μία συνεργασία. Ευελπιστούμε πως ο κ. Σαββίδης θα βοηθήσει οικονομικά, με έμψυχο υλικό αλλά και με τεχνογνωσία. Υπάρχουν χίλιοι τρόποι για να βοηθήσει" ανέφερε ο πρόεδρος της Ερασιτεχνικής, μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό «Volos 9.86»


Πως? :o
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #362 στις: Απριλίου 29, 2015, 10:23:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Τα συγχαρητήρια του Ιβάν Σαββίδη στην ομάδα βόλεϊ


Αναλυτικά το μήνυμα του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ:

“Μόνο συγκίνηση και υπερηφάνεια μπορεί να αισθανθεί όποιος παρακολούθησε στενά την προσπάθεια του τμήματος βόλεϊ του ΠΑΟΚ προς την κατάκτηση του Πρωταθλήματος!Αξίζουν συγχαρητήρια στην διοίκηση, τον προπονητή, τους παίκτες και σε όσους συνέβαλαν ώστε να φτάσει ο ΠΑΟΚ στην κορυφή του αθλήματος στην Ελλάδα με κερδισμένους δυο τίτλους! Μέσα από σκληρή προσπάθεια και συγκλονιστικές εμφανίσεις η ομάδα έγραψε μια χρυσή σελίδα στην ιστορία της και στην ιστορία του αθλητισμού της Θεσσαλονίκης!Ακόμη μεγαλύτερο κέρδος είναι η στήριξη που κατάφεραν να κερδίσουν από τον κόσμο, που κι εκείνος με τη σειρά του έχει μεγάλο μερίδιο στην πορεία των τελικών”.



Απο συγχαρητηρια καλα πηγαμε Ιβαν! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #363 στις: Μαΐου 11, 2015, 11:56:56 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Πουλάς τρέλα Γιωργάκη?  smilepaok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #364 στις: Μαΐου 11, 2015, 05:50:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μακάρι η τρελίτσα σου να γίνει έμπνευση.... Ο ΠΑΟΚ μια σπίθα χρειάζεται :)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #365 στις: Μαΐου 12, 2015, 09:26:29 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login



Πουλάς τρέλα Γιωργάκη?  smilepaok




Ναι πουλάει....
Τον βλέπεις τον όρθιο πίσω του με τα τσαντάκια?  :grin1:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #366 στις: Μαΐου 12, 2015, 02:03:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Μπραβο Ιβαν.Κι αυτο νομιζω ειναι η αρχή..
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #367 στις: Μαΐου 12, 2015, 04:14:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ιβάν Σαββίδη:

«Δώσαμε στην εφορία τα έγραφα τα οποία βεβαιώνουν την καταβολή των χρημάτων. Έχουμε πληρώσει 10.886.000 ευρώ και τελειώσαμε έτσι το θέμα των οφειλών του ΠΑΟΚ. Από σήμερα ο ΠΑΟΚ είναι καθαρός. Θέλω να συγχαρώ όλους εμάς, όλους όσοι πιστεύανε αλλά και τους δύσπιστους, που ο ΠΑΟΚ είναι απόλυτα καθαρός απέναντι στην πολιτεία και στους δανειστές του.

Τελειώσαμε αυτή τη μακροχρόνια διαδικασία και έχουμε απελευθερώσει το εαυτό μας από αυτό το βάρος. Τώρα και με προσοχή θα κάνουμε βήμα- βήμα την αλλαγή του συστήματος και θα παρουσιάσουμε τη νέα στρατηγική και θα προχωρήσουμε μπροστά. Εχουμε μεγάλες υποθέσεις και είμαι ευτυχισμένος που μπορώ να υλοποιήσω τις σκέψεις μου. Ηταν θέμα αρχής και σημαντικό για μένα.

Θα μπορούσαμε να πέσουμε κατηγορία και να μην πληρώσουμε τίποτα Οικονομικά ήταν πιο συμφέρον και θα μας καταλάμβανε τον ίδιο χρόνο. Αλλά δεν ήθελα να υπάρχει μαύρη κηλίδα στην ιστορία του ΠΑΟΚ. Και πολύ περισσότερο επειδή θα εμφανιζόταν στη δική μου παρουσία. Θέλω να γνωρίζει όλη η Ελλάδα ότι ο ΠΑΟΚ είναι πάντα έτοιμος να πληρώσει τις οφειλές του, όλα όσα χρωστάει και αυτό τελείωσε.

Πρώτος στόχος είναι να κοιμηθώ με καλές σκέψεις. Ακουγα πολλά δυσάρεστα τελευταία. Αυτό ενίσχυε την υπομονή μου. Αλλά ήθελα ο κόσμος να πειστεί ότι θα τηρήσω το λόγο μου. Το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα θα ενισχύσουμε την ομάδα των μάνατζερ. Σήμερα ο γιος μου μαζί με ένα κύριο μέτοχο της ΠΑΕ, σε συνοδεία του προέδρου βρίσκεται στην Ισπανία και ελπίζω να στεφθούν με επιτυχία οι διαπραγματεύσεις για θέματα προσωπικού και αμέσως μετά θα ξεκαθαριστεί ποιος είναι ο σκοπός μας.

Να βεβαιώσω πως είναι απόλυτο πως ο ΠΑΟΚ θα είναι μεγάλη ομάδα. Εγώ δεν βλέπω τον ΠΑΟΚ απλά σαν ΠΑΕ του ποδοσφαίρου. Εγώ τον αντιμετωπίζω σαν σύνολο. Στηρίζω το βόλεϊ το μπάσκετ, το χάντμπολ. Όλα τα τμήματα της οικογένειας του ΠΑΟΚ, και όλα όσα αφορούν γενικότερα την έννοια του ΠΑΟΚ. Στρατηγικός στόχος του ποδοσφαιρικού ΠΑΟΚ είναι να μπει στην 20άδα των καλύτερων ευρωπαϊκών ομάδων. Δεν μπορώ ακόμη να ξεκαθαρίσω τον τρόπο που θα γίνει αυτό, Αλλά είμαι άνθρωπος του μάξιμουμ και θα προχωρήσουμε σ αυτό τον στόχο.

Τώρα έχουν λυθεί τα χέρια μας και οι ιδέες μας. Θα ασχοληθούμε με πλήρη ανακαίνιση της Τούμπας και βεβαίως δεν μπορούμε να γίνουμε μεγάλη ομάδα χωρίς υποδομή. Και η Ν. Μεσήμβρια δεν είναι βάση για μεγάλη ομάδα. Γι αυτό θα σκεφτούμε να αναπτυχθούμε. Και αυτές οι επενδύσεις είναι μεγάλες και μακροχρόνιες και δεν σταματάνε. Και θα τα δείτε όλα αυτά.

Δεν θα ήθελα να δώσω πολιτική διάσταση σ΄ αυτό το θέμα. Εγώ έχω πει πως είναι μια περίεργη αίσθηση. Μόλις έχω πει ένα ποτήρι τσάι στο κτήριο το οποίο κόστισε 10.886.000. Πρέπει να μας πουν ευχαριστώ. Μπορούσαμε να μην πληρώσουμε αλλά πληρώσαμε. Θέλω να καλέσω όσους χρωστάνε στο δημόσιο σ αυτό το κράτος πως δικές τους οφειλές είναι σημαντικές για το κράτος. Το βήμα του ΠΑΟΚ πρέπει να αποτελέσει παράδειγμα . Να μην σκεφτόμαστε πάντα το προσωπικό πλούτο. Ευχαριστώ τους φίλους του ΠΑΟΚ που είναι στη Βουλή. Αυτοί οι άνθρωποι ασχολούταν μαζί μας κάθε μέρα με αυτά τα προβλήματα.

Ευχαριστώ στην ομάδα του πρωθυπουργού Τσίπρα και στην ομάδα του Καμμένου. Μου υποσχέθηκαν και το έκαναν. Η κύρια διαφορά αυτών από τους άλλους, τους προηγούμενους, είναι αυτή.

Δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι για την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο…»
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #368 στις: Μαΐου 12, 2015, 07:05:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ιβάν Σαββίδη:

«Δώσαμε στην εφορία τα έγραφα τα οποία βεβαιώνουν την καταβολή των χρημάτων. Έχουμε πληρώσει 10.886.000 ευρώ και τελειώσαμε έτσι το θέμα των οφειλών του ΠΑΟΚ. Από σήμερα ο ΠΑΟΚ είναι καθαρός. Θέλω να συγχαρώ όλους εμάς, όλους όσοι πιστεύανε αλλά και τους δύσπιστους, που ο ΠΑΟΚ είναι απόλυτα καθαρός απέναντι στην πολιτεία και στους δανειστές του.

Τελειώσαμε αυτή τη μακροχρόνια διαδικασία και έχουμε απελευθερώσει το εαυτό μας από αυτό το βάρος. Τώρα και με προσοχή θα κάνουμε βήμα- βήμα την αλλαγή του συστήματος και θα παρουσιάσουμε τη νέα στρατηγική και θα προχωρήσουμε μπροστά. Εχουμε μεγάλες υποθέσεις και είμαι ευτυχισμένος που μπορώ να υλοποιήσω τις σκέψεις μου. Ηταν θέμα αρχής και σημαντικό για μένα.

Θα μπορούσαμε να πέσουμε κατηγορία και να μην πληρώσουμε τίποτα Οικονομικά ήταν πιο συμφέρον και θα μας καταλάμβανε τον ίδιο χρόνο. Αλλά δεν ήθελα να υπάρχει μαύρη κηλίδα στην ιστορία του ΠΑΟΚ. Και πολύ περισσότερο επειδή θα εμφανιζόταν στη δική μου παρουσία. Θέλω να γνωρίζει όλη η Ελλάδα ότι ο ΠΑΟΚ είναι πάντα έτοιμος να πληρώσει τις οφειλές του, όλα όσα χρωστάει και αυτό τελείωσε.

Πρώτος στόχος είναι να κοιμηθώ με καλές σκέψεις. Ακουγα πολλά δυσάρεστα τελευταία. Αυτό ενίσχυε την υπομονή μου. Αλλά ήθελα ο κόσμος να πειστεί ότι θα τηρήσω το λόγο μου. Το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα θα ενισχύσουμε την ομάδα των μάνατζερ. Σήμερα ο γιος μου μαζί με ένα κύριο μέτοχο της ΠΑΕ, σε συνοδεία του προέδρου βρίσκεται στην Ισπανία και ελπίζω να στεφθούν με επιτυχία οι διαπραγματεύσεις για θέματα προσωπικού και αμέσως μετά θα ξεκαθαριστεί ποιος είναι ο σκοπός μας.

Να βεβαιώσω πως είναι απόλυτο πως ο ΠΑΟΚ θα είναι μεγάλη ομάδα. Εγώ δεν βλέπω τον ΠΑΟΚ απλά σαν ΠΑΕ του ποδοσφαίρου. Εγώ τον αντιμετωπίζω σαν σύνολο. Στηρίζω το βόλεϊ το μπάσκετ, το χάντμπολ. Όλα τα τμήματα της οικογένειας του ΠΑΟΚ, και όλα όσα αφορούν γενικότερα την έννοια του ΠΑΟΚ. Στρατηγικός στόχος του ποδοσφαιρικού ΠΑΟΚ είναι να μπει στην 20άδα των καλύτερων ευρωπαϊκών ομάδων. Δεν μπορώ ακόμη να ξεκαθαρίσω τον τρόπο που θα γίνει αυτό, Αλλά είμαι άνθρωπος του μάξιμουμ και θα προχωρήσουμε σ αυτό τον στόχο.

Τώρα έχουν λυθεί τα χέρια μας και οι ιδέες μας. Θα ασχοληθούμε με πλήρη ανακαίνιση της Τούμπας και βεβαίως δεν μπορούμε να γίνουμε μεγάλη ομάδα χωρίς υποδομή. Και η Ν. Μεσήμβρια δεν είναι βάση για μεγάλη ομάδα. Γι αυτό θα σκεφτούμε να αναπτυχθούμε. Και αυτές οι επενδύσεις είναι μεγάλες και μακροχρόνιες και δεν σταματάνε. Και θα τα δείτε όλα αυτά.

Δεν θα ήθελα να δώσω πολιτική διάσταση σ΄ αυτό το θέμα. Εγώ έχω πει πως είναι μια περίεργη αίσθηση. Μόλις έχω πει ένα ποτήρι τσάι στο κτήριο το οποίο κόστισε 10.886.000. Πρέπει να μας πουν ευχαριστώ. Μπορούσαμε να μην πληρώσουμε αλλά πληρώσαμε. Θέλω να καλέσω όσους χρωστάνε στο δημόσιο σ αυτό το κράτος πως δικές τους οφειλές είναι σημαντικές για το κράτος. Το βήμα του ΠΑΟΚ πρέπει να αποτελέσει παράδειγμα . Να μην σκεφτόμαστε πάντα το προσωπικό πλούτο. Ευχαριστώ τους φίλους του ΠΑΟΚ που είναι στη Βουλή. Αυτοί οι άνθρωποι ασχολούταν μαζί μας κάθε μέρα με αυτά τα προβλήματα.

Ευχαριστώ στην ομάδα του πρωθυπουργού Τσίπρα και στην ομάδα του Καμμένου. Μου υποσχέθηκαν και το έκαναν. Η κύρια διαφορά αυτών από τους άλλους, τους προηγούμενους, είναι αυτή.

Δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι για την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο…»

πολλά + στα έντονα!!! pano pano pano
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Ιβάν Σαββίδης
« Απάντηση #369 στις: Μαΐου 12, 2015, 07:27:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
ΜΠΡΑΒΟ ΙΒΑΝ

 flag flag flag
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών